الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

او را مسئول زیان های این کار هم می شناسم
ساعت ۱٠:۱٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٩ تیر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

از مدتی پیش روز 24 تیرماه شماری از ارادتمندان رهبر انقلاب فرارسیدن این روز را به عنوان روز تولد رهبری به یکدیگر تبریک می گویند و امسال در تفاوتی با گذشته علاوه بر ارسال شاخه های گل، کارت تبریک، پخش شربت و شیرینی، تهنیت از طریق پیام های تلفنی و... برخی از روزنامه ها نیز، ستون و صفحه و یادداشت به این روز اختصاص دادند.

چند سال پیش وقتی برای اولین بار سبدهای گل و نامه های تبریک میلاد به ایشان رسید، در چند کلمه خطاب به یکی از نزدیکان خویش نوشته بودند «اولاً، مولود این حقیر در تیرماه نیست و ثانیاً؛ من و روز تولدم ارزش این محبت ها را نداریم و اینها موجب شرمندگی من است، در عین حال لازم است از همه آنها تشکر شود.»

در اقدامی بی‌سابقه، امسال در یکی از استان ها به مناسبت سالروز تولد رهبر انقلاب جشنی برپا و از برخی مسوولان برای حضور در این مراسم دعوت کرده بودند. پس از رسیدن این خبر به آیت‌الله خامنه‌ای، ایشان در حاشیه برگه‌ای که حاوی آن خبر بود نوشته‌اند: «این کار غلط است، این تولد و امثال آن هیچ جشنی ندارد، برگزارکنندگان مسئول وقت و عمر و اموالی هستند که در این کار صرف و ضایع می شود. من از کسی که برای تولد من جشن می گیرد به هیچ وجه متشکر نمی شوم و او را مسئول زیان های این کار هم می شناسم»


 
حسودی ام شد...
ساعت ۱٢:٠۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

رضای مهربان ، در مثل آب نوشت :

امروز 15تیر 91 نه! نه! ... 15 شعبان 1433، حادثه ای فراموش نشدنی برایم داشت. صحنه ای به ظاهر کودکانه و با نمک، اما به باطن ...

حوالی ساعت 4 بعد از ظهر، از منزل یکی از دوستان به سمت خانه حرکت کردم و بعد از طی یکی دو کوچه صحنه ای جالب دیدم، دو سه لیوان یکبار مصرف مچاله شده روی زمین، یک میز نهایتاً  70*50 ویک فلاسک و یک سینی و چند  لیوان یکبار مصرف داخلش و سه پسر بچه 9-8 ساله.
گذشتم.. ایستادم.. برگشتم!.. ساعت و دماسنج ماشین را نگاهی کردم  ، pm 04:13  43oC و نگاهی به چهره معصوم این سه مرد قرمز و خیس و نگاهشان و ذوقشان و هول شدنشان برای ریختن شربت و دادن دست من ... دو جور شربت داشتند قرمز و نارنجی! و نفر سوم برایم شکلات آورد. اگر تا آن لحظه عرق و سرخی چهره شان برایم عادی بود، شکلات را که در دست گرفتم دلم یک جورهایی شد.. شکلات آبِ آب بود... لبخندی برای کودکانه بودن انتخاب وقت و محل ایستگاه صلواتی (وسط ظهر؟ زیر آفتاب؟) و در دل ترحمی برای دنیای قشنگان..

خب! من آدم بزرگ بودنم که نباید یادم برود؟ پس میگویم: آخه اینجا این ساعت هلاک میشید که! تازه مشتری هم...

میترسم بقیه جمله را بگویم.. مشتری دارد.. خوبش را هم دارد.. بهترینش را..

و پسر بچه میگوید: اشکال نداره آقا..

وبقیه اش را نمیگوید.. و چه خوب که نمیگوید!.. که بیش از این شرمم ندهد..

تشکری تا آنجا که میتوانم پرانرژی ازشان میکنم و حرکت میکنم..

 

در راه نمیدانم به حال کودکان بخندم... یا به حال خودم!.. برایشان دلم بسوزد... یا برای خودم!..

میرسم منزل و قصه را برای مادرم تعریف میکنم و لبخندش را میبینم و.. آخِی..

و شکلات ها را که در دستش میگذارم چشمان پُرش را میبینم و لبخندی که حالا حالت دار شده.. و کاش اصلا از سادگیشان و اصلاتر از کل ماجرا چیزی نگفته بودم که مادر بخواهد در پاسخ بگوید : مگه خودتو یادت رفته؟.. و من از برج آدم بزرگی پرت شوم پایین و یادم بیاید که ثواب چقدر برایم مهم بود روزگاری که گناهی نداشتم که ثواب بخواهد پاکش کند.. والان که غرق در گناهم.. نه! چه دارم میبافم؟؟ اصلا آنروزگار دنبال ثواب نبودیم!.. چه بود دلیل دیوانگی ما؟ و کجا رفته آن دلیل امروز؟ اصلا دلیل رفته یا من؟ من کجا رفته ام؟ چه دارم میتنم به دور خودم از جنس روزمرگی های به اصطلاح مهم؟ کجای دانشگاه و کار و سیاست و این شُلقلمکار جایی خالیست برای.. برای که؟ امام؟ کی هست حالا اینی که میگی؟..

بگذریم..

خواست حسودی ام بشود به آن سه مرد.. حسودی ام شد به کودکی خودم که هیچ! نگران آن سه هم شدم.. که خدا کند که همینجور بمانند.. یا لااقل شبیه به اینجور.. حیفند طفلکی ها..


 
در شگفتم
ساعت ۱۱:٥٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٩ تیر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

حضرت امام جعفر صادق (علیه السلام ) فرموده است: در شگفتم برای کسی که از چهار چیز بیم دارد، چگونه به چهار کلمه پناه نمی برد!

۱- در شگفتم برای کسی که ترس بر او غلبه کرده، چگونه به ذکر «حسبنا الله و نعم الوکیل» (آل عمران ایه ۱۷۱) پناه نمی برد. در صورتی که خداوند به دنبال ذکر یاد شده فرموده است: پس (آن کسانی که به عزم جهاد خارج گشتند، و تخویف شیاطین در آنها اثر نکرد و به ذکر فوق تمسک جسند) همراه با نعمتی از جانب خداوند (عافیت)و چیزی زاید بر آن (سود در تجارت) بازگشتند، و هیچگونه بدی به آنان نرسید.

۲- در شگفتم برای کسی که اندوهگین است چگونه به ذکر «لا اله الا انت سبحانک انی کنت من الظالمین» (سوره انبیاء آیه ۸۷) پناه نمی برد. زیرا خداوند به دنبال این ذکر فرموده است: «پس ما یونس را در اثر تمسک به ذکر یاد شده، از اندوه نجات دادیم و همین گونه مومنین را نجات می بخشیم.»  سوره انبیاء آیه۸۸

۳- در شگفتم برای کسی که مورد مکر و حیله واقع شده، چگونه به ذکر «افوض امری الی الله، ان الله بصیر بالعباد» (سوره غافر آیه ۴۴) ... پناه نمی برد. زیرا خداوند به دنبال ذکر فوق فرموده است: «پس خداوند (موسی را در اثر ذکر یاد شده) از شر و مکر فرعونیان مصون داشت.»  سوره غافر آیه ۴۵

۴- در شگفتم برای کسی که طالب دنیا و زیباییهای دنیاست چگونه به ذکر «ماشاءالله لاحول و لاقوة الا بالله» پناه نمی برد، زیرا خداوند بعد از ذکر یاد شده فرموده است: «مردی که فاقد نعمتهای دنیوی بود، خطاب به مردی که از نعمتها برخوردار بود) فرمود: اگر تو مرا به مال و فرزند، کمتر از خود می دانی امید است خداوند مرا بهتر از باغ تو بدهد».


 
پیشنهاد وزن کشی ، ضد انقلاب را بجان هم انداخته !
ساعت ۱۱:٥٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

پیشنهاد رای گیری برای وزن کشی میان گروه های اپوزیسیون خارج نشین با مخالفت تند اغلب آنها مواجه شده است.

شبکه ضد انقلابی بالاترین در این باره از قول اسماعیل نوری علا نوشت: در نظر داشتیم برای سنجش وزن سیاسی چهره های اپوزیسیون، رفراندومی را میان ایرانیان خارج از کشور برگزار کنیم. هم اکنون وزن سیاسی احزاب و گروه ها بطور قطع مشخص نیست و می خواستیم از شرکت کنندگان بپرسیم که بطور مثال 50 معتمد سیاسی شما در اپوزیسیون چه کسانی هستند.

نوری علا می گوید: من به رضا پهلوی گفتم شما هم اگر می خواهید در این میان کاری بکنید باید خودتان را تسلیم این رای گیری کنید اما متاسفانه پس از 3 سال از طرح این موضوع، حتی یک قدم هم به جلو نگذاشته است، به همین دلیل وقتی متوجه شدیم که رضا پهلوی نقشی که تاریخ به وی سپرده را نتوانسته به خوبی ایفا نماید، ما تصمیم گرفتیم خودمان وارد عمل شویم و شبکه سکولارهای سبز را ایجادکردیم.

وی می افزاید: «من با چند نفر صحبت کردم و می دانم که از ترس اینکه مردم به آنها رای ندهند، حاضر نیستند خودشان را کاندیدا بکنند. بنابراین ما تصمیم گرفتیم که کاندیدا معرفی نکنیم و یک لیست چندصد نفره روی سایت بگذاریم. من به رضا پهلوی گفتم که «اسم شما را هم خواهیم نوشت تا وزن سیاسی شما هم مشخص شود.»

 وی همچنین گفت: بسیاری ما را تهدید کردند که اگر اسم ما را در لیست قرار دهید بر علیه شما اقدام خواهیم کرد.

وی گفت: اگر ما بر روی یک کاغذ همه اصطلاحات رایج در میان اپوزیسیون را بنویسیم و در مقابل هرکدام یک تعریف قرار دهیم و همه این مفاهیم را بپذیرند، تازه می توان گفت وگو را آغاز کرد! اما با پیشرفت ماجرا «ما تازه ملتفت بن بست ها و گرفتاری های این راه شده ایم.»

نوری علا همچنین گفته است: اگر به آقای بنی صدر بگویید شما بیا کاندید بشو تا ببینیم مردم به شما رای می دهند یا نه، ایشان مسلما خشمگین خواهد شد، همین مسئله در تک تک چهره های اپوزیسیون دیده می شود و هراسی در آنها وجود دارد از فرجام بعد از نظرخواهی و اینکه معلوم شود کسی طرفدارشان نیست و کسی طرفشان نمی آید و به همین دلیل تن نمی دهند به این کار. بنابراین ما این قضیه را به کلی منتفی کردیم.

این ضد انقلاب خارج نشین می گوید: از روزی که انقلاب در ایران رخ داده تاکنون لااقل ده یا دوازده بار تلاش شده که آدم های اپوزیسیون با هم اتحاد داشته باشند و هر بار شکست خورده است و علتش هم این بوده که هیچکس وزن سیاسی نداشته است، اما هرکسی به زعم خودش خود را شخصیت سیاسی می پنداشت.

وی می گوید؛ «ما خودمان اگر انسجامی داشتیم، خیانت پیشه نبودیم، خودفروش نبودیم، می توانستیم جلوی دخالت خارجی را بگیریم، اما ما مشکلمان در مرحله اول خودمان هستیم که در سر پیچ اول خودمان را می فروشیم و می خواهیم با فشار خارجی به قدرت برسیم.»


 
ادای احترام به فرماندهی کل دو دنیا
ساعت ۱۱:٥٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱۸ تیر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:


 
آقای دولت آبــادی خدا قوت
ساعت ۱:٢٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱٢ تیر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

آمدم نسخه جدید فایرفکس را نصب کنم ، در ایمیلها و سایتها خبری دیدم که از دیدن آن خشکم زد . نه از ناراحتی بخاطر محتوای آن ، بلکه بخاطر شگفتی از وقوع آن . آقا جدی از خوشحالی خشکم زد. البته این شگفتی من چیز خوبی نیست. این مسئله قبلا باید اتفاق می افتاد. اما بازهم جای شکرش باقی است که اتفاق افتاد. با هم متن را بخوانیم :


به گزارش صراط به نقل از مشرق در این صفحات، تصاویر موسوم به کاور و پروفایل برخی کاربران که قبلا در آنها برخی موارد غیرقانونی وجود داشت، به نشان و آرم قوه قضائیه تغییر داده شده و متنی مبنی بر برخورد دادستانی با جرائم این افراد روی آن به چشم می خورد. ذیل تصویر مذکور و در حرکتی معنادار، تعدادی از دوستان این افراد نیز اصطلاحات تگ شده اند.

فیسبوک با وجود حضور در فضای تبادل اطلاعات فارسی و برغم استانداردها و معیارهای جهانی در این زمینه، از معیارهای فرهنگی اجتماعی و رسانه ای جمهوری اسلامی تبعیت نمی کند .
 
جالب آنکه همین پایگاه اینترنتی بدقت ملاحظات و سیاستهای اتحادیه اروپا ، دولت آمریکا ، رژیم اشغالگر قدس و سایر قدرتهای جهانی مانند ژاپن، چین ، روسیه و امثال آنها را (البته در مراتب بعدی) رعایت کرده و به استانداردهای بین المللی در این زمینه تن داده است و به این لحاظ به محلی برای حضور و فعالیت مجرمان بدل شده است.
 
این مسئله موجب شده است تا این پایگاه به محلی برای حضور و فعالیت مجرمان بدل گردد و به مرکزی برای ارتکاب انواع جرائم تبدیل شود.

پس از حضور موفق سه سال پیش سپاه پاسداران در مهار آلودگیهای فرهنگی و اجتماعی در فضای اینترنت، این بار دادسرای عمومی و انقلاب تهران با همکاری ضابطین قضایی مجددا به فضای برخورد و مهار آلودگیها و انحرافات فرهنگی و اجتماعی سایبری وارد شده و این بار نماد این قوه در پایگاه اینترنتی فیسبوک نصب شده است و خبر از اشرافیت فنی و اطلاعاتی ضابطین قوه قضائیه حتی در محیط پایگاه اینترنتی غیرمجاز فیسبوک می دهد.

به وضوح می توان نیت دادسرای تهران در درج آرم و نشان قضایی در این پایگاهها را هشدار وتذکری جدی به سایر مجرمین برای توقف فعالیتهای مجرمانه و عبرت گیری از سرنوشت سایر متخلفین دانست که بنظر می رسد می تواند تاثیر بسزایی در مقابله با جرائم و تخلفات، آگاهسازی خانواده ها در مورد ابعاد مختلف فعالیتهای رایانه ای و پایگاههای فعال در اینترنت خصوصا فیسبوک و ارائه تذکر و هشدار به سایر متخلفین برای اصلاح عملکردها ، توقف فعالیتهای مجرمانه و خلاف عفت و اخلاق عمومی و تبعات قضایی ارتکاب این جرائم خصوصا در محیط رسانه های دیجیتال و فناوری اطلاعات داشته باشد.

پی نوشت :

- آقای دکتر دولت آبادی دادستان محترم تهران خدا قوت. خدا قوت.


 
 
 
تبلیغ ویـژه