الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

مثل نماز اول وقت
ساعت ٩:٥۳ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٤ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:


 
نمونه هایی از همکاری دوستانه ! دولت اصلاحات با مجلس اصولگرا
ساعت ۱٢:٠٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٠ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

مبارز در مبارزه، چنین نوشت :

ظاهرا امروز آقایان در پی احساس تکلیف برای تصدی جایگاه ریاست جمهوری و انجام خدمت به مردم خیلی مصمم هستند یعنی از هیچ شیوه ای فروگذار نیستند و از هر حربه ای استفاده می کنند !

آقای عارف  شما اگر می بینید مردم از دعوا های دولت ومجلس ناراضی هستند، ملاک نمی شود گذشته خود را فراموش کرده و هر دروغی را تحویل مردم بدهید !چطور شما خجالت نمی کشید و چشم در دوربین صداوسیمای جمهوری اسلامی می دوزید می گویید دولت اصلاحات بیشترین تعامل را با مجلس اصول گرا داشته !؟

مگر می شود ما ماجراهای سال ۷۸ را در پی طرح اصلاحیه ی قانون مطبوعات فراموش کنیم ؟ اگر حضرتعالی فراموش کردید ما خوب یادمان است که چگونه کشور را به خاطر دعوا با مجلس بر سر طرحی که به نفع مملکت بود به آشوب کشاندید ! در آخر کار هم زمانی که هوای معرکه را پس دیدید فریاد فتح سنگر به سنگر دادید ! در ادامه گوشه ای از وقایع آن سال را با هم بخوانیم :

در آخرین ماه های سال ۷۸ مجلس اصول گرا با مشاهده اوضاع روزنامه های زنجیره ای و قانون ناقصی که در حوزه مطبوعات در سال ۶۴ به تصویب رسیده بود بر آن شد تا با طرح اصلاحیه قانون مطبوعات مسیر را بر سواستفاده دشمن از مطبوعات داخلی کشور سد کند به همین منظور تعدادی از نمایندگاه طرحی را تهیه و به کمیسیون مربوطه فرستادند تا قانون تصویب شده در سال ۶۴ را اصلاح کنند .این طرح بعد از یک دوره کار کارشناسی در عین بسیاری از دشمنی های خارجی آماده طرح در صحن علنی مجلس شد . با قطعی شدن طرح این موضوع در صحن مجلس، مطبوعات افراطی که «پایگاه دشمن» دانسته شدند به نحوی عجیب و کم نظیر به تکاپو افتادند تا با تخریب وجهه این طرح، (به هر نحو که بشود) از مطرح شدن و تصویب آن جلوگیری کنند.

در همین راستا سیل مقالات و مصاحبه ها  و کاریکاتورهای موهن علیه نمایندگان به راه افتاد، آن هم با تیترهایی جنجالی!‌

روزنامه آریا در تاریخ ۲۰ خرداد ۷۸ : طرح اصلاح قانون مطبوعات، با قانون اساسی ضدیت جدی دارد

روزنامه سلام در تاریخ ۹ تیر ۷۸  :اصلاح قانون یا به بن بست کشاندن نظام

روزنامه ایران در تاریخ ۱۲ تیر۷۸   : طرح اصلاح مطبوعات، یعنی سایه استبداد بر فضای نشریات

 روزنامه نشاط ۱۲ تیر ۷۸ : طرح اصلاح قانون مطبوعات نقطه سیاهی در مجلس پنجم است.


و اما تیتری قابل تامل در روزنامه نشاط ۱۶ تیر ۷۸  : محدودیت مطبوعات، خشم مردم را شعله ور خواهد کرد.

روزنامه سلام در ۱۵ تیر ۷۸ (در عملی که توسط وزیر اطلاعات دولت خاتمی، «دزدی» خوانده شد) با انتشار یک سند محرمانه (و آن هم با تحریف) تیتر زد: سعید اسلامی پیشنهاد اصلاح قانون مطبوعات را داد. طرح اصلاحیه قانون مطبوعات در همین روز یعنی ۱۵ تیر ۷۸ به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید . این خبر و این مصوبه منجر به وقایع ۱۸ تیر ۷۸ شد که البته اکنون موضوع بحث ما نیست وگرنه نسبت دولت مردان اصلاحات در آن ماجرای تلخ بر کسی پوشیده نیست !

مخالفت ها با مصوبه مجلسه در روزنامه ها و گوشه و کنار همچنان ادامه داشت آن هم به گونه ای غیر منطقی و غیر قانونی ! یعنی آقایان در برابر دلیل مخافتشان بیان می داشتند چه دلیل از این بهتر که جریان اصولگرا این طرح را ارائه کرده پس ما مخالف این طرح هستیم !

آقای کریم ارغنده پور نایب رئیس انجمن صنفی روزنامه نگاران که تصویرش را دربالا می بینید در مطلبی گفته بود: این یک طرح سیاسی است که جناح خاصی آن را پیشنهاد کرده است و لازم نیست مفاد آن را بدانیم(!) کافی است بدانیم که این جناح مبتکر این طرح بوده تا بفهمیم که هدف از آن کاستن از آزادی ها و افزایش تنگناهای مطبوعات است . این مطلب در صفحه ۴ روزنامه خرداد مورخه ۴ خرداد ۷۸ چاپ شد .

به همین شکل آقای شهیدی مؤدب معاون مطبوعاتی وزیر ارشاد اصلاحات درباره دلیل مخالفت خود و دوستانش با این طرح گفته بود: چون قانون قبلی از نظر ما اشکالی نداشت، لزومی ندیدیم که قانون جدید را به مجلس ببریم و به بند بند آن وارد شویم لذا از همان اول با کلیت طرح اعلام مخالفت کردیم. روزنامه کیهان، ۲۰ تیر ۷۸، صفحه ۳

آقایان اصلاح طلب بعد از آن همه تلاش و فتنه انگیزی وقتی به بن بست رسیدند و خود را در برابر طرحی تصویب شده دیدند شعار فتح سنگر به سنگر دادند آقای مهاجرانی وزیر فرهنگ دولت اصلاحات در روزنامه آریا مطلبی به چاپ رساند با این مفهوم که باید تا تشکیل مجلس ششم، دندان روی جگر بگذاریم.

البته این ماجرا ادامه یافت و در مجلس ششم آقایان اصلاح طلب تمام تلاش خود را برای کسب نتیجه مورد نظر انجام دادند اما هدف از نوشتن این پست فقط یاد آوری بعضی مسائل به آقای عارف بود که آنگونه سینه سپر میکند می گوید ما بیشترین تعامل را با مجلس اصول گرا داشتیم ! تعاملی که داشت به براندازی کل نظام منجر میشد !!!

روزنامه کیهان، ۲۰ تیر ۷۸، صفحه


 
کاندیدای محبوب این شبکه های ماهواره ای کیست؟
ساعت ۱٢:۱٧ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٩ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

داشتم توی سایت آپارات می چرخیدم ، چندتا فیلم خیلی حیرت آور از افشاگری یکی از شبکه های ماهواره ای علیه خودش و رفقایش دیدم . حیرتم آنجا بیشتر شد که دیدم این شبکه ها از چه کاندیداهایی حمایت کرده اند...

فیلم را ببینید ، کاندیداهایی که تا حالا مورد حمایت اینها بوده و هستند را هم اینجا خبر دار شوید


 
طعم فقر...
ساعت ٢:٥۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:


 
پیام امام در گوشمان است
ساعت ۱۱:٢٠ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:


 
بدون فداکاری ، ممکن نیست!
ساعت ۱۱:۱٧ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٢ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:


 
آنها چفیه داشتند ،‌او چادر...
ساعت ٥:٢٤ ‎ب.ظ روز شنبه ۱۱ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:


 
همایش فعالان فضای مجازی حامی دکتر جلیلی برگزار می ‌شود
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٠ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

به گزارش رجانیوز ، همایش فعالان فضای مجازی حامیان دکتر سعید جلیلی با عنوان "کلیک های حماسی" برگزار خواهد شد

 
 
همایش فعالان فضای مجازی حامیان دکتر سعید جلیلی با عنوان “کلیک های حماسی” روز یکشنبه، دوازدهم خردادماه، ساعت ۱۷ ، در محل ستاد مردمی تهران دکتر جلیلی، واقع در ابتدای جنوبی خیابان شریعتی ، پلاک ۸۰ ، برگزار خواهد شد.

 
همایش فعالان فضای مجازی حامی دکتر جلیلی برگزار می ‌شود
ساعت ۱٠:٠۸ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٠ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

به گزارش رجانیوز ، همایش فعالان فضای مجازی حامیان دکتر سعید جلیلی با عنوان "کلیک های حماسی" برگزار خواهد شد

 
 
همایش فعالان فضای مجازی حامیان دکتر سعید جلیلی با عنوان “کلیک های حماسی” روز یکشنبه، دوازدهم خردادماه، ساعت ۱۷ ، در محل ستاد مردمی تهران دکتر جلیلی، واقع در ابتدای جنوبی خیابان شریعتی ، پلاک ۸۰ ، برگزار خواهد شد.

 
همایش فعالان فضای مجازی حامی دکتر جلیلی برگزار می ‌شود
ساعت ٩:٥٩ ‎ب.ظ روز جمعه ۱٠ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

به گزارش رجانیوز به نقل از پایگاه اینترنتی جوانان حامی جبهه پایداری ، همایش فعالان فضای مجازی حامیان دکتر سعید جلیلی با عنوان "کلیک های حماسی" برگزار خواهد شد.

 
 
همایش فعالان فضای مجازی حامیان دکتر سعید جلیلی با عنوان “کلیک های حماسی ” روز یکشنبه، دوازدهم خردادماه، ساعت ۱۷ ، در محل ستاد مردمی تهران دکتر جلیلی، واقع در ابتدای جنوبی خیابان شریعتی ، پلاک ۸۰ ، برگزار خواهد شد.

 
آقای عارف بخواند ! برخورد امنیتی با دانشجویان در دولت اصلاحات !
ساعت ٥:۳٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

بدنیست آقای عارف این نامه را خوب بخواند !

این نامه ، اعلام موضعگیری وزیر فرهنگ ! و آموزش عالی دولت خاتمی ( اصلاحات؟! ) علیه دانشجویانی است که در مقابل وزارت علوم تجمع کرده و به درون ساختمان وزارتخانه آمده خواستار حضور وزیر برای پاسخگویی به مطالبات خود شده بودند.

وزیر فرهنگی دولت اصلاحات ، از رئیس دولت اصلاحات درخواست می کند اقدامات امنیتی و اطلاعاتی و قضایی را علیه این دانشجویان فعال کند !

و در ادامه ، نامه ای دیگر ، بیانگر تلاش همفکران آقای عارف در مرکزیت تشکل دفتر تحکیم وحدت که بدنبال قلع و قمع تفکر مخالف خویش در دانشگاه شهید چمراه اهواز با بکارگیری اقدامات امنیتی و اطلاعاتی و فشار هستند.

نامه اول :

 

نامه دوم :

اطلاعات بیشتر در همین مورد را می توانید در خبرنامه دانشجویان حاوی همین مطلب بخوانید .


 
گیر سه پیچ به نامزدهای انتخاباتی ، به قلم نویسنده مهمان
ساعت ٢:۳۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٩ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

امروز این پستمو میخام بدم یکی دیگه بنویسه :)) از اینجا به بعد اون می نویسه :))

----------------------------------------------------------------------------------------------

امروز یه کلیپ جالب از چنل گیر 3پیچ دیدم ؛پیشنهاد میکنم شمام ببینید، ارزش وقتتونو داره صرفش کنید :دی

تیکه ی فیلترینگ و اینترنتش ... :دی

---------------------------------------------------------------------------------------------

خب فرمون برگشت دست خودم این میخاس یه چیزایی بنویسه کله وبلاگ ما رو بده هوا :))

آقا ببینین اینو و باید هم همه وارد بشیم  وبگیم که باید چه چیزهایی رو به این نامزدها گیر بدیم

من خودم میخام این گیر رو بدم که حضرات نامزدها برای حمایت از صنایع ملی و شرکتهای دانش بنیان در حوزه سخت افزار و نرم افزارهی زیرساختی و کاربردی چه برنامه ای دارن، چه فکری در مورد استفاده از فناوری اطلاعات برای ایجاد نظام جامع اطلاعات اقتصادی مثلن دارن که به مبارزه با فساد اقتصادی و شفافیت اطلاعات اقتصادی کمک کنه، چه اندیشه و ایده ای برای افزایش تولید ناخالص ملی در بهره برداری از امکانات فاوا دارن و اینا. باید ایده بدیم که این بچه های گیر سه پیچ، گیرها رو شروع کنن.

یا علی مدد


 
کلید دیپلماسی کجاست ؟ حقیقت چیست؟
ساعت ٥:٤٥ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۸ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

برگزاری انتخابات در هر جامعه ای علاوه بر مزیت های بسیاری که دارد ، آفاتی نیز به بار می آورد که البته این آفات به ذات انتخابات بر نمی گردد و ریشه آن را در "بی‌اخلاقی سیاسی" برخی کاندیداها باید  جستجو کرد.

خلاف واقع صحبت کردن ، توهم خود بزرگ بینی و خود منجی بینی از جمله آفاتی است که کاندیداهای بی توجه به مبنایی اخلاقی گریبانگیر آن می شوند.

 

نمونه بارز این امر در انتخابات پیش رو، اظهارات حسن روحانی در برنامه گفتگو ویژه خبری به ویژه آن بخش از سخنان وی درباره موضوع هسته ای است .

حسن روحانی تقریبا این بیان را به کار برد که تمام پیشرفت های هسته ای مرهون تلاش او و تیم وی است که توانستند از حقوق دانمشندان هسته ای و ملت ایران در برابر قدرت های جهانی دفاع کنند. تیمی که سیروس ناصری و حسین موسویان از اعضای اصلی آن به شمار می آیند که یکی در سال 85 پس از آنکه اتهام جاسوسی وی مطرح شد از کشور متواری گشت و دیگری نیز به دلیل اتهامات امنیتی محکوم شد و البته به آمریکا سفر کرد.

روحانی در آن برنامه در بخشی از اظهاراتش درباره رویکرد خود در موضوع هسته ای گفت: اساسا این است که ما تهدید را تبدیل به فرصت کنیم این اصل است ما باید تهدید را اگر نتوانستیم فرصت کنیم آسیب کنیم لااقل، بعد آن آسیب را تبدیل بکنیم به شرایط عادی، بعد تبدیل کنیم به فرصت، سیاست ما در آن بیست و دو ماه تحت نظارت مقام معظم رهبری که من آن روز نماینده ایشان در شورای عالی امنیت ملی بودم امروز هم هستم نماینده ایشان در شورای عالی امنیت ملی هستم این بود که تهدیدها را دفع کنیم توطئه آمریکا را بشکنیم.

البته حسن روحانی با قرائت خودش به توافق نامه تهران هم اشاره ای داشت و آن را نمونه موفقی از این رویکرد به حساب آورد اما نگاهی گذرا به کارنامه حسن روحانی و فرمایشات رهبر معظم انقلاب درباره رویکرد تیم هسته ای، واقعیت را نه از دریچه فهم حسن روحانی بلکه از دریچه حقیقت به خوبی می نمایاند.

توافقنامه تهران نتیجه یک ترس دیپلماتیک

در سفر سه وزیر امور خارجه کشورهای اروپایی  به تهران ، غرب به دنبال آن بود برنامه های هسته ای ایران را به حالت تعلیق در آورد و تیم هسته ای ایران در صدد بود اختلافات را به صورت صلح آمیز حل و فصل کند و از حمله احتمالی آمریکا و همچنین ارسال پرونده ایران به شورای امنیت ممانعت به عمل آورد.

بخشی از اتفاقات این روز را به نقل از کتاب خاطرات جک استراو می خوانیم:

نشست در اتاقی مستطیل شکل بدون نور طبیعی برگزار شد. درباره بسیاری از مفاد پیش‌نویس‌ بیانیه توافق شده بود؛ فقط دشوارترین مسئله [تعلیق غنی سازی اوارنیوم] کنار گذاشته شده بود. بحث دور میز جریان داشت، ایرانی‌ها امیدوار بودند که این ژیمناستیکِ کتبی که برای آن شهره عالم‌اند، بتواند ترکی در دیوار سفتِ ما سه نفر ایجاد کند.»

قرار بود بعد از دیدار سه وزیر اروپایی با حسن روحانی دبیرشورای عالی امنیت ملی ایران و سرپرست مذاکرات اتمی همگی به دیدن محمد خاتمی بروند.

«این برنامه با خوش‌بینی در جدول زمانی ساعت ۱۰ و نیم صبح گنجانده شده بود اما ساعت ۱۰ ونیم آمد و رفت و هنوز توافقی صورت نگرفته بود، به ویژه بر سر مورد حساس تعلیق غنی‌سازی اورانیوم. ناگهان دکتر روحانی اعلام کرد که وقتش است که همه برویم و رئیس‌جهمور را ببینیم.»

اما سه وزیر اروپایی به نوشته جک استراو از این پیشنهاد استقبال نکردند.

«ما سه نفر به یکدیگر نگاه کردیم. دیگر همدیگر را خوب می‌شناختیم. من گفتم اما چیزی وجود ندارد که به خاطرش برویم و دیدار کنیم. دومینیک گفت برنامه‌های کاری ما در هواپیما و فرودگاه آماده است و یوشکا گفت ما خیلی خوشحال می‌شویم که برویم به کارمان برسیم. توافق را به وقت دیگری موکول کردیم و همه از صندلی‌ها بلند شدیم. بهت و حیرت بر چهره طرف ایرانی‌ها نشسته بود. ایرانی‌ها را دیدیم که رفتند دور هم جمع شدند. دکتر روحانی و دیگر مذاکره‌کنندگان شروع به تلفن زدن کردند- به تصور ما با مقامات ایرانی تماس می‌گرفتند».

وزرای اروپایی به روایت جک استراو در این لحظات به باغ سعدآباد رفته بودند. «ما کمی پلیکیدیم، بعد برای تنفس به باغ زیبا [سعدآباد] رفتیم. در نهایت، به داخل دعوت شدیم. طفره رفتن‌های شفاهی جای خودش را به مذاکره جدی و سختِ قدیمی داد. نتیجه، بیانیه تهران بود.»

 

بنابرگفته استراو، توافق نامه تهران حاصل ترس تیم مذاکره کننده هسته ای ایران بود. ترس از عدم ملاقات سه وزیر امور خارجه اروپایی با رئیس دولت اصلاحات.

دیداری که رسانه های دوم خردادی از روزها قبل با مانور گسترده تبلیغاتی آنرا نشان از دیپلماسی فعال دولت خاتمی می دانستند و حال پوزیشن ساخت شده توسط این رسانه‌ها، با تصمیم به ترک تهران سه وزیر اروپایی در هم می شکست. آنها در مقابل حفظ آبروی خاتمی و روحانی ، امتیاز گزاف حق تعلیق غنی سازی ایران را گرفتند.

 

وقتی توافق نامه تهران سند افتخار حسن روحانی می شود!

البته با نگاهی به کارنامه روحانی وی تجربه های دیگری دارد که البته جسورانه و در مقابل دیدگان مردم از آن به عنوان نقاط قوت خود یاد می کند.

توافق نامه بروکسل از این دست ادعاهاست.

بر اساس این توافق که تنها ۴ ماه بعد از توافق سعد آباد به امضا رسید ایران موظف شد مونتاژ و آزمایش سانتریفیوژ‌ها وهمچنین ساخت داخلی قطعات سانتریفیوژ به تعلیق درآورد.

در ادامه سریال واگذاری نادیده گرفتن حقوق مردم ایران توسط تیم هسته ای ایران که ریاست آن را روحانی به عهده داشت، تقریبا ۹ ماه بعد از توافق نامه بروکسل، این بار سیروس ناصری از نزدیکان روحانی به همراه سفیران وقت ایران در پاریس، لندن و برلین در پاریس با طرف غربی رو در رو هم قرار گرفتند.

مفاد این توافق نامه نشان داد غرب در مواجه با ایران فرا‌تر از موضوع هسته‌ای می‌اندیشد و با نگاه سیاسی به این موضوع می‌نگرد.

مفاد توافق نامه پاریس به این شرح است: یادآوری توافق سعدآباد، گسترش دامنه تعلیق به کلیه فعالیت‌های اتمی ایران. اروپا نیز اعلام آمادگی کرد تا برای پذیرش درخواست ایران در عضویت سازمان تجارت جهانی تلاش کند.

عملکرد روحانی و تیم مذاکره کننده هسته ای کشور در زمان اصلاحات به گونه ای بود که تونی بلر وزیر وقت خارجه انگلستان در سخن تامل برانگیزی اعلام کرده بود: «میوه اشغال عراق را از دستان "حسن روحانی" - دبیر وقت شورای امنیت ملی ایران دریافت کرده است.»

حقیقت چیست؟

روند عقب نشینی مسئولان هسته‌ای وقت، البته با واکنش صریح رهبر معظم انقلاب روبرو شد.

روایت حضرت آیت الله العظمی خامنه ای از روزهای عقب نشینی تیم هسته ای دولت اصلاحات که مردادماه سال گذشته در دیدار کارگزاران نظام ایراد شد، بیانگر سند سازشکاری مسئولانی است که به دنبال تکرار پروژه "جام زهر" بودند:  

"در همین قضیه‌ى هسته‌اى، آن وقتى که ما با اینها همراهى کردیم و عقب‌نشینى کردیم - البته براى ما تجربه‌اى بود، اما این واقعیت است - اینها جلو آمدند؛ اینقدر جلو آمدند که من در همین حسینیه گفتم اگر بنا باشد که این روال از سوى آنها ادامه پیدا کند، من خودم وارد قضیه خواهم شد؛ و وارد قضیه شدم؛ ناچار شدیم؛ اینها کار ما نیست.

عقب‌نشینى‌ها آنها را گستاخ‌تر کرد، طلبکارتر کرد. یک روزى بود که مسئولین ما قانع بودند که اجازه بدهند ما ۲۵ سانتریفیوژ در کشور داشته باشیم؛ آنها گفتند نمیشود! اینها قانع شدند که ۵ تا سانتریفیوژ داشته باشیم؛ باز هم گفتند نمیشود! مسئولین ما قانع شدند که ۳ تا سانتریفیوژ داشته باشیم؛ باز هم گفتند نمیشود! امروز گزارش را شنیدید، یازده هزار سانتریفیوژ داریم! اگر ما آن عقب‌نشینى‌ها را، آن انعطافها را ادامه میدادیم، امروز از پیشرفت هسته‌اى که هیچ خبرى نبود، به این نشاط علمى هم که در چند سال اخیر در کشور وجود پیدا کرده - این حرکت علمى، این جوانها، این ابتکارات، اختراعات، پیشرفتهاى گوناگون در بخشهاى مختلف - قطعاً لطمه میخورد؛ چون اولاً نسبت به هر یک از آنها ممکن بود یک بهانه‌اى بیاورند؛ ثانیاً حرکت هسته‌اى و صنعت هسته‌اى، نماد پیشرفت یک کشور است. این هم یک واقعیت دیگر است."


 
این کلید حل بحران ! ، چه شکلی بود؟
ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

من یه لحظه حواسم نبود آقای روحانی دست به کلیت ! شدن ندیدم تلویزیون رو .

چه شکلی بود این کیلیده ؟ :))

کدوم بود ؟

از اینابود ؟ :))

از اینا نبود ؟ خیلی باید خفن باشه حتمن .

از کدوم بود ؟ این چی ؟ خیلی باید خاص باشه، بابا قراره مرد کلیت در دصط ! ( والاما بی سواطیم :)) ) یه ظرب کل مشکلات رو حل کنه . همین نیست ؟ بابا ما با این کلید کلی کار می کنیما ! این نیست؟ همین این :

نکنه اینه ؟

ببین چه خفنه ؟

این نبود ؟

کلید همه کاره در دست مرد کلید در دست ، آماده ی حل بحرانها ! :))

این نبود ؟

عجب!

خودشه بابا ! خودشه دیگه . بابا کلی کاررا میندازه . کلن راه میندازه :))

 

 

آخ آخ آخ .

نککککنه از اینااااس ؟ :))

بسوزه پدر عاشخی :))

واقعنم بد مشکلیه باید با کلید قفل بخت رو باز کرد .

یعنی میخاین بگین اینم نبود ؟ :))

آقا ! عجب کلیدی . خودشه ! خودشه !

ئه ! نیست ؟ !

عجب. چه کلیدی یعنی از اینم خفن تر ؟

این چی ؟ اینم نیست ؟

بابا به این خفنی ! نیگاش کن ریزه میزه رو ؟! بابا کلی خفنه این چی واقعن؟

عجب گیری افتادیم :))

اینا چی ؟ اینا کلی کار می کننا ! با این کلیدا میشه کلی چیز رو با هم انجام داد !

اینم؟

ای بابا !

آقا ، نکنه از این کلیداس ؟ :)) اوووه با این کلید میشه کلی آدم رو سر کار گذاشت و رقصوند . این نیست ؟

 

ای شیطون بلا ، نکنه از این کلیداس ؟ :)) حلال هر مشششششکل :)) ! عجب اینم نیست ؟

آقا هرکی فهمید کلید آقای دکتر کدومه منم خبر کنه :))


 
استعداد جوانان ما را کور کردند
ساعت ٥:٥٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

پدر شهید هسته‌ای مصطفی احمدی روشن گفت: آقای روحانی با این سخنان به دنبال فرافکنی است و می خواهد گناه خود را به گردن دیگران بیندازند.

حاج رحیم احمدی روشن پدر شهید مصطفی احمدی روشن در گفت‌وگو با رجانیوز در واکنش به سخنان شب گذشته حسن روحانی در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو گفت: یادم هست که مصطفی بر اثر تعلیق غنی سازی که در زمان این آقایان اتفاق افتاد مانند یک گل پژمرده شده بود، وقتی از او جریان را پرسیدم گفت که بابا در سایت‌های هسته‌ای را بسته و مهر و موم کردند، تلویزیون‌های مدار بسته تعبیه کردند و ما جرات نمی‌کنیم از جلوی سایت‌های هسته‌ای رد شویم.

تعطیل کردن غنی سازی مصطفی را 10 سال پیر کرد

وی با بیان اینکه روشن است که این از بی‌تدبیری آقایان بود، ادامه داد: مصطفی در آن زمان جزو نیروهای غنی کننده اورانیوم بود، وقتی که آقایان قبول کردند که سایت‌های هسته‌ای بسته شود و غنی سازی تعطیل شود، این بچه گویا 10 سال پیر شد و آثار یاس و ناامیدی در چهره‌اش نمایان بود و می‌خواست از آنجا بیرون بیاید که به زور و سفارش من ماند. از او می‌پرسیدم که چرا با خودت این کار را می‌کنی که می‌گفت که ما صبح تا شب می‌رویم آنجا اما بیکاریم! هیچ کاری نمی‌توانیم بکنیم.

پدر شهید احمدی روشن این موضوع را تلخ ترین خاطره‌ خود از مصطفی عنوان کرد و افزود: وقتی غنی سازی اورانیوم شروع شد، گویا اینها بال و پر در آوردند و شهید مصطفی و چند تن از دوستانش شبانه روز برای این مردم کار کردند و خودم شاهد بودیم و این بچه‌ها قسم خوردند 10 شبانه روز پشت دستگاه‌های سانتریفیوژ بدون اینکه بخوابند کار می‌کردند و بعضی مواقع پشت دستگاه خواب‌شان می‌برد و می‌افتادند.

وی اظهار داشت: این شبانه روز فعالیت ادامه داشت تا به لطف خداوند آن غنی سازی 5/3 درصد و در ادامه 20 درصد محقق شد.

استعداد جوانان ما را کور کردند

حاج رحیم احمدی روشن با اشاره به خاطره‌ای از فرزند شهیدش گفت: وقتی از مصطفی می‌پرسیدم که این غنی‌سازی 20 درصد به چه درد می‌خورد وقتی 5/3 درصد جوابگوی کارهاست، پاسخ داد که ما می‌خواهیم در مقابل استکبار جهانی با دست پر صحبت کنیم، اگر آنها احساس کنند که ما از غنی‌سازی 20 درصد عاجزیم هیچ وقت به حرف‌ ما گوش نخواهند داد.

وی با بیان اینکه امثال این آقایان استعدادهای جوانان ما را کور کردند، افزود: باید از این نیروها استفاده می‌کردند در صورتی که آنها را خوار و زبون کردند تا آنجا که برخی از نیروها سایت را ترک کردند.

آقایان با قبول تعلیق غنی‌سازی کلاه گشادی سرشان رفت

پدر شهید احمدی روشن تصریح کرد: آقایان یک کلاه گشادی که سرشان رفت این بود که تعلیق غنی سازی را قبول کردند چرا که غربی‌ها هم متعهد شده بودند که اورانیوم غنی نشده بگیرند و به صورت غنی شده 5/3 درصدی تحویل دهند که حتی نیم‌ درصد اورانیوم غنی شده را هم تحویل این آقایان ندادند.

وی ادامه داد: غربی‌ها می‌خواستند که با التماس مثلا 5 دستگاه سانتریفیوژ به ما بدهند تا جوانان ما با طرز کار این دستگاه‌ها بفهمند، که حتی حاضر نشدند که دو تا دستگاه بدهند تا آنجا که آن آقای جک استراو گفته بود که این کار خطرناک است و ما این کارها را خودمان برای شما انجام می دهیم و به قول معروف گفت: " حسن خطرناکه! حسن؛ شما به این جور چیزها دست نزنید خطر دارد!"

اگر کشور را بدون رای هم تقدیم کنیم در هیچ موردی توانایی اداره آن را ندارند

حاج رحیم احمدی روشن با بیان اینکه اگر کشور را بدون رای مردم هم دو دستی تقدیم اینها کنیم، نمی‌توانند در هیچ موردی کشور را اداره کنند، افزود: متاسفانه در زمانی که اختیارات داشتند، هیچ کاری نتوانستند بکنند، وقتی که در آن زمان نتوانستند وظیفه شرعی و ملی و قانونی خود را انجام دهند حالا چطور آن زمانی که بساطت‌شان توسط مردم ایران اسلامی به هم ریخته شد، می‌خواهند کاری کنند؟! مگر اینها فکر نمی‌کنند که پیش مردم ایران دیگر آبرویی ندارند؟! چطور می‌توانند از مردم ایران آرا بگیرند.

دل‌پرخونی از آنها داشتم

پدر شهید احمدی روشن با تاکید بر اینکه من دل پرخونی از اینها داشتم، گفت: دلیل ناراحتی ما هم این بود که نگذاشتند شانیت مردم ایران حفظ شود و بعد آمدند به هر آنچه که خارجی‌ها گفتند عمل کردند.

وی با بیان اینکه آقایان نماد سازش و ذلت بودند، اظهار داشت: اینها نتوانستند در مقابل اخم و تخم استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار قد علم کنند ‌و در حقیقت ترسیدند.

حاج رحیم احمدی روشن افزود: آنها که مردم ایران را ذلیل و خوار کردند حالا می‌خواهند چه کنند؟! مگر آن موقع چه گلی به سر مردم زدند که حالا می‌خواهند بزنند؟!

کدام یک از شهدای هسته‌ای در زمان شما به شهادت رسیدند؟!

پدر شهید احمدی روشن در واکنش به اظهارات حسن روحانی که گفته بود ما شهدای هسته‌ای در این راه دادیم، گفت: شما کجا شهید دادید؟! کدام شهدای هسته‌ای در زمان شما به شهادت رسیدند؟! اینها اصلا لیاقت این را نداشتند که شهید بدهند.

وی با بیان اینکه آقایان برای اهداف انتخاباتی از شهدا سوء استفاده می‌کنند، اظهار داشت: بزرگ‌ آنها - که من نمی‌خواهم از او اسمی ببرم - خانواده شهدای هسته‌ای را دعوت کرد و به نوعی می‌خواست وانمود کند که طرفدار شهدای هسته‌ای است، آن موقع ما تو دهن آنها زدیم که دیگر از این کارها نکنند و شهدای هسته‌ای را به نفع خود مصادره نکنند باز هم از رو نمی‌روند.

به گفته پدر شهید احمدی روشن به تعبیر رهبر معظم انقلاب در زمان دولت نهم و دهم بحث هسته‌ای راه افتاد و مردم طعم پیروزی خود و شکست و زبونی استکبار جهانی در این جبهه رو حس کردند.

هرجا چراغ سبزی از دشمن می‌بینند سوت و کف می‌زنند

وی ادامه داد: رفتار آقایان نشان می‌دهد که هرجا چراغ سبزی از دشمن می‌بینند خوشحال می‌شوند و سوت و کف می‌زنند و هر جا اخم و تخمی می‌بینند خودشان را قایم کرده و می‌ترسند.

پدر شهید احمدی روشن با یادآوری سخنان حضرت امام مبنی بر اینکه استکبار جهانی مانند سگ هار است که اگر در مقابلش ایستادی فرار می‌کند و اگر فرار کردی دنبالت کرده و پاچه ات را می‌گیرد، افزود: آقایان اگر به مسئولیت برسند کشور را به باد فنا می‌دهند و دو دستی تقدیم استکبار جهانی می‌کنند تا اسباب خوشحالی آنها را فراهم کنند.

 با مذاکرات‌شان همه چیز را به تعطیلی کشاندند

وی با اشاره به سخنان روحانی که گفته بود در دوران ما تحریم نبود، تصریح کرد: سوال ما از ایشان این است که مگر در زمان شما پیشرفت هسته‌ای اتفاق افتاد که تحریمی هم صورت بگیرد؟! شما با مذاکرات‌تان همه چیز را به تعطیلی کشاندید.

پدر شهید احمدی روشن اظهار داشت: پیشرفت‌هایی هم که بعدا در زمینه هسته‌ای داشتیم همه با تدبیر رهبر معظم انقلاب و تلاش‌ها و مجاهدت‌های شبانه روزی افرادی مثل شهید احمدی روشن، شهریاری، رضایی نژاد و امثال آنها بود.

دیگر همه می‌دانند در کاخ سعدآباد چه گذشت

وی تصریح کرد: دیگر همه می‌دانند که در کاخ سعد آباد چه گذشت و هنوز تصویر خنده‌های آقای روحانی با جک استراو وزیر خارجه وقت انگلیس در ذهن‌ها هست.

پدر شهید احمدی روشن با بیان اینکه آقای حسن روحانی از تیم هسته‌ای‌شان گفتند و از این تیم تمجید کردند، گفت: حالا خوب است آقای روحانی به این پرسش پاسخ دهند که این تیم الان کجا هستند؟! اعضای این تیم در آمریکا و اروپا چه می‌کنند؟! اگر اینها تیم هسته‌ای داشتند چطور نتوانستند یک درصد اورانیوم غنی کنند.

آقا شاخص‌ها را مشخص کردند و ما نباید گول حرف‌های اینها را بخوریم

به گفته وی مردم ایران اسلامی باید سرنوشت کشورشان را دست کسانی بسپارند که حداقل به خدا، ولایت و مردم ایمان داشته باشد و اخم و تخم استکبار جهانی برایش مسئله نباشد و دنبال چراغ سبز دشمنان نباشند.

پدر شهید مصطفی احمدی روشن در پایان اظهار داشت: حضرت آقا شاخص‌ها را برای ما مشخص کردند و ما نباید گول حرف‌های اینها را بخوریم. اینها ثابت کردند که نمی‌توانند و من از اعماق قلبم به آن باور دارم که آنها نمی‌توانند.


 
برای یادآوری به با سوادها: در سعدآباد چه گذشت؟
ساعت ٥:۳٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٧ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

گفتگوی ویژه خبری شب گذشته با حضور حسن روحانی، رنگ و بوی متفاوتی داشت؛ چرا که او فرصتی به دست آورده بود تا درباره نحوه عملکردش در مذاکرات هسته‌ای که مورد انتقاد بسیاری از کارشناسان و مردم قرار دارد، صحبت کند و هر چقدر بیشتر با انتقادات مجری برنامه مواجه میشد، ادبیات خود را توهین آمیزتر و البته غیرواقعی‌تر می‌کرد.

به گزارش رجانیوز، حسن روحانی چنان از عملکرد خود در 22 ماه مذاکرات هسته‌ای دفاع می‌کرد و چنان با آب و تاب درباره آن حرف می‌زد که انگار متوجه نبود هنوز زمان طولانی مدتی از مسئولیت او در شورای عالی امنیت ملی نمی‌گذرد و مردم به خوبی به یاد دارند در سعدآباد و بروکسل و پاریس چه گذشت و چه قراردادهای ننگینی در همین دوران به ملت ایران تحمیل شد. 
 
به عنوان مثال، ایران در سوم شهریور سال 1382 به صورت رسمی برای مذاکره با آژانس درباره پروتکل الحاقی اعلام آمادگی کرد که تنها 18 روز پس از اعلام آمادگی ایران برای پاسخ مثبت به پیشنهاد سه کشور اروپایی، نخستین قطعنامه شورای حکام علیه فعالیت‌های هسته‌ای کشورمان تصویب شد.
 
شما که با سواد هستید، اسم این طرح را چه می‌گذارید؟
 
حسن روحانی شب گذشته در واکنش به سخنان مجری برنامه که از تعلیق فعالیت‌های هسته‌ای در دوران فعالیت او در مذاکرات سخن گفت، مخالفین خود را افرادی بی سواد نامید که دروغ می‌گویند. بد نیست خلاصه‌ای از آنچه در جریان دوران مسئولیت آقای روحانی گذشت را بازخوانی کنیم تا ببینیم نظر با سوادها درباره آن چیست.
 
پس از امضای سه قرارداد سعدآباد، بروکسل و پاریس، سه کشور اروپایی طرحی را در 14 مرداد 1384 ارائه دادند که طبق آن، ایران متعهد به توقف دائمی فعالیت‌های چرخه سوخت هسته‌ای شد و سه کشور اروپایی هم متعهد شدند که ارائه تسهیلات برای ورود ایران به سازمان تجارت جهانی، ارائه تسهیلات برای دسترسی ایران به اینترنت پرسرعت، ارائه تسهیلات برای دسترسی ایران به قطعات هواپیمای مسافری و یافتن شغل برای دانشمندان، متخصصان و کارشناسان صنعت هسته‌ای ایران در اخل کشور که به دلیل توقف کامل فعالیت‌های هسته‌ای بیکار شده‌اند را در دستورکار خود قرار بدهند.
 
بد نیست الان از "با سوادها"ی موردنظر حسن روحانی سوال پرسید که اسم این طرح که حق مسلم ایران در زمینه فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای را نادیده بگیریم و در مقابل، امکاناتی برای دسترسی به اینترنت پرسرعت به ما داده شود، چیست؟ شاید بهترین پاسخ را علی لاریجانی، دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی کشور داده باشد: اروپایی‌ها می‌خواستند دُر غلتان از ما بگیرند و آب نبات بدهند.
 
برای یادآوری به با سوادها: در سعدآباد چه گذشت؟
 
ماحصل مذاکرات سعدآباد، صدور توافقنامه مشترک میان 3 کشور اروپایی و ایران با محتوای کم سابقه‌ای بود؛ توافقنامه‌ای که حسن روحانی در هنگام قرائتش در حضور خبرنگاران مجبور شد بارها توقف کند تا صدای شعارهای اعتراضی انبوه دانشجویان از خارج از محوطه کاخ، مزاحم اطلاع‌رسانی وی نشود.
 
در این میان شاید مهم‌ترین بخش توافقنامه مربوط به این قسمت بود "به منظور اعتماد بیشتر، ایران به طور داوطلبانه تصمیم گرفته است که برنامه تعلیق خود را ادامه و توسعه داده تا شامل تمام فعالیت‌های مربوط به غنی‌سازی و بازفرآوری و کلیه آزمایش‌ها یا تولید در هر تأسیسات تبدیل اورانیوم شود، آژانس از این تعلیق مطلع خواهد شد و از آن دعوت خواهد شد که بر آن نظارت و آن را تأیید کند."
 
در ادامه این توافق عجیب با وزرای خارجه تروئیکا آمده بود: "تعلیق به موقع انجام خواهد شد به شکلی که آژانس بتواند قبل از اجلاس نوامبر شورای حکام اجرای آن را تأیید نماید. تعلیق زمانی که مذاکرات برای یک توافق مورد قبول دو طرف در خصوص ترتیبات درازمدت پیش می رود، ادامه خواهد یافت."
 
ماجرا اما قرار نبود به اینجا ختم شود. به طوری که سفیر آلمان 4 سال بعد در برنامه گفتگوی ویژه خبری پرده از هدف نهایی کشورهای مذکور از توافقنامه سعدآباد برداشت و گفت: «من نمی خواهم شمار را فریب بدهم! ما خواستار تعلیق همیشگی فعالیت های هسته ای ایران هستیم!»
 
تونی بلر درباره قرارداد سعدآباد چه گفت؟
 
شاید از نظر آقای روحانی، ما بی سواد باشیم و مسئولین کشورهای اروپایی، با سواد. بنابراین از تونی بلر، نخست وزیر وقت بریتانیا نقل قول می‌کنیم که در مستند شبکه BBC اعلام کرد: "ما میوه حمله نظامی به عراق را در سعدآباد چیدیم."
 
 
پروژه "خاورمیانه بزرگ" در آستانه به سرانجام رسیدن بود و آمریکایی‌ها همراه متحدان اروپایی شان داشتند ثمره پیروزی عراق را در سعدآباد درو می کردند، افغانستان را پیش از آن گرفته بودند و از حاکمان دولتی و مجلسی ایران هم مطابق نامه سال 2003 خرازی به آنان قول گرفته بودند که از حزب الله لبنان و حماس حمایت نکند و البته نافرمانی هسته‌ای هم نکنند. کار داشت خوب پیش می رفت متحصنان مجلس ششم و کاندیدای منتخب‎شان در انتخابات 84 همچنان بر لزوم لحاظ عاقبت فشارهای غرب پافشاری می‌کردند اما ناگاه ورق برگشت و در نتیجه هم‌صدایی مردم و نخبگان و سرانجام ایستادگی ملی در موضوع هسته ای نتیجه دیگری رقم خورد و عاقبت مسئله ای که روزی قرار بود با نوشیدن جام زهر مختومه شود، به جایی رسید که طرف غربی حاضر شد تنها برای مذاکره با ایران از همه خواسته های خود بگذرد.
 
همان هایی که روزی تنها برای مذاکره پیش شرط گذاشته بودند که باید همه فعالیت های هسته ای تعطیل شود و با پاسخ "نه" رئیس جمهور جدید روبرو شدند، پشیمان شدند و در ژنو باز پای میز گفتگو نشستند. آنها این بار ویلیام برنز، سومین مقام ارشد وزارت خارجه وقت امریکا را برای مذاکره فرستادند، برنز همانی است که پرونده لیبی را مدیریت کرد و همه تجهیزات هسته ای آن کشور را سوار بر کشتی تا امریکا مشایعت کرد اما او خود در مذاکرات ژنو گفته بود که از دید وی نیز صحبت از "تعلیق" برای برنامه هسته ای ایران غیرممکن است.

 
احمدی نژاد - ایرادات = جلیلی
ساعت ۸:٥٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٦ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

امین حاجی هاشمی در وبلاگ منتظر در مطلبی تحت عنوان جلیلی = ضعفها - احمدی نژاد نوشت :

سوال : آیا احمدی نژاد بد است ؟

جواب : این را همه بدانند که آنچه ما برای رئیس‌جمهور آینده نیاز داریم، عبارت است از امتیازاتی که امروز وجود دارد، منهای ضعفهائی که وجود دارد. ... آن چیزهائی که امروز برای دولت و برای رئیس‌جمهور نقاط قوّت محسوب میشود، اینها باید در رئیس‌جمهور بعدی وجود داشته‌ باشد، اینها را باید در خود تأمین کند؛ آن چیزهائی که امروز نقاط ضعف شناخته میشودجلیلی یک قدم جلوتر از احمدی نژاد ــ که ممکن است شما بگوئید، من بگویم، دیگری بگوید ــ این نقاط ضعف را باید از خود دور کند. (امام خامنه ای 92/1/1)

خیلی ساده است . دوستم می گفت احمدی نژاد کاری کرد که دیگه هیچ رئیس جمهوری به چشم آدم نمی آید . تراز ریاست جمهوری را برد بالا .

بینی و بین اللهی ولایتی حداد عادل یا قالیباف کدام یک ما را یاد احمدی نژاد (احمدی نژاد منهای ضعفهاش) می اندازد؟ حضرت آقا امروز فرمودند : "مردم به اظهارات نامزدها نگاه کنند که چه کسی می تواند برای انقلاب و عزت ملی و حل مشکلات و ایستادگی قدرتمندانه مقابل جبهه معاندان و الگو کردن جمهوری اسلامی در چشم مستضعفان عالم ، بهتر تلاش کند" تابحال از کدامیک از این آقایان ایستادگی قدرتمندانه دیده ایم ؟ آقای قالیباف ؟ کی کجا ؟

عده ای می گویند جلیلی حرف های احمدی نژاد 84 را می زند ... این بد است ؟ اتفاقا خیلی هم خوب است و نشانه ی تایید جلیلی است پس خدا را شکر جلیلی نقاط قوت احمدی نژاد را دارد . خیلی خنده دار است یکی از اساتید دانشگاهمان سال گذشته سرکلاس ژست می گرفت و می گفت من از سال 84 سالهاست با احمدی نژاد مخالفت کردم همانطور که با هاشمی مخالفت کردم !

مگر احمدی نژاد 92 همان احمدی نژاد 84 است ؟ آقا فرمودند رئیس جمهور آینده ضعفهای رئیس جمهور فعلی را نداشته باشد ضعفهایی که ممکن است بنده بگویم دیگری بگوید... خب یادتون هست زمانی که مشایی گفت مردم اسرائیل دوست ما هستند آقا چی فرمودند ؟ فرمودند حرف غلطی زده شد . پس مشایی می شود ضعف دولت . حالا باید از خودمان بپرسیم آیا دکتر جلیلی هم مانند احمدی نژاد نفوذ پذیر است ؟ آیا در اطرافیانش مشایی دارد ؟ جواب منفی است.

نگو جلیلی از طرف دولت آمده که حرف بسیار خنده داری زدی ... دیشب اعضای جبهه پایداری با جلیلی دیدار کردند و گفتند که جلیلی بسیار شدید علیه جریان انحرافی موضع گرفت. دولت شدیدا به دنبال تایید صلاحیت مشایی است . اما یک نکته اینجا قابل تامل است که آن جریان انحرافی که مشایی را تولید کرد، اکنون در حال تولید افراد جدیدی است تا بتواند روی دکتر جلیلی هم نفوذ کنند .

دکتر باید بسیار مراقب باشد . دکتر مراقب باش ...

انشالله

علی علی


 
فکر کرده اید فراموش کرده ایم؟
ساعت ۸:۳٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٦ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

برخی واقعا با بی شرمی وبی حیایی هرچه تمامتر به دنبالآن هستند که - واقعا خیلی وقاحت می خواهد - بسیاری از حقایقی که در تاریخ سیاسی این کشور ثبت و ضبط است را انکار و به دست فراموشی بسپارند.

از جمله چیزهایی که آنها به شکلی حیرتآور تلاش می کنند تا مخفی کنند ، وضعیت کشور درسال 1388است.

خدا حاج رحیم مخدومی را حفظ کند که یک خیراتی از خود برجا گذاشت که امروز بتوانیم بازهم با هم مرور کنیم و آن هم ، جزئیات دقیق جلسه ی اعضای چهار ستاد انتخاباتی با رهبری معظم انقلاب است. حاج رحیم مخدومی به نقل از جعفر فرجی از ستاد آقای احمدی نژاد جزئیات آن ماجرا را ثبت کرده است.

جالب آنجاست که حقیقت دردناک آن است که توهین آمیز ترین کلمه علیه انتخابات را نماینده ی ستادانتخاباتی محسن رضایی بر زبان می راند. شرح این ماجرا را می توان در کتاب من مدیر جلسه هستم خواند.

کلیپ زیباو پرمحتوایی از این جلسه تولید شده که در دو قسمت بخش اول  در این آدرس و بخش دوم در این آدرس قابل مشاهده است.


 
این مغالطه چقدر رسواست!
ساعت ٦:۳٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٦ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

چندروزی است یک مغالطه ی بزرگ رسانه ای در حال شکل گیری است . در این بداخلاقی و فضاسازی رسانه ای که به طور مشترک از سوی جریان فتنه و حلقه ی انحراف و برخی رقبای همیشگی اصولگرایی انقلابی ، تعقیب می شود، چند سرخط خبری القاء می شود.

ظاهر این سرخطهای القائی نقد و حمله به احمدی نژادو  باطن آن ، حمله به دکتر جلیلی دبیر شورایعالی امنیت ملی است.

برخی از این گزاره ها و پاسخهای آن به این شرح است :

1- اصولگرایانی که سال 84 و 88به احمدی نژاد رای دادند ، از رای آن زمان خود به او پشیمان هستند!!!

کجای این گزاره ، از کمترین درجه ای از صحت برخوردار است؟؟؟

علت رای دادن نیروهای انقلاب به احمدی نژاد در سال 84 چه بود ؟ مگر چه چیزی دردیدگاههای احمدی نژاد وجود داشت که اصولگرایان انقلابی رابه رای دادن به او ترغیب کرد ؟

علت رایی که احمدی نژاد در سال 84 از مردم ایران گرفت ، مخالفت او با فضای دوم خرداد و احساسی بود که از ادبیات وی در باره ی نزدیک بودن به خط رهبری و دیدگاههای ایشان حس می شد.

این نکته ، اشتباه نبود. به روشنی ، احمدی نژاد شعارهای انقلاب اسلامی را در دست گرفته و آنها را فریاد و در حقیقت ، زنده کرد. این نکته، بطور واضح مورد اشاره و تاکید رهبری معظم انقلاب است که احمدی نژاد در زمان تبلیغات انتخاباتی خود ، شعارهای امام راحل(ره) را مجددابه گفتمان انتخاباتی خود و صحنه ی جامعه آورد و روند فراموشی و عبور از خط امام را که سالها در دولتهای موسوم به اصلاحات و سازندگی نهادینه و عمیق شده بود را برهم زد.

جای آن دارد به کسانی که امروز دم از دلسوزی برای خانواده ی امام راحل (ره) می زنند، دورشدن دولتهای مورد علاقه ی آنان از اندیشه ی آن روحانی مجاهد و آن معمار کبیر انقلاب اسلامی یادآوریشود. دوری و امام زدائی ای که هرگز از سوی این افراد مورد نکوهش قرار نگرفت و از زنده شدن کلام امام در ادبیات احمدی نژاد تقدیر نشد.

در سالهای 1384 و 1388 ، مردم و نیروهای اصولگرا ، به طنین صدای رهبری و امام راحل رای دادند ، نه احمدی نژاد یا هر کاندید دیگری . بدون تردید اگر هر کاندید دیگری همین سمتو سوی را در برنامه های کاری وشعارهای تبلیغاتی خود لحاظ می کرد مورد توجه مردم قرار می گرفت.

رای دادن به اندیشه ی امام راحل ، چیزی نیست که کسی از ان پشیمان شود. اما اگر کسانی در احمدی نژاد بدنبال چیز دیگری بودند ، باید آن را مشخص کنند. باید دانست کهرای دادن به آن چیز ، چه بوده که بعد از مدتی ، از آن پشیمان شده اند.

ایراد "احمدی نژاد امروز" چیست ?

ایراد احمدی نژاد 92 ، حقیقتا خارج شدن از چهارچوب و شاکله ی احمدی نژاد 88 و بخصوص احمدی نژاد 84 است. احمدی نژاد 84 کسی استکه میگفت ما جلوی رهبری می ایستیم تا تیرها به ما بخورد نه به ایشان و امروز او کسی است که خود در خط مقدم عدول از خط رهبری است.

نکته ی اولیه و برجسته ی رای آوری احمدی نژاد در سال 84و 88 ، انکار و پشت پا زدن به مرام و منش و الگوی مدیریتی دوم خردادی و کارگزارانی ، و نقطه ضعف او ، بازگشت به همان الگوها است. آیا مشکل احمدی نژاد 92 ، دور شدن از هاشمی بود که حالا ، ما باید به الگوی عود به هاشمی رای بدهیم و باید ماوظب باشیم که کسی که از هاشمی و الگوی او ، دور است ،رای نیاورد؟؟؟

چطور شد که برخی چنین طمعی در ما کردند ؟ چطور شد که برخی فکر کردند چنین کلاه گشادی می توانند سر ما بگذارند ؟

احمدی نژاد 84 و جلیلی 92 قطعاً به هم شبیه اند. اما برخی از کاندیداها، از همین الان، احمدی نژاد 92 هستند !

اگر صدبار دیگر انتخابات سال84 تکرار شود و ما با احمدی نزاد سال 84 و گزینه های کنار او مواجه شویم ، به قطع و یقین به او رای خواهیم داد.

چرا ؟

چون او خودش مهم نیست. مهم دلیل رای دادن ما به او است که آن دلیل کاملا پا برجاست. حتا اگر احمدی نژاد خود دیگر از آن موضع عدول کرده باشد. دلیل ما ، انطباق آن مواضع با خط امام و رهبری بود که انی گزاره بارها با کلماتی صریح مورد اذعان رهبری معظمانقلاب قرار گرفته است. حالا چه شده است که ما نخواهیم به این الگو وفاداربمانیم؟

مشکل احمدی نژاد و اطرافیان بسیارخطرناک او ، عدول ازاندیشه ی امام راحل است و عدم طی طریق به اشاره ی ولی فقیه . آیا ما مشکل دیگری با احمدی نژاد داریم ؟

شباهت جلیلی 1392 و احمدی نژاد 84 ، در انطباق گفتمان با خط رهبری است. به چه دلیلی باید کسی از این شباهت بترسد مگر آنکه با این خط و گفتمان مشکلی داشته باشد ؟ بگذار کسی که از این تشابه می ترسد ، بترسد. ما که از دیدگاههای خودمان عدول نکرده ایم .

نوستراداموس در روح برخی حلول کرده !

شاید برخی مدعی هستند در سال 84 از پیشانی احمدی نژاد خوانده اند که او مخالفتهای اینچنینی با خط امام (ره) و رهبری خواهد کرد. عجب. چه بزرگ پیشگویانی پیدا می شوند. جا دارد که افراد بجای توسل به رمالان و غیب گویان سراغ این افراد بروند. افرادی که در کمترین موارد توانستند پیش بینی های بسیار کوتاه مدت کنند ،مدعی هستند که از سرنوشت احمدی نژاد ، 8سال بعد ، خبر داشته اند. زهی پیش گویی. تیتری که برای این بخش نوشته ام در حق این افراد ظلم است. اینهااز نوستراداموس هم بالاترند. چون در آینده بینی (!!!!) خود را از رهبری معظم انقلاب اسلامی هم جلوتر می بینند !

الگوی جایگزین شما چیست ؟

تردیدی وجود ندارد که الگوی رفتاری وفکری بسیاری از همین این افراد، بی نهایت به احمدی نژاد 92 شبیه است. بگذارید گزاره ای منطقی را مطرح کنیم :

اولا :

-          احمدی نژاد 92 و احمدی نژاد 84 کاملا با یکدیگر متناقضند.

-          احمدی نژاد 84 مورد تایید رهبری و ملت بود .

-          احمدی نژاد 92 مورد انتقاد رهبری و مورد غضب ملت هست.

ثانیا :

-          حضرات از سال 84 با احمدی نژاد مخالفند.

-          با دیدن علائم شباهت احمدی نژاد 84 و جلیلی 92 ترسیده اند یا می خواهند ما را بترسانند

نتیجه ؟

نتیجه این است که : این افراد ، با مخفیکردن مخالفت خود با خط و مرام 84احمدی نژاد ، و صرفابا سوء استفاده ، از نامطلوب بودن احمدی نژاد 92 ، منظور خود را تامین می کنند !

این افراد ، خود هرکدام دقیقا مرام و الگوی شبیه احمدی نژاد 92 دارند و فقط درتلاش براییک سوء استفاده برای کنترل تکرار احمدی نژاد 84 هستند.

حقیقت این جوسازی ها این است.

و آنچه باید حادث شود ، نقطه ی مخالف آن :

باید به سمتاحیاء گفتمان انقلاب اسلامی برویم و هرآنچه محمود احمدی نژاد از آن عدول کرده ، از نو بسازیم .

کاندید انقلاب اسلامیباید نقاط قوت او را داشته باشد ، اما از این نقاط ضعف خالی باشد.

والا ، ما چه نیازیبه افرادی داریم که رئیس جمهور نشده ، هرگز احمدینژاد 84 نیستند و اما احمدی نژاد 92 هستند؟!

و در انتها :

این است آن اخلاق انتخاباتی و رسانه ای که با ادعای آن، آدم و عالم را کچل کرده اید ؟ بی حیایی تا کجا ؟ !

برای اینکه دقیقا بفهمیم الگوهای کدامیک ازشماها با احمدی نژاد مطرود ملتهمخوان است ، این سئوالات را از خود بپرسید :

- موضع شما در خصوص رژیم اشغالگر قدس چیست ؟

- موضع شما در خصوص رژیم جنایتکار آمریکا چیست ؟

- موضع شما در خصوص ابتذال در سینماهای کشور چیست ؟

- موضع شما در خصوص طرح امنیت اجتماعی و نمود خاص آن گشت ارشاد چیست؟

- موضع شما در مورد الگوی اقتصادی لیبرال چیست ؟

- موضع شما در مورد الگوی مدیریتی لیبرال چیست ؟

- رویکرد شما در تلاش انتخاباتی برای باقی ماندن در قدرتبرای چهارسال دوم و سوم چیست؟

بله

بسیاری از شما عناصر نخبه ! یسیاسی که قیافه ی منتقد احمدی نژاد گرفته اید، عینا با مواضع "امروز" احمدی نژاد - که دقیقا عکس مواضع قبل اوست - یکی است !

شماها خودتان احمدی نژاد 92هستید.

معلوم است که از احمدی نژاد 84 و هرکس که رفتاری مانند احمدینژاد 84 داشته باشد در هراسید !

تعارف نکنید !

حیا نکنید.

شرم نکنید. راحت باشید. بیایید و در چشمان ما زل بزنید و ادعا کنید ، به هرکس که دم از خط امام و رهبری و گفتمان مقاومت زد "به هر دلیل ! " بترسیم ! و فقط از کسی نترسیم که مخالف رهبری موضع میگیرد و مثلا از ترس احمدی نژاد 92 ، به دامان هاشمی جماعت پناه ببریم !

خدا نکند که اصولگرایان (؟!) مردم را به رای دادن به کسانی ترغیب کنند که نقاط قوت احمدی نژاد 84را نه تنها ندارند ،ب لکه جامع مشکلات و ضعف های احمدی نژاد 92 هستند!

آمین !


 
بازی تخریب انتخاباتی شروع شد
ساعت ٦:٥۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٤ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

از مسئولان قضائی و امنیتی درخواست می کنم به جرائم یک پایگاه اینترنتی خاص؛ رسیدگی عاجل کنند. 

این پایگاه اینترنتی که خود را رسانه ی مرکز اطلاعات؛ آمار و نظرسنجی ایران (؟!) معرفی می کند، در خبری بی پشتوانه و توهین آمیز مدعی ارتباط دبیر شورای عالی امنیت ملی و حلقه ی انحرافی شده است

هیچ دلم نمی خواهد متن این خبر را بازنشر دهم. اما چون این پایگاه هنوز فیلتر نشده و خودم هم تصریحا دارم محتوای آن را رد می کنم، به مطلب لینک می دهم تا مسئولان راحت بتوانند آن را پیدا کنند . 

این پایگاه مجهول الهویه که برای حداقلی از باورپذیرشدن القائاتش ، کمترین خط و ارتباطی از خودش در صفحات پایگاه ارائه نکرده است، در مطلبی تحت عنوان پشت پرده سکوت احمدی نژاد در برابر رد صلاحیت مشایی و روزهای بی کاندیدا بدون درج هرگونه سند و دلیل و مدرکی ، مدعی شده است جلیلی کاندید حلقه ی انحرافی است. 

خوب.

از دو حال خارج نیست. یا حلقه ی کاملا گروهکی انحراف در تلاش برای مشوه کردن وجهه ی جلیلی از طریق انتساب به خود هستند ( دیگر چیزی برای باختن ندارند ) و یا این تلاش مربوط به جریانات حاضر در میدان رقابت است. این گزینه ها را با هم بررسی خواهیم کرد : 

الف : عقبه ی فنی 

سایت مذکور با مشخصات ذیل به ثبت رسیده است : 

domain: disap.ir
ascii: disap.ir
remarks: (Domain Holder) reza zamani
remarks: (Domain Holder Address) zanjan science and technology park, zanjan, zanjan, IR
holder-c: rz202-irnic
admin-c: rz202-irnic
tech-c: ra50-irnic
bill-c: ra50-irnic
nserver: ns3.vpsbaran.org
nserver: ns4.vpsbaran.org
last-updated: 2013-01-04
expire-date: 2013-12-09
source: IRNIC # Filtered
nic-hdl: rz202-irnic
person: reza zamani
e-mail: reza_zamani87@yahoo.com
address: zanjan science and technology park, zanjan, zanjan, IR
phone: 02412415215
source: IRNIC # Filtered
nic-hdl: ra50-irnic
org: Ravand Tazeh (ouriran)
e-mail: hostmaster@ouriran.com
source: IRNIC # Filtered
با کمک این اطلاعات ، به چند نکته ی قابل تامل می رسیم :
1- ثبت کنندگان تلاش دارند تا مرکز هدایت این پایگاه را بیرون از تهران معرفی کنند.
2- به احتمال زیاد برای اختفای بیشتر رد و عقبه ، از سرورهای مجازی خصوصی
استفاده شده است.
3- این سایت توسط آقای رضا زمانی ، برای شرکت روند تازه با عنوان قدیمی آور ایران ثبت شده است
در مورد شرکت روند تازه نکات جالبی باید گفت و آنهم اینکه این شرکت متعلق به آقای روزبه هاشمیها است که در تورنتوی کانادا مستقر هستند و خدمات فنی به بلاگفا را نیز ارائه می دهد. ایشان از نظر سیاسی رویکرد دوم خردادی دارد و به آقای علیرضا شیرازی مدیر بلاگفا که ایشان هم دوم خردادی است ، سرویس می دهد. در مورد روابط بلاگفا و آقای روزبه هاشمی ها مدیر آور ایران بدنیست به مطلبی که در وبلاگ اخبار بلاگفا مندرج است رجوع کنیم .
 
 
 
***

تقدیر از یک دوست و همکار

Roozbeh Hashemiha - روزبه هاشمی هاموفقیت و جایگاه فعلی سایت بلاگفا مدیون محبت و همیاری بسیاری و بیش از همه به خاطر اعتماد و  تحمل کاربران سایت است.
یکی از افرادی که از زمان آغاز فعالیت سایت بلاگفا همواره ما را در نگهداری و پشتیبانی از سایت همراهی کرده است مهندس روزبه هاشمی ها مدیرعامل شرکت ouriran هستند.
شرکت ouriran یکی از حامیان مهم سایت بلاگفا است و در حال حاضر نیز سرورهای سایت بلاگفا در سرور روم این شرکت در کشور کانادا قرار دارد.
اما روزبه بیش از یک حامی برای سایت بوده است، پشتیبانی فنی سرورهای بلاگفا، تغییرات سخت افزاری و تنظیمات مربوط به سیستم عامل یا نرم افزارهای سرور معمولا بر عهده روزبه هاشمی ها بوده است بخصوص که ایشان به دلیل آنکه مقیم کانادا هستند امکان دسترسی بهتری به سرورهای سایت دارند. در شرایطی که مشکلی فنی برای سایت بوجود می آمده ایشان پابه پای تیم مدیریت سایت در ایران فعال بوده اند و بی تردید بخش مهمی از مزیتهای سایت بلاگفا مدیون تلاش و تخصص ایشان است. 

مایلم از روزبه به خاطر زحماتشان در دو ساله گذشته تشکر کنم و ضمن آرزوی موفقیت برای ایشان و همکارانشان در شرکت ouriran امیدوارم همچنان از حمایت و همکاری ایشان در سالهای بعدی فعالیت سایت بلاگفا نیز برخوردار باشیم.

علیرضا شیرازی
***

حالا توجه شما را به چند تصویر که از درون این سایت گرفته ام جلب می کنم.
بخشی در درون این سایت با عنوان نظرسنجی محبوبیت ایجاد شده که در آن، محبویت برخی عناصر سیاسی مثلا به نظرسنجی گذارده شده است. پاسخ ها بسیار محل تامل اند. آخرین لحظه ی بررسی این پاسخها ساعت هفت و نیم امروز است : 

1- سعید جلیلی : 33 درصد
2- منوچهر متکی : 33 درصد
3- محمد خاتمی : 67 درصد 
4- علی لاریجانی : 13 درصد 
5- محمد باقر قالیباف : 37 درصد
6- اسفندیار مشایی : 13 درصد
7- هاشمی رفسنجانی : 61 درصد
8- حداد عادل : 19 درصد
9- محسن رضایی : 23 درصد
10- محمود احمدی نژاد : 16 درصد
11- علی اکبر ولایتی : 29 درصد.
به ظاهر این افراد توسط مخاطبان سایت به نظرسنجی اضافه شده اند. 

جمع بندی :                     
1- جریان ضد انقلاب دقیقا رقیب خود را یافته است. اینجا دیگر نظرسنجی و ابزارهای دیگر عملیات روانی کوچکترین اهمیتی ندارد. اینکه چه کسی و به چه شکلی هدف تخریب قرار گرفته ، مشخص است.

2- اینکه جریان ضد انقلاب چقدر احساس ترس کرده نیز مشخص است. با این حساب، مشخص می شود که جریان ضد انقلاب ابزار دیگری برای به میدان آوردن در مقابل جلیلی ندارد و این روش خنده دار، تنها روشی است که به فکرش رسیده.
3- حالا اینجا "تابـــلو" می شود که چه کسانی اهل تخریب و جنایت رسانه ای و افراط گرایی و رفتار قبیله ای هستند و چرا نمی توانند چیزی جز شر و فتنه در آستین داشته باشند.

 
دکتر جلیلی مراقب نفوذی ها باشد
ساعت ۱٠:٤٥ ‎ق.ظ روز شنبه ٤ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

چند روز است چیزهای عجیبی می بینم.

با وجود اینکه پس از کنار رفتن دکتر لنکرانی به نفع دکتر جلیلی، رای من نیز به دکتر جلیلی تاکنون می رسد، چیزهای عجیبی اذیتم می کند.

مانده ام ، رئیس فرهنگ دولت احمدی نژاد، کنار دکتر جلیلی در شهید شیرودی چه می کرد. آدمهایی هستند که من به عنوانهای خاص میشناسم، اما جدیدن در حال اسمس زدن به عنوان حمایت از جلیلی به من هستند ! 

دکتر ، مواظب باش.

احمدی نژاد از همین سوراخ گزیده شد


 
کاش درب خروج را به هاشمی نشان نمی دادند
ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ روز شنبه ٤ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

به زعم اینجانب، عدم احراز صلاحیت آقای اکبر هاشمی بهرمانی برای حضور در میدان رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری ، هدیه ای بود که شورای محترم نگهبان به ایشان و اطرافیان و اعوان و انصار و متعلقین داد و به زعم اینجانب ، کسی که بیش از دیگران باید قدر شورای نگهبان را دانسته و از این اقدام شورا تشکر کند و از آن شاد و مسرور باشد، شخص آقای هاشمی رفسنجانی است. 

اگر پای ایشان به میدان مناظرات و گفتگوهای انتخاباتی باز می شد، دیگر میدان مانند سال 88 نبود که گفتگوها در غیاب وی تلقی شود. بلکه وی بایستی رو در رو ، از بند بند اقدامات گذشته ی خود که با استناد به آنها به میدان وارد شده است، دفاعی علمی و موشکافانه می کرد. البته آقای رفسنجانی ، "پیش رو" های خود را نه در روز قبل و نه به ستاد انتخابات، بلکه از مدتها پیش ، به میدان مناظرات دانشجویی و تلویزیونی فرستاده بود که نمونه ی آن، دفاع آقای اکبرترکان و آقای الیاس حضرتی از ایشان بود و نتیجه اش، ضعف و عقب ماندگی و وا ماندگی حضرات در مقابل منتقدین.

بازهم به رعم اینجانب، آنچه که در روسای جمهور قبلی (از احمدی نژاد تا خودهاشمی) بعنوان نقاط ضعف شمارده می شود ، در آقای رفسنجانی متجلی است و ایشان نماد و الگوی تمام عیار این نقاط ضعف است. از بکارگیری الگوی توسعه ی غربی در میدان فرهنگ و سیاست بگیر، تا الگوهای رفتاری شخصی و اطرافیان و قس علی هذا. و آنچه که در روسای جمهور قبلی نقطه ی مثبت است، در وجود ایشان یافت نمی شد. 

ایشان ، جامع جمیع دلائل و نشانه ها و علل مورد اشاره ی رهبری معظم انقلاب اسلامی در انتخاب رئیس جمهور بود. یعنی پیدا کردن فردی که الز نقاط ضعف روسای جمهور قبلی خالی بوده ( حتی الامکان ) و نقاظ قوت قبلیها را نیز داشته باشد ( حتی الامکان ) . با این حساب ، در منطق عادی اداره ی کشور ، وی بدترین انتخاب بود.

همانطور که قبلا هم گفتم ، عمده نقاط ضعف آقای احمدی نژاد، هاشمی شدن بود. حالا آقای هاشمی خود چگونه می خواست از پس موج سنگین پرسشها بر بیاید. 

بله .

آقای هاشمی باید از شورای نگهبان تشکر کند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه