الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

پيامی از درون جبهه استکبار به سران جبهه استکبار
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بی‌شک مقام امریکا از بین رفتنی است                                                                 ۲۳ فروردين ۱۳۸۵

 

اگر ایران جزو پنچ کشور صنعتی جهان نیست، اگر در شورای امنیت دارای حق وتو نیست . ولی می‌تواند اورانیوم غنی کند آن هم با غلظت سه ونیم. چرا نباید غنی کند؟ چرا نباید بمب اتم داشته باشد؟ چرا نباید سلاح هسته‌ای نداشته باشد؟ نکند همان بحث «سلاح اتمی، تقوای اتمی» محمد قوچانی است؟ کاملن درست است ایران تقوای اتمی ندارد. از دیروز ادبیات‌ گفتاری‌ ایران با جهان عوض شد. حالا هر کسی بخواهد برای ایران عشوه کند با سلاح اتمی فک‌ش را پایین می‌آورد.

اگر هند و پاکستان سالهاست با موشک‌های بالستیک برای هم خط و نشان می‌کشند ایران ثابت خواهد کرد که آنها جراتش را ندارند. وقتی ایران اولین نقطه در دنیا را بعد از جنگ‌جهانی دوم با سلاح اتمی مورد حمله قرار داد گوشی دستتان خواهد آمد. دیگر اسراییل هم مثل شارون از دیشب سکته کرده و ببینیم شائول موفاز الدنگ باز هم ایران را تهدید بدون عمل می‌کند یا ایران بهشان نشان خواهد داد با بمب اتمی باید چگونه رفتار کرد ؟

از بچگی به ایرانی ها یاد داده اند «توی دعوا وقتی می‌تونی بزنی بزن» دیگر کری خواندن ندارد که. این یکی از دیالوگ‌های معرکه سرجیو لئونه در خوب، بد، زشت هم هست. پیشنهاد می‌کنم برای دیدن اینکه قرار است چه سرنوشتی بر سر جهان بیاید یک بار دیگر فیلم گوست داگ جیم جارموش را ببینید. آن صحنه‌های انیمیشنی که در فیلم استفاده شده به خوبی پایان جهان را به همه نشان می‌دهد.

صدای کوبیدن طبل می آید                                                                                       ۲7 فروردين ۱۳۸۵

 

امروز صبح در محل اجلاس سران در تهران ]کنفرانس حمایت از فلسطین- ابوذر[ جمعی از شرکت کنندگان ، در مورد نقشه حمله ایران به تاسیسات اتمی اسراییل صحبت می‌کردند. این حمله به صورت گسترده به تمامی ساخت‌ها و زیر ساخت‌های اتمی اسراییل صورت خواهد پذیرفت. این حمله گسترده بدون اعلام قبلی و به عنوان پیش دستی و در پاسخ به حمله‌‌ امریکا و اسراییل [به تاسیاست اتمی ایران] که در صدد انجام دادنش هستند به وقوع خواهد پیوست. همچنین احتمال به وقوع پیوستن حمله تلافی‌جویانه القاعده به خاطر کشیدن کاریکاتورهای پیامبر اسلام در زمان برگزاری جام‌جهانی در خاک آلمان خیلی بیشتر شده است.یادتان باشد به وقوع پیوستن جنگ اجتناب ناپذیر است.

·          متن هایی که خواندید ، متن سخنرانی یکی از اعضای  تندروی لابی aipac در نیویورک در کنفرانس سالانه اخير (۲۰۰۶) این لابی، در ضرورت توجه به وضعیت ایران و توجه دادن قوای بین المللی صهیونیزم به غفلت آنان از خطر ایران در بزرگنمایی و شایعه پراکنی و تبلیغات و جنگ روانی و طرح ادعای تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته ای و همچنین تذکر به 5 عضو دائم مسلح به سلاح اتمی درشورای امنیت ، همچنین آمریکا در حرکت جهان بسمت زوال فرهنگ آمریکایی در صورت عدم ایستادگی خشونت بار در مقابل ایران ، نیست !

·          این متن ، متن سخنرانی یکی از اعضای مجلس عوام انگلیس عضو حزب کارگر (به رهبری تونی بلر  نخست وزير جنگ طلب فعلی انگليس )، در جلسه رسمی مجلس این کشور پیرامون وضعیت پیرونده اتمی ایران و چالش های پیش روی جهان غرب در صورت عدم برخورد قهرآمیز با ایران هم نیست !

·          متنی که مطالعه کردید ، جملات یکی از اعضای رادیکال مجلس رژیم اشغالگر قدس در اخطار به حکومت مطبوع خود و همچنین آمریکا و تروئیکای اتمی ، بعلت عدم برخورد قاطع و مطابق با نگاه صهیونیستی به معادلات جهان هسته ای و کنترل کامل ایران ، نیست !

·          فکر می کنید متن کیست ؟

·          من جای تمام آنجایی که صاحب متن ها ، از لفظ ما یا ضمائر متکلم مع الغیر استفاده کرده بود ، لفظ ایران را گذاشته ام . با این راهنمایی شاید فکرتان کمی روشن شود. ببینم می توانید حدس بزنید یا نه ؟ فکر می کنم آنوقت کمی بشود در مورد دشمن بودن یا نبودن برخی ها راحت تر حرف بزنیم . کمی فکر کنید تا بعدا بگم ...

پی نوشت :

-          آنروزی که حرفهای ما برای بسياری ثابت شود ، خيلی دير است. چون آنموقع از امثال من فقط يک سنگ قبر در قطعه شهدا باقی مانده تا برخی ، سر خود را روی آن بکوبند و از ما عذرخواهی کنند .  آنوقت یادشان خواهد آمد که چه کسانی به دشمن بخاطر عقده های شخصی بهانه جنگ افروزی می دادند و چه کسانی ، حقیقتا دشمن .

-          یک سایت به فهرست سایتهایی که فیلتر نیستند اما الکی گفته می شود فیلتر هستند توسط رفقای الپر اضافه شد. آقايان اصلاحاتچی ضد فيلتر ! نمیخواهید بگویید که بعدا قرار است فیلتر شود که؟! چون خبرش را اعلام کرده اید ! والا از کجا خبر دارید؟!! این سایت ، سایت امشاسپندان است. نگاه کنید ببینید آن مافیایی که گفتم ، چقدر فعال است. بايد ببينم به فهرست الپر هم اضافه شده يا بعدا اضافه خواهد کرد .


 
جوليا سويگ و سياستهای آمريکايی
ساعت ۱۱:٠٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

آتش نيروهاي خودي: از دست دادن دوستان و دشمن‌تراشي در عصر احساسات ضد آمريكايي

 

 

نويسنده: جوليا سويگ

شابك: 1586483005

تاريخ انتشار: آوريل 2006

انتشارات: AFFair Press

 

كتاب حاضر را مي‌توان در زمينه بررسي نقش دولت‌هاي آمريكا در افزايش احساسات ضدآمريكايي در پنجاه سال اخير، اثری منتقدانه و برجسته دانست.

 

جوليا سويگ در كتاب خود با مقايسه سياست‌هاي خارجي آمريكا در سال 1945 و سياست‌هاي اين كشور در پنجاه سال اخير اظهار مي‌دارد كه دولت آمريكا در اين سال‌ها با اتخاذ سياست‌هاي نادرست و مداخله جويانه، مقدمات نابودي خود را فراهم كرد و جايگاه خود را در نزد جهانيان تنزل داد.

وي با بررسي پديده احساسات ضدآمريكايي به عنوان يك پديده جهاني اظهار مي‌دارد كه اين پديده از آمريكاي جنوبي آغاز و به سراسر جهان انتشار پيدا كرد.

 

مقامات آمريكا با حمايت از ديكتاتوري در آمريكاي جنوبي كه تحت عنوان فعاليت‌هاي ضدكمونيستي انجام مي‌پذيرفت، چشم خود را به روي واقعيت‌هايي همانند شكل‌گيري جوخه‌هاي مرگ بستند و به اين ترتيب در برابر نابودي دموكراسي سكوت اختيار كردند.

 

به عقيده جوليا سويگ اين وقايع باعث گسترش احساسات ضدآمريكايي در سراسر جهان شد. تمام جهانيان از اين وقايع آگاهي يافتند و با كمك فن‌آوري‌هاي جديد، احساسات آمريكايي در ميان كشورهايي كه نزديك‌ترين متحدان آمريكا محسوب مي‌شدند، شيوع پيدا كرد.

خانم سويگ در كتاب خود به بررسي مهم‌ترين دلايل گسترش احساسات ضدآمريكايي و راهكارهاي مناسب براي حل اين معضل مي‌پردازد.

به عقيده وي توسل به راهكارهاي مناسب فرهنگي و سياسي بهترين راه براي كاهش احساسات ضدآمريكايي در جهان است. او اظهار مي‌دارد دولت آمريكا در برخورد با مسائلي همانند دموكراسي و براندازي دولت‌هاي بيگانه بايد خط‌مش مناسب‌تري را برگزيند. سويگ عقيده دارد آمريكا بايد بيش از پيش به علايق و خواسته‌هاي ديگر كشورهاي اهميت دهد و در برابر مردم جهان تواضع و فروتني داشته باشد.

وي اهميت دادن به مسائلي چون حقوق بشر، قوانين بين‌المللي و تجارت جهاني از سوي آمريكا را براي كاهش احساسات ضدآمريكايي در جهان ضروري دانسته است.

سويگ با بيان اين كه آمريكا در مواجهه با مسائل فوق همواره با دورويي رفتار كرده است، اتخاذ سياست‌هاي دوگانه از سوي دولت آمريكا را يكي ديگر از دلايل گسترش احساسات ضدآمريكايي تلقي مي‌كند.

 

منبع: Public Affairs Books


 
Some of something
ساعت ۱۱:٠٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:


 
کشک با طعم زاگبی !
ساعت ٩:۱٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

كشك ( گفت و شنود )

گفت: اجلاس 1+5 چيه كه ديروز در مسكو برگزار شده؟

گفتم: نمايندگان 5 كشور عضو ناتو يعني آمريكا، فرانسه، انگليس، چين و روسيه به اضافه آلمان در مسكو دور هم جمع شده اند تا درباره برخورد با ايران تصميم بگيرند.

گفت: سران اين كشورها دور هم جمع شده اند؟

گفتم: نه بابا! اين اجلاس در سطح مديركل ها برپا شد.

گفت: يعني كشك... از اجلاس سران اين كشورها چيزي برنمي اومد، چه برسه به اجلاس مديران كل... پس واسه چي دور هم جمع شده اند؟

گفتم: چه عرض كنم؟! به يارو گفتند چرا نوار خالي گوش مي كني؟ گفت؛ از سكوت خوشم مياد

 

روزنامه اسرائيلي: نمي توان با ايران درگير شد

روزنامه صهيونيستي جروز الم پست در تحليلي نوشت: روزي را تصور كنيد كه نيروهاي آمريكايي در عراق بمباران مي شوند و بهاي نفت به 85 دلار در هر بشكه مي رسد. به همين علت است كه تحليلگران مي گويند كه در صورت حمله آمريكا يا هر كشور ديگري به ايران، احتمال چنين وقايعي وجود دارد.

 

«روون مرهاو» مديركل سابق وزارت امور خارجه رژيم صهيونيستي درباره عواقب خطرناك ماجراجويي آمريكا برضد ايران گفت: «اگر آمريكا به ايران حمله كند، محتمل ترين اقدام ايران حمله به منافع آمريكا در منطقه است. اين طبيعي ترين و آسانترين كار است. آنها مي توانند به نظاميان آمريكايي در عراق و افغانستان حمله كنند.» وي افزود: «اگر نيروهاي آمريكايي و انگليسي در عراق نيز در اين حملات مشاركت كنند، از سوي ايران مورد حمله قرار مي گيرند و ايراني ها به هر جايي كه آمريكا در آنجا حضور دارد، حمله خواهند كرد. «مرهاو» تأكيد كرد: «من مطمئنم كه آمريكايي ها اين مسئله را مدنظر مي گيرند.»

 

وي با اشاره به اين مسئله كه كشتي هاي باربري و نفتكش ها در خليج فارس نيز هدف ايراني ها قرار مي گيرند و مي توانند بر كل جهان تأثير بگذارند، گفت: «بهاي نفت سرسام آور خواهد شد زيرا انتقال نفت از طريق خليج فارس با مشكل روبرو خواهد شد و بهاي نفت در جاهاي ديگر بسيار بالا خواهد رفت.»

 

تحلیل رویترز از تاثیرات پیشرفت هسته ای ایران در خاورمیانه :

اعراب برنامه های هسته ای ایران را عامل توازن درمنطقه می دانند/ مبارزه آمریکا و اروپا علیه ایران ریاکارانه است

 

خبرگزاری رویترز در تحلیلی از پیشرفت های هسته ای ایران وتاثیرات آن در تحولات منطقه خاورمیانه نوشت:این روند ضمن خشنود ساختن کشور های عربی به ایجاد توازن منطقه نیز خواهد انجامید .

به گزارش خبرگزاری "مهر" به نقل ازخبرگزاری رویترز قاهره ، این تحلیل که به قلم "جاناتان رایت" نوشته شده عنوان می دارد که آمریکا هنگام حمله به عراق در سال 2003 در جهان عرب حامیان کمی داشت و در مورد ایران نیز نباید انتظارچیز بیشتری داشته باشد.

 

"محمد السید" معاون مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک الاهرام هم دراین رابطه اظهار داشت : مردم بسیارزیاد ازبرنامه های هسته ای ایران خوشحال هستند. السید گفت : هرکسی که آمریکا را به چالش بکشد ازحمایت گسترده ای برخوردارخواهد شد و این اقدامی بسیار سودمند در واژگان افکار عمومی است  و حتی اگر این امر منجر به مسابقه تسلیحاتی شود مردم به آن اهمیت نمی دهند.

دراین تحلیل آمده است : برخی ازاعراب عمدتاً درخارج ازمنطقه خلیج (فارس)به شیوه ای مثبت و با حرارت و اشتیاق فراوان از برنامه های هسته ای ایران حمایت می کنند حتی اگر این برنامه های دارای ابعادی نظامی باشد.

به گفته رویترز این پشتیبانی از آن جهت صورت می گیرد که این خاری درچشم و یا وزنه ای برای توازن قوا در برابر اسرائیل و آمریکا خواهد بود.به اعتقاد رایت به ویژه در دیگر کشورهای نزدیک به ایران، تهران به عنوان یک تهدید یا برهم زننده ثبات منطقه ای تلقی نمی شود.

 

این تحلیلگررویترزمی افزاید  بسیاری ازکشورهای جهان عرب بر این باورند که درحالی که اسرائیل با 200 کلاهک هسته ای  از ورود بازرسان بین المللی برای بازدید ازتاسیسات هسته ایش سربازمی زند مبارزه آمریکا و اروپا علیه ایران ریاکارانه است.

"عبدالرحمن ضعضا" مهنس لبنانی و 29 ساله به این خبرگزاری گفته است: من خواستار منطقه ای عاری از سلاح های هسته ای هستم اما اگر کشورهای غربی رویکردی دوگانه به این مسئله دارند، آنگاه ایران حق بهره مندی از آن را دارد ".

به گفته این شهروند لبنانی " این اقدام می تواند توازن قوا را در قبال اسرائیل در خاورمیانه فراهم آورده و به فلسطینی ها در روند گفتگوهایشان کمک کند".

 

رویترز در همین رابطه به موضع گیری اخیر اخوان المسلمین مصر به عنوان بزرگترین گروه اپوزیسیون  در این کشور اشاره می کند که  آنها برنامه های هسته ای ایران را مضرنمی دانند."محمد حبیب" معاون رئیس اخوان المسلمین در این باره گفته است : "برنامه های هسته ای ایران نوعی برابری بین دوطرف جهان عرب و اسلام از یک طرف و همچنین اسرائیل و دیگران از سوی دیگر ایجاد خواهد کرد".

این تحلیلگر رویترزدرادامه به اظهارات اخیر"عمرو موسی" دبیر کل اتحادیه عرب اشاره می کند که با اشاره به اسرائیل می گوید که سیاست های هسته ای بر اساس استاندارد دوگانه است و نیاز به بازنگری دارد.تحلیلگران همچنین گفته اند که بالا بودن حمایت از برنامه ای هسته ای ایران درمنطقه در سطح بسیار شگفت انگیزی است.

"هشام قاسم" سردبیر روزنامه مستقل "المصری الیوم" در این باره اظهار داشت :"این شگفت انگیز است، برخی از افراد فکر می کنند که ایران در حال بدست آوردن تسلیحات هسته ای است و از این مسئله هیجان زده هستند ".

"محمد السید" معاون مرکز مطالعات سیاسی و استراتژیک الاهرام هم دراین رابطه اظهار داشت : مردم بسیارزیاد ازبرنامه های هسته ای ایران خوشحال هستند. السید گفت : هرکسی که آمریکا را به چالش بکشد ازحمایت گسترده ای برخوردارخواهد شد و این اقدامی بسیار سودمند در واژگان افکار عمومی است  و حتی اگر این امر منجر به مسابقه تسلیحاتی شود مردم به آن اهمیت نمی دهند.

 

رویترزدرپایان تحلیل خود می نویسد: بسیاری از کشورهای عربی خواهان حل موضوع هسته ای ایران به شیوه ای مسالمت آمیز هستند و اگر درباره تسلیحات هسته ای سخن به میان می آید آنها می گویند که تمام خاورمیانه باید عاری از سلاح های هسته ای شود که به نوشته رویترز اشاره ضمنی آنها اسرائیل است

 

ازسوی موسسه آمریکایی زاگبی انجام گرفت ؛

یک نظر سنجی : ایران حق دارد برنامه هسته ای خود را ادامه دهد

وزارت خارجه و وزارت دفاع آمریکا: این نظرسنجی محرمانه و غیرقابل انتشار است

 

برپایه این گزارش ، موسسه آمریکایی زاگبی این نظر سنجی را به سفارش وزارت دفاع و وزارت امور خارجه آمریکا از 10 تا 17 فوریه سال 2006، همزمان در موضوعات مختلف از جمله برنامه هسته ای جمهوری اسلامی در بیش از 5 کشور عربی تهیه کرده است.

به دنبال استخراج و ارزیابی آمار یک نظرسنجی که توسط موسسه ای آمریکایی ZOGBY صورت گرفته، وزارت خارجه و وزیر دفاع آمریکا نتایج بدست آمده را ناخوشایند و مطابق میل خود ندانسته و این نظرسنجی را محرمانه و غیرقابل انتشار اعلام کردند.

 

برپایه این گزارش ، موسسه آمریکایی زاگبی این نظر سنجی را به سفارش وزارت دفاع و وزارت امور خارجه آمریکا از 10 تا 17 فوریه سال 2006، همزمان در موضوعات مختلف از جمله برنامه هسته ای جمهوری اسلامی در بیش از 5 کشور عربی تهیه کرده است.

در این نظرسنجی همچنین شهروندان کشورهای عربی به سئوالاتی در خصوص برخی مفاهیم اسلامی، مسائل شغلی زنان و همچنین برخی قضایای جهان اسلام پاسخ داده اند.

تعداد و توزیع شرکت کنندگان در این نظرسنجی، 800 نفر مصر، 600 نفر اردن، 800 نفر عربستان سعودی، 600 نفر مراکش و 800 نفر در لبنان بوده است.

براساس اطلاعات استخراج شده در نظرسنجی زاگبی، 63 درصد از پاسخ  دهندگان مصری؛ 75 درصد در اردن؛ 52 درصد در عربستان سعودی؛ 58 درصد در مراکش  و نیز 42 درصد در لبنان، در پاسخ به پرسشی درباره اینکه درحال حاضر فشارهای بین المللی بر ایران وارد می شود تا برنامه هسته ای خود را محدود کند تاکید کرده اند که ایران حق دارد که برنامه هسته ای خود را ادامه دهد و فشارها باید برداشته شود.


 
پيوند زر و و زور و تزوير ، در اينترنت ، از منظری ديگر
ساعت ٦:۳٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

چند وقتی است ، بطور کامل در نخ این الپر هستم . چیزهای عجیب ومشکوک پشت سر هم ! از همه عجیب تر ، یک فهرستی است که کنار وبلاگش دارد بنام قربانیان فیلترینگ ! این فهرست ، نمی تواند فهرست وبلاگها یا یاست هایی باشد که اشتباها و یا به درست فیلتر شده باشند ! چون نقطه مشترک آنها فیلتر شدن نیست.


 
مطبوعات ورسانه های چهان و پس‌لرزه‌هاي غني‌سازي 164 تايي ايران در آمريكا
ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

اعلام رسمی خبر دستيابي ايران به فناوري غني‌سازي اورانيوم با آزمايش موفق پانل 164 تايي سانتريفيوژ، واكنش‌هاي متفاوتي در غرب و به ويژه ايالات متحده آمريكا داشته است.هرچند برخي نظير رايس و بولتون اين پديده را ناشي از ضعف سازمان ملل دانسته و خواستار شدت عمل شوراي امنيت در برابر ايران شده‌اند، بسياري از طيف‌هاي فكري اين كشور خواستار دادن هويج تازه به ايران و حل مشكل با اين كشور شده‌اند.

 

«واشنگتن‌پست» نوشت: موضوع بي‌‌اعتنا و مبارزه طلبانه ايران، دست‌هاي آمريكا را براي دادن پاسخ مناسب بسته است.«كليفورد كوپكان»، تحليلگر گروه تحقيقاتي اوراسيا گفته كه مرتبا ما بر اساس جهت و روش ديپلماسي تهديد و اجبار تلاش كرده‌ايم و ايراني‌ها فقط يك پيام خيلي واضح و روشن از موضع خود، اعلام كردند: «خوش‌رفتاري فايده ندارد»، اين روش هيچ‌وقت كاري از پيش نمي‌برد و تنها راه ديپلماتيكي كه ما تاكنون آن را امتحان نكرده‌ايم، معامله و مذاكره مستقيم است.

 

«ريچارد.ان.هاس»، مقام ارشد دولتي سابق بوش، در شوراي روابط خارجي آمريكا كه رياست آنجا را بر عهده دارد، طرحي را پيشنهاد كرده كه ايران بتواند به غني‌سازي بسيار محدود بپردازد كه البته همراه با نظارت و برخورداري از يك‌سري منافع اقتصادي و تضمينات امنيتي است و در آن موقع اگر ايران شرايط را نقض كرد، عواقبي جز اعمال تحريمات و رويارويي با يك فشار نظامي قابل تصور نخواهد داشت.

 

«جان بولتون» نيز با مد نظر قرار دادن قطعنامه تحت فصل هفتم منشور سازمان ملل، گفت: كاملا آشكار است كه ايران نه تنها با اعلام آغاز فعاليت غني‌سازي‌اش، بلكه با اعتراف به اين‌كه خود را آماده بهره‌برداري از پنجاه هزار سانتريفيوژ كرده، به شوراي امنيت اهانت كرده‌ است.

 

«آندري دنيسف» نماينده روسيه در سازمان ملل گفته كه هنوز براي رسيدن به يك قضاوت درست در مورد ايران و اهداف نهايي هسته‌اي‌اش زود است. وي با اظهار نگراني از بررسي گزينه‌هاي نظامي دولت بوش در مورد ايران گفته كه ما تحريم‌ها را نمي‌پسنديم و تحميل هرگونه فشار و زور را دوست نداريم. به اين مسئله بايد سياسي و ديپلماتيك نگاه كرد.

 

به هر ترتيب،‌ بوش راه چاره پيش روي خود را نسبت به گذشته محدودتر يافته است و به نظر مي‌رسد كه ايراني‌ها در برابر مواضع سازمان ملل فارغ‌البال و آسوده‌خاطر هستند. از سوي ديگر، چين و روسيه هم موافق تحريم‌هاي اقتصادي نيستند. بنا به اظهارات تحليلگران و دستياران بوش، مشكل اساسي او اين است كه ايران نسبت به گذشته و آن زماني كه واشنگتن و شركاي آن به اميد استفاده از اهرم‌هاي ديپلماتيك در مورد ايران تلاش مي‌:ردند، نفوذناپذيري بيشتري دارد.

 

برخي مقام‌هاي دولتي بوش در مورد اين‌كه بتوانند يك راه‌حل ممكن پيدا كنند، شك و ترديد زيادي دارند و اذعان كرده‌اند كه بعد از كره شمالي، عضو دوم محور شرارت بوش نيز به رغم اعتراضات و نارضايتي آمريكا، نهايتا موفق به توليد بمب هسته‌اي (؟؟!!) خواهد شد.«ري تكيه»، مشاور ارشد شوراي روابط خارجي آمريكا در حالي كه با ارائه چند پيشنهاد جالب كوچك دفتر بوش را ترك مي‌كرد، گفته كه در اين موقعيت گزينه‌هاي شما مناسب به نظر نمي‌رسند و به زور مي‌‌توان به آنان تكيه كرد و چاره ديگر ما ساختن و كنار آمدن با اين موضوع است و من فكر مي‌كنم كه اين امر اتفاق خواهد افتاد.

 

«كلن كرولي»، دستيار شوراي امنيت ملي آمريكا در زمان رياست‌جمهوري كلينتون گفته كه طرح A آمريكا وارد آوردن فشارهاي مالي و اقتصادي است و طرح B نيز وجود ندارد.

 

مطبوعات آمریکا می گویند ایران در حال حاضر حتی قصد دستیابی به سلاح هسته ای را ندارد. اما از نظر آنان ، رخداد هرگونه عملیات نطامی محدود یا غیر محدود علیه ایران ، جدا از تحریک ایران و همچنین اثرات تضمین نشده ء آن ، ممکن است ایران را بسمت تصمیم گیری برای دستیابی به سلاح هسته ای هدایت کند. همچنین ، این مطبوعات و رسانه ها & راهبرهای سیاسی آمریکا در مواجه با ایران را ناکارآمد ارزیابی می کنند.

 

واشنگتن پست: تنها راه خروج از دام، پذيرش غني سازي در ايران است

واشنگتن پست طي مقاله اي نوشت: راهبرد دولت بوش درباره برنامه هسته اي ايران راه به جايي نمي برد.

 

... چنين عملياتي احتمالاً فقط برنامه هسته اي ايران را به تأخير مي اندازد و ممكن است در كل هيچ تأثير جدي در پي نداشته باشد. اين اقدام مي تواند تلافي ايران را برانگيزد كه موقعيت در عراق را در برخواهد داشت و ممكن است كل منطقه را بي ثبات كند. به علاوه چنين حمله اي به احتمال بسيار زياد باعث تلاش ايران براي توليد سلاح هسته اي خواهد شد...

اين روزنامه آمريكايي در مطلبي به قلم آناتول لايون، عضو عالي رتبه بنياد نيوآمريكن (New American)  افزود: به علت اختلاف افراطي ميان روشي كه آمريكا و غرب با ايران از يك سو و با هند، پاكستان و اسرائيل از سوي ديگر در پيش گرفته اند، درخواست هاي غرب در ايران به عنوان فشار براي تسليم ديگري مشابه آنچه قدرت هاي غربي در گذشته ايران را به انجام آن واداشته بودند، تعبير شد. ملي گرايي نوين ايراني از خشم نسبت به چنين معاهداتي سرچشمه گرفته است.

 

WASHINGTON POST ادامه داد: همچنين اعمال فشار اقتصادي كافي براي واداشتن ايران به پذيرش درخواست هاي آمريكا با توجه به درآمد ايران از قيمت هاي بالاي نفتي و مواضع ناخوشايند روسيه و چين حقيقتاً غير ممكن است.

 

اين گزارش با ذكر اين كه فقط گزينه نظامي بر جاي مي ماند، مدعي شد: اما در هفته هاي اخير هشدارهاي مكرري از سوي مقامات آمريكايي و انگليسي و تحليلگران اطلاعاتي مطرح شد، مبني بر اين كه چنين عملياتي احتمالاً فقط برنامه هسته اي ايران را به تأخير مي اندازد و ممكن است در كل هيچ تأثير جدي در پي نداشته باشد. اين اقدام مي تواند تلافي ايران را برانگيزد كه موقعيت در عراق را در برخواهد داشت و ممكن است كل منطقه را بي ثبات كند. به علاوه چنين حمله اي به احتمال بسيار زياد باعث تلاش ايران براي توليد سلاح هسته اي خواهد شد. اين گزارش افزود: همان طور كه رابرت لاوت، از دولتمردان دولت ترومن، رئيس جمهور اسبق آمريكا وقتي با چنين بن بستي روبرو مي شد، مي گفت: «پنير را فراموش كن، بيا از دام بيرون برويم.» تنها راه خروج از اين دام به خصوص، پذيرش غني سازي اورانيوم محدود در ايران تحت نظارت دقيق است.

 

هفته نامه آمريكايي TIME نيز از سياستهاي اخير واشنگتن در قبال ايران انتقاد كرد. اين هفته نامه روز پنجشنبه در گزارشي از پيشرفت هسته اي ايران و موفقيت در غني سازي اورانيوم، تصريح كرد كه اين پيشرفت، ممكن است فضاي بيشتري براي مصالحه ايجاد كرده و به حل اختلافات كمك كند.

 

تايم نوشت: با وجود همه نگراني هايي كه پس از اعلام دستيابي ايران به فناوري چرخه سوخت هسته اي ايجاد شد، بايد گفت كه موفقيت هسته اي تهران لزوماً به عنوان مانعي در اين مناقشه هسته اي تلقي نمي شود. نويسنده اين هفته نامه آمريكايي اشاره دارد: تهران همواره تأكيد كرده است به دنبال راه حل ديپلماتيكي است كه ضمن برطرف كردن نگراني هاي غرب، «حقوق» ايران نيز رعايت شود.

 

CNN : خاورميانه همراهي نمي كند !

از سوي ديگر شبكه تلويزيوني CNN  در گزارشي درباره تحولات هسته اي ايران اعلام كرد هيچ يك از كشورهاي منطقه حاضر به همراهي با آمريكا براي جبهه گيري عليه ايران و خاموش ماندن در برابر زرادخانه اتمي اسرائيل نيستند. بخش اسپانيولي اين شبكه افزود كشورهاي عربي درباره موفقيت هاي هسته اي ايران نگراني ندارند و حتي بي تفاوت هستند.

اين شبكه آمريكايي افزود: حتي وزير امور خارجه بحرين تصريح كرد ما نگراني از برنامه اتمي ايران نداريم اما آنچه موجب نگراني و دلهره ما شده است حمله تبليغاتي عليه ايران و برنامه اتمي اين كشور است.  CNNافزود: رئيس مجلس تركيه نيز پس از ديدار با همتاي ايراني خود گفت تا زماني كه ايران در زمينه صلح آميز بودن برنامه خود اطمينان مي دهد برنامه هسته اي اين كشور در حدود تعيين شده آژانس صورت مي گيرد.

 

ü        ریچارد مورفي: ايران پيروز در ميدان ديپلماتيك : معاون وزير امور خارجه سابق آمريكا نيز گفت: انتظار آن مي رفت كه ايران به سطح غني سازي اورانيوم 5/3 درصدي برسد، اما فقط زمان آن مشخص نبود. ريچارد مورفي، در گفت وگويي با شبكه خبري العالم اظهار داشت: كارشناسان آمريكايي چنين موضوعي را پيش بيني مي كردند و اظهارات مقام هاي ايراني در ماه هاي اخير مبني بر ضرورت دستيابي سريع به غني سازي در همين راستا بود.وي در پايان گفت: من گمان مي كنم كه آمريكا احساس مي كند ايراني ها بالاخره در مبارزه ديپلماتيك پيروز خواهند شد، چرا كه ديپلمات هاي ايراني هوشيار و باذكاوت هستند.

ü        مطبوعات روسيه: موفقيت ايران «نه» بزرگ : مطبوعات روسيه موفقيت ايران در زمينه تكميل چرخه سوخت هسته اي را يك تودهني به غرب و يك «نه» بزرگ به روسيه خواندند. به گزارش خبرگزاري فرانسه، كومرسانت روزنامه مخالفان دولت روسيه امروز نوشت كه «تهران به طور آشكار به شركاي طرف مذاكره خود تودهني زد. برپايه اين گزارش ، اندري دنيسوف، نماينده دائم روسيه در سازمان ملل (كه چند روز قبل به مقام معاونت وزير امور خارجه رسيد) روز گذشته اظهار داشت كه مسكو دليلي براي اعمال تحريم بر ضد ايران نمي بيند.

ü        كارشناسان آمريكايي نيز معتقدند كه احتمال اعمال تحريم هايي بر ضد ايران فعلا چندان زياد نيست. چرا كه روسيه و چين همچنان مخالف اين مسئله هستند- از سوي ديگر «محمد نبيل فواد» كارشناس ارشد مصري در زمينه علوم هسته اي گفت: برنامه هسته اي جمهوري اسلامي ايران هيچ خطري براي منطقه و جهان ندارد. وي در گفت وگو با روزنامه «عكاظ» چاپ عربستان روز پنج شنبه افزود: اقدامات ايران در زمينه هسته اي حق مشروع و قانوني اين كشور و هر كشور ديگري است كه براساس قراردادهاي بين المللي اقدام به غني سازي اورانيوم مي كنند. اين كارشناس دليل مخالفت غرب و به ويژه آمريكا با برنامه هسته اي صلح آميز ايران را مخالفت اين كشورها با نظام جمهوري اسلامي ايران برشمرد و اظهار داشت: برنامه هسته اي ايران كاملا مسالمت آميز است و فشار ساير كشورها تنها جنبه سياسي دارد.

ü        روزنامه نگاران الجزايري: ايران بهترين نماينده جهان اسلام : موفقيت هسته اي ايران روز پنجشنبه در رسانه هاي مختلف الجزاير همچنان با بازتاب گسترده اي روبروست. مطبوعات عرب زبان و فرانسه زبان نيز جز در يكي دو مورد تماما خبر موفقيت هسته اي و تاكيد جمهوري اسلامي مبني بر عقب نشيني نكردن از اين حق را منعكس كرده اند.

ü        در اين ميانه روزنامه «الشروق» جدا از اختصاص يك صفحه كامل به مسئله موفقيت هسته اي ايران، سرمقاله و نيز ستون اصلي خود را نيز به اين مسئله اختصاص داده است . در يكي از اين مقالات با اشاره به ريشه هزاران ساله فرهنگ و تمدن ايراني به شايستگي ها ايرانيان اشاره و همچنين نوع رفتار سياسي ايران و مديريت سياسي جمهوري اسلامي با كشورهاي عربي و ناتواني آنان در مسايلي چون فلسطين و عراق مقايسه شده است . در يكي از اين مقالات به قلم «سعد بوعقبه» آمده است كه ايراني ها بهترين نمايندگان جهان اسلام و حتي جهان عرب هستند.


 
سی ان ان ،کاخ سفيد ، صدام ،‌کشتار جمعی
ساعت ۸:۳۱ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٦ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

عجب ! بالاخره كاخ سفید اعتراف كرد!

 

كاخ سفید برای اولین بار اعتراف كرد كه اظهارات جورج بوش قبل از جنگ عراق مبنی بر این كه «ما تسلیحات كشتار جمعی در عراق پیدا كرده‌ایم» براساس اطلاعاتی بوده كه اكنون نادرست بودن ( بخوانید دروغ محض بودن ) آنها اعلام می‌شود.  به نوشته‌ی روزنامه‌ی گاردین، اظهارات جورج بوش در 29 مه 2003 مبنی بر وجود زرادخانه‌های صدام براساس ضبط و مصادره‌ی دو دستگاه تریلر كه گفته می‌شد، آزمایشگاه‌های سیار میكروبی می‌باشند، بوده است.

 

روزنامه‌ی واشنگتن پست در گزارشی اعلام كرد: پنتاگون 9 كارشناس انگلیسی و آمریكایی تسلیحات برای بررسی این تریلرها به عراق اعزام كرد كه همه‌ی آنها به این نتیجه رسیده‌اند كه آنها هیچ ارتباطی با تسلیحات میكروبی ندارند.  اسكات مك كللان، سخنگوی كاخ سفید، در پاسخ به این گزارش اعلام كرد كه بوش از اطلاعات غلط استفاده كرده اما گفت كه رییس جمهور از این امر بی‌اطلاع بوده است. ( راست می گییییییییییییییی؟ ) مك كللان گفت: اظهارات رییس جمهور براساس ارزیابی‌های اطلاعاتی سیا و جامعه‌ی اطلاعاتی بوده است . (حالا چه خواجه سلیم ، چه سلیم خواجه ! )

 

** کاش تحلیل اخیر سی. ان.ان رو در مورد انرژی اتمی ایران شنیده بودید. آدم باور نمی کرد داره ی می گه. یه چیزایی بود تو مایه همین خبره !


 
استقبال خفن مردم از رئيس جمهور در پايتخت دراويش !
ساعت ٩:٢۱ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٥ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

هجوم مردم گناباد برای دیدن رئیس‌جمهور

 

 

مردم مشتاق گناباد در پایان سخنرانی رئیس جمهور در این شهرستان برای دیدن آقای احمدی نژاد به سمت بالگرد وی هجوم بردند. به گزارش واحد مركزی خبر، هزاران نفر از مردم گناباد هنگام سوارشدن رئیس جمهور با شكستن درهای ورزشگاه، مانع از پرواز بالگرد وی شدند.

 

در این هنگام نیروهای حفاظتی و امنیتی با حضور در صحنه، تنها توانستند بخشی از جمعیت را مهار كنند و بخشی دیگر از نزدیك با رئیس جمهور دیدار كردند.رئیس جمهورنیز با خروج از بالگرد به ابراز احساسات آنان پاسخ داد.  

 

یک سئوال ساده : این ماجرا اگر زمان هاشمی یا خاتمی رخ دادخ بود ، آیا از مردم کشته نمی گرفت ؟ مگر محافظان خاتمی ، هنگام تبلیغات انتخاباتی دور دوم ، از ترس مردم در مقبره الشهداء ( مدفن شهدای گمنام ) شهرک محلاتی تهران ، همان جایی که در دور اول انتخابات ، 75 درصد آراء را داشت ، یک دختربچه را زیر نکردند ؟ مگر پدر دختر بچه ، او را از روی زمین بر نداشت و به خاتمی و همراهانش نگفت : " اصلا ارزش این را ندارید که از شما شکایت کنم . بروید از اینجا " ؟

 

**بعضيا که بلدن ، رو هم که سنگ پای قزوين . انکار کنن لطفا!

** حالم خيلی بهتره . می رم نماز جمعه ايشالا .

** الپر پاسخگو نشده . 


 
سرما خوردم بدجور !
ساعت ٢:۱٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٤ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

دارم دیوونه می شم ، باید امروز می رفتم پای CNC وای میستادم قطعه آخرم ام رو نظارت می گرفتم  ، سرما خوردم گردنم رگش گرفته اینقدر درد می کنه ، نمی تونم حتی 30 درجه بچرخونم . 30 درجه ؟ 15 درجه هم با خیال راحت نمی تونم ! حکمت چیه ؟ الله اعلم ! نکنه سی ان سی می خواسته قطعه رو بپرونه ؟ ممکن نیس.ت چه می دونم . داشتیم خیالمون از پروژه راحت می شد ها ! افتاد حالا به شنبه  !!!!!! چون استاد کار سی.ان.سی جمعه نمیاد. چند جمعه پیشش رو خراب کردم ، دیگه نمیاد این جمعه اش رو هم پای دستگاه وایسه !!!!!! تازه معلوم نیست حل من فردا خوب شه !!!! عجب وضعیه !


 
الپر ، باز هم ساکت شد !
ساعت ٩:٢٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٤ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

اگر ما تونستیم ، الپر را به پاسخگو بودن در مورد یکی از مطالبی که نوشته است ، وادار کنیم ، دیگران هم می توانند ! بی خود نیست که از بن و ریشه با قانون مند بودن فضای سایبر ایرانی مخالف است !


 
چرا غرب ، ضربه می خورد؟
ساعت ۱۱:٢٦ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۳ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

چیزی فکرم را مشغول کرد و آن اینکه ، چرا غرب تا بحال در تعامل با تهران ، همیشه مجبور – بله ، مجبور- شده است تا همه کارها را از طریق سخت آن پیش ببرد ؟

 

فکری کوتاه ، یادم آورد که مشکل غرب این است که فکر می کند آن راهی که انتخاب کرده ، دارای سرانجام، یا دارای حداقلی از احتمال موفقیت است. اما همیشه با عبور از معبری که در نظرش معتبر می آمده ، با بن بست خاص خود مواجه می شود. خوب. این چگونه رخ می دهد ؟

 

من ، نمونه هایی که معاصر هستند را یادآوری می کنم . ماجرای انقلاب رنگین شکست خورده در آسیای میانه ، ماجراهای سیاسی در ایران وخصوصا این پرونده اتمی ایرانی.

 

من فکر می کنم ، در هنگامی که غرب در حال شکل دهی به برنامه ها و تصمیمات خود است ، نوعی کانال اطلاعاتی از درون مناطق هدف با غرب وجود دارد که به او اطلاعات آلوده می دهد. اما آیا این کانال ، واقعا می خواهد غرب را به درد سر بیاندازد ؟ یا اینکه خودش هم خبر دارد که اطلاعاتی که می دهد غلط است ؟ اصولا چرا خود غرب متوجه غلط بودن این اطلاعات نمی شود؟

 

باور کنید این چند خط که می نویسم و نوشتم ، عین کشف وشهود ، همین الان دارم فکر می کنم . هرچی که سوالات را از خودم بهتر می پرسم ، جوابها را هم بهتر می گیرم .

 

بله ، کجا بودیم ؟ آها .

اینجا که ، کانال اطلاعاتی بومی مورد اطمینان غرب ، غرب را به اطلاعات و ارزابی های غلط ، آلوده می کنند . خب. اولین سئوال مرحله بعد. اینها کی هستند ؟ یعنی این کانالهای ارتباطی واطلاعاتی مورد اطمینان غرب چه هویتی دارند ؟

 

خوب جواب این سئوال باید بسیار ساده باشد. پاسخی ساده که از همین الان می بینم در جواب مسئله نهایی ، بسیار موثر است. جواب این سئوال این است : همان نیروهایی که دارای فرهنگ سیاسی و اجتماعی غربی هستندو تربیت سیاسی اجتماعی وفرهنگی غربی دارند.

مسلما ، کسی جز این نیروها ، مورد اعتماد غرب نیستند. کسانی که با دستگاه فکری غربی فکر می کنند ، فرهنگ پایه فلسفی غربی را در ذهن خود پایه کارده اند ، استانداردها و معیارهای غربی زندگی ، مانند دموکراسی ، رفاه و آزادیهای فردی و مدنی غربی ، چهارچوبه ذهن آنها را شکل داده و قس علیهذا.

 

خوب. اینها چه اطلاعاتی به غرب می دهند ؟ چرا این اطلاعات آلوده هستند ؟ چرا غرب متوجه آلودگی این اطلاعات نمی شود ؟

 

شاید عجیب باشد اینکه فکر می کنم در پاسخ به این سئوال که "اینها چه اطلاعاتی به غرب می دهند " باید بعد از پاسخ دادن به سئوال "علت آلودگی و علت عدم توجه غرب به این موضوع " جواب بدهم.

 

اولا ، این اطلاعات الزاما بشکل مستقیم ، مثل یک بسته اطلاعات جاسوسی ، به غرب تحویل نمی شود ، بلکه تعاملات و اطلاعات منتشره از تحرکات و فعالیتها ، اظهار نظر ها و اخبار تولید شده پیرامون این نیروها هم، در ارزیابی فضای پیرامون این نیرو ها در ارزابی کیفیت و صحت و سقم اطلاعات منتشره و دریافتی از آنها موثر است. بنا بر این ، جریان ، یک ارزیابی  و ارتباط دائمی است نه یک ارتباط کاملا پنهان و سری دفعی . بنا بر این ، وضعیت بشکلی نیست که غرب ، احساس نوعی عملیات برای آلوگی عمدی اطلاعاتی کند. چون ، جریان را کاملا زیر نظر دارد و اساسا آن را خود راسا هدایت می کند .

 

دوما ، این اطلاعات ، توسط منابعی تولید شده و در اختیار غرب قرار می گیرند که بشدت به غرب اعتماد دارند. یعنی این نیرو ها هرگز قصدی برای وارد کردن یک ضربه به بدنه سیستم های حاکم در غرب ندارد .چه بسا که قصد تضعیف سیستم مبداء خود را نیز دارند. این نوع اعتماد نیز ، بخشی ایدئولوژیک و بخضی ، سیاسی و لایه روشنی نیز ، مادی و اتفاقا بخشی نیز روانی است. یعنی بصراحت ، وابستگی و دلبستگی ها و اعتقادات ایدئولوژیک ، وابستگی ها، الودگیها و نیازهای مالی و عقده ها و احساسات شخصی و گروهی روانی عامل به استخدام در آمدن با جیره و مواجب، یا بی جیره و مواجب این نیروها شده و این وابستگی ها، باعث شده است تا بین غرب و این نیرو ها ، یک ارتباط قوی با اعتماد کافی ایجاد گردد. هرچند هرچقدر سطح این اعتماد بالا باشد ، باز غرب از مراقبت دائمی وارزیابی پیوسته این ارتباطات غافل نمی ماند . برای نمونه از فاکتور های وابستگی ایدئولوژیک ، می توان به اعتماد داشتن به تحلیل ها و اخبار رسانه های بیگانه اشاره نمود . این عناصر ، کسانی هستند که دائما در معرض تحلیل ها و تبلیغات و فضاسازی خود غرب قرار دارند.

 

سوما ، با مشخصاتی که از رابطه غرب و این عناصر گفتیم ، ذکر این نکته هم ضروری است که به دلایلی روشن که ذکر خواهم کرد ، این اطلاعات بشدت به اطلاعات و ارزابی ها وتحلیل هایی شباهت دارند که غرب انتظار آنها را داشته و شاید نسبت به آنها تمایل نیز داشته باشد. بنا بر این ، این اطلاعات ، نه تنها حساسیت غرب را بر نمی انگیزد ، بلکه توجه مثبت غرب را نیز ، بی می انگیزد.

 

چهارما ، این اطلاعات و تحلیل ها ، از آنجا که توسط عناصری تولید میشوند که دارای فرهنگ و تفکر غرب محور هستند ، اصولا تضادی با معیارهای غرب ندارند و دقیقا برای همین ، دقیقا در دستگاه غرب ، منطقی نیز بنظر می رسند. یعنی اگر یک کارشناس رسمی غربی نیز می خواست تحلیل و اطلاعات خود از وضعیت مد نظر را ارائه دهد،  دقیقا همین تحلیل را در همان شرایط منتقل می کرد.

 

حالا شاید موقع آن باشد که از خودمان بپرسیم ، اینها چه اطلاعاتی به غرب می دهند . من اینجا ضرورت می دانم تا اول از خودم بپرسم : سئوالات چیستند . یعنی غرب دقیقا چه چیزی را می خواهد بداند؟

 

یکی از چیزهایی که غرب همیشه می خواهد بداند این است که تبلیغات و جنگ روانی و جنگ اطلاعات براه افتاده توسط غرب ، تا چه عمقی از منطقه هدف نفوذ کرده و چقدر تاثیر داشته است و آیا در جامعه هدف رسوخ کرده و یا نه . آنچنان که در جوامع هدف غرب حداقل در آسیا مرسوم است ، عناصر وابسته به غرب ، هرگز به خود زحمت ارزیابی دقیق نظر مردم را نمی دهند و در فرصتهایی که ممکن است بدست بیاورند ، به جعل نظر مردم در راستای ایدئولوژی و منویات و علاقمندیهای خود هم دست می زنند.

 

البته این موضوع ، خود علتهای مختلف دارد. یکی دلائل ضعف شخصیتی و روانی شخصی دارد ودیگری دلائل مادی و شاید دلائل دیگر. اما آنچه که مهم است ، نتیجه است و آن اینکه ، این عناصر ، عمدتا از وضعیت افکار عمومی اصلی جوامع خود بی خبر هستند و صرفا به آنچه اعتقاد دارند که می خواهند داسته باشند. در بدترین حالات هم که وضعیت افکار عمومی بشدت متناقض با تمایلات آن ها باشد ، با لجاجت بی معنا و عمدتا بنظر من ، بر آمده از دلایل روانی وشخصیتی ، به انکار یا تخفیف و تحقیر این نتایج می پردازند و آن را به توده ای بودن نتایج ، عوام بودن جامعه ، عقب مانده بودن جامعه ، عدم توسعه یافتگی و ... نسبت داده  واز توجه به آن استنکاف می کنند.

 

امروز ، رامسفلد ، رسما از هرگونه اظهار نظر در مورد این موضوع ( تکمیل چرخه بومی سوخت در ایران ) خودداری کرده و گفته است که من ترجیح می دهم سخنان کارشناسان در این زمینه را بشنوم . این یعنی قرار گرفتن در یک شرایط برآورد نشده.

و اما جوابی که غری همیشه می گیرد چیست؟ بر این اساس و خصوصا با توجه به بندهای اول تا چهارم مذکور ، روشن است که جوابی که غرب همیشه خواهد شنید ، یک چیز خواهد بود : هرجه شدت تبلیغات غرب بالاتر رود ، جواب دریافتی از این دست و غلیظ تر خواهد بود: " بله ! تبلیغات موثرند. کسی با حاکمیت هدف نیست. آرمانهای او متروک و فراموش شده و او تنها است. امروز همه چیز مهیا است  و ... " و هیچگاه، غرب اطلاعاتی بر خلاف این ، دریافت نمی کند. این نکته را از من بهتر ، خود کارشناسان دستگاههای اطلاعاتی وسیاسی غربی می توانند تایید کنند که وضعیت اطلاعاتی دریافتی از درون جوامع هدف و عناصر متمایل ، هیچگاه ، بدون وجود حتی یک مورد نقیض ، با این وضع ، تفاوت نداشته است.

 

اینگونه است که غرب ، همیشه آنچه را بعنوان " اطلاعات حساس" دریاقت می کند که خود بعنوان " جنگ روانی" تبلیغ کرده اند. یعنی منابع اطلاعاتی اجتماعی و سیاسی غرب ، همان قربانیان اصلی جنگ روانی او هستند واین یعنی یک سیکل آلوده خبری و اطلاعاتی.

 

بعضی مواقع ، غرب می فهمد که این نوع داد های مستقیم ، هیچ ارزشی ندارد و یا اینکه باید دست بکار شد و اطلاعات اصلی را بدست آورد. در اینجا است که ما با چیزی مثل نظرسنجی ای مواجه میشویم که چند سال پیش از دوم خردادیها قوی قضائیه کشف کرد و روشن شد که یک موسسه نظرسنجی وابسته به دوستان دوم خردادی ، در حال ارزیابی و گزارش نظرات مردم ایران "این بار با فرمول غربی " و با روش دقیق هستند . البته این بار ، چون موضوع پول هم در میان بوده و اطلاعات ، رسما به فروش رسیده بودند ، می توان انتظار داشت روش عمل و فرمول غربی این بار کاملا رعایت شود و نتیجه آن شد که آمریکا متوهج شد در خاورمیانه بشدت منفور است. اما غرب نتوانست تجربه موسسه اطلاعاتی گالوپ در جهان را مجدد تکرار کرد ه و یا هرچند وقت یکبار ، بررسی کند. برای همین ، منبع آمریکا و غرب ، کماکان همان منبع سنتی غرب در مناطق هدف است . منابعی همچون آنانیکه امروز ، با شنیدن خبر تکمیل چرخه سوخت هسته ای ، غزل جنگ و ترس می خوانند . این یعنی همان تبلیغات نئوکانسرواتورهای غربی . اینجا داده تبلبغاتی ، تبدیل به ایدئولوژی و فکر و ایده شده است !!!

 

اینجا است که غرب به اشتباه می افتد . این داده معیوب ، که چیزی جز محصولات بیمارگون و خطرناک جنگ روانی سیستم های خبری غربی نیست ، از طریق سیستماهی دیپلماتیک و اطلاعاتی ، مجددا جمع آوری شده و به خورد سیستم تصمیم ساز غرب می رود. و در نهایت ، غرب ، همیشه فکر می کند که در حال پیشروی است و نهایت ، خود را در یک میدان مین ، گرفتار می بیند. موضوع ، از سر سخت آن ، پیگیری می شود و هزینه هایی به غرب تحمیل می شود که اصلا در محاسبات غرب ، وقوع آنها پیش بینی نشده است. برای نمونه ؛ امروز ، رامسفلد ، رسما از هرگونه اظهار نظر در مورد این موضوع خودداری کرده و گفته است که من ترجیح می دهم سخنان کارشناسان در این زمینه را بشنوم . این یعنی قرار گرفتن در یک شرایط برآورد نشده .

 

غرب ، بد نیست خود را از این مخمصه رها کند! همین . :)


 
ايران هسته ای
ساعت ۸:٤٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۳ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

از وبلاگ دوستان خوبم ، در آدرس نسل خمينی - http://iranpolitics.blogfa.com

 

 

---:::بسم الله العزیزالمتعال:::---

 

 

27سال پیش هنگامی که نهضت های زیر زمینی شیعه پس از قرنها شکوفا شد و به کام تشنه جهانیان عرضه شد و انقلاب خمینی کبیر از ایران شروع شد یزیدیان عالم باور نداشتند که بیداری وعزت شیعه از ایران به دنیای اسلام و همه ی عالم صادر خواهد شد.

 

و امروز ایران هسته ای مایه فخر جهان 250میلیونی شیعه است  و عجیب نیست  که شیطان پرستان غرب  وغرب پرستان شیطان  اینگونه هراسان به دست وپا افتاده اند چون به چشم خود دیدند که حکومت ایران، عراق و فلسطین را از دست داده اند و چیزی نمانده است که اکثریت شیعه اردن و بحرین و کویت به خیل لشکر نسل خمینی بپیوندند زیرا آنها می بینند که ایران زمین با حکومت دینی به این مجد و عظمت رسیده است .

 

---::::::---

 

 

رئيس جمهور گفت: ايران عزيز از تاريخ 20 فروردين به جمع کشور های هسته ای جهان پيوست و از فردا ادبيات ما در گفت و گو با دنيا عوض می شود.

 

به گزارش خبرنگار اعزامی "مهر" به خراسان رضوی ، محمود احمدی نژاد در آخرین ساعات شب گذشته (سه شنبه) در جمع منتخبین اقشار مختلف استان خراسان رضوی در دانشگاه علوم رضوی مشهد، با اشاره به حضور ایران در جمع کشورهای صاحب فناورآوری هسته ای گفت: امروز اگر کشوری پس از کسب مجوزهای بین المللی به ما سفارش بدهند که برایش کارخانه تولید سوخت هسته ای بسازیم، ما قادر به انجام این کار هستیم .

 

اولین نمونه کیک زرد تولید شده از منابع بومی در داخل کشور اهدایی به موزه آستان قدس رضوی

 

وی افزود: برای افزایش این تولید طراحی ها و برنامه ریزی هایی انجام شده و مسیر تولید صنعتی به سرعت به پیش می رود و علیرغم مخالفت برخی کشورها با پیشرفتهای هسته ای صلح آمیز ایران ما هرگز قدرت خود را از سلاح نمی گیریم چرا که امروز قدرت حقیقی ، اراده ملتها ، توان تمدن سازی و تاثیر گذاری آنهاست و می بینیم که هر موضع گیری ملت ایران همه معادلات جهان را به هم می زند.

 

احمدی نژاد با بیان اینکه امروز زرادخانه ها و سلاحهای هسته ای دیگر از کارآمدی ساقط شده است ، اظهار داشت: امروز رژیم اشغالگر قدس علیرغم آنکه حتی سلاح هسته ای دارد اما قادر به جلوگیری از اضمحال خود و یا پیروزی حماس نیست. چرا که مغز مدیران این کشورها در 50 سال قبل متوقف شده و خیال می کنند هنوز زمان جنگ جهانی دوم است. و این در حالی است که حتی بچه های دبستانی دنیا روسای این کشورها را مسخره می کنند.رئیس جمهور این گونه کشورها را در مقابل اراده مستحکم  ملت مومن ایران شکست خورده توصیف کرد و گفت:  انسجام، وحدت ، انگیزه و همدلی  که امروز در بین ملت ما وجود دارد  در انقلاب سابقه ندارد. چرا که این ملت  به صورت یکپارچه و متحد ایستاده و ماندگار است و اراده خود را بر همه تحمیل خواهد کرد.

 

وی افزود: ما قدم در یک راه طولانی  و پرافتخار گذاشته ایم  و از فردا ادبیات ما درگفتگو با دنیا عوض می شود.احمدی نژاد تصریح کرد: ملت ما خواهان صلح و امنیت برای همه ملتها است و پیشرفت خود را درخدمت آرامش و رفاه همه دنیا دانسته  و دلسوز همه ملتها است . که این سیره را از پیامبر اسلام  حضرت محمد (ص) آموخته است.


 
آقاي الپر ، متاسف شدم .
ساعت ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۱ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

متاسفانه ، در صفحهء آقای الپر مطلبی دیدم که از ایشان بشکل خاصی دلگیرم کرد. رویکرد ایشان در برخورد بقول خودشان رسانه ای و تبلیغاتی با هرچه و هرچه ، بسیار تاسف بر انگیز است . موضوعی که در خود مجمع وبلاگ نویسان مسلمان بشکلی دیگر بود ، ایشان با اطلاعات غیر صحیح ( یا قصد غیر مناسب ) ای که دارند ، منعکس کرده بودند وروشن شد که صرفا هدفشان ، اینجانب بود. ریز هدفشان ، فراهم کردن توجیهی برای پاسخ ندادن به کامنت های انتقادی من ذیل مطالبشان است . اما برای اینکه برای اولین بار و آخرین بار، همه چیز روشن شود اینجا خودم بطور کاملا صریح و خلاصه ، همه چیر را روشن می کنم:

 

1-       اینجانب ، رسما ، از خبر ندادن جلسه هیئت موسس به محمد مسیح مهدوی ، عذرخواهی می کنم .

2-       علت خبر ندادن ، هیچ ارتباطی ، به محتوای مرامنامه ای که هنوز تهیه نشده ندارد!!!

3-     در درون هئیت موسس ، تنها محمد خبر نشده بود و تمامی دیگر دوستان حضور داشتند . پس طیف ودسته وباندی که ایشان در همه جا تصور می کند ، به مجمع ربطی ندارد.

4-       ماجرای خبر نکردن ، صرفا مربوط به امور خصوصی و خانوادگی محمد می شود که محمد جان خودش می داند و یکی دو تا از دیگر بچه ها هم درجریان هستند.

5-     آقای الپر باید لطف کند وهروقت خواست در مورد من دیگر مطلبی بنویسد ، اول ، جواب کامنت های من درمورد تعیین ضوابط برای نشر الکترونیک را بدهد. اگر از این جوابها فارغ شد ، من منتظر مطلب بعدی اش هستم .

6-       دعوت بلواسطهء آقای الپر برای دیدار را می پذیرم و در قراری که معین خواهند کرد ، حضور می یابم . دیگر خبر کردن از ایشان !

7-       انشاء الله دستور جلسه بعدی هیئت موسس ، متن و محتوای مرامنامه و کلیات اساسنامه است . لطفا کلیه اعضای هیئت موسس آمادگی داشته باشند.

 

برای آقای پیر حسین لو ، عاقبتی غیر از حسین درخشان شدن را آرزو دارم .

 

یا حق

ابوذر منتظرالقائم


 
اشلون - بخش اول
ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۱ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

مطلب بسیار جالبی در شریف نیوز در باب مفهوم صدور انقلاب اسلامی وظرفیت های ملل مسلمان منطقه در این رابطه وشکست طرحهای غرب در مقابله با آن در شریف نیوز درج شده که همه را به خواندن آن دعوت می کنم .

 

شكست واكسیناسیون اعراب در برابر انقلاب اسلامی

  

 

می خواهم آرام آرام ، طی چند بخش ، مقاله ای را که در مورد اشلون خیلی وقت است نوشته ام روی وب بگذارم . بد نیست دوستانی که می خواهند نقل کنند، رعایت امانت با ذکر نام نویسنده را بفرمایند.

 

اشلون ، شبکه جاسوسی الکترونیک غرب علیه جهان

ابوذر منتظرالقائم

1- اشلون - سابقه افشا شده ، نقاط تاریک امروز :

شاید گه گاه ، اخباری همچون این گونه از اخبار توجه شما را به خود جلب کرده باشد :

 

-       سازمان سیا با سرمایه اولیه ای در حدود 100 میلیون دلار ، پایگاهی اطلاعاتی جهت شناسایی و پیگیری سایتهای حاوی مطالب به زعم آمریکا افراطی مذهبی با مدیریت رئیس سابق سازمان امنیت ملی آمریکا ایجاد می نماید .

 

-       سران گروه کشورهای عضو گروه جی هشت، طی اجلاس سران کشورهای صنعتی در لندن ، برتاسیس پایگاهی برای تمرکز اطلاعات و اقدامات علیه سایتهای ضد اخلاقی توافق کردند.

 

-       کمیسیون اروپا پیش نویس قانونی را تهیه کرده است که شبکه های اینترنتی را ملزم می کند ریز اطلاعات تماسها را حداقل تا ششماه نگهداری کنند .همچنین براساس همین پیش نویس ، مراکز مخابراتی موظف به حفط اطلاعات تماسها حداقل تا یکسال هستند. این اطلاعات ، شماره های گرفته شده ، تماسهای پاسخ داده شده و نشده ، محل مورد استفاده، سایتهای مشاهده شده و دیگر اطلاعات ارزشمند در بررسیها و تحقیقات را شامل می شود.

 

-       گوگل ، فهرستی از Search String ها را از سرویسهای جاسوسی جهان غرب همچون NSA ، CIA و سرویسهای جدیدی که جایگزین K.G.B شده اند بشکل روزآمد دریافت می کند و بانکی از جستجوهای انجام شده بر اساس این رشته کلمات توسط تمامی جستجوگران در سرتاسر دنیا را در فهرستی جدید با اطلاعات بیشتر تهیه  و به این سرویسیها ارسال می کند . این اطلاعات شامل آی پی ، شماره تلفن ( در صورت امکان )، موقعیت جغرافیایی ، تاریخ و ساعت جستجو ، سایر جستجوها ، جستجوهای برگزیده و دیگر اطلاعات موجود ، می باشد.

 

-       گوگل ، محتوای ایمیلهای افراد در سرویس جی میل خود را برای شناخت علاقمندیها و توجه فرد بررسی کرده و تبلیغاتی متناسب با آن ، به کاربر هنگام مشاهده ایملها ارائه می دهد .

 

از این گونه  اخبار ، هرزگاهی در رسانه ها و سرویسهای خبری منتشر می شود. براستی سایر اقداماتی که غرب علیه جهان سازمان دهی و اجراء می کند ، همچنین دیگر اهداف و توانمندیهای شبکه های جاسوسی غربی در دنیای سایبرنتیزم و ارتباطات ، چیست ؟ اصولا ، این اقدامات بر اساس چه امکانی برای غرب صورت می گیرد ؟


 
تشکر از آقای دکتر مهدی بوترابی
ساعت ۱٠:٠٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

اینجا می خواهم از آقای دکتر بوترابی وهمه همکاران فنی ایشان تشکر کنم . پیشنهادی را در تجمع 19 اسفند با ایشان مطرح کردم در خصوص ایجاد نظارت پیش از انتشار روی کامنت ها و عرض کردم که این امکان ، یکی از امکاناتی است که عمده سرویس ها دارند واما پرشین ندارد ، و ایشان هم گفتند مطلب را مبسوط تر برایم ایمیل کنید تا امکان سنجی شود و بعد هم که طی یکماه ، موضوع را اجرایی کردند .

 

فکر می کنم اگر آقای دکتر بوترابی ، موضوع دیجیتال سیگناتور را هم بررسی و اجرایی کنند ، می توان بجرات ادعا کرد آرام آرام فضای وبلاگ ، به فضای منطقی و معتبر تری برای اظهار نظر وانتشار و تولید مطلب فازسی در اینترنت تبدیل می گردد.

 

 

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر مهدی بوترابی ، مدیر محترم گروه  ایران سئو ( مالک سرویس پرشین بلاگ )

سلام علیکم

 

با احترام ، از تلاش و توجه جنابعالی در راستای بهبود نقاط ضعف و پیشبرد وضعیت وبلاگ نویسی هدفمند ، تشکر کرده و از اقدم اl آن مجموعه محترم ، در راستای  بررسی و اجرایی نمودن پیشنهاد راه اندازی سرویس نظارت پیش از انتشار در بخش کامنت های وبلاگهای پرشین بلاگ ، کمال تشکر را بعمل می آورم

 

با تشکر و آرزوی موفقیت

ابوذر منتظرالقائم ، مدیر وبلاگ پاسداران 

آقای بوترابی ، شما ما را مسخره کرده ايد ؟يک بار کامنتيگ با اپرووال ( نظارت پيش از انتشار ) را فعال مي کنيد ، يکبار بر مي داريد ، دوباره مي گذاريد ، دوباره بر مي داريد. اصلا می توانيد تصور کنيد اين کارهای شما چه فشاری بر اعصاب ما وارد می کند‌؟ حتما و حتما به آقاي بوترابي بفرمائید وجهه ايشان پيش من بشدت تخريب شد. بگوييد که اگر مي توانند ، توضيح قانع کننده اي داشته باشند که خيلي رفتار زشتي بود.

 

حقيقتا خجالت آور است که يک سرويس دهنده وبلاگ ، مديران وبلاگها را موش آزمايشگاهي فرض کند. اما از آن سو ، براي اينکه خودش دچار افت مراجعه ودر حقيقت ، پول و در مورد پرشين ، اطلاعات پنهان ، نگردد ، دم از دلسوزي براي وبلاگ نويسي در مقابل قانون مند شدن بزند. خيلي قبيح است آقاي تاري ! خيلي قبيح است. به اطلاع آقاي بوترابي برسانيد. اگر بدانید چقدر ناراحت هستم یک فکری به حال خودتان می کنید.

 

من از آقاي بوترابي بخاطر تشکري که از ايشان و همکارانشان کردم کاملا عذرميخواهم.

 

حتی نگذاشتند جوهر تشکر من خشک شود ! با عرض معذرت خواهي ، قول مي هم ديگر تکرار نشود. اگر پرشين يک ذره پيش من اعتبار پيدا کرده بود حالا بد ضربه ای این اعتبار خورد. چند بار تحمب کنیم . تا الان چند بار این سیستم برداشته شده و گذاشته شده... عذر می خواهم . این خطا دیگر تکرار نمی شود.


 
گوگل خطای خود را تصحيح کرد.
ساعت ٩:٥٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بدون هرگونه توضیحی ، به این عکس نگاه کنید وآنرا با عکس قبلی مقایسه کنید :

 

تصوير جديد از Google Page Rank Cheker :

 

 

و اين هم عکس قبلی :

 

 

با اين حساب ، Page rank سايت http://www.ya-mohammed.com مربوط به اعتراض به کاريکاتورهای دانمارکی با نتايج جستجوی آن در گوگل هماهنگ شد. لازم به ذکر است ، سايت پرشين بلاگ با حدود ۱۰ ميليون بازديد در روز ، در رنک 6 قرار دارد. همچنين تاکنون 148376 ثبت امضاء اعتراض و سايت همکار در فهرست سايت يا محمد ثبت می باشد.


 
گزارش گونه ای از تجمع ديروز ما
ساعت ٧:٥٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

تجمع دیروز ، واضح کردن یک نقطه متروک

 

دیروز ، رفتیم جلوی شورای امنیت  . حاشیه ها و گزارش نویسی را کاری ندارم ،چون خبر نگار وعکاس نیستم . هرچی بود خیلی خوب و بقول من ، پاستوریزه !! برگزار شد . ولی اگر بگم به ازای هر نفر از ما ، سه تا خبر نگار اومده بود اغراق دور از واقعی نیست. بچه های بیت خیلی قوی آمده بودند برای حفاظت از مجموعه . اما بعضی خبرنگارهایی که مسئله دار بودند ، به بهانه عکس گرفتن از ما ، می خواستند با زوم بالا ، از تو بیت فیلم برداری وعکاسی کنند که تا بچه ها بیت به ما موضوع را خبر دادند ، ما هم با کمال زرنگی پشتمان را به خیابان کردیم و روبروی تشکیلات بیت و دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی ایستادیم تا اگر براستی می خواهند از ما عکس بگیرند ، صحنه پشت سر ما خیابان ولی عصر باشد.

بعضی خبرنگارها می گفتند که چرا تعدادتان زیاد نیست ؟ گفتم یک فکر ، لازم نیز به دنبالش یک خیل عظیمی راه بیفتد. یک فکر را تعداد حامیانش درست یا غلط نمی کند ( بر عکس تفکر اصلاح طلبهای ما ، که همیشه تعداد را حجت می گیرند ! )

 

چیز مهم تری هم دیدم که شاید بچه ها متوجه آن نشدند. خبر نگار خارجی زیاد حضور داشت. این به روشنی یعنی اینکه هنوز، هیچ تصمیم و برنامه روشنی درمورد ایران در غرب وجود ندارد و کماکان تحولات درون ایران بسیار بسیار بر روی رفتار آنها موثر است و اخبار چالشی فورا باید منتشر و مستندسازی شود . خبرنگار رویتر می گفت ، دقیقا چه می خواهید ؟ گفتم می خواهیم یک نکته ای را که بنظر ما از دید مسئولان دیپلماسی ما بنظر مخفی مانده اینجا با حضور خودمان واضع کنیم تا از این زاویه ، یک بار دیگر موضوع این مذاکرات را بررسی کنند . گفت چه نکته ای ؟ گفتم اینکه بنظر ما اصولا آمریکا به هچی وجه به دنبال بدست آوردن هرگونه نتیجه ای در این مذاکرات نیست. از زمان مطرح شدن این موضوع از سوی آمریکا و عراق و پاسخ مثبت ایران ، تاکنون آنچه که دیده ایم ، بهره برداری منفی آمریکا و طی کردن ادامه فعالیتهای منفی سیاسی این کشور است. بنا بر این آمریکا ، صرفا به دنبال این استکه فقط پرچم ایران را روی میز مذاکره ببیند. همین . البته ما هیچ نگاهی به بیرون از مرز نداریم و به هچی وجه انعکاس جهانی کارمان و تجمعمان برای ما اهمیت ندارد. یعنی به بیگانه چشم ندوخته ایم . مخاطب ما ، دوستان و عزیزان شورای امنیت و دستگاه دیپلماسی کشور است و آنها را خودی و دوست می دانیم و هچی چیز این اتحاد را نخواهد شکست.

 

سعه صدر بچه های بیت و رفتار مناسب بچه های ما باعث شد که بچه های بیت ، تجمع در مقابل امنیتی ترین نقطه کشور (تشکیلات بیت رهبری و دبیرخانه شورایعالی امنیت ملی) را تحمل کردند و گیر خاصی ندادند و با وجود حضور فعال وقوی شان، بچه ها بیش از حدود 1 ساعت تجمع با شعار های محکم و قوی برگزار کردند و بعد هم بیانیه . انشاء الله که ما درست فکر کرده باشیم و انشاء الله که دوستان سیاسی ، موضوع را مجددا بررسی و تجدید نظر کنند. البته من اعتقاد دارم ، سیاست خارجی نمی تواند حاوی حرکتی باشد که مخالف خط مشی کلی انقلاب و نظام باشد چون چشمان تیز بیرن رهبری مراقب تمامی تحرکات آن است. مگر در دوره قبلی ، کسی توانست یک حرکت استراتژیک منفی سیاسی بکند که امروز بشود ، آنهم با کادر متعهد امروزی دستگاه سیاست خارجی و دیپلماسی ؟


 
تغییر رویکرد احزاب رفورمیست لبنـانی ، افول رویکرد سیاسی آمریکایی
ساعت ٧:٤٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

 سعد حریری: خواهان تغییر نظام نیستیم

 

 

سعد حریری تاكید كرد: ما خواهان تغییر نظام سوریه نیستیم، ولی كسانی در این كشور هستند كه خواهان تغییر نظام ما در لبنان می‌باشند.

 

سعد حریری، رییس حزب المستقبل لبنان، در گفت‌وگو با روزنامه‌ی لبنانی السفیر اظهار داشت: تلاش برای ایجاد اعتماد و از بین بردن نفاق در اولویت امور احزاب لبنانی قرار دارد و حمایت از مقاومت، باید عملا صورت گیرد.

 

حریری در پاسخ به این سوال كه آیا نشست گفت‌وگوی ملی لبنان زمینه‌ساز تبلور ویژگی‌های ریاست جمهوری آینده‌ی لبنان خواهد بود؟ گفت: به نظر من نشست گفت‌وگوی ملی تنها راه زمینه‌سازی این امر است، زیرا با حضور تمامی احزاب مهم لبنان صورت می‌گیرد. امروز رهبران تمامی احزاب در بیروت گردهم آمده‌اند تا برای اولین بار در تاریخ لبنان به مذاكره بپردازند و شركت‌كنندگان در این نشست سعی دارند به نتایجی مثبت در مذاكرات دست یابند. حریری با ابراز خوشبینی نسبت به این مذاكرات تاكید كرد: من از ابتدا خوش‌بین بودم، هیچ كس نمی‌تواند این احساس را در من از بین ببرد.

 

لیدر رفورمیست های لبنانی : ما به مقاومت و قداست آن ایمان داریم. هیچ كس به بدی از مقاومت سخن نمی‌گوید، مقاومت از حمایت كامل سعد حریری، ولید جنبلاط و نیروهای 14 مارس برخوردار است.

رییس حزب المستقبل لبنان در باره‌ی تفاوت موجود میان سیدحسن نصرالله، دبیر كل حزب الله لبنان و سمیر جعجع به عنوان هم‌پیمانان امروز و هم‌پیمانان سابق خود گفت: من هم‌پیمان دیروزی و امروزی ندارم. چنانچه اختلافی میان احزاب وجود داشته باشد، به سیاست‌ها و خواسته‌های آن‌ها مربوط می‌شود. حزب من بهترین شیوه را حفظ آرامش و تلاش برای نزدیك ساختن دیدگاه‌ها می‌داند.

وی افزود: اما اگر منظور ولید جنبلاط است، باید بگویم عملا كسی نمی‌تواند آرام باشد. ما در كشوری زندگی می‌كنیم كه با شكاف‌های زیادی روبه‌رو است. در لبنان همه سعی دارند تقصیر را بر گردن یكدیگر بیندازند و دایما گروهی، گروه دیگر را به آمریكایی و یا اسراییلی بودن یا سوری و ایرانی بودن متهم می‌كند. این شیوه در هیچ كشوری مثل لبنان مرسوم نیست و به همین منظور باید تمام تلاش خود را به كار گیریم، تا این بحران را از طریق ایجاد اعتماد میان احزاب حل كنیم. طی سه سال گذشته هیچ یك از ما با یكدیگر در این خصوص گفت‌وگو نكرده‌ایم. نمی‌خواهیم تمامی سرزنش‌های خود را متوجه سوریه سازیم، بلكه ما لبنانی‌ها نیز در این زمینه كوتاهی كردیم، ولی امروز قصد داریم از طریق مذاكرات اعتماد لازم را ایجاد كنیم و در خصوص تمامی نقاط مورد اختلاف به توافق برسیم.

 

حریری با استقبال از ایجاد توافق با حزب‌الله تصریح كرد: ما خواهان ایجاد این توافق هستیم. هم‌چنانكه مرحوم رفیق حریری نیز روابطی با حزب‌الله و شخص سید حسن نصرالله داشت و بیش از 20 نشست بین آن‌ها برگزار شد، كه البته تاكنون اعلام نشده است، زیرا سوریه این دیدارها و نشست‌ها را ممنوع كرده بود.

 

وی نتایج مثبت خروج اعضای حزب‌الله از كابینه را زیر سوال برد و گفت: آیا این اقدام منفعتی برای اعضای حزب‌الله و حزب‌ امل داشته است؟ در دیدارهایم با نصرالله در این رابطه قانع نشده‌ام. ما به مقاومت و قداست آن ایمان داریم. هیچ كس به بدی از مقاومت سخن نمی‌گوید، مقاومت از حمایت كامل سعد حریری، ولید جنبلاط و نیروهای 14 مارس برخوردار است. حریری تاكید كرد كه هیچ اختلافی با سیدحسن نصرالله درخصوص مقاومت ندارد . وی گفت: من معتقدم كه حمایت از مقاومت باید عملا صورت گیرد و نباید تنها به اظهارات ایراد شده بر خبرها اكتفا كرد.

 

وی در مخالفت با متهم كردن برخی از گروه‌ها به همدستی با سوریه و ایران و تلاش برای مانع تراشی در تصمیم‌گیری‌های دولت تصریح كرد: من با این امر موافق نیستم، همان طور كه با متهم كردن سنیوره به غیر ملی و عربی بودن مخالف هستم. به نظر من همه‌ی احزاب لبنانی باید درك كنند، شكست مذاكرات و عدم رسیدن به توافق، لبنان را متضرر می‌سازد و همه‌ی ما باید برای پیروزی لبنان به توافق برسیم.


 
ترکيبی از اين و آن ، روشن کنندهء همه چيز
ساعت ۱:۳٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٦ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

آنچه اینجا می آورم ، نامه یکی از بچه ها در وبلاگش ، به دبیر انجمن دانشگاه است. و در ادامه ، کامنت های دبیر انجمن دانشگاه ذیل آن ، وجوابهای خودش به آن ها و در ادامه ، بخشی از مطالب وبلاگ یکی از بچه های انجمن ، که البته بصاحت می گویم ، از این یکی ، آنچه را که با برداشت خودم هماهنگ دیده ام انتخاب می کنم . شاید چیزهایی روشن شود و با تکرار آنچه که تکرار می شود ، لایه ای روی لایه های دیگر عدم شفافیت انداخته نشود . مطلب گزینیشی آخری ، از وبلاگ آهای انسان http://ahay-ensan.persianblog.ir (برداشت شده است. یادداشت افشاگرانه نویسنده این وبلاگ ، بعد از کامنت فردی بنام زینل، که یادداشت زینل را افشا کرده بود، مرا به خواندن وبلاگش تشویق کرد.

 

خدای متعال می داند ،‌من برای جوان های دانشگاه ، يک چيز را آرزو دارم . به وحدت تئوريک برسند. اينگونه ، دشمن، نتواند کار خود را تاجييی پيش ببرد که عده ای بر تابوت شهيد مشت بکوبند !

 

با شهدايتان چه کرديد؟

چهارشنبه، 9 فروردين، 1385

http://jenaab.persianblog.ir/

 

سركار خانم یوسفی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه صنعتی شریف!

(متاسفاته «جناب آقای» در مورد شما مصداق ندارد)

 

به یمن این ماجرا پس از چند سالی كه در دانشگاه هستم نام انجمن را كنار نام شهدا دیدم. در خبرنامه تان 150 شهید دانشگاه را اهدایی انجمن دانسته بودید، همه 300هزار شهید دفاع مقدس متعلق به شما! چه خوب عزیزانتان را تشییع كردید. البته پیش از این هم از شهدای انجمن چیزی شنیده بودم، اینكه هر وقت از شما تقاضا می‌كردیم آنچه از شهدای دانشگاه در انبارتان هست برای تكمیل پرونده‌هایشان در اختیارمان قرار دهید، هرگز حاضر به همكاری نشدید، آخرین خبرهم اینكه اشتباها!! بعضی از وصیت‌نامه‌هایشان بین روزنامه‌های باطله در دستگاه كاغذ خورد كن نابود شده است.

 

در خبرنامه‌تان فرموده بودید كه هیچ كس جز انجمن كه قصد دارد یادواره‌ای برای شهدا برگزار كند كاری برای شهدا نكرده است. تعجب می‌كنم قرار است در یادواره‌تان چه شق‌القمری انجام دهید كه تا كنون انجام نشده است؟ منكر یادواره‌هایی هستید كه تا كنون در دانشگاه با حضور دانشجویان و خانواده شهدا برگزار شده است یا نشریاتی كه حتی اگر مثل «گر نكته دان عشقی» یك برگ بوده‌اند، ستونی به شهدای دانشگاه اختصاصا داده‌اند، یا غرفه‌ای كه در نمایشگاه ورودی‌های جدید هر سال به نام شهدای دانشگاه برگزار می‌شود یا مراسم افطاری كه با دعوت خانواده‌هایشان برگزار می‌شود یا اردوی بازدید از مناطق جنگی كه كم اهمیت خوانده بودیدش. تابستان امسال كه بچه‌ها به تك تك خانواده‌های شهدا سر می‌زدند ندیدم هرگز شخصی از شما حضور داشته باشد. حتی در اردوهای مشهد، دیدار از بهشت رضا را همواره در برنامه‌های بچه‌ها دیده‌ایم، اگر این همه زنده نگاه داشتن یاد شهدا نیست، یادواره شما چه كاری قرار است انجام دهد. و حالا شما یادوراه‌تان را نقابی كردیده‌اید بر غفلت چندین ساله‌تان.

 

خانم یوسفی در خبرنامه‌تان فرموده بودید عده‌ای با كارهایشان باعث شده‌اند رویتان نشود اعلام كنید خانواده شهید هستید، چرا خودتان هرگز سعی نكردید به جای فاصله گرفتن از آنها و انكار ریشه‌های مقدستان داعیه‌دار نشر فرهنگشان شوید؟

 

آقای «حنیف رهبری» ـ از اعضای انجمن ـ  پشت تریبون، روز 22 اسفند فرمودند عده‌ای دین را منحصر خودشان كرده‌اند. در این چند سالی كه می‌شناسمتان ندیدم حركت دینی از طرف شما برگزار شود. آیا سوت و كف زدن در حیات مسجد هنگامی كه عده ای مشغول نماز جماعت هستند جزو دینتان محسوب می‌شود یا شاید سوت و كف زدن هنگامی كه صدای «السلام علیكم یا اهل بیت النبوه...» صحن را پر كرده بود؟

 

یادم هست چند وقت پیش در خبرنامه‌تان به برنامه زیارت آل یاسین «بچه‌های دوشنبه» اعتراض كرده بودید كه جای دعا و روضه خوانی در مسجد است نه ساختمان شهیدرضایی، چطور ظرف 24 ساعت به این شهود رسیدید كه همان عده‌ای كه دیروز حرمت نماز و مسجد را نگه نداشته بودند جلوی ساختمان شهید رضایی نماز جماعت برگزار كنند؟

 

چطور ظرف یك روز از سوت و كف زدن و هو كردن، روی قبر كنده شده خواببیدن، فحش ناموسی دادن و رئیس دانشگاه را كتك زدن به فكر راه حل مدنی افتادید؟! زمانی كه 4 ساعت كار قانونی‌شان را به تاخیر انداختند، با گفتگو و محترمانه قانع‌تان كنند در حالی كه هیچ حقی برای اعتراض به آن شكل نداشتید به فكر راه مدنی برای اعتراض به راه حل مدنی و «تجمع سكوت» فكر نكردید؟ می‌توانستید روزها تجمع و تحصن كنید و وبلاگ و خبرنامه بزنید تا مسببین بی كفایتی‌ها و دروغ گویی‌ها پاسخگویتان باشند. چه حقی داشتید اعتراضتان را با سوت و كف زدن هنگامی كه تابوت شهید روی دست‌ها وارد صحن مسجد شد بیان كنید؟ این روش از دینداریتان بود یا مدنیتتان؟

 

در تشییع جنازه امام (ره) ده‌ها تن كشته و زخمی شدند كه خاصیت این گونه اجتماعات است، چه توقعی از جماعتی داشتید كه پس از تحمل 4 ساعت توهین به مقدساتشان، تابوت شهید روی دوششان است و با فحش و مشت كوبیدن به تابوت مواجهند؟ كه مثلا بگویند دختر خانم محترم، بی‌زحمت كمی آن‌طرف‌تر بایستید تا این شهید را كه برای امروز من و تو از نام و زندگی‌اش گذشته است دفن كنند، البته اگر اجازه می‌دهید!!!

 

خیلی از آناهایی كه آن‌روز زیر تابوت‌ها را گرفتند از مخالفین طرح بودند، اما شرافتشان اجازه نمی‌داد میان شما باشند و حرمت تابوت‌های مزین به پرچم ایران مجبورشان كرده بود زیر تابوت بایستند و شما پس از اینكه ساعت‌ها به ادعای عزیز بودن شهدا برایتان گوش كرده بودیم خوب احترامشان كردید!

 

همه آنهایی كه به خاطر عدم كفایت این كار را به این شكل انجام دادند باید پاسخگو باشند به ما هم اگر نه پیشگاه باری تعالی دادرس خوبی است اما هیچ چیز به شما این اجازه را نمی‌داد كه در صحن مسجد در حالی كه تابوت شهید روی دست بود كف بزنید یا وقتی دیگر كاری از دستتان برنمی‌آمد زباله و بطری آب به سمتشان پرت كنید.

 

پارادوكس عجیبی در گفتارتان هست از طرفی از سپاه و قدرت‌های حاكم بر كشور دشمنانی غول‌آسا ساخته‌اید كه هر كاری از دستشان ساخته است و از هیچ جنایتی فروگذار نیستند و انگار نه انگار فرزندان و پدران همین مردمند و از طرفی ادعا می‌كنید كه این نیروهای عجیب برای ورود به دانشگاه محتاج دفن سه شهید در صحن مسجد هستند، آن هم مسجدی كه هر روز غروب درش بروی مردم باز می‌شود.

 

سركار خانم یوسفی! مظلوم‌نمایی‌هایتان كه همیشه خوب از پسش برمی‌آیید، چیزی از گناهتان كم نمی‌كند كه در جمعی بودید كه «پیشاهنگ»ی‌ها (كه رسما مواضع ضد دینی‌شان را اعلام می‌كنند) و دانشجویان پولی آخن كه با درد سایر دانشجویان غریبه‌‌اند، در میانتان بودند و خواسته‌هایشان را به شما تحمیل كرده بودند؛ همانطور كه از گناه برگزاركنندگان مراسم كه پیش‌بینی این همه حوادث ناگوار را نكرده بودند كم نمی‌كند.

 

 

 

 

پيامهاى زير براى اين يادداشت نوشته شده اند

 

نويسنده: سارا

يكشنبه، 13 فروردين 1385، ساعت 15:13

به آقای امين: برداشت من اين نبود! برداشت من اين بود که همه ی اتفاقاتی که افتاد عمدی نبود. بعضی اوقات سيل جمععيت کار دست آدم می ده. مثلا حرم امام رضا اونايی که می رن جلو ممکنه واقعا آسيب ببینن. و بعضا کلی مشت و لگد ميخورن!

E-mail:  وارد نشده است

URL:  وارد نشده است

 

نويسنده: amin

يكشنبه، 13 فروردين 1385، ساعت 10:6

man ham zamani daneshjooye daneshgah dar daneshkadeye bargh budam. man faghat az in ghesmate bahsetan ke estedlal kardid ke dar tasheejenazeye emam ham chand nafar mordan...kheili moteajjeb shodam. kami be in estedlal fekr konid va agar hanuz eshkali nadidid doa befarmaeed har che zoodtar dar hamchin marasemi SHAHID !shavid.

E-mailamin_a@yahoo.com

URL:  وارد نشده است

 

نويسنده: senjed

شنبه، 12 فروردين 1385، ساعت 1:13

جذابيتش آنجاست که بعضی خوب خودشان را برملا می کنند و مرزها را شفاف نه جناب زنبل!!!

E-mail:  وارد نشده است

URLahay-ensan.persianblog.ir

 

نويسنده: زینل

پنجشنبه، 10 فروردين 1385، ساعت 19:24

چرا از حرمت زنده ها صحبتی نیست. تمامی کشته شدگان جنگ یا قربانی (... بدلیل بی شرف بودن نویسنده ، حذف کردم-ابوذر)  پیر جماران شدند که خیال می کرد راه قدس از کربلا می گذرد یا عده ای سرباز وظیفه بودند. حالا شما فریاد وا اسفا می زنید که خامنه ای ( رهبر شیعیان جهان! کدام جهان؟ ) ناراحت شده است. به (... بدلیل بی شرف بودن نویسنده ، حذف کردم- ابوذر ) ! ظاهرا باقرزاده و دار و دسته ذوب در ولایتش کلی استخوان پاره در جایی برای روز مبادا انبار کرده اند. شما اگر ریگی به کفش نداشتید و به فکر آنها بودید پیش از این ها خاکشان می کردید تا حرمتی که براشان قایل نیستید حفظ می شد

E-mail:  وارد نشده است

URL:  وارد نشده است

 

نويسنده: يوسف عزيزي

پنجشنبه، 10 فروردين 1385، ساعت 16:40

اما در مورد از بالا به پايين نبودن انجمن!! اگر من اشتباه ميگم شما اصلاح کنيد: شما يکی از زير مجموعه های دفتر تحکيم (طيف علامه) هستيد؟ ( نیستید ؟ - ابوذر ) نمیخواین بگین که نيستين؟؟ شما هم مستقل عمل نمیکنین.. ( می کنید ؟- ابوذر ) چیزی که لازمه جنبش دانشجویی هست.. شما هم از بیرون شارژ میشین؟؟ ( نمی شید ؟ - ابوذر ) شما بهتر از من ميدونيد که تا يک هفته قبل ماجرا هيچ عمل خاصی نميخاستين بکنين. در حد بيانيه و خبرنامه و ... همونطور که خودتون ادعا کردين چه کارايی در روز ماجرا انجام دادين... از قبلشم جز اينجور اقدامات کاری نميخواستين بکنين و این سريح حرفای اعضاتونه... اما چی شد که يکدفعه تجمع غير قانونی؟؟ چی شد که صبح دوشنبه جلوی بوفه آقای ... (اولين کسی که تو مسجد از طرف مخالفين حرف زد) گفت: به هيچ قيمت امروز اجازه نميديم شهيدا رو دفن کنن؟؟ هنوزم دير نشده برای دادن بيانيه (حداقل از طرف خودتون!!) تا از اتفاقات اون روز از کل دانشگاه عذرخواهی کنين...

E-mailyousof_a2020@yahoo.com

URLshahidesharif.persianblog.ir

 

نويسنده: يوسف عزيزي

پنجشنبه، 10 فروردين 1385، ساعت 16:27

برای خانم يوسفی:‌ من عضو بسيج نيستم و لطفا جواب سوالات من رو با توجيه عملکرد بسيج ندين. بحث بسيج در جای خودش. شما به عنوان دبير انجمن و شورای مرکزی انجمن تا چه ميزان حق و حقوق دارند؟ مگر بيانيه های انجمن نبايد به تاييد شما برسد؟؟ شما ميگوييد کارهای اون دو روز توسط بدنه و اعضای انجمن انجام شد، خانم يوسفی چند نفر از اون ۲۰۰ نفر عضو انجمن بودند؟؟ اصلا شما که ادعای دموکراسی در بدنه خود را داريد بگوييد سر تجمعتان از اعضای انجمن رای گيری کرديد؟؟ شما خودتونم ميدونيد که نظرسنجی دروغ بود. (دلیل که نمیخواین؟؟) چرا اين موضوع رو اعلام نکردين؟؟ چرا بيانيه ای ندادين که فلان کارها به تاييد انجمن نرسيده بوده. تا الم شنگه اون روز به پای انجمن نوشته نشه؟؟ فقط به من بگين چند نفر از اون ۲۰۰ نفر عضو انجمن بودن؟؟ و آيا شما برای همه کارايی که در اون دو روز کردين نظرسنجی از اعضای انجمن کرده بودين؟؟ و اينکه اگر شما تا اين اندازه که خودتون ميگيد حق و مسئوليت در انجمن نداريد پس چه کسی در روز قبل و روز حادثه جمعيت رو هدايت ميکرد؟؟ با چه مجوزی؟؟ رای گيری شده بود؟؟

E-mailyousof_a2020@yahoo.com

URLshahidesharif.persianblog.ir

 

نويسنده: يوسف عزيزي (دانشجوی رشته مهندسی شیمی ورودی ۸۱)

پنجشنبه، 10 فروردين 1385، ساعت 12:16

بخونيدش:::: http://22esfand.blogfa.com

E-mailyousof_a2020@yahoo.com

URLhttp://22esfand.blogfa.com/

 

نويسنده: يوسفي امين

پنجشنبه، 10 فروردين 1385، ساعت 1:34

به هر حال همانطور كه آن روز به آقاي مرتضوي و خيلي هاي ديگر گفتم و نشان هم دادم ما يك تشكل از بالا نيستيم كه من بگويم و همه گوش كنند...اينجا برعكس است آنچه همه ميگويند من هم بايد عمل كنم حتي وقتي مخالفم(كما اينكه آن روز هر كاري كردم تا بچه ها راضي شوند به مسجد نيايند...حتي تا دم در تلاش كردم كه همان دم در تحصن سكوت كنند ...چون با آن حجم لباس شخصي شك نداشتم كه كتك مي خورند و نه به دليل ديگري) ضمنا بنده هرگز از خواهر شهيد بودنم وسط معركه بهره نگرفتم به همان دليلي كه ميگويم نبايد شما خودتان را قيم شهدا بكنيد و بزنيدشان به نام،من هم نبايد از برادر شهيدم استفاده ابزاري كنم براي تاييد دادن به حرفهايم ،شما هم اين مسئله را در قصه وارد نكنيد...جواب متنتان را سر فرصت می گذارم والسلام

E-mail:  وارد نشده است

URL:  وارد نشده است

 

نويسنده: يوسفي امين

پنجشنبه، 10 فروردين 1385، ساعت 1:32

شما اگر به اين اتفاق توهين به شهدا ميگوييد(من نميگويم) چه طور حاضر شديد احترام شهيد را فداي به كرسي نشاندن حرف خودتان كنيد؟مگر ۲۰۰ نفر آدم را جلوي رواق نمي ديديد كه من هر چه مي كردم حاضر به ترك نبودند؟ نكند خيال ميكرديد آن آدمها نشسته اند تا اقدام شما را ارج بنهند و با آغوش باز پذيراي مشد و لگدتان باشند؟شما اگر ميگوييد بي حرمتي پس چرا آورديد؟به قول حاج آقا شما به همان حرمتي كه ميگوييد هم اعتقاد نداريد...كدام اينها اگر گمنام نبودند خوانواده شان اجازه ميداد شما به زور كتك زدن ناموس مردم اينجا دفنشان كنيد..شمه شهيد را اسباب قدرت نمايي تان جلوي انجمن كرديد،مبادا كه كم بياوريد.آن روز كه ميگفتيم با شهيد بازي سياسي ميكنيد،ميگفتيد قرآن سر نيزه كرده ايد ..ميخنديديد.با حمزه قطبي (كه آدم را ياد بسيجي هاي دهي ۶۰ مي اندازد نه اين بسيجي نماهاي الان) مگر توافق نكرديم كه شهدا را بياورند در مسجد همه دعا مي خوانيم و برشان مي گردانيم؟اين بهتر بود يا آن تشييع زيباي شما؟

E-mail:  وارد نشده است

URL:  وارد نشده است

 

نويسنده: يوسفي امين

پنجشنبه، 10 فروردين 1385، ساعت 1:30

من بارها گفته ام اين هم رويش...انجمن اسلامي(بر خلاف بسيج) يك تشكل از بالا به پايين نيست،كه از بالا مرا نشانه ميگيريد و تمام اتفاقات را به من نسبت مي دهيد...مثلا خبرنامه يكي از نشريات انجمن است و بنده به عنوان دبير نه در هيئت تحريريه اش هستم و نه مدير مسئولش،محض اطلاع سركار عرض ميكنم كه حتي قانونا حق دخل و تصرف يا بازبيني اش را هم ندارم ،اين حداكثر كار مديرمسئول است كه مسئول واحد سياسي است.(همه اينها براي توضيح بود نه براي اقرار به اشتباهي در خبرنامه كه آن هم وظيفه من نيست) دوست عزيز آيا من خوب عزيزانم را تشييع كردم يا شما خوب به زور و به بهاي توهين به دانشجو و شهيد شهدا را دفن كرديد؟ كار ما در اعتراض به قول بي جا دادن مسئولين دانشگاه و بي قانوني در شوراي فرهنگي زشت بود يا به زور چوب و چماق حرف به كرسي نشاندن شما

E-mail:  وارد نشده است

URL:  وارد نشده است

 

نويسنده: حنيف

پنجشنبه، 10 فروردين 1385، ساعت 0:1

نخست اجازه دهيد اصلاح كنم كه داستان دستگاه كاغذ خردكن اندكي متفاوت با آن چيزي است كه شما نوشته‌ايد. اما در باب سخني كه با بنده حقير داشته‌ايد: بنده هيچگاه در موضع قدرت و مسئول در انجمن نبوده‌ام كه بخواهم كاري بكنم يا نكنم. ليكن در باب وظائف ديني‌اي (و اجتماعي) كه به دوشم بوده و اينكه بدانها عمل كرده‌ام يا خير، در مقابل خلق خدا نيز خود را پاسخگو مي‌دانم. لذا به شدت مايلم كه بعد از 8 ترم دانشجو بودن، تريبوني دستم بيايد كه عملكردم را بازگو كنم. مطلب آخر هم اينكه :‌ در مورد سوت و كف زدن برخي، تا حد زيادي بي‌انصافي فرموده‌ايد. ... ياعلي

E-mail:  وارد نشده است

URLtemporaryfolder.persianblog.ir

 

 

 

این متن ها توسط من از لابلای مطالب وبلاگ آهای انسان برداشته شده است :

 

... واما ما بقی مخالفین که در ادامه به مخالفین نامیده می شوند:

 

شرمنده ، اما در میان مخالفین کسانی که به فکر حرمت شهدا باشند را بسیار کم دیدم ... به حدی شرمم شد از دوستی با دوستانی که می خواستند بریزند و قبرها را پر کنند، به حدی شرمم شد از رفاقت با کسانی که قصد انداختن داربست را کردند ... و به حدی شرمنده شدم از دانشجو بودن آن زمان که بعضی از دانشجويان فریاد می زدند دانشجو می میرد، ذلت نمی پذیرد و مشت بر تابوت شهید می افکندند ... نمی گویم همه اینطور بودند و حوصله ی دسته بندی مخالفین را هم ندارم و به چند نکته ی مستقل بسنده می کنم.

 

1- برای آنها که ز تقدس شهدا و زنده بودن آنها دم می زنند:

 

در برنامه ی اردوی جنوب دیدار از فکه بود ،آب نگذاشت ، قرار شد برویم سمت مجنون لابد باد نگذاشت، وقرار بود برویم پاسگاه زید لابد خاک نگذاشت ... شهدای دانشگاه از همین 3جا هستند (توخود بخوان حدیث مفصل) .

 

2-  اینها را به دوستان تازه به میز رسیده مان می خواهم بگویم هر چند آنها را با وبلاگ ما بچگان چه کار؟ آهای کسانی که چند صباحی است مزه ی قدرتتان تیر غفلتتان را برای ما تلخ کرده (منظور یک تفکر است نه یک یا چند نفر هر چند که آنان ...)

 

کاری که می کنید هر چند بنیادش درست ، دیدم که از روی - منم - کردید دیدم که بعضیتان گفتید می توانیم پس میکنیم می دانید که اقدام ضربتی - خوب یا بدحال -  واکنش ضربتی دارد، اگر خالص باشید و در پیشگاه خدا توجیه کافی برای اعمالتان داشته باشید خدا مددتان می دهد مثل زمان جنگ و آنها که از این کارها می کردند و نه خود پرستانی چون شما که می انگاريد اگر نبوديد زمين را فساد می گرفت... و این حق را برای دیگران قائل باشید که حرف بزنند یا اگر نیستید برای حفظ ارزشهای خودتان لا اقل عاقلانه رفتار کنید.

 

3- اما امروز : امروز ما در دانشگاهمان میزبان 3 شهید گمنامیم که باید عزیزتر از جان بداریمشان و این عزیز دانستن آنها بدین معنی نیست که صبح تا شب یک نگهبان برای آنها پاس بدهد که خدای نکرده یک دانشجوی جاهل دست از پا خطا نکند ... بدین معنی نیست که غصه بخوریم که سمت چپ شهدا خواهران باشند یا برادران ... متولی برنامه ها هیات باشد یا بسیج! بزرکترین احترام به شهیدان احترام به به عقاید آنهاست احترام به هدف آنهاست و احترام به ارزشهای آنهاست و این ارزشها تحصیل نمی شود مگر به دوری از تفرقه ... هان بر شما که اگر این 3 مقبره مایه ی افتراق شما باشند سخت در جهلید ... آهای آدمهایی که کینه نمی گیرید ولی اگر بگیرید زهرتان را می ریزید آهای آدمهایی که غصه تان دراکولای 2 متری نفهم است شما ها را به خدا فرقی با دیگرانی که چنین کرده اند داشته باشید! عليکم به دوری از تف ر قه !

 

4- از مخالفین تقاضای سلم و مدارا دارم و برخورد ها و عملکرد های نتیجه محور و به دور از بازی قدرت و یک هشدار خشن به چند نفری که هنوز سر وگوششان می جنبد و پلید می اندیشند ، دست از پا خطا کنید ریشه تان را می خشکانند!!!

 

در آخر به عنوان یک عضو فعال انجمن اسلامی دانشگاه از طرف گروه کثیری از اعضای انجمن اعلام می کنم که انجمن اسلامی مایل به هیچ گونه هتک حرمت ،زد و خورد و امثالهم نبوده و دامن خود را از تمام آنها پاک می دارد چه اینکه پس از جانفشانی (بی اغراق جانفشانی واژه ی مناسبی است ) بزرگوارانی بنا بودبیانیه ای از طرف شورای مرکزی انجمن مبنی بر در خواست از دانشجویان برای باز کردن راه همراه با چند نکته ،چند قول و چند گله خوانده شود ... و بوی قدرت عجب مست کرد و تو ببین روزگار را!


 
گوگل دروغ می گويد ، يا دچار مشکل فنی است؟!
ساعت ۱٠:٠٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

وضعیت غیر منطقی ، نماد جانبداری سیاسی  

در حالیکه شرکت گوگل ، رنک سایت http://www.ya-mohammed.com را ، صفر،  اعلام کرده است ، این سایت ، با سرچ  استرینگ ya mohammed در اولین مورد از Result  گوگل قرار گرفته است ! این موضوع ، چیزی جز دستکاری نتایج و معین نشدن نتایج بر اساس واقعیات فنی در سرور گوگل در موضوع فوق الذکر را نمایش می دهد. مدیران گوگل باید توجه داشته باشند هماهنگی جدی آنان با منافع دولتهای غربی ، بدون توجه به این نکته گوگل یک سرویس بین المللی است ؛ چیزی نیست که از نظر کاربران اینترنت مخفی مانده باشد.

 

فکر نمی کنم ، شرکت گوگل ، حاضر باشد اعتبار خود را در ميان دعواهای سياسی بين المللی از دست بدهد . اما مسيذی که اين شرکت طی می کند ، گام برداشتن در راهی به همين سمت است. 

 

بدون هرگونه شرح بيشتر ، به اين تصاوير توجه کنيد:

 


 
بسوی عدالت ، آغاز از دولت
ساعت ٩:۳۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

حداكثر حقوق مقام‌های دولتی كاهش یافت 

مفاد تصویب‌نامه هیئت وزیران در مورد مستخدمان همه دستگاه‌های مشمول لایحه قانونی یاد شده از جمله مؤسسات دولتی مذكور در ماده (12) قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت، لازم‌الاجرا است.

 

به گزارش دبیرخانه شورای اطلاع رسانی دولت، بر اساس این مصوبه كه به بیست و هشتم اسفند ماه 1384 به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی كشور ابلاغ شده است،‌ هیئت وزیران به استناد ماده (8) لایحه قانونی مربوط به حداكثر و حداقل حقوق مستخدمین شاغل و بازنشسته و آماده به خدمت ـ مصوب 1358 ـ و تبصره ماده (22) قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت ـ مصوب 1370 ـ تصویب نمود كه حداكثر حقوق موضوع ماده (1) لایحه قانونی مزبور از تاریخ 1/1/1385، هفت برابر بند (1) تصویب‌نامه تعیین می‌شود.

 

بنابر این گزارش طبق بند 1 تصویب نامه نیز حداقل حقوق از تاریخ 1/1/1385، یك میلیون و سیصد و پنجاه هزار (1.350.000) ریال تعیین شده است.

 

بر اساس این تصویب نامه كمك هزینه‌های عائله‌مندی و اولاد موضوع ماده (9) قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت، علاوه بر مبالغ فوق پرداخت می‌شود. همچنین مفاد این تصویب‌نامه در مورد مستخدمان همه دستگاه‌های مشمول لایحه قانونی یاد شده از جمله مؤسسات دولتی مذكور در ماده (12) قانون نظام هماهنگ پرداخت كاركنان دولت، لازم‌الاجرا است.


 
کسب برتری مطلق سطحی و زير سطحی در دريا
ساعت ٩:۳٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

آزمايش اژدر قدرتمند ضد شناور

 

نيروري دريايي سپاه در دومين مرحله از رزمايش پيامبر اعظم اژدر قدرتمند ضد شناور  زیر سطحي خود را در تنگه هرمز با موفقيت آزمايش كرد.به گزارش "سايت مبارزين" به نقل از شبكه خبر، اين اژدر قادر است زيردريايي‌ها و ناوهاي رزمي را در هر عمق و با هر سرعتي منهدم كند.

 

براساس اين گزارش، اژدر آزمايش شده مجهزترين و دقيق‌ترين سلاح استراتژيك دريايي است كه گريز شناورهاي سطحي و زير سطحي از تيررس آن حتي در صورت تشخيص به موقع بسيار مشكل است.اين سومين آزمايش موشكي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي در رزمايش بزرگ پيامبر اعظم در خليج نيلگون فارس است


 
۹ ماه وقت کم دارم !
ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

شرایط پذیرش دانشجوی دكترای تخصصی دانشگاه صنعتی شریف 

دانشگاه صنعتی شریف بر اساس مصوبات شورای عالی برنامه ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و شورای تحصیلات تكمیلی دانشگاه برای سال 85 در رشته‌ها‌ی ریاضی، فیزیك، مهندسی صنایع، مهندسی عمران، مهندسی برق، مهندسی و علم مواد، مهندسی كامپیوتر، مهندسی هوا و فضا و علوم و فناوری نانو دانشجوی دكترا می‌پذیرد. 

به گزارش فارس، داوطلبان آزمون دكترای دانشگاه صنعتی شریف، باید دارای حداقل معدل 15 در دوره كارشناسی ارشد، دانشنامه كارشناسی ارشد یا بالاتر متناسب با رشته‌ها‌ی تحصیلی دانشگاهی از دانشگاه‌های داخل یا خارج از كشور كه به تأیید وزرات علوم رسیده باشد و قبولی در آزمون ورودی دكترا باشند. 

در ادامه شرایط پذیرش دانشجو آمده است دانشگاه علاوه بر ظرفیت اصلی پذیرش هر رشته تا سقف 50 درصد از بین داوطلبانی كه حداقل 80 درصد امتیازات آخرین فرد پذیرفته شده آزاد را كسب كرده اند، به عنوان بورسیه سایر موسسات و دستگاه‌های اجرایی پذیرش می‌كند. ثبت نام داوطلبان شركت در آزمون دكترای دانشگاه صنعتی شریف، از تاریخ 25 فروردین ماه آغاز می‌شود و تا پایان وقت اداری 10 اردیبهشت ماه ادامه دارد.


 
افزايش فشارها به وابستگی سياسی آمريکا در عراق
ساعت ٢:۳۸ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

احتمال تغییر سفیر آمریكا در بغداد 

منابع خبری روز شنبه از تغییر «زلمای خلیل زاد» سفیر آمریكا در بغداد خبر دادند.

 

به تصریح این منابع، كمیته روابط خارجی كنگره آمریكا در پی درخواست برخی از گروههای عراقی نسبت به تغییر سفیر آمریكا در عراق درصدد است بعد از تشكیل دولت جدید بغداد سفیر خود را در این كشور تغییر دهد.  به گزارش ایرنا، دلیل تغییر خلیل زاد سفیر افغانی‌الاصل آمریكا در عراق متهم شدن وی به بحرانی تر كردن اوضاع عراق از طریق مذاكره با گروههای مسلح (سلفی تکفیری) عنوان شده‌است.

 

بر این مبنا، كنگره و دولت آمریكا درصدد است تا این بار فرد مسیحی را برای تصدی پست سفارت آمریكا در این كشور تعیین كند. از زمان انفجار مرقدهای امامین عسکریین (ع) در سامرا، تاكنون اعتراض به عملكرد و دخالتهای سفیر آمریكا در بغداد افزایش چشمگیری یافته است. مسوولان دولت بغداد مكرر اعتراض خود را به اظهارات و اقدامات مداخله جویانه خلیل زاد ابراز داشته‌اند. افكار عمومی عراق نیز در تشدید ناامنی‌ها و كشتار شیعیان و سنی‌ها انگشت اتهام را به سوی سفیر و سفارت آمریكا دراز می‌كنند.

 

براین مبنا بسیاری از مردم و شخصیتهای سیاسی و مذهبی عراق در روزهای اخیر خواستار اخراج سفیر آمریكا شده‌اند. در این راستا «شیخ محمد یعقوبی» رهبر معنوی حزب فضیلت جمعه گذشته، زلمای خلیل زاد را عامل تفرقه و ناامنی در عراق عنوان كرد و خواستار تغییر وی شد. در ماههای گذشته در فضای سیاسی و امنیتی ملتهب عراق نفس اظهارات زلمای خلیل زاد یكی از عوامل تشدید التهاب و ناامنی بوده است.

 

اظهار و انكار از رویه‌های معمول خلیل زاد در ماههای گذشته بوده است. وی مطلبی را عنوان می‌كند و بعد از مواجه شدن با بازخوردهای منفی آن متوسل به تكذیب و انكار می‌شود. از این مهمتر اینكه هر بار كه زلمای خلیلزاد اظهاراتی برضد گروههای شیعی ابراز می‌كند در روزهای بعد اقدامهای تروریستی برضد افراد یا مكانهای شیعیان و سنی‌ها افزایش می‌یابد، تا جایی كه بعد از انفجار سامرا رهبران گروههای عرب سنی نیز سخنان خلیل زاد را تحریك‌كننده و تفرقه‌افكنانه عنوان كردند.

 

مجموعه این رفتارهای رسانه‌ای و عمومی، زلمای خلیل زاد را در عراق به شخصیتی نامحبوب تبدیل كرده است.

 

سفارت آمریكا با سه هزار كارمند، دیپلمات، وابسته و همكار محلی بزرگترین نمایندگی سیاسی خارجی جهان در عراق است. آمریكا بیش از ۱۳۰هزار سرباز در عراق دارد.


 
و .... ! :)
ساعت ٢:٢٩ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بی‌اعتنایی آیت‌الله سیستانی به نامه بوش 

یكی از دستیاران ارشد حضرت آیت‌الله سیستانی در عراق فاش كرد، جرج بوش رئیس جمهوری آمریكا به تازگی به آیت الله نامه‌ای فرستاده اما این مرجع شیعیان با بی اعتنایی به آن حتی اجازه نداده این نامه ترجمه شود. 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی رسا، این دستیار حضرت آیت الله سیستانی به آسوشیتدپرس گفت، نامه مزبور اوایل هفته پیش تحویل آیت الله سیستانی، مرجع عالیقدر شیعیان، شد اما این نامه در دفتر وی دست نخورده باقی مانده و به دستور آیت الله سیستانی، ترجمه هم نشده است. این منبع كه خواست نامش فاش نشود، افزود آیت الله سیستانی از دخالت آمریكا در تلاش عراقی‌ها به منظور تعیین نخستین دولت دائمی عراق پس از تهاجم آمریكا به این كشور بسیار ناخرسند است و دلیل بی اعتنایی وی به نامه بوش نیز همین مسئله بوده است. این گزارش می‌افزاید، بوش در نامه خود بر این مسئله تاكید كرده است كه نباید به ابراهیم الجعفری اجازه داد بار دیگر به عنوان نخست وزیر عراق، باقی بماند. ائتلاف واحد عراق كه در انتخابات پارلمانی این كشور بیشترین كرسی‌ها‌ را كسب كرد، جعفری را نامزد پست نخست وزیری كرده است.


 
بازتابهای نمايش دفاعی جمهوری اسلامی
ساعت ٢:٢٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

آمريكا و انگليس از آزمايش موفقيت آميز موشك فوق پيشرفته ايران به شدت ابراز نگراني كردند. 

در پي آزمايش موشك "رادارگريز" ايران كه قادر به "هدف قرار دادن چند هدف به طور همزمان است"، وزارت خارجه آمريكا با ابراز نگراني در اين باره اين آزمايش را نشانگر آن دانست كه ايران درحال دنبال كردن "يك برنامه نظامي پرخاشگرانه" است. آدام ارلي، سخنگوي وزارت خارجه آمريكا گفت: اين حركت نشان مي دهد كه ايران يك برنامه نظامي خيلي فعال و پرخاشگرانه را دنبال مي كند. وي افزود: برنامه آنها شامل تلاش براي توسعه سلاح هاي كشتار جمعي و همچنين سيستم هاي پرتاب آنهاست.

 

راديو دولتي انگليس نيز در تحليلي با ابراز نگراني از موفقيت آميز بودن پرتاب اين موشك تصريح كرد: اين موشك قادر به حمل كلاهكي هزار كيلوگرمي است و به راحتي به خاك اسرائيل مي رسد. روز جمعه و همزمان با آغاز رزمايش بزرگ پيامبر اعظم (ص) در آبهاي خليج فارس نسل جديد موشك‌هاي ايراني با قابليت گريز از رادار با موفقيت آزمايش شد.

 

به گفته فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران اين موشك داراي قابليت هاي فني و عملياتي منحصر به فردي است كه به جرأت مي توان گفت كه نمونه اين موشك حتي در بين ارتشهاي مدرن و پيشرفته دنيا هم جايگاهي ندارد و صرفاً متعلق به ابتكار، نوآوري و خلاقيت دانشمندان و متفكران ايراني است و متناسب با نيازمندي هاي دفاعي كشور عزيز ايران طراحي و ساخته شده است. 

 

فرمانده نيروي هوايي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي با تأكيد براينكه اين موشك از سيستم موشكي ساير كشورها الگوبرداري نشده است، خاطرنشان كرد: اين فناوري بر مبناي گريز از سيستم هاي دفاع ضدموشك و گريز از رادارهايي كه Cross Section  هاي بسيار كوچك و ميكروسكوپيك را ارزيابي مي كنند، طراحي شده است. اين موشك پس از جدايي از كلاهك به چند موشك تبديل مي شود كه در امتداد مسيرهاي واگرا قادر هستند همزمان چند هدف متنوع را با دقت مورد اصابت قرار دهند. به دليل همين تنوع و تجزيه سيستم، قادر هستند كه از رادارهاي دشمن گريز كنند و سيستم ضد موشك دشمن را سرگردان كنند. بنابراين اين فناوري كاملاً نوين است و هيچ برداشت الگوبرداري از سيستم موشكي كشورها به عمل نيامده است چون اساساً فرمول چنين فناوري در ارتشها و در صنايع دفاعي كشورهاي محرمانه است و نمي‌توان از آن الگوبرداري كرد.


 
ايران پيشرفته ترين کشور در ميدل ايست
ساعت ٩:٢٠ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٢ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

تشریح برخی ویژگی‌های موشك فوق مدرن ایران

 

 

فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران ویژگیهای موشك فوق مدرن ایران كه امروز برای اولین بار در جریان رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (س) آزمایش شد را تشریح كرد. 


سردار حسین سلامی با اشاره به آزمایش موفقیت آمیز موشك فوق مدرن با قابلیت گریز از رادارهای دشمن با بیان اینكه امروز روز بسیار غرور انگیز و افتخارآمیزی برای ملت بزرگ ایران بود، گفت: امروز فرماندهی موشكی نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی توانست در یك پرتاب بسیار موفقیت آمیز هم در مرحله پرتاب و هم در فرود، یكی از موشك‌های نسل جدید را با موفقیت كامل آزمایش كند.


وی با تأكید بر اینكه این موشك و تمام اجزای متعلق به آن با ابتكار دانشمندان عزیز ایرانی در وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران طراحی و ساخته شد، تصریح كرد: این موشك دارای قابلیت‌ها‌ی فنی و عملیاتی منحصر به فردی است كه به جرأت می‌توان گفت كه نمونه این موشك حتی در بین ارتشهای مدرن و پیشرفته دنیا هم جایگاهی ندارد و صرفاً متعلق به ابتكار، نوآوری و خلاقیت دانشمندان و متفكران ایرانی است و متناسب با نیازمندی‌ها‌ی دفاعی كشور عزیز ایران طراحی و ساخته شده است.


فرمانده نیروی هوایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأكید براینكه این موشك از سیستم موشكی سایر كشور الگوبرداری نشده است، خاطرنشان كرد: این فناوری بر مبنای گریز از سیستم‌ها‌ی دفاع ضدموشك و گریز از رادارهایی كه كراس‌سكشن‌ها‌ی بسیار كوچك و میكروسكوپیك را ارزیابی می‌كنند، طراحی شده است.

 

سلامی اضافه كرد: این موشك پس از جدایی از كلاهك به چند موشك تبدیل می‌شود كه در امتداد مسیرهای واگرا قادر هستند همزمان چند هدف متنوع را با دقت مورد اصابت قرار دهند.


وی اضافه كرد: به دلیل همین تنوع و تجزیه سیستم، قادر هستند كه از رادارهای دشمن گریز كنند و سیستم ضد موشك دشمن را سرگردان كنند. بنابراین این فناوری كاملاً نوین است و هیچ برداشت الگوبرداری از سیستم موشكی كشورها به عمل نیامده است چون اساساً فرمول چنین فناوری در ارتشها و در صنایع دفاعی كشورهای مختلف، محرمانه است و نمی‌توان از آن الگوبرداری كرد. فرمانده نیروی هوایی سپاه تأكید كرد: ما امروز به یك سطح و تراز بالاتری از توانمندی موشكی نسبت به گذشته دست یافتیم و احساس می‌كنیم این موفقیت یكی از اعجازهای توانمندی دفاعی ماست كه در این شرایط به ملت ایران هدیه شده است.


سلامی با بیان اینكه در این رزمایش سلاح‌ها‌ی پیشرفته دیگری مورد آزمایش قرار می‌گیرد، اظهار داشت: در آینده ای نزدیك خبرهای خوش دیگری را هم در زمینه جهش‌ها‌ی جدیدتری از فناوری‌ها‌ی نوین را خواهیم داشت كه به اطلاع ملت عزیز ایران خواهیم رساند.


خاطر نشان می‌شود صبح امروز همزمان با آغاز رزمایش بزرگ پیامبر اعظم (ص) در آبهای خلیج فارس نسل جدید موشك‌های ایرانی با قابلیت گریز از رادار با موفقیت آزمایش شد. نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همكاری نیروی دریایی و هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران، نیروی هوایی، نیروی مقاومت بسیج و نیروی انتظامی، رزمایش بزرگ دریایی را با نام پیامبر اعظم (ص) و با رمز «محمد رسول الله» و با پرتاب یك فروند موشك شهاب 2 به نشانه اعلام پیام صلح و دوستی به كشورهای حاشیه خلیج فارس و دریای عمان آغاز كرد.


این رزمایش كه وسعت آن از شمال خلیج فارس تا چابهار است، از خط ساحلی تا به عمق 40 كیلومتر اجرا می‌شود و تا 17 فروردین ادامه خواهد داشت و بیش از 17 هزار نفر از رزمندگان نیروهای مسلح و نیروهای بسیج مردمی در آن شركت خواهند داشت.


 
This is American DEMOCRACY
ساعت ٢:٢٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱۱ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

مخالفت آمریکا با نخست‌وزیری «جعفری»

 

 

روزنامه آمریكایی نیویورك تایمز روز پنجشنبه در گزارشی به نقل از یكی از مقامات ارشد سیاسی عراق اعلام كرد: سفیر آمریكا در عراق به مقامات شیعی این كشور اعلام كرده است كه جرج بوش رییس جمهوری آمریكا نمی‌خواهد «ابراهیم جعفری» همچنان به عنوان نخست وزیر دولت جدید عراق باقی بماند.


نیویورك تایمز به نقل از «رضا جواد تاكی» از شیعیان عضو پارلمان عراق نوشت: «زلمی خلیل زاد» سفیر آمریكا در عراق در دیدار با برخی از رهبران شیعی عراق برای نخستین بار و به صورت مستقیم موضوع مخالفت واشنگتن با ابقای جعفری را اعلام كرد.

 

تاكی گفت كه، خلیل زاد در دیدار با عبدالعزیز حكیم رهبر بزرگترین حزب شیعیان عراق نیز گفته بود این پیام شخصی بوش رییس جمهوری آمریكا را به نخست وزیر انتقالی عراق منتقل كنید. به‌گفته تاكی كه خود در این دیدار شركت داشته است، خلیل زاد اظهارداشت: بوش نه می‌خواهد جعفری به عنوان نخست وزیر دولت جدید عراق انتخاب شود، و نه از آن حمایت خواهد كرد و نه آن را خواهد پذیرفت.

 

این مقام عراقی كه نیویورك تایمز او را از نزدیكان «عبدالعزیز حكیم» معرفی كرده، گفته است این نخستین «پیام واضح و مستقیم» از سوی آمریكایی‌ها در مورد یك نامزد بخصوص سمت نخست وزیری است. این درخواست بوش در حالی مطرح می‌شود كه شیعیان عراق كه‌اكثریت كرسی‌ها را در انتخابات پارلمانی عراق به خود اختصاص دادند، ماه گذشته مجددا ابراهیم جعفری را به عنوان نامزد احراز پست نخست وزیری معرفی كردند.

 

بنابر این گزارش، «الیزابت كلتون» سخنگوی سفارت آمریكا در بغداد با تایید اینكه خلیل زاد با عبدالعزیز حكیم دیدار كرده، از اظهارنظر در مورد آنچه وی گفته است، خودداری كرد. نیویورك تایمز نوشته است: سخنگوی سفارت آمریكا گفت، تصمیم‌گیری درمورد انتخاب نخست وزیر صرفا مربوط به مردم عراق است و این یك تصمیمی خواهد بود كه عراقی‌ها اتخاذ خواهند كرد.

 

به نوشته این روزنامه، وزارت امور خارجه آمریكا نیز در واشنگتن عنوان كرد در مورد مذاكرات دیپلماتیك اظهارنظر نخواهد كرد ولی «آدم ارلی» معاون سخنگوی این وزارتخانه تاكید كرد آمریكا از دولت اتحاد ملی با رهبری قدرتمند كه بتواند باعث اتحاد تمامی عراقی‌ها شود حمایت خواهد كرد. «حیدر العبادی» سخنگوی جعفری نیز با اعلام دریافت پیام سفیر آمریكا، مقامات آمریكایی را به تلاش برای از بین بردن حق حاكمیت مردم عراق متهم كرد.

 

بنابر این گزارش، اختلافات میان رهبران شیعه و دولت آمریكا كه طی ماه‌ها‌ی اخیر رو به افزایش بوده است در پی حمله نیروهای آمریكایی و عراقی به مسجد شیعیان در شمال بغداد كه به كشته شدن دست كم ۱۷غیرنظامی منجر شد، شدیدا افزایش یافته است. به نوشته این روزنامه، تشدید فشارهای آمریكا نسبت به نامزدی ابراهیم جعفری نشانه دیگری از بی‌تابی آمریكا نسبت به تشكیل دولت جدید ملی در عراق است.

 


 
محتوای بيانيه شورای امنيت ، بازگشت به آژانس است.
ساعت ٧:٤۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

پنج شنبه، 10 فروردين 1385 

مجتهدزاده: بیانیه اخیر به زبان دیپلماتیك یعنی بازگشت گزارش ایران به شورای حكام.

دكتر پیروز مجتهدزاده گفت: بیانیه‌ی اخیر شورای امنیت درباره‌ی ایران به معنای بازگرداندن گزارش پرونده‌ی هسته‌یی ایران به شورای حكام و این است كه بررسی مساله‌ی هسته‌یی ایران در وظایف شورای امنیت نیست.

 

رییس موسسه‌ی یوروسویك لندن در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به تصویب بیانیه‌ای درباره‌ی مساله‌ی هسته‌یی ایران در شورای امنیت سازمان ملل متحد با بیان این كه برخی در ایران از این بیانیه برداشت صدور قطعنامه ‌كرده‌اند، ابراز داشت: این استنباط كاملا اشتباه است. در حقیقت با تصویب بیانیه‌ی شورای امنیت درباره‌ی ایران گزارش پرونده‌ی هسته‌یی كشورمان به مدیركل آژانس بین‌المللی اتمی بازگردانده شد. 

بیانیه‌ی اخیر شورای امنیت درباره‌ی ایران به معنای بازگرداندن گزارش پرونده‌ی هسته‌یی ایران به شورای حكام و این است كه بررسی مساله‌ی هسته‌یی ایران در وظایف شورای امنیت نیست.

وی در پاسخ به این سوال كه اگر ایران درخواست‌های شورای امنیت در این بیانیه را با توجه به منافع ملی‌اش و حقوق منطبق بر پیمان منع گسترش سلاح‌های هسته‌یی (ان.پی.تی) نپذیرد، چه خواهد شد؟ گفت: در این صورت احتمال دارد كه مساله‌ی هسته‌یی ایران مجددا به شورای امنیت گزارش شود. 

 

مجتهدزاده خاطرنشان كرد: باید توجه كنیم كه شورای امنیت وظیفه‌ی رسیدگی به مسایلی چون موضوع هسته‌یی ایران را ندارد، بلكه بررسی مسایل امنیتی بر اساس ادله‌ی متقن كه حاكی از به هم ریختن صلح و امنیت جهانی باشد را می‌تواند رسیدگی كند. این در حالی است كه مساله‌ی ایران یك بحث، گفت‌وگو و تبادل نظر است كه البته در این مسیر مشكلاتی وجود دارد. یكی از این مشكلات این است كه غرب در این گفت‌و‌گو‌ها سعی دارد ایران را از حق خود بر خلاف مقررات ان.پی.تی محروم كند. 

 

این استاد دانشگاه افزود: ‌هر اندازه كه رییس جمهور آمریكا مدعی ارجاع مساله‌ی هسته‌یی به شورای امنیت باشد، به لحاظ قانونی قادر به این كار نیست. حتی اگر ایران نسبت به اجرای بیانیه‌ی شورای امنیت بی‌اعتنایی كند، باز هم سازمان ملل در شرایطی نیست كه ایران را در این رابطه با تحریم مواجه كند.  

هر اندازه كه رییس جمهور آمریكا مدعی ارجاع مساله‌ی هسته‌یی به شورای امنیت باشد، به لحاظ قانونی قادر به این كار نیست. حتی اگر ایران نسبت به اجرای بیانیه‌ی شورای امنیت بی‌اعتنایی كند، باز هم سازمان ملل در شرایطی نیست كه ایران را در این رابطه با تحریم مواجه كند

رییس موسسه یورو‌سویك لندن در نگاهی ژئوپلیتیك و ژئواستراتژیك به تحولات اخیر در بحث هسته‌یی ایران گفت: با وجود رجزخوانی‌های رییس جمهور آمریكا كه اخیرا به شكلی حیرت‌انگیز در‌آمده است و گزینه‌ی نظامی علیه ایران را منتفی ندانسته است، به تایید همه‌ی كارشناسان و خبرگان صاحب‌نظر در ایالات متحده‌ی آمریكا و دنیای غرب این كشور در شرایطی نیست كه بتواند به تنهایی یا با كمك دیگران اقدام به حمله‌ی نظامی علیه ایران یا هر كشوری دیگری كند. چنین اقدامی در آینده‌ی قابل پیش‌بینی (حدود 10 سال) از سوی آمریكا ممكن نیست. حتی اگر آمریكا تصمیم به خودسری بگیرد و اقدام نظامی پراكنده علیه ایران صورت دهد در آن صورت به خوبی می‌داند كه این اقدامات سخت به زیانش خواهد بود؛ چرا كه این كشور در وضعیتی بسیار نامطلوب در عراق به سر می‌برد. 

 

این استاد دانشگاه با بیان این كه بیانیه‌ی اخیر شورای امنیت در باره‌ی ایران به این معنی بود كه گزارش البرادعی به شورای حكام بازگردانده شود، افزود: به زبان دیپلماتیك یعنی این كه بررسی مساله‌ی هسته‌یی ایران در وظایف شورای امنیت نیست.

 

همانگونه كه كوفی عنان پیش از این اظهار داشته بود كه شورای امنیت وظیفه ندارد در وظایف شورای حكام وارد شود. بنابراین معتقدم شورای امنیت در این راستا واكنش خود را نسبت به گزارش موضوع ایران به سازمان ملل در حد بیانیه محدود كرد. 

 

مجتهدزاده با اشاره به درخواست شورای امنیت از ایران مبنی بر تعلیق كلیه‌ی فرآیند غنی سازی گفت: فرصت دادن به ایران برای تعلیق قابل پیش‌بینی بود، اما ایران از همان ابتدا آمادگی خود را برای این كار اعلام كرده بود. تنها اختلاف نظر در آن است كه تعلیق شامل چه سطوحی و برای چه مدت‌زمانی باشد، چنانچه این دو مساله براساس منافع ملی و حقوق ایران در ان.پی.تی توافق شود، این درخواست قابل اجراست. اگر مساله‌ی تعلیق فعالیت‌های هسته‌یی شامل تحقیق و توسعه‌ شود، رسما حقوق ایران مورد تجاوز قرار گرفته و نیز مقررات بین‌المللی شكسته شده است. 

 

این استاد دانشگاه با اشاره به نشست امروز (پنجشنبه‌) وزرای خارجه‌ی پنج كشور عضو شورای امنیت و آلمان در برلین گفت: آنچه در برلین مورد بحث است برای رسیدن به توافق بر سر جملاتی است كه بیانیه‌ی شورای امنیت درباره ایران را برای جلب افكار عمومی دنیا تشریح كند.


 
اين هم از شورای چی داداش ؟ امنيت !
ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٠ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بیانیه‌ غیرالزام‌آور شورای امنیت درباره ایران 

شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته با اكثریت آرا بیانیه‌ای را به تصویب رساند كه بر اساس آن به ایران 30 روز فرصت داده شده است تا فعالیت‌های مربوط به غنی‌سازی اورانیوم را متوقف سازد، اما در بیانیه‌ی مذكور تمهیداتی در صورت انجام نشدن احتمالی این كار در نظر گرفته نشده است.

 

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، این بیانیه‌ی نه چندان تند در حالی از سوی پنج عضو دایم شورای امنیت و 15 عضو موقتی این شورا به تصویب رسید كه وزرای خارجه فرانسه، ‌آلمان، روسیه، آمریكا و انگلیس امروز در برلین برای بررسی پرونده‌ی هسته‌یی ایران به گفت‌وگو خواهند پرداخت. بیانیه‌ی مذكور كه متن آن از سوی روسیه و چین تنظیم شده است، از مدیركل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌خواهد تا ظرف 30 روز آینده گزارشی را در خصوص همكاری ایران با اقدامات خواسته شده از سوی آژانس ارایه كند. این بیانیه بر اهمیت ویژه‌ی تعلیق پایدار و كامل تمامی فعالیت‌های مربوط به غنی‌سازی و بازفرآوری، ‌از جمله توسعه و تحقیق،‌ از سوی ایران تاكید می‌كند. 

 

بیانیه‌ی شورای امنیت همچنین تصریح می‌كند كه تعلیق غنی‌سازی و پیروی كامل و تایید شده‌ی ایران از تقاضاهای آژانس به یك راه‌حل دیپلماتیك و توافق شده می‌انجامد كه اطمینان می‌دهد برنامه‌ی هسته‌یی ایران منحصرا در راستای اهداف صلح‌آمیز است. به گزارش خبرگزاری نووستی، نماینده‌ی روسیه در سازمان ملل درباره‌ی بیانیه‌ی تصویب شده‌ی شب گذشته در شورای امنیت گفت كه تصمیم‌گیری دشوار بوده است. آندری دنیزوف، نماینده‌ی روسیه در سازمان ملل افزود، شورای امنیت با این بیانیه «نقش اصلی» آژانس بین‌المللی را در تلاش برای آرام كردن اوضاع مورد تایید قرار داده است.  


 
خداحافظ رفيق
ساعت ٦:۱٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٩ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

چه عجب يک فيلم سينمايی توانست کنار ديده بان حاتمی کيا در قلب من برای خودش جا پيدا کند ؟!


 
فرزند شهيدم !
ساعت ۱٠:۱٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۸ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

از وبلاگ 22 اسفند با کمی دخل وتصرف .

 

  22esfand.persianblog.ir

 

هرکی فرزند شهیده دستش بالا ! 

وقتی رو به مخالفین فریاد كشیدی «هر كسی فرزند شهید است با افتخار دستش را بلند كند» خنده‌ام گرفت. نه به دو سه دستی كه از میان جمع بالا رفت، به تو خنده‌‌ام گرفت.

 

در این 4 سالی كه می‌شناسمت می‌دانستم كه سعی داری پنهان كنی فرزند شهیدی. به خیلی‌ها‌ گفته بودی و سفارش كرده بودی به كسی نگویند! هم خنده‌ام گرفت هم تعجب كردم. چطور دستت را بالا گرفتی و فریاد زدی: «اولیش خود من». تعجب كردم، چه چیزی باعث شده بود آن روز آنجا ببینمت.

 

در این چهار سالی كه می‌شناسمت یك بار هم طرف‌ها‌ی مسجد پیدایت نشده بود، حالا آنجا بودی و وسط جمعیت به عنوان كسی كه حق دارد اظهار نظر كند نظر می‌دادی.

 

نمی‌دانم این حق را از كجا پیدا كرده بودی.

 

وقتی فریاد كشیدی پدر من شهید نشده كه اینجا دفن شود، تصمیم گرفتم یكجایی یك طوری ازت بپرسم كه به نظرت پدرت برای چی شهید شد؟ كه تو از سهمیه‌اش استفاده كنی و به دانشگاه بیایی و هنوز دو ماه نگذشته چادرت را برداری و خیلی زود ظاهری پیدا كنی كه قابل تشخیص با كسانی كه از اول حجاب را نمی‏شناخته‌اند نباشی؟

 

اگر ؛؛پدرت برای اين شهيد نشده که اينجا دفن شود ؛؛ بگو شهيد شده تا چه شود ؟

 

پدرت چرا شهید شد خانم ....؟

 

شاید برای اینكه از سهمیه‌ات استفاده كنی و بعد از چهار سال بیشترین جایی كه دیده شوی نه سر كلاس، نه كتابخانه، نه حتی هیچ یك از گروه‌ها‌ی دانشجویي، بلكه جلوی بوفه، توی چمن‌ها‌ی محوطه و جاهایی از این قبیل باشد. انكار نكن، به لطف تیپ و ظاهر پسران و دخترانی كه با آنها دیده می‌شوی آنقدر تابلو هستی كه در ذهن بمانی. به من جواب بده، می‌خواهم بدانم پدرت برای چی شهید شد خانم .....؟


 
انقلاب نارنجی يا قهوه ای‌؟!
ساعت ۱٠:۱۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۸ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

پیروزی اولیه مخالفان انقلاب نارنجی در اوكراین 

نتایج مقدماتی شمارش آرا در اوکراین تاکنون نشانگر آن است که حزب هوادار روسیه به رهبری «ویکتور یانکوویچ» میزان قابل توجهی از آرای انتخابات پارلمانی را در مقابل یوشنکو به دست آورده است.

 

به گزارش رادیو فردا، بر اساس این برآوردها حزب مناطق به رهبری «ویکتور یانوکوویچ» نخست‌وزیر پیشین 33 در صد آراء را از آن خود کرده است. دومین گروه برنده انتخابات حزب سیاسی به رهبری خانم «یولیا تیموشنکو» قهرمان انقلاب نارنجی اوکراین است که توانست با 22 در صد رأی در مقام دوم قرار گیرد. حزب اوکراین ما به رهبری «ویکتور یوشنکو» رئیس‌جمهور فعلی اوکراین تنها 13 درصد آرا را به دست آورده است. یوشنکو در انتخابات سال 2004 میلادی بر یانکوویچ پیروز شده بود.


 
دنيای دری وری - از وبلاگ هلوع
ساعت ٩:٤٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۸ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

چند مطلب ارزشمند ، از وبلاگ هلوع : : HALOA.PERSIANBLOG.COM  به قلم آقا یوسف

 

دنيای دری وری !

در سال 1۹۸1 اسرائيل از ترس توليد بمب اتمى توسط عراق ، با حمايت آمريكا به تأسيسات اتمى اين كشور ( اوراسیک ) يورش برد . اما اينک كارشناسان معتقدند با اينكه آمريكا به شدت ايران را مورد انتقاد قرار مى دهد و خواستار ارجاع پرونده هسته اى ايران به شوراى امنيت است ، اما شرايط به گونه اى نيست كه اسرائيل بتواند به تأسيسات هسته اى ايران حمله كند . 

 

« ابراهيم كام » از اعضاى مركز تحقيقات استراتژيك بگين ـ سادات در اسرائيل معتقد است : شرايط بسيار متفاوت است . اگر اسرائيل حركتى غير ديپلماتيك در اين مورد انجام دهد ، اين نكته را بايد بداند كه جامعه جهانى به هيچ طريقى نمى تواند و قادر نيست كه از حركات بعدى ايران در برابر اسرائيل جلوگيرى كند . ( فکر می کنید این حرکات چه خواهند بود که ذهن دشمنان را مشغول کرده ؟ )

 

ايران اعلام كرده كه تكنولوژى هسته اى را به منظور فعاليت هاى صلح آميز راه اندازى نموده است و از آن براى اهداف غيرصلح آميز استفاده نخواهد كرد . على رغم اينكه تجربه اوسيراك در حال حاضر عملى به نظر نمى رسد، متخصصين معتقدند كه ايران (با توجه به تجربه اوسيراك ) پايگاه هاى اتمى خود را در يك مركز مستقر نكرده است . همچنين بسيارى از آنها در زيرزمين قرار دارند .... ادامه 

 

در ثانی بقول جک استروا _ وزیر امور خارجه انگل ستان ! _ مواضع رييس جمهور ايران در رابطه با انرژي هسته اي از پشتيباني مردمي برخوردار است و این برزگترین عامل بازدارنده دشمن از حمله به تاسیسات اتمی ایران است .

 

من هم تعجب مي‌كنم ! چرا غرب _ خاصه ایالات متحده _ که سياست ناكارآمدي خود را در ظرف 25 سال گذشته نشان داده ، از شكست های خود درس عبرت نمي‌گيرد و دل خود را به سياست های ناموفقی چون تحریم و .. خوش كرده ؟ ..  اگر آمريكا با اين دلخوش مي‌شود بگذار دلخوشي‌اش ادامه داشته باشد . يك چيز براي من مسجل شد كه ظاهراً مغز آقايان «هنگ» كرده و به «دري وري» گفتن افتاده‌اند و جز اين چيزي نمي‌توان گفت و از اين به بعد شاهد اين «دري وري‌ها» هستيم و دنيا ، دنياي «دري وري» است .

 

بوش‌ آمریکا را به ‌انزوا می‌کشاند ؛ حالا ببین

 

 بوش اگر برخورد خود را با کشورهای جهان به ویژه کشورهای اسلا‌می از جمله ایران اصلا‌ح نکند امریکا را دچار انزوا خواهد کرد . ببين کی من اينو گفتم !

 

زبیگنو برژینسکی در یک گفتگوی تلویزیونی که درهیچ یک از رسانه های امریکایی تحت نفوذ صهیونیست ها بازتاب نیافت با تاکید بر اینکه دولت بوش با سیاست های غلط خود امریکا را به سمت انزوا سوق می دهد گفت: پایان غلبه امریکا و اروپا در جهان خیلی نزدیک است و کشورهای آسیایی به زودی قدرتهای بزرگ جهان می شوند .

 

از جملات مشاور امنیت ملی پیشین امریکا ( که به عنوان کلمات قصاری در تاریخ می ماند (:

-          بوش و متحدانش هرگز نمی‌توانند با زور و اسلحه مردم سالا‌ری و دموکراسی را به کشورهای دیگر صادر کنند .

-          .. در حالیکه در ایران انتخاباتی آزادی برگزار شده است و دولتی قانونی بر سرکار است امریکا باز هم ایران را غیر دموکراتیک می‌نامد . اما از سوی دیگر از رژیم هایی که هرگز با انتخاب مردم برسر کار نیامده اند حمایت می کند.

-          .. درجایی که روسیه‌, هند , پاکستان و اسراییل در نزدیکی ایران زردخانه های هسته ای دارند امریکا نمی تواند ایران را که از قدرتهای منطقه است از فعالیت های صلح آمیز هسته ای منع کند .

-          .. دولت امریکا از یک سو دم از مبارزه با تروریسم می زند اما از سوی دیگر به گروهک منافقین که توسط خود واشنگتن تروریست شناخته شده است پول می‌دهد تا ضد دولت قانونی ایران اقدام کند.


 
سياست آمريکا همچنان در چنبره تناقضات خودساخته
ساعت ۸:۳٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

بوش بار دیگر از ایران و سوریه خواسته است در کوشش های عراق برای استقرار دمکراسی مداخله نکنندآقای بوش این درخواست را روز شنبه در پی جلسه ای در کاخ سفید با مقامات وزارت عنوان کرد. در این جلسه، مساله ابزارهای انفجاری دست سازی مطرح شد که سربازان آمریکائی در عراق را هدف می گیرد. بوش پیشتر، در سخنرانی رادیوئی هفتگی خود گفت وضع عراق همچنان متشنج است، و ابزارهای انفجاری دست ساز تهدید اصلی برای سربازان عراقی و آينده یک عراق آزاد است.

او خطاب به ايرانيان اعلام كرد: اگر ايرانيان مي خواهند كه بر نتيجه روند سياسي و يا روند امنيتي عراق تاثير بگذارند بدانند كه ما نارضايتي خود را اعلام مي كنيم. ما از كشورهاي منطقه مي خواهيم كه اجازه دهند عراق روند دموكراسي خود را طي كند و اين خواسته شامل ايران و همچنين سوريه مي شود.

او سوريه را متهم مي كند كه به شورشيان براي ورود به عراق كمك مي كند. واشنگتن همچنين مدعي است كه ايران مشوق راديكاليسم در ميان شيعيان عراق است و اجازه مي دهد مواد اوليه براي توليد بمبهاي دستي از مرزهايش وارد عراق شود.

اين سخنان در حالي گفته مي شود كه سفير آمريكا در عراق در گفتگوي اختصاصي با تلويزيون عراقي الشرقيه شنبه‌شب درخواست مجدد خود براي مذاكره با مقامات ايران، بويژه بر سر عراق را تكرار كرد.  زلماي خليل زاد سفير آمريكا در عراق اضافه كرده است : قبلا از مقامات ايراني خواستم براي حل اختلافات خود بويژه بر سر عراق با ما وارد مذاكره شوند و من همچنان اين دعوت را بار ديگر تكرار مي‌كنم تا نگراني‌ها بر طرف شود.

در همين زمينه مجله ساندي تايمز خبر درخواست كمك زلماي خليل زاد سفير آمريكا در عراق از تهران براي آرام كردن خشونت ها در عراق و باز گرداندن صلح و امنيت به آن كشور را منتشر كرد. اين درخواست در قالب نامه اي به زبان فارسي و با امضاي زلماي مطرح شده است خليل زاد ـ كه به زبان فارسي صحبت مي كند ـ در نوامبر گذشته اعلام كرده بود كه او از طرف بوش مامور شده است تا ايران را وارد جريان عراق كند و كمك ايران براي برقراري صلحي پايدار در عراق لازم است.


 
نظام به آمريکا از چه منظری می نگرد؟
ساعت ۸:٢٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

مقام معظم رهبری :

آمریكایی‌ها درباره حقوق بشر، دموكراسی، انرژی اتمی و تروریسم، تهمت‌های فراوانی به جمهوری اسلامی ایران می‌زنند اما حرف حقیقی آن‌ها این است كه ملت ایران باید اجازه دهد سلطه‌ی اقتصادی سیاسی و فرهنگی آمریكا بر ایران عزیز دوباره برقرار شود و آمریكایی‌ها هم چون دوران پهلوی با تعیین مدیران كشور اداره‌ی همه‌ی امور این مملكت را برعهده گیرند...مگر ملت ایران تا به حال تحریم نبوده است كه او را از تحریم می‌ترسانید، ملت ما همه پیشرفت‌های علمی و پزشكی، نظامی و صنعتی خود را در اوضاعی بدست آورده است كه شما او را تحریم كرده بودید. بنابراین این ملت بزرگ را از تحریم نترسانید.

آمریكای هیروشیما، آمریكای «گوانتانامو و ابوغریب» و آمریكای سانسور و زور و سلطه، خود را پرچمدار حقوق بشر می‌خواند كه در این زمینه نیز برای روشن شدن واقعیت، ما پیشنهاد همه‌پرسی جهانی می‌دهیم تا مشخص شود رییس جمهور فعلی آمریكا در افكار عمومی جهانیان همراه با شارون، صدام و میلوشوویچ به عنوان مجسمه‌های شرارت در یك ردیف قرار دارد...هم‌چون گذشته اعلام می‌كنیم در هیچ‌یك از مسائل مورد اختلاف ایران و آمریكا، با آمریكایی‌ها مذاكره نخواهیم كرد چرا كه در منطق آنها مذاكره معنا و مفهوم حقیقی ندارد و فقط ابزاری برای تحمیل خواسته‌های خود بر طرف مقابل به شمار می‌آید...مسوولان آمریكا در داخل و خارج عراق بارها از ایران درخواست مذاكره كردندكه مقامات ما اعتنایی نكردند اما با تكرار این درخواست، مسوولان ایرانی با درنظر گرفتن این احتمال كه شاید مذاكره درباره‌ی اوضاع عراق، در جلوگیری از ناامنی‌های فاجعه‌ آفرین این كشور موثر باشد با انتقال دیدگاه‌های خود به آمریكا موافقت كردند.

مسوولان آمریكا در ماجرای اخیر نیز خوی سلطه‌طلبی خود را نشان دادند و گفتند: این مذاكره به منزله احضار مسوولان ایرانی است و ما به آنها می‌گوییم كه شما غلط می‌كنید مسوولان ایران احضار كنید.

مشهد مقدس  - ۱/۱/۱۳۸۵

امام خمینی (قدس سره الشریف ):

حريف هاي ما كار كشته و كار كرده و مطالعه كرده هستند ، اينها مطالعه كردند كه بايد در اين وقتي كه چنين انقلابي با دست خود ملت پيش آمده است كودتا نبوده است كه اختيارش را بشود يك كسي بگيرد و تحت نفوذ ديگري باشد ، با دست همين ملت بوده است و يك ملت را نمي شود مهار كرد ، بايد چه بكنند ، تا اين كه اين انقلاب را نگذارند به ثمر برسد . بايد خود انقلاب را از باطن خود فاسد كنند.

فعاليت الان در اين جهت است كه مي خواهند اين انقلاب را در خودش ايجاد نفاق و اختلاف كنند و مدفونش كنند و پس از اين كه خود انقلاب مدفون شد، بيايند و يك نفري كه خودشان تعيين مي كنند ، يك كودتايي ، يك بساطي درست كنند و همان مسائل سابقش را پيش بياورند . ملت ما بايد يك مطلب را لااقل كه يك مطلب واضحي است فراموش نكند ، كه قدرت بزرگي كه منافع داشته است در ايران مطامع داشته است در ايران، منافع نفت داشته است در ايران ، منافع سوق الجيشي داشته در ايران ، يك مركزي است كه حساس است براي ابر قدرت ها ، يك چنين كشوري كه زن و مردش ، بچه و بزرگش قيام كردند و با خواست خدا و وحدت كلمه پيش بردند ، اينها حالا براي ضربه اي كه خوردند ، منافع از دستشان رفته است نمي توانند در اين محل . ديگر آن طور توطئه هايي كه پيشتر مي كردند ، زمان رژيم سابق كه اينجا را محل از براي آن چيز هايي كه مي خواستند خودشان ، پايگاههايي كه مي خواستند خودشان قرار بدهند حالا ديگر برايشان نمي شود. اينها درصدد برآمدند كه از باطن خود اين نهضت ، انقلاب يك پوسيدگي ايجاد كنند . در همه قشرها عمال آنها نفوذ كردندصحيفه نور ، ج 11 . ص 108

آني كه آنها نقشه اصلي اشان اين است كه در داخل يك كاري انجام بدهند . آمريكا مي داند كه عرضه اين را ندارد كه در ايران وارد بشود يك كاري انجام بدهد، خودش هم مي داند اين را خودشان هم ميفهمندكه ما نمي خواهيم كه سربازهاي آمريكا در خليج از بين بروند ، آقايان هم گفتند اين را انها اين مسئله را ظاهر مي كنند كه با هو و جنجال ما را از ميدان بيرون كنند. آنها خوفي ندارند ، اني كه خوف دارد اين است كه با اين شيطنت ها ايادي آنها كه باز هستند در كشور ، با اين شيطنت ها ايجاد اختلاف كنند، دو دسته كنند.صحيفه نور ، ج 19 ، ص 14

از خارج هيچ ترسي نداشته باشيد ، از داخل خودمان بترسيد از اين كه با توطئه ها شما ها را از هم جدا كنند. آنچه كه من مي فهم و احتمال زياد مي دهم اين است كه آمريكا نه دخالت نظامي در ايران مي خواهد بكند و نه حصر اقتصادي، اگر هم حصر اقتصادي بكند تا حج نمي شود ، خودش هم مي داند، لكن از راه اساسي تر پيش آمدند و آن راه اين است كه ما را از باطن خودمان آسيب پذير كند و ما را بگنداند از باطن خودمان ، از اول هم بنانشان بر همين معناست . شايد در انقلابهايي كه واقع مي شود آنهايي كه مي خواهند نفع ببرند يا ضرري كشيدند كه مي خواهند جبران كنند ، نفعشان اين باشد كه خود انقلاب را در باطن خودش آسيب برسانند.

آن همه دست ها در كار اين معنا هستند ، شايد اين صحبت هايي كه در خارج مي كنند به اين كه ما دخالت نظامي مي كنيم يا حصر اقتصادي مي كنيم شايد براي اين معنا باشد كه اذهان ما را منصرف كنند آن طرف و از آن چيزي كه در كشور خودمان دارد مي گذرد غافل كنند . شما غافل از اين شياطين نباشيد كه اينها مطالعه كرده هستند ، ماها تازه وارد اين ميدان ها شديم . شماها تازه وارد اين ميدانها شديد و بر حسب آن انساني هم كه داريد آن شيطنتها كه در آن هستند كمتر وارد هستيد اينها مطالعه كردند نه ده سال و نه نه سال ، در طول تاريخي كه راه پيدا كردند ، مطالعه كردند ، نه مطالعه فقط كشورها را ، يعني مخازن اينجاها را ، اين هم يك مطالعه طولاني در آن شده قبل از اين كه اتومبيل و طياره و اين طور مسائل پيدا باشد ، اينها كارشناسهاشان را مي فرستادند در شرق و وجب به وجب اين مملكت ها را گردش مي كردند ، با شتر مي رفتند اين بيابانها را، با قافله مي رفتند اين بيابانها را گردش مي كردند و هر جايي كه يك چيزي پيدا مي شد يادداشت مي كردند نقشه بر مي داشتند اين يك سري كارشان كه بفهمند در كشور شما چه دارد، مخازن شما چي هست . اين مال حالا نيست ، اين مال ،از سابق كه راه باز كردند دنبال اين قضيه هستند. صحيفه نور ، ج 11 ص 23 


 
اعتراف مودبانه به يک عمل وحشيانه
ساعت ۱۱:۳٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٥ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

 

وبلاگی به اسم وبلاگ 22 اسفند ، از سوی بچه های انجمن اسلامی در دانشگاه تاسیس شده تا از نگاه انجمن ، ماجرای حوادث رخداده در جریان تدفین 3 شهید گمنام را وقایع نگاری کند. در این وبلاگ چیز جالبی دیدم . اینجا، حرفشان را لابلای جملات خود زده اند. اینجا تقریبا می شود گفت برای مخاطب انجمنی نوشته اند. اینجا آنجایی است که خیلی ، ریا نکردند. اینجا تقریبا به همه چیز اعتراف کرده اند. بخشهایی چند متن این را می آورم :

 

 

این متن ، از جدیدترین متن های این وبلاگ است . این مطلب ، دیروز ( جمعه ) روی وبلاگ گذاشته شده است . آرام آرام دارند  به فکر اعمال خودشان می افتند :

 

1-       ..شاید مناسبترین قشر جامعه برای یادگرفتن اصول دموکراسی و مبانی رفتار در یک جامعه مدنی قشر دانشجو باشد چراکه زمینه این یادگیری برایش مهیاتر است و البته اصولاً باید علاقه مندتر هم باشد! اما سؤال این است که در جامعه ای مثل جامعه ما چطور میشود این اصول و مبانی را فراگرفت؟ توسط کدام الگو؟ جواب این است که آنانکه باید الگو باشند خود مشوق رفتار خشونت آمیز هستند و این باعث سردرگمی هرچه بیشتر این قشر مستعد میشود...

2-       شما که انتظار ندارید جناب دکتر سهراب پور یکبار دیگر اجازه بدهد که کسی یک سیلی دیگر نثارشان کند؟! – البته اگر دفعه آینده به عمر تحصیل این دانشجویان و عمر ریاست ایشان قد دهد!!- و اینطور به انحراف کشیده شدن این فعالیت دانشجویی بهانه خوبی خواهد بود برای سرکوب و مسکوت نگاه داشتن فعالیتهای دیگر

3-       پس وقتی ما خود را، تنها ،در برابر این سیل قوی و البته پیشبینی نشده میبینیم، انگار تمام آن مخالفتمان را با هرنوع عمل خشونت آمیزی از یاد میبریم و دست به ضرب و شتم میزنیم و خواستار استعفای رییس دانشگاهی میشویم که میدانیم قطعاً رییس بعدی از او بدتر خواهد بود.

 

متن دوم ، متنی است که روز دوم عید روی وبلاگ خود گذاشتند :

 

در پی به خاکسپاری  سه پیکر گمنام به جا مانده از جنگ ( نام شهید حذف شده است. اینها اصلا این شهدا را شهید به حساب نمی اوردند. شاید هم اصلا مفهومی بنام شهید در قاموس آنها وجود ندارد ) در دانشگاه صنعتی شریف، ما امضا کنندگان این بیانیه از این نمایش موهن (کدام نمایش موهن ؟ خودشان جواب این سئوال را داده اند : " خاکسپاری  سه پیکر گمنام به جا مانده از جنگ در دانشگاه صنعتی شریف " و هیچ اشاره ای به چیز دیگری اینجا وجود ندارد. پس با این حساب ، تدفین شهداء ، نمایش موهن است. ) اظهار تاسف و ضمن همدلی با دانشجویان معترض موارد زیر را محکوم  می کنیم:

 

1-     اقدام ناموجه و غیرانسانی  تبدیل فضای دانشگاه به گورستان.  !!! ( همانطور که گفتم ، از نظر اینها مفهوم شهید روشن نیست. والا مدفن شهید ، گورستان وقبرستان نام نمی گرفت. دین به ما می گوید شهید نمرده . اسلما به ما یاد داد شهید از ما کمتر نمی شنود و کمتر نمی بیند. غیر انسانی بودن تدفین شهید ، یک سمبل فرهنگی و دینی ، در یک مرکز فرهنگی بنام دانشگاه ، آنهم در مسجد ، چگونه غیر انسانی است ؟ خدای بهم چسباندن کلمات بزرگ شده اند ! )

 

2-     دست آویز قرار دادن واژگانی چون شهید و شهادت به منظور سؤاستفاده های  سیاسی و ایدیولوژیک.  ( اینها هروقت اسم شهید را می شنوند ، بیاد سیاست می افتند. والا چرا هنوز نمی گویند منظرشان کدام سوء استفاده است ؟ این کدام سوء استفاده ای است که اینها نمی توانند بکنند ؟  چیز عجیب تر ، سوء استفاده ای بنام سوء استفاده ایدئولوژیک است. این اصلا یعنی چی ؟ مگر به شهید ، ایدئولوژی ای جز ایدئولوژی و فرهنگ بسیجی ، فرهنگ شهادت ، فرهنگ و ایدئولوژی امام خمینی و ... قابل انتساب است؟ چرا بصراحت نمی گویند با فرهنگ شهادت مشکل دارند ؟ چرا کلی گویی می کنند ؟ سوء استفاده ایدئولوژیک دیگر یعنی چی؟ آیا شهید و شهادت ، واژه اند یا حقیقت و فرهنگ ؟ چرا می خواهند شهید وشهادت او را مفاهیمی مجرد و غیر قابل لمس و دور از ذهن ، تصویر کنند ؟ )

 

3-     پافشاری سودجویانه در گسترش فرهنگ جنگ . (اولا فرهنگ جنگ دیگر چیست ؟ مقدس دانستن دفاع در برابر تجاوز ، اسمش فرهنگ جنگ است ؟ پس بفرمائید آن فرهنگ خوب چیست ؟ پذیرفتن ذلت ، در مقابل متجاوز ؟ پس حکم اولیه نفی سبیل چه می شود ؟ خداوند متعال هیچ تلاشی برای تسلط غیر مسلمان بر مسلمان را نمی پذیرد. چیز دیگر اینکه سودجویی از فرهنگ شهادت و فرهنگ دفاع مقدس دیگر چیست ؟ مگرکسی که این فرهنگ را داشته باد و آن را ترویج دهد ، چیزی جز ایثار واز خودگذشتگی در راه هدف ومقصود و ایمان را ترویج می دهد ؟ البته که پافشاری بر ترویج فرهگن شهادت و دفاع در مقابل تجاوز ، افتخار ما و این شهدا است. )

 

4-     مماشات رییس دانشگاه صنعتی شریف در برخورد با این اقدام. ( و به عبارتی ، مستحق سیلی در گوش و لگد در شکم  شدن ایشان !!! )

 

5-     سکوت و بی تفاوتی استادان دانشگاه در اعتراض به این اقدام. ( و به عبارتی ، مستحق کتک شدن ایشان هم !!! )

 

6-     وارونه جلوه دادن حقایق توسط رسانه های وابسته به ویژه افسانه سازی های روزنامه کیهان. (من که فعلا دارم به  وبلاگ خود شماها استنادمی کنم ! )

 

7-     اظهارات جانبدارانه و نادرست وزیر علوم. ( حالا اگه اینو نگید چی بگید ؟ )

 

8-     ورود گروه های فشار در روز خاکسپاری و زد و خورد با مخالفان طرح. ( معلوم نیست این گروه فشار کی بوده که اینقدر با دفن شهدا مخالف بوده و رفته دکتر سهراب پور را زده !!! بعد هخم معلوم نشد این نیروهای موافق طرح که همه از انجمن دانشگاه بودند چرا اینقدر اد و ولد کرده اند که بقول خودشان شده اند 1000 تا ؟!! )

 

9-     ایجاد فضای ترس، تهدید و بازجویی علیه مخالفان طرح. ( وقتی خودتان اعتراف به این کارها دارید و در حقیقت به گروه فشار تبدیل شده اید ، می خواهید باج هم بدهند و یک تشویقی هم بشوید !! چطور است ؟!! من ندیدم حزب اللهی کاری بکندو مثل شماها اینقدر قل وبعدش بترسد. ولو اینکه بخواهد روی تانکهای اسرائیلی در جنوب لبنان عکس حضرت امام را بچسباند. یا اینکه عکس رهبری را به بدنه ناو آمریکایی با چسب و سریش الصاق کند !!! شماها هم که ترسیدن ، کار همیشه تان است. چیزی جدیدی

بگو عمو ! )

 

جالب آنجا است که این ماجرا ، چاشنی دروغ هم دارد : "آن ها به من آموختند در زمان تشييع عزيزترين فرزندان اين مرز و بوم، مي توان مشت و لگد زد، هتک حرمت کرد، ناموس مردم را به خاک و خون کشيد، از باتوم و گاز اشک آور استفاده کرد. ( یادشان رفته آن آخرین باری را که ادعای به خاک و خون کشیده شدن دانشگاه را در کوی دانشگاه مطرح کردند ، یکی از آنهایی که جنازه اس را خواسته بودند ، سلیمانی بود که در دادگاه سردار نظری داد وبیداد می کرد و سردار نظری در دادگاه رو به قاضی طباطبایی گفت : اقای قاضی ایشان یکی از همان 11 نفری است که جنازه او را از ما می طلبند. جالب آنجا است که اسامی برخی کسانی را نوشته بودندکه پیش خانواهد خود در شهرستان بودند  و جالبتر آنکه ، B.B.C می گفت 9 نفر واینها می گفتند 11نفر ! یعنی از بی.بی.سیاه لندنی هم بزرگتر خالی بیستند ! و سر اخر ، واقعا در کل آن شب در کوی دانشگاه چند نفر کشته شده بود ؟ صفر نفر ! و تنها کشته کل کوی دانشگاه ، عزت ابراهیم نژاد ، سرباز ستوان 2 سپاه بود که البته با گلوله ماکاروفی کشته شده بود که در روز دادگاه ، توسط انجمن اسلامی ، به عنوان سلاح کشفی ، تحویل دادگاه شد !!! نمی دانند که علاوه بر کوی دانشگاه که طی آن ، رئیس کلشان یعنی خاتمی بعنوان رئیس شورایعالی امنیت ملی مجبور به عذرخواهی کتبی و رسمی از سردار نظری شد ، و بخواطر دروغهایی که گفته بود کارش داشت به دادگه ویژه روحانیت می کشید ، حالا ، بخاطر دروغهایی که گفتند (ناموس مردم را به خاک و خون کشيد، از باتوم و گاز اشک آور استفاده کرد ) کاملا رسمی ، جواب پس خواهند داد ! و بعد آن است که مجبور باشند فکری برای حل آبرویریزی که با کتک زدن دکتر سهراب پور ایجاد کردند کنند !

 

حالا این نفرت از فرهنگ شهادت را و این کینه از شهید را و این گورستان نامیدن مزجع او را بگذارید کنار این ادعا : من آنروز اشک ریختم. .. پس هرقطره آن را به پای آن سه شهیدی میریزم که ناظر بر مظلومیت دانشجویان بودند و فریاد میزدند:

« هیچ شک نباید داشت...روز خوبتر فرداست و با ماست »

 

چه چیزی را پنهان می کنید ؟ کینه ء قلبی تان نسبت به آنچه که با کلمه بسجی ترکیب  وهمراه می شود ؟ دشمنی ذاتی تان با فرهنگ شهادت ؟ صفحات روزنامه هایتان در طول 8 سال باصطلاح اصلاحات !؟ یادتان رفته اصولا امام حسین (ع) را یک  خشونت طلب و بسیجیان را نیز پیرو او می دانستید ؟ چه

یزی را انکار می کنید ؟ مخاطلفت ذاتی تان با تدفین شهدا با دانشگاه ؟  بعد از چماقداری ، مظلوم نمایی می کنید ؟ این که چیز جدیدی نیست . نکند می خواستید بایستیم  وببینیم که کاری خواهید کرد که تا آخر عمر ، از یادمان نرود وبر خود بکوبیم که چرا در مقابل شما سکوت اختیار کردیم تا بگذاریم دانشگاه را به همان پادگانی تبدیل کنید که اوائل انقلاب شده بود ؟

 

ذهی خیال باطل !  


 
بخش صوتی وبلاگ من از کنار صفحه آمد اينجا :
ساعت ٢:۳٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

.:: بخش صوتی وبلاگ::.

با تشکر از سماوات دات کام و شهید آوینی

سرود خرمشهرنامه دختر شهید به بابایش

هشیـارباش رهبریسرود دیو آمریکاییسرود جـانبـازوظیفه رهبر در کلام رهبرشعر سپهر با صدای سپهرمجلس در کلام امـام رهرهبر در کلام امـام رهسرود ملی جمهوری اسلامی ایرانمن ایرانی ام ، آرمانم شهادتصبح پیـروزی مبارک بادشهید ، راه تو افتخارهوا دلپذیر شدبهاران خجسته بـادای ایـران ای مرز پرگهرای بهشت زهراشعـر انقلابلالهء درخون خفتهبت گر باقیستای دین انسان سازایران ، رگبار مسلسلها


 
آمريکا غلط می کند مسئول ايرانی را احضار کند!
ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله

من که شخصا فکر می کنم ، آمريکايی ها ، عادت دارند سالی حداقل يکبار برای خودشان فحش بخرند ! اول می گويند بيائيد مذاکره کنيم بعد می گويند احضار کرديم !! حالا که اينطور شد مذاکره در مورد عراق هم اگر اينطور پيش بخواهد برود ممنوع است ! فکر کنم رئيس جمهور آمريکا موقی که جملات رهبری ، ديگر به اينجا رسيده ، تلويزيون را خاموش کرده ! :))

رهبر انقلاب: در هیچ ‌یك از مسائل مورد اختلاف، با آمریكا مذاكره نخواهیم كرد

رهبر انقلاب با اشاره به سلطه‌گری و دروغ‌های مقامات آمریكایی درباره اینكه ایران می‌خواهد در مسائل گوناگون با آمریكا مذاكره كند، افزودند: مسئولان آمریكا در ماجرای اخیر نیز خوی سلطه‌طلبی خود را نشان دادند و گفتند: این مذاكره به منزله احضار مسئولان ایرانی است و ما به آنها می‌گوییم كه شما غلط می‌كنید مسئولان ایران احضار كنید... 

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر امروز در اجتماع عظیم ده‌هاهزار تن از زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) با تبیین افق پیش روی ملت و دولت در سال مزین به نام مبارك پیامر اعظم (ص)؛ به تشریح مواضع نظام اسلامی در موضوع انرژی و فناوری هسته‌ای شورای امنیت و برخی مطالب مطرح شده درباره‌ی مذاكره با آمریكا درباره‌ی عراق پرداختند و تاكید كردند: ملت و مسوولان نظام با همت، امید، همبستگی و تكیه بر عنایات الهی از منافع، مصالح و حقوق خود با اقتدار و عزت پاسداری خواهد كرد.  

نامگذاری سال نو به نام پیامبر اعظم به معنای این است كه ملت و دولت ایران در این سال تصمیم گرفته است در راه رسیدن به جامعه‌ و تمدنی كه هدف پیامبر مكرم بود خیزش بلندی داشته باشند و سال نو را به سال امید ، كار ، مجاهدت ، خدمت ، طراحی‌ های هوشمندانه برای آینده و سال حركت به جلو تبدیل سازد.

به گزارش شریف نیوز، ایشان در این دیدار كه در صحن جامع رضوی حرم مطهر حضرت علی‌بن موسی الرضا (ع) انجام شد، تقارن عید نوروز با اربعین حسینی را باعث رونق معنوی آغاز سال نو خواندند و افزودند: اربعین، تجلی عشق به تربت و مرقد سید‌الشهدا (ع) و آغاز جاذبه‌ی مغناطیسی حسینی است كه با وجود گذشت قرن‌های متمادی هم‌چنان دل همه دوستداران اهل بیت و همه‌ی آزادگان جهان را به سوی رستگاری و عزت و افتخار می‌كشاند.


آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مزین شدن سال 1385 به نام پیامر اعظم اسلام (ص) خاطرنشان كردند: پیامبر اعظم اسلام مجموعه‌ی تكامل یافته‌ی فضایل همه‌ی انبیاء و اولیاء الهی در طول تاریخ و درخشان‌ترین كهكشان عالم وجود است كه هزاران منظومه و خورشید درخشان فضیلت و كرامت را در خود جای داده است.

رهبر انقلاب اسلامی علم توام با اخلاق، حكومت همراه با حكمت، عبادت همراه با خدمت به خلق، جهاد توام با رحمت، عزت همراه با فروتنی، روز آمدی توام با دوراندیشی و صداقت با مردم در عین پیچیدگی سیاسی را از جمله ویژگی‌های پیامبر مكرم اسلام برشمردند و تاكید كردند: علاوه بر این خصوصیات كه در سال نو راه‌های روشن هدایت و سعات را در پیش روی ملت و دولت ایران قرار می‌دهد؛ وجود پیامبر اعظم اسلام در عرصه‌ی بین‌المللی نیز نقطه پیوند عقاید و عواطف همه‌ی ملت‌های مسلمان و همه‌ی امت اسلامی است.  

اربعین، تجلی عشق به تربت و مرقد سید‌الشهدا (ع) و آغاز جاذبه‌ی مغناطیسی حسینی است كه با وجود گذشت قرن‌های متمادی هم‌چنان دل همه دوستداران اهل بیت و همه‌ی آزادگان جهان را به سوی رستگاری و عزت و افتخار می‌كشاند.

ایشان با تشریح وظایف سنگین مسوولان و مردم در سال مزین به نام مبارك پیامبر اعظم، افزودند: همه‌ی تاریخ و همه ی سال‌ها متعلق به آن وجود بی‌همتاست؛ اما نامگذاری سال نو به نام پیامبر اعظم به معنای این است كه ملت و دولت ایران در این سال تصمیم گرفته است در راه رسیدن به جامعه‌ و تمدنی كه هدف پیامبر مكرم بود خیزش بلندی داشته باشند و سال نو را به سال امید، كار، مجاهدت، خدمت، طراحی‌های هوشمندانه برای آینده و سال حركت به جلو تبدیل سازد.  

آیت‌الله خامنه‌ای در نگاهی به اوضاع عمومی كشور، تصمیم و عزم قاطع برای خدمت خستگی‌ناپذیر به مردم را شاخصه‌ی اصلی دولت جدید دانستند و افزودند: دولت و رییس جمهور منتخب ملت، با تكیه بر شعارهای انقلاب و امام بزرگوار و پررنگ‌ كردن اهداف انقلاب، تلاش می‌كند با همه‌ی توان خود، گره‌های زندگی مردم را باز كند و ضمن تقویت زیر ساخت‌های بهتر برای رسیدن به وضع مطلوب، در خارج از كشور نیز عزت و استقلال ملی را متناسب با شان ملت بزرگ ایران حفظ نماید.  

دولت و رییس جمهور منتخب ملت، با تكیه بر شعارهای انقلاب و امام بزرگوار و پررنگ‌ كردن اهداف انقلاب، تلاش می‌كند با همه‌ی توان خود، گره‌های زندگی مردم را باز كند و ضمن تقویت زیر ساخت‌های بهتر برای رسیدن به وضع مطلوب، در خارج از كشور نیز عزت و استقلال ملی را متناسب با شان ملت بزرگ ایران حفظ نماید.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به امكانات فراوان كشور در زمینه‌های گوناگون افزودند: در منطق جمهوری اسلامی ایران توسعه و پیشرفت همراه با عدالت معنا و مفهوم می‌یابد و دولت جدید مصمم است در این حركت عظیم كه از اول انقلاب شروع شده است یك گام بلند بردارد.

رهبر انقلاب «خلاقیت و تولید در مفهوم وسیع كلمه» را نیاز امروز كشور دانستند و تاكید كردند: رمز سعادت ملت «تولید كار و كالا، تولید علم و فناوری، تولید ثروت و معرفت و تولید عزت، منزلت و انسان‌های كارآمد» است و تلاش در هر كدام از این عرصه‌ها جهاد فی‌سبیل‌الله به شمار می‌آید.  

آیت‌الله خامنه‌ای با دعوت از دانشجویان، استادان و دانشگاه‌ها به حركتی وسیع در باب علم‌آموزی و تولید علم و فناوری خاطرنشان كردند: ایران باید كشوری عالم شود و جوانان ما باید با حركتی جهادی، علم را به فناوری، فناوری را به صنعت و صنعت را به توسعه‌ی كشور وصل و مرتبط كنند.  رهبر انقلاب اسلامی با فراخوان آحاد مردم به خیزشی همگانی در باب «پیشرفت همراه با عدالت» تاكید كردند: در سال پیامبر اعظم، هر ایرانی در هر جا كه هست و به هر كاری كه مشغول است یك گام به جلو برمی‌دارد چرا كه در منطق و آیین پیامبر اعظم اسلام توقف تحجر و نومیدی راهی ندارد و دل هر مسلمان مملو از امید نبوی است.  

در سال پیامبر اعظم، هر ایرانی در هر جا كه هست و به هر كاری كه مشغول است یك گام به جلو برمی‌دارد چرا كه در منطق و آیین پیامبر اعظم اسلام توقف تحجر و نومیدی راهی ندارد و دل هر مسلمان مملو از امید نبوی است.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه‌ی بحث با اشاره به تلاش دشمنان ملت برای جلوگیری از حركت روشن و امیدواركننده‌ی ایران، به بررسی خواست‌های حقیقی سردمداران آمریكا پرداختند و خاطرنشان كردند: آمریكایی‌ها درباره حقوق بشر، دموكراسی، انرژی اتمی و تروریسم، تهمت‌های فراوانی به جمهوری اسلامی ایران می‌زنند اما حرف حقیقی آن‌ها این است كه ملت ایران باید اجازه دهد سلطه‌ی اقتصادی سیاسی و فرهنگی آمریكا بر ایران عزیز دوباره برقرار شود و آمریكایی‌ها هم چون دوران پهلوی با تعیین مدیران كشور اداره‌ی همه‌ی امور این مملكت را برعهده گیرند. ایشان در تبیین روش‌های دولت آمریكا، به تهدید و ارعاب، تبلیغات جنگ روانی، سرد كردن مردم، ایجاد دو دستگی، تحریك عصبیت‌ها، القاء احساس عدم امنیت در مردم، القای تردید نسبت به آینده و فشارهای فرسایشی برای خسته كردن مسوولان كشور اشاره كردند و خاطرنشان كردند: همه‌ی این روش‌ها و تلاش‌ها با هوشیاری ملت و دولت به جایی نخواهد رسید.  

مگر ملت ایران تا به حال تحریم نبوده است كه او را از تحریم می‌ترسانید، ملت ما همه پیشرفت‌های علمی و پزشكی، نظامی و صنعتی خود را در اوضاعی بدست آورده است كه شما او را تحریم كرده بودید.

رهبر انقلاب به تهدید آمریكایی‌ها مبنی بر تحریم ملت ایران اشاره كردند و افزودند: مگر ملت ایران تا به حال تحریم نبوده است كه او را از تحریم می‌ترسانید، ملت ما همه پیشرفت‌های علمی و پزشكی، نظامی و صنعتی خود را در اوضاعی بدست آورده است كه شما او را تحریم كرده بودید. بنابراین این ملت بزرگ را از تحریم نترسانید. آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری نفرت ملت‌های جهان از جمله امت اسلامی از دولت آمریكا، به ادعاهای مقامات آمریكایی مبنی بر منزوی بودن ایران اشاره كردند و افزودند: برای مشخص شدن انزوای ایران یا آمریكا، پیشنهاد می‌كنیم همه‌پرسی در جهان اسلام برگزار شود تا با سنجش میزان محبوبیت رییس جمهوری ایران و رییس جمهور آمریكا واقعیت مشخص‌تر شود و اگر سردمداران آمریكا از نتایج خفت بار این همه‌پرسی نمی‌ترسند این گوی و این میدان.  

ایشان ، به ادعاهای مقامات آمریكایی مبنی بر منزوی بودن ایران اشاره كردند و افزودند: برای مشخص شدن انزوای ایران یا آمریكا، پیشنهاد می‌كنیم همه‌پرسی در جهان اسلام برگزار شود تا با سنجش میزان محبوبیت رییس جمهوری ایران و رییس جمهور آمریكا واقعیت مشخص‌تر شود و اگر سردمداران آمریكا از نتایج خفت بار این همه‌پرسی نمی‌ترسند این گوی و این میدان.

ایشان اتهام نقض حقوق بشر به ایران را از لطیفه‌های مضحك این دوران برشمردند و افزودند: آمریكای هیروشیما، آمریكای «گوانتانامو و ابوغریب» و آمریكای سانسور و زور و سلطه، خود را پرچمدار حقوق بشر می‌خواند كه در این زمینه نیز برای روشن شدن واقعیت، ما پیشنهاد همه‌پرسی جهانی می‌دهیم تا مشخص شود رییس جمهور فعلی آمریكا در افكار عمومی جهانیان همراه با شارون، صدام و میلوشوویچ به عنوان مجسمه‌های شرارت در یك ردیف قرار دارد 

رهبر انقلاب اسلامی هم‌چنین درباره‌ی مطالبی كه در بحث مذاكره با امریكا درباره‌ی عراق مطرح شده، مواضع گذشته‌ی ایران را تكرار و تاكید كردند هم‌چون گذشته اعلام می‌كنیم در هیچ‌یك از مسائل مورد اختلاف ایران و آمریكا، با آمریكایی‌ها مذاكره نخواهیم كرد چرا كه در منطق آنها مذاكره معنا و مفهوم حقیقی ندارد و فقط ابزاری برای تحمیل خواسته‌های خود بر طرف مقابل به شمار می‌آید.  

ایشان با اشاره به برخورد وقیحانه‌، دروغ‌پردازانه و ناشایست مقامات آمریكایی با بحث‌هایی كه در روزهای اخیر مطرح شده افزودند: مسوولان آمریكا در داخل و خارج عراق بارها از ایران درخواست مذاكره كردندكه مقامات ما اعتنایی نكردند اما با تكرار این درخواست، مسوولان ایرانی با درنظر گرفتن این احتمال كه شاید مذاكره درباره‌ی اوضاع عراق، در جلوگیری از ناامنی‌های فاجعه‌ آفرین این كشور موثر باشد با انتقال دیدگاه‌های خود به آمریكا موافقت كردند.  

رهبر انقلاب با اشاره به دخالت سرویس‌های جاسوسی آمریكا ، انگلیسی و اسرائیل در ایجاد ناآرامی‌ها در عراق افزودند: دیدگاه مشخص ما درباره‌ی عراق این است كه دولت آمریكا باید دست از سر این كشور بردارد و به تحریك قومیت‌ها و ایجاد ناامنی در عراق پایان دهد تا این كشور روی آسایش و امنیت ببینید و ملت عراق كشور خود را اداره كند

رهبر انقلاب با اشاره به دخالت سرویس‌های جاسوسی آمریكا، انگلیسی و اسرائیل در ایجاد ناآرامی‌ها در عراق افزودند: دیدگاه مشخص ما درباره‌ی عراق این است كه دولت آمریكا باید دست از سر این كشور بردارد و به تحریك قومیت‌ها و ایجاد ناامنی در عراق پایان دهد تا این كشور روی آسایش و امنیت ببینید و ملت عراق كشور خود را اداره كند.  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سلطه‌گری و دروغ‌های مقامات آمریكایی درباره‌ی اینكه ایران می‌خواهد در مسائل گوناگون با آمریكا مذاكره كند، افزودند: مسوولان آمریكا در ماجرای اخیر نیز خوی سلطه‌طلبی خود را نشان دادند و گفتند: این مذاكره به منزله احضار مسوولان ایرانی است و ما به آنها می‌گوییم كه شما غلط می‌كنید مسوولان ایران احضار كنید. آیت‌الله خامنه‌ای تصریح كردند: اگر مسوولان ذیربط می‌تواند دیدگاه‌های ایران را درباره‌ی عراق به آمریكایی‌ها حالی كنند و بفهمانند، گفت‌وگو در این زمینه ایرادی ندارد اما اگر این مساله به معنای بازشدن عرصه‌ای برای آمریكایی‌های مكار و ادامه‌ی زورگویی‌ها‌ی آنان باشد، گفت‌وگو با آمریكا در زمینه‌ی اوضاع عراق هم مثل بقیه‌ی موارد ممنوع است.  

مسوولان آمریكا در ماجرای اخیر نیز خوی سلطه‌طلبی خود را نشان دادند و گفتند: این مذاكره به منزله احضار مسوولان ایرانی است و ما به آنها می‌گوییم كه شما غلط می‌كنید مسوولان ایران را احضار كنید

رهبر انقلاب اسلامی آخرین بخش از سخنانشان را به موضوع انرژی هسته‌ای اختصاص دادند و تصریح كردند: چكیده و عمق حرف دشمن این است كه ملت ایران نباید فناوری هسته‌ای داتشه باشد چرا كه نیرومند می‌شود و دیگر نمی‌توان به او زور گفت. ایشان با تبیین نیاز واقعی ملت ایران به انرژی هسته‌ای افزودند: اگر ملت امروز از فناوری هسته‌ای برخوردار نشود ده‌ها سال به عقب می‌رود و در سال‌های نه‌چندان دور، در عرصه‌های فراوانی كه نیاز به سوخت باشد مجبور است دست نیاز به سوی بیگانگان و دشمنان دراز كند تا آنها با هزاران تحقیر وتوهین، پایمال كردن عزت و آبروی ملت ایران، شاید مختصری از نیازهایش را تامین كند.  

چكیده و عمق حرف دشمن این است كه ملت ایران نباید فناوری هسته‌ای داتشه باشد چرا كه نیرومند می‌شود و دیگر نمی‌توان به او زور گفت.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پایان تدریجی منابع نفت و روی آوردن كشورهای مختلف جهان از جمله آمریكا و اروپا به انرژی‌های نو و پاك به ویژه انرژی هسته‌ای افزودند: همه ی جهان برای پیشرفت و اطمینان به آینده، از فناوری هسته‌ای استفاده می‌كند و ما نیز تاكید می‌كنیم فناوری هسته‌ای و چرخه‌ی سوخت هسته‌ای، حق مسلم ملت ایران است و ملت ما، بنده و هیچ مسولی به هیچ قیمتی زیر بار حرف زور آمریكا نخواهیم رفت.  

اگر مسوولان ذیربط می‌تواند دیدگاه‌های ایران را درباره‌ی عراق به آمریكایی‌ها حالی كنند و بفهمانند ، گفت‌وگو در این زمینه ایرادی ندارد اما اگر این مساله به معنای بازشدن عرصه‌ای برای آمریكایی‌های مكار و ادامه‌ی زورگویی‌ها‌ی آنان باشد، گفت‌وگو با آمریكا در زمینه‌ی اوضاع عراق هم مثل بقیه‌ی موارد ممنوع است

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تهدید ملت ایران با شورای امنیت افزودند: ملت ما «شورای امیت چشیده» است و در جنگ تحمیلی نیز این شورا در حالی‌كه دشمن هزاران كیلومتر از خاك ایران را در اشغال داشت برای پایان دادن به «مقاومت و دفاع» ملت ایران قطعنامه‌ صادر كرد اما چون برخلاف مصالح كشور بود نظام اسلامی آن‌را نپذیرفت و هر وقت دیگر نیز كه شورای امینت برخلاف مصالح ما تصمیم بگیرد آن‌را نمی‌پذیریم.  

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان تاكید كردند: ملت ما و جوانان ما، همراه مسوولان در مقابل هر فشاری كه ایستاده‌اند وتصمیم و عزم مشترك مردم و دولت و عنایات الهی، و تاییدات حضرت ولی عصر (عج) آینده‌ی روشن كشو ر را نوید می‌دهد. در این دیدار پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین واعظ طبسی نماینده‌ی ولی فقیه و تولیت آستان قدس رضوی ضمن خیر مقدم، برای ملت ایران سالی پربار آرزو كردند.


 
ُStupid Moderns
ساعت ۱٢:٤٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

مدرن‌های احمق!

 

 

طبیعی است آن كسی كه با حضور سمبل‌های دینی در فضای دانشگاه مخالف است ، در حقیقت با حضور فرهنگ انقلاب در دانشگاه مخالفت می‌كند هر چند كه در مقام توجیه، دلایلی از قبیل «مخالفت با سوءاستفاده سیاسی از مقدسات» و «حفظ حرمت دانشگاه» و «اعتراض به تبدیل شدن دانشگاه به گورستان» و.... اقامه بكند.

 

 

تاریخ مدرنیزم آكنده از بازی‌های هوشمندانه اندیشمندان مدرن بوده است.مدرن‌ها در جریان حركت تاریخی خود، هیچوقت حرف آخر خود را اول نزده‌اند و علی‌رغم ضدیت ذاتی‌شان با دین و همچنین با تمام شوون فردی ـ اجتماعی ـ سیاسی ـ اقتصادی ـ فرهنگی آن، تا اوسط قرن هجدهم پرده از این پندار خود بر نداشته‌اند و همیشه در لفافه و‌ها‌له‌ای از ابهام سخن رانده‌اند ولی در عمل به سست نمودن مبانی اعتقادی دین در حوزه فردی و تضعیف پایه‌های هنجاری ارزش‌های دینی در حوزه فرهنگی ـ اجتماعی همت گمارده‌اند. مدرنیزم برای بسط خود، از مظاهر و قالب‌های دینی هم استفاده كرده است و تحت لوای صورتكی از دین به بسط مبانی فلسفی خود در عالم واقع پرداخته است. این عبارت، قول مشهوری است كه «مدرنیزم قوه‌هاضمه بالایی دارد» یعنی اینكه همه چیز را می‌تواند اخذ كرده و هضم نموده و در مسیر اهداف استرات‍ژیك خود به كار بندد.

 

مشخص نیست آن چه «سوءاستفاده سیاسی‌»ای است كه از پیكر شهیدان گمنام می‌تواند انجام بپذیرد كه این دوستان عاجز از انجام آن سوءاستفاده‌اند؟ واین كلمه «سوء» متناسب با كدام «حُسْن» سنجیده می‌شود؟ «حُسْن» در منطق دین «اسلام» یا دین «مدرنیزم»؟

مدرن‌های غربی عموما به این نوع رفتار زیركانه در حوزه طرح اندیشه‌هایشان پایبند بوده‌اند و یكی از علل غلبه آن‌ها بر جریان‌های دینی حاكم زمان خود، استفاده از همین روش «پنهان‌كاری ـ شفاف‌سازیِ گام به گام»  در حوزه اندیشه بوده است و به تبع آن‌ها، مدرن‌های كشورهای اسلامی هم با استفاده از همین تجربه اسلاف خود گام‌های جدی‌ای در مسیر بسط مدرنیزم در ممالك اسلامی برداشته‌اند. گام‌هایی كه چه بسا در صورت طرح شفاف اندیشه‌های این جریان، برداشته نمی‌شد و در میان مخاطبان دیندار راه نمی‌یافت. جریان مدرن ایرانی هم به همان نسبت مدرن‌های غربی، هوشمندانه عمل كرده است و در جاهایی هم كه دست خود را رو كرده، به شدت با شكست مواجه گردیده است.


عدم كسب پایگاه اجتماعی ماركسیست‌ها و همچنین مخالفت جدی مردم مسلمان ایران در مقابل رویكرد ضد دین شاه، كه در قالب برنامه‌های «مدرنیزاسیون» انجام پذیرفت، شواهدی بر این مدعا می‌باشند.در این بین، جریان لیبرالیزم توانسته است با تكیه بر همین متد، كه در سطور قبل وصفش رفت، به موفقیت‌های عظیمی در جهت بسط «امانیزم»، «ساینتیزم» و «ماتریالیزم» كه مبانی اصلی مدرنیته را تشكیل می‌دهند، بردارد.لیبرال‌ها بعد از انقلاب، به شدت به این روش بازی محتاطانه دست زده‌اند و به پیشروی سنگر به سنگر در جامعه اسلامی ایران پرداخته‌اند.
این پیشروی در حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و معرفتی با شگردها و روشهای گوناگونی انجام پذیرفته است. 

مدرنیزم، فرهنگ «اسلامِ انقلابی» و «اسلام سیاسی» و سمبل‌های آن را بر نمی‌تابد! و با جدیت تمام در پی محو نمودن آثار گفتمان دینی دینی از تمامی حوزه‌های زندگی انسانی است و در صورت موفقیت در این امر، شاید روزی بتواند آثار انقلاب اسلامی را  در موزه‌های خود جای دهد و به توریستهای تخمه‌شكن امكان نظاره به آثار باقیمانده از تمدن‌های «بدوی» را از پشت شیشه‌های موزه‌هایش بدهد!

نفی و تحدید سمبل‌های دینی در حوزه‌های اجتماعی یكی از همین شگردها بوده كه نمونه‌های آن را در طی سال‌های اخیر فراوان می‌توان مشاهده كرد. نفی آثار و سمبل‌هایی كه به نحوی یادآور و متذكر فرهنگ اسلام، انقلاب و حماسه مقاومت در جنگ تحمیلی بوده‌اند، با شدت و حدت بیشتری در دوران مدیریت دولت اصلاحات تحت عناوینی از قبیل «نفی خشونت»، «نوگرایی به جای كهنه‌گرایی و تحجر»، «هشت سال كشت و كشتار»، «سوءاستفاده از مقدسات» و... توسط جریان مذكور صورت پذیرفت و هر وقت هم كه حساسیت‌های دینی جامعه برانگیخته گردید، با هزاران توجیه و تفسیر از مقابل پیكان اتهام ضدیت با دین و شوون اجتماعی آن گریخت. 

حوادث اخیر دانشگاه صنعتی شریف، رخدادی است كه به دلیل اشتباه متدیك جریان لیبرال، چهره ضد «دین و گفتمان‌های دینی» آن را به نمایش گذارده است. طبیعی است آن كسی كه با حضور سمبل‌های دینی در فضای دانشگاه مخالف است در حقیقت با حضور فرهنگ انقلاب در دانشگاه مخالفت می‌كند هر چند كه در مقام توجیه، دلایلی از قبیل «مخالفت با سوءاستفاده سیاسی از مقدسات» و «حفظ حرمت دانشگاه» و «اعتراض به تبدیل شدن دانشگاه به گورستان» و.... اقامه بكند. 

 

ولی دم خروس بیرون زده از لای قبای این دوستان عیان‌تر از آن است كه بتوان آن را ندید... مدرنیزم، فرهنگ «اسلامِ انقلابی» و «اسلام سیاسی» و سمبل‌های آن را بر نمی‌تابد! و با جدیت تمام در پی محو نمودن آثار گفتمان دینی دینی از تمامی حوزه‌های زندگی انسانی است و در صورت موفقیت در این امر، شاید روزی بتواند آثار انقلاب اسلامی را  در موزه‌های خود جای دهد و به توریستهای تخمه‌شكن امكان نظاره به آثار باقیمانده از تمدن‌های «بدوی» را از پشت شیشه‌های موزه‌هایش بدهد! 

 

مدرنیزم در این حوزه بسیار انحصارطلبانه عمل می‌كند به حدی كه حتی حاضر نیست حضور پیكر چند شهید را در دانشگاه یك كشور اسلامی و آن هم در مسجد این دانشگاه بپذیرد!

 

مشخص نیست آن چه «سوءاستفاده سیاسی‌»ای است كه از پیكر شهیدان گمنام می‌تواند انجام بپذیرد كه این دوستان عاجز از انجام آن سوءاستفاده‌اند؟ واین كلمه «سوء» متناسب با كدام «حُسْن» سنجیده می‌شود؟ «حُسْن» در منطق دین «اسلام» یا دین «مدرنیزم»؟ و اصولا اگر كسی بخواهد به كالبد رنگ وارفته سیاست، رنگ دینی و انقلابی بدمد و فرهنگ شهادت را جایگزین فرهنگ كثیف قدرت‌طلبانه حاكم بر عالم سیاست، كه واقعیت دنیای مدرن كنونی است، بنماید و سیاست را در خدمت بسط فرهنگ فطری ـ دینی، در تمام حوزه‌های زندگی انسان قرار دهد، چه باید بكند؟ و البته! تجربه نشان داده است كه این جریان در استفاده (یا سوءاستفاده) سیاسی از حوزه‌های فرهنگی بسیار فعال‌تر و موفق‌تر ظاهر شده است و در مسیر استراتژی گام به گام خود، با پنهان كردن هدف اصلی خود، كه همان نفی تمام آثار دین از حیطه‌های زندگی بشر می‌باشد، در پشت  عبارات و كلمات زیبایی همچون آزادی، دموكراسی قرائت‌های متفاوت از دین و... به بسط اندیشه و فرهنگ خود پرداخته است.

 

ولی حادثه اخیر دانشگاه شریف از جمله حماقت‌های جریان مدرنِ لیبرال بود كه توسط «غضنفر»هایشان انجام پذیرفت و بزرگانشان باید كلی بدوند تا این «راز برون افتاده از پس پرده اسرار» را لاپوشانی كنند. در این بین، نكته‌ای كه باید مورد توجه همه دانشجویان مسلمان باشد این است كه جریان «نفاق» انجمنی، بسیجی، كانونی و... نمی‌شناسد و هر كه را پایبند به اسلام ناب محمدی ببیند، دشمن می‌شمارد و با هر كسی متناسب با روش خاص خود مقابله می‌كند.تمدن مدرن عاقل‌تر از این حرف‌هاست و بسیار هوشمند عمل می‌كند و بر خلاف غضنفرهایش، «بزرگان جریان مدرن، احمق نیستند!»

 

 

* پی نوشت ها:

 

۱- آرش جهل مرکب اين يادداشت را ذيل اين مطلب نوشته و به نوعی اعتراف کرده که :

 

نويسنده: آرش

سه شنبه، 1 فروردين 1385، ساعت 13:50

دليل اين که مدرن ها از اول حرف آخر رو نميزنن اينه که عقب مونده ها هنوز به مرحله ای از تکامل فکری نرسيدن که بتونن حرف آخر مدرن ها رو تحمل کنن. برای همين مدرن ها بايد ابتدا از مفاهيمی استفاده کنن که عقب افتاده ها توان درک و تحمل شنيدنشو داشته باشند. بتدريج که تحمل و قدرت درک عقب افتاده ها بالا تر رفت مدرن ها هم سطح گفتمانشون رو بالا تر ميبرند. اين روش از لحاظ عملی بسيار قابل توجيه و کم هزينست

 

 

 

۲- من هم اين جواب را برايش درج کرده ام :

 

نويسنده: پاسداران

سه شنبه، 1 فروردين 1385، ساعت 14:17

بسم الله . وقتی باصطلاح مدرن ها ، از سر حماقت مدرن می شوند، عاقبت اين می شود که اول از مدرن بودن عبور می کنندو می شوند :پست مدرن : و بعد هم از پست مدرنيزم عبور می کنند وبه دوران اولترا مدرنيزم می رسند ويواش يواش برميگردند همانجا که از آن فرار کرده بودند. يعنی سنت. علت هم اين است که مستی شراب مدرنيته ، از سرشان می پردو به خانه عقل بر می گردند.بله ، مست ، حرفهايی می زند که هيچ عاقلی بر نمی تابد. اين البته خوب است که بصراحت می گويی اين که من گغته ام ، راست است واين نيز بهتر است که اعتراف می کنی که اين که من ازشما افشاء کرده ام جزيی از حقيقت است و امثال من، بقول تو ، تاب شنيدن حرف آخر شماها را نداريم ! اين اعتراف بسيار صادقانه ای است. چون شما امروز دم از توهين به دين و شهيد می زنيد و همانطور که گفتم البته که حرف آخر شما حذف دين ، به اسم دين است. آن کسی که در اين مملکت با آيه و حديث نبوی ، بنای مدرنيته داشت ، ما نبوديم ، که شما بوديد وامروز که امروز است ، ديگر از تنها چيزی که حرف نمی زنيد جامعه مدنی و مدينته النبی استو تنها چيزی که می گويید و می طلبید ، جامعه آنارشيستيک بی قانون است


 
 
 
تبلیغ ویـژه