الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

يک تجربه رقومی - بخش پايانی
ساعت ۳:٠۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ فروردین ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

شما دوم خردادی ها ...

شما ها که نام اعتماد را با خود خراب کردید ...

شما ها ...

نه فقط اعتماد مردم از خودتان را قطع کردید ...

بلکه به گنجی بنام اعتماد ملی ضربه زدید ...

شما ها ...

 

چند تا احمدی نژاد لازم داریم تا اعتماد ملی را دوباره باز سازی کنند ؟ چند تا ؟

چند تا احمدی نژاد لازم داریم که بدانند امروز بزرگترین مبارزه با آمریکا خدمت به مردم است ؟

چند تا احمدی نژاد لازم داریم که آبروی آقا را بخرند ؟

چند تا شورای شهری مرد و مومن لازم داریم تا ایران را به میدانی از کار و تلاش تبدیل کنند ؟

 

آآآی مردم...

ایران مرد می خواهد ...

یک دستگاه کپی جادویی لازم داریم تا از حاج سید علی کپی های حداقل سیاه و سفید بگیرد و در سراسر کشور پخش کند...

آنهایی که بفهمند درد کشور کجاست .

 

ما در گیر یک جنگ روانی ظاهری و درگیر یک مبارزه اقتصادی جدی هستیم . و من بر اساس این تجربه رقومی ، باید بگویم . باید. که سکوت نشانه مرگ است.

 

و فعلا ختم کلام : مرگ بر تروریست های فکری و روانی و اقتصادی .

 


 
يک تجربه رقومی - ۳
ساعت ۳:٠٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ فروردین ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

با این حساب ، من وقتی سه چیز را از فضای کشور در ذهنم حذف می کنم ، دیگر مشکلی نمی ماند که حل کردن آن سخت باشد ، مشکلات بحدی حقیر هستند که وقتی حقیقت عیان می شود ، کوچکی مشکلات باعث می شود تا هر عزمی در حل آنها تضعیف شود ! یکی این دست روزنامه ها و دیگری دروغهای ماهواره و اینترنت و سومی هم ، شایعه ستون پنجم را .

...

بله ،

وقتی روزنامه ای نباشد که از دزد دفاع کند ، قاضی براحتی و بدور از فشار عصبی می تواند او را محاکمه کند.

 

بله ،

وقتی روزنامه ای نباشد که بیگناهی را به هزار گناه ناکرده متهم کند ، قاضی براحتی و بدور از فشار عصبی می تواند او را محاکمه کند.

 

بله ،

وقتی روزنامه ای نباشد که سئوال را- بدون جواب منتشر نکند ، دیگر هر کسی می تواند در فضایی آرام با مراجعه به منابع اصیل ، سئوالهای خود را بیابدو جوابهایی نیز برای آن. 

...

 

بدترین کارها از همین روزنامه ها سر زد .

بد ترین کارها .

 

...

می دانید ...

وقتی من به دیسکت دوستم اعتماد کردم و در رایانه ام گذاشتم باوجود اینکه او خدا را قسم خورده بود که ویروسی نیست ، اولا رایانه خاله ام ، رایانه های شبکه محل کار پدرم ، رایانه های شبکه محل کار دوستم و نمی دانم بر همین اساس ، چند رایانه دیگر را آلوده کردم ، و ثانیا ، چه اعتمادی از دست رفت نسبت به همه دیسکتهای دوستانم وقتی که دیدم دیسکتی که پشتش هزار قسم و صد من اعتماد بود ، چقدر ویروسی از آب در آمد ...

 

وقتی من به تو ای روزنامه نویس دوم خردادی اعتماد کردم و مغز و روح و فکر و دستگاه استدلالی ام را در اختیار تو قرار دادم و تو هم به تمام مردانگی و شرفت قسم خوردی که راست می گویی و خوبی من را می خواهی و وقتی که بیماری ات بر من فاش شد و قدرت طلبی ات آشکار و الودگی ات به تمام آنچه دیگران را متهم کردی ، من اعتمادم از روزنامه جماعت رفت ! . تو کاری کردی که مردم به هیچ روزنامه ای اعتماد نکنند .

 


 
يک تجربه رقومی - ۲
ساعت ۳:٠٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ فروردین ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

پاسخ اين ضرب را پيدا کرديد ؟

100000 * 27 * 300 * 6 = ؟

 

جواب این ضرب ، تعداد حداقل نسخه های روزنامه دوم خردادی است که در این 6 سال باصطلاح دوم خرداد منتشر شده . من نمی دانم آزادی بیان دیگر یعنی چه ؟ طرفداری از مطبوعات یعنی چه و هزار نمی دانم  دیگر ...

 

حال اگر ما در ایران نباشیم چون ایرانی در مورد مطالب روزنامه اش بادوست ، آشنا و خانواده صحبت می کند و از سوی دیگر روزنامه را بمنزل یا محل کار می برد ودیگران را هم درجریان می گذارد . یعنی در ایران یک روزنامه کارکرد یک روزنامه را ندارد. یعنی با چاپ یک مطلب ویژه در یک روزنامه ، کل ایران مطلع می شود و هر روزنامه اثر و کارکرد یک روزنامه را داشته باشد ، و اگر ، در هر کدام از این روزنامه ها ، فقط ، و فقط یک سئوال بدون جواب یعنی شبهه پخش شده باشد ، آیا شما می توانید جمعی 10 میلیون نفری بمن معرفی کنید تا جواب سئوالها را به آنها بدهم تا بروند و راست ماجراها را برای مردم بگویند ؟ البته این هم شرطی دارد . شرطش این است که این ماجراها از آن ماجراهایی باشد که با دو کلمه حرف روشن شود . نه ماجراها و دروغهایی که در جوابش باید کتاب نوشت !

 

خوب ، اگر 10 میلیون نفر ندارید که دیگر حتما 1 میلیون نفر دارید ؟

بابا جان من ، یک میلیون نفر هم ندارید ؟

مگر می شود با عدد 4860000000 شایعه با تعدادی کمتر از 1000000 نفر مبارزه کرد ؟

من برای روشن کردن حداقل ، و حقیقتا حداقل ، 4 میلیارد و هشتصد وشصت میلیون شبهه که تا کنون در جامعه پخش شده ، از شما فقط 1 میلیون نفر خواستم !!

یعنی هر 1 نفر ، چهار هزارو هشتصد وشصت نفر را با خبر و مطلع کند ! .

 

آیا این سیر تولید شایعه وسئوال بدون جواب ، متوقف شده ؟

آیا عدد مورد محاسبه ما حداقلی نبود ؟

آیا ما در ایران نیستیم ؟ مگر یک روزنامه در ایران فقط اثر یک روزنامه را دارد و مگر ... ؟

...

 


 
يک تجربه رقومی -۱
ساعت ٢:۱٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۱٢ فروردین ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

بسم الله .

امروز می خواهم از اتفاقاتی که هر روز برایم رخ می دهند بنویسم .

شاید این طوری به مفهوم وبلاگ نزدیکتر شوم .

هرچند که روز نوشت های بچه مذهبی ها با روزنوشتهای متداول یکی نخواهد بود.

...

 

فکر می کنم بدترین اتفاق این است که فکر کنی می دانی در حالی که نمی دانی و از نادانی خود هم بی خبری...

 

چطور می شود کسی صدام را جنایتکار قرن بداند و از منافقین هم حمایت کند ؟

کسی سقوط صدام را و شهادت صیاد شیرازی را - هر دو را - جشن بگیرد ؟

ساقط کنندگان صدام و قاتلان شهید صیاد شیرازی را با هم بستاید ؟

 

چطور ؟

شاید بگویید این که دیگر خیال بافی است.

اما من می گویم نه . و این ممکن است.

و هر چیزی بدتر از آن و پارادوکسیکال تر از این بشرطی که ...

 

... بشرطی که از خودت دستگاه استدلالی نداشته باشی و یک دستگاه ذهنی پارادوکسیکال برایت وارد کرده باشند و در مغز تو جای گرفته باشد.

بشرطی که تو هیچ وقت به پشت پرده با دقت نگاه نکنی .

و وقتی هم که فکر کنی داری پشت پرده را می بینی ، آنچه می بینی جز خوابی که پشت پردگان برایت دیده باشند نباشد .

جوانی ، آمریکا را ستود بخاطر اینکه جنایتکار قرن را سرنگون کرد و گفت که کسی مرد اینکار نبود جز آمریکا !

گفت شما ها از لحظه اول گفتید که جنگ نفت است اما دیدید که صدام را سرنگون کرد (!!)

همین جوان در ادامه بحث خود ، صیاد شیرازی را نکوهید و قاتلش را مجاهدی فرزند شهید (!؟!) نامید .

 

من نمی دانم اینکه من وقت شما و خودم را بگیرم واین موضوعات را جواب بدهم چقدر حیاتی است . اما یک تجربه رقومی ساده بمن می گوید که باید بگویم .

 

من اول تجربه رقومی خودم را می گویم .

اگر فرض کنیم که ما در این 6 سال باصطلاح دوم خرداد، چیزی حدود 27 روزنامه فعال دوم خردادی داشته ایم که بر اساس ادعای خودشان در مخاطب داشتن و داشتن تیراژ بالا حداقل 100 هزار نسخه تیراژ داشته اند. اگر هر سال را 300 روز فعال در نظر بگیریم ، شما پاسخ این ضرب را بمن بدهید :

 

100000 * 27 * 300 * 6 = ؟

 


 
کلید رسیدن به حیات طیبه ، ایمان و عمل صالح مسئولان و تقید آنان به رفتار دینی است
ساعت ٢:۱٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ فروردین ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

'>رهبر معظم انقلاب اسلامي
'>حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی  در جمع دهها هزار نفر از زائران و مجاوران بارگاه ملکوتی حضرت امام رضا (ع) ضمن تبیین هدف نظام اسلامی برای ایجاد حیات طیبه و تامین رفاه مادی درکنار عدالت ، معنویت و اخلاق ، کلید رسیدن به حیات طیبه را ایمان و عمل صالح مسئولان و تقید آنان به رفتار دینی دانستند.

ایشان تصریح کردند :لازمه حرکت قدم به قدم نظام اسلامی بسوی حیات طیبه ، پاسخگویی مسئولان و ارائه کارنامه خود بمنظور اصلاح امور است و برهمین اساس قوای سه گانه و همه دستگاههای مهم و تاثیر گذار ضمن بیان عملکرد خود برای مردم بعنوان سهامداران نظام اسلامی ، باید بدون استثناء خود را مشمول قاعده کلی نقد منصفانه ، اصلاح و پاسخگویی بدانند.
مقام معظم رهبری با اشاره به نقش مردم در قانون اساسی بعنوان تصمیم گیران اصلی درقبال کارنامه دستگاهها و مدیران ، این ویژگی را کمک کننده به اصلاح نظام و حرکت بسوی هدف والای ایجاد حیات طیبه برشمردند و افزودند : برای رسیدن به این قله رفیع ، باید ایمان و عمل صالح بصورت واقعی در رفتار مسئولان تجلی یابد و آنان در جهت« گسترش عدالت در جامعه » ، « خدمت به مردم » ، « آلوده نشدن به خواسته های حقیر دنیا » ، « اجتناب از تبعیض ، تضییع بیت المال و حقوق مردم » ، و همچنین « سوء استفاده نکردن از وجاهت و امکان شغلی و مدیریتی خود » ، تلاش نمایند .


ایشان از مجموعه این ویژگی ها در مسئولان نظام اسلامی  بعنوان رفتار دینی یاد و خاطرنشان کردند ، البته بدون بکارگیری عقل ، علم ، تخصص و تجربه و تمام ظرفیت دستگاه و سازمان تحت مدیریت ، رفتار دینی بطور کامل تحقق نمی یابد.


مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه درصورت تقید مسئولان به رفتار دینی ، نظام اسلامی با تجربه 25 ساله ، امکان رسیدن به هدف متعالی خود را دارد ، خاطر نشان کردند ، مهمترین شرط برای اصلاح امور و رسیدن به این هدف ، ارائه کارنامه جزء به جزء دستگاههای مختلف از جانب مسئولان به مردم است که در صورت انجام این کار ، هم حقایق خوشحال کننده و درخشان و هم نقاط منفی دستگاهها برای مردم روشن خواهد شد.
حضرت آیت الله خامنه ای از بین بردن عوامل نقاط منفی و تبدیل آنها به نقاط مثبت را اصلاحات واقعی و انقلابی دانستند و تاکید کردند : قوای سه گانه و هیچیک از دستگاهها نباید خود را از انتقاد و نقد منصفانه مصون بدانند و همه دستگاهها باید خود را در چارچوب اهداف نظام اسلامی اصلاح نمایند .


رهبر معظم انقلاب اسلامی در همین خصوص خاطر نشان کردند ، دستگاههای فرهنگی اعم از مجموعه های تحت نظر دولت و همچنین صداو سیما باید برای مردم توضیح بدهند که به منظور مقابله با تهاجم فرهنگی و بارور کردن فرهنگ انقلابی و اسلامی و عمومیت بخشیدن به آن چه اقداماتی انجام داده اند؟.
ایشان با تاکید براینکه دستگاههای اقتصادی نیز باید به مردم بگویند که چه فعالیتهایی برای پر کردن شکاف طبقاتی و مستحکم کردن اقتصاد و آبادانی کشور انجام داده اند، افزودند :  بخشهای علمی کشور اعم از دانشگاهها و حوزه ها نیز باید مشخص نمایند که برای تولید علم ، آزاد اندیشی علمی و تضارب افکار که مطالبه رهبری بوده است ، چه اقداماتی انجام گرفته است .


حضرت آیت الله خامنه ای ، لزوم ارائه گزارش قوه قضائیه به مردم در جهت احقاق حقوق مظلومین و تبدیل قوه قضائیه به ملجاء  واقعی مظلومان را نیز یاد آور شدند و خاطر نشان کردند: همچنین قوه مقننه باید فعالیتهای خود را بمنظور تصویب قوانین تسهیل کننده  اصلاح حقیقی در کشور و نظارت بر دستگاهها توضیح دهد.
ایشان با اشاره به محبت ، هوشمندی و احساس مسئولیت مردم در انتخابات مجلس هفتم افزودند: منتخبان مردم در مجلس هفتم باید بدانند که مردم با نمایندگان عقد اخوت نبسته اند و آنان از نماینده خود انتظارکار ،  تلاش ابتکار ، مشارکت درکارها و لوایح مهم و عمل بر اساس اهداف اسلامی را دارند.


مقام معظم رهبری مهمترین وظیفه مردم و مسئولان را هوشمندی ، احساس مسئولیت و استفاده از فرصت گرانبهای ثبات کنونی در کشور دانستند و افزودند : ثبات کشور که پشتوانه اقتدار ملی است به برکت اقتدار ملت ایران در مراحل مختلف از جمله حضور در راهپیمایی ها و پای صندوق انتخابات ، بدست آمده و دشمنان تلاش دارند تا این ثبات را برهم بزنند زیرا در کشور بی ثبات امکان هیچگونه برنامه ریزی و کار علمی ، اقتصادی و فرهنگی و همچنین حفظ حقوق و عزت ملت وجود نخواهد داشت .


ایشان همه را به کنار گذاردن خصومتهای خانه برانداز و تبدیل رقابتهای منفی به رقابتهای مثبت توصیه و خاطرنشان کردند : امروز دشمنان و مستکبران متوجه شده اند که ملت ایران ملتی است که بهنگام ، و به وقت نیاز ، اقتدار ملی خود را به ظهور می رساند لذا این آگاهی و هوشیاری باید حفظ شود.


حضرت آیت الله خامنه ای با تاکید براینکه آگاهی و هوشیاری ملت ایران توطئه های چندین ساله فرهنگی و سیاسی دشمنان را برای ایجاد بی ثباتی و آشوب نقش بر آب کرد ،  افزودند : آمریکائی ها و صهیونیست ها علاوه بر اینکه در ایران به بن بست رسیده اند ، در عراق و فلسطین نیز با بن بست مواجه شده اند و آمریکا یکسال پس از حمله به عراق اکنون برخلاف تصور اولیه گرفتار مشکلات عدیده ای شده و پا درگل مانده است. 
رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه دشمن ممکن است بدلیل این بن بست ها ، تصمیم های دیوانه وار بگیرد تصریح کرد ند: دشمن باید بداند هر تصمیمی که برضد ملت ایران بگیرد نقش بر آب خواهد شد زیرا ملت ایران بیدار است .


در این مراسم قبل از سخنان مقام معظم رهبری ، حجت الاسلام و المسلمین واعظ طبسی نماینده ولی فقیه و تولیت آستان قدس رضوی ضمن خیر مقدم به حضرت آیت الله خامنه ای بر تعهد و پایبندی مردم استان خراسان همچون مردم سایر نقاط کشور به اصول و آرمانهای انقلاب اسلامی تاکید کرد و گفت : حضور پرشور و گسترده مردم این استان در انتخابات هفتمین دوره مجلس شورای اسلامی نمونه ای از این تعهد و پایبندی است .


 
سال 83 سال پاسخگویی سه قوه به ملت ایران است
ساعت ٢:٠٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ فروردین ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

'>
'>مقام معظم رهبری به مناسبت آغاز سال 1383 با صدور پیامی ،این سال را سال پاسخگویی سه قوه به ملت ایران خواندند.

متن کامل این پیام بدین شرح است.

بسم الله الرحمن الرحيم

'>رهبر معظم انقلاب اسلامي

'>یا مقلب القلوب و الابصار یا مدبر اللیل و النهار با محول و الاحوال ، حول حالنا الی احسن الحال؛

عید نوروز و فرا رسیدن سال نو را به یکایک آحاد ملت ایران و به خدمتگزاران راستین ملت و کشور بخصوص به خانواده های معظم شهدا و جانبازان تبریک عرض می کنم و برای روح مطهر امام بزرگوار و ارواح طیبه ی شهدای عزیزمان از خداوند متعال طلب رحمت می کنم و سلام و درود خالصانه و خاضعانه ی خود را به پیشگاه حضرت بقیه الله (ارواحنافداه) تقدیم می دارم.


با فرا رسیدن بهار فصل نویی در طبیعت آغاز می شود و من به حول و قوه ی الهی و به همت دولت و ملت ، امیدوارم فصل نویی هم در زندگی ملت ایران آغاز شود. ملت ما به برکت تجربه های بی نظیر دوران نظام اسلامی ، به ملتی مجرب ، هوشیار، مقاوم و پرنشاط تبدیل شده و این ظرفیت و قابلیت را یافته است که بتواند نمونه ی برجسته و آموزنده یی را در سایه ی اسلام درمقابل چشم جهانیان قرار دهد. البته این کار به حرکت مداوم و تلاش پیوسته و خستگی ناپذیر از سوی مسوولان و کمک مردم نیازمند  است؛ کاری است تدریجی و قدم به قدم که ان شاالله در سایه ی استقامت و پشتکار به نتیجه خواهد رسید . ملت  ما درعرصه های مختلف ، قابلیت و ظرفیت خود را به اثبات رسانده است.


الان نگاهی به سال پایان یافته - سال 82 - بکنیم و نگاهی هم بکنیم به سالی که اکنون آغاز می شود؛ سال 83.
سال 82 مثل همه ی دوران زندگی انسان سالی بود مشتمل بر غم ها و شادی ها ، توانایی ها و کاستی ها؛ مثل این که همه ی زندگی انسان مشمول این قاعده ی کلی است ؛ غم و شادی در زندگی انسان به هم آمیخته است. در لابلای این تجربه های گوناگون و فراز و نشیب ها، انسانی و ملتی موفق است که هدف خود را گم نکند و راه خود را با پشتکار و  استقامت ادامه دهد. همه باید دست به دست هم دهیم و فراتر از نگاههای کوچک و تنگ نظرانه ، همت عالی خود را به اهداف والای انقلاب اسلامی معطوف کنیم و به سمت آن حرکت کنیم . ملت ما همچنان که دردوران دفاع مقدس قابلیت نظامی خود را نشان داد،  در سال گذشته و دوران های بعد از جنگ هم قابلیت و ظرفیت و وزن اجتماعی و سیاسی خود را اثبات کرد. اگر چه سال 82 با تهاجم نظامی آمریکا و انگلیس  به همسایه ی غربی ما آغاز شد و چکمه پوشان شیطان های بزرگ در نزدیکی مرزهای ما مستقر شدند و این مایه ی نگرانی برای ملت ایران بود، اما در مقابل دشمن عنود و خبیثی مثل صدام - که با ملت خود هم کمتر از ملت ما دشمنی نداشت - از صحنه اخراج شد؛ اگر چه در تابستان سال 82 دستگاهها و سرویس های جاسوسی آمریکا و اسراییل تا آنجا که توانستند تلاش کردند تا زمینه ی آشوب های اجتماعی را در کشورمان فراهم کنند، اما با هوشیاری و اقتدار ملت ایران  و دستگاههای خدمتگزار ملت ، توطئه ها نقش بر آب شد؛ اگر چه در پاییز سال 82 تبلیغات سیاسی پرحجم آمریکاعلیه کشورمان به بهانه ی حمله ی سیاسی به تلاش ها و فعالیتهای هسته یی کشور ما به اوج خود رسید، اما در مقابل ملت و مسوولان اولا به اهمیت دستاورد علمی و فناوری خود در این زمینه بیشتر از پیش واقف شدند، ثانیا راه پخته و صحیحی را در مقابل این آشوب ها اتخاذ کردند و پیش رفتند؛ اگر چه در زمستان سال 82 حادثه ی مصیب بار زلزله ی بم دل های همه را غمگین کرد، اما حرکت عظیم ملت ایران در کمک به آسیب دیدگان و دست یاری بلند کردن به سوی برادران هم میهن خود، همه ی مردم دنیا و کسانی را که مطلع از این ماجرا شدند، به اعجاب و تحسین وادار کرد؛ در پایان سال هم انتخابات پرشور مجلس شورای اسلامی انجام شد که حضور مردم، علی رغم همه ی تلاشی که دشمنان ملت ایران برای سرد و بلکه تعطیل  کردن کانون انتخابات به خرج دادند، توانست همه ی این توطئه ها را نقش بر آب کند؛ افتخار دیگری بر افتخارات ملت ایران افزوده شد. در طول سال هم خدمتگزاران کشور و مسوولان بخش های مختلف دولتی و سایر بخش های مسوول در کشور به انجام خدمات بزرگی موفق شدند که گزارش آنها در سال آینده به مردم خواهند داد. بنابراین سال 82 مثل همه ی دوران زندگی بشر سالی بود با شادی ها و غم ها، با موفقیت ها و نگرانی ها؛ اما درنهایت وقتی نگاه می کنیم ، می بینیم که ملت ایران از این تجربه های گوناگون سرافراز و سربلند بیرون آمده و یک گام پیش رفته است.
و اما سال 83؛ سال 83 در حقیقت ادامه ی همه ی فعالیتهای اساسی از سوی مسوولان گوناگون برای کشور است اگر چه سال 82 را به عنوان سال نهضت خدمتگزاری معرفی کردیم ، اما نهضت خدمتگزاری چیزی نیست که در طول یک سال به پایان برسد و وظیفه ی خدمتگزاری وظیفه یی نیست که پس از مدتی از دوش مسوولان برداشته شود؛ همچنان که نهضت تولید علم ، نهضت عدالت طلبی و نهضت مبارزه با فساد ، کارهایی است که باید با شدت و قوت ادامه پیدا کند. خصوصیت سال 83 در این است که دستگاههای مهم و اساسی کشور فصل جدیدی را طی می کنند و به دوره ی جدیدی قدم می گذارند.


سال 83 آخرین سال دولت خدمتگزار کنونی است؛ همچنان که در اواسط سال 83 مدت مسوولیت پنج ساله ی اول رییس قوه ی قضاییه به پایان می رسد و در اوایل همین سال هم مجلس ششم شورای اسلامی دوران مسوولیت خودش را به پایان می برد؛ همان طور  که برخی از دستگاههای مهم و تاثیر گذار کشور دوره هایی را طی می کنند و به پایان دوره ی مسوولیت های خودشان می رسند و دوره های جدیدی آغاز خواهد شد . آنچه که در این سال مناسب و لازم است که انجام بگیرد، این است که مسوولان بخشهای مختلف به مردم گزارش بدهند که در دوران مسوولیتی که در حال پایان یافتن است یا پایان یافته ، چه خدمت بزرگ و چه کار شایسته یی را برای مردم انجام داده اند. دولت خدمتگزار، قوه ی قضاییه و مجلس شورای اسلامی به مردم پاسخ دهند که آنچه را که به عنوان شعار کار خود بر زبان آورده اند و همچنین آنچه را که مطالبات  عمده ی رهبری در این سالها بوده است ، چگونه تحقق بخشیده اند. مسوولان دولتی و قوه ی قضاییه و مجلس شورای اسلامی به مردم  بگویند که برای خدمت به عموم ملت ایران، برای تولید علم، برای استقرار عدالت و رفع فقر و فساد و تبعیض در جامعه - که اصلاح واقعی در جامعه اینهاست - برای نهضت عدالت خواهی و برای نهضت مبارزه با فساد، چه اقدامات عمده یی را انجام داده اند . درواقع سال 83،  سال پاسخگویی سه قوه  به ملت ایران است. مطمئنا در این پاسخگویی ، حقایق شیرین و بسیاری برای مردم روشن خواهد شد و خدمات بزرگی که انجام گرفته است ، به مردم گفته خواهد شد. در این پاسخگویی ، مسوولان به کمبودها و نواقصی درکار خود پی خواهند برد، که آنها را بر طرف خواهند کرد و مردم هم با آشنایی بیشتر با عملکرد دستگاهها ، منتظر شروع دوره های جدید و کارهای جدید و مسوولیتهای جدید خواهند بود. البته ملت و دولت و نیز مسوولان و آحاد مردم ، می دانند که چه کرده اند و می دانند که چه باید بکنند و چه پیش روی آنهاست.


از خداوند متعال مسالت می کنیم که مسوولان را موفق بدارد؛ همه ی ما را در راه تحقق آرمان های انقلاب اسلامی ، که رضای الهی و شادی قلب ولی عصر (ارواحنافداه) در آن است، توفیق  دهد؛ و ملت ایران را همواره خوشبخت و شاداب و پرنشاط باقی بدارد.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته


 
مظلومیت شیخ احمد یاسین پرچم مظلومیت فلسطین را به اهتزاز درخواهد آورد
ساعت ۱:٥٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ فروردین ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

'> 

'>در پی شهادت شیخ احمد یاسین رهبر جنبش مقاومت اسلامی فلسطین( حماس) حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی پیامی صادر فرمودند .

متن پیام معظم له به این شرح است:


بسم الله الرحمن الرحیم 

'>دل همه مسلمانان در غم شهادت شيخ احمد ياسين بدرد آمد

اطلاع یافتیم که دست گنهکار رژیم غاصب صهیونیستی مرتکب جنایتی بزرگ شده و عالم مجاهد مرحوم شیخ احمد یاسین بنیانگذارو پیشوای جنبش حماس را به شهادت رسانیده است.
شهادت بی‌گمان آرزوی همیشگی این شیخ مجاهد پارسا بود و کشته شدن در راه خدا در کام بندگان مخلص او شیرین است ولی این نمی‌تواند از عظمت گناه تبهکاران غاصب صهیونیست بکاهند و وزر این جنایت بزرگ را بر دوش آنان سبک کند.
خون شیخ احمد یاسین درخت تناور مقاومت اسلامی را آبیاری وآتش خشم ملت فداکار فلسطین را شعله ‌ورتر خواهد کرد و مظلومیت او پرچم مظلومیت فلسطین را به اهتزاز درخواهد آورد
.
آنچه از شیخ احمد یاسین و ملت فلسطین با این جنایت ستاندند جسمی نحیف وعلیل بود. فکر او را و خطی را که او ترسیم کرد و راهی را که او گشود نخواهند توانست از ملت فلسطین بگیرند.
روح شیخ زنده است و درس او که اینک با خون مظلومانه ‌اش ماندگارتر و برجسته ‌تر شده زمزمه‌ جوانان و نوجوانان نسل آینده فلسطین خواهد بود.
تبهکاران غاصب فلسطین بدانند که قدرت نمائیهای احمقانه آنان بزرگترین شاهد ضعف و شکست آنهاست و رژیم غاصب و دولت مجعول صهیونیستی محکوم به فناست.
فلسطین متعلق به ملت فلسطین است و هر لجاجتی در برابر این حق مسلم سرنوشتی جز ناکامی و شکست ندارد
.
"
لیحق الحق و یبطل الباطل و لو کره المجرمون "
اینجانب شهادت این شیخ مجاهد فی‌ سبیل الله را به روح بلند او تبریک و به ملت فلسطین و به ویژه به جوانان سرفراز مبارز فلسطینی و نیز به خاندان مکرم او تسلیت می‌گویم و سربلندی امت اسلامی و پیروزی مجاهدان فلسطین و لبنانی را از خداوند متعال مسئلت می‌کنم

سید علی خامنه‌ای 
فروردین 1383


 
 
 
تبلیغ ویـژه