الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

تدقیق حقوقی در مبانی قانونی ممنوعیت ورود به پایگاههای پالایش شده
ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳٠ مهر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

پس از آنکه در مطلبی تحت عنوان مبانی حقوقی ممنوعیت ورود  به پایگاههای اینترنتی پالایش شده ، مبانی ممنوعیت ورود به این پایگاهها بعنوان جرم را مورد بررسی قرار دادیم ، نکاتی در خصوص آن به اینجانب واصل شد. از جمله اینکه ادعا شده بود :

" به نظر می رسد استناد به این مواد قانونی در این زمینه بلاوجه است."

چون :

الف : "به خصوص آنکه در مواد 8 و 9 تصریح می کند که این اخلال در داده ها و یا سیستم رایانه ای یا مخابراتی دیگران رخ دهد"

و

چون :

ب : "به نظر میرسد ظهور این ماده در مواردی باشد که تحت عنوان کلی هک می آید"

پاسخ من به این چند کلمه این است :

در پاسخ به بخش الف :

1- لفظ مورد اشاره یعنی کلمه ی دیگری مندرج در ماده ی 8 و 9 جرائم رایانه ای مربوط به ایجاد اختلال در سیستمهای مخابراتی است و منظور از دیگران "هرکس غیر از خود" است و واضح است که حاکمیت نیز "یکی از مصادیق هرکس غیر از خود" محسوب می شود.

2- قطعا طرح این برداشت بلاوجه از قانون،  که قانونگذار انجام یک اقدام از نوع "اختلال، تخریب، از کار انداختن و متوقف کردن و ..." علیه همه اشخاص حقیقی و حقوقی غیر از حاکمیت ( از سوی هرکس که انجام شده باشد) را جرم انگاری کرده، لیکن ارتکاب این جرم علیه حاکمیت و سیستمها و تجهیزات و شبکه های رایانه ای و مخابراتی حاکمیتی را جرم ندانسته ، برداشتی سطحی و غیرمنطبق بر روح قوانین است، چه آنکه - برای مثال و تقویت توجه - قانونگذار با هدف تشدید مجازات اقدامات مجرمانه ی مذکور که با عنصر معنوی سیاسی و امنیتی ، علیه سیستمهای خدمات عمومی حیاتی مانند گاز و آب و برق رخ دهند ، در ماده 11 این قانون ، حداکثر مجازات را بعنوان تنها مجازات مطرح کرده است و روشن است که ارتکاب این جرائم علیه داده ها و سیستمهای رایانه ای عمومی غیر حیاتی حاکمیتی و دولتی، مشمول تنبیهات عمومی مندرج در مواد 8 و 9 است و اگر در چهارچوب عنصر مادی و معنوی مندرج در ماده 11 رخ دهد ، با تشدید مجازات مندرج در این ماده مواجه می شود.

3-بررسی بهتر قانون جرائم رایانه ای نیز نشان می دهد قانونگذار در صدد تعریف کلیات و مولفه های حقوقی مربوط به جرائم جدید بوده است و در صورتی که در هنگام تقنین، شخصیت خاصی ( مانند شخصیت حقیقی یا حقوقی عمومی یا خصوصی ) چه بعنوان جانی یا مجنی علیه مد نظر او بوده است ، به دقت آن را مشخص کرده است و در سایر موارد، قانونگذار چهارچوب را کلی و وضعیت ارتکاب جرم را صرفا در شدت و حدت و کیفیت مجازات موثر دانسته است. موارد متعددی از این دست در متن قانون ج.ر قابل مشاهده است که بررسی آن را به خواننده واگذار می کنم که مشخص می کند عدم ذکر دقیق فرد حقیقی و حقوقی مشخص ، به معنای تعمیم کلی آن است.

4- بررسی فهرست مصادیق مجرمانه ی مصوب کمیته تعیین مصادیق پایگاههای اینترنتی دادستانی کل کشور نیز نشان می دهد مقام قانونی نیز با توجه به روح قانون جرائم رایانه ای و اجزاء نصوص آن ، مصادیقی را مشخص و در دید عموم گذاشته که بیانگر همین وضع است.

در پاسخ به بخش ب :

5-همانگونه که در متن ادعا نیز قابل مشاهده است، تضریح شده که هک ، یک عنوان کلی است و فاقد عنوان و شرح قضایی و قانونی است و بیان حقوقی مشخصی ندارد. بلکه اقداماتی که می توانند ذیل این عنوان تعریف گردند در قانون مجازات اسلامی و سایر قوانین کشور جرم انگاری شده اند. از جمله اقداماتی که ذیل هک قابل تعریف است، اقداماتی چون تخریب، اختلال، ازکاراندازی، غیرقابل پردازش کردن ، وارد کردن یا تغییر در داده ها و سیستم های مخابراتی و رایانه ای است. بر این اساس، اقدامات هکری، اقداماتی مجزا از اقدامات مورد اشاره نیست بلکه یک بیان کلی و عامیانه از مجموعه یا یکی از اقدامات مجرمانه است که در قانون مورد جرم انگاری قرار گرفته اند.

6- ابزارهای تعویض کننده ی مشخصات مبدا کاربر در پروتکل اینترنت، از جمله ابزارهای ابتدایی و پایه ای برای ایجاد اختلال در شبکه های رایانه ای و مخابراتی محسوب شده و ابزارهایی هستند که انحصارا برای انواع جرائم رایانه ای ضرورت بنیادین و کاربردی دارند. این ابزارها به کاربر فرصت الف : جعل هویت ب : اعلام اطلاعات نادرست و نهایتا: ارتکاب انواع جرائم سیاسی اقتصادی امنیتی و فرهنگی اجتماعی را می دهد.

بر این اساس ، کاربر متخلف هنگام استفاده از ابزارهای تغییردهنده ی مشخصات مبداء ، مرتکب تخلف از بند الف و ب ماده 6 قانون جرائم رایانه ای نیز می شود که اشعار میدارد :


ماده (6) هرکس به طور غیرمجاز مرتکب اعمال زیر شود، جاعل محسوب و به حبس از یک تا پنج سال یا جزای نقدی از بیست تا یکصد میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد:

            الف) تغییر داده ای قابل استناد یا ایجاد یا وارد کردن متقلبانه داده ها،

           ب ) تغییر داده ها یا علایم موجود در کارت های حافظه یا قابل پردازش در سیستم‌ های رایانه ای یا مخابراتی یا تراشه ها یا ایجاد یا وارد کردن متقلبانه داده ها یا علایم به آنها.

روشن است که این مجازات مربوط به ایجاد تغییرات در داده های قابل استناد در آیین دادرسی جرائم رایانه ای است که برای همه فعالان و متخصصان این امر مشخص است که داده ی بیانگر مبداء فعالیت ، مهمترین و پایه ای ترین داده ی قابل استناد است که تغییر آن مهمترین خاصیت ابزارهای تغییر داده ی نشانگر مبداء است. همانطور که قبلاً گفته شد، این جدا از آن است که مطابق مندرجات ماده 10 ، این امر ، با مخابره ی رمز و رمزنگاری داده ها نیز همراه شود که مجازات مندرج در این ماده نیز به آن اضافه می گردد.

7- حقیقت این است که بسیاری از افراد، با ساده اندیشی ناشی از فضازدگی رسانه ای و سیاسی و گاه حقوقی، بدون آنکه از حدود و چهارچوبهای قانونی محیط فعالیت خویش مطلع باشند در حال ارتکاب اعمالی هستند که در صورت مواجه شدن با بازخواست قانونی، راه حلی برای عبور از مجازات مندرج در متون قانونی برای ایشان وجود ندارد و ضابطین و مراجع قضایی در صورت لزوم حداکثر ظرفیتهای قانونی موجود برای تنبیه مجرمین را فعال نموده و عدم اطلاع فرضی و احتمالی این افــراد از قانون نیز برای آنان تبری از مجازات و تنبیهات قانونی را بدنبال نخواهد آورد.

مطالعه ی نحوه ی تعامل قانونی مراجع قضایی و ضابطین جرائم رایانه ای سایر کشورها با ابزارهایی که امروزه به شکل متداول در دست برخی از فعالان فضای تولید و تبادل اطلاعات ایرانی به وفور یافت می شود می تواند تصوری صحیح و عبرت آور از وخامت وضع این افراد در صورت مواجهه با بازخواست قانونی را پیش چشم آنان ترسیم نماید.


 
یعنی کسی این شبکه رو نگاه می کنه ؟؟
ساعت ٩:۱٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳٠ مهر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

وایی مردم از خنده :))

خدای صدای آمریکا رو کسی نیگاه هم می کنه؟؟ :))


 
وقاحت صهیونیستی
ساعت ٩:۱۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳٠ مهر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

آقای دیپلمات !

با رژیم صهیونیستــی که به شراب خوری برخیزی ، مستی چشمات را کور می کند که ببینی پرچم کشورت حذف شده !

زحمتت را کم می کنیم . ما این هر دو پرچم را پایین خواهیم کشید.


 
دیدار جمعی از نابینایان با رفسنجـــــــانی
ساعت ٦:۱۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٥ مهر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

اینها رفته اند به خودشان مربوط است، ما که نمی ریم ...ولی تابلو شد حاج اکبر آقای رفسنجـــــانی "یقینا برای این انتخابات هم آشپزی مفصلی در نظـــــــر دارند. آقازاده ها که بیخود برنگشته اند! خدا بداد سطلهای زباله ی پلاستیکی برسد از دست هواداران برخی نامزدهای ناکام آینده !


 
یک دل سیر عشق...
ساعت ٧:۱٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٢ مهر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:


 
سایت کلمه، بازهم ، بازهم ، بازهم دروغ بافت!
ساعت ۳:٠٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۳ مهر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

سایت اینترنتی دروغگوی بزرگ ایران یعنی جریان سبز، بدش نمی آید هرچند وقت یکبار بخش خودش برای دروغگویی دوباره را امتحان کرده ، بازهم ، بازهم، همه را متهم به دروغگویی کند و خودش را مبرا بداند. اما حاضر نیست که ولو یکبارهم که شده زمانی که حتی می خواهد این تهمت را به کسی را بزند ، بدنبال فریب کسی نباشد.

این سایت ، در خبری که سه شنبه 11 مهر  1391 روی خروجی  kaleme.org/1391/07/11/klm-114526 فرستاده ، مدعی شد دادستان محترم کل کشور به مردم دروغ گفته که می گوید علت اصلی فیلتر شدن جیمیل مشکل فنی بود. وی مدعی شد مسئولان قبلی هم دروغ گفته اند و رابین هود بزرگ جناب کلمه است که حالا می خواهد دست مچ همه ی دروغگوها را باز کند !

وی می گوید حرف آقای اژه ای در تناقض با حرف وزیر ارتباطات است که گفته بود فیلترینگ جیمیل با حکم قضایی صورت گرفته است.وی می گوید آقای اژه ای در مورد تصمیم کارگروه فیلترینگ مبنی بر فیلترینگ کامل یوتیوب هم دروغ می گوید، چرا که این سایت در جریان فتنه فیلتر شده بود. این سایت خود رابین هود نما، مدعی است آقای آقامیری هم دروغ می گوید که گفته فیلترینگ جیمیل ربطی به توهین به پیامبر اسلام نداشته و بخاطر مشکل فنی ناخواسته فیلتر شده است. این سایت کپک رنگ، می گوید علت اصلی فیلتر شدن جیمیل تلاش حکومت برای ایجاد شبکه ملی اطلاعات است !این سایت کپک،  از آقای خرم آبادی نقل قول می کند که ایشان گفته بود سایتهای گوگل و جیمیل ، در واکنش به درخواستهای مکرر مردم در واکنش به فیلم توهین آمیز علیه پیامبر مکرم اسلام از فردا در سراسر کشور فیلتر خواهند شد. وی می گوید... وی می گوید...

حالا باهم بررسی می کنیم ببینیم چه چیزی راست است و چه چیزی دروغ .

از ابتدا شروع می کنیم به بازخوانی نقل قولها:

1- دکتر عبدالصمد خرم آبادی دبیر محترم کمیته فیلترینگ کشور اعلام می کند که الف : یوتیوب و جیمیل در سراسر کشور فیلتر خواهند شد ب : این در واکنش به درخواست عمومی مردم در مرود فیلم موهن علیه پیامبر اسلام(ص) بوده است.

بله . در واکنش به فیلم موهن و با توجه به موضعگیری مسلمانان جهان و ایران و براه افتادن کمپینهای فیلترینگ داوطلبانه ی سرویسهای این سایت، کمیته تعیین مصادیق مجرمانه اینترنتی، آی پی سرور یوتیوب را تصویب کرد. شرکت گوگل سرورهای جیمیل و یوتیوب را یکی گرفته و بخش بررسی هویت جیمیل از طریق سرور یوتیوب با پروتکل SSL انجام می شود. بر این اساس کمیته، تصمیم گرفت تا زمانی که تفکیک امکان پذیر نشده، آی پی را بطور کامل مسدود کند. خبر را هم رسانه ای اعلام کردند.

2- دکتر رضا تقی پور وزیر محترم ارتباطات اعلام کرد اختلال در جیمیل بدلیل عدم رعایت قوانین کشورمان و حکم قضایی است. سرویس جستجوگر گوگل نیز هیچگاه فیلتر نشده است.

بله . مخابره ی رمز به نحوی که ( مثلا بدون ارائه سرتیفیکیت به حاکمیت ، موجب مخفی شدن داده ها از دید مراجع مجاز بررسی گردد ) بر اساس قانون جرائم رایانه ای، مصداق بارز محتوای مجرمانه است و خود دلیل کافی حقوقی برای این اقدام بعنوان عدم رعایت قوانین کشور است . البته این مخابره ی رمز ، به کمک یوتوب رفته و یوتیوب از طریق پروتکل رمز با وجود فیلترشدن در دوران فتنه ، در دسترس باقی مانده بود. حکم اجرای فیلترینگ پهنای باند رمز نیز از طریق کمیته تعیین مصادیق دادستانی کل کشور که مرجع قضایی است صادر شده است. فیلتر نشدن صفحه ی اصلی شرکت گوگل که در واقع صفحه ی جستجوگر آن است نیز واضح و روشن است. کسانی گوگل دات کام را نمی دیدند که به این صفحه ازر طریق پروتکل رمز مراجعه می کردند که روی همان سرور یوتیوب است. در حالیکه دسترسی به صفحه ی گوگل دات کام از طریق پروتکل عادی پورت 80 کاملا باز بود. آیا حتی خود شرکت گوگل ادعایی در زمینه مسدود شدن صفحه ی گوگل دات کام در پورت 80 طرح کرده است که حالا رابین هود سبز، براساس آن ، ادعایی مطرح کند؟!! احتمالا رابین هود سبز یا سواد فنی برای درک مفهوم پورت 80 و پروتکل رمز ندارد ، یا سعی می کند بدون توجه علنی به این نکته مخاطبان را بفریبد!

3-دکتر محمود احمدی نژاد رئیس محترم جمهور فیلترینگ جیمیل را اختلال معرفی کرده است.

توضیح این مسئله روشن شد. این نکته هم با اظهارات آقای آقامیری، هم با اظهارات دادستان کل کشور، هم با اظهارات دبیر کمیته فیلترینگ و هم با اظهارات وزیر ارتباطات هماهنگ است. نیست؟! بدنیست خبر کلمه را از نو بخوانیم تا ببینیم اصلا تناقضی حتی در متن خبر کلمه مشاهده نمی شود.

4- حجت الاسلام و المسلمین اژه ای دادستان محترم کل کشور، علت فیلترینگ جیمیل را مشکل فنی خواند.

منهای اینکه اصلا بررسی کنیم که آیا اختلال و مشکلی فنی علت فیلترینگ بوده یا نه ، که در آنچه که گفته شد این کار انجام شد، باید پرسید آیا اختلال ناشی از یکی بودن سرورها مشکل فنی محسوب نمی شود ؟ و آیا کسی در نظام جمهوری اسلامی ایران قصد فیلترینگ مستقیم جیمیل را داشته ؟ مشخص است که سایت کلمه حتی در این زمینه ادعایی هم ندارد. پس دقیقا چه چیزی با چه چیزی در تناقض بوده که رابین هود سبزرنگ مدعی کشف آن است؟!

پی نوشت :

خبر انتشار این مطلب وبلاگی را به خود کلمه ای ها دادم. حالا ببینم معیار دموکراسی از نظر اینها چیست. نصف یوتیوب اگر ادعای آزادی بیان داشته باشند باید مطلب کامنت را بازنشر کنند. دادن پاسخ و انتشار کامل که هرگز از آنها سر نمی زند.

نوشتم :

بسم الله . والله یشهد ان المنافقیون لکاذبون. در خودتان جرات انتشار نظر من را می بینید ؟ می بینید ؟ جداً؟ خب پس منتشر کنید که پاسخ شما را در وبلاگ خودم کامل نوشته ام . بچه گول می زنید ؟! :))

http://pasdaran.persianblog.ir/post/1273/

اگر همه ی شبهات شما علیه نظام جمهوری اسلامی به همین سادگی است ، وای بر شما و مخاطبینی از مخاطبین شما که باور کنند !
و وای بر ما که روزی شماها با این سبک و رفتار حیرت آور ، عناصر رسانه های رسمی و روزنامه های کشورمان بودید !


 
مبانـی قانونی ممنوعیت ورود به پایگاه های اینترنتی پالایش شده
ساعت ٩:٢۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

متاسفانه برخی رسانه های خبری کشور، با زیر پا گذاردن رسالت حرفه ای مبنی بر خبررسانی صادقانه و انتشار اخبار و اطلاعات و تحلیلهای صحیح در جامعه، مرتکب حرفه ای تریب فریب افکار عمومی و به انحراف کشاندن اقدامات عناصر فعال جامعه می شوند.

مشخص نیست کدام خبرنگاری در قالب یک شیطنت حرفه ای یا خطای رسانه ای، سئوالی انحرافی وبدون موضوعیت را از سردار سرتیپ پاسدار اسماعیل احمدی مقدم فرمانده کل نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران می پرسد تا منظور خود را تامین کند.

خبرنگار با سئوال از ایشان در مورد نحوه ی برخورد پلیس با افرادی که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنند ، پاسخی می گیرد که دقیقا قانونی و منطبق بر حقایق و مبانی حقوقی و جزایی کشور است.

در وبلاگ نیوز در این زمینه می خوانیم:

پلیس با کسانی که وارد شبکه مجازی می‌شوند، برخورد ندارد

احمدی‌مقدم در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شبکه‌های اجتماعی مجازی اظهارکرد: ممنوعیت استفاده از شبکه‌های اجتماعی را ما مشخص نمی‌کنیم و صرفا در این حوزه مجری قانون هستیم.

وی با بیان اینکه هر ماموریتی که در این زمینه به ما ابلاغ شود را انجام می‌دهیم خاطرنشان کرد: با کسانی که وارد شبکه‌های مجازی می‌شوند برخوردی نداریم مگر اینکه این افراد اقدام به عضوگیری برای گروه‌های سرقت، گروه‌های تروریستی یا یارگیری برای باندهای اغفال، فریب و تهاجم فرهنگی بکنند که در این زمینه جرم ثانویه مدنظر ماست و با آن برخورد می‌کنیم.

اظهارات سردار فرمانده کل ناجا کاملا منطبق بر قانون جرائم رایانه ای است.

بر اساس این قانون، همچنین فهرست مصادیق مشخص شده، ورود و فعالیت در پایگاههای اینترنتی که صرفا ساختار شبکه های اجتماعی دارند از مصادیق مجرمانه محسوب نمی شود و پلیس نیز در این زمینه، سرفا با افرادی برخورد دارد که اقدام به عضوگیری برای گروه‌های سرقت، گروه‌های تروریستی یا یارگیری برای باندهای اغفال، فریب و تهاجم فرهنگی بکنند.

اما حقیقت آن است که پشت سر این شیطنت رسانه ای، القاء این نکته انحرافی به مخاطب است که منظور، پایگاه های اینترنتی فیلترشده ای نظیر فیسبوک و توئیتر است. روشن است که اظهارات سردار فرمانده ناجا کلا نکته ای در این زمینه نداشته و موضوع پاسخ، کلیه ی پایگاه های اینترنتی شبکه اجتماعی مجاز مانند کلوپ و امثالهم است و اگر فردی در این پایگاهها مرتکب تخلفی از قوانین کشور شود تحت تعقیب قرار می گیرد.

نکته آنجاست که عبور از فیلترینگ نظام جمهوری اسلامی ایران و در نتیجه ورود به پایگاههای مجرمانه ای همچون موارد یادشده ، مطابق نص ماده یکم قانون جرائم رایانه ای و بلحاظ نقض تدابیر امنیتی نظام جمهوری اسلامی ایران در اعمال فیلترینگ بر این پایگاهها ، ممنوع است. این امر منصرف از آن است که این امر چگونه صورت پذیرد.

اگر این امر، با استفاده از سرویسهای ضد فیلترینگ غیر رمز مانند وب پراکسی ها و وی پی ان های غیر رمز باشد، این اقدام ، با جرم مضاعف همراه شده ، مطابق ماده 9 قانون جرائم رایانه ای که اشعار می دارد :

ماده (9) هرکس به طور غیرمجاز با انجام اعمالی از قبیل وارد کردن، انتقال دادن، پخش، حذف کردن، متوقف کردن، دستکاری یا تخریب داده ها یا امواج الکترومغناطیسی یا نوری، سیستم های رایانه ای یا مخابراتی دیگری را از کار بیندازد یا کارکرد آنها را مختل کند، به حبس از شش ماه تا دو سال یا جزای نقدی از ده تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

بواسطه ایجاد اختلال در سیستم رایانه ای فیلترینگ نظام جمهوری اسلامی جرم و قابل تعقیب و مجازات است.

همچنین اگر این امر با استفاده از سیستم های رمزنگاری ارتباطات مانند استفاده از پروکسی های SSL یا وی پی ان های کدشده باشد ، مطابق ماده ی 8 و 10  قانون که اشعار می دارد :

ماده (8) هرکس به طور غیرمجاز داده دیگری را از سیستم های رایانه ای یا مخابراتی یا حامل های داده حذف یا تخریب یا مختل یا غیرقابل پردازش کند‌ به حبس از شش ماه تا دو سال یا جزای نقدی از ده تا چهل میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

ماده (10) هرکس به طور غیرمجاز با انجام اعمالی از قبیل مخفی کردن داده‌ ها، تغییر گذرواژه یا رمزنگاری داده‌ ها مانع دسترسی اشخاص مجاز به داده ها یا سیستم های رایانه ای یا مخابراتی شود، به حبس از نود و یک روز تا یک سال یا جزای نقدی از پنج تا بیست میلیون ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.

بواسطه ی غیرقابل پردازش کردن و مخفی کردن داده ی فهرست اقدامات و ترددات دیجیتال خود توسط مقامات مسئول قانونی مجاز ، جرم بوده و قابل تعقیب و مجازات است.


 
اریک اشمیت؛ رئیس گوگل: «ما عاشق اسرائیل هستیم»
ساعت ٩:۱۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ۱۱ مهر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

به گزارش «وبلاگ نیوز» و به نقل از هاآرتص، اریک اشمیت، رئیس گوگل در سخنرانی خود در کنفرانسی در تل‌آویو، مهندسان رژیم صهیونیستی را ستود و درباره نقش فناوری در تحولات سیاسی منطقه صحبت کرد.

او در این همایش گفت که مراکز توسعه گوگل در رژیم صهیونیستی در رده شرکت‌های کارآمد این مجموعه است و گوگل به صورت مداوم به دنبال گسترش آن‌ها است.

او از “دانش بالای” مهندسان این رژیم گفت و جمله‌ای عنوان کرد که با تشویق حضار مواجه شد. رئیس گوگل گفت: ما عاشق “اسرائیل” هستیم.

اریک اشمیت در ادامه با سخنرانی درباره تحولات سیاسی منطقه گفت: گوگل ضد سانسور است. دیکتاتورهای دنیای عرب همه چیز به‌جز اینترنت را سانسور می‌کردند. آن‌ها بسیار پیر بودند و چیزی درباره اینترنت نمی‌دانستند.

او گفت: هیچ شرکت فناوری نبود که “بهار عربی” را شکل و انجام دهد. اما مردم از فناوری برای مقابله با دیکتاتورها استفاده کردند.

رئیس گوگل افزود: شما به عنوان یک کاربر حق دارید که همه اطلاعات موجود را دریافت کنید و در بلند مدت، کشورهایی که اطلاعات را مسدود می‌کنند، از رقابت حذف خواهند شد.

اشمیت گفت: اگر دولتی اینترنت را مسدود کند، نشانه‌ای است که آن دولت ترسیده است.

این در حالی است که رئیس گوگل هیچ حرفی از تظاهرات‌های اخیر در تل‌آویو به خصوص تظاهرات نوامبر۲۰۱۱ نزده است.

در نوامبر۲۰۱۱ (آبان‌ماه۹۰) خبرگزاری فرانسه از تل‌آویو گزارش داد که نزدیک به ۱۰۰نفر از ستاره‌های رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی با برپایی تظاهراتی به سانسور مطبوعات و نبود آزادی بیان در این کشور اعتراض کردند که به زعم مسئولان رژیم صهیونیستی این تظاهرات در تاریخ کوتاه این کشور بی‌سابقه بوده است.


 
رئیس ارتش آزادی ! بخش سوریه با زیردستانش به اسرائیل پناهنده شد
ساعت ٤:٤٦ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٩ مهر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:


 
ما از استکبار گوگلی متنفریم
ساعت ٢:۱٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٦ مهر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

مشرق نیوز لطف کرده و مطلب اینجانب را بازنشر داده . از بازخورد نظر مخاطبین لذت بردم .

نمونه هایی از آنها را اینجا می آورم :

غیر قابل انتشار: ۰انتشار یافته: ۸

از مدتها قبل اسباب کشی کرده بودیم....
من بعد فیلم موهن به رسول الله ص تصمیم گرفتم دیگه هیچوقت از این مرورگر که همه اداره کنندگان اصلیش جز کفار هستن استفاده نکنم
یاعلی، به امید نابودی کفار صلوات
چند روزی هست که از موتور سرچ گوگل استفاده نکردم ! بر خلاف پیش بینی های که کرده بودم هنوز هم زنده ام و نفس میکشم ...
hame inha dast parvardegane SAHUONISM HASTAND
با سلام

من خودم شخصا در حال حاضر حدود بیش از 70% فعالیت های اینترنتی روزانه ام را با گوگل و سرویس های وابسته به آن انجام می دهم. در شرایطی که سرویس جایگزین وطنی برای برخی از خدمات آن (همچون earth, maps, webmaster tools, analytics, codes, drive, talk, apps, adsense و ...) وجود ندارد، و برای سرویسهایی همچون ایمیل و موتور جستجو نمونه های وطنی در مواردی فاصله زیادی با سرویس های گوگل از لحاظ راحتی کاربری و امکانات دارند، مطمئنا ترک یکبارگی آنها تا حدودی مشکل و نامطلوب خواهد بود.
اما تجربه ی تحریم 30 ساله ی ایران ثابت کرده که در همیشه در شرایط مشابه شرایط جاری بوده که شالوده ی پیشرفت های چشمگیر ما ریخته شده است، چه بسا هجوم کاربران ایرانی به سرویس های داخلی و سیل پیشنهادات و ابراز نیازمندی های کاربران به بهبود و ارتقاع امکانات سرویس های موجود سبب پیشرفت و گسترش برق آسای سرویس های داخلی شده و در زمانی کوتاه به مرحله ی رقابت با سرویس های جهانی همچون خدمات گوگل و دیگر شرکت ها دست یابیم.

بنده به عنوان یک کارشناس ارشد فناوری اطلاعات و کسی که زمان زیادی را با بسیاری از دانشجویان و فعالان جامعه کامپیوتر و انفورماتیک این مرز و بوم گذرانده ام، بر اساس آگاهی کامل و شواهد عینی ام از استعداد های موجود اطمینان دارم که نیرو های ایرانی توانایی این کار را به راحتی دارند (همانطور که خیلی جاها ثابت کرده اند!).
تنها چیزی که نیاز است یک مدیریت هوشمند و منسجم به همراه حمایت و پشتیبانی است، که این دریای خروشان ایمان و علم و استعداد را در مسیر درست هدایت نموده و از آن در جهات مورد نظر بهره برداری کند.

ما میتوانیم!
پاسخ ها
ناشناس| IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF |
۱۹:۰۲ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۵
آفرین. حرف حساب جواب نداره فقط چاره ای جز منفی دادن ندارن.
داریم اسباب کشی می کنیم. هرچند سرویسهای گوگل مشابهی ترتمیز و راحت و یکپارچه نداره.
یک وبلاگ نویس|IRAN, ISLAMIC REPUBLIC OF|۱۱:۱۱ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۵
پاسخ
من هم ...

 
من از GMAIL مهاجرت می کنم به MIHANMAIL
ساعت ٩:۱٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٥ مهر ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:


من از شرکت گوگل ، آقای اریک اشمیت و دوستانش متنفرم . چون:

- در جنایات صهیونیست ها شریکند و با آنها همیشه امتیاز می دهند و همیشه از آنها حمایت می کنند.

- با ملتهای مظلوم واضعی که مورد ستم دوستان صهیونیست ها هستند دشمنند و حاضر نیستند بگذارند صدای آنها به جایی برسد.

- همیشه فریبکارند و در دنیای امروز ، در حال به سرقت بردن نفت مدرن امروز (یعنی اطلاعات و کلیک) هستند و تازه بر سر ما منت می گذارند که ما این کارها را برایتان مفتی انجام می دهیم مثل آنزمان که ماده ی سیاه بدبو و کثیف ما را می بردند و تازه یک کمی هم بهمان پول هم می دادند ! 

- با وجود اعتراض یک میلیارد انسان در جهان ، برای عقاید آنها ارزشی لا اقل برابر عقاید اقلیت صهیونیست دنیا قائل نیستند. چرا ؟ چون صهیونیست ها پول می دهند !

- با سران اصالتا صهیونیست کشورهای اسلامی خوب روی هم می ریزند . چرا ؟ چون آنها هم خوب پول می دهند و آمریکا و اسرائیل هم بر روابط آنها نظارت می کنند.

- هرجای دنیا هرکسی علیه آمریکا و اسرائیل حرف بزند ، کل آمارش را به سیا و موساد می دهند ، اما اگر عبدالمالک ریگی بمب بگذارد و زن و بچه سر ببرد هم حاضر نیستند با هیچکس حتی اینترپل براس دستگیری اش همکاری کنند .

من از امپریالیزم و بازوی فناوری اطلاعاتی نوین آن یعنی گوگل متنفرم . من از پیوستن این پایگاههای اطلاعاتی به شبکه ی افشا شده ی اشلون متنفرم . من از توهین به پیامبر خدا، پیامبر عزت، رحمت و مهربانی متنفرم . من از حامیان کشیش دیوانه متنفرم.

آقای اشمیت. من از تو متنفرم .

و حالا :

در حال انجام همه ی کارهای لازم برای خروج از گوگل هستیم .

به پیامبر خدا توهین می کنید و می گویید حاضرید هزینه های آن چیزی که آن را آزادی بیان نامیده اید را بپردازید ؟ پس چرا حزب الله لبنان و بحرین و هنیه را سانسور می کنید؟ آیا شما جامعه دیویدیان مقیم آمریکا را سانسور که هیچ ، قتل عام نکردید؟ در آمریکای قرن بیست و یکم ، آیا به جامعه ی 200 نفره ی داوودیان در یک عبادتگاه خودشان حمله نکردید ؟ کجا خبری در این زمینه زدید؟

هزینه ؟ اصلا شما می دانید هزینه ی این اقدام چیست ؟ عجیب خودزنی ای کردید!

حالا من هزینه ها را برای شما فهرست می کنم:

1- اخراج آرام آرام شما از فضای تولید وتبادل اطلاعات کشورهای مسلمان

2- تحریم شما توسط تمامی مسلمانان سراسر جهان

3- افزایش همبستگی، خودباوری و استکبار ستیزی در میان ملتهای مسلمان و شکست تئوری پایه استعمار فرانو

4- اتکاء به نفس و افزایش قدرت ملی در فناوری اطلاعات و ارتباطات در سرزمینهای اسلامی

5- خالی شدن بازار فناوری اطلاعات از حضور غولهای استکباری برای حضور فناوران مسلمان متعهد

6- ملی شدن صنعت فناوری اطلاعات در کشورهای مسلمان


 
 
 
تبلیغ ویـژه