الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

کی تقلب می کنه اونوقت کی میشه شاکی !
ساعت ۱۱:٢٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

تکاپوی تهیه‌کنندگان آمریکایی و انگلیسی برای تولید مستند تقلبی

منابع خبری آگاه خبر دادند فیلمی پرهزینه و به اصطلاح مستند به منظور افشاگری در خصوص مخالفان دولت افغانستان در حال ساخت است که تهیه کنندگان آن آمریکایی و انگلیسی هستند.

یک منبع مطلع و مرتبط با سرویس های اطلاعاتی اروپای شرقی در تحلیلی عنوان کرد آمریکا و ناتو در ماه های اخیر دچار شکست های پی در پی در منطقه خاورمیانه شده اند و درصدد جبران این شکست ها هستند.

در این تحلیل آمده است زلزله ای که از دستگیری ریگی و اعترافات وی در منطقه ایجاد شد منجر به فروپاشی فرماندهی ناتو در افغانستان و عزل ژنرال مک کریستال گردید که این برای آمریکا بسیار گران تمام شد گرچه تلاش های رسانه ای جهت معطوف کردن افکار عمومی به موضوعات دیگر در این خصوص از سوی آمریکایی ها صورت گرفت اما این تدبیر نیز موثر نیافتاد.

این گزارش می افزاید: کشته های زیادی که از نیروهای آمریکایی و ناتو برجای مانده بسیار غیرمنتظره بود و این کشتار فشارهای مضاعفی را برای آنها وارد ساخته است که این فشارها فارغ از فشار افکار عمومی جهانی بر ناتو و آمریکا از کشتار غیرنظامیان و مردم محلی بیگناه است.

در بخش های دیگری از این تحلیل آمده: فلج شدن طرح های نظامی آمریکا و ناتو و نمایان شدن قدرت ایران در منطقه نیاز به یک جنگ روانی گسترده علیه این کشور دارد.

این منبع آگاه با استناد به مستندات موجود در این زمینه گفته است: سازندگان این فیلم که بخشی از آن در خاک افغانستان ضبط شده و بخش های عمده ی آن در استودیوهای بسیار مجهز به وسیله جلوه های ویژه رایانه ای در حال ساخت است قصد دارند تصاویری را تولید کنند که وانمود شود که به وسیله هواپیماهای جاسوسی بدون سرنشین ضبط شده و تحویل سلاح از سوی عده ای ایرانی که مخالفان دولت افغان را نشان می دهد.

پایگاه اینترنتی روزنامه انگلیسی زبان بلوچستان نیوز می افزاید: چند کارگردان مطرح هالیوودی در ساخت این فیلم به اصطلاح مستند دخالت دادند و سعی می شود با استفاده از ابزارهای پیشرفته رایانه ای به مخاطب القا شود عده ای که احتمالاً ایرانی هستند با تجهیز مخالفان دولت افغانستان به اصطلاح سعی دارند مخالفان را به جان دولت افغانستان انداخته و هرج و مرج در این کشور به وجود بیاورند.


 
اخراج بخاطر یک توئیت !
ساعت ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

اخراج خبرنگار ارشد سی‌ان‌ان به خاطر توصیف شخصیت علامه فضل الله

خبرگزاری فارس: خبرنگار مسیحی شبکه سی ان ان به خاطر نوشتن چند جمله مثبت نسبت به مرحوم علامه محمدحسین فضل الله (ره) از این شبکه اخراج شد.

اکتاویا نصر خبرنگار مسیحی و لبنانی الاصل در چند سطر کوتاه در تویتر علامه فضل الله را انسانی معتدل و نوگرا توصیف کرده بود اما همین چند سطر باعث شد تا گردانندگان سی ان ان وی را متهم به داشتن مواضع ضداسرائیلی کرده و اخراج کنند. پ

یش از این هم هلن تامس پرسابقه ترین گزارشگر خبری کاخ سفید به دنبال انتقاد از سیاست های اسرائیل، پس از 67 سال سابقه خبرنگاری مجبور به استعفا شد.

علامه مجاهد سید محمد حسین فضل الله، از نشانه های مقاومت در برابر رژیم اشغالگرصهیونیستی به شمار می رود.


 
عملکردی که دل رهبر معظم انقلاب را شاد کرد
ساعت ۱۱:٠٩ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۳٠ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

مسجد سلیمان از جمله مناطقی است که با وجود سرشار بودن از نعمت ها و ثروت های بی نظیر انرژی مردم غیرتمند آن همواره با فاصله ای معنادار از استانداردهای زندگی معمولی و طبیعی به سر می برند.

به گزارش سرویس " فضای مجازی " خبرگزاری فارس، آخرین نیوز نوشت: چندی قبل ده طلبه که برای تبلیغ به روستاهای اطراف مسجد سلیمان رفته و فضای بدی از فقر منطقه و خوابیدن مردم در کنار لوله های نفت و کنار احشام را مشاهده کرده بودند، گزارشی درباره وضعیت فلاکت بار و امکانات زیر صفر مردم این روستاها به دفتر مقام معظم رهبری ارائه می دهند.

پیرو این گزارش رهبر معظم انقلاب دستور پیگیری و تحقیق درباره این موضوع را صادر می کنند. با محرز شدن وضعیت اسف بار و زندگی مشقت بار ساکنان این روستا، دفتر رهبر معظم انقلاب 180 میلیون تومان به عنوان تبرک و 90 میلیون تومان را نیز جهت هزینه کرد در فعالیت های عمرانی این روستا ها اختصاص می دهند.

بنا بر اطلاعات رسیده از برخی مبلغین و روحانیون مرتبط با این موضوع، معظم له پس از آنکه گزارشی از رسیدگی به وضعیت ساکنان این روستاها دریافت می کنند در هامش گزارش مذکور چنین مرقوم می فرمایند: "دل ما را شاد کردید، خدا شما را شاد کند".

باید خاطر نشان کرد که مسجد سلیمان از جمله مناطقی است که با وجود سرشار بودن از نعمت ها و ثروت های بی نظیر انرژی مردم غیرتمند آن همواره با فاصله ای معنادار از استانداردهای زندگی معمولی و طبیعی به سر می برند.


 
رژیم صهیونیستی قاتل عکاس انگلیسی را آزاد می‌کند + عکس
ساعت ٦:٤۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته نظامی خود را که با تفنگ اسنایپر یک صلح‌طلب 22ساله انگلیسی را به قتل رسانده بود، زودتر از موعد آزاد کند.

به گزارش  شبکه ایران به نقل از روزنامه صهیونیستی هاآرتص، رژیم صهیونیستی تصمیم گرفته "تایسر هیب" نظامی این رژیم را که در سال 2003 "توماس هارندال" فعال صلح‌طلب انگلیسی را در نوار غزه به قتل رسانده بود، ماه آینده آزاد کند. هیب در سال 2005 به جرم قتل و شهادت دروغ برای جلوگیری از اجرای عدالت، تنها به تحمل 8 سال زندان محکوم شده بود اما این رژیم تصمیم گرفته وی را پیش از موعد آزاد کند.حکم کوتاه کردن دوران محکومیت این نظامی اسراییلی را کمیته ارتش این رژیم پس از درخواست مطرح شده از سوی وکیل مدافع نیروهای ارتش اتخاذ کرده است.

هارندال دانشجوی 22 ساله‌ای بود که در آوریل سال 2003 و در حالی که در حال تهیه عکس برای جنبش همبستگی فعالان جهانی بود، با شلیک گلوله اسنایپر به سرش کشته شد. شاهدان در آن زمان اعلام کرده بودند که هارندال در حال کمک به کودکان فلسطینی برای دوری از تانک‌های اسراییلی بوده است.

در تحقیقات صورت گرفته، این نظامی اسراییلی در ابتدا اعلام کرد که به یک فرد مسلح فلسطینی شلیک کرده و شهادت یکی از سربازان دیگر واحد خود را گواه قرار داد اما چند ماه بعد، سرباز مورد نظر در جریان پرونده اعتراف کرد که وی شاهد چنین صحنه‌ای نبوده است.در همین حال، خواهر بزرگتر این فعال صلح‌طلب انگلیسی با بیان اینکه خشم خانواده وی تنها علیه سرباز مورد نظر نیست؛ بلکه متوجه ارتش اسراییل و خود این رژیم است، افزود: مردی که برادرم را کشته همسن او بوده و در واقع جزیی از سیستمی است که فعالانه سربازان خود را به قتل بی‌گناهان تشویق می‌کند. وی همچنین تصریح کرد که برادرش در عین حال یکی از منتقدین دولت وقت انگلیس و سیاست‌های تونی بلر نیز بوده است.


 
مقایسه کن و بشناس...
ساعت ٦:٤۳ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

این را ...

آیت‌الله خاتمی اجازه ملاقات به سفیر انگلیس نداد
امام جمعه موقت تهران حاضر به ملاقات سفیر کشور انگلیس نشد و اعلام کرد: پرونده انگلیس در خیانت و توطئه علیه اسلام و مسلمانان و فتنه 88 سیاه است.

به گزارش فارس، سایمون گس سفیر کشور انگلستان در جمهوری اسلامی ایران با ارسال نامه‌ای به آیت‌الله سید احمد خاتمی در تاریخ 6/ 4/ 89 از وی تقاضای اختصاص زمانی برای ملاقات کرده بود که آیت‌الله خاتمی از پاسخ نامه سفیر انگلستان امتناع ورزید.

دفتر آیت‌الله خاتمی با اعلام این موضوع اعلام کرد که سفارت دولت انگلستان مجددا با ارسال نامه‌ای به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران درخواست خود برای ملاقات سفیر این کشور با آیت‌الله خاتمی را تکرار نمود که وزارت خارجه با ارسال نامه‌ای در تاریخ 27/ 4/ 89 به ستاد برگزاری نماز جمعه تهران خواستار ارسال درخواست سفیر دولت انگلستان را توسط این ستاد به آیت‌الله خاتمی شد.

امام جمعه موقت تهران در پاسخ به نامه ستاد برگزاری نماز جمعه تهران به شدت با انجام این ملاقات مخالفت کرد که متن پاسخ وی به شرح ذیل است:

بسم‌‌الله الرحمن الرحیم

جناب حجت‌الاسلام آقای سید یدالله شیرمردی مسئول محترم ستاد نماز جمعه تهران

سلام علیکم

باتوجه به پرونده سیاه دولت انگلیس در عرصه خیانت به اسلام و توطئه‌گری مداوم این دولت علیه مسلمانان و نیز شیطنت پیوسته علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به‎ویژه در فتنه سال 88، به وزارت محترم امور خارجه اطلاع دهید که اینجانب اجازه ملاقات به سفیر انگلیس نمی‌دهم.

28/ 4/ 89 - سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران

مقایسه کنید با این ...

دیدار کروبی با "جفری آدامز"سفیر اسبق انگلیس در تهران و رئیس سابق دفتر "جک استراو" وزیر امورخارجه انگلیس در سالگرد حزب رو به انحلال اعتماد ملی!

بقیه رو ببین که چه جور خر کیف شدن ! :))


 
گوگل سریع صاف مالی کرد !‌
ساعت ٦:۳٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٩ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

گوگل اشتباه خود را تصحیح کرد
با انتشار خبر معادل قرار دادن لفظ جلاله الله در مقابل کلمه اسرائیل در سایت گوگل و برانگیخته شدن احساسات مسلمانان جهان، این سایت اشتباه خود را تصحیح کرد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین، با انتشار خبر معادل قرار دادن لفظ جلاله الله در مقابل کلمه اسرائیل در سایت گوگل و برانگیخته شدن احساسات مسلمانان و انسان‌های آزاده جهان، این سایت بلافاصله اشتباه خود را تصحیح کرد.

چندی پیش در بخش ترجمه گوگل (google translate) ترجمه انگلیسی لفظ جلاله «الله» معادل کلمه «Israel» شده بود که این موضوع اعتراض بسیاری را از مسلمانان جهان را برانگیخت.


 
سه سند خیانت نهضت آزادی
ساعت ٧:۱٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

هرگاه نامه‌های نهضت آزادی در سه سال آخر جنگ تحمیلی منتشر می‌شد و در آن از خستگی مردم از وضعیت کشور سخن می‌رفت، صدام برای تحقق چنین تحلیلی، حملاتش را به شهرها گسترش می‌داد.

در نامه شماره (1) نهضت آزادی به امام(ره) می‌نویسد که پیام‌رسان اعتراضات میلیون‌ها نفر از هموطنان و همسایگان زیر ترس و اختناق است! در این نامه از صدا و سیما به عنوان رسانه دروغ‌پرداز نام برده می‌شود و امام امت(ره) متهم به کفر، لجبازی، یک‌دندگی، دیکتاتوری، بی‌تقوایی و به پرتگاه بردن کشور می‌شود! در نامه شماره (2) سران نهضت آزادی و دیگر ملی‌گراها در کمال خفت و خواری در نامه‌ای به خاویر پرزدکوثیار خواستار جلوگیری او از حمله ایران و عراق به شهرها می‌شوند! در نامه شماره (3) جمعیتی مجعول به نام جمعیت دفاع از آزادی و حاکمیت ملت ایران به مردم ایران، شب نامه صادر می‌کند و در آن جنگ را خانمان‌سوز می‌خواند و از نهضت آزادی دفاع می‌کند!

 


 
خدای گوگل کیست؟
ساعت ٧:٠٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:


شیطنت جدید صهیونیست‌ها؛ تحریف معنی لفظ جلاله«الله»در سایت گوگل

زمانیکه در بخش ترجمه گوگل (google translate) لفظ جلاله«الله»را در قسمت فارسی تایپ کنید با کلمه «Israel» روبرو خواهید شد.

زمانیکه در بخش ترجمه گوگل(google translate) لفظ جلاله «الله» را در قسمت فارسی تایپ کنید و دنبال معادل انگلیسی آن باشید، با کلمه «Israel» روبرو خواهید شد. اسرائیل از دو کلمه «اسرا» به معنی «عبد» و «ئیل» به معنی «الله» یعنی «بنده خدا» تشکیل شده که منظور از این کلمه حضرت یعقوب (ع) است. معادل قرار دادن لفظ جلاله الله در مقابل کلمه اسرائیل نشان از سیاست صهیونیسم بین‌الملل دارد که درصدد معرفی کردن اسرائیل به معنای الله می‌باشد.

پی نوشت : حالا اگر از اکتیو شدن پروتکل Secure Sockets Layer  در موتور جستجوگر گوگل به شما خبر بدهم که الان در سطح بتا قرار دارد ، آنگاه نگاهتان به آقای کاوه گلستانی و رفقایش چگونه می شود ؟ اینقدر که ایرانی های صهیونیست در خدمت به کفر گام بر می دارند کس دیگری گام بر می دارد ؟ قابل توجه طلبه بلاگ محترم !


 
امروز روز خوبی است
ساعت ۱۱:٠٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

روز خوبی است. بسیار خوب. خبرهای خوب و عالی زیاد است. به همه دوستان پاسدار و همه پاسداردوست ها مثل خودم ، میلاد مسعود حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام ) را تبریک عرض می کنم .

مهندس امیری هم که آمد با خوشحالی فراوان آمد و به همه تبریک میگم خصوصا خانواده ی محترمش که انصافا می دونم چقدر بهشون سخت گذشته .

به همین مناسبت یه عکس خیلی باحال از فتنه گران عزیز هم گیر آوردم برای فیض بیشتر اینم میذارم :)

 


 
شهـرام جان تبـریک :)
ساعت ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

بچه ها خواستین اینا رو تو وبتون بذارین اینم آدرسش :

http://tehranpic.net/images/ro6kzbwr3gge7opbep7l.jpg

http://tehranpic.net/images/bxjkz20vprz5s6x79nxh.jpg


 
امیری افشا کرد : می خواستند مرا به اسرائیل بفرستند !
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

شهرام امیری در جمع خبرنگاران: آمریکایی‌ها درصدد انتقال من به اسرائیل بودند

خبرگزاری فارس: شهرام امیری به حضور بازجویان اسرائیلی در جلسات بازجویی‌هایش اشاره کرد و گفت: آمریکایی‌ها درصدد انتقال من به اسرائیل بودند.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، شهرام امیری دانشمند و محقق ایرانی که پس از 14 ماه اسارت در دست نیروهای امنیتی آمریکا صبح امروز (پنجشنبه) وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد در جمع خبرنگاران به تشریح جزییات ربوده شدنش پرداخت.

وی در ابتدا گفت: با توجه به این حجم تبلیغات منفی که علیه من در رسانه‌های غربی و با اهداف خاص صورت گرفته بود، نمی‌دانم با چه زبانی از تمام مسئولان و سازمان‌هایی که 14 ماه با جدیت و دلسوزی موضوع من را پیگیری کردند، تشکر کنم. دولت جمهوری اسلامی ایران به شهروندانش اعتماد داشت و با این اعتماد از من حمایت کرد که جای تقدیر و تشکر دارد. امیری اضافه کرد: ساز‌مان‌های اطلاعاتی کشور نشان دادند که سازمان اطلاعاتی آمریکا سازمانی پوشالی بیش نیست و با توکل به خدا می‌توان به این غول استکباری غلبه کرد.

این دانشمند و محقق ایرانی در ادامه به جزییات ربایشش پرداخت و گفت: عوامل سازمان‌های جاسوسی آمریکا و عربستان من را در شهر مدینه در مقابل هتلم ربوده و به مکان نامعلومی در کشور عربستان منتقل کردند و به من آمپول بیهوشی تزریق و با یک هواپیمای نظامی من را از عربستان به خاک آمریکا منتقل کردند. در طی دو ماه اولی که در آمریکا بودم تحت شدیدترین شکنجه‌های روحی و فشارهای روانی توسط گروه‌های بازجویی سیا قرار گرفتم. وی هدف اصلی از انجام این اقدامات را بازی سیاسی جدیدی عنوان کرد که آمریکایی‌ها می‌خواستند علیه جمهوری اسلامی راه بیندازند و افزود: از من می‌خواستند در رسانه‌های گروهی آمریکا اعلام کنم که من به خواست خود به آمریکا پناهنده شدم و یکسری اسناد و مدارک مهمی را به همراه یک لپ تاپ که حاوی اسرار محرمانه برنامه نظامی هسته‌ای ایران است به آمریکا منتقل کرده‌ام و با این سناریو می‌خواستند برنامه‌های سیاسی خود را محقق سازند و سایر کشورها را با خود همسو کنند که به خواست خدا من مقاومت کردم.

امیری خاطرنشان کرد: هر ایرانی دیگری نیز جای من بود حاضر نمی‌شد شرافت و حیثیت خود را فدای خواسته‌های مالی‌اش کند و کشور خود را به کشور بیگانه بفروشد. وی با بیان اینکه دولت آمریکا قبل از خروج من از این کشور درباره حضورم در خاک آمریکا اظهارنظر رسمی نکرد، از دولت آمریکا پرسید: چرا زمانی که ادعا می‌کردید با شما همراهی و همکاری می‌کنم یک بار حاضر نشدید حضور من در آمریکا را تأیید کنید؟

امیری با بیان اینکه افکار عمومی در این زمینه قضاوت خواهند کرد،‌ گفت: از جمله فشارهایی که به من وارد می‌کردند این بود که می‌گفتند اگر با ما همکاری نکنی شما را به اسرائیل تحویل می‌دهیم و در آنجا زندان‌های مخفی وجود دارد که هیچ اثری از شما باقی نمی‌ماند و ما می‌توانیم با استفاده از این موقعیت هر ادعایی را از طرف شما مطرح کنیم و هیچ کس شک نخواهد کرد، چون شما وجود خارجی ندارید که از خود دفاع کنید و قضیه را منکر شوید.
این محقق ایرانی به حضور بازجویان اسرائیلی در جلسات بازجویی‌هایش اشاره کرد و افزود: بازجویانی از اسرائیل در برخی جلسات بازجویی‌های من حضور داشتند و در پشت پرده مشخص بود که برنامه‌هایی برای انتقال من به اسرائیل داشتند. خوشبختانه و به خواست خدا اتفاقاتی رخ داد که در این فرصت مجال طرح آنها نیست و انشاءالله در فرصتی دیگر ماجراهایی که در این 14 ماه برای من رخ داد و شاید برای برخی دوستان معما شده را بازگو کرده و همه را اثبات می‌کنم و به دولتمردان آمریکا نشان خواهم داد که دروغ واقعی از دهان آ‌نها خارج می‌شود.

* بی اطلاعی کلینتون از سازمان‌های اطلاعاتی آمریکا

وی در پاسخ به پرسشی در خصوص اظهارات هیلاری کلینتون وزیر خارجه آمریکا مبنی بر اینکه شهرام امیری آزادانه به آمریکا آمد و آزادانه خارج شد، اظهار داشت: من واقعا از وزیر خارجه آمریکا که مدعی حقوق بشر است و عنوان می‌کند که من آزاد بودم و آزادانه به این کشور رفتم، تعجب می‌کنم. من مدارکی در دست دارم که در آن کشور آزاد نبودم و اجازه تماس با هیچ کس را نداشتم و تحت کنترل افراد مسلح سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) بودم و تا آخرین روز مراقب من بودند و اجازه تماس با کسی را نمی‌دادند. خانم کلینتون از سازمان‌های اطلاعاتی این کشور اطلاع ندارد و بهتر است از رئیس جمهور آمریکا در این زمینه سؤال کند.

خبرنگاری از امیری پرسید شما چگونه توانستید از دست نیروهای آمریکایی فرار کنید و از طریق اینترنت پیام دهید؟ که وی پاسخ داد: اجازه دهید سر فرصت مواردی که قابل گفتن است مطرح می‌کنم. من ثابت خواهم کردم و در یک جلسه مفصل از روز اول تا آخر را توضیح خواهم داد و به همه سؤالات جواب می‌دهم.

* پیشنهاد 50 میلیون دلاری برای انصراف از بازگشت به ایران

این دانشمند ایرانی در پاسخ به این پرسش که آمریکایی‌ها در مقابل اطلاعاتی که از شما می‌خواستند چه پیشنهاد و امتیازاتی را مطرح کردند؟ ربایشش را در راستای تبلیغات روانی عنوان کرد و اظهار داشت: من یک پژوهشگر ساده هستم که در یک مجتمع دانشگاهی کار می‌کنم که همه می‌توانند به آن مراجعه کنند و ما کار محرمانه‌ای در این مجتمع انجام نمی‌دهیم.

وی ادامه داد: از روز اول در تلاش برای تطمیع من بودند و حتی عنوان کردند که در ازای یک مصاحبه 10 دقیقه‌ای با سی‌ان‌ان که در طی آن عنوان شود پناهنده شده‌ام و به خواست خود به آمریکا رفته‌ام، 10 میلیون دلار در اختیارم قرار می‌دهند. یک تلفن نیز در اختیار من قرار داده بودند و اعلام کردند که اگر از رفتن به ایران منصرف شوم تا 50 میلیون دلار نیز به من خواهند داد و گفتند نیازی نیست هیچ مصاحبه‌ای انجام دهی، ما شما را به هر کشور اروپایی که بخواهی منتقل می‌کنیم و تحت حمایت مالی و سازمانی خود قرار می‌دهیم.

* آمریکا باید پاسخگو باشد

امیری در مورد مطالبه حقوق از دست رفته‌اش نیز اظهار داشت: پرونده من از روز اول در وزارت خارجه و سایر سازمان‌هایی که پیگیر موضوع هستند باز است و با برگشت من به کشور مدارک تکمیل‌تر خواهد شد و از طریق مجامع بین‌المللی این قضیه را پیگیری خواهم کرد، زیرا فشارهای روانی که به من و خانواده‌ام وارد شده قابل جبران نیست و دولت آمریکا باید در قبال جرمی که مرتکب شده پاسخگو باشد.

یکی از خبرنگاران از امیری پرسید با توجه به اینکه شما عنوان می‌کنید یک پژوهشگر ساده هستید چرا دولت آمریکا شما را ربود؟ که وی گفت: این را از دولت آمریکا بپرسید.
وی در مورد ادعای سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) مبنی بر اینکه شهرام امیری جاسوس این سازمان در ایران بوده است؟ خاطرنشان کرد: به من می‌گفتند اگر با ما همکاری نکنی برای شما سناریو می‌سازیم که قبلا با ما همکاری می‌‌کرده‌ای و با این اقدام می‌خواستند من را وادار به همکاری کنند. من اگر مشکلی داشتم هیچ‌گاه به ایران باز نمی‌گشتم.

این دانشمند اخبار مطرح شده مبنی بر اینکه خانواده‌اش در طی این مدت در ایران تحت فشار بوده‌اند را رد کرد و افزود: شبکه ای‌‌بی‌سی این سناریوی سوخته را مطرح و این گونه مظلوم نمایی کرد که من برای آنها کار ‌می‌کردم و به دلیل فشاری که به خانواده‌ام وارد شده قصد بازگشت به کشور را دارم. در حالی که خانواده من کاملا آزاد بودند و شرایط آنها خیلی بهتر از من بود و خانواده من در طی این مدت تحت حمایت‌های دولت بودند.

*ارتباطی با نطنز و فردو نداشتم

وی در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران خارجی مبنی بر اینکه شما در سایت‌های نطنز و فردو چه نقشی داشتید؟ اظهار داشت: من یک پژوهشگر دانشگاهی بودم. شاید اطلاعاتی که یک فرد عادی درباره سایت نطنز دارد از من بیشتر بود. برنامه کاری و مقالات من در عرصه دانشگاهی مشخص است. هیچ ارتباطی با سایت نطنز و فردو نداشتم و اینها ادعاهایی بود که از سوی آمریکا و دولت‌های غربی مطر‌ح شد. خبرنگاری هم پرسید آیا شما در زمینه هسته‌ای تحقیقاتی انجام داده‌اید؟ که وی پاسخ داد: خیر؛ انجام نداده‌ام.

حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور، ملاباشی معاون دانشجویی وزیر علوم، همسر، فرزند و خانواده امیری در مراسم استقبال از وی حضور داشتند.حضور گسترده خبرنگاران و تصویربرداران داخلی و خارجی از دیگر نکات قابل توجه در مراسم استقبال از شهرام امیری بود.

شهرام امیری صبح امروز با پرواز خطوط هوایی قطر وارد فرودگاه امام خمینی (ره) شد.


 
شهرام امیری به کشور بازگشت
ساعت ۱٠:٠٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

شهرام امیری دانشمند ایرانی پس از 14 ماه اسارت در دست نیروهای امنیتی آمریکا صبح امروز (پنجشنبه) به کشور بازگشت.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، شهرام امیری دانشمند ایرانی صبح امروز (پنجشنبه) پس از 14 ماه اسارت در دست ماموران امنیتی آمریکا، وارد کشور شد و در فرودگاه امام خمینی (ره) مورد استقبال حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه، ملاباشی معاون دانشجویی وزیر علوم، همسر و فرزند و خانواده‌اش قرار گرفت.

وی در نشستی خبری به تشریح جزییات ربوده شدنش پرداخت. رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز گذشته (چهارشنبه) از عزیمت شهرام امیری به کشور خبر داد و گفت: با تلاش‌های انجام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران و همکاری موثر سفارت پاکستان در واشنگتن شهرام امیری با بدرقه رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن، خاک آمریکا را از طریق کشور ثالث به مقصد جمهوری اسلامی ایران ترک کرد.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین تأکید کرد که این وزارتخانه همچنان پیگیری‌های خود را در رابطه با مسئولیت‌های دولت آمریکا در ربایش امیری از طریق کانال‌های مختلف حقوقی و دیپلماتیک ادامه خواهد داد. شهرام امیری کارشناس و محقق دانشگاه صنعتی مالک اشتر سال گذشته در مدینه منوره در عملیاتی هماهنگ از سوی سرویس‌های اطلاعاتی عربستان و آمریکا ربوده و مستقیما به ایالت متحده آمریکا منتقل شد.

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت امور خارجه کشورمان که صبح امروز (پنجشنبه) در مراسم استقبال از شهرام امیری دانشمند و محقق ایرانی در فرودگاه امام خمینی (ره) حضور داشت، در نشست خبری که به این منظور برگزار شده بود، طی سخنانی اظهار داشت: به برکت تلاش‌های همه جانبه دولت جمهوری اسلامی ایران و مقاومت سرفرازانه شهرام امیری شاهد حضور وی بعد از 14 ماه اسارت در میهن اسلامی هستیم.

وی همچنین از مقاومت شهرام امیری و پایداری خانواده‌اش، تلاش وزارت خارجه و سایر ارگان‌های ذیربط و تلاش‌های همه جانبه در راستای ارائه مدارک و مستندات لازم و پیگیری‌های سیاسی گسترده در این زمینه قدردانی کرد. معاون وزیر خارجه در پاسخ به سؤالی درباره مبادله شهرام امیری با سه تبعه آمریکایی بازداشت شده در ایران، تصریح کرد: رهایی امیری هیچ ارتباطی با اتباع آمریکایی بازداشت شده در ایران ندارد. نه طرف آمریکایی چنین ادعایی را مطرح کرده و نه چنین چیزی واقعیت دارد. این سناریوسازی‌های تبلیغاتی است که رسانه‌های خارجی همواره دنبال می‌کنند و کاملا بی پایه و اساس است. ما تکذیب می‌کنیم و در آینده نیز روشن خواهد شد که چنین چیزی نبوده است.

قشقاوی این را حق طبیعی و قانونی شهرام امیری و دولت جمهوری اسلامی دانست که در این ربایش آشکاری که صورت گرفته پیگیر خسارت‌های معنوی و روحی وارده بر ایشان و خانواده‌اش باشند. معاون وزیر خارجه ادامه داد: همان گونه که تاکنون نهادهای ذیربط جمهوری اسلامی پیگیر قضیه بودند از این پس نیز با معیارهای حقوقی شناخته شده بین‌المللی آین آمادگی وجود دارد که نسبت به استیفای حقوق تضییع شده ایشان و جبران خسارات اقدام شود. قشقاوی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس که پرسید آیا پیگیری‌های حقوقی مختص آمریکاست یا عربستان را نیز شامل می‌شود؟ گفت: اجازه دهید ابعاد مختلف قضیه در سیر ربایش ایشان بررسی شود.

یکی از خبرنگاران با اشاره به اظهارات امیری که عنوان کرد در زمینه هسته‌ای فعالیت نمی‌کرده از قشقاوی پرسید چگونه است که مقامات ایرانی امیری را دانشمند هسته‌ای می‌نامند؟ که وی پاسخ داد: ما هیچ زمان اعلام نکردیم که امیری دانشمند هسته‌ای است. مطالبی که آقای امیری عنوان کرد مثل زلال آب روشن و عین واقعیت است و هیچ چیز مبهمی وجود ندارد؛ مگر اینکه کسی بخواهد به مدد کارهای ژورنالیستی موضوع را پیچیده و مبهم کند. به گزارش خبرنگار فارس، ملاباشی معاون دانشجویی وزیر علوم که به نمایندگی از وزیر علوم در مراسم استقبال از شهرام امیری حضور داشت نیز طی سخنانی تصریح کرد: ما با تمام قوا در همه مجامع علمی دنیا این گروگان‌گیری که بر خلاف تمام موازین بشری انجام شد را دنبال می‌کنیم. وی نسبت به بازگشت شهرام امیری به عنوان یکی از پژوهشگران ارتش 3.5 میلیونی پژوهشگران کشور ابراز خرسندی کرد.


 
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالاتی درباره ربایش امیری عاجز ماند
ساعت ٥:٢٤ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

آخه این چه بدبختی ای است که برای خود درست کردید ؟ یک کلمه بگو بابا غلط کردیم خلاص !:)) مجبورید یک کاری کنید اینجوری به تته پته بیفتید ؟ اونم جلوی خبرنگارهای خودتون ؟

سردرگمی دولت آمریکا از شکست جدید اطلاعاتی از ایران- سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالاتی درباره ربایش امیری عاجز ماند.

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالات خبرنگاران درباره "شهرام امیری " عاجز ماند.

به گزارش فارس، "فیلیپ کرولی "، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست هفتگی خود با خبرنگاران از پاسخ به سؤالات مختلف درباره "شهرام امیری " طفره رفته و در مقابل بسیاری از این سؤالها عاجز ماند. وی در پاسخ به سؤال خبرنگاری درباره امیری گفت: من فکر می‌کنم که وی در سفارت پاکستان در واشنگتن است و مقدمات سفر به ایران را آماده می‌کند. همانگونه که ما امروز صبح (سه‌شنبه) اعلام کردیم، امیری با تصمیم خود به آمریکا آمد و خروج از آمریکا هم بر اساس تصمیم خودش است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره اینکه دولت آمریکا درباره بازگشت امیری به ایران با وی ارتباط برقرار کرده است، گفت: خب، او مدتی در آمریکا بود. دولت آمریکا با او ارتباط داشت، من نمی‌توانم دقیقا به شما بگویم که وی چه زمانی تصمیم به بازگشت به ایران گرفت، اما همانگونه که ما و وزیر خارجه تصریح کردیم، وی بر اساس اراده خود اینجا است و خروج از آمریکا هم تصمیم وی است و ما به خروج او کمک می‌کنیم.

در این حین خبرنگاری از وی پرسید که "اگر امیری فقط یک دانشجو یا محقق بوده است، چرا دولت آمریکا با او ارتباط برقرار کرده است؟ "

کرولی با طفره رفتن از پاسخ به این سؤال گفت: شما از من پرسیدید "آیا او " [ارتباط برقرار کرد]؟

خبرنگار گفت: نه من پرسیدم، چه زمانی.
کرولی گفت: که به ما بگوید که می‌خواهد اینجا را ترک کند؟ بلی.

خبرنگاری گفت: خب، او چرا باید به شما درباره تصمیم بازگشتش اطلاع دهد. اگر او یک ایرانی معمولی دارای روادید در این اینجا بود و آزاد است که بیاید و برود، پس نباید به دولت آمریکا بگوید که می‌خواهد برود.
کرولی بدون پاسخ به سوال این خبرنگار گفت: بلی. شما درست می‌گویید. او آزاد است.

خبرنگار دوباره گفت: خب، اما او نباید [به دولت] بگوید- یعنی، اگر یک فرد خارجی با روادید به اینجا می‌آید با وزارت خارجه تماس نمی‌گیرد و بگوید "هی، من به وطنم باز می‌گردم. " او چرا باید چنین کاری کند؟کرولی که به نظر می‌رسید تسلط کافی برای پاسخ به سوالات ندارد، گفت: من جزئیاتی را درباره اینکه امیری با چه کسی تماس گرفت اعلام نمی‌کنم. سوالی که پرسیده شد این بود،که آیا قبل از امروز از تمایل خروج وی از آمریکا مطلع بودیم یا نه، جواب مثبت است و ما به خروج وی از آمریکا کمک کرده‌ایم. من نمی‌توانم به شما بگویم که او با چه کسی تماس گرفت، و چرا تماس گرفت.
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا درباره نحوه کمک به خروج امیری از آمریکا گفت: من نمی‌توانم در این زمینه جزئیاتی را ارائه کنم. من نمی‌دانم که آیا به انتقال وی به اینجا کمک کردیم یا نه. در واقع، من تصور می‌کنم که وی خودش به اینجا آمد. اما تا آنجایی که ما بتوانیم به او کمک کنیم تا مدارک لازم را برای انتقال به کشورهای مشخصی تهیه کند، کمک می‌کنیم. اگر او تمایل به خروج دارد، ما او مانع او نمی‌شویم.

خبرنگاری پرسید: آیا شما هزینه بازگشت وی را می‌پردازید؟
کرولی گفت: من نمی‌توانم بگویم که ما این کار را انجام می‌دهیم. خیر.

خبرنگاری پرسید: آقای کرولی، آیا این یک فرصت از دست رفته برای آمریکا نیست؟
کرولی گفت: فرصت از دست رفته در چه رابطه‌ای؟

خبرنگار گفت: چرا شما به او اجازه خروج می‌دهید؟
کرولی برای توجیه این موضوع گفت: اینجا یک کشور آزاد است. اگر مردم می‌خواهندبه اینجا بیایند و بعد به وطنشان بازگردند، آزاد هستند.

کرولی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه امیری چرا به آمریکا رفت، گفت: این سوالی است که شما باید از او (امیری) بپرسید. نمی‌دانم. من جواب این سوال را نمی‌دانم و نمی‌توانم آن را جواب دهم.
خبرنگاری از کرولی پرسید که آیا وی می‌تواند علت تماس دولت آمریکا با امیری را تبیین و بطور شفاف اعلام کند. کرولی گفت: خیر.

در ادامه خبرنگاری به کرولی گفت: شما در اظهارات قبلی خود گفتید که آمریکا امیری را نربوده است. آیا شما از این موضوع مطلع هستید که کشور دیگری اقدام به ربودن امیری کرده باشد؟ آیا انتقال او به آمریکا با کمک دولت یا سرویس اطلاعاتی کشوری دیگر انجام گرفت؟
کرولی گفت: من از این موضوع مطلع نیستم. نمی‌دانم.

خبرنگاری گفت: شما گفتید که نمی‌دانید امیری برای چه به اینجا آمد. وضعیت روادید وی اطلاعاتی را در اختیار ما می گذارد. آیا او قبل از اینکه به اینجا روادید گرفت یا اینکه بعد از اینکه به اینجا آمد، روادید خود را گرفت؟

کرولی با طفره رفتن از موضوع و به دلیل جواب ندادن به این سوال گفت: روادید جزو مدارک محرمانه محسوب می‌شود.

وی درباره اینکه دولت آمریکا به امیری درباره بازگشتش به ایران توصیه ای کرده است یا نه، گفت: من نمی‌توانم بگویم که ما چنین کاری انجام داده‌ایم.

کرولی درباره اینکه آیا امیری اطلاعاتی را درباره برنامه هسته‌ای ایران به دولت آمریکا ارائه کرده است، گفت: من نمی‌توانم به این سوال پاسخ دهم.

خبرنگار پرسی: چرا شما نمی‌توانید به این سوال پاسخ دهید؟
کرولی گفت: من ظاهرا جواب این سوال را نمی دانم.

خبرنگاری گفت: اگر امیری ربوده نشده، پس آیا اینجا‌ آمده بود تا تقاضای پناهندگی کند که دولت آمریکا‌ آن را رد کرده و او الان به ایران باز می‌گردد؟

کرولی گفت: دوباره می‌گویم، من نمی‌توانم به این سوال پاسخ دهم. من جواب را نمی‌دانم.

خبرنگاری پرسید: علت ارتباط دولت آمریکا با امیری چه بود؟ چرا از بین این همه افراد، با او تماس گرفتند؟

کرولی گفت: من نمی‌توانم به این سوال پاسخ دهم.

وی درباره سه آمریکایی بازداشت شده در ایران به خبرنگاران نیز گفت: ما همچنان معتقدیم که سه کوهنورد آمریکایی در ایران بدون هیچگونه اتهامی زندانی هستند و قطعا آنان بر خلاف خواسته خودشان در آنجا هستند.


 
همکار ما داره میاد ایران
ساعت ٥:٢۱ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

مهمان‌پرست: شهرام امیری عازم ایران شد

خبرگزاری فارس: سخنگوی وزارت خارجه کشورمان از خروج شهرام امیری از خاک آمریکا خبر داد و گفت که وی به ایران باز می‌گردد.

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از اداره کل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه، رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت خارجه کشورمان با اعلام این مطلب افزود: با تلاش‌های انجام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران و همکاری موثر سفارت پاکستان در واشنگتن لحظاتی پیش شهرام امیری با بدرقه رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن، خاک آمریکا را از طریق کشور ثالث به مقصد جمهوری اسلامی ایران ترک کرد. مهمان‌پرست همچنین از گفتگوی تلفنی شب گذشته کمالوندی معاون آمریکای وزارت امور خارجه با شهرام امیری خبر داد که طی آن ضمن حصول اطمینان از سلامت و آرامش روحی وی خصوصا پس از حضور در دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن بر هر گونه تلاش کشورمان برای بازگرداندن وی به میهن اسلامی و آغوش خانواده تأکید شده بود.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین تأکید کرد که این وزارتخانه همچنان پیگیری‌های خود را در رابطه با مسئولیت‌های دولت آمریکا در ربایش امیری از طریق کانال‌های مختلف حقوقی و دیپلماتیک ادامه خواهد داد.


 
شهرام امیری : آمریکا میخواست بی سروصدا مرا برگداند !
ساعت ٩:٥٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه آمریکا، در واکنش به رسوایی اطلاعاتی این کشور و پناه بردن شهرام امیری به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن، مدعی شد که شهرام امیری به انتخاب خود به آمریکا آمده و آزاد است که آنجا را ترک کند!

به گزارش ایسنا، هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا که کشورش علی‌رغم شواهد موجود، هرگونه دست داشتن در ربودن شهرام امیری دانشمند 32 ساله ایرانی را انکار کرده‌ است، روز سه‌شنبه در یک کنفرانس خبری مشترک با هوشیار زیباری وزیر امور خارجه عراق در جمع خبرنگاران مدعی شد:«آقای امیری به اختیار خود در آمریکا بوده است و آزاد است که برود.»

براساس گزارش خبرگزاری آلمان، کلینتون در ادامه ادعاهای خود گفت که امیری قرار بود روز دوشنبه آمریکا را ترک کند، اما نتوانسته بود اقدامات لازم را در کشورهایی که باید از آنها گذر کند انجام دهد.

آمریکا و ایران روابط دیپلماتیک رسمی ندارند و سفر مستقیم بین دو کشور امکان‌پذیر نیست.

وزارت امور خارجه آمریکا نیز در همین زمینه مدعی شد که پژوهشگر ایرانی چند وقتی است که به انتخاب خود در آمریکا به سر می‌برد و "آزاد است که برود".

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، فیلیپ کراولی سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه گفت: او چند وقتی است که در اینجا به سر می‌برد و من دقیقا نمی‌گویم چند وقت، اما تصمیم گرفته است که برود.

براساس گزارش خبرگزاری فرانسه، کراولی در ادامه ادعاهای خود گفت: وی به اختیار خود به اینجا آمده است و مسلم است که آزاد است که برود. در واقع قرار بود روز دوشنبه به ایران سفر کند، اما نتوانست همه تمهیدات لازم را برای رسیدن به ایران از طریق کشورهای فی‌مابین انجام دهد.

مقامات آمریکایی همواره ربودن شهرام امیری را انکار کرده‌اند و کراولی روز سه‌شنبه از اظهارنظر درباره اینکه آیا امیری اطلاعاتی درباره برنامه هسته‌یی تهران ارائه کرده بود یا خیر خودداری کرد.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: من نمی‌توانم به شما بگویم هیچ‌گونه اطلاعاتی ندارم که نشان دهد در آمریکا با وی رفتار بدی شده است.

منوچهر متکی وزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه در سفر به اسپانیا گفت که آمریکا باید اجازه دهد امیری بلافاصله به کشورش بازگردد.

متکی گفت: ما امیدواریم وی بدون هیچ مانعی به وطنش بازگردد و آنها هیچ‌گونه مانعی برای بازگشت وی به وجود نیاورند.

پاکستان روز سه‌شنبه تایید کرد که امیری روز دوشنبه به سفارت این کشور در واشنگتن( محل درفتر حافظ منافع ایران) رفت و مقامات پاکستانی در حال هماهنگی با مقامات ایرانی بودند تا او را به وطنش بازگردانند.

عبدالباسط، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان به خبرگزاری رویتر گفت: امیری در خود سفارت پاکستان نیست و در بخش حافظ منافع ایران است.

وی ادامه داد: سفارت ما با ریاست بخش ایران در تماس بوده است و آنها به ما گفتند در حال اتخاذ ترتیباتی برای استرداد وی به ایران هستند.

سخنگوی وزارت امور خارجه‌ی پاکستان افزود که شهرام امیری، این دانشمند ایرانی از عصر دوشنبه تاکنون در بخش حافظ منافع ایران به سر برده است.

این پژوهشگر ربوده شده ایرانی روز سه‌شنبه به دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن پناه برد.

وی با مراجعه به دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن به این دفتر پناه برده و بازگشت سریع به تهران را خواستار شد.

به گزارش ایسنا، در پی انتشار اسناد جدید مبنی بر ربایش شهرام امیری توسط نیروهای امنیتی آمریکا و انتقال او به خاک آن کشور، حافظ منافع آمریکا در ایران دو بار به وزارت امور خارجه فراخوانده شده بود.

این کارشناس و محقق دانشگاه صنعتی مالک اشتر سال گذشته در مدینه منوره ربوده شد. وی در یک پیام تصویری که در تاریخ سه‌شنبه 17 فروردین 89 مطابق با 5 آوریل 2010 ضبط شده و به روشی خاص به دست دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران رسیده‌ بود، به تشریح ربایش و وضعیت کنونی خود پرداخته بود.

وی گفته بود: 13 خرداد 88 در یک عملیات مشترک بین تیم‌های ترور و ربایش سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) و استخبارات عربستان سعودی در مدینه منوره دزدیده شدم. سپس من را به یک خانه در یک جایی نامعلوم در عربستان بردند و در داخل آن به من آمپول بی‌هوشی زدند و وقتی به هوش آمدم در راه انتقال به سمت کشور آمریکا بودم.

ایران پیش از این بارها اعلام کرده بود که مسوولیت سلامت و سرنوشت شهرام امیری بر عهده دولت آمریکا و عربستان است.

یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه نیز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری ایسنا خاطر نشان کرد:‌ وزارت امور خارجه در تماس مستمر با دفتر حفاظت منافع کشورمان در آمریکاست و این موضوع را بررسی می‌کند.

او ادامه داد‌ که اطلاعات تکمیلی در ارتباط با وضعیت شهرام امیری به اطلاع افکارعمومی خواهد رسید.

همچنین شهرام امیری در گفت‌وگوی تلفنی با خبرنگار واحد مرکزی خبر در نیویورک تصریح کرد: پس از انتشار فیلم مصاحبه من در اینترنت و رسوایی دولت آمریکا به خاطر این آدم ربایی، آنها می خواستند مرا بی سر وصدا و از طریق خطوط هوایی برخی کشورها به ایران بازگردانند تا بتوانند با انکار اصل قضیه، بر این آدم‌ربایی سرپوش بگذارند، اما در نهایت نتوانستند.

وی با اشاره به اینکه در 14 ماه گذشته تحت فشارهای روحی فراوان بوده و افراد مسلح وی را تحت نظر داشته‌اند افزود: از روزی که سخنان من از طریق اینترنت منتشر شد آمریکایی‌ها خود را بازنده این ماجرا دیدند.

شهرام امیری همچنین با ابراز خوشحالی فراوان از حضورش در دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن ابراز امیدواری کرد که هرچه سریعتر به میهن بازگردد.


 
حاشیه دیدار مقام معظم رهبری با هنرمندان و کارگردانان سینما و تلویزیون
ساعت ۳:۱۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:


 
وزارت خارجه هم تایید کرد
ساعت ۳:٠٥ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

وزارت خارجه اقدامات برای بازگرداندن شهرام امیری را آغاز کرد

یک منبع آگاه در وزارت امور خارجه کشورمان خبر داد که این نهاد، ضمن تایید پناه گرفتن دانشمند ایرانی در دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن فعالیت‌ها برای بازگرداندن وی به ایران را آغاز کرده است.

یک منبع رسمی در وزارت امور خارجه کشورمان در گفتگو با شبکه ایران تایید کرد که شهرام امیری کارشناس ایرانی که توسط عوامل آمریکایی ربوده شده بود، به دفتر حفاظت از منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن پناه برده است.

وی افزود: مسئولان وزارت امور خارجه کشورمان پس از برقراری تماس‌هایی با دفتر حفاظت از منافع ایران در واشنگتن، خبر پناه بردن شهرام امیری به این دفتر را تایید کردند.

این منبع آگاه همچنین تصریح کرد که وزارت امور خارجه فعالیت‌ها برای بازگرداندن این دانشمند ایرانی به کشورش را آغاز کرده است.

شهرام امیری که پیشتر از سوی آمریکایی‌ها و با هماهنگی سرویس امنیتی عربستان در مراسم حج ربوده شده بود، پس از موفقیت در فرار از چنگ نیروهای آمریکایی، با مراجعه به دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن خواستار سریع بازگشت به کشور شده است.

وی در اواسط فروردین ماه طی یک پیام تصویری ضبط شده با بیان اینکه در شهر "توسان" ایالت آریزونای آمریکا در چنگ نیروهای امنیتی آمریکایی به سر می‌برد، تاکید کرده بود که در تاریخ 13 خرداد سال 1388 در یک عملیات مشترک بین تیم‌های ترور و ربایش سازمان اطلاعات آمریکا (سیا ) و استخبارات عربستان سعودی در مدینه منوره ربوده شده است.


 
شهرام امیری تحویل دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن شد
ساعت ۱:٢۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

خبر تکمیلی :

پیروزی دیگری برای دستگاه اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران

شهرام امیری تحویل دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن شد

خبرگزاری فارس: شهرام امیری که با هدف سند سازی های واهی علیه فعالیت های صلح آمیز هسته ای و در کار مشترکی از سوی سرویس های های اطلاعاتی آمریکا و عربستان ربوده شده بود، دیشب ساعت 22به وقت محلی تحویل دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن شد.


به گزارش خبرگزاری فارس، شهرام امیری دیشب ساعت 22 به وقت محلی تحویل سفارت پاکستان به عنوان دفتر حافظ منافع ایران در واشنگتن شد.
شهرام امیری در کار مشترکی از سوی سرویس های های اطلاعاتی آمریکا و عربستان در کشور عربستان ربوده و به آمریکا منتقل شد. با آغاز فعالیت های اطلاعاتی و رسانه ای جمهوری اسلامی ایران، دولت آمریکا مجبور به عقب نشینی شده و نامبرده را تحویل دفتر حافظ منافع ایران در آمریکا داد.

اقدامات دستگاه اطلاعاتی کشورمان شکست دیگری در فعالیت‌های اطلاعاتی - امنیتی آمریکا علیه ایران قلمداد می شود، موفقیت این تلاش ها در پی افشاگری های ایران علیه اقدام تروریستی دولت آمریکا و ارایه اسناد معتبر و موثق از ربایش شهرام امیری به سازمان ملل و فشار افکارعمومی جهان محقق شد.این در حالی است که استکبار جهانی با تمام ابزارهای رسانه ای خود و در یک جنگ تمام عیار دیپلماتیک در صدد توجیه این اقدام تروریستی بر آمده بود. اقدامات بهنگام دستگاه اطلاعاتی ایران و ارایه اسناد محکم، در نهایت آمریکا را مجبور به تحویل شهرام امیری به دفتر حافظ منافع ایران کرد.

شهرام امیری کارشناس و محقق دانشگاه صنعتی مالک اشتر بود که سال گذشته در مدینه منوره در عملیاتی هماهنگ از سوی سرویس‌های اطلاعاتی عربستان و آمریکا ربوده و مستقیما به ایالت متحده آمریکا منتقل شد.

فرد اول نا امید و نگران : شاهزاده مکرین بن عبد العزیز آل سعود ، رئیس سازمان اطلاعات عربستانوی در پیام تصویری که خود آن را ضبط کرده و با شیوه‌ای خاص به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) رسانده بود، اعلام کرد که در 13 خرداد 1388 در عملیات مشترکی میان تیم‌های ترور و ربایش سازمان اطلاعات آمریکا CIA و استخبارات عربستان سعودی در مدینه منوره دزدیده شده و پس از انتقال کوتاه مدت به جایی نامعلوم در عربستان با هواپیما به آمریکا منتقل شده است.هدف از این ربایش فشار به جمهوری اسلامی ایران در مسئله هسته‌ای و ایراد اتهام غیرصلح آمیز بودن فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان از طریق سندسازی‌های واهی بود.وی در پیام تصویری خود اعلام کرده بود که تحت شدید ترین شکنجه های دستگاه اطلاعاتی ایالات متحده برای ایراد اتهام به جمهوری اسلامی ایران قرار دارد.فرد اول دوم ناامید و نگران : لئون پانه تا مدیر فعلی سازمان سیا

اسناد ربایش امیری چندی پیش از سوی مقامات وزارت امور خارجه کشورمان به سفارت سوئیس به عنوان حافظ منافع آمریکا در ایران تحویل شده بود.پس از ربوده شدن امیری و ابراز نگرانی مقامات کشورمان از احتمال ربایش وی توسط سرویس های اطلاعاتی امریکا و عربستان، مقامات امریکایی از ربایش وی ابراز بی اطلاعی کرده و آن‌را تکذیب کردند.اما پس از چندی ناچار به اعتراف در خصوص ربایش وی شدند. بر این اساس پس از ماهها بی اطلاعی خانواده وی از وضعیت امیری متخصص رادیو ایزوتوپ های پزشکی در دانشگاه مالک اشتر، شبکه تلویزیونی «ای بی سی» آمریکا اعلام کرد که وی یکی از دانشمندان هسته ای ایران بوده که هم اکنون در آمریکا و درحال همکاری با سازمان سیا درباره مسئله هسته ای ایران است.


همزمان «رادیو فردا» نیز در تحلیل‌های پی در پی ربایش امیری را یک موفقیت بزرگ اطلاعاتی برای آمریکا می خواند و در مقاله ای با نام «شهرام امیری چقدر می دانست؟» از امیری به عنوان یک منبع بزرگ اطلاعاتی درباره موضوع ایران یاد کرده و موضوع نیروگاه فردو که چند هفته بعد از ربایش امیری مطرح شد را از نتایج این آدم ربایی آمریکا دانست. این اتهامات به وی در حالی ابراز شد که وی در نواری ویدئویی تمامی اتهامات از جمله اتهام در رابطه با فعالیت های هسته ای کشورمان ، همکاری با سرویس جاسوسی ایالات متحده و مواردی از این دست را تکذیب کرده و پناهندگی خود به آمریکا را منکر شد.

رسانه های امریکایی که ناچار با این نوار پخش شده از صدا و سیمای جمهوری اسلامی مواجه شدند دست به سند سازی ناشیانه ای زده و با پخش ویدئویی ساختگی از وی،حضور او در خاک امریکا را به درخواست خود امیری دانستند. ادعایی که در نوار پخش شده دوم از امیری توسط وی کاملا رد شد.


 
مهندس شهرام امیری پیدا شد !
ساعت ۱:۱٢ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

این همکار بزرگوار ما بالاخره داره پیداش میشه . خبرش رو بخونید. داغ داغ .

شهرام امیری کارشناس ربوده شده ایرانی به دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن پناه برد.

به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام امیری کارشناس ایرانی ربوده شده توسط آمریکاییها، ساعاتی پیش با مراجعه به دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن خواستار بازگشت سریع به تهران شد.

شهرام امیری کارشناس و محقق دانشگاه صنعتی مالک اشتر که سال گذشته در مدینه منوره ربوده شده است، دریک پیام تصویری که درتاریخ سه‌شنبه 17 فروردین 89 مطابق با 5 آوریل 2010 ضبط شده و به روشی خاص به دست دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران رسیده‌، به تشریح ربایش و وضعیت کنونی خود پرداخته بود.
 
وی دراین سند تصویری ارسالی که از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و در بخش های مختلف خبری پخش شد، با بیان اینکه هم‌ اکنون در شهر توسان ایالت آریزونای آمریکا است، تاکید کرده بود که در تاریخ 13 خرداد 88 در یک عملیات مشترک بین تیم‌های ترور و ربایش سازمان اطلاعات آمریکا (CIA) و استخبارات عربستان سعودی در مدینه منوره ربوده شده است.
 
ایران از زمان مفقود شدن این تبعه خود در عربستان بر ربوده شدن او توسط سرویس های امنیتی آمریکا تاکید داشته که انتشار این تصاویر ویدیویی اثبات این نظر ایران به شمار می رود.
 
همچنین جمهوری اسلامی ایران همواره آمریکا را به عنوان مسئول حفظ جان امیری دانسته و برای مشخص شدن وضعیت این تبعه خود حداقل دوبار مسئولان سفارت سوئیس در تهران را به عنوان حافظ منافع آمریکا احضار کرده بود.


 
مراقب باشید !
ساعت ٥:۱۳ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۱ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:


 
توصیه های رهبر معظم انقلاب در مورد چند کتاب
ساعت ٢:٤٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٩ تیر ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

تا بحال از متن توصیه ها و جملات و نظرات مقام معظم هبری در مورد سه کتاب مطلع شده ام . کتاب "فرمانده ی من" ، "خاک های نرم کوشک" و  "همپای صاعقه" . تا الان توفیق شده است که فرمانده ی من و خاک های نرم کوشک را بخوانم . همپای صاعقه را نیز به چنگ آورده ام و دارم می خوانم. توصیه های آقا در مورد این سه کتاب را اینجا می آورم . شاید اگر توفیق شد بخشهایی حیرت آور و متحول کننده از این کتابها را نیز بایتان می گذارم ...

حاشیه رهبر معظم انقلاب بر کتاب «فرمانده‌ی من» :

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای پس از مطالعه‌ی کتاب «فرمانده‌ی من*»، حاشیه‌ی کوتاهی بر این کتاب نوشته‌اند که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار ایشان منتشر می‌شود. این متن به شرح زیر است:

السلام علیکم یا اولیاء الله و احبائه، السلام علیکم یا اصفیاءالله و خیرته، السلام علیکم یا انصاردین الله و اعوان ولیه ...

ای آیت‌های خدا، ای معجزه‌های ایمان، ای نشانه‌های تعالی جاودانه انسان ...

ای گلهای محمدی که فساد و آلودگی جهان امروز نتوانست از شکوفایی باز داردتان، برقی شدید و دنیای تاریک را روشن کردید، حجتی شدید بر آن کوتاه‌نظران که بالندگی انسان الهی را در عصر تسلط مادیت ناممکن میدانستید، خاطره‌ی مسلمانان صدر اسلام را زنده کردید و صدق و اراده و فناء فی الله را حتی پیش از آنان به نمایش گذاشتید. آنان به نفس پیامبر و نزول پیاپی آیات قرآن دل را گرم و جان را تازه می‌کردند. اما شما چه؟ حقا خلوص و تقوا را مجسم کردید و برای آن امام بحق که مظهر خلوص و تقوا بود سربازانی شایسته شدید ... سلام الله علیه و علیکم هنیئا لکم رحمة ربکم.

کتبه بیمناه الوازره اسیر امانیة و ذلیل نفسه‌علی الحسینی غفرالله له و رحمة و حشر مع اولیائه و الحقه بهذه الزمره الطیبه. آمین.

این کتاب در 13 رجب 1411 با چشمی لبریز اشک شوق و حسرت زیارت شد.

حاشیه رهبر معظم انقلاب بر کتاب «همپای صاعقه» :

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای پس از مطالعه‌ی کتاب «همپای صاعقه»، حاشیه‌ی کوتاهی بر این کتاب نوشته‌اند که از سوی دفتر حفظ و نشر آثار ایشان منتشر می‌شود. این متن به شرح زیر است:

«بسم الله الرّحمن الرّحیم
این یک کتاب منبع بسیار غنی و ارزشمند است که از آن می‌توان ده‌ها کتاب و فیلمنامه و زندگینامه استخراج کرد. لحظات و حالات ثبت شده در سراسر این کتاب، همان ظرافت‌های حیرت‌انگیزی است که از مجموع آن، تابلوی پرشکوه و باعظمت عملیاتی چون فتح‌المبین و بیت‌المقدس پدید آمده و برترین‌های هنر جهاد و ایثار و شجاعت و ابتکار را در مجموعه‌ی نمایشگاه بی‌نظیر هنرهای انقلاب اسلامی، نشان می‌دهد.

این مردان بزرگی که نام آن‌ها بسی آسان بر زبان و دل غافل ما می‌گذرد، از جنس همان اخوان صفا و فرسان هیجائند که سید شهیدان سلام‌الله‌علیه آن‌ها را با عظمت و سوز و مهر، مخاطب ساخت و از فقدان آنان غمگین بود. سلام خدا و بندگان برگزیده و فرشتگان و رسولان او نثار روح مطهر آنان باد.

در روز و شب‌هایی از آبان و آذر 86 صفحه به صفحه و سطر به سطر مطالعه و نیوشیده شد.»
 
لازم به ذکر است کتاب کارنامه عملیاتی لشکر 27 محمد رسول الله (ص) باعنوان «همپای صاعقه»، توسط انتشارات سوره مهر به چاپ رسیده است.

گزیده‌ی سخنان رهبر معظم انقلاب درباره‌ی کتاب "خاک‌های نرم کوشک" :

الان چند سالى است که کتاب‌هایى درباره‌ى سرداران و فرماندهان جنگ باب شده و مى‌نویسند و بنده هم مشترى این کتاب‌هایم و مى‌خوانم. با این‌که بعضى از این‌ها را من خودم از نزدیک مى‌شناختم و آنچه را هم که نوشته، روایت‌هاى صادقانه است- این هم حالا آدم مى‌تواند کم و بیش تشخیص دهد که کدام مبالغه‌آمیز است و کدام صادقانه است- بسیار تکان‌دهنده است. آدم مى‌بیند این شخصیت‌هاى برجسته، حتى در لباس یک کارگر به میدان جنگ آمده‌اند؛ این اوستا عبدالحسین بُرُنسى، یک جوان مشهدى بنّا که قبل از انقلاب یک بنا بود و با بنده هم مرتبط بود، شرح حالش را نوشته‌اند و من توصیه مى‌کنم و واقعاً دوست مى‌دارم شماها بخوانید. من مى‌ترسم این کتاب‌ها اصلاً دست شماها نرسد. اسم این کتاب "خاک‌هاى نرم کوشک" است؛ قشنگ هم نوشته شده.

ایشان اول جنگ وارد میدان نبرد شده بود و بنده هم هیچ خبرى نداشتم. بعد از شهادتش، بعضى از دوستان ما که به مجموعه‌هاى دانشگاهى و بسیج رفته بودند و با این جوان بى‌سواد- بى‌سواد به معناى مصطلح؛ البته سه، چهار سالى درس طلبگى خوانده بوده، مختصرى هم مقدمات و ابتدایى و این‌ها را هم خوانده بوده- صحبت کرده بودند، مى‌گفتند آن‌چنان براى این‌ها صحبت مى‌کرده و حرف مى‌زده که دل‌هاى همه‌ى این‌ها را در مشت مى‌گرفته. به‌‌خاطر همین که گفتم؛ یک معرفت درونى را، یک ادراک را، یک احساس صادقانه را و یک فهم از عالم وجود را منعکس مى‌کرده؛ بعد هم بعد از شجاعت‌هاى بسیار و حضور در میدان‌هاى دشوار، به شهادت مى‌رسد؛ که حالا کارى به جزئیات آن ندارم. این زیبایی‌هایى که آدم در زندگى یک چنین آدمى یا شهید همت و شهید خرازى مى‌تواند پیدا کند و یا این‌هایى که حالا هستند، نظیرش را شما کجا مى‌توانید پیدا کنید؟ کجا مى‌شود پیدا کرد؟

در جمع فیلم‌سازان و کارگردانان سینما و تلویزیون-1385/3/26


 
 
 
تبلیغ ویـژه