الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

هولوکاست يک دروغ سياسی
ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٤ آذر ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

 

وقتي اين موج جديد افشاگري تحقيقاتي پيرامون زير ساخت سياسي اسرائيل را مي خوانم ، مثل هميشه ، مثل هميشه و به شكلي هربار شگفت انگيز ، در تعجب باقي مي مانم .چون عامل محرك آن ،‌خود غرب بوده است.

 

دشمن ، هميشه در انجام حملات مختلف ، پيش دستي مي كند. اما هميشه ضربه ء بزرگتري از بار قبل دريافت مي كند. وقتي همگي در مقابل سخنان مطلقا منطقي و حقوقي دكتر محمود احمدي ن‍ژاد رياست محترم جمهوري اسلامي ايران موضعي يگانه و اقتدارگرا اتخاذ مي كنند و فكر مي كنند اينبار خواهند توانست از پس بيست و هفت سال يكه تازي پيشروان جمهوري اسلامي خصوصا در حوزه هاي ايدئولوژي سياسي برآيند،‌ متوجه مي شوم ، ضربه ، اصولا و منطقا ، در نقطه حساس و ضعيف فرود آمده و قطعاً ،‌ بسيار كاري است.

 

واقعيت ماجرا ، آنجا كه برپايه هولوكاست استوار مي شود ‌صرفا دو شق دارد :

 

1-   هولوكاست دروغ نيست

2-   هولوكاست دروغ است

 

فرض اول : صحت هولوكاست .

در اين فرض كه البته سستي و بي اعتباري آن روشن است ما مي پذيريم كه غرب ، در حق جمعي با هر ديني ولو يهودي ، با هر تعداد نامشخص ، ولو يك نفر ظلم كرده اند. خب البته با مطالعه سابقه فرهنگ غرب ؛ مقدمتا چيز جديدي نخواهد بود. ظلم ارتش صليبي در حق مسلمانان و در عوض رفتار مسالمت جوي ارتش اسلامي - لشكر صلاح الدين ايوبي - با مسيحيان ساكن در بيت المقدس ، مضبوط تاريخ است . از سوي ديگر ، دعواي اوليه در موضوع بيت المقدس ، ميان مسيحيان و مسلمانان بوده است نه يهوديان و مسلمانان ! البته ، گذشته را هم اگر بگذاريم ، متوجه وضعيت امروز نيز مي شويم . ظلمي كه خصوصا مسيحيت در حق مسلمانان روا مي دارد. جالب اينجا است كه در صورت قبول هولوكاست نيز با چيزي جز ادعاي ظلم مسيحيان در حق يهوديان مواجه نيستيم ! در ماجراي بوستي و هرزگوين نيز ما با چيزي جز نسل كشي مسلمانان بدست مسيحيان مواجه نيستيم . بايد تاريخ را گشت و ردي از چيزي بنام نسل كشي ديگر اقوام بدست مسلمانان خبر داد. شايد شيعيان بدست وهابيان يا عباسيان يا امويان نسل كشي شوند اما مسلمانان غير مسلمانان را نسل كشي نكرده اند. امير مومنان علي عليه السلام هنگامي كه خبر شنيد يك خلخال از پاك يك زن يهودي تحت حمايت اسلام خارج شده است ، گفت : جا دارد كه انسان از شنيدن اين خبر دق كند وبميرد.

با توجه به اين نكات ، ذكر اين موضوع ضرورت دارد كه هولوكاست ، نهايتا مي تواند بر اثر جرم و جنايت رخ داده توسط اروپا عليه يهوديان شكل گرفته باشد . ليكن بايد پرسيد چرا وقتي غرب ادعاي سعي براي جبران خسارات وارده به يهود را دارد ، چرا اين خسارت را از جيب ملتهاي ديگر پرداخت مي كنند ؟

نحوه پرداخت هزينه جبران موضوع توسط غرب ، بسيار محل اشكال است . غرب درحال ژرداخت خسارت موضوعي دروغ ؛ - اما در فرض موضوع ، درست از جيب ديگران است. اروپا در صورت پافساري بر وقوع هولوكاست ، بايد قسمتي از زمينهاي خود را دراختيار صهيونيست ها قرار دهد . اين گونه ، غرب خود را از چالشي بزرگ با يك ميليارد مسلمان رها كرده است.

 

فرض  دوم : كذب بودن هولوكاست

اما در شق دوم ، اصل و اساس توجه مضاعف به اسرائيل ، اين مولود بي هويت انگليس و آمريكا ، زير سئوال مي رود . هرچند بدون اين موضوع ، اصولا چند خرده محور نيز مطرح هست . يكي از آنها ، موضوع حقوق مظلوم است كه در پست پيشين نوشتم . موضوع ديگر ، موضوع اشغالگري و حق دفاع است و موضوعات ديگري نيز در اين قد و قواره بعنوان موضوعات دقيق اما منتزع از اصل موضوع هولوكاست مطرح هستند. اما با بررسي وضعيت واقعيات تاريخي ، آنچه روشن است ، اثبات كذب بودن موضوع هولوكاست ، مثل اتاقهاي گاز و ... است/. داده هاي منجر به اين موضوع ، كاملا در فضاي رسانه اي مكتوب و رسانه اي منتشر هستند و بازتاب دادن آن هم كاري ندارد. اما با فرض گرفتن اين بخش ، بايد از غرب پرسيد علت انجام اين اقدام چيست ؟

اساسا بنظر مي رسد غرب ، با هدفي بزرگتر ، هولوكاست را آفريده است و هولوكاست ، صرفا يك موضوعتاريخي نيست بلكه ماهيت هاي سياسي هم پيدا كرده  و هدف اروپا و آمريكا از اين اقدام چند سويه بوده است :

 

1-   تخليه حداكثري جماعت يهود از درون سرزمينهاي يهودي به يك مكان مشخص

2-   تمركز دهي به يهود در محل اتصال سه قاره و استقرار اسرائيل در قلب خاورميانه براي ايجاد يك پايگاه ديدباني بر منابع غرب در خاورميانه

3-   ايجاد منطقه امنيتي غرب در قلب مناطق اسلامي براي نظارت و  ديده باني بر منافع امنيتي غرب از درون منطقه .

 

بنا بر اين بنظر مي رسد اصولا غرب با طراحي موضوع هولوكاست كه بنظر مي رسد شخص هيتلر نيز در شكل دهي و صورتسازي آن هماهنگ شده بود -  درواقع هدفي چند وجهي از تشكيل پايگاه صهيونيزم در منطقه خاورميانه دارد و اولين هدف ، دوركردن تمركز يهوديان از سرزمينهاي اروپايي است. هرچند اين هدف در دوران اخير با مشكل مواجه شده و سيل مهاجرت معكوس چالشي جدي براي غرب ايجاد نموده است.

 

در پست بعدي انشاء الله به زواياي مهمي از حقايق تاريخي پيرامون هولوكاست ( خصوصا موضوع اتاقهاي گاز ) به نقل از پروفسور روبر فوريسون فرانسوی خواهيم پرداخت .

 


 
خبر داغ !
ساعت ۳:٢٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله

 

کرکر خنده !

:))

 

بچه ها ! حسین درخشان با اسم مستعار دارد همین الان برای من در صفحه کامنت ها یادداشت می گذارد. تبعات آخرین کامنتش با اسم اصلی را نتوانسته بود جمع و جور کند ! :)) کم آوردن مالیات دارد !

 


 
يک آيت الله (!) با سواد ترتر !! از نگاه خبرنگار بی.بی.سی
ساعت ۱٢:٤٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

 بسم الله .

انصافا داشت یادم می رفت ! می بینی تورو خدا ! :))

 

می خواهیم با یک آیت الله با سواد تر تر تر ! که توسط مرکز مدیریت حوزه های علمیه مقدسیه بی.بی.سی :)) ! معرفی شده اند آشنا شویم :

 

این خبر را بخوانید :

آیت الله ! باسوادتر تر تر ! حاج ؟سید؟ محمد ؟علی؟ ابطحی؟ علیه ما علیه !محمدعلي ابطحي، مشاور پارلماني رئيس جمهور سابق در همايش دانشجويي در دانشگاه تهران با حمله به دولت جديد و مواضع رئيس جمهور گفت: نكته اي كه فضاي جديد ايجاد كرده نفوذ عوام زدگي در مجموعه مديريتي است كه فضاي جامعه از اين نفوذ تأثير مي پذيرد.

 

وي با عوامگرا خواندن دولت مردان جديد، افزود: جمع كردن اين فضا توسط مديران ممكن نخواهد بود چرا كه وقتي انديشه عوام گرايي به جامعه عرضه مي شود ديگر مديران نمي توانند ترمزي براي آن ايجاد كنند!

silvan shalom سیلوان شالوم وزیر امورخارجه رژیم صهیونیستی اسرائیلگفتني است چند روز قبل، سيلوان شالوم وزير امور خارجه رژيم صهيونيستي در واكنش به موضع قاطعانه احمدي نژاد در اجلاس سران كشورهاي اسلامي عليه رژيم اسراييل گفته بود: «تيپ سخنان رئيس جمهور ايران شباهتي به گفتار سردمداران قرن بيست و يكم ندارد و بسيار عوامانه به نظر مي رسد»!

به نظر مي رسد برخي از شخصيت ها و احزاب سياسي داخل كشور در موضع گيري عليه دولت تا آنجا پيش مي روند كه به مرز هم خطي با مواضع رسانه ها و محافل معاند و ضد نظام نزديك مي شوند و عملاً اظهارات كينه توزانه اين محافل را تكرار مي كنند

لیندزی هیـل سام خبرنگار زن بی.بی.سی و اولین کاشف آیت الله باسواد تر تر ایرانی محمد علی ابطحی بی.بی.سی نیز اخیراً در مطلبی در خصوص دکتر احمدی نژاد ، محمد علی ابطحی را با لفظ آیت الله و در زمره آیت الله های باسوادتری که مسجد مقدس جمعکران را انکار می کنند. خطاب کرده بود.  خبرنگار زن ! بی.بی سی در مورد افاضات این آیت الله با سواد تر اینگونه افاضه کرده است :

 

لیندزی هیل سام: آيت الله(!) محمدعلي ابطحي معاون رئيس جمهور سابق مي گويد: " اين سخنان براي مصرف داخلي است ولي من نگران استفاده از اين شعائر مذهبي هستم". آيت الله يوسف صانعي از مراجع ليبرال قم مي گويد:  ما بايستي كشور را بر اساس قوانين اسلامي اداره كنيم ولي نبايد آرمان هاي مذهبي را در سياست دخالت دهيم. حتي آيت الله خميني هم اعتقاد داشت نبايد اين گونه عمل كرد".

 

اينها را بذاريد کنار جريان هماهنگ سايتهای بظاهر ايرانی مثل خود سايت ابطحی در حمله به دکتر احمدی نژاد و ناگهان يکصدا شوريدن عليه خرافات مذهبی. نمونه اش هم سايت نقطه دات.کام که اين کامنت ها را در دو مرحله از من دريافت کرد :

يک‌شنبه - ۲۰ آذر ۱۳۸۴
بسم الله. بنظر من ، شما و پخش کنندگان بعضي از اين اخبار و توليد کنندگان بعضي ديگر از آنها - که حقيقتا خرافاتند - دو لبه از يک قيچي هستيد و هر دولبه ، به دنبال ادغام خرافه با حقيقت هستيد و حقيقت را با اتهام خرافه بودن مي خواهيد از تاريخ حذف کنيد. مثلا شما خرافه گرايي در مورد تصاوير HOAX را که حقيقتا مذموم است ، با موضوعات حقيقي ديگر آميخته ايد.
 
ما خرافه گرا نيستيم و نبايد باشيم . اما حقايق را نبايد از تاريخ حذف کنيم . هنر ، تفکيک اين دو از هم است. شما گفته ايد :::اهل خرافه و تعصب هنگام اختراع اين گونه موضوعات چنان هاله‌اي از تقدس و حرمت دروغين به دور موضوع مي‌كشند كه كمتر كسي جرات مي‌كند به نقد آن بپردازد::: شما اگر ديندار اهل حقي باشيد، از هيچ کس و هيچ چيز نخواهيد ترسيد و خود را فقط به خداوند متعال پاسخگو خواهيد ديد و فقط خدا را به کمک خواهيد طلبيد که در اين گاه هيچ شري از ديگران بشما نمي رسد.
 
مشکل اين است که شما به اسم برخورد با خرافه قصد ضربه به خود اسلام را داريد . مثلا نقدي که در مورد آن شيشه نوشته شده است ، از مطلبي که دوست من حجت الاسلام و المسلمين احمد نجمي نوشته و سايت بازتاب و چند رسانه ديگر آنرا منتشر کردند بدون درج نام ايشان استفاده شده است. اما آيا خود مسجد جمعکران نيز شامل موضوع است ؟ بعدا به آن نيز حمله خواهيد کرد.
 
اين خط ، خط رسانه اي B.B.C است . بي.بي.سي اصل موضوع مسجد جمعکران و چاه جمعکران را مورد ضربه قرار داده است. شما مگر ساينتيفيست شده ايد ؟ يعني هر گزاره شرعي مورد قبول نيست فقط اگر توسط علم بشري مورد تاييد قرار بگيرد !
 
همزماني اين مبارزه با خرافه ‌ با تلاش کاملا سياسي بي.بي.سي در ضربه به دولت احمدي نژاد که دولتي حسيني و مهدوي است محل تامل است. فکر مي کنيد شما شنونده انتقادات اينگونه هستيد يا نويسنده اين کامنت را هم به خرافه گرايي متهم خواهيد ساخت ؟
 
نکته اي جا ماند و آن هم اينکه احتمالا بخشي از نوشته هاي درج شده در نقد موضوع شيشه مسجد جمعکران ، توسط خود شما در لابلاي آن گذاشته شده و قطعا با نظر حجت الاسلام و المسلمين احمد نجمي مغاير است . چون اولا : چاه الزاما براي دعاي ظهور نيست وبراي اين است که مردم عرايض خود را مکتوب و به درون چاه بياندازند تا بدست مقدس حضرت صاحب الامر برسد. دوما : اين موضوع ‌ اصولا هيچ ارتباطي با موضوع شيشه ندارد وبا افشاگري برادر نجمي و حساسيت علماي بزرگاور مانند آقاي مکارم آن شيشه جمع آوري شده است.
 
بي اطلاعي شما از وضعيت جمعکران به حدي است که نمي دانيد موضوع چاه عريضه بسيار بسيار قديمي تر از حتي زمان تولد شما است درحالي که موضوع شيشه شايد يکسال عمر نکرد.
 
چرا شما ناگهان در امور ديني متخصص مي شويد اما در حوزه هاي ديگر ‌ دم از رجوع به متخصص مي زنيد نمي دانم . در فيزيک و شيمي و هندسه و رياضيات   تقليد مجاز اما در علوم ديني نشانه ميمون بودن است !! کمي فکر کنيد. اگر مجال گفت و گو ايجاد کنيد حرف براي گفتن زياد هست.يا حق . ابوذر.

 
دو بررسی سياسی : دق دهی به صهيونيزم بين الملل و قهر کردن مهليس
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

 

 خوب.

 

من مدتی است دوباره در یک سفر کاری بسیار پر مشقت هستم و از منزل بیش از  هزار کیلومتر دور شده ام . اما خبرها را دارم . دو موضوع را این بار بررسی می کنیم . انصافا برای یکبار هم که شده برادران بانمک ضد انقلاب سعی کنند از بحث فقط این بار هم که شده البته اگر جراتش را دارند ،که به یقین می گویم ندارند از موضوع فرار نکنند و در موضوع کامنت بگذارند نه اینکه به صحرای آریزونا بزنند.

 

موضوع اول : سخنرانی دکتر احمدی نژاد 

دوباره چهارستون بدن واعصاب و روان جریان استکبار را دکتر احمدی نژاد به لرزه در آورد. محتوای مطلب ذکر شده توسط دکتر ، قبلا هم در مذاکرات و لحظات مختلف سیاسی توسط مسئولین کشورمان ذکر شده بود. ماجرا اینجا است که ما در حال بازسازی فضایی هستیم که در حال از دست رفتن بود. خبر خبرگزاری ایزوستیای روسیه برای من خیلی جالب بود که می گفت احمدی نژاد پیامی را زنده کرد که آرام در حال بدست فراموشی سپرده شدن بود.

 

محتوای حرف جدید دکتر در حوزه سیاسی بسیار فضاشکن و آوانگارد است. دکتر ، Fact های مختلفی را که توسط محققان مختلف به اثبات رسیده را مطرح کرده و در کنار آن نیز به یک بحث سیاسی حقوقی پرداخته است. بحثی بسیار پخته که وقتی متن آن را دیدم از کیفیت و جامعیت آن لذت بردم .

 

لینک متن سخنرانی دکتر احمدی نژاد : 

http://kayhannews.ir/840919/2.htm#other202

 

بحث دکتر چند بخش دارد :

 

الف : زیر سئوال بودن اصل صحت هولوکاست:

آلمان و کشورهای غربی ادعا می کنند در جریان جنگ جهانی دوم ، هیلتر رهبر فاشیست دنیای غرب که تفکری دیگر برپایه نئولیبرالیزم غربی یعنی تفکر ناسیونالیزم افراطی را ارائه داده بود اقدام به سوزاندن بدنهای شش میلیون یهودی در اردوگاههایی مانند آشویتز کرده است. سئوالاهی زیر ، بخشی از سئوالاتی است که در مقابل دیدگان مسئولان غربی رژه می روند و باید به آنها پاسخ بدهند: 

 

-    اصولا میزان یهودیان حاصر در آلمان و لهستان چقدر بوده است که هیلتر جنایتکار، شش میلیون نفر از آنها را سوزانده است ؟ آیا در آلمان و لهستان آنروزگار ، چیزی بیشتر از یک و نیم میلیون یهودی زندگی می کرده است؟

 

-    هیتلر به چه دلیلی و بر اساس چه طرحی این اقدام را انجام داد ؟ آیا این یک طرح صهیونیستی نبود ؟ خود هیتلر چه دینی داشت و از چه قومی بود ؟ تصمیمات شورایعالی یهود به این بحث چه دخلی داشت ؟

 

-    هیلتر در چه مکان و زمانی این اقدام را انجام داد ؟ آیا آشویتز یک مکان بازسازی شده حتی به ادعای خود مسئولان امروزی آن است یا عینا مکانی که می گویند ماجرا در آنجا رخ داده ؟ اگر اصل است پرا ساختمانها دارای ساخت و ساز با آرماتور فلزی و بتن هستند ؟

 

-    از خانواه های قربانیان چه کسانی وجود دارند و اصولا اسامی خود قربانیان که 6 میلیون نفرند کجا به ثبت رسیده است ؟اصولا کدام یک از مدافعان موضوع آشویتز مدارک اصیل و دقیقی از موضوع ارائه کرده اند؟

 

تمامی پرسشهای  فوق ، به شکلی که اصل هولوکاست یعنی وجود خارجی داشتن آن - را زیر سئوال می برد توسط محققان مختلفی مانند پروفسور روژه گارودی فرانسوی، دکتر روبر فوریسون آلمانی و تعداد دیگری از آوانگاردهای جریان صهیونیزم شناسی غربی ، مورد انکار علمی قرار گرفته و نتایج تحقیقات آنها بشکل بسیار گسترده ای در جهان منتشر شده است.

 

جهان غرب هیچ گاه به پرسشهای محققان حقیقت یاب ، پاسخی جر منطق زور نداده است. آزادی بیان در غرب صرفا یک دروغ کثیف ریاکارانه است. برای نمونه ، حتی قضات انگلیسی نمی توانند از قوانین و اقدمات قضایی علنی کشور خود در مجامع بین المللی دفاع کنند وای بحال دفاع از اقدامات غیرقانونی و بی منطقشان . مثلا «ملكم ايوانس» قاضي دادگاه كيفري انگلستان، استاد حقوق دانشگاه آكسفورد و يكي از فعالان كميسيون حقوق بشر سازمان ملل كه بارها بدون دليل جمهوري اسلامي ايران را به «بازداشت خودسرانه»! متهم كرده ، در مقابل يك سوال منطقي و حقوقي به تناقض گويي افتاد و سرانجام با تلويحي نزديك به تصريح به نقض حقوق بشر در اروپا و مخصوصا انگليس اعتراف كرد.

 

در جريان همايش قضات ايران و اروپا در تهران از ملكم ايوانس سؤال شد «مگر نه اين كه يكي از مصاديق بازداشت خودسرانه، توقيف افراد بدون تفهيم اتهام و بازداشت آنها بدون رسيدگي قضايي است، بنابراين چرا اخيرا دولت انگليس به پليس اين كشور اجازه داده است هركس را كه مظنون به جرايم امنيتي و مخل نظم عمومي است، بدون نياز به دستور قضايي براي مدت 3 ماه بازداشت و زنداني كند؟» ملكم ايوانس كه در مقابل اين سوال غيرمنتظره، دچار سردرگمي شده بود، تنها به اين پاسخ بسنده كرد كه مجلس انگليس با درخواست سه ماه بازداشت بدون تفهيم اتهام و حكم قضايي مخالفت كرده و تنها با 28 روز بازداشت موافقت كرده است!

در اين هنگام يكي از قضات ايراني شركت كننده در همايش پشت تريبون قرار گرفته و گفت؛ پليس در ايران اسلامي، تنها در مورد جرايم مشهود مي تواند متهم را فقط به مدت 24 ساعت در بازداشت نگهدارد و سپس پرسيد، آيا رويه قضايي ايران كه منطبق با قوانين حقوقي بين المللي است، بازداشت خودسرانه تلقي مي شود يا رويه قضايي انگليس كه به پليس اجازه مي دهد افراد را تنها به صرف مظنون بودن براي مدت 28 روز بدون دستور قضايي و تفهيم اتهام در بازداشت نگهدارد؟! ملكم ايوانس، كه كاملا از پاسخ درمانده بود، تنها شانه خود را بالا انداخت و به نشانه اين كه پاسخي ندارد، چهره درهم كشيد.

 گفتني است در اين همايش، معاون بین الملل قوه قضائیه در بخشي از سخنان خود با اشاره به چند نمونه مستند نتيجه گرفته بود كه اصرار دولت هاي غربي درباره رعايت حقوق بشر، يك ترفند تبليغاتي است و اين دولت ها هرگاه كه رعايت حقوق بشر را به نفع خود ندانند، به راحتي آن را زير پا مي گذارند. در آخرین نمونه ، در یکی از کشورهای اروپایی ، یکی از محققین موضوع هولوکاست در حال حاضر بدلیل همین نگاه به موضوع هولوکاست ، الان حدود ششماه است که در زندان بسر می برد.

 

ب : نوع جبران جنایت مورد ادعا :

دکتر احمدی نژاد گفته بود که اگر ملت اروپا معتقد است که به یهودیها ظلم کرده است ، چرا هزینه ء آن را از جیب ملتهای دیگر پرداخت می کند؟ چرا زمین کشورهای مسلمان بعنوان جبران جنایت مرود غرب علیه یهودیان ، به آنان داده شده است ؟ اروپا باید زمینی در میان کشورهای خود انتخاب و به صهیونیست ها بدهد و ایران از این اقدام حمایت کرده و حاضر به همکاری با صهیونیست ها برای بازگشت به اروپا است.

 

ج : ارزش حقوقی مظلوم بودن :

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته اشاره کرده بود که مظلوم بودن فردی توسط یک ظالم ، چه ربطی به این دارد که تخلفات آن بظاهر مظلوم در مقابل فرد ثاثل دیگری را توجیه کنیم ؟ یعنی اگر فرد A  از دست فرد B خسارت دید، چگونه حق خسارت زدن به فرد C را پیدا می کند ؟ یعنی اگر کسی قرار است خسارت ببینید و مجازات شود ، آن ، فرد B  است نه فرد C !

 

موضوع دوم : اثبات قصد مهلیس برای استعفا

در بخش قبلی به آلوده بودن اطلاعات موجود در پرونده ترور حریری اشاره شد و اینکه شاهد کلیدی پرونده ، رسما اظهارات خود را تکذیب کرده است. فشار سیاسی زیادی بر مهلیس وارد شده و ولی در نظر دارد استعفا دهد اما بنظر من منابع آمریکاییو سایر منابع غربی در درون سازمان ملل به او اجازه این کار را نخواهند داد. یکی از کامنت نویس ها گفته این که تو می گویی شاهد دروغ گفته ، دروغ است چون ما اعتراف زیر فشار زیاد دیده ایم ! خب بزرگوار!  این که شد دلیل اثبات حرف من که ! ایشان هم گفته است که اظهارت قبلی اش تحت فشار فرزند رفیق حریری بوده است و اظهاراتش مطابق برنامه یک مطبوعاتی غربگراری لبنانی تنظیم شده بود.

 

 و همچنین گفته شده بود ادعای این شاهد و همچنین ادعاو نظر بنده بر قصد مهلیز بر استعفا ، موقعی اثبات می شود که مهلیز استعفا دهد . من عرض می کنم که خیر . همین الان هم ثابت شده است. اما من با کم منابعی مثل رویتر و دیگر منابع خبری غرب ، ثابت می کنم که مهلیز قصد استعفا دارد. عملی شدن یا نشدن یک قصد ، ربطی به وجود داشتن یا نداشتن آن ندارد. من چشم رضا شاه ربع پهلوی را ببینم . ریخت آشغالش حالم را بهم می زند و نمی خواهم سرش به تنش باشد. اما اگر نتوانستم حالش را بگیرم ، دلیل این است که نمی خواهم ؟! :))

 

و در این جا بخشی از منابع خبری:

 

خبرگزاری آفتاب ( کپی از ایسنا ) به نقل از رویتر :

 

http://aftab.ir/news/2005/dec/07/c1c1133957106_politics_world.php

 

چهارشنبه - ۱۶ آذر ۱۳۸۴ -  - ۵۱ : ۰۹ : ۱۱دفعات نمايش : ۳۰۷۱۱۴-  Wednesday, Dec 7, 2005 - 11:09:51-

 

 سخنگوی دتلف مهلیس اعلام كرد، وی به زودی از پست ریاست كمیسیون تحقیق سازمان ملل استعفا می‌دهد؛ اما درصورتی كه در این تحقیقات به خدمات وی نیاز باشد، وی در دسترس خواهد بود.

 

به نقل از خبرگزاری رویتر، این سخنگو كه خواست نامش فاش نشود، اعلام كرد كه تاریخ عزیمت دتلف مهلیس، رییس تیم تحقیق سازمان ملل درباره‌ی ترور رفیق حریری، نخست وزیر سابق لبنان هنوز مشخص نشده است؛ اما افزود، این دادستان آلمانی این امر را روشن ساخته كه زمانی كه وی این شغل را پذیرفته، گفته كه تنها به مدت شش یا هقت ماه در این پست خدمت می‌كند. تحقیقات در خصوص ترور حریری در ماه ژوئن آغاز و انتظار می‌رود مهلیس یافته‌هایش را در ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) به شورای امنیت سازمان ملل اعلام كند. این در حالی است كه لبنان تمدید مدت تحقیق ترور حریری را خواستار شده است. این سخنگو در بیروت به خبرگزاری رویتر گفت: زمانی كه مهلیس آمد، گفت كه برای شش یا هفت ماه تعهد كاری دارد بنابراین مدت خدمت او رو به پایان است؛ اما در صورت لزوم او مطمئنا در دسترس خواهد بود اما نه به صورت یك كمیسیونر تمام وقت. اما منابع سیاسی لبنان اعلام كرده‌اند، مهلیس احتمالا تا پس از اواسط ماه دسامبر در پستش در این تیم تحقیق باقی می‌ماند.

 

و حالا منابع غربی :

 

http://www.dailystar.com.lb/article.asp?edition_id=1&categ_id=2&article_id=20471

 

BEIRUT: Detlev Mehlis, the head of the UN investigation into the assassination of former Lebanese Premier Rafik Hariri, plans to resign from his mission when his mandate expires on December 15, UN diplomats said Thursday. Lebanese Justice Minister Charles Rizk said after meeting Mehlis on Thursday that the investigator had told him he would not continue with the investigation if its mandate was to be extended.

 

می بینید که متن دقیقا مانند متن خبرگزاری آفتاب است که آنهم از رویتر نقل شده است. هرچند آفتاب هم خودش از ایسنا نقل قول کرده است.

 

این هم خود سایت آلرت نت متعلق به ویترز :

 

http://www.alertnet.org/thenews/newsdesk/L01779951.htm

Germany's Mehlis expected to leave UN Hariri probe

01 Dec 2005 19:10:26 GMT

Source: Reuters

Adds Lebanese justice minister comment paragraphs 7-8)  - By Evelyn Leopold

 

UNITED NATIONS, Dec 1 (Reuters) - Detlev Mehlis, the head of the U.N. investigation into the death of a former Lebanese prime minister, plans to leave the job by the end of the year, U.N. diplomats said on Thursday.

 

Mehlis, a German prosecutor, was appointed in May to lead a U.N. team investigating the assassination of Rafik al-Hariri, the former Lebanese prime minister killed in a truck bombing in Beirut last Feb. 14.

 

He intends to submit a report to the U.N. Security Council on Dec. 12, after which he will speak to the 15-nation body as his last official U.N. task, council diplomats said.

 

On Wednesday , the U.N. undersecretary-general for political affairs, Ibrahim Gambari, said he expected the Security Council to extend the investigation past its December deadline "with or without Mehlis."

 

Asked about the resignation, U.N. spokesman Stephane Dujarric would not confirm the news but said, "Mr. Mehlis made it clear to the secretary-general, when he took on the job, that he was willing to do this for six months."

 

A spokeswoman for the German mission to the United Nations, Katja Wiesbrock-Donovan, said her government had not asked Mehlis to step down. "It is up to him what he decides," she said.

 

In Beirut, Lebanese Justice Minister Charles Rizk said Mehlis had told him two months ago he would step down if the inquiry was extended beyond mid-December.

 

"He told me once he would have to go back to his original job and allow someone else to head the inquiry," Rizk told LBC television.

 

Mehlis will not join members of his team going to Vienna next week to interview five Syrian officials about the assassination after an agreement with Damascus that the questioning could take place outside Syria.

 

In October, Mehlis submitted an interim report that cast suspicion on senior Syrian officials and suggested the assassination was planned by top security officials in Damascus and their Lebanese allies.

 

The Security Council has told Syria to cooperate with the investigation or face the prospect of further action, which could lead to sanctions. Syria has denied the accusations and called the Mehlis report politically motivated.

 

The death of Hariri, a strong opponent of Syrian domination of Lebanon, transformed Lebanon's political landscape, leading to an anti-Syrian outcry that forced Syria to pull its troops out of Lebanon after three decades.

Additional reporting by Alaa Shahine in Beirut

 

فکر کنم حتی برای کسانی که منابع غیر خودی مانند رویتر را به منابع خودی ترجیح می دهند هم موضوع برایشان روشن شود.

الان جای جواب دادن به این سئوال است : چرا دوست داريد از بشار اسد دفاع کنيد !

و جواب من یک سئوال است: برای دفاع از آدمهايی که الکی متهم می شوند بايد از غرب زده ها اجازه بگيريم ؟

دفاع از آدم های بیگناه که منطقی و عادی است . کار شما غیر عادی و سئوال برانگیز است. بدون هیچ دلیل ومنبعی شما بگویید چرا دوست داريد الکی او را متهم کنيد ؟ فقط یک دلیل وجود دارد : چون آمریکا می گوید . بگردید و اگر دلیل دیگری دارید رو کنید. ببینم می توانید دلیلی جز آنکه آمریکا می گوید گیر بیاورید ؟ ببینیم می توانید ثابت کنید مرکز تمام منابع خبری واستدلالی و فکری و فلسفی شما آمریکا است و شما بدون شنیدن استدلال آمریکا زاویه سیاسی او علیه ایران را برد دهی می کنید ؟

 

یا حق .


 
دو خبر از اخبار سانسور شده در دستگاه خبری غرب
ساعت ٧:٥٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۸ آذر ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

خبر اول : موفقيت ديپلماسی هسته ای جمهوری اسلامی ايران

::::نامه‌ محسن رضایی به رییس جمهور

 

دكتر محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در نامه‌ای به دكتر محمود احمدی نژاد رییس جمهور كشورمان، پیروزی خط مشی جدید ایران در مسایل هسته‌یی در اجلاس اخیر شورای حكام را به وی تبریك گفت و از زحمات دكتر لاریجانی، دبیر شورای عالی امنیت ملی، قدردانی كرد.

 

«بسمه تعالی

برادر ارجمند جناب آقای دكتر احمدی‌نژاد

ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران

با سلام و تحیت؛

 

 

 موفقیت جمهوری اسلامی ایران در اجلاسیه اخیر شورای حكام آژانس بین‌المللی

محسن رضایی : خط مشی ایستادگی منطقی نه درصدد ماجراجوئی است و نه حاضر به تسلیم و عقب نشینی خواهد بود و جایگزین مناسبی برای خط مشی تنش‌زدایی یكطرفه‌ای است كه طی شانزده سال اخیر در سیاست خارجی ایران حاكم بود.

انرژی اتمی در پرهیز آنها از اعمال هر نوع اقدام عجولانه و ناقض حقوق ملت ما و دور شدن از اعمال هر نوع برخورد تحمیلی به ایران نشان داد كه سیاست ایستادگی منطقی در دفاع از حقوق و منافع ملی یك خط‌ مشی صحیح و موفقیت آمیز است.

 

اگر چه آنها درصدد وقت‌كشی هستند و حتی ممكن است درصدد یك طرح فریب كارانه برای ایران باشند، ولی پیروزی ایران در این اجلاسیه بر هیچ كس پوشیده نمانده است.

 

خط مشی ایستادگی منطقی نه درصدد ماجراجوئی است و نه حاضر به تسلیم و عقب نشینی خواهد بود و جایگزین مناسبی برای خط مشی تنش‌زدایی یكطرفه‌ای است كه طی شانزده سال اخیر در سیاست خارجی ایران حاكم بود و دستاورد چندانی برای ملت ایران در برنداشته است. اصولاً ملت ایران بنابر دلایل متعددی به جنابعالی رأی داد، یكی از آن دلایل سرخوردگی آنان از برخوردهای زیاده طلبانه غرب طی شانزده سال گذشته با ایران بوده است. اعتماد سازی‌های فراوانی كه در گذشته صورت گرفت ولی دست‌های خالی رؤسای جمهوری گذشته در روابط با غرب، به ملت ایران نشان داد كه باید خط مشی خود را تغییر دهد و به اروپا و غرب نشان دهد كه اشتباه كرده است و حاضر به عقب نشینی و دادن امتیازات بیشتر نیست و یا به تعبیر دیگر حاضر به دادن امتیازات یكطرفه و بدون مابه‌ازاء نیست.

 

در حقیقت ملت ایران با انتخاب جنابعالی یك حد روشنی را برای سیاست خارجی خود برگزیده است. البته باید توجه كرد كه اصول گرایی با بنیادگرایی تفاوت اساسی دارد.

... دست‌های خالی رؤسای جمهوری گذشته در روابط با غرب، به ملت ایران نشان داد كه باید خط مشی خود را تغییر دهد و به اروپا و غرب نشان دهد كه اشتباه كرده است و حاضر به عقب نشینی و دادن امتیازات بیشتر نیست

بنیادگراها از خط مشی ماجراجوئی و قطع ارتباط با جهان و تروریسم حمایت می‌كنند و نتیجه كار آنها با لیبرال‌ها كه درصدد عقب نشینی و دادن امتیازات یكطرفه هستند تفاوتی ندارد. ولی اصول گرایی در سیاست خارجی نه بدنبال ماجراجوئی است و نه بدنبال تسلیم شدن و عقب‌نشینی از منافع ملی. خط مشی ایستادگی منطقی به حضور فعال، متقابل، شجاعانه و منطقی در صحنه روابط بین الملل توجه دارد.

 

اینجانب بعنوان یكی از سربازان ملت ایران موفقیت اولین گام خط مشی ایستادگی منطقی نظام و شخص رهبری که به تثبیت و تداوم فعالیت‌های كارخانه UCF اصفهان منجر شد را به فال نیك می‌گیرم و به جنابعالی تبریك گفته و از زحمات برادر ارجمند جناب آقای دكتر علی لاریجانی و تیم همراه ایشان تشكر می‌كنم.

 

امیدوارم در ماه‌های آینده دستاوردهای بیشتری از این خط مشی نصیب كشورمان شود.

محسن رضایی»

 

خبر دوم : افشای رسانه ای بُعد پنهان پرونده سوریه

::::اعتراف تازه شاهد پرونده ترور حریری

شاهد پرونده ترور رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان امروز اعتراف کرد که تحت فشارهای فراوان مجبور به ارائه شهادت دروغ و ساختگی بر ضد مسئولان سوری شده است. 

 

 به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، شاهد پرونده ترور رفیق حریری نخست وزیر اسبق لبنان امروز تاکید کرد که تحت فشارهای فراوان مجبور به ارائه شهادت دروغ شده است.

حسام طاهر الکردی در گفتگویی که یک شبکه ماهواره ای سوری پخش کرد، فاش کرد که شهادت وی در مقابل تیم بین المللی تحقیق به ریاست قاضی دتلیو مهلیز دروغ و ساختگی بوده است.


حسام طاهر تاکید کرد که سوریه در ترور رفیق حریری بیگناه است.

 

سعد الحریری فرزند رفیق الحریری - Saad al hariri -Rafiq al hariri's sonحسام، فارس خشان روزنامه نگار لبنانی را متهم کرد که وی را وادار به گفتن اینکه وی شاهد خودروی میتسوبیشی مورد استفاده در ترور حریری در 14 فوریه(بهمن 83) بود، وادار کرده است. وی خشان را مشاور سعد الحریری(فرزند رفیق حریری که ترور شد) اعلام کرد.

 

حسام تاکید کرد که در زندان اداره کل امنیت داخلی در بیروت زندانی شده بود.وی افزود: اطلاعاتی را که به افسران بلندپایه سوری ضربه می‏زد، به من ارائه کردند و پزشکی را نزدم حاضر کردند که به من آمپولی که بدن را دچاررخوت و سستی می‏کرد، تزریق کرد.


حسام طاهر گفت با سعد الحریری به مدت 15 دقیقه دیدار کردم که وی به من گفت با فارس خشان بمان و هرچه به تو می‏گوید، انجام بده.

 

وی افزود: ماهرالاسد و آصف شوکت در معرض بیشترین حملات این افراد کینه توز که قلبشان مملوء ازکینه به اسد است، قرار داشتند.

حسام گفت  که وی همان شاهد قانع کننده ای است که مهلیز از وی در گزارش ماه اکتبر سخن گفته بود و در آن به دست داشتن مسئولان امنیتی سوری در ترور حریری اشاره کرد و با جمیل السید مدیرکل سابق امنیت که همچنان در بازداشت است، رودرو شده بود.

حسام گفت که از لبنان فرار کرده و به سوریه آمده است.


 
 
 
تبلیغ ویـژه