الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

طنز نظـامی !
ساعت ۱٢:٠٥ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٤ امرداد ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

مطلبی از برادرم علی انصاری در وبلاگ موشکی و نظامی که برای تعويض ذائقه بسيار مناسب است .

خط توليد


گفت : راديو اسرائيل اعلام کرد ؛ ارتش رژيم صهيونيستي موشکهايي به نام « خد » ساخته است که مي تواند با موشکهاي « شهاب ۳ » ايران مقابله کند !!

موشک بالستیک میان برد شهاب 3 که امنیت استراتژیک اسرائیل را به چلش گرفته است .
گفتم : غلط زيادي کرده ؛ تازه با موشکهاي « شهاب ۴ » چه خواهد کرد ؟
گفت : اتفاقا راديو اسرائيل در همين بخش خبري اعلام کرده که رژيم صهيونيستي در حال تحقيق براي ساخت موشکهايي است که بتواند خطر موشک شهاب ۴ ايران را هم بر طرف سازد !!
گفتم : اگر روز حادثه نزديک باشد و نفرت انباشته ملت هاي مسلمان از صهيونيستها بيرون بريزد ؛ ديگر صهيونيستي باقي نمي ماند که از اين موشک استفاده کند .
گفت : پس اسرائيل با خط توليد موشکش چه کند ؟!
گفتم : بهتر است رژيم صهيونيستي خط توليد موشک خود را به توليد « پوشک » تبديل کند.
ــــــــــــــــــــــــ
برگرفته از روزنامه کيهان

بر اساس بررسي هاي موسسه مطالعات راهبردي ؛ نمونه اوليه موشک آرو ؛ ۵/۲ کيلومتر در ثانيه سرعت داشته و درجه خطاي ۵۰ متر دارد. اين در حالي است که موشک شهاب ۳ مي تواند تا ۶ کبلومتر در ثانيه سرعت بگيرد که سرعت حدود دو برابر سرعت موشک ضد موشک اسرائيلي آرو و ۴ برابر موشک اسکاد روسي مي باشد .

بايد توجه داشت که سرعتي که براي موشک شهاب ۳ درج شده است مربوط به نمونه اوليه آن مي باشد در حاليکه به گفته وزير دفاع محترم محققان سازمان صنايع دفاع ايران سرگرم بهينه سازي موشک شهاب ۳ در همه زمينه ها مي باشند .

صحنه پرتاب موفقیت آمیز موشک شهاب 3
موشک شهاب ۳
کلاس ------------------------------------- MRBM
برد ----------------------------------------۱۳۰۰ کيلومتر
وزن کلاهک ------------------------------- ۱ تن
وزن موشک ------------------------------ ۱۶ تن
طول --------------------------------------- ۱۶ متر
قطر --------------------------------------- ۵/۱ متر
وضعيت ----------------------------------- عملياتي
سوخت ----------------------------------- جامد

 


 
...کين هنوز از نتايج سحر است.
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ روز جمعه ٢۳ امرداد ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

سرانجام سکولاريزم افسار گسيخته ؟ نه ! فکر مي کنم کين هنوز از نتايج سحر است

همين الان که آدم تا اين موضع را بفرستم با خودم گفتم : آيا اين پايان راه است ؟

ديدم نه . ديدم که تازه اين نزديک شدن صبح است. روز قيامت خداوند متعال هرکس را با امام و مقتدايش محشور مي کند . مقتدا بفارسي يعني آنکه ما به او اقتدا مي کنيم . يعني پشت او راه مي رويم و نماز مي خوانيم و مهمات امورمان را با او هماهنگ مي کنيم . در مسائل اساسي استدلالات او را مي پذيريم و در دعاوي خود و ديگران قضاوت او را مي شنويم .

نگاه کنيم . با دقت :

- توني بلر ، عضو حزب کارگر است و موضع اين حزب انگليسي در خصوص مسائل اخلاقي مانند ... ( شرمنده واقعا از تايپ اين کلمات هم ابا دارم ) روشن است. اين حزب خود چند عضو کابينه در دولت دارد که خود دچار همين انحراف مشهور جهان غرب در ازدواح هستند .ديگر روشن است که منظورم چيست. خود توني بلر نيز همچنان که - تا آنجا که من مي دانم دبير حزب هم هست - خود به اين موضوع آلوده است ، مدافع همين موضوع هم هست و بد نيست بدانيد اينگونه بدبختان مي توانند طبق قانون رايج در United Kingdom! به عضويت نيروهاي مسلح هم درآيند و ازدواج ايشان نيز مورد قبول دستگاه پاپ نيز هست و ثبت رسمي مي شود !

- نمي دانم در مورد اين يکي کشور United از کجا شروع کنم . آخر اوضاع سران اين کشور که خيلي بهم ريخته است . البته پر رويي انگليسي را ندارند که رسمي باشد اما تظاهرات هاي خياباني اينها در اين کشور هميشه ديدني است. اين بدبخت ها دم از حقوق خود نيز مي زنند و در خيابانهاي اين کشور پرچم حقوق انسان HUMAN RIGHTS را هم بلند مي کنند ! منظورم UNITED STATES of AMERICA! است . البته در سران آن هم که همه مي دانند .... .

- حالا اين هم از سرنوشت يک سکولاريست لجام گسيخته . همه دوستاني که در مقوله وبلاگ نويسي کمي قديمي تر هستند با فردي بنام ح . د آشنايي دارند . وي کسي بود که مقوله وبلاگ را در کشور ناگهان بعنوان موضوع روز مطرح کرد. او وبلاگ يک سکولاريست ديگر را که در حال نوشتن مطلب بود بعنوان تنها و اولين وبلاگ فارسي مطرح کرد - هرچند من اين وبلاگ را مطالعه کرده ام و حداقل بار سفسطي و مغالطاتي بيشتري براي او نسبت به ح. د قائلم . من ح . د  را همانطور که دوستان ديگر هم مي گويند و البته خودش هم مي گفت يک کودک خودبزرگ بين بيشتر نمي دانم - او در چند روزنامه - که در جمهوري اسلامي به نشريات زنجيره اي مشهورند - قلم زد و مطالبي نوشت که فکر مي کنم بدلائل خاصي - از جمله شروع برنامه و فاز جديد تحرکاتش عليه جمهوري اسلامي و انقلاب اسلامي - به خارج از کشور فرار کرد.

وي ارتباط بسيار نزديکي با م . ب نماينده مطبوعاتي حکومت فخيمه ! پ هلوي - عمدا جدا نوشتم . اينجوري بهتر است - دارد .  اين نماينده مطبوعاتي تنها فردي از ايران است که توسط حکومت فخيمه پ هلوي ها براي ارائه گزارش و رپرتاژ از کنفرانس کمپ ديويد و قرارداد سه جانبه ننگين آن اعزام شده بود . در خصوص م . ب همين بس که از مبتذل نويس ترين نويسندگاني است که اين کشور بخود ديده است.

اين م . ب هم مدتي در همين نشريات زنجير ه اي قلمفرسايي کرد و او همپس از اينکه قرار سد براي تخلفاتش دادگاهي تشکيل شود ينگه دنيا را به وطن ترجيح داد . او الان در انگليس اقامت دارد . بقول دوستان ، چه شود !

ارتباط اين جوان نونهال با م . ب به جايي رسيد که م . ب با او در برنامه راديويي بي.بي.سي مصاحبه کرد و بخشي از آنچه که مي خواست از زبان او گرفت و پخش کرد . حالا ، اين جوان ، با کمک م . ب به جايي رسيده که خودش هم مشغول پادويي براي ارگان رسانه اي وزارت امور خارجه انگليس  بله ، بي.بي.سي  است و اين جوان به دريافت عنوان خبرنگاري آن مفتخر شده است.

اين جوان مدتي است وبلاگ خود را به مجموعه اي از سايت ها و وبلاگها تبديل کرده و تشکيلات بزرگ  و پرخرج سايبرنتيکي ای را اداره مي کند. عمده هدف اين تشکيلات آنچنان که ديده مي شود گسترش حوزه ليبرال سکولاريزم در نشر الکترونيک فارسی و ايرانی است.

- بعد از اين مقدمه طولاني در خصوص گذشته اين بادکنکی که بی.بی.سی به هوا فرستاده مي خواستم بگويم :

او نيز مانند همه دوستانش و مقتداي بزرگش جهان غرب ، - اگر توهين مي شود ، چه کنم ، واقعيت دارد - جديدا يک سگ را ! فرزند خود مي داند ! نام اين سگ کارامل است ! او کارامل را لوس ترين لوس دنيا مي داند که به زندگی او و همسرش رنگ ديگري داده است!  چشم مادر اصلی روشن . فرزندش مدعی پيدا کرده . اما مگر ما بخيليم ؟ ورود اين سگ زاده را به خانواده ، به خصوصا پدر ، تبريک و تسليت اعلام می فرمائيم . هماهنگي ميان ح.د و شخص رئيس جمهور دولت بي فرهنگ ها را نيز به پدر کارامل تبريک و تسليت اعلام مي فرمائیم .

باز هم به عقب برگرديم :

- تحصيل در دبيرستان اصلي کادرسازي جمعيت منحرف مخفی حجتيه در تهران در سالهای جنگ

- نوشتن در روزنامه هاي زنجيره اي

- ارتباط و همکاري با عناصر سکولاريست مطبوعاتي واعضاي کانون نويسندگان شاهنشاهی در دوران دوم خرداد .

-فرار از کشور و همکاري با با بي.بي.سي

- اقامت در تورنتوي کانادا و حالا ...

پذيرفتن يک سگ به فرزندي .

خوب ...

حالا چه فکر مي کنيد ؟

اين پايان راه است ؟

يادمان باشد :

انجمن حجتيه تشکيلاتی مخفی بود که طراحی آن توسط وزارت مستعمرات - وزارت فعلی امورخارجه انگليس - پادشاهی بريتـانيا انجام شده و در ایران برای به انحراف کشيدن تفکر انتظار بدست محمد باب و بهاء‌الله خان اجراء شد. همانطور که می دانيم هر نوع پروزه انحرافی فکری در حوزه دينی توسط انگليس کليد می خورد . خوب ...

اين را کنار موضوع ح . د بگذاريد ...

او هم از مدرسه حجتيه - بقول خودش - فارغ التحصيل است.هماهنگی صد درصدش هم با دستگاه امور خارجه انگليس - و سيستم رسانه ای آن ، بی.بی.سی- هم که اظهر من الشمس است. همين امروز -جمعه- نزديک به ۳ پست مربوط به بی.بی.سی ارسال کرده بود- پس خودش هم انکار نمی کند. قرارداشتن بی.بی.سی هم در چارت سازمان و تشکيلات امورخارجه انگليس هم که ...

چه کسی گفته حجتيه نتوانسته ارزشهای خود را در او نهادينه کند ؟

بگذار تا صبح دولتت بدمد      کين هنوز از نتايج سحر است.

 


 
اگر براي دفاع از ارزشهايمان به ما شبه نظامي گفته شود به آن افتخار مي کنيم
ساعت ۸:۱٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۸ امرداد ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

حسن رحيم پور ازغدي استاد دانشگاه گفت: تعبير شبه نظامي به دانشجويان بسيجي به اين دليل که از آرمانها و ارزشهاي خود دفاع مي کنند، يک افتخار به حساب مي آيد.  

به گزارش خبرگزاری مهر، وي عصر امروز در همايش پنجاهمين سالگرد 16 آذر سال 32 که به همت بسيج دانشجويي دانشگاه تهران و علوم پزشکي تهران برگزار شده بود، با بيان اين مطلب افزود: روزي ايجاب مي کند که انسان اسلحه برداشته و در مقابل دشمن ايستادگي کند و اين خود يک افتخار است.  

وي خاطرنشان کرد: اگر شبه نظامي گري آمادگي براي نبرد عليه استکبار و تروريست است ما به اين شبه نظامي بودن افتخار نيز مي کنيم. بسيج دانشجويي اين افتخار را از مکتب عاشورا گرفته است زيرا کساني که در روز عاشورا در کنار امام حسين (ع) مي جنگيدند نيز نظامي حرفه اي نبودند، بلکه شبه نظامياني بودند که از کوچه و بازار براي ياري امام حسين (ع) با او همراه شده بودند.  

رحيم پور ازغدي با تاکيد بر اينکه اگر طرف مقابل ما داراي منطق و ادب بود با او گفتگو مي کنيم، گفت: اگر به سمت آرمانهايمان هجوم آورند اسلاح برداشته و از آرمانها دفاع خواهيم کرد.  

وي عدالت و حقوق بشر را لازم و ملزوم يکديگر دانست و افزود: هر کس عدالت را عليه حقوق بشر استفاده کند عدالت را نشناخته همانطور که هر کس حقوق بشر را عليه عدالت بکار برد حقوق بشر را نشناخته است زيرا حقوق بشر، آزادي و عدالت قابل تفکيک نيستند.  

رحيم پور ازغدي تصريح کرد: شما دانشجويان نبايد از اين تعابير واهمه اي داشته باشيد و خود را درگير اين گونه مسايل کنيد، دانشجوي استقلال طلب و عدالت خواه همچنان در صحنه حضور خواهد داشت.  

وي 16 آذر را يادمان برجسته جنبش دانشجويي در ايران دانست و گفت: اين حرکت در اعتراض به استبداد و استعمار و در دفاع از استقلال کشور شکل گرفت.  

رحيم پور ازغدي جنبش دانشجويي امروز را تکامل جنبش دانشجويي 16 آذر دانست واظهار داشت: علم الهدي و وراميني از حيث شخصيت تکامل شريعت رضوي هستند و شما دانشجويان همان نقشي را در تاريخ معاصر ايران ايفا مي کنيد که انجمن اسلامي در سال 32 ايفا مي کرد.  

اين استاد دانشگاه اضافه کرد: جنبش دانشجويي بهاي سنگيني را براي به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي متحمل شده است و بايد قدر زحمات کشيده شده را بداند.  

وي با تاکيد بر اينکه امروز عده اي مي خواهند اسلام را با دمکراسي و حقوق بشر ليبراليستي بسنجند، خاطرنشان کرد: امروز به اسم قرائت مدرن از دين اسلام را با ترازوي ليبراليسم مي سنجند.  

رحيم پور ازغدي شعور ديني را مهمترين عامل موفقيت جنبش هاي روشنفکري و دانشجويي دانست و گفت: صداي امام (ره) به داد نسل جوان و انقلاب ما رسيد و الگوهاي مناسب را پيش پاي نسل جوان کشور ما قرار داد.  

وي با اشاره به اينکه همه جريان هاي انحرافي بعد از پيروزي انقلاب اسلامي با امام (ره) راه دشمني پيش گرفتند، خاطر نشان کرد: تنها جنبش دانشجويي اسلام گرا و عدالت خواه مصمم و راسخ در کنار امام ماندند.  

اين استاد دانشگاه با اعلام اين مطلب که در دهه هاي اخير جرياني از شاخه ليبراليستي با حمايت آمريکا در دانشگاههاي ما در حال توليد است، اظهار داشت: همانطور که امروز جنبش دانشجويي روشنفکري مارکسيستي امروز به طور کامل خاموش و محو شده است، اين گرايش هاي ليبراليستي نيز در مقابل جنبش هاي اسلام گرا پاياني جز نابودي نخواهند داشت.  

وي افزود: کمونيست ها زماني تصور نمي کردند که روزي اثري از کمونيسم در جهان باقي نماند، اما امروز مي بينيم که موج بيداري اسلامي جهان را فرا گرفته و جنبش ليبراليسم نيز که با کمک آمريکا و سرمايه داري حرکت مي کند در مقابل بيداري اسلامي نمي تواند حرکت کند.


 
سياست بين الملل و تحقق جامعه اطلاعاتی- ۱
ساعت ٥:٥٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۸ امرداد ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

بسم الله .

 

خواستم مطلبی تحت عنوان سياست بين الملل و تحقق جامعه اطلاعاتی را بفرستم اما مطلب زيبايی در وبلاگ کاشينکف ديجيتال بقلم حاج احمد سيف الاسلام و مطلب زيبای ديگری را در وبلاگ مرتضی و ما بقلم برادرم سيد صالح نوری ديدم که درج بخشی از آنها را ضروری می دانم . اميد که گوشها آرام آرام شنوا گردند .البته اين مطلب فعلی هم شايد بی ارتباط با موضوع جامعه اطلاعاتی و سياست بين الملل نباشد.

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

واقعيت سوم

بسیج خواهران نشانه نقطظه اوج ایمان است. مقام معظم ولایت و رهبری

       هر تحليل گر منصف و غيرمغرضي تاييد خواهد كرد كه ناهنجاري هاي اجتماعی مرسوم در جامعه و به خصوص در کلان شهرهايی مثل تهران، هرچند كه قبلا نيز بطور پراكنده و محدود وجود داشت اما بروز علني و خطرناك و فراگير و اپيدمي گونه آن بلافاصله بعد از دوم خرداد 76 آغاز شد ، تاقبل از دوم خرداد ، فرهنگ مبتذل و ناهنجاري هاي اخلاقي رسميت و عموميت فعلي را نداشت ...

 

       سخن زشت و غلط انداز كه “اگر دين در مقابل آزادي بايستد، ضربه خواهد خورد” هيچ گاه از حافظه تاريخي ملت ، پاك نخواهد شد.چه كساني، چه گروههايي ، چه اشخاصي ، مدام بر طبل كاستن از كاركردهاي دين كوبيدند؟ چه كساني «دين حداقلي» را به عنوان شعارشان برگزيدند؟ چه كساني با ترويج نسبيت معرفتي در جامعه و بين دانشجويان و جوانان، ارزشهاي مطلق و مقدس اخلاقي و ديني را تخطئه كردند؟ تز قرائت هاي مختلف از دين ، در بين عوام چه تاثيري جز تخريب پايه هاي اخلاق و دين و ارزشهاي مطلق و هرج و مرج فرهنگي و اخلاقي مي تواند ايجاد كند؟

...

 

احمد سيف الاسلام

ــــــــــــــــــــــــــــــ

 

 

فرزندان كالباس چت می کنند

لطفا اين مطالب را به خودتان بگيريد. دوست دارم ناراحت شويد و اخمهايتان را در هم بكشيد. آيا اين واقعيت ندارد؟

 

 

به راستي چرا در چت حرمتها شكسته مي شود؟ (حرمت لابد يعني حرام الهي)

چرا دوستان من در هنگام چت كردن اينقدر دروغ مي گويند و از آشنايي، صحبت و گرم گرفتن با نامحرم ابايي ندارند؟ (به مسائل افتضاح تر از اين اشاره نمي كنم)

 

يعني احكام الهي در فضاي مجازي به گونۀ ديگري تفسير مي شود؟ پيامبر اين دنياي لعنتي چه كسي است؟ ما به چه ديني در اينترنت روزگار سر مي كنيم؟

و شايد ايراد از دين نباشد؟ شايد دوستان من آدمهاي ضعيف النفسي هستند كه در مقابل اين وسوسۀ امروزي شيطان كمر خم كرده اند؟ شايد دوستان من فراموش كرده اند كه اهل هر دوران به بلاي زمانۀ خويش دچار مي شوند و گريزي از امتحان الهي ندارند؟

 

پس چرا اگر مي دانند اشتباه مي كنند دست بر نمي دارند؟ شايد جرأت اين كار را ندارند؟ شايد رخوت اين لذت ناپيداي شيطاني آنچنان با گوشت و خونشان آميخته است كه ديگر توان مبارزه ندارند؟

بعضي چيزها شايد ساده به نظر برسد. اما در عمل آن قدرها هم ساده نيست. كدام يك از ما امروز مي تواند با افتخار سرش را بالا بگيرد و بگويد: «كالباس نمي خورم! فكر كردم و به اين نتيجه رسيدم كه وظيفه دارم از بدن خودم مراقبت كنم. بنابراين از آنچه مضر است و ثمري جز به انحراف كشيدن ذائقه دارد دست مي كشم» ؟؟

 

شهيد آويني شدن در ظاهر كاري ندارد. فقط نماز شب است و ارتباط با شهدا! كدام از ما اين قدر هميت دارد كه بگويد: «از وقتي فهميدم امام زمان شاهد و ناظر اعمال ماست، شرم دارم در حضور ايشان سيگار بكشم»

...

 

برادران و خواهران من!

بايد از خودمان شروع كنيم. آدم اگر آدم شد، عالم عالم مي شود.

 

يا عليش !

سيد صالح نوری

ـــــــــــــــــــــــ

 

 

 

سياست بين الملل و تحقق جامعه اطلاعاتی

 

از زمانی که شرکت pyra labs اولین نرم افزارهای مدیریت رایگان وبلاگ را عرضه نمود تا زمانی که سیستم ارائه سریس وبلاگ رایگان بلاگر که توسط همین شرکت راه اندازی شده بود توسط گوگل خریداری شدو در انتها خود شرکت نیز به تصاحب گوگل درآمد ؛ زمان زیادی نمی گذرد .

 

اینترنت ، ساختاری الکترونیک بود که بنا به اعتراف طراحان اولیه طی پروژه جنگ ستارگان و بعنوان یک طرح دفاعی طرح شده بود. تصور اولیه از اینترنت ، شبکه ای نظامی برای حفظ و امداد عملکردهای حیاتی سیستم های هشمند اتوماتیک دفاعی و غیراتوماتیک زیرساختی بود تا امر فرماندهی وکنترل و هدایت زیرساختها محدود به موقعیت مکانی خاص نشده و عملیات هدایت و فرماندهی الکترونیک پس از مورد هدف قرارگفتن مرکزیت این ساختارها ادامه یابد .

 ساختار منطقی آرپانت

نام این طرح در ابتدا آرپانت بود.اما ایجاد کاربریهای ابتدائا دانشگاهی و در ادامه , پیدایش امکانات گسترده تر منجر به تفکیک سخت افزاری و نرم افزاری اکسترانت نظامی از اینترنت گردیده و این اکسترانت تحت نام میل نت ( بمعنای شبکه نظامی ) هم اکنون به بهره مندی از تجارب آرپانت در حال رشد و گسترش و حیات است .

پس از این مرحله ، ایجاد ساختار وب ، به ناگهان اهمیت و کاربریهای اینترنت را گسترش داد و اینترنت علاوه بر پتانسیل های اطلاع رسانی گسترده ای که مطرح نموده بود پتانسیل های تبلیغی ، امنیتی و سیاسی را نیز در پیش روی کشورهای پیشرو در اینترنت مطرح نمود.

 

 عکس غیر تبلیغی وصرفا تزیینی است.

 

استفاده کشورهای پیشرو - که عمدتا از بلوک غرب می باشند - از اینترنت بعنوان ابزاری برای تبلیغات سیاسی اقتصادی وفرهنگی و گسترش روز افزون این کاربری اینترنت با توجه به قابلیت ها و ظرفیت های آن ؛ موجب گریدیده است تا ادعای تشکیل جامعه جهانی و از بین رفتن جامعه طبقاتی اطلاعاتی مخدوش شده و موضوع تشکیل جامعه اطلاعاتی به نوعی تبلیغ سیاسی فرهنگی هژمونیک همانند موضوع جامعه یکپارچه اقتصادی یا همان اقتصاد جهانی تبدیل گردد .

 

عمدتا کشورهای صاحب قدرت در اینترنت که دارای بیشترین توان فنی و اقتصادی و امنیتی در اینترنت هستند از پیوستن دیگر کشور ها به آن استقبال می کنند چون این چیزی جز کشترش ضریب نفوذ تبلیغات آنها در جوامع هدف را در بر نخواهد داشت. این موضوع مانند موضوع جامعه اقتصادی بین المللی است که کشورهای غیر عضو می کوشند با برسیهای دقیق تر و با ایجاد توانمدنیها و ظرفیت های بیشتر به آن نگاه کنند اما حقیقت امر این است که تبلیغات روانی گستزده پیرامون اینترنت و موضوع ایجاد ارتباطات انسانی گسترده تر ضمائمی برای پرونده اینترنت هستند که فرصت بررسی های عمیق مطابق با مناقع ملی را از کشورهای غیر عضو سلب کرده  و این کشورها صرفا بدلیل این جو تبلیغی روانی بدون ارزیابی علمی و کسب اطلاع دقیق از توان فرهنگی تبلیغی و فنی اقتصادی خود جهت حضور پررنگ در اینترنت ؛ حداکثر در خصوص زیرساختهای فنی و الکترونیک آن به تحقیق وتوسعه و افزایش پتانسیل ها می پردازند و مهمانی را به منزل خود دعوت می کنند که علاقه فراوانی به صاحب خانه شدن دارد.

 

اکنون عمده ترین موتور های جستجوی اینترنت اقدام به فیلتر نمودن سایتهایی می کنند که با منافع آنها هم خوانی ندارد. کشورهای ارو÷ایی و آمریکایی نیز بنا بر سیاستهای امنیتی  سیاسی خود دارای سیاست فیلترینگ خاصی هستند. در بعضی از کشورهای غربی سایتهای غیر اخلاقی در ساعات خاصی از روز برای جلوگیری از توقف زیرساختهای اینترنتی فیلتر هستند . کشورهای مختلفی از بلوک غرب دسترسی افراد در محدوده سنی خاص را به فراورده های غیر اخلاقی ممنوع نموده اند.

 

این روند بیانگر دو مسئله است :

 

الف : اینترنت دارای ماهیتی مسقل از سایر مقولات فرهنگی و تبلیغی نیست. کلیه سیاستهای فرهنگی کشورها در خصوص محصولات فرهنگی و تبلیغی غیر اینترنتی در زمینه اینترنت نیز اعمال می گردد .

ب : ادعای جامعه اطلاعاتی یکپاریچه و بهم خوردن توازن طبقاتی در جامعه اطلاعاتی با پدید آمدن اینترنت ؛ بر اثر اعمال دیپلماسی های مختلف فرهنگی و تبلیغی توسط تمامی حوزه های سیاسی امری ناممکن و تبلیغ آن توسط کشورهای پیشرو در اینترنت صرفا ترفندی تبلیغی با اهداف خاص استکه از مصادیق آن می توان به رفتار موتور های جستجو در خصوص محتوای ضد نژاد پرستی صهیونیستی و همچینین روند فعالیت بنگاههای خبری بین المللی از جمله بی.بی.سی اشاره نمود . هرچند هرکدام از این اعمال دارای سیاست توجیهی خود هستند.

 

بنگاه خبرپراکنی ب.ب.س. وابسته به وزارت امورخارجه انگلیس

با نگاهی ساده به صفحات بنگاه خبری بی.بی.سی که بخشی ار دستگاه عریض وطویل تبلیغی وزارت امور خارجه انگلیس است آنچه واضح است اینکه این بنگاه خبری هیچگاه برای دو حوزه فرهنگی و سیاسی حتی نزدیک ، اخبار یکسان منتشر نمی نماید و در صورتیکه شما با انتخاب زبانی خاص نیاز خود به ترجمه صفحه ای خاص مثلا صفحه بین الملل را اعلام کنید ، این بنگاه در واقع خواستگاه سیاسی شما را نیز تعویض نموده و اخبار را با چینش و محتوای متفاوت بشما عرضه می نماید که در مواقع خاص این وضع بشدت شکل متضاد بخود گرفته و آشکارا از اعمال سیاست تبلیغی و روانی خاصی حکایت می کند.

 

        گوگل که عقبه یهودی سرمایه های آن کاملا روشن است ، پس از خریدن شرکت پیرا لابز و سرویس بلاگر اقدام به ارائه یک اکانت رایگان ای میل یک یگابایتی به وبلاگ نویسان سرویس بلاگر می نماید. شاید با کمی دقت بتوانیم دلائل متعدد سیاسی  فرهنگی کلان را پشت این اقدام -فعلی  حتی هماهنگ با فرایند عملیاتی شرکت یاهو ! ببینیم .


 
ابراهيم يزدی و يادآوری تاريخ به ملت !
ساعت ۱:٤۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٧ امرداد ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

مقاله زيبايی به قلم آقای مجتبی زارعی در روزنامه کيهان مورخه ۵/۴/۸۳ درج شده بود که انعکاس آن را پسنديدم . ببينيد که اين نهضتی(!) ها چگونه می خواهند حافظه تاريخی ما را پاک کنند .

در حاشيه اشك تمساح روزنامه شرق براي جانبازي آغاجری :
وصله دفاع از ميهن به تن نهضت آزادي نمي چسبد
 !

 روزنامه شرق مورخ 5/4/83 در صفحه سياست خود از قول ابراهيم يزدي، دادگاه هاشم آغاجري را ذيل عنوان «محاكمه و عقيده» به نقد درآورده است. صرف نظر از دادگاه، متهم و نوع جرم مورد بحث و كميت و كيفيت جزاي آن، آقاي ابراهيم يزدي در بند چهارم مطالب خود خطاب به افرادي كه او آنها را جوانان معترض و پرشور مخالف آغاجري مي خواند آورده است: «جوانان پرشور مخالف آقاجري، فرياد مرگ بر منافق سر مي دادند، به نظر مي رسد سن و سال بعضي از آن جوانان اجازه نمي داد كه جنگ را به ياد داشته باشند. آقاجري معلول جنگي است. پاي خود را در راه دفاع از كيان اين مملكت از دست داده است. چنين كسي منافق نيست، منافق كسي است كه ميان گفتار و كردار او تعرض و فاصله باشد يعني به زبان چيزي بگويد كه در قلبش نيست». وي در آخر اين بند براي توجيه مطلب خود نيز به نص صريح قرآن اشاره مي كند كه «لم تقولون ما لاتفعلون» يا «اتامرون الناس بالبر و تنسون انفسكم».

آري او ابراهيم يزدي است و سعي دارد جوانان مورد خطابش را با تاريخ مورد سرزنش قرار دهد. روي سخن اين گفتار نه آن جوانان و نه قاضي و نه ماهيت حقوقي اين پرونده است.
اين گفتار براي دل مادر آغاجري است كه اينك روزنامه شرق به مدد لنزهاي دوربين ديجيتالي اش با قلم كسي عواطف او را مي شوراند كه طي 8 سال جنگ سبب تنهايي بروبچه هايي شدند كه در نبرد تن و تانك، پاهايشان قلم شد و دستانشان قطع گرديد و زير شني تانكها له شدند.


آري اين گفتار نه تنها براي دل مادر پا قلم شده آغاجري كه براي تمام كساني است كه ابراهيم يزدي و نهضتي ها قلب و روحشان را به درازاي 8 سال -كه به قدر تمام عالم عمق دارد- مالامال از كينه هاي مقدس انقلابي نموده اند. و براستي به قول يزدي بايد ديد منافق چه كسي است؟


آنچه كه در پي مي آيد روايت صادقي از مواضع و عملكرد خط سازش در جنگ هشت ساله تحميلي عليه ايران است. خطي كه ملت ايران را در هشت سال دفاع مقدس و در برابر طوفان سهمگين حوادث و درنده خويي آمريكا، رژيم اشغالگر قدس، عراق، شوروي، انگليس و همه رياكاران اروپايي تنها گذاشت اما اكنون فرياد «مليت» و ملي گرايي او گوش فلك را كر نموده است. در حاليكه اين گفتار شرمندگي و عجزشان را در برابر شهدا و نسل پرسشگر كنوني هويدا خواهد كرد.

آري در شرايطي كه دشمن تا بن دندان مسلح به اراضي ايران تجاوز مي كرد و شهرها و روستاها را يكي پس از ديگري به اشغال خود درمي آورد و هر روز همه ايرانيان در پرتو اسلام و انقلاب در برابر متجاوز بسيج مي شدند، همچنين در شرايطي كه هر روز اجساد مطهر رزمندگان از جبهه به خانواده هاي نگران و مقاومشان تحويل مي شد و قلب هر ايراني از شدت درد و غم و غصه هاي ناشي از هجر عزيزان خود جريحه دار مي شد؛ جريان مدعي مليت، بخاطر عافيت طلبي و ترس از حضور در كنار ملت در حال دفاع، ژستي به اصطلاح «ضدجنگ» به خود مي گرفت و تجاوز دشمن را توجيه مي كرد و دفاع ملت ايران را ناشي از «طرح صدور انقلاب و مستكبركوبي نظام»1 مي نماياند و يا هنگامي كه مردم صميمي و بانشاط ما در دفاع از دستاوردهاي انقلاب و جلوگيري از اشغال مناطق مختلف به تنبيه متجاوز در خاك دشمن مي پرداختند و دشمنان نيز از ترس مجازات خود مبادرت به طرح صلح هاي واهي، بي پايه، بي پشتوانه و فاقد ضمانت اجرايي از منظر حقوق بين الملل مي نمودند اين آقايان مدعي ملي گرايي، رد آن طرح ها را ناشي از «غرور» مي دانستند2. و به طور صريح همگام با دشمنان ملت و با هزاران طعنه و كنايه اعلام مي نمودند كه «جنگ برنامه اصلي جمهوري اسلامي و شغل و هدفي براي ملت حزب الله شده است، هدفي بي انتها كه در برابرش كم و زياد خسارت و خرابي ها يا تعداد شهيدها و كشته ها مطرح نيست و مي گويند هرچه بيشتر بهتر»3.

اينان اين چنين از پشت به ملت خنجر مي زدند و لكن خود را خيرانديشاني معرفي مي كردند كه حكومت اسلامي ايران به آنها امكان نظر و مشورت نمي دهد4. در زماني كه كشور در برابر متجاوزين كه جان و مال و ناموس ملت را به تاراج مي برد، به مشي واحد دفاعي و همبستگي نياز داشت، عاليجنابان «بازرگان» و «ابراهيم يزدي» در مصاحبه اي مشترك با فرستاده روزنامه لوموند در سال 64 مكرراً صحبت از مذاكره مي كردند5. و نشريه ضدانقلابي كيهان چاپ لندن نيز همان موضوع را با تيتر درشت خود در صفحه اول چنين تنظيم نمود: «بازرگان: بايد با بغداد مذاكره كرد».


حزب الله در طول جنگ هشت ساله همواره مورد تهاجم تبليغي عناصر به اصطلاح ملي گرا قرار داشته است. جرياني كه مدافع كنوني جانبازي آغاجري از نظريه پردازان اصلي او به شمار مي آيد، اما ملت شريعت پناه با دستي خالي و دلي پر از خون و غصه در برابر حملات پي در پي ارتش قوي و منسجم بعث مبارزه مي كرد اما در داخل مورد هجمه عناصري نفوذي و ضد ملت بود كه دفاع مقدس را زمينه مشتركي براي تهيه خوراك پايداري و دلخوشي هاي شعاري و آن را وسيله خوبي براي «انحصار و اقتدار حزب الله در داخل»6 معرفي مي كردند و در كمال ناباوري و به دور از غيرت ملي و مانند اجانب، دولت عراق و ايران را به طور مساوي به «سوءاستفاده از تداوم جنگ و كسب منافع حاصل از استمرار آن»7 متهم مي كردند. آري ابراهيم يزدي و دوستانش كه ملت آنها را از حريم حاكميت رانده بود اكنون و از ميان آتش و خون در پي كسب قدرت سياسي بودند، از كنار رنج و آلام ملت به راحتي عبور مي نمودند و در كشاكش جنگ ابرقدرت ها عليه ايران مطالبات و دعوي دموكراسي و حزب بازي را فرياد مي نمودند و «جنگ را پوشش و بهانه حكومت براي عدم اجراي قوانين مصرحه در قانون اساسي كشور قلمداد مي كردند»8 اظهار چنين حرف هاي پارتيزاني! و ژست هاي اپوزسيوني! درحالي صورت مي گرفت كه ملت و دولت اسلامي ايران هر روز خونبهاي تاسيس جمهوري اسلامي و قانون اساسي خود را مي پرداخت و از هر كوچه و خيابانش بوي شهيد و شهادت ساطع مي شد.

در بحبوحه جنگ تحميلي عليه ايران خبر كانديداتوري مراد عاليجنابان يعني حضرت مرحوم بازرگان در قسمت انگليسي نشريه ضدانقلابي «ايران تايمز چاپ واشنگتن (شماره 709) تحت عنوان «بازرگان به عنوان كانديداي ضدجنگ در انتخابات رياست جمهوري شركت مي كند» قلوب آحاد رزمندگان و امت شهيدپرور را جريحه دار مي نمود و روز به روز بغض و كينه انقلابي ملت عليه خط نفوذ و سازش را افزون مي كرد. بلي! درحالي كه تنها فرزند ذكور آن كشاورز مازندراني و نوجوان آن مادر نابيناي خرمشهري در دفاع از تماميت ارضي ايران پرپر مي شد و بچه هاي مدارس محروم و مستضعف محلات فقيرنشين قلك هاي حاوي پول هاي خود را صرف كمك به رزمندگان جبهه ها مي كردند چاپ ترجمه مقاله اي ديگر از «نشريه آمريكايي كريستين ساينس مانيتور» در نشريه ايران تايمز (31خرداد64) به حمايت از به اصطلاح ملي گراها و با عنوان «بازرگان مي گويد اكثريت هموطنانش از جنگ خسته شده اند» توطئه ديگري بود كه در راستاي فروپاشي اقتدار و مقاومت دولت و ملت در جنگ تحميلي برنامه ريزي شده بود و هر وطن خواه ايراني را از آن همه خيانت منزجر مي نمود.


برغم اين توطئه ها مردم مقاوم با حضوري توفنده در صحنه حاضر مي شدند و از تهاجمات هماهنگ تبليغي باصطلاح مليون و استكبار جهاني اعلام برائت مي جستند. مدتي بعد دشمن از سلسله عمليات هاي پيروزمندانه رزمندگان مسلمان ايراني هراسان شده و «جنگ شهرها» و «موشكباران» مناطق مسكوني را در دستور كار خود قرار داده بود اما خط سازش با صدور بيانيه هايي هر دو طرف عراقي و ايراني را شديدا محكوم مي نمود.

گروهك نهضت آزادي در آستانه عمليات پيروزمند والفجر8 و در اوج حضور و اعزام بسيجيان و آحاد مردم به جبهه ها تحت عنوان « راهيان كربلا» جزوه اي با نام «پايان عادلانه جنگ بي پايان» منتشر نمود كه مورد استقبال گسترده محافل استكباري و ضدانقلاب خارج نشين قرار گرفت.

نهضت به اصطلاح ملي در اين جزوه كه به نظريه «پلنگ و آهو» شهرت يافته بود لزوم گريختن آهو از مقابل پلنگ را مطرح نمود كه در واقع با روح عافيت طلبي خود هر گونه نبردي با ظالمين و متجاوزين از سوي مستضعفان را غيرضرور و بدور از خرد و عقلانيت ارزيابي مي كرد.

گونه ديگر عملكرد سياه، جريان ملي گراي وابسته موضعگيري و عناد آنها نسبت به بيانات راهبردي امام خميني(ره) در ارتباط با عنوان «دفاع مقدس» و جنگ «اسلام و كفر» بود. امام خميني(ره) با تكيه بر استدلالهاي فراوان، جنگ تحميلي عليه ايران را جنگي برخاسته از نهاد استكبار جهاني و طرحي جهت شكست حكومت اسلامي تازه تاسيس شده ايران معرفي نمودند و آثار فقهي خاصي را نيز مترتب به آن مي نمودند؛ 9 اين درحالي بود كه جريان ملي گراي وابسته در مواضع خود اظهار مي نمود: «اين جنگ، جنگ اسلام و كفر نيست، بلكه جنگ دو ملت مسلمان و مستضعف با يكديگر است كه ادامه آن براي ابرقدرتها و صهيونيسم بزرگترين موهبت است. (نشريه ضدانقلابي جبهه مليون، چاپ لندن، شماره92 مهر65) يعني همان اظهاراتي كه كندذهني ديگر به مدد نوشيدن شير «خر» در كودكي (به اذعان خودش) بدان متوسل شد و جنگ ما و استكبار جهاني را در طول هشت سال، به جنگ دو برادر ياد كرد.


طرح موهوم «وجود اختلاف نظر در بين مسئولان و فرماندهان جنگ و اظهار به بن رسيدن دفاع مقدس ملت ايران» از ديگر اقدامات ابراهيم يزدي و دوستانش بود كه در سوابق ننگين ملي گرايي وابسته به كرات مشاهده شد. امام خميني(ره)در پيام به حجاج ايراني در سال 1366 به صراحت از اين شيطنت پرده برداشته و سناريوي ياد شده را خنثي نمودند. 10

اوج خدمت خط سازش به بيگانگان و خيانت به ملت مربوط به زماني است كه مليون وابسته، جهاد رزمندگان و شهدا را عليه كفر جهاني و ارتش بعث «ضربه اي به عراق جهت سودرساني به اسرائيل»11 قلمداد نمودند.

«صوت الجماهير» راديو رسمي رژيم بغداد هم مورخ 18/2/66 در راستاي همان فرضيه نهضت آزادي اظهار داشت: «مهدي بازرگان اولين نخست وزير ايران تاكيد كرد بنياد صهيونيستي در تغذيه گسترش جنگ ايران و عراق نقش فعالي دارد» اين درحالي است كه ملت مسلمان ايران به روابط راهبردي رژيم بعثي عراق با اسرائيل كاملا آگاه بوده است و آگاهان سياسي- نظامي در سال هاي اخير نيز از عمق روابط و تماس هاي پنهاني اما پراهميت رژيم اشغالگر قدس و هيئت حاكمه عراق پرده برداشته اند. اصرار خط سازش در تفكيك جبهه واحد استكباري خود عمق خيانت آنها را در جنگ تحميلي به اثبات مي رساند.


و آخرالامر اين كه در اثناي روزهاي پاياني جنگ و در اوج مظلوميت رزمندگان و امام(ره) كه منجر به پذيرش قطعنامه 895 از سوي جمهوري اسلامي ايران شد و چون زهري كشنده بر كام امام خميني(ره) بود، در كنار انبوه رنج ها و سختي هاي امت رزمنده و ايثارگر ايران اسلامي ابراهيم يزدي و دوستان نارفيق با ملت در اهانتي بزرگ و غيرقابل اغماض اظهار كردند: «شهدا عمليات فداكارانه اي به سود اسرائيل و ابرقدرت ها و به زيان ايران و اسلام انجام داده اند كه حساب آن مربوط به ملت و زنده ها نيست.»12


من نمي دانم كه نوجوانان مورد تعبير عاليجناب ابراهيم از اين وقايع اسف انگيز تاريخ مطلع اند يا خير اما بي شك از اين سخن و ساير مواضع اين به اصطلاح مليون جز بوي خيانت و سازش، تعفن و ناجوانمردي استشمام نمي شود. اگرچه در چنين مجال كوتاهي نمي توان بر عمق خيانت اين جريان واقف شد اما در پاسخ به وهن جايگاه شهدا توسط خط سازش عجالتا به درج پاسخ طنزآلود صفحه سوم روزنامه اطلاعات مورخ دي ماه 6631 به اين حضرات تحت عنوان فريادي در گلو!! بسنده مي كنيم، كه شرح ماوقع آن چنين است: پس از طرح بسيج همگاني و جهاد مالي اعلام شده توسط شوراي عالي پشتيباني جنگ طي ماه هاي آخر سال 66، نهضت آزادي در اقدام تحريك آميز ديگري به رغم نياز فوري دولت و ملت به پشتيباني و همبستگي ها با صدور بيانيه اي عليه اقدام شوراي عالي پشتيباني جنگ اعلان كرد: «ما نيز علي رغم آن كه اظهار چنين حقايقي در شرايط اختناق آميز حاكم(!!) ضربات و صدمات فراواني دنبال دارد، برحسب وظيفه اسلامي و انساني خويش به توصيه بحق و امر به معروف و نهي از منكر مبادرت مي نمائيم و از آنجايي كه حاكميت را شرعاً و قانوناً مجاز به اعمال چنين برنامه هايي نمي دانيم، در آن مشاركتي نكرده، بر خدا توكل مي كنيم! و معتقديم ساير كساني كه با ما هم عقيده اند، حق دارند از مشاركت در اين برنامه خودداري نمايند.»13 همان طور كه گفته شد، اين بيانيه ضدملي و به دور از احساسات ملي و عواطف انساني با برخورد طنزآلود روزنامه اطلاعات كه احتمالا دست پخت خوش مزه طنزسراي وطن خواه ايراني مرحوم كيومرث صابري است، به شرح ذيل مواجه شد:


«فريادي در گلو!
نامه وارده:
حضرت برادر گل آقا!

«نهضت آزادي اخيرا اطلاعيه اي با عنوان «فريادي در گلو!» درباره حضور در جبهه و مشاركت در جهاد مالي منتشر كرد كه جا داشت تمامش با آب طلا در همين ستون چاپ مي شد. ولي چون بناي كار جناب عالي بر ايجاز و اختصار مي باشد، لذا از باب تغيير ذائقه، خلاصه آن را به استحضار مي رساند: «علي (ع) نه تنها به مردم تكليف نمي كند بلكه نامه اي به مردم كوفه مي نويسد و با انتقاد از بي تفاوتي و سكوت آنها در قبال جريانات، به اتخاذ موضعي در حمايت يا مخالفت با خويش فرا مي خواند وقتي كه حاضر نمي شدند در بسيج عمومي شركت نمايند. شكوه نزد خدا مي برد اما متوليان ما(!) مردم را به رفتن به جبهه و تكليف به پرداخت هزينه هاي آن موظف كرده اند، ما نيز به حسب وظيفه اسلامي و انساني خويش، در آن (جبهه و جهاد مالي) مشاركتي نمي كنيم!!
همان طور كه ملاحظه فرمودي، نهضت نه فقط قبلا و فعلا در دفاع از ميهن اسلامي هيچ مشاركتي اعم از جاني، مالي، قلمي، قدمي و غيره نكرده و نمي كند، بلكه با اين اطلاعيه معلوم شد كه منبعد و در آينده هم «برحسب وظيفه اسلامي! و انساني !! خويش» هيچ نوع مشاركتي نخواهد كرد! و بنده هم شخصا شهادت مي دهم در دوراني كه قشر محروم و مستضعف در راه دفاع از وطن، شهيد و مجروح و معلول و مفقود و اسير مي شدند. خوشبختانه حتي يك قطره خون هم از دماغ هيچ يك از اعضاي نهضت نيامد! هركس غير از اين بگويد تهمت و افترا و بهتان است! خلاصه، شما كه گل آقا هستي، مواظب باش يك وقتي، زبانم لال، يك عده آدم مغرض، يك وصله دفاع از وطن به نهضت نچسبانند!»
ارادتمند: «ممصادق»


جناب آقاي برادر ممصادق!
بر روي چشم، بنده مواظب هستم. شما هم مواظب باش! ولي بي انصاف نباش. من خودم شاهدم كه هر وقت تمام مردم ايران يك صدا فرياد كشيدند، اينها هم فرياد زدند. منتهاي مراتب، مردم در برابر ابرقدرت ها فرياد زدند. نهضتي ها در گلو!
جنابعالي اين فرياد و باد گلوي نهضت را دست كم نگير انصاف هم خوب چيزي است!
گل آقا14


آري نهضتي ها و به خصوص سركردگان آنها نظير ابراهيم يزدي ها بايد خدا را شاكر باشند كه به رغم خيانت به ملت در جنگ 8ساله همچنان از حقوق شهروندي برخوردارند. چرا كه خيانت در عرف جهاني با تمامي مشرب ها و در بين تمامي ملل مجازاتي سنگين دارد كه در باره اينان اكنون به واسطه سعه صدر ملت و نظام ولايي به حال تعليق درآمده است. اما اين حق ملت است كه هرگاه لازم بداند آن را از حالت تعليق به حالت بالفعل تبديل نمايد، اگرچه ننگ تاريخي خود سهمگين ترين مجازاتي است كه تا هميشه زمان با اين خيانتكاران همراه خواهد بود1.- مهدي بازرگان، انقلاب ايران در دو حركت، ص154 و 155
2- انقلاب ايران در دو حركت، ص157
3- مهدي بازرگان، انقلاب ايران در دو حركت، ص156 و .157
4- مواضع نهضت در كنگره هاي قطعنامه كنگره پنجم، ص49 و .50
5- نشريه فرانسوي لوموند، پنجشنبه دوم ماه مه 1985، متن سوال و جواب اين مصاحبه پيرامون جنگ در روزنامه اطلاعات مورخ 19/2/64 به چاپ رسيده است.
6- مهدي بازرگان، انقلاب ايران در دو حركت، ص.162
7- لوموند، دوم ماه مه .1985
8- جزوه «تحليلي پيرامون جنگ و صلح» ص.59
9-روزنامه جمهوري اسلامي، 10/مرداد/66، ضميمه ويژه پيام تاريخي امام امت، ص.6
10-پيام نهضت آزادي به رهبر انقلاب اسلامي، شهريور 1365، صفحه 14 و 16 و همچنين بيانيه «بحران»، تحليلي از وخامت اوضاع كشور، مرداد .66
11- نهضت آزادي ايران (نويسنده و ناشر): نقش اسرائيل در جنگ ايران و عراق، 11 بهمن 1365، ص3-.2
12- مدرك قبلي، ص.26
13- فريادي در گلو، بيانيه نهضت آزادي ايران پيرامون اقدامات شوراي عالي پشتيباني جنگ، 10/9/66، ضمنا مندرج در پيك نهضت، شماره 117 ، 15/آذر/1366، ص.6
14- روزنامه اطلاعات، 3/دي/1366، ص.3

 


 
کار آموزش و پرورش مهمترین کار در کشور است
ساعت ۱٢:۳۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ امرداد ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

'>حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: آموزش و پرورش برای رسیدن به اهداف والا و ارتقاء علمی معلمان و دانش آموزان باید از همه ابزارها و شیوه‌های جدید بهره جوید.

ایشان که امروز در دیدار مسئولان و روسای آموزش و پرورش سراسر کشور سخن می‌گفتند، با تاکید بر اینکه با پرورش چنین انسانهایی، جامعه از عدالت‌، آرامش و صلح، صدق و راستی بهره‌مند خواهد شد، با تاکید بر اینکه کار آموزش و پرورش مهمترین کار در کشور است، افزودند: فاصله میان ماده خام نیروی انسانی که همان کودک می‌باشد، با محصول عالی آن که باید یک انسان اندیشمند، فرزانه و عارف باشد، بسیار زیاد و نقش آموزش و پرورش در این مسیر فو‌ق‌العاده مهم است.
رهبر معظم انقلاب اسلامی هدف از تعلیم و تربیت در مکتب اسلام را پرورش انسان مطلوب برشمردند و افزودند: این وظیفه سنگین و خطیر برعهده آموزش و پرورش است.
مقام معظم رهبری با تاکید بر اینکه انسان مطلوب مورد نظر اسلام، علاوه بر پیشرفت در عرصه‌های مادی باید دارای ویژگیهای معنوی از جمله آراستگی روح، پایبندی به اخلاق و عدالت، علاقه‌مندی به کمال معنوی و حرکت در این مسیر باشد، خاطر نشان کردند: آموزش و پرورش برای رسیدن به این اهداف والا و ارتقاء علمی معلمان و دانش آموزان باید از همه ابزارها و شیوه‌های جدید بهره جوید.
ایشان وضعیت کنونی جهان را نتیجه تفکر مادی و سرمایه‌داری و غلبه منطق زور و منزوی بودن ارزشهای معنوی دانستند و تاکید کردند: بر اساس این تفکر، در دنیای امروز ادعای پیروی از قانون، نظم، عدالت و حقوق بشر می‌شود، اما در ورای این شعارها، بدترین خشونت‌ها جایز شمرده می‌شود و نفاق و دو رویی محور قرار می‌گیرد.
حضرت‌آیت‌الله خامنه‌ای در بیان اهمیت تعلیم و تربیت در پرورش نسل آینده، افزودند: امریکا به‌رغم تمام امکانات مادی، تبلیغاتی، نظامی و سیاسی برای رسیدن به اهداف خود، به برخی کشورهای منطقه برای تغییر کتابهای درسی فشار می‌آورد و این نشانگر تعلیم و تربیت است که قدرتهای بزرگ نیز در خصوص آن متمرکز شده‌اند.
ایشان با اشاره به برخورداری آموزش و پرورش از عناصر فکری و دینی خوب و خدمات ارزشمند معلمان در مقاطع مختلف، بر لزوم همه جانبه‌گری در عرصه تعلیم و تربیت تاکید کردند و افزودند: باید ضمن برطرف کردن خلاء بخش پرورشی در آموزش و پرورش در خصوص تربیت معلم، تقویت عناصر دینی و فکری، کمک به مدارس خوب و اداره صحیح مدارس، بیش از پیش تلاش شود.
رهبر معظم انقلاب اسلامی مسائل مادی را بخشی از نیازهای مختلف آموزش و پرورش دانستند و تصریح کردند: علاوه بر مسائل مادی، ارتقا جایگاه و منزلت معلمان و مدیران مدارس باید مورد توجه جدی قرار گیرد و زمینه همکاری بیشتری اولیاء با مدارس نیز فراهم شود.
در این دیدار، پیش از سخنان مقام معظم رهبری، مرتضی حاجی وزیر آموزش و پرورش در گزارشی از بیست و دومین نشست روسای آموزش و پرورش سراسر کشور گفت: اتخاذ روشهای علمی برای تحقق اهداف سند چشم‌انداز بیست ساله کشور، بهبود کیفیت و ارتقاء مهارت‌های علمی و شغلی معلمان، بهسازی و آموزش نیروی انسانی، توسعه آموزش در مناطق محروم و بررسی شیوه‌های جدید آموزش از جمله محورهای مورد بحث در این نشست بوده است.

 


 
فاطمه زهرا سلام الله عليها در کلام رهبر معظم انقلاب
ساعت ۱٢:۳٠ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٦ امرداد ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

'>ایام فاطمیه ؛ فرصتی برای بهره مندی از برکات فاطمه زهرا سلام الله عليها

'>

'>ایام فاطمیه و یاد گرامى بانوى دو عالم، سیده‌ى زنان از اولین و آخرین، حضرت فاطمه‌ى زهرا (سلام‌الله علیها) مناسبتى است که دلها و ذهنها را به‌ تدبر در مسائل فراوانى که امروز در پیش روى امت اسلام است، دعوت مى‌کند. (1)

'>رهبر معظم انقلاب در گلزار شهدای همدان

طبق روایت، روز - سوم جمادى‌الثّانى - شهادت سیّده‌ى زنان عالم، فاطمه‌ى زهرا(سلام‌الله علیها) است. من از ملت ایران درخواست مى‌کنم که در آن روز، مغازه‌ها و محل کسبشان را تعطیل کنند و به فاطمه‌ى زهرا(سلام‌الله علیها) احترام نمایند. به دستگاهها و ادارات دولتى و کارخانجاتى که کارهاى خاصى دارند، چیزى نمى‌گوییم؛ لیکن کسبه و دکاندارها و بازارها و خیابانها احترام کنند. ان‌شاءالله آن روز را تعطیل کنید تا بتوانیم از برکات فاطمه‌ى زهرا (سلام‌الله علیها) بهره‌مند بشویم.(2)

از برخى تعبیرات درباره‌ى ائمه (علیهم‌السّلام) نباید استفاده کرد؛ اینها سبک است. براى فاطمه‌ى زهرا(سلام‌الله علیها) - آن موجود قدسى والا، آن انسان برتر و آن معلم بشر - از آن تعبیرى که هر شاعرى - چه شاعر درست و حسابى‌گوى و چه‌ شاعر هرزه‌گوى - براى محبوب و معشوق خودش ذکر مى‌کند، نباید استفاده کرد؛ باید از تعبیرات متناسبى استفاده کرد. اعتقاد من این است که اگر شعراى عزیز ما - همچنان که امروز خوشبختانه، هم سرود دسته‌جمعى، هم در بعضى از شعرهایى که قبلاً آقایان خواندند، همین معنا انصافاً تأمین شده - لفظ و معنا را براى‌ بیان معرفتى که امروز جامعه‌ى ما نیاز دارد تا از مکتب فاطمه‌ى زهرا (سلام‌الله علیها) تعلیم بگیرد، به کار گیرند و آن را مداح با صداى خوش و آهنگ مناسبِ با این کار عرضه کند، یکى از بهترین انواع تبلیغ و ترویج صورت گرفته است؛ یعنى همان دعبل و فرزدق و کمیتِ تاریخ در این‌جا ظهور و تجلى پیدا کرده است. ارزش، همان ارزش خواهد بود و مى‌تواند اجرهاى بزرگ الهى را به دنبال خود داشته باشد. (3)

1- 10/6/78  بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با گروه کثیری از سپاهیان و بسیجیان در مشهد

2- 13/9/70   سخنرانی در دیدار با جمعی از خانواده های شهدا و اقشار مختلف مردم

3- 18/6/80    بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مداحان اهل بیت به مناسبت سالروز میلاد خجسته ی حضرت فاطمه الزهرا


 
بهترین وضعیت زندگى انسان در مجموعه ى عالم، زندگى در صلح و همزیستى و مسالمت است
ساعت ۸:۱٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٥ امرداد ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

'>مشروح بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در مراسم مشترک نیروهاى مسلح در پایگاه هوایى شهید نوژه همدان

'>بسم اللَّه الرّحمن الرّحیم از حضور در این پایگاه و در جمع رزمندگان عزیزِ ساکن در استان همدان بسیار خرسندم و به روح شهداى عالیقدر و سرافراز این پایگاه و نیروى هوایى ارتش جمهورى اسلامى ایران و دیگر شهداى ارتش و سپاه و بسیج و نیروى انتظامى از اعماق قلب درود مى فرستم.

'>

این پایگاه خدمات بسیار باارزشى را در دوران دفاع مقدس به کشور و ملت ایران تقدیم کرده است. علاوه بر شهید نوژه و علاوه بر شهید دوران، شهداى باارزش دیگرى از این پایگاه و از مجموعه ى نیروهاى مسلح در این منطقه ى بسیار حساس، نام خودشان را در فهرست افتخارات پایان ناپذیرِ انقلاب اسلامى و جمهورى اسلامى ثبت کرده اند. ما به این عزیزان افتخار مى کنیم؛ نام آنها را گرامى مى داریم. براى ما شخصیت هایى مثل شهید بابایى، شهید اردستانى، شهید خضرائى - که مدتى فرمانده این پایگاه هم بود - و شهداى باارزش و بزرگوار دیگر در نیروهاى مسلح یقیناً فراموش نشدنى هستند؛ ولى نیروهاى مسلح خودشان را در آن گذشته ها متوقف نخواهند کرد و نباید بکنند؛ گذشتگانى که با ایمان، آگاهى و شجاعت و فداکارى خود ما را در پیمودن این راه بسیار پُرافتخار، راه عظمت اسلام و ایران، یارى کردند، براى ما درسهاى فراموش نشدنى از خود به یادگار گذاشته اند. وظیفه ى ما این است که از این درسها بهره بگیریم. ما باید با توجه به موقعیت خودمان، با توجه به نیازهاى کشور، با توجه به تهدیدهایى که علیه ما و منافع کشور در هر دوره یى وجود دارد، وظیفه ى خودمان را تشخیص بدهیم و با تقویت روحى و جسمى، خودمان را آماده ى ادامه ى آن راه پرافتخارى بکنیم که شهیدان عزیز ما به قیمت جان خودشان به روى ما گشودند.

شکى نیست که بهترین وضعیت زندگى انسان در مجموعه ى عالم، زندگى در صلح و همزیستى و مسالمت است. چقدر خوب است آن دنیایى که در آن قدرتمندان زورگو و زیاده طلب، انسانها، ملتها و مجموعه ها را در خدمت منافع خود به کار نگیرند؛ دنیا را با خون و نفرت و خشم آلوده نکنند؛ اما متأسفانه با دورىِ جوامع بشرى از معنویت، ایمان و رشد، و سرکشىِ منیّت ها و خودخواهیها، بشر و جهان بشرى در برهه هاى گوناگون از تاریخ و زمان در معرض ناآرامیها، جنگها و فتنه ها قرار گرفته است؛ امروز هم متأسفانه همین طور است.

شما ببینید در این صد سالِ گذشته در اطراف عالم بر اثر زیاده خواهىِ قدرتهاى استکبارى چقدر انسان در جنگهاى مختلف قربانى شدند؛ در جنگهاى جهانى، در جنگهاى منطقه یى و در جنگهایى که فقط به این خاطر به راه انداخته شد که صاحبان کارخانه هاى سازنده ى سلاح براى فروش متاع خود احتیاج به جنگ داشتند! قدرتمندان استکبارى و پشت سر آنها دستگاه هاى غارتگر اقتصادى براى منافع خودشان نمى گذارند دنیا از صلح و ثبات، و زندگى مردم از آرامش برخوردار باشد؛ با نامهاى گوناگون، با تابلوهاى دروغین و مزورانه به زندگى انسانها ضربه مى زنند؛ به آرامش و سلامت دنیاى بشرى ضربه وارد مى کنند. امروز هم همین طور است؛ امروز شما ببینید زشت سیرت ترین قدرتهاى جهانى که رفتار ضد بشرى و طمع ورزانه ى آنها در همه ى کارهایى که در سطح دنیا انجام مى دهند نمایان است، چطور با تابلوى حقوق بشر و دمکراسى در دنیا ظاهر مى شوند و جنجال به راه مى اندازند؛ منطقه ها را تهدید مى کنند و منطقه ى ما، منطقه ى خاورمیانه، و منطقه ى آسیاى غربى را هم مشمول همین تهدیدهاى خودشان مى کنند.

ملتها چه وظیفه یى دارند؟ ملتها وظیفه دارند براى صیانت و حراست از خود و براى دفاع از کیان، عزت و هویت خود، خود را آماده نگه دارند. آن ملتى که در این راه غفلت کند، نابود شده است؛ آن ملتى که نتواند نیاز خود را به دفاع، به ایستادگى و به مقاومت، بهنگام بفهمد، پامال شده است. ملت ما نشان داده است که دچار چنین غفلتى نشده و نخواهد شد؛ نیروهاى مسلح ما نشان داده اند که در میدان دفاع از منافع ملت و کشورشان لحظه یى دچار سستى و درنگ نخواهند شد.

عزیزان من! نیروهاى مسلح با نامهاى مختلف، همه یک خانواده اند؛ ارتش و سپاه و بسیج و نیروى انتظامى، همه اجزاى مکمل یک مجموعه ى دفاع کننده ى از حیثیت و شرف این کشورند.

در همدان، پایگاه سوم شکارى (پایگاه شهید نوژه)، تیپ زرهى لشگر قزوین، تیپ انصارالحسینِ سپاه پاسداران، مجموعه هاى نیروى مقاومت بسیج، مجموعه ى نیروى انتظامى، همه اجزاى یک مجموعه ى واحدند؛ در کل کشور هم همین است. این احساس را در خودتان دم به دم تقویت کنید که شما مکمل یکدیگر هستید. مهمترین وظیفه ى این مجموعه باز بودنِ چشم و هشیار بودن در همه ى لحظات است. خودتان را حاضر نگه دارید؛ خودتان را از لحاظ روحى و جسمى آماده نگه دارید. ممکن است هیچ تهدیدى تا سالها متوجه کشور نشود؛ اما براى یک احتمال ضعیف هم نیروهاى مسلح موظفند خودشان را همیشه آماده به کار نگه دارند.

جمهورى اسلامى ایران در عرصه ى جهانى منادى عدالت و آزادگى است؛ منادى انسانیت و معنویت است؛ منادى برادرى و برابرى است؛ منادى عزت و شرف ملتهاست. جمهورى اسلامى با استکبار، با مستکبر، با قدرتهاى زورگو، با قدرتهاى مداخله گر صددرصد مخالف است؛ جمهورى اسلامى ایران آبرویش در میان ملتها و ابهتش در دل قدرتها و دشمنى قدرتهاى متجاوز با آن به خاطر همین نقطه است؛ به خاطر این است که در مقابل زورگویىِ زورگویان و متجاوزان تسلیم نمى شود؛ به خود متکى است؛ به خدا متوکل است؛ در مقابل زورگویىِ انسانهاى زیاده طلب و قدرتهاى متجاوز و زمامداران اسیر هوى و هوس به طور مطلق تسلیم نمى شود؛ این، آن چیزى است که جمهورى اسلامى را در چشم ملتها عزیز کرده و همان چیزى است که در دل همین قدرتها ابهت جمهورى اسلامى را قرار داده و البته دشمنى پایان نیافتنىِ آنها را هم به وجود آورده است.

توفیق همه ى شما عزیزان را از خدا مسألت مى کنم و همه ى شما را به کار، تلاش، آمادگى و به وحدت کلمه توصیه مى کنم.

والسّلام علیکم و رحمةاللَّه و برکاته


 
 
 
تبلیغ ویـژه