الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

اخطار ،‌ بهره برداری سياسی از نيروی فکری وبلاگستان!
ساعت ۱٢:٢٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٧ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

خواهر وبلاگ نویس .

 

برادر وبلاگ نویس .  چند تا خبر را کنار هم بگذار :  

-       داماد سید مصطفی تاجزاده ، رئیس معزول ستاد انتخابات وزارت کشور به جرم دستکاری در نتایج انتخابات مجلس ششم ، و عضو شورای مرکزی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی ، مدیر جدید بلاگفا معرفی شده است  

-          این مسئولیت ؛ از سوی خریدار پشت پرده سرویس بلاگفا به وی سپرده شده است.  

-          دکتر بوترابی ، عامل اصلی پشت پرده دعاوی حقوقی میان خریدار و فروشده سرویس بلاگفا است. بوترابی ، همان کسی است که درحقیقت در حال خریدن بلاگفا است.  

-       نماینده حقوقی بوترابی ، به نیابت از او ، در حال به خطر انداختن موجودی وبلاگهای روی سرور بلاگفا است. در صورت ضرورت ، می خواهند بلاگفا را با شکایت ، مسدود کنند.             

-          همسر آقای بوترابی ، عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی و بنا به برخی گفته ها ، مسئول شاخه بانوان است.  

 

-          آقای دکتر بوترابی ؛ در حال تهیه یک لیست انتخاباتی برای شورای شهر تهران است  

-       آقای دکتر بوترابی ، با کمک برخی عوامل مرتبط خود در سرویس های خبری از جمله برخی خبرگزاریهای کاملا غیر مرتبط با حوزه فناوری اطلاعات ، اقدام به تبلیغات به نفع سرویس خویش کرده و گاها ؛ منافع ملی را نیز در این جریان زیر ضربه می گیرد.  

-       و در نهایت ، تمام این کارها را آقای دکتر بوترابی ، به اسم من و تو و به پشتوانه پست های من و تو انجام می دهد و همه جا می گوید سرویس وبلاگ من ، 13 میلیون پست دارد. انگار همه پست ها را خودش نوشته .  

بوی بد و آلوده بهره برداری سیاسی از سرمایه های فکری مان ، به مشام می رسد.  

مواظب باشیم . حواسمان جمع باشد. خبرهایی هست. دوباره می خواهند به نام مردم ، به نام فرهیختگان ، به نام جوانان، به نام نویسندگان ، به نام وبلاگ نویسان و به نام همه ، کرسی های قدرت را بکام خود کنند.  

اینها همانهایی هستند که می شناسیم . دقت کنیم . چشمان تیز بین خود را روی آنها متمرکز کنیم .  

پی نوشت :

·       یادش بخیر آنروزی که خیلی ها انتخاب شدن وبلاگ من بعنوان دومین وبلاگ برتر پرشین بلاگ را تبریک گفتند ، گفتم که من به هیچ وجه برای این موضوع اهمیت قائل نیستم و اصولا هیچ دلیل و معیاری برای انتخاب شدن وبلاگم ، جز دلایل سیاسی برای بالانس انتخابها در میان صاحبان سلائق سیاسی نمی بینم .


 
روز جزا ، چه حجتی داريد ؟
ساعت ٤:٠٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢٦ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

فقط مخاطبم در این مطلب ، آن دسته از کسانی هستند که یا حسب واقعیت و حقیقت و یا حسب ظاهر ، خود را مرید و مطیع رهبر معظم انقلاب می دانند ، ولی در عمل، به هیچ وجه، سعی نمی کنند خط مشی خود را با خط مشی و سیاستها و روش و عملکرد ایشان همسو کنند.

 

شما را بخدا ، به خود بیایید.

 

من دیگر نمی دانم در پیشگاه خداوند متعال چه حجتی دارید ، وقتی که برای مخالفت و توهین به دولت نهم ، به رهبر معظم انقلاب وصله می چسبانید. دگیر چه حجتی پیش خدا دارید. بمن بگویید بدانم ، اگر رهبر معظم انقلاب ، در نوشته های زیر ، بشکلی جانانه ، به دفاع از دولت نهم بر نخواسته ، پس اگر می خواست دفاع کند چه می گفت ؟!

 

این ها بخشهای تقریبا بطور کامل سانسور شدهء پاسخ رهبری به یکی از بچه ها بود که در مورد عقبه کارشناسی دولت و صحت و سلامت عزل و نصبها ، ابراز ترید کردند:

 

...يك نكته‏ى ديگرى كه من در خلال اظهارات شما دوستان ديدم، اين است كه گويا اين‏گونه تصور ميشود كه عقبه‏ى كارشناسى دولت نهم، عقبه‏ى ضعيفى است يا اصلاً چنين عقبه‏اى وجود ندارد! من كه هر روز حدود شايد شانزده، هفده تا روزنامه را با گرايشهاى مختلف از جريانهاى مختلف كشور مرور ميكنم و مى‏بينم، اين، عيناً يكى از همان نقاطى است كه جريانهاى مخالف با اين دولت مورد تأكيدشان است. ما تصور ميكرديم كه اين‏گونه اظهارات و شايعه‏پراكنيها خيلى تأثير ندارد، اما حالا مى‏بينيم نه، بى‏تأثير هم نبوده است! يعنى شما كه دانشجو و جزو قشر زبده و نخبه هستيد، واقعاً تصور ميكنيد كه دولت، عقبه‏ى كارشناسى ندارد! نميشود چنين قضاوتى بكنيد، اين‏طور نيست. يا مثلاً در اظهارات شما بود كه: تغييراتى كه در دولت انجام ميگيرد، تا آن اعماق بدنه‏ى اجرايى، تغيير ايجاد ميشود! اين‏گونه نيست. خوب، دولتهاى متعدد و پى‏درپى‏اى با من سروكار داشته‏اند و من با آنها كار كرده‏ام؛ نوع كارشان، نوع تحركشان، نوع اقدامهايشان و تعويضهايشان را ديده‏ام؛ اين ايرادى كه تقريباً يكى از سرلوحه‏هاى مخالفان - حالا مخالفان مذاقى، سياسى و هر چه هست - با اين دولت هست و مطرح ميكنند، من به هيچ‏وجه تأييد نميكنم؛ اين‏طورى نيست. البته تغيير و تبديلهايى در همه‏ى دولتها شده است؛ در بعضى دولتها بيشتر و در بعضى كمتر. و اين دولت نهم، جزو آن بيشترها نيست. از اين تغييرات وسيعتر و عميق‏تر فراوان داشتيم. اين شايعات روزنامه‏اى و اينها را خيلى ترتيب اثر ندهيد.

 

این هم ، بخشهای دیگری از سخنان رهبری معظم انقلاب ، در جلسه با کارگزاران نظام ، که آنهم مورد سانسور تقریبا کامل قرار گرفت : 

 

...مواظب باشيد دولت به خاطر اختلاف نظر، اختلاف سليقه، اختلاف مذاق و اختلاف جناح مورد تضعيف قرار نگيرد. دولت را بايد نگه داشت. همه بايد رئيس‏جمهور را مورد تكريم قرار بدهند و اين را همه يك اصل بدانند.اينكه افرادى بيايند و سعيشان اين باشد كه دولت را ناكارآمد جلوه بدهند، اين خدمت به كشور نيست. اگر عقيده‏شان هم اين است، اين عقيده را بايست به يك نحوى به گوش خود مسئولان دولتى يا مسئولانى كه ميتوانند اثرگذار باشند، برسانند؛ اما تبليغِ ناكارآمدى دولت را در بين مردم كردن، آن هم غيرمنصفانه، صحيح نيست. اگر واقعيت هم ميداشت، نبايد به شكل تبليغاتى و داد زدنِ بر سر كوچه و بازار ظاهر ميشد؛ چه برسد به آنجايى كه واقعيت هم ندارد و غيرمنصفانه است. دولت با جديت و تلاش خوب، كارِ پرحجم و متكى به محاسبه انجام ميدهد، حالا گيرم كه در فلان مسئله‏ى اقتصادى ممكن است نظرى داشته باشد كه با نظر فلان كارشناس يكسان نباشد؛ خوب نباشد؛ اين، از اهميت و ارزش كار دولت نميكاهد. امروز همه دارند مى‏بينند؛ ما هم داريم مى‏بينيم و ديگران هم شاهدند كه حجم كار متراكمى كه دولت انجام ميدهد، انصافاً درخورِ تحسين و ستايش است؛ كارِ خيلى خوبى است. انتقادهاى غيرمنصفانه نشود. برخورد با دستگاههاى ديگر هم بايد همين‏طور باشد...

 

لابد ، کسی مانند شماها آنجا نشسته و یا خود را از رهبری فهیم تر و داناتر می داند ، یا این اظهارات را اسرار نظام می داند که عموم مردم نباید مطلع شوند و اگر پخش شود ، دشمن می فهمد ! ، یا اینکه آنجا نشسته و کار خود را می کند و به نام رهبری با خط رهبری مبارزه می کند. می دانید این کار شماها ، حرام است؟ اگر به سایت رهبری برویم ، متن این سخنان را می توانید پیدا کنید. اما چرا در میان اخبار ، سخنان رهبری را سانسور می کنید ؟

 

شک نکنید که در روز جزا هیچ حجتی در دست ندارید. دقیقا همین این نامردی ها بود که در انتخابات گذشته کار دستتان داد ! بداد خودتان برسید . بداد خودتان برسید که تا آخرت را هم نباخته اید نجات یابید !


 
مواظب باشید شايعه بر شما اثر نکند.
ساعت ۸:٤۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٦ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

حضرت آیت الله خامنه ای، مطرح شدن ضعیف بودن عقبه کارشناسی دولت نهم را شایعهء برخی جریانهای سیاسی خواندند و افزودند: نباید زیاد به این گونه شایعات اهمیت داد چرا که واقعیت ندارد. 

دانشجویان نمونه و برگزیده دانشگاهها و نمایندگان تشکلهای مختلف سیاسی – فرهنگی و صنفی دانشجویی و دانشگاهی عصر امروز در دیدار با رهبر معظم انقلاب اسلامی، دیدگاههای خود را درباره مسائل مختلف دانشگاهی – علمی – اجتماعی – سیاسی و فرهنگی با حضرت آیت الله خامنه ای در میان گذاشتند. 

پس از سخنان 13 نفر از نخبگان دانشجویی و نمایندگان تشکلهای دانشجویی رهبر معظم انقلاب با ابراز خرسندی از دیدار با جوانان دانشجویی که پاکی و طهارت روحی و طراوت جوانی در چهره ها و افکار آنان موج می زند افزودند: نگاه نو و پرطراوت به مسائل و پدیده ها – افکار و ایده های نو – نگاه و توقعات آرمانی و زبان انتقادی برخاسته از این توقعات، ویژگیهای بارزی است که جلسه با جوانان به خصوص دانشجویان را جذاب و دلپذیر می سازد. 

حضرت آیت الله خامنه ای حفظ این ویژگیها را زمینه ساز نقش آفرینی جوانان دانشجو در پیشرفت کشور و تحقق آرمانهای انقلاب برشمردند و خاطرنشان کردند: اگر جوانان دانشجو به وضع موجود قانع نباشند و دائم در فکر حرکت به جلو و مطالبه آرمانهای انقلاب باشند، کشور نیز در مسیر صحیح به پیش خواهد رفت. 

رهبر معظم انقلاب پیدا کردن «قدرت فهم و تحلیل مسائل مهم و جریانهای اصلی کشور» را نیاز مبرم و همیشگی محیطها و تشکلهای دانشجویی دانستند و افزودند: سیاست زدگی و سیاست بازی به هیچ وجه مورد تأیید نیست اما سیاست گری و برخوردار شدن از قدرت فهم و تحلیل سیاسی، نیاز مبرم دانشجویان و دانشگاههاست و تشکلهای دانشجویی باید در این جهت، برنامه ریزی و تلاش کنند.

حضرت آیت الله خامنه ای عمق بخشیدن به معرفت دینی دانشجویان را از دیگر مسائل بسیار مهم و ضروری محیطهای دانشگاهی دانستند و افزودند: ابراز عاطفه به دین و گرایش به مظاهر دینی کافی نیست بلکه جوانان عزیز دانشجو باید در معارف دینی عمیق شوند و ایمان و معرفت خود را پشتوانه ای برای برنامه ریزی و حرکت و فعالیت قرار دهند. ایشان معرفت دینی را جزو بافت اصلی نظام اسلامی برشمردند و افزودند: جمهوری اسلامی، براساس تفکر و معرفت دینی، به موازات تلاش برای حل مشکلات مادی، احیاء معنویت یعنی عنصر گمشده زندگی بشر را جزو اهداف خود قرار داده و به همین دلیل با معارضه قدرتمندان و ستمگران جهانی روبرو شده است اما با وجود همه مخالفتها، به یاری پروردگار در مسیر تحقق این هدف گام برمی دارد. 

حضرت آیت الله خامنه ای علاقه مندی نسل سوم و چهارم به آرمانهای اسلامی و آمادگی آنان برای ورود به عرصه های دشوار و بسیار مهم را از نشانه های پیشرفت نظام دانستند و خاطرنشان کردند: امروز هم اگر مسئله ای مثل جنگ تحمیلی رخ دهد نسل جوان آماده است همچون جوانان دهه اول انقلاب، تجربه ای پرافتخار بیافریند. 

ایشان با اشاره به ریزش و رویش نیروهای انقلاب افزودند: رویش های پرطراوت انقلاب بیشتر از ریزش آن بوده است اما با وجود همه کارها و پیشرفتها، ما هنوز در ابتدای راه هستیم ضمن اینکه آرمانهای انقلاب به طور طبیعی در جهان انتشار می یابد و عقبه حمایت عاطفی و فکری ملتها، هر روز بیشتر از پیش نصیب نظام اسلامی می شود. 

 ::.( منو تو عکس می بینید ؟ ) .::

حضرت آیت الله خامنه ای آینده انقلاب اسلامی را کاملاً روشن و امیدوار کننده دانستند و افزودند: بدون تردید اهمیت جمهوری اسلامی ایران در معادلات جهانی، به نقطه تعیین کننده ای خواهد رسید که برای رسیدن به این آینده مطلوب، به نسل جوان با همت، پر انگیزه، تلاشگر، کاردان، مومن و متکی بر معارف اسلامی نیاز داریم. ایشان در بخش دیگری از سخنانشان مجموعه های دانشجویی متکی بر اسلام و معارف اسلامی را به خودداری از تضعیف یکدیگر توصیه کردند و افزودند: امروز روشن شده است که دشمن برروی برخی جریانهای دانشجویی سرمایه گذاری می کند و سرویسهای جاسوسی امریکا و اسرائیل حتی حاضرند به تشکلهای دانشجویی وابسته به توده ای ها و جریانهای چپ که وجود آنها پس از فروپاشی اردوگاه جهانی مارکسیسم دیگر معنا و مفهوم ندارد کمک کنند و به هر طریق ممکن و تحت نامهای گوناگونی چون سلطنت طلب و غیره به جریانهای اصیل دانشجویی ضربه بزنند. 

رهبر انقلاب اسلامی تشکلهای سالم - پایبند به مبانی و اصول، و مفتخر به ایرانی بودن را جریان اصیل دانشجویی برشمردند و تأکید کردند: این تشکلها باید ضمن تلاش بی وقفه علمی و درسی – محیط سیاسی کشور را بشناسند و با تأثیرگذاری بر محیط، خود را از لحاظ روحی و فکری برای رسیدن به فردای روشن کشور آماده سازند. 

ایشان همچنین با اشاره به برخی انتقادهای مطرح شده در جلسه درباره روند اجرای اصل 44 قانون اساسی افزودند: بنده نیز به کارهای انجام شده قانع نیستم اما واقعیت آن است که در این زمینه پیشرفتهای خوبی نیز حاصل شده که باید بیشتر شود. حضرت آیت الله خامنه ای، مطرح شدن ضعیف بودن عقبه کارشناسی دولت نهم را شایعهء برخی جریانهای سیاسی خواندند و افزودند: نباید زیاد به این گونه شایعات اهمیت داد چرا که واقعیت ندارد. 


 
تاثيرات سياست و انتخابات روی اعصاب مدير پرشين بلاگ
ساعت ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

من برای دکتر بوترابی بسیار متاسفم .

از مدتها پیش و خصوصا پس از تغییرات ظاهری در کادر سرویس پرشین بلاگ ، من ایشان رابعنوان مدیر پرشین بلاگ می شناختم و گاها در مطالبم در مورد پرشین بلاگ هم اشاراتی به ایشان و سرویس وبلاگ ضعیفی که در آن زندانی هستیم (و بدلائل فنی ، در جابجایی از روی آن ، با معذوراتی مواجهیم) اشاره می کردم .  

شروع آشنایی مستقیم من و ایشان ، به ایمیلی مربوط می شد که ایشان برای من زد و از در اختیارداشتن یکی از بالاترین PageRank ها در میان وبلاگها ، به من تبریک گفته و اشاره کرد که بگویم چه کاری از دست ایشان برای وبلاگ من بر می آید تا آن را انجام دهد .  

از زمان آشنایی حضوری من با ایشان در اسفند 84 ، زمان زیادی نمی گذرد. آقای دکتر ، با مطالب وبلاگ من آشنابود و در مواجهه حضوری ، پیش فرضهایی هم داشت. اما دیدم که پس از مطرح شدن چند اشکال در مورد پرشین بلاگ ، ایشان بعد از گفتگویمان ، آنها را – البته بازهم با پیگیریهای من – اصلاح کرد.  

می توان برخی این نکات را بشکل زیر فهرست کرد :  

-          عدم وجود کنترل نظارت پیش از انتشار بر روی کامنت های ورودی

-          عدم توجه به مناسبتهای مذهبی و ملی کشوری و توجه حداکثری به مناسبت های بین المللی 

-          کیفیت ضعیف پرشین  وکندی بیش از حد سرور 

-          عدم کنترل وبلاگهای مستجهن و ضد دینی و وبلاگهای حامی گروهکهای محارب 

آقای دکتر بوترابی ، توانست در مدت کمی پس از گفتگویمان ، ادعای خودش در مورد اینکه بخشی از این اشکالات در حال پیگیری است را ثابت کند. مثل موضوع وضعیت سرویسهای پرشین که منجر به عوض شدن GUI پرشین شد. روشن است که ارتباط ما با آقای دکتر هر روز بهتر شد و ایشان هم امکاناتی برای فعالیتهای مجمع وبلاگ نویسان مسلمان بما داد. از جمله دامین سایت اولیه مجمع. اما... 

اما آنچیزی که بشکل جدی مایه تاسف من است اینکه ، قدرت اثر مایه های سیاسی فکری ایشان ، بر آرامش ایشان و اخلاق خوبش بسیار زیاد است. رویکردهای سیاسی باصطلاح اصلاح طلبانه ایشان، حقیقتا آزاردهنده است. الحمد لله در پس این 16 سال، دیگر روشن است که منظور از عدم همراهی با یک گروهک مدعی اصلاح طلبی ، مخالفت با اصلاح طلبی ذاتی انقلابی ، که در ذات انقلاب اسلامی است ، نیست. بلکه مشکل ، افراد و گروههایی هستند که زیر این پرچم جمع شده و خود را منحصرا مدعی اصلاح طلبی می دانند و حتی در میان خود نیز به دسته بندی می پردازند و نه تنها به اصلاح مبانی آنچه که مدعی اصلاح آن هستند نمی پردازند ، بلکه افعالی را مرتکب می شوند که با آرمان  وادعای اصلاح گری ، تضاد و تباین دارد.  

یکی از مولفه های دردناک فرهنگی دوم خردادی ، کور خود و بینای مردم بودن ، است. دعوت همه به قرآن  واخلاق و تحمل دیگران ، و در عمل ، توهین و بی اخلاقی و جسارت و حق کشی و رانت خواری شدید ! بسته به مصداق ، دوم خردادی ها حائز حداقل یکی از این صفات مشمئز کننده هستند.  

 

حالا موضوع ، چگونه به آقای دکتر بوترابی ارتباط پیدا می کند ؟  

همین امروز که مطلب را می نویسم ، بعد از اینکه آفلاین جناب آقای دکتر در مورد بازتابهای خارجی منفی و زشت جریان سازی اش در خصوص فیلتر شدن پرشین بلاگ ( را که همه مان بخاطر داریم در صفحه اول پرشین بلاگ ، آفلاینهای پرشین و اگر اشتباه نکنم ، وبلاگ خود ایشان و خبرگزاریهایی همچون خبرگزاری قرآنی ایران – که نمی دانم ربطش به موضوع چیست – منتشر شدند ) را دریافت و مطالعه کردم ، به این فکر کردم که کسی جز خود آقای دکتر ، وظیفه ای برای اصلاح این وضعیت آلوده ندارد.

مطالب دکتر بوترابی در خصوص فیلترینگ پرشین بلاگ ، دستمایه تبلیغات سایت Stop Censoring Us قرار گرفته بود. آنهایی که کمی آشناترند می دانند که آنهایی که این سایت را هدایت و تغذیه می کنند ، به هیچ وجه در زمره حتی اپوزیسیون درون کشور – و نه حتی درون حاکمیت- هم دسته بندی نمی شوند و جزو عناصر برانداز کشور محسوب می شوند. ارتباشان با رسانه های رسمی دولت آمریکا و اسرائیل و انگلیس بدنام و بدکاره هم ، اظهر من الشمس است. حتی یکی از شاخص ترین عناصرشان سفری به اسرائیل برای راه اندازی موجی جدید از جنگ روانی علیه ج.ا.ا داشت.  

حالا ، بخش سیاسی(Politic)  سایت شرکت Netscape آمده و خبر فیلترینگ پرشین بلاگ را به عنوان یک خبر سیاسی ، از درون آن سایت بازتاب می دهد. آقای دکتر خودمان هم ، با افتخار و آب و تاب ، لینک موصوف را که با دید خوشبینانه ، ناشی از عجله ایشان در قضاوت ، و یا با دید واقع بینانه ناشی از وابستگی های سیاسی و حزبی شان است ، منتشر می کند.  

دیدم که جوسازی پرحجم آقای دکتر علیه منافع ملی ، صرفا بخاطر فیلترینگ غیر عمدی پرشین بلاگ است. آقای دکتر فراموش کرده که کمی ، دایه مهربانتر از مادر شده و بخاطر دستمال ، قیصریه را آتش کشیده است ! درحالیکه ما ، سرمایه های اصلی پرشین بلاگ هستیم ودر حقیقت ، این وبلاگهای ما است که به پرشین بلاگ هویت می بخشد و آن را بوجود می آورد ، آقای دکتر بوترابی ، بخاطر یک خطای فنی ، اداری یا قضایی یا هرچیز دیگر ، کل نظام را متهم به مسدود کردن سرویس وبلاگی با 13 میلیون پست کرد !  

امروز ، وقتی دیدم ایشان آنلاین است ، گفتگو را با سلام و آرزوی قبولی طاعات شروع کردم و به ایشان گفتم لینکی که فرستادی ، بیشتر مایه آبروریزی و بقولی"ضایع" بود و نتیجه عجله ایشان بوده و خود ایشان باید اثرات آن را جبران کندو ... 

وای... چشمتان روز بد نبیند! 

دکتر بوترابی مودب و با کلاس ، دکتر بوترابی اسپانسر جشن وبلاگ نویسی دو ماهه ها تا جشنواره های وبلاگ نویسی با ماژیک و هرچه جشنواره که شما تصورش را بکنید ، دکتر بوترابی محبوب همه قلب ها که پشت ستاره فلزی اش قللللبی از طلا دارد ! ، همین دکتر بوترابی ، با اجازه بزرگترها ، ما را سیر فحش کرد و آخر ، متهم به سفسطه ، قضاوت کردن در مورد آدمها و بی اخلاقی و جدل کردن و ... و خودش هم با دستان مبارک حکم را اجرا کرد ! حالا شاید آدم بگوید آق دکتر از جای دیگری ناراحت است، اما وقتی خوب فکر می کنی ، می بینی هرچه هست ، زیر سر این آزادی بیان لامصب است که در وبلاگ من که بنا به تعبیری با دستان خود آقای دکتر ایجاد شده ، گریبانگیر ایشان و حزب مطبوع شده .خصوصا اگر از برخی گفتنی ها خبردار شده باشید که بشما بگوید آقای دکتر خود را برای انتخابات شورای شهر نامزد می کند. دیگر پس از نامزد شدن فوتبالیست ها ، خواننده ها ، نوازنده ها و فروشندگان لوازم یدکی ، باید منتظر چنین نامزدی هم می شدیم که خب نمردیم و چشممان روشن شد ! جالب آنجا که آق دکتر نمی داند ، قضاوت زودهنگام بد است و من هم با آن مخالفم ، اما مگر بدون قضاوت می شود زندگی کرد ؟ قضاوت باید کرد ولی قضاوت زودهنگام بد است . از درون متون دینی برای ما کد هم آخر نیاورد ببینیم این استناد ایشان به اخ بودن قضاوت ،‌که مستند به متون ادیان بزرگ الهی است (!!!) چگونه است؟‌ نکند اینهم جزو همان موضوعات مطروحه در همایش دین و مدرنیته است‌؟!

مگر من در کل گفتگو چه گفته بودم ؟ آقای دکتر تقریبا از خط بیستم گپمان ، نوازش ما را به توهین غیر مستقیم و مستقیم آغاز کرده بود. مگر در آن چند خط چی بود ؟ اولا گفته شده بود که مطالب آن سایت ، بازتاب "نامناسبی" از مطلب آقای دکتر است . یعنی حتی ، اشکال را در متن چت ، بر خلاف یقین خودم ، از مطالب دکتر ، به برداشت ضد انقلاب منتقل کرده بودم . حتی گفتم که آن مطلب به آسیاب سیاه نماها و آنها که کل نظام را زیر سئوال می برند ، آب ریخت درحالیکه ماجرا هر چه بود و مقصر هرکه بود ربطی به سیاست های فرهنگی حکومت و دولت نداشت و اگر غیر از این بود ، آقای دکتر در عرض یکروز نمی توانست روی HomePage سرویس وبلاگش را در اینترنت عمومی ببیند ! جالب آنجا است که آنهنگام که آقای دکتر درس ادبیات فارسی برای من گذاشته بود و مفهوم خطای فنی را هم توضیح می داد ، من تعریف ایشان را تعریفی مناسب و "خوب" ارزیابی کردم ، اما مگر فحشمالی تمام شد ؟  

هرچه فکر کردم ، چیزی جز دلائل سیاسی و بالارفتن پرده اسرار ، چیزی گیر نیاوردم . آن افشاگری در خصوص محتوای آن سمینار تخصصی !!! دین و مدرنیته ، خیلی دکتر را عصبانی کرده . اینها را بگذاریم کنار افشاگری علیه دبیر ستاد نسیمشان که امام را دیکتاتور زهر نوش و دفاع مقدس را جنگ نامقدس و همه را دروغگو نامیده بود ! شما اگر چیزی دیگر به ذهنتان رسید به من هم بگویید ! امان از سیاست و امان از جوگیری معطوف به تبلیغات انتخاباتی !  

خدا به خیر کند ! بعد از اینهمه توهین خوردن ، می ترسم فردا به تخریب !! کاندیدا ها هم محکوم شوم !! امان از معلم اخلاق بی عمل ! امان از نترسیدن از روز قیامت ! امان از خیال باطن در مخفی ماندن ظلم ها!

آقای دکتر ! کونوا دعات الناس بغیر السنتکم ! 


 
موضوع چهارم : واکنش من به مطالب موهن وبلاگ الپر و توهين به حضرت امام (ره)
ساعت ۱۱:٢٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

موضوع چهارم ، جوابیهء من به مطلب دبیر ستاد نسل سومی های یاور معین ( الپر – علی پیر حسین لو ) است که بارها برایش کامنت کردیم و سانسور کرد: 

بسم الله . 

از آنجایی که ، از متن منتشر شده توسط کاندیدای دور دوم انتخاباتتان ، فقط توهین به امام و دفاع مقدس را پیشه کردی ، من هم فقط به همان می پردازم . خدا را شکر که من به هیچ یک از این دو نفر ، نه رای داده ام ، نه می دهم ، و نه خواهم داد. چون بارها ، مصلحت نفس خود را بر مصلحت نظام و مردم ، ترجیح داده اند ، می دهند و خواهند داد . – اما تو چه ؟  

بد نیست این ها را بخوانی !

http://www.rajanews.com/News/?1859

http://www.sharifnews.com/?20654

اگر چیزی بیش از یک بیمار روانی بودی که می خواهد همه چیز را در چهارچوب نامعادلات ناقص و مغلغ ذهن خود جا دهد و البته، از این میان ، یک زندانی ، فیلترینگی ، چیزی هم برای خود و سایتش دست و پا کند - و خدا را چه دیدی ! - ، شاید یک سفر به ینگه دنیا و خدا نصیب همه عشاق بدبخت آمریکا یعنی کعبه آمالتان بکند – که از شرتان خلاص شود این ملت -، یک سخنرانی کاملا پرشور ِ کاملا بی شعور و کاملا پوچ هم در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا ، واقعا ممکن می شد که چنین بگویی؟  

هیچ کس ، در جمهوری اسلامی ، اصل جنگ را (به معنای به جان هم افتادن مردم به هر دلیل ) تقدیس نکرد. آنچه که مقدس است ، دفاع است. ای بیمار روانی. لا اقل می بینم که هنوز ادعای اسلامی داری. بگو ببینم ، آیا نماز ، حج ، امر بمعروف و نهی از منکر ، خمس و زکات و روزه و تولی وتبری و و و اموری مقدس نیستند ؟ مگر نمی بینی که رئیس گاوچران ها ، همو که عاشقش هستید و کاری نمی کنید ، جز آن که به نفع او باشد ، او نیز ، چون می داند که این مفهوم ، در هر دینی و آئینی قابل ادراک است ، از آن سوء استفاده کرده ، بدنبال صلیبی – و در حقیقت ، دینی – نامیدن جنگ خود با مردم عراق ، افغانستان ، فلسطین و لبنان و ایران و و و است - و چه ناتوان از این حیله !!! زیرا که ملت آمریکا نیز ، امروز ، حضور کارتلهای نفتی دولت آمریکا در عراق را به خوبی می بیند و می داند که این جنگ ، از مفاهیم مقدس تهی است ، چون با مفاهیم مقدس نسبتی ندارد !!! -  بدان که جهاد، چه از نوع ابتدایی ( یعنی دفاع ، که معنای اول و مستقیم جهاد ابتدایی است ) و چه دیگر انواع آن ، فرع دین است. فرعی که بقول شهید بهشتی - رحمه الله علیه - از فرع نهی از منکر حجیت می یابد و آن ، رفع منکر تسلط غیر مسلمان بر مسلمان ( به حکم قاعده نفی سبیل ) است . بدنیست کتاب مرحوم شریعتی در باب شهادت و جهاد را هم بخوانی! شاید کمی چیزهایی را یادت بیاورد. 

و اگر نبودی یک بیمار روانی ، ادراک می کردی که کشته شدن ، در راه چنین مقصودی ؛ حتی اگر صرفا به قصد اطاعت از امر ولایت حق باشد ، یا به قصد پیروی از قاعدهء شریف "نفی سبیل" یا صرفا به حکم جهاد، حتما امری مقدس است و اگر نبودی یک بیمار روانی ، که می خواهد همه چیز را در چهارچوب نامعادلات ناقص و مغلغ ذهن خود جادهد و البته از این میان، یک زندانی ، فیلترینگی ، چیزی هم ، برای خودش و سایتش دست و پا کند - و خدا را چه دیدی ! - ، شاید یک سفر به ینگه دنیا و خدا نصیب همه عشاق بدبخت آمریکا یعنی کعبه آمالتان بکند – که از شرتان خلاص شود این ملت - ، یک سخنرانی کاملا پرشور کاملا بی شعور کاملا پوچ هم در کمیته روابط خارجی سنای آمریکا ، واقعا ممکن می شد که امام ، یعنی مرکز این حرکت دینی و قدسی، یعنی جهاد مقدس وشهادت مقدس در راه هدف مقدس را "دیکتاتور جام زهر نوش" نام دهی ؟  

چگونه ممکن می شد ، چنین هزیانهایی ، اگر ذره ای عقل ، حتی از نوع ابزاری آن ، در آن مغز قرار داشت ، آنگاه که بدانی که صاحب آن ذهن معلول ، می داند که خداوند در توصیف صفت مومنان می گوید که در راه خدا در معرکه نبرد ، می کشند و کشته می شوند و ندایشان این است که ما از خداییم و بسوی او باز می گردیم، و همچنین می دانستی که نباید درک این نکته نیز برایش ، اگر سالم باشد ، مشکل باشد که ، روشن است که اطاعت از امر مرکز تقدس عالم ، یعنی الله، که به تبع او ، امرش نیز مقدس است ، خود امری مقدس است ؟  

روشن است که این ذهن ، ذهنی بیمار و معلول است. ذهنی که خودرا مرکز پرگار عالم دانسته ، همه چیز را با خود و نیت بیمار خود می سنجد و آنگاه ، حکم می دهد که  ::: هيچ جنگي مقدس نيست. هر كس جز اين بگويد دروغ گفته. تنها آن كس راست مي‌گويد كه مي‌گويد همه آنچه گفتيم دروغ بوده. تنها راست اين است و باقي دروغ: دفاع مقدس نداريم. هيچ جنگي مقدس نيست! ::: وگرنه آیات قرآن را دروغ نمی شماردی و بدان که قرآن در وصفت گفته : ویل للمکذبین ! هم دروغ می گویی ، و هم حقیقت را دروغ می شماری !

وای بر تو وذهن بیمارت.  

و معلوم نیست مفهوم دروغ ، اگر خدا را کنار بزنیم ، چه معنایی دارد و مگر نه اینکه در دنیای پست مدرن، اذهان بیمارتان حتی مفاهیم عامه فهمی همچون استقلال را نیز دستخوش تاویل وتفسیر می کند تاجایی که بتواند ، هم از توبره ء "شعارمردم مردم" و هم از آخور "دشمن ضد استقلال مردم " ، خوردن را با مفهوم جهان وطنی ، توجیه کند و استقلال را در دنیای پست مدرن، بی اعتبار شمارد !  

بگویید

بگویید

بگویید که به چیزی نمی افزایید جز شفافیت حقایق و گفتمان ها . خط امامتان راهم معلوم کردی. خمینی شد دیکتاتور زهرنوش؟! ای درمانده . 

یادت می آید ، آنروز که در دانشگاه ، با آمدن جنازه مطهر و مقدس شهدا به مسجد مخالفت کردید ، با صدای بلند گفتیم که شما با شهید و شهادت ، و دفاع و جهاد و امام و امامت ، مخالفید. اما به دروغ ، گفتید که نه ، و ما خود شهید داده ایم و و و و ! و یادت هست که همان روز بود که با مشت و لگد به تابوت شهدا کوبیدید ! امروز می بینی که این دروغ ، چه خوب افشا شده. نه دفاع شهید را مقدس می دانید ، نه شهادت او را ، نه خود او را ، نه امام او را و درک می کنم که چرا از نهضت آزادی ، بیشتر از فرماندهان شهید دفاع مقدس خوشتان می آید. چون آنها هم روزی در بحبوحه نبرد ملت ایران با متجاوز خونخواری که قصد محو ملت ایران از روی نقشه را کرده بود ، بیانیه دادند و رزمدنگان را حیوانات وحشی  نامیدند و از مردم خواستند تا به جبهه ها  کمک نکنند و گفتند که خود نیز هرگز کمک نخواهند کرد !!  یادش بخیر . واکنش مرحوم کیومرث صابری را به این بیانیه ننگین ، در ساگردش در وبلاگم زدم . یادش بخیر . وزیر امورخارجه عراق بیانیه نهضت آزادی ایران را در سازمان ملل علیه جمهوری اسلامی ایران قرائت کرد ! یادش بخیر ، که در اسناد جنگ ثبت شد کهآن سرتیپ عراقی افشا کرد که علت شروع مجدد جنگ شهرها از سوی صدام ، راهنمایی نهضت آزادی بوده است ، که چه ؟ که این فشار ، هم برای صدام از بیرون و هم برای آنها از درون مفید است ! 

*** راستی ، می بینم که جواب حسن روزی طلب را هم دوباره با اسم آرش داده ای ! حتما بار بعدی ، نوبت بهره وری از لفظ احمد است ! کسی که نمی تواند با نام خودش جواب کامنت های وبلاگش را بدهد اصلا برای چه وبلاگ می نویسد ؟ مگر وبلاگ باب گفتگوی دوطرفه نبود ؟ چه شد که روی شعارهای شفافیت طلبانه !! خود را نیز با پوتین استعمار لجن مال کردید؟


 
موضوع سوم : تحليل علل و عوامل موثر در موضوع انتشار نامه محرمانه امام
ساعت ۱۱:٢۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

و موضوع سوم ، تحلیل خودم از انتشار نامه "سری" حضرت امام (قدس سره الشریف) خطاب به مسئولین کشور، در خصوص دلائل و چگونگی قبول قطعنامه است. این اقدام ، واکنش های مختلفی را در سطوح مختلف سیاسی و اجتماعی بدنبال داشته برخی از آنها را جمع آوری کرده ام . 

گروهی از عناصر جامعه که رویکردهای اصولگرایانه را وجهه تلاشهای سیاسی و اجتماعی خود کرده اند ، ضمن نکوهش این اقدام دفتر رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، استفاده ابزاری از اسناد طبقه بندی شده نظام اسلامی در درگیریهای شخصی و سیاسی را محکوم کردند. تحلیل های مختلفی نیز پیرامون علت انجام این اقدام انجام شد که بخشی از تحلیل های اصولگرایان ، در خصوص علت و عقبه ء این اقدام سوء ، با سخنان بعدی عناصر شاخص جریان سیاسی افشا کننده نامه ، مورد تایید قرار گرفت.  

اصولگرایان ، اهداف مختلفی در این موضوع برای مرتکبان متصور بودند. بخشی از این تحلیل ها ، ناظر به احتمال وجود یک هماهنگی بین المللی در بخشهایی از عناصر سیاسی درون حاکمیت و جریانات خارجی مخالف رشد و توسعه فنی و تکنولوژیک جمهوری اسلامی ایران ، برای ایجاد یک جنگ روانی و سیاسی جدید در مسیر روند مذاکرات اتمی برای به رسمیت شناخته شدن حق مسلم جمهوری اسلامی ایران و ملت مسلمان آن در استفاده صلح آمیز از انرژی اتمی و مقابله با جریانسازیهای حاکمان شرطلب غربی بود.  

تحلیل هایی نیز ، هدف این اقدام را ، بیشتر ارسال پیامی برای طرفهای خارجی مذاکره کننده ارزیابی می نمود. به این شکل که لایه هایی از عناصر حاضر در حاکمیت که دارای ذائقه و گفتمان دیپلماتیک مشابه گفتمان مسبوق در ادبیات تیم مذاکره کننده اتمی هستند ، سعی دارند تا با معرفی خود به عنوان عناصری که در جریان شکل دهی به روند قبول قطعنامه 598 نقش داشته اند ، آنها را به این سمت سوق دهند که با فشار به جمهوری اسلامی ایران ، این تیم را برای مذاکره با خود ، از سوی ایران طلب کرده و در نهایت ، سکان مذاکرات اتمی را در دست گیرند.  

برخی تحلیل ها نیز ، در ارزیابی هدف مرتکبان این اقدام ، جهت و سمت مورد توجه را ابتدائا داخلی و متوجه دولت نهم دانسته و طی یک تحلیل دوسویه ، اذعان دارند که اولا هدف از انتشار این نامه ، تضعیف روحیه مردمی در حمایت از روند فعلی مذاکرات هسته ای و تلاش برای برسمیت شناختن حقوق مسلم اتمی کشورمان و در حقیقت ، زدن پشتوانه عظیم مردمی دولت ، به زشت ترین روش ها است و دوما ارسال پیامی غیر مستقیم برای درون دولت و تیم مذاکراه کننده و پیش گویی نتیجهء نهایی مذاکرات و حکم کردن به دولت ، برای تغییر روشن و منش مذاکره ، هدف دیگر تیم مرتکب این اقدام غیر منطبق با مصالح ملی می باشد.  

گذشته از اصولگرایان ، جریانات اپوزیسیون در قدرت ، همچون جریان باقیمانده از طیف مشارکت و کارگزاران ، با استفاده از ادبیاتی صریح ، عمده تحلیل های اصولگرایان از علت این اقدامات خود را تایید کردند.  

حسین مرعشی سخنگوی کارگزاران ، در گفتگویی ، هدف جریان سیاسی مطبوعش از انتشار نامه محرمانه حضرت امام (ره) را فاش کرد . وی در گفتگویی با یکی از خبرگزاریهای همسو با نگاه تیم سیاسی مطبوعش ، اینگنونه اظهار می دارد :  

"انتشار متن نامه امام در مورد پایان جنگ، برای كسانی حساس است كه می‌‏خواهند با برخوردهای تهاجمی كشور را در معرض تهدیدهای جدی قرار دهند، این نامه هشداری است برای آنها مبنی بر اینكه ما این مسیر را یك بار در تاریخ كوتاه پس از انقلاب طی كرده‌‏ایم و حالا باید از این تجربیات كه در دسترس‌‏مان است، كمال استفاده را کنیم و راه رفته را دوباره طی نكنیم."  

زشت ترین نگاه و بهره برداری از این اقدام سوء مغایر با مصالح ملی ، از سوی لایه های افراطی جریان دوم خرداد اتخاذ شده است. علی پیر حسین لو ، دبیر ستاد نسیم ( نسل سومی های یاور معین ) ، در تحلیلی ناشی از عدم تعادل روحی ، از نامه مذکور ، عدم تقدس دفاع مقدس و دیکتاتور بودن امام راحل را نتیجه گرفته است. وی در وبلاگ خود طی مطلبی با عنوان :دفاع نامقدس: اینگونه نوشته است :  

هاشمي خواسته يا ناخواسته كاري را كرد كه بايد سالها پيش اتفاق مي افتاد. حالا هركسي با خود صداقت داشته باشد و جرأت بازفهميدن حقيقت را به خودش بدهد، فهميده است كه آن هشت سال جنگ، جنگ بود، فقط جنگ بود، و دفاع مقدس نبود. و فهميده است كه هيچ جنگي، هيچ جنگي، هيچ جنگي مقدس نيست .... ناخواسته با انتشار اين نامه به همه گفت: همه آن چيزهايي كه مي‌گفتيم، همه آن چيزهايي كه فكر مي‌كرديد راست بود، همه دروغ بود. همه... همه...  

وی در تحلیلی سرتاسر ذلت بار و ناشی از تزلزل روحی عمیق خود ، با دیکتاتور نامیدن حضرت امام (ره) چاره را در " قبول تحقیر" و "پایین انداختن سر" دانسته و می نویسد :  

شايد تقدير اين است كه ما هم راه ژاپن و آلمان را برويم. 18 سال بعد از شكستي كه خورديم، در حالي كه ديكتاتور طرف جنگمان از حكومت ساقط شده است، به خاطر آن شكست و آن جام زهر و تلخي دوباره و افزون تر پذيرش شكست آرمانهاي يك نسل، تحقير شويم، تا غرور بيجاي ملي مان كه جديدا خيلي مصنوعي هم شده است، جايش را به تلاش براي پيروزي، اما اين بار از راهي ديگر، بدهد. به جاي جبهه هاي جنگ سعي كنيم در جبهه پيشرفت و در مصاف جهاني شدن برنده شويم. باشد كه چنين باشد. هرچند راهي جز اين هم نيست. گرچه مي‌توانيم مانند رزمنده ديوانه آن فيلم ژاپني با تمام وجود فرياد بزنيم و عليه خدا و حكومت و فرمانده و خود عصيان كنيم. اما دست آخر بايد سرمان را به زير بيندازيم و به فكر راه جبران باشيم. آن راه كه دروغ بود. راه ديگر چيست؟  

بهترین پاسخ به اینگونه خبرپراکنی ها و اظهارات ، از سوی معاون سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها ، آقای دکتر حسن رحیمپور ازغدی در سخنرانی پیش از خطبه نماز جمعه ، ایراد شد. ایشان در این سخنرانی ، پیرامون نامه حضرت امام (ره) با موضوع قطعنامه و مشکلات جنگ اینگونه بیان داشت : 

كساني كه با استناد به نامه امام(ره) مي‌گويند امروز در مسائل هسته‌اي مقاومت نكنيم، خيانت مي‌كنند. سخنران پيش از خطبه‌هاي نماز جمعه تهران با اشاره به نامه حضرت امام(ره) كه در چند روز گذشته درباره علل پذيرش قطعنامه منتشر شده و بحث‌هايي را بوجود آورده است، گفت: آن حرفهايي كه حضرت امام زدند، به طور علني هم در پيام خود براي پذيرش قطعنامه آوردند و بخشهاي آماري و مشكلاتي كه مطرح شده بود، به خاطر مسائل امنيتي مطرح نشد.... پيام امام(ره) اين بود كه بعد از پذيرش قطعنامه جهاد و نبرد اصلي ما تازه شروع شده ولي عده‌اي متاسفانه سوء استفاده كردند و خواستند نتايج غلط بگيرند....چيزي كه بايد اشاره كنم اينكه نامه امام سراسر عزت، قدرت و منطق است، كدام جمله‌ و بحث امام منتج به نتايجي است كه برخي افراد مريض و خبيث از آن گرفته‌اند كه امام(ره) حرفش را پس گرفت و اينكه اگر شكست خورديم، مقابل استعمار مقاومت نكنيم.... از كجاي پيام امام(ره) فهميده مي‌شود كه كار امام اشتباه بوده است، تاكيد كرد: ما طرفدار جنگ براي جنگ و پيروزي به هر قيمت نيستيم. ما شكست نخورديم بلكه دشمن را بيرون كرديم؛ چرا كه جنگ ما با عراق جنگ با تمام دنيا بود. وي همچنين با اشاره به مقايسه وضع امروز ايران با عراق بيان داشت: ببينيد كه چه كسي شكست خورد؛ نامه امام(ره) سراسر قابل دفاع است و هر كلمه‌اش منطق است. امام با اين نامه نشان داد كه مصالح ملت اصل است، اما عده‌اي خواستند كه نتيجه بگيرند ما اشتباه كرديم، اما اين‌گونه نيست؛ بلكه دفاع حق ما بود.  

اين استاد دانشگاه با بيان اين كه فرق امام با صدام اين بود كه براي امام(ره) انجام وظيفه مهم بود، تاكيد كرد:  

ما مقاومت كرديم و پيروز شديم و حق ما بود كه مبارزه كنيم. وي با اشاره به برخي عبارت حضرت امام(ره) در پيام خود براي پذيرش قطعنامه گفت: آيا از اين پيام بوي تسليم بيرون مي‌آيد؛ در حالي كه امام(ره) در پيام خود آرزوي شهادت مي‌كند. رحيم‌پور ازغدي تصريح كرد: امام(ره) سازش با آمريكا و شوروي را خيانت مي‌داند و سازش با ابرقدرت‌ها را پشت كردن به اصول مي‌دانند.


 
موضوع دوم : کنارآمدن بی سروصدای آمريکا با طالبان در افغانستان !!!
ساعت ۱۱:۱٩ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

و اما موضوع دوم : آمريكا در افغانستان به طالبان پيشنهاد سازش داد !  

نيروهاي آمريكايي مستقر در افغانستان به نمايندگان طالبان پيشنهاد دادند كه به شرط آتش بس و تحويل سلاح، سه ايالت جنوب افغانستان را در اختيار آنان بگذارند.  

منابع نزديك به طالبان اعلام كردند كه طرف طالبان در اين نشست با پيشنهاد آمريكايي ها به شرط در اختيار داشتن سلاح موافقت كرده است.

گفتني است «دونالد رامسفلد» وزير دفاع آمريكا اخيرا ضمن اعتراف به ناكامي ها و مشكلات آمريكا در افغانستان تصريح كرده است كه اوضاع در جنوب افغانستان نامطلوب و باعث نگراني آمريكا شده است.

پايگاه خبري «دويچه وله» آلمان اعلام كرد كه شبح طالبان همچنان بر فراز افغانستان باقي است و حتي پس از پنج سال از ورود نيروهاي نظامي آمريكا به اين كشور كه با هدف سرنگوني حاكميت طالبان و از ميان بردن زمينه هاي تروريسم صورت گرفته هنوز تغييري حاصل نشده است.


 
چند موضوع مهم – موضوع اول :
ساعت ۱۱:۱٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

اولین موضوع ، سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار سران سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئولان و کارگزاران نظام با ایشان است که بخشهایی از آن که آتش بسیاری از جنجالهای معاصر را خاموش می کند !

بخشهایی از این سخنان را آورده ام :

*به موضوعات بعدی هم توجه کنید. آنها هم اهمیت دارند. *

رهبر معظم انقلاب اسلامی: تبلیغ ناکارآمدی دولت، حتی اگر واقعیت داشته باشد صحیح نیست چه برسد به اینکه واقعیت ندارد و غیرمنصفانه است.

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، عصر امروز در دیدار سران سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئولان و کارگزاران نظام، ماه رمضان را بهار پربرکت رشد و تعالی انسان خواندند . 

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب، عصر امروز در دیدار سران سه قوه، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و مسئولان و کارگزاران نظام، ماه رمضان را بهار پربرکت رشد و تعالی انسان خواندند و با تأکید بر وحدت و پایداری مؤمنانه به عنوان تنها راه پیروزی و سعادت، مسئولان، آحاد مردم و گروههای سیاسی اجتماعی را به احساس تکلیف در برابر انتخاباتِ بسیار مهم مجلس خبرگان و شوراهای اسلامی فراخواندند. 

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تصمیم دو سال قبل درباره تعلیق غنی سازی افزودند: اگر آن راه را تجربه نمی کردیم شاید امروز خود را سرزنش می کردیم که چرا آن روش را امتحان نکرده ایم اما اکنون با دلی محکم و تسلط کامل به پیش می رویم و دیگر هیچکس نمی تواند دلیل قابل قبولی درباره اشتباه بودن راه هسته ای کشور ارائه کند چرا که ما آن راه دیگر را تجربه کرده ایم.

فرازهایی از سخنان رهبر معظم انقلاب : در 27 سال اخیر ، در دفاع مقدس و دیگرعرصه ها ، ثابت شده است وحدت، پایداری و ایمان به راه، پیروزی قطعی را نصیب ملت ایران خواهد کرد... کمک به دولت، کمک به کشور است و به همین علت، اینجانب همیشه از کلیت همه دولتها حمایت کرده ام....همه باید رئیس جمهور را مورد تکریم قرار دهند و اگر کسی درباره عملکرد دولت حرفی دارد آن را از طریقی به گوش دولت یا مسئولان برساند اما تبلیغ ناکارآمدی دولت، حتی اگر واقعیت داشته باشد صحیح نیست چه برسد به اینکه واقعیت ندارد و غیرمنصفانه است. 

حضرت آیت الله خامنه ای، گله گزاری افراطی مسئولان از یکدیگر را به ویژه در افکار عمومی، کاری غلط برشمردند و افزودند: مردم خوب ایران چه تقصیری کرده اند که با این گله گزاریها آنها را دلشکسته می کنیم؟ 

ایشان در همین زمینه به بزرگنمایی مسائلی که اخیراً درباره پایان جنگ و قطعنامه بیان شده اشاره کردند و افزودند: اگر این حرفها و گله گزاریها بیان نمی شد بهتر بود اما حالا که صورت گرفته نباید درباره تأثیر آن اغراق کرد و به گونه ای حرف زد که انگار حادثه مهمی اتفاق افتاده است...هم مسئولان سیاسی و هم مسئولان نظامی در جنگ خدمات فراوان و ضعفهایی داشتند که برآیند آنها موجب تصمیم گیری امام راحل درباره قطعنامه شد...آنچه به عنوان برآیند همه تواناییها، ضعفها، و کوتاهی ها اتفاق افتاد مطلقاً به معنای شکست و تسلیم طلبی نبود چرا که امام عظیم الشأن امت، مظهر استقامت، ایستادگی و امید به آینده بود و در همه تصمیمات جنگ، پذیرش قطعنامه و دیگر حوادث بر همین اساس عمل کرد و به ما نیز همین روش را آموخت .

حضرت آیت الله خامنه ای شجاعت همراه با تدبیر را، منش و منطق انقلاب و امام دانستند و افزودند: امروز نیز نظام اسلامی تصمیمات خود را با تدبیر و بصیرت اما با دلیری و شجاعت و تکیه بر توان ملت مؤمن ایران اتخاذ می کند و با به کارگیری تاکتیکهای صحیح و منطبق با اقتضائات روز، اهداف خود را محقق می سازد، همچنانکه در موضوع هسته ای نیز همین راه پیگیری شده است.

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به تصمیم دو سال قبل درباره تعلیق غنی سازی افزودند: اگر آن راه را تجربه نمی کردیم شاید امروز خود را سرزنش می کردیم که چرا آن روش را امتحان نکرده ایم اما اکنون با دلی محکم و تسلط کامل به پیش می رویم و دیگر هیچکس نمی تواند دلیل قابل قبولی درباره اشتباه بودن راه هسته ای کشور ارائه کند چرا که ما آن راه دیگر را تجربه کرده ایم البته دو سال قبل هم نتیجه آن کار معلوم بود و سندهای دقیق و روشنگری که در زمینه رخدادهای آن روزها ثبت شده است روزی در اختیار افکار عمومی قرار خواهد گرفت اما به هر حال آن تصمیم در آن هنگام لازم بود. 

ایشان در جمعبندی مباحثی که درباره موضوع هسته ای بیان کردند افزودند: سیاست ما روشن است : «پیشرفت، ارائه منطق روشن و پافشاری برحق ملت بدون عقب نشینی» البته هدف ما نیز در موضوع هسته ای کاملاً واضح و انسانی است. 

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه سخنانشان به تبیین اهمیت انتخابات مجلس خبرگان و شوراها پرداختند و خاطرنشان کردند: حفظ سلامت فضای انتخابات نیز مهم است و همه مطبوعات – رسانه ها – کسانی که از ابزارها و شیوه های رایانه ای استفاده می کنند و صاحبان تریبونهای عمومی باید مراقب باشند که تخریب و اهانت، فضای انتخابات را ناسالم می سازد و هیچگونه منطقی ندارد وجایز نیست.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر دخالت نکردن مسئولان دولتی و نظامی در انتخابات، تهیه فهرست انتخاباتی را از جانب مسئولان و کسانی که کارهای اجرایی دارند، نفی کردند و افزودند: باید به گونه ای عمل کرد که شخصیت مسئولان دولتی هیچ تأثیری در نتایج انتخابات نگذارد.

 


 
دبير جامعه روحانيت مبارز‌:امام (ره) حرام اعلام کرده بود
ساعت ۱۱:٢۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

آيت الله مهدوي كني دبیر جامعه روحانیت مبارز  ديروز در سخنان كوتاهي به انتقاد از انتشار نامه‌ي محرمانه امام(ره) پرداخت.  

به گزارش خبرنگار رجا، آيت‌الله محمدرضا مهدوي كني روز گذشته در مسجد دانشگاه امام صادق(ع) و در ميان گروهي از دانشجويان، به بيان ماجراي صدور اين نامه و تحويل آن به حدود چهل تا پنجاه تن از مسئولين پرداخت و افزود: زماني‌كه امام اين نامه را نوشتند، مرحوم حاج سيد احمد آقا (فرزند امام) در حدود چهل تا  پنجاه تن از مسئولين را جمع نمود و ضمن ارائه نامه ايشان به آنها اعلام كرد امام فرمودند: «من حرام مي دانم که این حرفهاپخش شود و در اين زمينه کسی بخواهد حرفي بزند، این یک امر ولایی است.» در اين ميان يك نفر از مسولين از جا بر خواست و با ناراحتي خواستار معرفي فرد يا افرادي كه «جام زهر را به امام نوشانده اند» شد كه حاج احمد آقا به وي حكم امام در مورد حرام بودن بحث و جدل كردن در اين زمينه را متذكر شد. 

گفتني است در پي اعتراضات گسترده و اجماع شخصيتهاي سياسي و مذهبی در محكوميت اقدام هاشمي رفسنجاني در انتشار نامه‌ي محرمانه حضرت امام(ره)؛ دفتر وي و مراكز وابسته به آن سعي نمودند تا با استناد به اقدام حسينعلي منتظري كه به انتشار اين نامه در كتاب خاطراتش پرداخته بود، آن را غيرمحرمانه جلوه داده و از بار مسئوليت هاي شرعي و قانوني انتشار اين سند محرمانه شانه خالي كنند. اما به‌نظر مي‌رسد اكنون با معلوم شدن نظر حضرت امام(ره) مبني بر «حرام بودن» اين حركت ، ترفند تبليغاتي مذكور، ناكارا و گناه اقدام به چنين عملي مضاعف گرديده باشد.


 
پرده بالا رفت وديدم هست و نيست ، ‌راستی ناديدنيها ديدنيست.
ساعت ٩:۳۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٢ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

پرده بالا رفت و دیدم هست و نیست ، راستی ،‌نادیدنی ها دیدنیست...


 
مصلحت شخصی و مصلحت نظام
ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

می خواهم چند خبر را پشت سر هم بازنشر کنم . اما می دانید که ، طیف مورد سوال قرار گرفته در این خبرها، این کار را "تخریب" می داند ! یعنی اگر خبر راستی را منتشر کنی که اینها از نظر سیاسی ضرر کنند ، نامش تخریب است !

آقایان ! بله ، شما تخریب می شوید، از چشم مردم می افتید ، سکوی انتخابات ، از زیرپایتان کشیده می شود ، اخبار حقایق منتشر می شود. اگر با این موضوع مخالفید ، حداقل کمی ، عملکرتان را اصلاح کنید. یادتان رفته ، چه کسی ، در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری در ساختمان شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور ، سرور ارسال کننده SMS از طریق اینتزنت نصب کرده و SMS توهین آمیز قبیح و غیرقابل دفاع ، ارسال می کرد ؟

ایا خبررسانی سالم ، قابل مقایسه با ارسال اس ام اس مستهجن است ؟ کدام تخریب است و کدام خبررسانی؟

چقدر خدا را شکر می کنم که به هیچ یک از دو نفر طرف قضیه این نامه ،‌یعنی محسن رضایی و رفسنجانی ، ‌رای نداده بودم ، ندادم و نخواهم داد انشاء الله . چون از وقتی این دو نفر را شناخته ام و احوالشان را مطالعه کرده ام ،‌دیده ام که مصلحت و تشخیص شخصی را بر مصلحت نظام و انقلاب و مردم و کشور ترجیح داده بوده اند ، باز هم ترجیح دادند و باز هم خواهند داد .

                    -       ابراز تاسف موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام (ره) از عدم هماهنگی با این موسسه در انتشار نامه محرمانه حضرت امام (ه) :

            http://www.sharifnews.com/?20672

            -          اظهار تاسف شورای عالی امنیت ملی از انتشار این نامه : ما موافق انتشار اینگونهء این نامه نبودیم :

            http://www.sharifnews.com/?20674 

            -          توسط سخنگوی حزب کارگزاران ، هدف این حزب از این اقدام علیه امنیت ملی ، لو رفت !:

            http://www.sharifnews.com/?20668 

            -          نامه حضرت امام (ره) و آنها که آب به آسیاب دشمن ریختند :

            http://www.sharifnews.com/?20670

            -       تلاش رفسنجانی برای فرار از زیر فشارها و انتقادات : نامه هم محرمانه نبود ، هم قبلا منتشر شده بود! خبرنگار  کیهان : به هاشمی گفتم نامه را به ما بده . گفت نمی شود. محرمانه است

            http://www.sharifnews.com/?20667

.

            - دفتر رفسنجانی پاسخ داد : روی نامه مهر نخورده ! بروید یقه محسن رضایی را بگیرید ! 

                   http://www.sharifnews.com/?20673 


 
دولت پنهانکار ،‌ بهرمند از خدمات پنهان کاران غير دولتی
ساعت ۱۱:۳٤ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٠ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

هرچه سعی کردم ، چیزی از کتاب جدید باب وودوارد ، با نام "دولت پنهان کاریها" یا  "دولت دروغگو" که در مورد دولت بوش و ماجرای عراق و افغانستان و 11 سپتامبر نوشته شده، چیزی در گوگل بیابم ، هرچهبیشتر گشتم ، کمتر یافتم .

آقای وودوارد یکی از دو خبرنگاری است که افتضاح واترگیت دولتهای پیشین آمریکا را افشا کرد و امروز ، کتاب جدید او با دست گذاشتن بر فهرست متمرکزی از دروغهای دولت آمریکا ، فشار مضاعفی بر دولت فعلی جمهوریخواهان آمریکا وارد کرده بشکلی که بنظر می رسد درصورت انتشار وسیع این کتاب در میان مردم آمریکا ، جمهوریخواهان در انتخابات اخیر ، دچار مشکلات جدی شوند.  

اما آنچه که من می خواهم الان بگویم این نیست .

من می خواهم نقش گوگل در این میان را بررسی کنم .

چند تا نکته را کنار هم ردیف می کنیم :  

1-     یادتان باشد ، گوگل ، همه چیزتان را لوگ می کند. همه را هم ، بعدش ، ایندکس می کند و با اجازه تان ، یک کپی تقدیم می شود دو دستی به سیستم های امنیتی غربی . مضافا آی پی شما ، کشورتان ، اطلاعاتی که از ایمیل جیمیلتان در آورده ، به اضافه شماره تلفنتان منزلتان اگر مثل من از خانه با دیال آپ کانکت شوید!

2-     یک تجربه مهم داشتم . دنبال یک چیزی تو میل باکسم گشتم ، دیدم جیمیل ، به یک ایمیل بدون Subject وبدون Content من ، که صرفا برای ارسال یک پیوستی متنی ارسال کرده بودم اشاره می کند ! با کمال تعجب ، لفظ مورد جستجو در میان متن پیوستی مشاهده شد ! پس توجه داشته باشید که اتاچمنت هایتان را هم ایندکس می کند !

3-       این ها ماجراهای افشا شده ای است. یادتان باشد یک مدت هم دعوا بپا شد. اما گوگل گفت صرفا اهدافش تبلیغاتی و مالی است ! چه شرکت معصومی !

4-     در ماجرای خلیج فارس ، گوگل ، زرت بمب گوگلی آقایان را برد تو فهرست یکم ! اما سایت یا محمد (ص) رفقای من ، با 115 هزار لینک ، هنوز به فهرست اول ، بشکل مستقیم نرسیده !

5-     جالب آنجا است ، حتی Pagerank سایت یا محمد (ص) را هم روی 1 نگاه داشته بود که دقیقا با افشاگری و هوچیگیری که براه انداختیم در عرض یکی دو ساعت ، ناگهان سایت یا محمد چهار پله در Pagerank بالا رفت و به اندازه وبلاگ من رسید !!!!!

6-     اینقدر خبر از جاسوس بودن و بقول خودمان ، وصل بودن به بچه های بالا ی گوگلیون ، از جمله آقای کردستانی ، پخش شده که دیگه بعضیا حساسیت خودشون را از دست داده اند ! از این ماجراهای گوگل دسکتاپ هم خیلی چیزها به بیرون درز کرده !  

حالا ، اگر من در گوگل نتوانم کتاب جدید و مطرح و پرسروصدای یک نویسنده و خبرنگار سوپر مشهور را گیر بیارم ، باید چه نکاتی در ذهنم زنده شود ؟  

عجب دولت پنهان کاریست دولت آمریکا ! و عجب مستخدمان پنهان کاری دارد !


 
بی نياز از توضيح
ساعت ۱٢:٥٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۸ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:


 
از شما هم پنهان نماند...
ساعت ۱٠:٥٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٦ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

از خدا چه پنهان ، از خلقش هم پنهان نماند که ... همچی یه کارشناسی دیگه تو یه رشته دیگه داره در من رسوخ می کنه...بقیه اش بماند برا بعد...


 
گاف عظیم افشاگر اعظم!
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٦ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

محمد حسن روزی طلب در یادنامه اینگونه نوشته است :  

امیر فرشاد ابراهیمی ، جدیدا مطلبی نوشته و اظهار داشته که جمهوری اسلامی آیت الله العظمی میلانی را که از مراجع به نام شیعه بوده را به زندان افکنده و دست آخر او را در بازداشتگاه 66 سپاه می کشد. گفتنی است در یکصد سال اخیر یک آیت الله میلانی در حوزه علمیه شیعه وجود داشته! که آن هم در سال در سال 1395 ق برابر با 1354 شمسی در 82 سالگی دار فانی را وداع گفت و در جوار مرقد مطهر امام رضا (ع) به خاک سپرده شده.

بیوگرافی آیت الله میلانی را این جا بخوانید. 

آن زمان هم احتمالا نه سپاه بوده و نه بازداشت گاه 66. قطعا تمام حرف های مستند این فرشاد ابراهیمی هم مثل این حرفش است. اما درباره آیت میلانی و مخالفت هایش با علی شریعتی و جدال های لفظی این دو به اضافه نقش آیت الله میلانی در مبارزات آزادی خواهانه مردم ایران به زودی یادداشتی خواهم نوشت.


 
عجب هزینه سنگینی
ساعت ۳:٢۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٤ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

از : عدالتخانه .

 

دوستی قمی دارم که که نقل می­کرد در سفر احمدی نژاد به شهر قم که در همان اوایل آغاز به کار دولت جدید شکل گرفته بود، مطابق معمول  مسئولین شهر و استان در محل استانداری جمع شده بودند، تا نهار را در ضیافت ریاست جمهوری میل کنند. چند وقتی می­گذرد، ولی میهمانان به خیال این که کار رئیس جمهور،  لابد طول کشیده است، صبر می­کنند. ساعت به ۴ بعد از ظهر که می­رسد، حاضرین طاقت ازکف داده به هیات همراه زنگ می­زنند و علت را جویا می­شوند. طرف مقابل در جواب می­گوید که آقای رئیس جمهور و همراهان غذا را از فلان کبابی گرفته و خورده­اند. والسلام و خداحافظ. از این­ طرف مسئولین محترم، دست از پا درازتر، گشنه و تشنه عازم خانه های خود می­شوند تا لا­اقل غذای آنجا را از دست ندهند.

اخیراً عده­ای افراد، ازهزینه­های بالای سفرهای استانی هیاٴت دولت گفته­اند و یکی از نمایندگان محترم مجلس که به همراه پسرش این وظیفه را به دوش می­کشد، در اظهار نظری هزینه هر کدام از سفرها را ۲ تا ۳ میلیارد تومان عنوان کرده است.حال بد نیست هزینه این سفرها را محاسبه کنیم تا کمی از صحت خبر این منابع آگاه باخبر شویم.  

فرض می­کنیم که رئیس جمهور و هیاٴت همراه شامل وزرا و معاونین و محافظین و چندتایی خبرنگار، حداکثر جمعی حدود ۷۰ نفر باشند و بلیط رفت و برگشت هواپیما با احتساب متوسط فاصله استانها تا تهران به ازای هر نفر، ۱۰۰ هزار تومان دربیاید.(۷ میلیون تومان)هزینه رفت و آمد بین شهرها با ماشین سواری را هم یک میلیون تومان در نظر می­گیریم.  

اگر متوسط هر سفر را ۳ روز در نظر بگیریم و هر نفر در روز ۱۰ هزار تومان غذا مصرف کند و روزانه ۳۰ نفر هم میهمان این جمع باشد، می­شود ۳ میلیون تومان. آن چیزی که از سفرهای استانی می­دانیم، این است که معمولا برنامه کاری از صبح زود آغاز می­شود و تا حدود ۱۲ نیمه شب ادامه دارد و مسئولین در همان محل استانداری می­خوابند و اگر جلسه هیاٴت دولت باشد، صبح همان روز در همان محل، جلسه را برگزار می­کنند. با این همه فرض می­کنیم که برای اقامت 3شب هر نفر مبلغ ۱۰۰ هزار تومان خرج می­شود.(7میلیون تومان) که با احتساب دو میلیون هزینه های محافظتی جمعاً ۲۰ میلیون تومان می­شود. ۵ میلیون تومان هم هزینه­های متفرقه و از قلم افتاده را محاسبه می­کنیم و برای این­که دل کسی نشکند، کل این مبلغ را در ۲ ضرب می­کنیم که می­شود به ازای هر سفر ۵۰ میلیون تومان. حال کل این هزینه­ها را در ۳۰ یعنی تعداد استانهای کشور ضرب می­کنیم و همین­طور از خودمان کشککی مبلغ ۳۰۰ میلیون تومان به آن اضافه می­کنیم.   

۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان رقم یک دور سفرهای استانی به دور کل استان­های کشور. دولت قرار است حداکثر با این عدد خیالی ، کل کشور را بطور کامل برود و مشکلات را ببیند و پروژه ها را مطابق نیاز استانها و کشور تصویب کند.

اما کمی فکر کنید،

این رقم ، رقم آشنایی نیست؟

*     ۱.۸۰۰.۰۰۰ تومان رقم افتتاح فرودگاه حضرت امام(ره) که البته مسئولین وقت، ۹۰۰میلیون آن را قبول داشتند، اعم از ۳۲میلیون تومان برای خرید گل و... . و اما سخنگوی دولت قبل، وزیر مزبور را که ۱ میلیارد ناقابل دیگر خرج تزیینات محل کار کرده بود، جزو بهترین وزرای کابینه دانسته بود. روحش شاد.

پی نوشت : * البته ماجرا این بود که خرج افتتاح فرودگاه امام ، در زمان آقای خاتمی حدود دو میلیارد و سیصد میلیون تومان بود که وزیر مربوطه یک میلیارد و هشتصد میلیون را قبول داشت. خوب یادمه تو مجلس موقع استیضاح داد می زد و می گفت کی گفته دو میلیارد تومان ؟ یک میلیارد وهشتصد میلیون تومان بیشتر خرج نشد !


 
مهره ء سوخته ای بنام گنجی ، نگران پذیرش واقعیتی بنام ايران مستقل از سوی غرب !
ساعت ۱٠:٠٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

تعجب نمی کنید ، از اینکه می بینید ، هرکسی از این باصطلاح اصلاح طلبان ، که حتی اگر در ایران بود ، دم از مبارزه مسلحانه با انقلاب اسلامی می زد و یکی را به دوازده سیزده چهارده تا ، پاره می کرد و از آمریکا دعوت می کرد برای اصلاح حکومت ایران !!؟! به ایران حمله کند ، وقتی پایش به خود آمریکا می رسد و فقط یکی دو جلسه با خود آنها می گذارد ، جهت فلش حرکت تبلیغی اش ناگهان به سمت مدل براندازی نرم تغییر می کند و از آمریکا و رفقایش ، در اظهار نظرهای عمومی درخواست فشار به ایران برای فراهم کردن زمینه فروپاشی نرم را طلب می کند ؟ درحالیکه در گذشته ، حتی اقدامات آمریکا در عراق و افغانستان را هم می ستود ؟ 

 

از جریانات مزدور باصطلاح دانشجویی ( هنوز هم در همان حال و هوای دانشجویی هستم و بعید نیست دوباره شروع کنم ) فراری به آمریکا بگیر ، تا این بنده خدا اکبرگاف مرتاض ! حالا بخوانید و ببینید که او هم که همه براندازها ، او را نوک پیکان و عنصر آوانگارد جریان براندازی و مالک تندترین مواضع می دانستند، حالا با وارد شدن به آمریکا و قرار گرفتن در جریان ضرورت ها ، محدویت ها و حدود و صغور امکانات حقیقی قدرتهای فرامنطقه ای ، بسوی همان رویکردی شیفت پیدا کرده که مثلا قرار بود با خروجش از کشور ، عبورکردن خودش از آن را رسمی کند ! بخوانید : 

رجا نیوز : يك عضو تندرو و منزوي در ميان اصلاح طلبان، از امريكا خواست براي فروپاشي رژيم! ايران به شيوه هاي غيرنظامي متوسل شود.  

به گزارش رجا، اكبر گنجي كه در توضيح مقاله اي با عنوان "نامه اي به آمريكا" منتشر شده در روزنامه واشنگتن پست با راديو فردا سخن مي گفت، دو مدل امريكا براي براندازي جمهوري اسلامي را ناكارآمد توصيف كرده و راه سومي پيش پاي سياستمداران امريكايي نهاد.  

وي در تشريح اين دو مدل به رويكردهاي ميليتاريستي (مدل عراق و افغانستان) و سازشي (مدل ليبي) اشاره كرده و افزود: « براي دموكراتيك كردن اين منطقه دو راه وجود دارد كه يكي«ميليتاريستي»  است، يعني مانند حمله آمريكا به افغانستان و عراق كه تجربه اي شكست خورده  است و درباره ايران نيز هرگز محقق نخواهد شد، زيرا آمريكا امكان و توان  حمله نظامي با چنين شيوه اي را به ايران ندارد. تنها كاري كه آمريكا مي تواند انجام دهد، بمباران تاسيسات زيربنايي و  نظامي از راه هوا توسط موشكهاي بالستيك است كه كشور را به نابودي كشانده  و به دموكراسي نيز منتهي نخواهد شد.  

اما راه ديگر كه ما از آن نگران هستيم، تجربه ليبي است كه در آن، دولت آمريكا و دول غربي با اين كشور مذاكره كردند و برسر برنامه هسته اي با آن كشور به توافق رسيدند و نقض حقوق بشر، دموكراسي، سركوب ونفي آزادي ستيزي  دولت« قذافي» را ناديده گرفتند. و اين چنين ديگر كسي به دولت قذافي كاري  ندارد.»  

گنجي در توضيح راه سوم خود يا همان براندازي نرم به ظرفيت بالاي نيروهاي داخلي اشاره و در حاليكه در گفتگو با رسانه فارسي زبان سازمان سيا سعي داشت خود را از وجهه يك نيروي مزدور و ابزار دشمن مبرا سازد، گفت: «بايد از طريق مبارزه، شجاعت و نافرماني مدني، رژيم را براي گذار به دموكراسي تغيير بدهيم، نه اينكه يك دولت خارجي از طريق حمله نظامي بخواهد به تغيير آن اقدام ورزد. دولت ايران يك دولت سركوب گر است و براي تداوم اين كار چاره اي جز  نگهداشتن مستمر كشور در حالت بحران و جنگ وجود ندارد و اين امر مي تواند به  سركوب داخلي كمك كند. رژيم در سركوب هاي داخلي ، هر نيروي مخالفي را مزدور، ابزار و پايگاه  دشمن مي داند و بدين ترتيب جامعه را سركوب مي كند.»  

گفتني است در بودجه سال جاري امريكا مبلغ 75 ميليون دلار براي حمايت از حركتهاي براندازانه عليه جمهوري اسلامي با محوريت حمايت از شخصيتها و رسانه هاي داخلي و شبكه هاي ماهواره اي فارسي زبان خارج از كشور پيش بيني شده است که در این میان نكته جالب رقابت خائنانه بعضي عناصر اپوزیسیون داخلی و گروه های خارج نشین برای دریافت دلارهای امریکایی می باشد. 


 
جناب آفتاب نیوز ، خودکرده را تدبیر نیست !
ساعت ٩:۳۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳ مهر ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

ماجرای جریانی که خود نظرسنجی می سازد وخود از نتایج آن در تعجب و شگفت شده ، به بی اعتباری نظرسنجی ای که خود انجام داده ، حکم می دهد ، ماجرای همان جمعی است که هم نظرسنجی می کردند و هم نظرسازی و بعد هم معلوم شد ، آنهنگام که نظرسازی می کردند ، رج می زدند و آنهنگام که نظرسنجی ، جاسوسی !

 

الان خیلی خوب ماجرا یادم نیست. اما بعضی چیزها یادم مانده .  

 

یادم هست ، روزنامه های مربوط به اینها و اولین آنها ، روزنامه دولتشان یعنی ایران، با تیتر درشت نوشت که حدود 80 درصد مردم تهران موافق رابطه با آمریکا هستند. بعد از چند روز ، دستگاه قضایی ، به جان اینها افتاد و موسسه ای را که این نظرسنجی (!) را انجام داده بود ، بازرسی کرد.

 

این هنوز یادم هست ، که جناب نظرسنج ، نوشته بوده که من مثلا از خیابان فلان ، پلاک فلان طبقه بهمان ، خانم بیست ساله پرسیدم نظرشما در مورد رابطه آمریکا چیست و او گفت ، موافقم ، اما وقتی بازرس دستگاه قضایی به آدرس می رود ، با یک ساختمان اسکلت فلزی مواجه می شود ! وای بحال طبقه سومش ! معلوم نیست آنجا آن خانم چه کار می کرده و نظرسنج محترم چگونه از اسکلت فلزی بالا رفته ! 

 

القصه ، جانم برایتان بگوید که ، دیگر وقتی کارشان به اعتراف بازی کشید ، دیگر رفقایشان در مجلس وقت (ششم) بدادشان رسیدند وگفتند که آی ، به اینها آمپول روانگردان زده اند ، هیپنوتیزمشان کرده اند و از این قضایا ! و لی در جلسات خصوصی بر سر هم داد زدند که چرا تا می گیرندمان همه چیز را لو می دهیم ؟

 

حالا ، وقتی یک سایت ضد در صد سیاسی ، که کارش شده درج مقالات جریان های برانداز مانند ملی مذهبی و نهضت آزادی و شده محل تردد عناصر سیاسی و امنیتی مخفی بیگانه (بدتر از دفتر بازتاب! ) که کارش به مطبوعات هم کشید ، با درج یک مطلب ، با زبان بی زبانی ، در جان کلام ، بی اعتبار بودن نظرسجنی ای را کنایه وار مطرح می کند که خود آن را سامان داده و بر آن نظارت کرده اند. باید پرسید اگر جهت فلش این نظرسنجی سوی دیگری بود نیز چنین مطالبی می نوشتند یا خیر ؟ نظرسنجی ای که رویکرد غیر همسو با منافع نظامش ، از سر و روی آن می بارید. نظرسنجی مربوط به سایت مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظامی که مصوباتش بدون تصویب رهبر ، بی اعتبار است ، اما ولی فقیه را فقط به اعتبار رهبر بودن قبول دارد ولا غیر ودر نظرسنجی اش از ولی فقیه بنام "علی ترین مقام کشور" نام می برد !

 بگذریم .

چند لینک خواندنی گیر آورده ام که بخوانید بد نیست :

 ·          مصاحبه مدیران پرشین بلاگ و بلاگفا با کیهان : وبلاگهای غیر اخلاقی و ضد دینی مسدود می شوند .

 http://www.kayhannews.ir/850702/5.htm 

         ·          گفته می شود های جالبی در این لینک هست : 

http://rajanews.com/News/?1755 

·          یک درگیری درونی پایان ناپذیر دیگر در درون دوم خردادی ها :

http://rajanews.com/News/?1756 

·       بعد از زیر سئوال بردن صریح نظر حضرت امام (قدس سره) در شیطان دانستن آمریکا ، محو غده سرطانی اسرائیل ، تبلبغ کارتر ، یکی از رئیس جمهور های آمریکا در دوران حضرت امام (ره) و و و توسط خاتمی در سخنرانی های آمریکا ، خدا به خیر کند در انگلیس :

http://rajanews.com/News/?1753 

·          نگاه کنید : یک نگاه حلال است :

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8507030171 

·          پرسيدي : بعد از شهدا ما چه كرديم ؟ جوابت دادم : هيچ. از حرمت آلاله ها نوشتيم در حالي كه پاي مان روي لاله ها بود!

http://www.jaber1.blogfa.com/post-11.aspx 

·          چه کسی جهانبگلو را به جاسوسی واداشت ؟

http://rajanews.com/News/?1076 

·          تولد اولین گوسفند حاصل تحقیقات سلولهای بنیادین در ایران :

http://rajanews.com/News/?1746 

·          فلسفه پردازی روی صندلی مرسدس بنز :

http://shohood.blogfa.com/post-23.aspx 

·          اگر راست می گویند ، حتی یک مصداق معرفی کنند :

http://rajanews.com/News/?1712 

·          پاپ رسما عذرخواهی خواهد کرد :

http://rajanews.com/News/?1745 

·          اگر شما نمی توانید ، می شود و ما می توانیم :

http://rajanews.com/News/?1750 


 
 
 
تبلیغ ویـژه