الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

مجمع وبلاگ نويسان مسلمان و مباحث پيرامونی - ۱
ساعت ۳:٥٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

در مورد مجمع و نحوه مدیریت آن ، چیزهایی محمد گفت که خیلی درست بود . جوابهایی برایش نوشتند که بعضا کاملا سیاسی بود و گیرهایی بود که به هر جمع اسلامی و حتی خود جمهوری اسلامی می دهند و برای N مین بار جواب گرفته اند و اصلا به آنها برای آشفته کردن و منحرف کردن بحث ، پا نمی دهیم و جایش در تالارهای گفتمان آینده است. اما چند نکته هم در کامنت های مربوط به پست های محمد نوشتم که ایجا هم تکرار می کنم :

 

آرش مطلبی در مورد مرزها و محکم بودن آنها و تنگی آن !! نوشته بود که باید عرض کنم : ‌خب ممکن است يک کسی ،‌اينقدر چاق باشد که نتواند در هيچ چهارچوب منطقی که منافع و مضار را متناسب ديده باشد با ما همکاری کند حتی چهارچوبی به فراخی اتوبان همت !

 

مشکل چيست ؟ چکار بايد کرد ؟

پس از اینکه به این سئوال توانستیم پاسخ بدهیم که اصولا مشکل چیست و چرا ما اینقدر اصرار به ورود چنین آدم فراخی !! به مجموعه هستیم ، بعدا در صورت پیداکردن جوابی ، باید از خود بپرسیم حالا بعنوان راه حل ، بايد خود را از او فراختر !!‌کنيم ؟!!

جواب این است که مشکل از او و راه حل و وارد شدن هم دست خودش است.

 

وظیفهء ما یا هر مجموعهء دیگر ، ‌هنگام دیدن و ترسیم چهارچوبها ، این است که بايد ابتدا دست به يک خودشناسی بزنيم و بعد مطابق خودشناسی ، منافع و مضارمان را تعريف کنيم . سپس،‌ چهارچوبها و حدود و مرزها را مطابق با منافع و مضارو هويت خودمان - نه هويت يک انسان چـــــاق ! تعيين کنيم ! . ما از خود ، هویت مشخص و روشنی ترسیم کرده ایم و مرزها و چهارچوبهایمان را مطابق با این تعریف روشن ، ترسیم خواهیم کرد.

 

این از موضوع تنگی !

 اما موضوع محکمی مرزها هیچ وقت در هیچ جا ، چیز بدی نبوده . هرکسی مرزش را محکمتر کند زرنگ تر است. تبادل و جابجایی باید از مجاری پیش بینی شده انجام شود و مرز غیر تبادلی بسیار باید محکم باشد. هرچند مرز تبادلی هم مقررات و ضوابط دارد. مناطق غیر قابل عبور ، جاهایی مثل مرامنامه ها و اساسنامه ها و روش عضو گیری و تشکیلات و روشها است. اما مناطق تبادل و گذرگاههای فکری جاهایی مثل تالارهای گفتگو و بخشهایی از مباحث تخصصی گروهها است که گفتم ، آنجا هم ضابطه مند است. یعنی هر غلطی !! دلش بخواهد طرف نمی تواند به اسم تبادل اندیشه با مقدسات و مفاهیم بنیادین بکند. کجا اجازه می دهند که ما بدهیم ؟!

 

در مورد مديريت حلقه های جانبی :

ما يک عضو داريم که بايد مرامنامه ای باشد و عضو مجمع ، و يک شايد لفظی به اسم همکار ، که فقط در مورد موضوع ، بشکل خاص ، با حلقه مربوطه هم فکر است. البته من از همين الان خطر اين عناصر نفوذي کناری را اعلام می کنم تا در تنظیم مقررات مربوط به آنها دقت بيشتری شود. برای همين ، می گويم ، تعاطی افکار هر بنی بشری با ما وگروههايمان مجاز است. چه در تالارها چه در سايتهای فرعی. اما عضويت و انتساب و انتصاب ! ، شرايط روشن دارد.

 

در خصوص حلقه صهیونیزم هم ، باید گفت که من جای چیزهایی را خالی می بینم . بچه ها هم شاید چیزهایی را. من در این موضوع ، تهیه تاریخچه دقیق حوادث مربوط به فلسطین را ضروری می دانم .

 

تاریخ نویسی دقیق :

از اولین زمانی که نام فلسطین در تاریخ عالم مطرح شد تا امروز . از زمان حضرت سلیمان و داوود نبی و موسی ( علی انبیائنا و آلهما السلام ) ، و ماجراهای جنگ های صلیبی و تاریخ نویسی دقیق آن با کمک منابع دقیق و معتبر ، تا زمان درگیری های معاصر   ( از ماجراهای اشغال توسط انگلیس و استمعار قدیم ، تا بیانیه بالفور ، خروج فوری انگلیسی ها تا حالا و ادامه آن ) و حوادث مربوط به فلسطین در بقیه مناطق ( مانند حوادث مربوط به یهود در سرتاسر دنیا ، حضور هیتلر صهیونیست و یهودی در مسند سرزمین ژرمن و ... )   و حوادث و تحولات عربی در مناطق نزدیک به فلسطین مانند لبنان و سوریه و مصر و تحولات عربی دور از فلسطین مانند عراق و عربستان و همچنین تحولات غیر عربی مرتبط با موضوع فلسطین در مناطق دور و نزدیک مانند ایران. همچنین نگارش سیر گام بگام و تاریخ نگاری دقیق تاریخ فلسطین و مراحل درگیری نوین صهیونیست ها با اهالی فلسطین ( از اشغال محدود تا درگیری های 1947 و تا الان و ادامه ) و   برسیم به شناسایی جمعیت ( چرا نمی گویم ملت و یا امت را باید بپرسی ) و نقاظ ضعف و قوت اساسی آنها مانند البته به زعم من ، نقطه قوت ِ - عدم تلاش برای گسترش سریع حیطه هویت یهودی   (که ذاتی یهودیان است) و همچنین نقطه ضعف بنیادین موضوع ترس و همچنین خاصیت پول پرستی شدید آنها و ...

 

همچنین است ارتباط نحله های مختلف انحرافی ، مانند بهائیت ، وهابیت ، سلفی گری و امثالهم با جریان صهیونیزم ، ارتباط قوی سران این اقوام با جریانات صهیونیست ( مانند ارتباط وهابی ها با صهونیست ها ، ارتباط بهایی ها با صهیونیست ها و ارتباط سلفی گر ها با صهیونیست ها و ارتباط تکفیریون با صهیونیست ها و ... ) ، تاریخ نویسی سیر شکل گیری آنها و نحوه و شکل و حجم ارتباط با اسرائیل و ...

 

همچنین است روش شناسی اسرائیل در برخورد با موضوعات مختلف ، بحرانهای درونی ، بحرانهای منطقه ایو بحرانهای فرامنطقه ای و سیستم حرکتی ایجابی ( آفندی تهاجمی ) اسرائیل برای گسترش حوزه اثر و اقتدار و ...

یا حق.

 


 
شروع مجمع وبلاگ نويسان مسلمان
ساعت ٦:٤۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۱ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

یواش یواش کارهای اجرایی مجمع وبلاگ نویسان مسلمان  به پایان رسیده و آرام آرام وقت آن است تا از دوستان پیش کسوت تر و صاحب قلم و قوی تر ، برای عضویت در شورا و تهیه اساسنامه و بعد از آن هم جهت عضویت عمومی ، و تقویت حلقه ها از بقیه دوستان دعوت کنیم .

کار طراحی صفحات و همچنین برنامه نویسی صفحات اولیه که توسط دوستان مهربان محمد مسیح مهدوی ، برادر ایلیا و قسمت ناچیزی توسط بنده صورت گرفته بود ، به اتمام رسیده و فهرست وبلاگ نویسان مسلمان ، در صفحه لینک ها گنجانده خواهد شد.

 

مرامنامه ای هم تهیه شده که تنها مبنای ما برای اینکه فردی را در جمع خود خودی بدانیم یا نه ، آن است. این مرامنامه را هم بچه ها دارند تهیه می کنند و تا چند روز دیگر انشاء الله پس از بحث و تبادل نظر با تعداد دیگری از بچه ها ، منتشر می شود. اما بخشهای مهم آن را گفتم که منتشر کنم تا بچه هایی که علاقمند به کمک و همفکری و هماهنگی اجرایی و گسترده هستند چهارچوب کلی را بدانند و وارد میدان شوند.

 

اصولا ، فکر اولمان که هدفمان از جمع شدن بچه ها است ، اعتلای محتوای وبلاگ فارسی ورسیدن آن به سطحی که شان اوست و آسیب زدایی فرهنگی فضای وبلاگ فارسی از هرزنگاری است. دوست داریم تا حساسیت های دینی واعتقادی و ملی خود را با کمک به هم ، برجسته کنیم و دفاع از آنها را بنا بر رسالت قلم متعهد ، در فضای سایبر بدوش بگیریم . این ها کاری است که عمده بچه ها بشکل انفرادی قبلا انجام می دانند و ما به تمرکز این نیروی جوان ، خوش فکر و مومن و خدا جو و قدرت الهی این نوع جمع ها ایمان داریم که یدالله مع الجماعه .

 

از این گذشته ، خیلی رک و صریح ، باید مرزبندی های خودمان را اعلام کنیم تا هویت ما روشن شود. اینکه چه کسینای هستیم و چه خواهیم کرد و مطالبه مان و نگاه ما به یکدیگر و به جهان بیرون و سایبر ، بر پایه کدام جهان بینی استوار است. ما جهان بینی اسلام سیاسی معاصر را انتخاب کرده ایم و امام خمینی (رحمه الله علیه ) را بعنوان پرچمدار این جهان بینی ، بعنوان بنیانگذار عصر نوزایی و تجدد نوین تفکر اسلامی و حیات مجدد امت اسلام ، در صدر ذهن و نظر خود داریم . ولایت مطلقه فقیه را نیز بعنوان شق اجرایی احکام اجتماعی اسلام ، الگوی سالم و اسلامی حکومت می دانیم و به آن معتقدیم .  اسلام را بعنوان دین خود ، رسما اعلام می کنیم و حرکت بر اساس آرمان جهان اسلام را تز و ایدئولوژی خود می دانیم . مبارزه با جریانات انحرافی فکری از جمله حجتیه ، بهائیت ، وهابیت ، صهیونیزم و ... بشکل تئوریک را نیز در نظر داریم . حرفهای دیگری هم هست که ان شاء الله بعدا منتظر می شود. حتما انشاء الله در تهران ، پایگاهی برای جمع شدن و حضور و تبادل افکار بچه ها با خودشان و دیگران معرفی خواهیم کرد تا رفتار سکولاریستهای اینترنت در مخفی کاری را به سخره بگریم . ما کشور را از آن خود می دانیم و به آن افتخار می کنیم و برای اعتلای نام و جوهره وجودی این کشور خدا پرستان ، ایران اسلامی ، تلاش خستگی ناپذیر خواهیم کرد.خدمتگذاری به خلق خدا را بزرگترین مبارزه با استکبار جهانی و شیطان بزرگ می دانیم و از راه خدمت به خلق خدا ، رضای او را می طلبیم . شهادت در راه هدف ، آرمان و آرزو و آمال ما است و از خداوند متعال آن را خواهانیم .

 

با اینها که نوشتم ، تقریبا باید دست همه بیاید که چهارچوب و حدود کار ما چقدر انشاء الله گسترده و بسیط است. انشاء الله بقیه اش هم برای بعد. این هم لوگو و آدرس آن . لینک می شود به آن داد. http://tinypic.com/fm1g1c.jpg


 
نسبت هودر و عقل ، از قلم نيک آهنگ !
ساعت ۱٠:۱٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٥ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

نسبت هودر و عقل را خواندید ؟ این را هم ببینید ! :)

خردبیر ، خودش !

يک چيز جالب و با نمک ديگر ! حسين درخشان يک کامنت جعلی از من را در وبلاگش منتشر کرده و ديگر اجازه نمی دهد من با مشخصات خودم کامنت بفرستم . بانمک نيست ؟

اين هم متن کامنت جعلی

پاسداران 2 : هيچ به اين جمله دقت کردين؟ "در صورتی که پس از بیانات نمایندگان مخالف و موافق و پاسخ رییس جمهور، اکثریت دو سوم کل نمایندگان به عدم کفایت رییس جمهور رأی دادند مراتب جهت اجرای بند ده اصل یکصد و دهم به اطلاع مقام رهبری می‌رسد. 1- دو سوم نمايندگان برای اين کار لازمند 2- تازه با فرض محال که اين اتفاق افتاد، در نهايت اين به اطلاع مقام ( ... ) * ميرسه، خوب که چی؟ 3- فکر کردين نماينده ها بيکارن که اين همه دزدی تو پروژه ها و طرح ها رو ول کنن بيان به فکر( ا.ن.)* باشن؟

حذف و اضافه ها از من بود*

کامنت جعلی را ديديد ؟ حالا ببينيد که کامنت اصلی من ، به بهانه وجود کلمات سئوال برانگيز فيلتر می شود ! ای عجب چيز خوبی شده اينجا فيلترينگ برای درخشان ! ای عجب درخشان از نظارت قبل از انتشار کيف می کند ! ديگر درخشان به جمهوری اسلام اين حق را داد که اگر چيزی را فقط سئوال برانگيز ديد ، آن را حتی قبل از انتشار فيلتر کند

Your comment was denied for questionable content.

اما حالا آن کامنتی که فيلتر شده چی بوده ؟


 
نسبت هودر و عقل !
ساعت ۱۱:٤٠ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

خدایی بعضی وقتها فکر می کنم وقتی درخشان می خواهد پشت کامپیوتر بنشیند و حرف سیاسی بزند اول مست می کند ! همین ! حالا هم که رفقایش هم همین را می گویند. البته بنظر من موقعی که می خواهد از مسائل روزمره اش یعنی مسائل جنسی بنویسد که ضرورتا مست مست است ! چون دایره بی شرفی را تا جسارت به قرآن هم باز می کند . اما در مورد مسائل سیاسی فکر نمی کردم خیلی موضوع جدی باشد که حالا می بینم رفقایش هم دارند به او همین را می گویند !! يکی نيست بهش بگه وقتی اسم قانون اساسی را می آوری يعنی اصل چهار را قبول داری . يعنی اصل ۱۱۰ را قبول داری. يعنی اصل ۱۶۸ را قبول داری. خوب اگر قبول داری ديگر چرا ضد انقلاب شدی ؟ :)) هودر است ديگر ! :)) شيرين می زند .

 

بابک : دیگه راجع به کشف بزرگت علی لاریجانی حرف نمی زنی؟ اگه می خوای از عرضه ولیاقت و فهم و شعورش دفاع کنی حالا وقتشه. بجنب دیگه چرا معطلی ؟

Roham : خري يا خودت را به خريت ميزني؟ آخه اين نسخه که پيچيدي تو ايران قابل اجراست؟

موسی : حسین خان درخشان مثل این که اون ورا خیلی بهتون خوش میگذره و نمیفهمید این ور چه خبره!

 

کامنت من شامل گروه دوستان و رفقای او نیست ! :))

پاسداران : بسم الله . :)) نتیجه را از همین الان پیش بینی کنم؟ :)) فقط یک تک ناموفق دیگر ، روی تک های ناموفق قبلی ، نخواهد بود. بلکه یک عقب نشینی و شکاف دیگر ، روی عقب نشینی ها و شکافهای دیگر در بدنه ضد انقلاب ایجاد خواهد کرد. من زنده ، تو هم زنده ، تکرار تجربه مکرر 27 ساله را دوباره می بینیم .

 

asl : بازم زيادي خوردي عزيز!!!! با مزه بود!!

امیر : فکر می کنی عملیست؟ اصلاً در این شرایط واقع بینانه است؟ فکر نمی کنم!

 

 

چه کلماتی ! :)) عملی ! واقع بینانه ! قابل اجرا ! دنبال چه آیتم هایی توی نظرها و افاضات هودرک می گردند ! هودرک باید همان احمدی نژاد پارتی اش را سروسامان بدهد و با شلوار آنتی فيت زشتش که از پايش دارد می افتد وسط جلسه ميهمانی احمدی نژاد ژانگولر بازی کند ! و یک دو سه حالا بیا آآآآآ ه آه ! نه ؟

 

بابا بروید با همان بطری های شرابتان انقلاف کنید ! بروید با مجالس و محافل سراسر جنسی تان انقلاف کنید بروید با همان منقل های تریاکتان انقلاف کنید بازهم بروید شعارهایتان را پشت درب خلا بنویسید و انقلاف کنید . بروید و احمدی نژاد پارتی بگیرید و انقلاف کنید !

 

بروید که این انقلاب از دل مسجد بیرون آمده و کافی است شلنگ طهارت را سمت شما بگیرد و شما را پاک کند که آنوقت اگر نجاست نباشد شما دیگر این نیستید که الان هستید و انقلافتان عقف ! می افتد ! نسبت شماها و خصوصا هودر با عقل ، به نسبت قول و بسم الله می ماند که هرجا بسم الله باشد غول نيست و هرجا عقلی باشد هودر نيست.

 

يک کلمه هم به بچه حزب اللهی ها : اينها که داخل آدم نيستند. اينها يک جمع بريده از مردمند که نمی دانستند چه کنند وبعدش هم رفتند از اين کشور. اينها اگر داخل آدم بودند که وضعشان اين طور نبود. اما شما هم از کيد دشمن و آمريکا غافل نشويد. دشمن هرکاری بخواهد بکند با دست همين ها بايد انجام بدهد.

 

** روزی دو بار هربار پنج نوبت اين خطا از پرشين ! خدايی پارسی بلاگ اين مشکلات را ندارد.

بروز خطا در ذخيره سازي صفحات...

وبلاگ بازسازي نشد.


 
گاف بزرگ روزنامه شرق
ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

سه ضد انقلاب اطلاعاتی بهمراه گاف بزرگ روزنامه شرق

 

من سه ضد انقلاب مشهور اطلاعاتی به معنای ارتباط مشهور شان با وزارت اطلاعات دوران خاتمی و عناصر باقیمانده آن می شناسم :

 

1-    عماد الدین باقی

2-    عزت الله سحابی

3-    حسین درخشان

 

بگذریم . مفصل است. این را داشته باشید :

 

واقعیت این بود که این جملات هیچ گاه از دهان مسعود زریبافان خارج نشد و تمامی آن، بخشی از مطلب طنزی با عنوان «داستان یك بیانیه و گزارش منتشر نشده از شورای شهر»  بود

 شریف نیوز ـ در روزنامه «شرق» گزارش مبسوطی با تیتر «دولت نیازی به سخنگو ندارد»  به چاپ رسید که در آن مطالبی از قول مسعود زریبافان، دبیر هیات دولت و عضو شورای اسلامی شهر تهران، در رابطه با دولت مطرح شده بود. در همان روز و روز پس از آن بخش زیادی از فعالان سیاسی به موضع گیری در رابطه با این سخنان پرداختند که بسیاری از این اظهار نظر‌ها ‌به نقد اظهارات منتسب به آقای زریبافان اختصاص داشت.

 

البته دبیر هیات دولت در روز یکشنبه به تکذیب سخنان منتسب به خود پرداخت. اما واقعیت ماجرا چه بود؟

 

واقعیت این بود که این جملات هیچ گاه از دهان مسعود زریبافان خارج نشد و تمامی آن، بخشی از مطلب طنزی با عنوان «داستان یك بیانیه و گزارش منتشر نشده از شورای شهر»  بود که توسط آقای مهدی کمانگیر و درباره  برخی اطرافیان رئیس جمهور در روز یکشنبه هفته گذشته نوشته و در سایت ملت نیوز منتشر شده بود که برخی رسانه‌ها، از جمله روزنامه محترم «شرق»، با بی‌انصافی تمام و انتشار بریده بریده جملات آن متن، مطالب کذبی را به دبیر هیات دولت نسبت دادند.

 

البته آقای کمانگیر نیز روز گذشته نقدی بر این اقدام روزنامه شرق نوشت که خواندن بخش‌هایی ‌از آن خالی از لطف نیست:

 

خبرنگاران روزنامه شرق، ایلنا، انتخاب و... چنان ذوق زده می‌شوند كه منبع داستانی كه خبر فرض كرده‌اند، را فراموش می‌كنند و  از همین رو هیچ منبعی ذكر نمی‌‌كنند تا مخاطبان بدانند كه این اخبار دست‌اول كه حریف را به زانو درمی‌آورد متعلق به خبرنگاران خودشان است! 

«هدف آن نوشتار نقدی طنزآلود بر تعدد مشاغل بود و طبیعی بود كه هیچ عاقلی نمی‌آید «جلوی آیینه بایستد تا نیرو و مسؤول تكثیر كند» یا مثلا شروع آن باعنوان «حواریون احمدی‌نژاد» و ده‌ها كنایه و تعریض و طنز و حتی ‌عكس‌هایی كه برای مطلب انتخاب شده،   مشخص می‌كند كه این یك گزارش واقعی نیست.

 

طبیعی است كه هیچ نوشته‌ای بخصوص طنز سیاسی نمی‌تواند بی‌ارتباط به واقعیت‌های سیاسی باشد، اما این جفای بزرگی است كه یك طنز سیاسی را مبنای داوری در خصوص سخنان یك شخص قرار دهیم. و به واقع او را به خاطر حرفی كه نگفته توبیخ كنیم؛   و بدون اینكه اصلا منبعی ذكر كنیم و آدرسی بدهیم جملات تقطیع شده را بعنوان جملات شخص مورد نظر، مسلم و قطعی فرض كنیم و مثل روزنامه شرق یا خبرگزاری ایلنا و سایت انتخاب بر اساس آن‌ها برویم مصاحبه كنیم و از آقای افروغ و دیگران نظرخواهی كنیم كه آقای زریبافان چرا این حرف را زده‌اند!؟ و نظر شما چیست؟!

 

چنان كه پیداست هیچ یك از خبرنگاران رسانه‌های مذكور نخواسته‌اند تردید خود كه به طور طبیعی هركسی با خواندن آن مطلب، حتی اگر جدی فرض كرده باشد، برایش حاصل می‌شود را با واقعیت محك بزنند؛ مثلا در مدت این پنج روزی كه از انتشار آن داستان می‌گذرد، می‌توانستند نظر  خود آقای زریبافان را جویا بشوند یا  حداقل تردیدشان را با مسؤولین سایت ملت‌نیوز در میان‌ می‌گذاشتند كه تكلیف ما با این متن چیست؟

 

خبرنگاران روزنامه شرق، ایلنا، انتخاب و... چنان ذوق زده می‌شوند كه منبع داستانی كه خبر فرض كرده‌اند، را فراموش می‌كنند و  از همین رو هیچ منبعی ذكر نمی‌‌كنند تا مخاطبان بدانند كه این اخبار دست‌اول كه حریف را به زانو درمی‌آورد متعلق به خبرنگاران خودشان است! 

 

هر چند قابل درك است كه چرا  روزنامه شرق، اخبار صفحه نخست خود را بر اساس یك طنز سیاسی تنظیم می‌كند؛ اما مسئولین این روزنامه باید توجه داشته باشند كه معامله اعتبار خبری با نیشی به حریف، حقیقتا سخاوتمندی و طبع‌كریمانه‌ای می‌طلبد كه گویا دوستان روزنامه شرق صاحب آنند.

 

به یاد داشته باشیم كه برای کوبیدن دشمن خود چیزهای بزرگ و با ارزش را خراب نکنیم. اگر ما با استفاده از راهها و روش‌های ‌غیر اخلاقی دشمن خود را شکست دهیم و رسوا کنیم، بازنده‌ی اصلی خود ما خواهیم بود، نه آن دشمن.»

 


 
شارون اعتراف می کند
ساعت ٩:٥٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٢ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله  .

 

آریل شارون نخست وزیر رژیم صهیونیستی :

احمدی نژاد حرفی را زد که خیلی ها جراتش را ندارند.

 

مقامات رژیم صهیونیستی پیش از این نیز پیرامون اظهارات رئیس‌جمهور ایران در همایش «جهان بدون صهیونیسم» واکنش‌هایی نشان داده بودند، اما لحن سخنان بیشتر جنبه فضا سازی و جنجالی بر ضد ایران بود، اما اظهارات روز دوشنبه شارون برخی حقیقت‌های ‌موجود در خاورمیانه که اسرائیل و غرب را می‏آزارد، روشن تر کرد.

 

سخنان شارون نشان داد که سرچشمه‌های قدرت در خاورمیانه از یک فشار تاثیر گذار یکسان برخوردار نیستند و مسامحه بعضی از کشورهای منطقه در برابر صهیونیست ها، دال بر پایان پیروزی خواسته‌های غرب و اسرائیل در منطقه نیست.

 

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، شارون در سخنرانی خود در کنیست اسرائیل افزود:  «رئیس‌جمهور ایران حرفی را زد که بسیاری در منطقه از ابراز علنی آن،  بیم دارند.» شارون، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، گفت: اظهارات رئیس‌جمهور ایران برای محو اسرائیل آرزوی اعلام نشده بسیاری از کشورهای خاورمیانه است.وی همچنین بار دیگر بر توسعه طلبی رژیم با استفاده از شهرک سازی تاکید کرد و اعلام کرد که دولت وی نه تنها در جلیله، نقب و بیت المقدس بلکه بر آن است تا در بلندیهای جولان نیز شهرکهای یهودی بیشتری بسازد.

 

بیانیه شماره 1 وزارت اطلاعات درمورد انفجارهای اهواز

روابط عمومی وزارت اطلاعات در ارتباط با حوادث اخیر خوزستان بیانیه ای صادر كرد. به گزارش خبرگزاری مهر، متن این اطلاعیه به این شرح است:

 

به دنبال حوادث و انفجارهای مورخ 22/3/84 شهر اهواز، سربازان گمنام امام زمان (عج) در وزارت اطلاعات با هماهنگی قوه‌ قضاییه و سایر دستگاه ‌های ذی‌ربط و همکاری عشایر غیور خوزستان با تلاش گسترده و مستمر اطلاعاتی، موفق به شناسایی و دستگیری بیش از 30 نفر از عوامل اصلی بمب‌گذاری‌ها و کشف و خنثی ‌سازی تعدادی بمب آماده بهره ‌برداری توسط عناصر تروریست مزبور گردیدند که پرونده‌های آنان پس از تکمیل جهت پیگیری قضایی تحویل مقامات ذی ‌ربط شده است.

 

متاسفانه مجددا شاهد انفجار بمب دیگری در شهر اهواز در تاریخ 23 مهرماه بودیم که منجر به شهید و مجروح شدن عده‌ دیگری از هموطنان عزیز خوزستانی ما شد. به دنبال آن عناصر متواری مظنون، تحت پیگرد قرار گرفتند و با شناسایی شبکه جدیدی از متهمان ضمن دستگیری 5 نفر از آنان، اسناد و مدارک گروهکی و یک عدد بمب آماده و سلاح و نارنجک جاسازی شده از چند مکان از تاریخ 26/7/84 لغایت 6/8/84 کشف و خنثی گردیده و با ادامه‌ روند پیگیری‌های اطلاعاتی، سایر عوامل نیز شناسایی و به دنبال کشف و دستگیری آنها هستیم.

 

در همین‌ جا جا دارد به عناصر فریب ‌خورده دیگر توصیه موکد نماییم که قبل از گرفتارشدن به آتش خشم مردم مومن و غیور خوزستان خود را تسلیم و به آغوش پرمهر ملت و نظام برگردند.

شایان ذکر است تمامی بازداشت ‌شدگان شبکه‌های تروریستی مذکور ضمن تشریح اقدامات مجرمانه و برنامه‌های در دست اجرا، نسبت به ارتباط با عوامل هدایت ‌گر در خارج از کشور و انجام ملاقات در کشورهای ثالث، اعترافات قابل توجهی نموده‌اند که بر این اساس اطلاعات و مستندات مربوطه به وزارت امور خارجه منعکس شده است تا بر اساس قطعنامه‌های سازمان ملل متحد مبنی بر ضرورت مقابله کشورها و دولت‌ها با پدیده‌ تروریسم و عوامل آن، نسبت به استرداد این مجرمان و تروریست‌ها اقدام شود. هم‌چنین بر اساس مستندات و تحقیقات انجام شده و اعترافات متهمان بازداشتی، بخشی از مواد انفجاری مورد استفاده در بمب‌گذاری ‌ها از داخل خاک عراق به‌ ویژه منطقه بصره تهیه و تامین شده است.

 

در پایان خاطرنشان می‏‌شود یقینا توفیقات کسب شده در پیگیری‌های مستمر اطلاعاتی و انهدام چندین شبکه تروریستی، حاصل لطف و عنایت حضرت حق و تلاش‌‌های ‌شبانه ‌روزی فرزندان ملت ایران در سنگر سربازی گمنام امام زمان (عج) و هم‌چنین ثمره‌ خون شهیدان مظلوم این انفجارهای کور می‌ باشد. 

 

اطلاعيه شماره 2 وزارت اطلاعات: عوامل بمب‌گذاری در خیابان نادری اهواز دستگیر شدند

 

روابط عمومی وزارت اطلاعات پیرو اطلاعیه‌ی قبلی خود در مورد شناسایی عوامل بمب‌گذاری‌های اهواز اعلام كرد: عوامل بمب‌گذاری در خیابان نادری اهواز شناسایی و دستگیر شدند. در این اطلاعیه آمده است:

 

با پیگیری‌های مستمر اطلاعاتی سربازان گمنام امام زمان (عج)، عوامل بمب‌گذاری در خیابان نادری اهواز (در مورخه 23/7/84) نیز كه منجر به شهادت شش نفر از جمله 2 نفر از عشایر غیور عرب و مجروح شدن دهها نفر از مردم غیور منطقه شد، شناسایی و دستگیر شدند. براساس این گزارش، سه نفر از بازداشت شدگان كه نقش اصلی در بمب‌گذاری مزبور را داشتند، در مراحل اولیه‌ی تحقیق به اهداف و نقشه‌های آینده‌ی خود در زمینه‌ بمب‌گذاری و ایجاد تفرقه‌های قومی در میان مردم شریف منطقه، اعتراف نمودند كه البته، قبل از هرگونه اقدامی، دستگیر گردیدند.

 

* وقتی يکی کور باشه يا خودشو به کوری بزنه مجبور ميشی براش اينجور HIGHLIGHT بزنی !


 
اسرائيل بايد از صفحهء روزگار محو گردد.
ساعت ۸:٤۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٧ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله

 

اسرائیل از صفحهء روزگار باید محو گردد.

 امام خمینی (ره)

 

Israel should be wiped of the globe map

 

Imam Khomeini (RA)

 


 
عين واقعيت !
ساعت ۱:٥٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٧ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

 

عين واقعيت ( گفت و شنود )

روزنامه کیهان / شنبه 7 آبـان 1384

***Israel should be wiped of the map***

گفت: شارون گفته است كه جمهوري اسلامي ايران بايد از سازمان ملل اخراج شود.

گفتم: چه غلط هاي زيادي؟!... نگفته براي چي؟!

گفت: اعتراض كرده كه چرا احمدي نژاد گفته است «اسرائيل بايد از صفحه روزگار محو شود».

گفتم: اين حرف كه از سخنان معروف حضرت امام(ره) است و به طور طبيعي، از ابتدا تاكنون سياست جمهوري اسلامي ايران درباره رژيم اشغالگر قدس نيز همين بوده و هست.

گفت: شارون فيلم اومده... وگرنه خودش هم مي داند كه اسرائيل يك رژيم غيرقانوني و غده سرطاني است.

گفتم: چه عرض كنم؟! شخصي به قاضي شكايت كرد كه فلاني به من گفته احمق بي شعور، خوك كثيف... قاضي از شاكي پرسيد، آيا فلاني واقعا اين حرفها را به تو زده؟ شاكي گفت؛ بله! آقاي قاضي، آنچه گفتم «عين واقعيته» و قاضي گفت مرتيكه اگر عين واقعيته، چرا شكايت كردي؟؟

 

***

 

این همه تضاد ، در یک وجود بی وجود !!

عجیب نیست.

نه .

عجیب نیست.

آنجا ، زیر کولر گازی لم داده ، شرابش را نم نم می خورد و با اتکای محکمش به لایه هایی از محکمترین عناصر نفوذ کرده در استخوانهای این حاکمیت که حتی با تعویض دولت و ذائقه سیاسی هم ممکن است مانند اختاپوس خود را به زیر بکشند و از دسترس امواج و طوفانهای دگرگون کننده در امان بمانند ، ترویج فاحشگی و همجنس بازی را در کنار القای درگیری در حاکمیت تعقیب می کند. یعنی سیاست در اتاق خواب ! :)

 

یک روز ، بوریای دعوای هاشمی - (حضرت آیت الله ) خامنه ای می بافد ! ، روز دیگر ، دعوای (حضرت آیت الله ) مصباح ، (حضرت آیت الله ) خامنه ای و ... ! تا دیروز ، چون احمدی نژاد رئیس جمهور بود ، پس رئیس جمهور رهبر بود ، امروز بین رهبر و احمدی نژاد اختلاف است !  چه کند دیگر . از عوارض سکولاریزم مفرط است. منجر به سکتهء مغزی می شود .

 

حالا ماجرا چیست ؟

جانم برایتان بگوید همه جملهء حضرت امام (ره) را خبر داریم آنهایی که هم جسمتان  وهم روحتان و هم منافعتان بیرون از ایران است ، شماها را نمی گویم ! شماها چی را خبر دارید که این را ! :)- امام خمینی فرموده بودند اسرائیل باید از صفحهء روزگار محو شود. دکتر حاج محمود هم عینا همین جمله را در سخنرانی خود گفتند. حالا شما شارون را داشته باش که گفته بود ایران باید از سازمان ملل اخراج شود. چرا ؟چون این حرف را زده ! حالا علت عصبانیت آقای درخشان از دکتر احمدی نژاد برایتان روشن شد ؟ عین سیاست خارجی اسرائیل می خواهد نشان بدهد که راه می رود. پدر وابستگی ها بسوزد . مگر مجبور بودی با وزارت اطلاعات ایران فالوده بخوری که کارت به این غلطهای زیادی بیافتد ! دنیای حسین درخشان دنیای دسمتالی شده ء لابی های سیاسی این و آن است.

 

شورای امنیت سازمان ملل در خصوص اظهارات اخیر رییس جمهور كشورمان درباره‌ی رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای را صادر كرد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل، میهنی یوآن موتوك، رییس رومانیایی شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته (جمعه) در این بیانیه به نمایندگی از 15 كشور عضو این شورا اعلام كرد: اعضای شورای امنیت اظهارات در خصوص اسراییل را كه به عالیجناب آقای محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران نسبت داده شده است، محكوم می‌كنند.

 

در این بیانیه اضافه شده است: اعضای شورا از بیانیه‌ی 27 اكتبر دبیركل سازمان ملل حمایت می‌نمایند كه خاطرنشان می‌كند تحت منشور سازمان ملل تمام اعضا متعهد شده‌اند كه از تهدید یا استفاده از زور علیه تمامیت ارضی یا استقلال سیاسی هر كشوری خودداری كنند.

 

این در حالی است كه شبكه‌ی خبری بی.بی.سی نیز با انتشار گزارشی در این باره نوشت: زمانی که متن این بیانیه ابتدا در روز جمعه از سوی انگلیس طرح شد، سفرای روسیه، چین و الجزایر در شورای امنیت گفتند آمادگی توافق با آن را ندارند، با این حال پس از بحث درباره‌ی عبارت‌بندی این بیانیه، کلیه‌ی اعضای شورا با آن موافقت کردند.

 

وزارت امور خارجه:

بيانيه مطبوعاتي رئيس شوراي امنيت در روز قدس وارونه جلوه دادن حقايق بوده است

خبرگزاري فارس:بيانيه مطبوعاتي رئيس شوراي امنيت در روز جهاني قدس به پيشنهاد رژيم صهيونيستي براي چشم پوشي از جنايات اين رژيم و وارونه جلوه دادن حقايق بوده و لذا غير قابل قبول است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه در بيانيه وزارت امور خارجه كشورمان كه در پاسخ به موضع شوراي امنيت در باره سخنان رئيس جمهور منتشر شد،آمده است:موضع جمهوري اسلامي ايران در قبال مسئله فلسطين به روشني توسط محمود احمدي نژاد رياست جمهوري اسلامي ايران در شصتمين اجلاس مجمع عمومي ملل متحده بدين شرح بيان گرديد: «دستيابي به صلحي پايدار در فلسطين نيز بر پايه تن دادن به عدالت و رفع تبعيض‌ها از طريق پايان دادن به اشغال سرزمين فلسطين،بازگشت تمامي آوارگان فلسطين،مراجعه به آراي عمومي و تشكيل يك كشور مردمسالاري فلسطيني به پايتختي قدس شريف امكان پذير خواهد بود

 

در ادامه بيانيه وزارت امور خارجه با اشاره به اين كه جمهوري اسلامي ايران به تعهدات خود براساس منشور ملل متحده پايبند بوده و هيچ گاه عليه كشور ديگري اقدام به استفاده يا تهديد به استفاده از زور نكرده،آمده است: متاسفانه شوراي امنيت داراي سابقه تاريكي در برخورد با تجاوز و استفاده از زور عليه ايران توسط صدام حسين و نيز تهديدات مكرر رژيم اسرائيل و برخي از اعضاي دائم شوراي امنيت به استفاده از زور عليه ايران مي‌باشد. اين وضعيت موجب گرديده است تا برخي اعضاي دائم شوراي امنيت علنا سياست غير قانوني تهديد و استفاده از زور را به عنوان ابزار سياست خارجي خود حفظ نمايند.

 

در ادامه بيانيه آمده است:متعاقب حمله آمريكا به عراق، مطبوعات عمده جهان با استناد به منابع رژيم صهيونيستي خبر از احتمال حمله اسرائيل به تاسيسات اتمي ايران را دادند كه از سوي مقامات ارشد رژيم صيونيستي رد نشد.

اين مطالب فضاي حمله نظامي موردي به ايران و تهديد عليه ايران را به طور مداوم دام زده است. نمونه‌هاي از اين گزارشات به شرح زير مي‌باشد:

1.      راديو رژيم صهيونيستي در اول اسفند 82 اعلام كرد سراسر خاك ايران در برد جنگنده‌هاي اف 16 اسرائيل قرار دارد.

2.   نشريه اسكاتند آن ساندي در مورخ 3 آذر 82 نوشت: مقام‌هاي اسرائيلي و در راس آنها وزير جنگ اسرائيل به آمريكا اعلام كرده‌اند آماده حمله به ايران همانند حمله سال 1981 به تاسيسات هسته‌اي عراق هستند.

3.   مجله آلماني اشپيگل در مورخ 19مهر 82 گزارشي از آمادگي نيروي هوايي ارتش نيروي هوايي اسرائيل برنامه ريزي براي حملات هدفمند به تاسيسات ايران را به پايان رسانده است.

4.   واشنگتن پست در تاريخ 26 مرداد 82 در گزارشي از ديدار شارون و بوش خبر داد كه نخست وزير اسرائيل خواهان حمله آمريكا عليه نيروگاه هسته‌اي بوشهر شده است.

5.      نشريه نيويورك سان در مورخ 16 مهر 84 تهديدهاي نخست وزير اسرائيل عليه ايران را بهترين خبرها توصيف كرد.

6.   لوس آنجلس تايمز در شماره مورخ 2 آبان 84 در مقاله‌اي از احتمال حمله آمريكا به ايران خبر داد و نوشت شارون و دستياران ارشد وي طي ماه‌هاي متمادي به طور مكرر با كلمات مبهم ولي دقيق تهديد كرده‌اند متوسل به زور خواهند شد.

7.   روزنامه اتريشي پرسه در مورخ 24 فروردين 84 در گزارشي نوشت: اسرائيل به آمريكا اعلام كرده است از روش‌هاي نظامي براي توقف برنامه‌هاي اتمي ايران استفاده خواهد كرد.

8.   روزنامه الوطن چاپ عربستان در مورخ 22 مرداد 84 نوشت واحدهايي از نيروي هوايي ارتش رژيم صهيونيستي آماده حمله به تاسيسات هسته‌اي ايران هستند.

9.   روزنامه مليت چاپ تركيه در مورخ 2 مهر 84 در گزارشي نوشت هياتي از نمايندگان پارلماني اسرائيل كه به آمريكا سفر كرده بودند خواستار حمله به ايران شدند. اري الداد از اعضاي هيات مذكور در گفت و گو با واشنگتن تايمز تنها راه متوقف كردن ايران را توسل به زور دانست.

10. شبكه تلويزيوني الجزيره در تاريخ 4 اسفند 82 گزارش داد: اليعاذر شكدي فرمانده نيروي هوايي رژيم صهيونيستي آريال شارون را تشويق كرد نيروهاي مسلح اسرائيل را براي حمله به ايران به حالت آماده باش درآورد.

11. روزنامه‌ آرتص در تاريخ 3 آذر 82 نوشت: شائول موفاز وزير جنگ رژيم صهيونيستي ادعا كرد: اسرائيل در صورت لزوم ايران را بمباران خواهد كرد. وي اظهار داشت آمريكا پس از عراق و افغانستان دو ماموريت مهم ديگر دارد كه آن ايران و سوريه است.

12. خبرگزاري رويترز در تاريخ 9 ارديبهشت 82 گزارش داد: دانيل ايالون سفير اسرائيل در واشنگتن خواستار تغيير رژيم‌هاي ايران و سوريه شد.

13. به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران در نيويورك در تاريخ 12 بهمن 82 ديك چني معاون رئيس جمهور آمريكا در يك گفت و گوي تلفني در مورد احتمال اقدام نظامي رژيم صهيونيستي عليه ايران گفت: يكي از نگراني‌هاي موجود اين است كه امكان دارد اسرائيل اين كار را بدون آنكه از آن خواسته شود، انجام دهد.

 

وزارت امور خارجه در ادامه بيانيه خود افزود:موارد فوق گوشه كوچكي از تهديدات صريح و آشكار رژيم صهيونيستي و برخي از اعضاي دائم شوراي امنيت به استفاده از زور عليه جمهوري اسلامي ايران و برخي از كشورهاي مسلمان منطقه تنها در چند سال اخير مي‌باشد.

 

سؤال مهم ملت ايران و جهانيان از شوراي امنيت آنست كه چند جلسه براي بررسي اين تهديدات عليه اعضاء ملل متحد برگزار نموده و كدام بيانيه را در محكوميت آن صادر نموده است؟

 

در پايان بيانيه مطبوعاتي وزارت امور خارجه تصريح شده است:اگر شوراي امنيت ملل متحد به هر دليلي قادر به استيفاي حقوق حقه ملت مظلوم فلسطين نيست حداقل نسبت به محكوم نمودن جنايات مستمر به ويژه در روزهاي اخير با بمباران مناطق و منازل فلسطينيان و كشتار و ترور مردان و زنان و كودكان به دستور صريح سران اين رژيم دهشتناك صورت مي‌پذيرد اقدام نمايد.  

 

چهره‌هاي سياسي در باره سخنان رييس جمهور :

اميني:دستگاه ديپلماسي مقتدرانه از موضع رئيس جمهور در قبال فلسطين دفاع كند

خبرگزاري فارس:دبير اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل از دستگاه ديپلماسي كشورمان خواست،از موضع اقتدار از مواضع ملت و رئيس جمهور در قبال مسئله فلسطين پشتيباني كند.

پرويز اميني در گفت و گو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، در واكنش به هياهوي اخير برخي كشورهاي اروپايي درباره اظهارات اخير رئيس جمهور كشورمان درباره رژيم صهيونيستي،ابراز عقيده كرد:اين رفتار كشورهاي غربي و اروپايي نشان از نفوذ لابي صهيونيسم در رفتار و مناسبات اين دولت‌ها است.

به گفته وي، اقدام برخي دولتهاي اروپايي براي احضار سفراي ايران در اين كشورها بيشتر در راستاي تحت فشار گذاشتن رسانه‌اي و سياسي جمهوري اسلامي ايران است.

 

دبير تشكيلات اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان با اشاره به راهپيمايي ميليوني مردم ايران در حمايت از ملت مظلوم فلسطين، گفت: مردم ايران قبل از اين كه دولت و دستگاه ديپلماسي پاسخ كشورهاي غربي را بدهند در راهپيمايي روز قدس با فرياد بلند خود عمق و نفوذ استراتژيك اين هدف كه «اسرائيل بايد از صفحه روزگار محو شود» را جلوه گر كردند.

 

اميني ادامه داد:جمهوري اسلامي ايران پس از گذشت 27 سال از پيروزي انقلاب، عليرغم تهديدات سخت افزاري و نرم افزاري آمريكا و صهيونيسم و غرب همچنان از مواضع بنيادين و اساسي خود در مناسبات داخلي و روابط بين‌المللي دفاع مي كند و گفتمان عدالت كه در شعار و برنامه دولت جديد متجلي است،اين ظرفيت و امكان را براي ايستادگي و مقاومت و اصرار بر‌‌ آرمان‌هاي اصيل انقلاب فراهم مي‌نمايد.

 

دبير تشكيلات اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل از دستگاه ديپلماسي كشورمان خواست، در عرصه سياست خارجي همگام و هم راي با ملت و رئيس جمهور، شجاعانه و مقتدرانه در برابر فشارهاي خارجي از خود رفتار نشان دهد و از موضع اقتدار، مواضع ملت و رئيس جمهور را پشتيباني كند.

 

«احمد الامین» ، نویسنده مقاله‌های روزنامه اماراتی «الخلیج» ، گفت: سخنان اخیر محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران، در رابطه با اسراییل، ضعف اعراب را نشان داد.

 

به گزارش ایرنا، این نویسنده در مقاله‌ای كه در شماره روز شنبه الخلیح منتشر شد افزود: اعراب حتی از محكوم كردن رژیم صهیونیستی و جنایت‌هایی كه در سرزمینهای اشغالی مرتكب می‌شود، عاجزند.

 

الامین تاكید كرد: همدردی محافل بین‌المللی با رژیم اشغالگر قدس از یك طرف سلطه رژیم صهیونیستی بر اینگونه محافل را نشان داد و از طرف دیگر ضعف و بی‌نقش بودن كشورهای عربی را در جهان و حتی در حمایت از مساله فلسطین را به نمایش گذاشت.

 

این نویسنده گفت: تكرار مواضع گذشته ایران و پیامدهای ناشی از آن برای اعراب جز شكست و ضعف نتیجه‌ای نخواهد داشت.


 
مجمع وبلاگ نويسان مسلمان
ساعت ٤:٢۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٤ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله

 

مجمع وبلاگ نویسان مسلمان در حال شکل گیری است. اخبار دقیقتر را در صفحه جنبشی   استشهادی بخوانید:

 

MASIH.MYBLOG.IR

 


 
امنيت در نا امنی
ساعت ۱٠:۳٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٤ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

"امنیت" در گرو "نا امنی"

 مهدی محمدی - کيهان چهارشنبه ۴ آبـان ۸۴

 

در سپتامبر2001 برج هاي دو قلوي سازمان تجارت جهاني فرو ريخت، چون مي توان گفت پيش از آن انديشه «جامعه امن بين المللي» در ذهن راستگرايان حاكم بر ايالات متحده فرو ريخته و درهم شكسته بود. دولتمردان ايالات متحده ماه ها قبل از آنكه به فكر بيفتند از كجا بايد شروع كنند و صحنه را چگونه بايد بيارايند به اين نتيجه رسيده بودند كه «امنيت منافع» آنها در گرو «ناامن سازي فراگير عرصه جهاني» است.

 

در ميان مردم دنيا بايد مقادير معتنابهي از وحشت روزافزون توزيع مي شد و انواعي از هيولاهاي به كمين نشسته براي شكار امن و آسايش مردمان بايد خلق مي گرديد ، تا حضور همه جايي و سرك كشيدن هاي بوالفضولانه آمريكايي ها در اين گوشه و آن گوشه عالم توجيهي داشته باشد كه: "حافظ صلح هستيم!" يا "با تروريست ها مي جنگيم!" و...

 

حاكمان آمريكا توليد انبوه و توزيع فراگير ترس را از مردم خود شروع كردند. در نگاه آنان شايد مهم ترين خاصيت درهم شكستن نمادهاي جهاني سازي اقتصاد در نيويورك همين بود كه مردم به مقدار لازم ترسيدند. راهي كه پس از برداشتن اين گام اوليه پيموده شد، از فرط سادگي و بساطت به فكاهيات پهلو مي زند. رسانه هاي خبري، صوتي و تصويري وابسته به نظام مسلط توانستند به مردم جهان بقبولانند كه جمعي پشمينه پوش تندخو و بي خبر از اوليات تمدن كه نامشان «القاعده» است (يا هر چيز ديگر) در پي آنند تا دنياي فانتزي آنها را درهم بريزند و به جاي آن از پيش خود يك چيزي بگذارند شبيه آنكه در افغانستان پيش از سقوط طالبان وجود داشت.

 

به مردم دنيا اين مجال هرگز داده نشد كه در ابتدا و انتهاي اين بازي لختي بينديشند. آنها هيچ وقت از اين موضوع سر در نياوردند كه اين موجودات بدوي و عقب مانده چگونه عملياتي با آن درجه از دقت و پيچيدگي را در قلب ايالات متحده و پيش چشمان انواعي از نهادهاي عريض و طويل اطلاعاتي و امنيتي به سرانجام رساندند و احتمالا هرگز -لااقل به اين زودي ها و مادام كه اين پروژه ادامه دارد- هم نخواهند فهميد.

 

افغانستان به عنوان محل تجمع، سازماندهي و مركز فرماندهي و كنترل مخوف ترين تروريست هاي عالم هدف گرفته شد. رسانه ها در غرب كار را به جايي رساندند كه گويي بن لادن جايي در ميانه كوه هاي تورا بورا ايستاده است و هر لحظه اراده كند، مي تواند با فشردن يك دكمه، تمام عالم را بدل به تلي از خاكستر كند. پس بايد جلوي او را گرفت. ارتش جنگنده با تروريسم به افغانستان يورش برد. درآمدند و سوختند و بردند اما در اين ميانه آنكه از هر آسيب و گزندي در امان ماند، بن لادن بود. هنوز خيلي زود بود كه آمريكايي ها بخواهند خود را از وجود بابركت(!) چنين موجودي محروم سازند.

 

افغانستان سوخت ولي تروريسم نابود نشد، چون قرار نبود بشود. تروريسم آن وقت نابود نمي شود كه بن لادن بميرد يا القاعده از هم بپاشد. تروريسم زماني خواهد مرد كه تلويزيون هاي مبلغ سياست هاي صهيونيستي در ايالات متحده تصميم بگيرند آن را بكشند، همچنان كه وقتي زنده شد كه اين تلويزيون ها و رسانه هاي هم خانواده شان، تصميم گرفته اند زنده اش كنند.


به ياد بياوريد. آيا آنچه در عراق اتفاق افتاد در نهايت چيزي جز نسخه اي ديگر از همين بازي بود؟ در بهار 2003 هنگامي كه ايالات متحده تصميم گرفت نقشه خود براي ايجاد سرنوشت مشترك ميان عراق و افغانستان را عملي سازد، مردم دنيا هنوز به اندازه كافي از صدام نمي ترسيدند يا لااقل شاهدي وجود نداشت كه او و حكومتش يك «تهديد فوري» براي «امنيت جامعه جهاني» -نبايد فراموش كنيد كه در ادبيات هژموني سلطه، مقصود از «جامعه جهاني»، آمريكاست و ملحقاتش- محسوب نمي شد. در ماه مارس يعني زماني كه يورش آغاز شد ده سالي از اعمال تحريم هاي همه جانبه عليه عراق مي گذشت. بازرسان سازمان ملل حكومت صدام را به لحاظ نظامي كاملا خلع سلاح كرده بودند و ارتباط دولت و ملت از سال ها پيش از آن در اثر قساوت هايي كه صدام ورزيده بود، به چيزي در حد صفر تقليل پيدا كرده بود. همه اينها اما براي فراهم آوردن توجيهي حتي نيم بند براي حمله نظامي به عراق ناكافي بود. مهم اين بود كه مردان و زنان اروپاي غربي و آمريكاي شمالي، عراق را در هيئت يك تهديد بالفعل درك كنند.

 

درحالي كه بازرسان تسليحاتي سازمان ملل از يك سو و آژانس بين المللي انرژي اتمي از سوي ديگر اصرار مي ورزيدند كه هيچ نشانه اي دال بر وجود سلاح هاي كشتار جمعي در عراق در دست ندارند، مقامات آمريكايي از جمله كالين پاول وزير امور خارجه و به تبع آنها رسانه هاي جنگ طلب آمريكايي از وجود موشك هايي نزد صدام خبر مي دادند كه مي تواند ظرف چند ده دقيقه خساراتي بزرگ و گسترده به بار آورد.

 

دروغي بود، گفته شد و در جان هاي افكار عمومي غربيان درگرفت. عراق اشغال و صدام به عنوان مهره اي فاقد پتانسيل بيشتر براي خدمت به غرب به كناري نهاده شد. در قدم بعد، بلافاصله يك كپي از بن لادن در عراق بازسازي شد تا وظايف محول شده به او را در عراق انجام دهد.

 

اكنون پس از بيش از يك سال مي بينيم «ابومصعب الزرقاوي» در زمان واحد در چند جبهه در حال خدمت به غرب است. گروگان هاي غربي خود را سر مي برد تا افكار عمومي حساس و ساده دل غربي بترسد و هرچه بيشتر به اين نتيجه برسد كه بايد با شدت افزون تري در مقابل تروريسم ايستاد و به اين ترتيب هر جنايتي از ناحيه اشغالگران در حق ملت مظلوم عراق قابل لاپوشاني و توجيه باشد. زرقاوي همچنين به شيعه اعلان جنگ داده است. شيعيان و اهل سنت در عراق بايد به جان هم بيفتند تا ناامني حاصل از اين درگيري سراسر ملك عراق را فراگيرد و اقناعي عمومي پديد آيد كه حضور اشغالگران در عراق يك ضرورت است تا از جنگ داخلي اجتناب شود. تروريسم در عراق ادامه دارد، چون در حال خدمت به منافع ايالات متحده است.

 

زرقاوي هم هنوز زنده است، همچنانكه بن لادن؛ چرا كه خدماتي غيرقابل جايگزين به ايالات متحده ارائه مي دهند. اين فرمول را در نظر بگيريد: دروغي گفته مي شود، مردم در غرب مي ترسند و از دل آن يك اقدام راديكال از جانب دولت هاي آنها عليه ملتي مظلوم سر بر مي آورد و با پيش چشم داشتن آن به مجموعه اتفاقاتي بنگريد كه اخيرا درباره سوريه در حال شكل گيري است. روزي كه رفيق حريري ترور شد، شواهد متعددي وجود داشت كه نشان مي داد سازمان هاي اطلاعاتي غربي و اسرائيلي احتمالا به همراه بعضي خائنان سوري، عاملان اصلي آن بوده اند. 

 

هم شكل ترور و جزئيات فني و تكنيكي و هم پاسخ هاي مربوط به پرسش «چه كساني سود مي برند؟» اين تحليل را تا حد زيادي تقويت مي كرد. اما حوادث بعدي به گونه اي پيش نرفت كه كمكي به پديدارشدن حقيقت بكند، به عكس صحنه دوباره طوري آراسته شده است كه پيش از اين براي عراق و افغانستان آراسته بودند و احتمالا بعد از اين هم براي ديگران تكرار خواهند كرد. يك تيم تحقيق كه معلوم نيست چقدر مي توان به بي طرفي و اصالت تحقيقاتش اطمينان كرد، دولت سوريه را به طراحي و اجراي توطئه قتل حريري متهم كرده است.

 

گزارش عمدا به گونه اي نوشته شده كه با خواندن آن تصويري رعب آور از سوريه در ذهن خواننده غربي نقش ببندد. سوريه به تدريج و به مدد ابزارهاي رسانه اي و ديپلماتيك قرار است به مرتبه يك تهديد ارتقا پيدا كند و آن وقت در صورتي كه اتفاق غيرمنتظره اي رخ ندهد، زمينه براي رويارويي با آن مهيا خواهد بود.

 

هشدارها درباره پروژه نفوذ آمريكا و صهيونيست ها در عمق استراتژيك كشورهايي كه خط مقدم نبرد اسلام انقلابي و رهايي بخش با غرب محسوب مي شوند را بايد جدي گرفت.

 

سوريه در مراحل مياني اجراي اين پروژه جاي دارد، نه اول و نه آخر آن. آن حادثه غيرمنتظره اي كه مي تواند جلوي راه اين پروژه دروغ و عمليات رواني را سد كند، پيش دستي ملت ها و دولت هاي مسلمان است در ايستادن پشت سر يكديگر پيش از آنكه غرب تك تك به سراغ آنها بيايد. حاكمان جاهل عرب بايد بدانند كه هرگز از صدام براي غرب مفيدتر نبوده اند و لذا باور نمي توان داشت كه از او خوش عاقبت تر باشند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه