الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

صدای گوشخراش رئيس دانشگاه ما !
ساعت ٤:۳۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ آبان ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

 

 

 

 

 

0 ۷۰ تن از اعضاي هيئت علمي دانشگاه كلمبيا دربيانيه اي به شدت از رفتار رئيس دانشگاه با دكتر احمدي نژاد رئيس جمهور ايران انتقاد كردند و آن را همدستي رئيس دانشگاه با جنگ بوش در عراق دانستند. امضاكنندگان اين بيانيه انتقادي تاكيد كردند كه اين مورد و موارد ديگر حاكي از آن است كه رئيس دانشگاه تحت تاثير گروه هاي فشار خارجي قرار گرفته و اين موضوع براي اعضاي هيئت علمي قابل تحمل نيست.

اعضای هیئت علمی دانشگاه کلمبیا : "رئيس دانشگاه به مناسبت ديدار احمدي نژاد رئيس جمهور ايران شهرت دانشگاه را با اظهارات و صداي گوشخراش خود لكه دار كرد"

در بيانيه انتقادي اعضاي هيئت علمي دانشگاه كلمبيا آمده است:

"ما در حمايت از اعضاي هيئت علمي دانشگاه كلمبيا كه معتقدند بالينگر در دفاع موثر از اصول محوري دانشگاه خصوصاً آزادي آكادميك ناموفق بوده، صحبت مي كنيم. آزادي آكادميك در قلب فعاليت هايي همچون آموزش، توليد دانش جديد و حفظ ظرفيت هاي انتقادي از جامعه در سطح وسيع كه ما اعضاي هيات علمي انجام مي دهيم، نهفته است و نيز شامل ارزش هاي ديگري نظير خودمختاري دانشگاه در برابر تهديدات و فشارهاي خارجي كه نقش تعيين كننده اي در اداره دانشگاه خصوصاً شكل دهي برنامه هاي تحقيقات و آموزش دارد و يا تفكيك مسئوليت و ارتقاء تصميمات از سطح منافع گروه هاي خارج از دانشگاه و ايجاد محيطي كه امكان تبادل آزاد و كامل عقايد و ايده ها را فراهم سازد، مي شود. وقايع چند سال گذشته موجب ايجاد بحران اعتماد در تمايل مديريت دانشگاه براي دفاع از اين اصول شده است."

اعضای هیئت علمی دانشگاه کلمبیا : "اظهارات مقدماتي رئيس دانشگاه نه تنها بي ادبانه و بدآموز بود بلكه حاكي از همدستي دانشگاه با جنگ دولت بوش در عراق بود"

ما به طور خاص موضوع هاي ذيل را يادآور مي شويم:

      1-       در پي تلاش هاي قابل ملاحظه گروه هاي خارجي طي چند سال گذشته براي بدنام كردن اعضاي هيئت علمي و تعيين اينكه موضوع هاي جنجالي در دانشگاه چگونه آموزش داده شوند، مديريت دانشگاه به وضوح در روشن ساختن اين نكته كه اين قبيل مداخلات قابل تحمل نيستند، ناكام بوده  است. زماني كه گروه هاي خارجي تلاش داشتند تا تصميمات مسئول دانشگاه را به نفع خود تغيير دهند رئيس قبلي «بارنارد» بيانيه صريحي در رد اين تلاش ها و اقدامات صادر كرد. در حالي كه رئيس كنوني دانشگاه كلمبيا از انجام چنين اقدامي ناتوان بوده است.

2-       تصميمات در مورد موضوع هاي كليدي نظير جهاني شدن دانشگاه، تاسيس شعبه هاي دانشگاه در ديگر كشورها و افزايش پذيرش دانشجويان مقطع كارداني و كاهش پذيرش دانشجويان مقطع ليسانس، دعوت از سخنرانان بحث برانگيز، كاهش نسبي پذيرش در حوزه علوم انساني و ديگر موضوع هاي محوري مربوط به تعهدات دانشگاه ظاهراً در مشورت با دانشكده تصميم گيري نمي شود. ما از اين تصميمات تنها زماني كه اعلام مي شوند باخبر مي شویم.  

۳ -       رئيس دانشگاه به مناسبت ديدار احمدي نژاد رئيس جمهور ايران شهرت دانشگاه را با اظهارات و صداي گوشخراش خود لكه دار كرده و فضايي را به وجود آورد كه طي آن سخنراني آتشين بر مناظره باز و آزاد غلبه كرد. اظهارات مقدماتي رئيس دانشگاه نه تنها بي ادبانه و بدآموز بود بلكه حاكي از همدستي دانشگاه با جنگ دولت بوش در عراق بود يعني موضعي كه مغاير با تمايل بسياري از اعضاي هيئت علمي دانشگاه است.

4-       رئيس دانشگاه به نام دانشگاه، علناً در ارتباط با سياست خاورميانه و بدون داشتن تخصص و يا مشورت با استادان و محققان اين حوزه موضعگيري سياسي جانبدارانه اي اتخاذ كرده است. تركيب و تلفيق مواضع سياسي شخصي رئيس دانشگاه با موضع دانشگاه غيرقابل قبول است.

ما معتقديم زمان آن فرا رسيده است كه دانشكده تعهداتش را نسبت به آزادي آكادميك و خودمختاري دانشگاه مورد ارزيابي مجدد قرار دهد و رئيس دانشگاه روشن سازد كه مديريت بيش از اين از اصول مزبور عدول نمي كند و يا مداخله در آنها را تحمل نخواهد كرد.


 
وقتي «مشاركت» از ناراحتي به دروغ پناه مي برد!
ساعت ۱۱:۳٩ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٥ آبان ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

سايت سپهرنيوز درباره خبر پرتناقض سايت وابسته به حزب افراطي مشاركت از حضور رئيس جمهور در جمع پرشور دانشجويان دانشگاه علم و صنعت نوشت

خبر کمی دیر میان دانشجویان پیچید اما آنقدر علاقه مند به دیدار رییس جمهور بودند که همه همدیگر را خبر کردند و از ترس آنکه با درهای بسته مواجه شوند زودتر از همیشه آمدند. وقتی ساعت 7:15 درب سالن باز شد در فاصله کوتاهی سالن موج می زد از حضور دانشجویان علاقه مند به رییس جمهور و

وقتی تیتر «چطور سالن سخنرانی احمدی‌نژاد ساعت 6صبح پر شد؟» را دیدم واقعا تعجب کردم. ارگان رسمی حزب مشارکت که زمانی خود تجمعات دانشجویی را سامان می داد چنین تیتری زد و نوشت « گزارش ویژه نوروز از سازماندهی دانشجویان حامی‌ دولت در مراسم دانشگاه علم وصنعت» به خوبی قابل فهم بود که قیاس با خود کرده اند، آن زمان که یک فرمانده برای تجمعات معرفی می شد، عده ای شعار ها را می نوشتند و به دوستانشان می دادند و برخی اخبار را به رابطین رسانه های بیگانه می دادند و

اما تعجب از این بود که حداقل کاش می پرسیدند درب سالن از چه ساعتی باز شده است. آیا گمان نمی کنند که این همه دروغ گویی و ... به اعتبارشان صدمه خواهد زد؟ ( کدام اعتبار؟!)

جالب تر آنکه حتی در خود خبر هم با کمی تسامح بیشتر از تیتر نوشته اند ساعت 6:30 و این خود نشان دهنده صداقت نویسنده خبر است

یک خبر دیگر هم سایت مشارکت از دیدار دیروز احمدی نژاد با دانشجویان با تیتر "ادعای تازه احمدی‌نژاد: با رهبری می‌نشینیم و به طرح‌های هسته‌ای مخالفان می‌خندیم!" نوشته بود که آن هم با آنچه در متن نوشته بود تفاوتی آشکار داشت. براستی چرا آنها به دروغ پناه برده اند؟

کافی است به متن خبرها نگاهی انداخته شود تا نقطه عصبانیت آنها قابل درک تر گردد، احمدی نژاد گفته است "در پرونده هسته ای علاوه بر موانع خارجی، موانع داخلی نیز داشتیم که باید آنها را پشت سر می‌گذاشتیم و من بالاخره یک روز پشت صحنه این مسائل را که جزو حساس ترین نقطه تاریخ ملت ایران است خواهم گفت" شاید همین باعث عصبانیت آنها گردیده است

او از آنها گفت که شرایط را بحرانی جلوه می دادند، از آنها که جاسوسی کردند، از آنها که به دشمن می گفتند «چرا کوتاه می آیید؟ چرا صدور قطعنامه را به تاخیر می‌اندازید؟ چرا غلظت برخوردتان کم شده است؟ فشار بیاورید تا آنها عقب‌نشینی کنند» و آنها را به روزی وعده داد که با پشت سر گذاشتن این روزهای سرنوشت ساز پرده از چهره شان خواهد افتاد

او از آنها گفت که بار دیگر سعی می کردند بین رهبری و رییس جمهور دوگانگی نشان دهند تا به اهدافشان برسند و در این تلاش شکست خوردند

شاید چاره ای جز فرار به جلو برای آنها نمانده است. معروف است که وقتی دزدی در هنگام سرقت از سوی صاحب مال مورد تعقیب قرار گرفت خود نیز ندای آی دزد آی دزد سر داد تا مردم بمانند چه کسی را باید گرفت اما نشنیده بودیم که دزد پلیس را به دزدی متهم نماید.


 
مدير راديو جوان شهرام گيل آبادی نيست.
ساعت ۱٢:۱٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٧ آبان ۱۳۸٦   کلمات کلیدی:

بچه ها عمدتا اونهایی که مسنجری اد هستند می دانند الان نمایشگاه مطبوعات هستم  . یک کمی اینجا گرفتار کاری شده ایم . تا همین نیم ساعت پیش داشتم با شهرام گیل آبادی ، جوانی که مسئولیت اداره رادیو جوان را بر عهده دارد گفتگو می کردم . با هم از غرفه رادیو جوان تا ستاد نمایشگاه هم رفتیم و در راه هم در مورد مسئولیت رسانه صحبت کردیم و به نظر من ، کسی که در رادیو جوان برنامه می سازد و هدایت محتوا و سیاستگذاریها را بر عهده دارد شهرام گیل آبادی نیست.  

حتما می دونید اگه چیزی روی وبلاگم باشه یعنی مشکلی با انتشار عمومی اون ندارم. به خود شهرام هم گفتم من از رادیو جوان ، صدای فکر شهرام گیل آبادی ای که من اینجا دیدم را نمی شنوم . راستش را بگویم که خودش هم رد نمی کرد. حرفش این بود که در حال کادر سازی است و حالا حالا ها تا رسیدن به حداقل ها و ساحل سلامت ، فاصله دارد. می گفت آنچه که همه جا برای همه ما مشکل ساز می شود ، بی ایمانی و بی صداقتی  و محور قرار ندادن تقوا است.  این ، حرف بسیار درستی است که معارض ندارد. اما حرف این است که آیا قبول داشت که در رادیو جوان چه خبر است  ؟  

بله .  

دوستانی که بی تقوایی را تبدیل به یک روش و منش عملکرد کرده اید . بدانید که شهرام گیل آبادی از این فضا حمایت نمی کند و در هیچ فضای گفتگویی نیز قائل به تمسک به تساهل نیست و گفت که وقتی کسی تخلف می کند ، بشدت در برخورد قاطع است. هرچند که سعی دارد در تنبیه نیز حدود آبروی افراد را حفظ کند.  

شهرام گیل آبادی برای اینکه به من بگوید صدای فکر او را در کجای این رادیو بشنوم چند برنامه رادیو را بمن معرفی کرد. اما آیا این مسیر درستی است ؟ از او پرسیدم چقدر زمان طول می کشد تا در رادیو جوان صدای فکر گیل آبادی را بشنویم نه صدای فلانی و بهمانی را ، گفت که زمانی طولانی طول خواهد کشید. و گفتم که این ، بشرطی قابل تحمل است که خطاها یا تخلف ها ، در محدوده تاکتیک باقی بمانند نه اینکه علاوه بر آنکه به محدوده خطوط قرمز و استراتژیک وارد شوند ، تبدیل به روش و منش و عملکرد و سیستم شده باشند.  

بهرحال ، شهرام استقبال مثبتی از دیدگاههای اینگونه داشت. تعجب از اینکه من هروقت با آدمهای رادیو حرف می زنم امیدوار می شوم و هروقت از پشت امواج برنامه هایشان را می شنوم ، ناراحت و نا امید. حالا ببینم شهرام ، این امیدواری را عمق می بخشد ؟ بنظر من ، کسی مدیر یک رسانه است که خط و سیاست او در آن رسانه پیگیری شود و تا زمانی که نیروهای ساخته شده گیل آبادی خروجیهای رادیو جوان را به نگاه و تفکر او شبیه نکرده اند ،‌او مدیر رادیو جوان نیست.  


 
 
 
تبلیغ ویـژه