الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

رمضان زیبا
ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٢ تیر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

خدایا چقدر این رمضان به کام من مهربان و عظیم می آید

ای خدا چقدر نزدیک و همراه دیده می شوی

ای خدا چقدر تواب و رحمان و رحیم بودنت دیدنی است

ای خدا

ای خدا

به خاطر نزول قرانت از تو متشکرم

به خاطر جشن بزرگی که به این واسطه بر پا کردی... به خاطر گلریزان آزاد کردن ما بنده های زندانی دیوارهای گناه و غفلت ، خدایا ، هم شرمنده ، و هم ممنونم.

بچه ها، افطاری و سحری را وقتی اصولی بخوریم کاملا راحت می تونیم روزه بگیریم الان من یکی دو سالی بود سعی می کردم موقع سحر هیچ چیزی نخورم اما باعث افزایش وزن هم می شود چون می خواهی در افطار جبران کنی. اما امسال که از ابتدا ترتیب اصولی و اسلامی را رعایت کردم چقدر خوب روزه می گیرم .

بچه ها ، وقتی بد روزه می گیریم ، کام جان را یا با درد جسمانی گرسنگی و تشنگی تلخ می کنیم و دیگر چشممان خدا را نمی بیند، یا با درد جسمانی پرخوردن . اینجوری خودمون رو دستی دستی از فیض محروم می کنیم .

من که این کار رو چند روزه دارم انجام می دم :

1- میوه های آب دار می گیرم ، آماده ی مصرف می کنم می گذارم یخچال. مثل طالبی و هندوانه و خربزه و امثال اون . البته شلیل و هلو و اینها هم عالیه .

2- افطار رو حتما حتما با آب گرم و یا چای انجام می دم . نون و پنیز وسبزی. البته نه زیاد. بعد هم یک کم غذای غیر چرب غیر سنگین .

3- دور زولبیا بامیه خط کشیدم بطور کامل باور نمی کنید چقد به نفع دستگاه گوارشم تمام شده

4- از بعد از افطار ای جان جای شما خالی تا دلمان می خواهد با خانواده میوه های خوشمزه ی آب دار.آب و شربت هم می شود اینجا راحت تر خورد .

5- اما سحری. غذا می خوریم با لذت . یک غذای معمولی خوب که البته تشنگی آور نباشه . چرب سنگین نباشه . فراوان میوه ی آبدار و بسیار کم آب و چای.

براحتی روزه می گیرم.

بزرگی می گفت : آنها که روزه می گیرند و آنها که نمی گیرند همه بالاخره می میرند. اما نه از روزه گرفتن .

برای اونها که دوستشون دارید در این ماه مبارک یه دو رکعتی نماز مستحب بخونید و توی قنوتش هرچی دعای خوب دوست دارید در حقش بگید. بعد ثواب نماز رو هم بهش هدیه کنید. حضرت حجت (عج) ؛ امیر المومنین (ع) ، پیامبر عظیم الشان ، حضرت فاطمه ی زهرا ، آقا امام حسین و آقا امام حسن و فرزندانشون رو فراموش نکنین . برا ائمه تون نمیخاین هدیه بفرستین تو ماه رمضون ؟

امام راحل (ره) ،‌مقام معظم رهبری امام خامنه ای که جانم فدایش ، بابا و مامان ، معلم و استاد خوب ، همسر ، دوست خوب و یارجانی و رزمنده های خوب مقل سید حسن نصرالله و آقا عزیز جعفری فرمانده ی عزیز کل سپاه ، امیر صالحی فرمانده ی عزیز ارتش ، حاج قاسم سلیمانی عزیز رو فراموش نکنید.

به اونهایی که می تونید ،‌بگید که براشون نماز خوندید. ازشون بخواید برای شما هم بخونن. چقدر قشنگ میشه دنیا.


 
چه کسی واقعا درد فقر را حس کرده است؟ -2
ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ تیر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

می خواهیم نمودارها را با تفکیک شهرستان و ریزتر ببینیم. همچنان داده ها را بهنجار (نرمالایز) بررسی می کنیم : 

نمودار نرمالایز آرای آقای روحانی با تفکیک شهرستان :

تصویری که در تفکیک استانی دیده می شد، در تفکیک شهرستانی بهنجار نیز تکرار شد. این تصاویر بسیار بزرگ هستند. آنها را جدا و بزرگ ببینید تا بهتر مطلب را بدست آورید. در تفکیک شهرستانی مشخص است که بین مناطقی که آقای روحانی بیشترین سهم درصد رای را در آنجا دارند و نقشه مناطق محروم اقتصادی فاصله ی جدی وجود دارد. روشن است که علت "کلیدی" رای آوری روحانی مسئله ی اقتصادی نیست. برخی از محرومترین مناطق کشور کمترین رای خود را به روحانی داده اند. منطقه ی دیگری که کمترین رای را به روحانی داده است، محل سکونت هم قومی های آقای رضایی هستند. شهرستانهایی که سهم درصد بالایی از رای خود را به آقای روحانی اختصاص داده اند،‌ در سراسر کشور رابطه های منطقی قابل درکی با هم دارند که مربوط به حوزه ی اقتصادی نیست. منهای این شهرستانهای برجسته، می توان دید که آقای روحانی از توزیع منطقی و تقریبا نزدیک به هم رای در سایر نقاط کشور برخوردار است...

نمودار نرمالایز آرای آقای قالیباف با تفکیک شهرستان :

تصویر مناطق همشهری آقای قالیباف در رای دادن به ایشان خیلی واضح نیست. به طور کلی ، هم استانی ها بیشترین رای ها را داده اند. اما هنگامی که نمودار در مدل شهرستانی است، چند شهرستان که بیشترین سهم درصد را به ایشان اختصاص داده اند دیده می شود.

بیشترین سهم درصد آقای قالیباف مربوط به شهرستان رودبارجنوب است که یکی از مناطق محروم کشور است. مردم این شهرستان بیش از 53 درصد آرای خود را به ایشان اختصاص داده اند. اما شهرستانهای مجاور که در محرومیت دست کمی از این شهرستان ندارند چنین رایی را به ایشان نداده اند. همچنین این تصویر ، فقط در شهرستان دالاهو تکرار شده و در سایر مناطق محروم کشور نیز فاقد سابقه ی تکرار است. شهرستانهای تهران نیز بالاترین سهم درصدهای خود را به قالیباف اختصاص نداده اند. بنابراین بنظط نمی رسد رویکردهای اصلی تبلیغاتی قالیباف علت اصلی توجه مردم این شهرستان باشد. من از علت اصلی بی خبرم و اگر دوستان این شهرستان چیزی می دانند من را هم مطلع کنند.

نمودار نرمالایز آرای آقای رضایی با تفکیک شهرستان :

ببینیم کسی که بیشترین سیاه نمایی اقتصادی را کرده است، جز در شهرستان دلگان در محرومترین نقاط کشور ،‌مورد توجه خاصی قرار گرفته یا اینکه بازهم بیشتر رای همشهریهای خود را بدست آورده تا چیز دیگر؟

مناطقی که به آقای رضایی رای زیادی از آرای خود را اختصاص داده اند ، خیلی هم استان هم بنظر نمی رسند. بلکه بیشتر بنظر اقوامی که به قوم آقای رضایی نزدیکند بیشترین رای خود را به وی داده اند.

در دلگان ، یکی از مناطق بسیار محروم کشور، آقای رضایی نزدیک 29 درصد رای را به خود اختصاص داده . اما این فقط مربوط به این شهرستان است و این رویکرد در سایر شهرستانهای مجاور سابقه ی تکرار ندارد. ماجرای شهرستان دلگان در آرای آقای رضایی، هم از نظر مکانی و هم از نظر علت، بسیار به ماجرای رای های آقای قالیباف در ردوبار جنوب در همان حوالی شبیه است... باید دید این دو کاندید در سفر استانی خود به این دو نقطه ی نزدیک به هم چه کرده اند.

نمودار نرمالایز آرای آقای جلیلی با تفکیک شهرستان :

یک شباهت به نمودار آقای روحانی در نمودار آقای جلیلی مشاهده می شود و آن اینکه به جز مناطقی که آقای جلیلی در آنها سهم درصد بالایی را به خود اختصاص داده ٰ‌توزیع سهم درصد رای وی در کشور تقریبا یک دست است. مشخص است که در مورد این دو نفر، رای دهندگان توجه گفتمانی داشته اند.

بیشترین رای آقای جلیلی در محرومترین منطقه ی کشور یعنی شهرستان قلعه گنج و شهرستان بشاگرد است. یعنی آقای جلیلی در شهرستان قلعه گنج نزدیک به 49 درصد و در شهرستان بشاگرد نیز بیش از 43 درصد آراء‌ صحیح مردم را به خود اختصاص داده است. سهم درصد رای آقای جلیلی در شهرستان نهبندان و سربیشه از خراسان جنوبی که آنها نیز از مناطق بسیار محروم کشور هستند،‌ متمایز از سایر نقاط است.

یک نکته ، در آرای آقای جلیلی و آقای روحانی ، کاملا عکس یکدیگر است. البته این نکته با دقت فراوان مشاهده می شود و آن هم اینکه میزان رای آقای جلیلی در شهرستان زاهدان و زابل در استان سیستان و بلوچستان ، بیش از آراء ایشان در سایر نقاط این استان است. همانطور که مشاهده می شود این رابطه برای آقای روحانی معکوس است. علت قابل فهم است...

جمع بندی :

بنظر من جمع بندی بسیار ساده است...

منهای رای عمومی گفتمانی که آقای جلیلی و آقای روحانی دارند، آقایان رضایی و قالیباف بیشتر از همشهری ها رای گرفته اند تا از دیگران.

به راستی محرومترین نقاط کشور در استانهای خراسان جنوبی، ‌کرمان و هرمزگان، به آقای جلیلی رای داده اند. در حالیکه تندترین شعارهای اقتصادی تخریبی توسط آقایان روحانی، رضایی و قالیباف داده شد که به مراتب کمترین سهم درصد رای را این مناطق به آقای روحانی داده اند.

درس مهمی از میان این آمارها می شود استخراج کرد... ما اکثر العبر و اقل الاعتبار...


 
چه کسی واقعا درد فقر را حس کرده است؟ -1
ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٥ تیر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

در مناظره های انتخاباتی و تبلیغات حضوری؛ شاهد آن بودیم که پنج کاندیدا با محوریت مشکلات اقتصادی مردم تبلیغات خود را ساماندهی کرده و تلاش می کردند تا خود را منجی مردم از مشکلات اقتصادی معرفی کرده و خود را متوجه مشکل اصلی مردم یعنی مشکل اقتصادی معرفی کنند.

آیا مردم به این دلیل به کسی از نامزدها رای دادند ؟

بدون هرگونه قضاوتی ؛ بدنیست به گرافی که یک پایگاه اینترنتی از آمارهای وزارت کشور از انتخابات تهیه می کند توجه کنیم . برخی توضیحات را ذیل این گرافها می آورم ...

----------------------------------------------------------------------------------------------

گراف نرمالایز توزیع کشوری آرای آقای روحانی با تاکید بر سیستان و بلوچستان :

بنظر شما علت سهم درصد بالای آقای روحانی در سیستان و بلوچستان و کردستان چیست؟ چرا آقای روحانی در تهران بالاترین سهم درصد را ندارد اما در کردستان و سیستان و بلوچستان دارد؟میزان سهم درصد رای آقای روحانی در تهران بسیار کمتر از سیستان و بلوچستان است. بیش از 73 درصد آراء در سیستان و بلوچستان و نزدیک به 71 درصد  در کردستان به آقلی روحانی اختصاص یافته است. توزیع بالاترین درصد رای به آقای روحانی ، با نقشه مناطق محروم کشور شباهت دارد، اما منطبق نبوده و تناقضات جدی با نقشه محرومیت دارد. این بیشترین آمار، بجای انطباق با نقشه ی محرومیت، با نقشه ی موضوع دیگری در کشور منطبق است...

----------------------------------------------------------------------------------------------

گراف نرمالایز توزیع کشوری آرای آقای قالیباف:

چرا محروم ترین نقاط کشور از نظر اقتصادی؛ بیشترین رای خود را به آقای قالیباف ندادند؟ بالاترین سهم درصد رای ایشان مشخص است که به تهران نیز اختصاص ندارد. بالاترین سهم درصد آرای آقای قالیباف مربوط به همشهریهای ایشان است. اصفهان و تهران، شبیه خراسان جنوبی به ایشان رای داده اند. علت چیست؟

----------------------------------------------------------------------------------------------

گراف نرمالایز توزیع کشوری آرای آقای رضائی:

آقای رضایی بیشترین سهم درصد رای خود را در مناطقی بدست آورده که همشهری آنها به حساب آمده و هرچه از مرکز همشهری های ایشان دور می شویم این سهم درصد کم شده است. چرا محرومترین مناظق کشور از منظر اقتصادی سهم درصدهای بسیار کمتری از رای خود را به آقای رضایی - که با سیاه ترین ادبیات اقتصادی وارد میدان شده و حتا مشکلات فرهنگی را نیز با ادبیات خود منحصر در ریشه های اقتصادی می دانست- اختصاص داده اند؟ با وجود آنکه آقای رضایی حرفی جز سیاه نمایی اقتصادی برای گفتن نداشت، آیا مردم به این رویکرد او رای دادند؟‌

----------------------------------------------------------------------------------------------

گراف نرمالایز توزیع کشوری آرای آقای جلیلی :

بالاترین میزان سهم درصد رای آقای جلیلی در استانهای کشور مربوط به خراسان جنوبی است. همچنین پایین ترین سهم درصد آرای آقای جلیلی از یکسو مربوط به استان سیستان و بلوچستان و کردستان و از سوی دیگر مربوط به استانهای خوزستان و مناطق اطراف آن است که همشهری آقای رضایی بنظر می آیند . همچنین جلیلی در آرای خود سهم درصد اصلی را در میان همشهری های خود ندارد. علت این شکل از چینش آراء چیست.

نمودار را در مطلب بعد دقیق تر می کنیم...

درسهایی هست که باید فرا بگیریم...


 
پیشرفت در سایه ی دوری از تحلیل سطحی سیاسی
ساعت ۱٠:٤٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٤ تیر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

در اولین فرصت تلاش خواهم کرد مطلب مهمی با محتوای تیتری که الان زده ام بنویسم. قسمتی از آنچه که می خواهم بگویم ، در این تکه از کلام امام روح الله (قدس سره الشریف) شنیده می شود.

برخی از کامنت گذارها منتظرند تا موضع بنده را بدانند. تعجب می کنم از آنها. موضع امثال من روشن است. اما خب اشکال ندارد، مبسوط و مشروح انشاء الله توفیق الهی باشد، خواهم نوشت تا ببینند حرف ما یک کلمه عوض نشده .

فکر می کنم می شود قسمتهایی اش را حالا هم بگویم . قسمتی از حرفهایم ، البته قسمتی اش ، در نوشته ی برادرم مجید بذرافکن بود. اینجا تکرارش می کنم. البته بگویم . من محتوایی که برادر بذرافکن نوشته را پاشنه ی آشیل دوستان مورد انتقاد می دانم، نه اصل دعوایم با ایشان .

با هم می خوانیم :---------------------------------------------------------------------------------------------

چهارشنبه شب قبل از انتخابات -22/3/92- در یکی از مساجد غرب تهران نماینده ستاد قالیباف و نماینده ستاد روحانی به همراه بنده به نمایندگی از ستاد دکتر جلیلی مناظره ای برپا شده بود.

به قید قرعه صندلی بنده وسط قرار گرفته بود. سوالات و دیدگاه های نماینده آقای قالیباف و آقای روحانی عین هم بود با این تفاوت که نماینده روحانی با صراحت بیشتری بیان می کرد.

1. سیاه نمایی در مورد وضعیت اقتصادی مردم

2. ناکارآمدی سیاست خارجی و دشمن سازی بی مورد

3. سیاست های فرهنگی

4. ارزیابی غیرمنصفانه در مورد عملکرد دولت نهم و دهم

5. فقیرترین ستادهای انتخاباتی را دارند.

و ...

در سخن پایانی مناظره نماینده روحانی شروع کرد تخریب علیه آقای جلیلی را شروع کرد که کار با شعار نمی شود و باید سابقه اجرایی داشت و این حرف هایی که در این مدت بیست روز قبل انتخابات زیاد شنیده اید.

همین که سخن ایشان تمام شد، نماینده آقای قالیباف با قاطعیت فرمودند: احسنت!

این هم گفتمانی و هم زبانی، نه اینکه فقط در بیان این دو نماینده خاص باشد، هر کس حوصله و علاقه ای دارد می تواند در محورهایی که بنده عرض کردم و یا با هر مدل علمی دیگر که خود می پسندد، گفتمان جناب قالیباف را با آقای حسن روحانی مقایسه کند. 

در انتها به تصریح عرض می کنم، قالیباف برای بنده از مدت ها قبل از انتخابات مسئله قابل توجهی نبود. اما این سخن و این تیتر رأسا و مستقیماً خطاب به کسانی است که علاقه زیادی به رأی آوردن ایشان از مسیر ائتلاف داشته اند.

مرتبط های تکمیلی:

قسمتی از یک مقاله جالب از قالیباف در باب سیاست خارجی

قالیباف: خانه هنرمندان و خانه سینما بیشترین حمایت را از شهرداری تهران گرفتند

----------------------------------------------------------------------------------------------

حرف چیست ؟

حرف این است :

اگر ، تا قبل از اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری ، یک برگه کاغذ جلوی بسیاری از سیاسیون - مخصوصا برخی از آقایان کاندیداهای محترم - می گذاردی و از ایشان می خواستی که پنج خط و ایراد استراتژِیک از نوع نگاه و چهارچوب نظری وعملی سیاستها و عملکرد آقای روحانی بنویسید ، مطمئن باشید چیزی برای گفتن ندارند.

چرا نمی توانند؟

چون ایراداتی که از نظر ما ایرادهای آقای روحانی است، از نظر ایشان اصولا ایراد محسوب نمی شود. چون اصولا این حضرات و آقای روحانی ، فاقد فاصله گفتمانی شفاف و واقعی هستند.

چون در میان نامزدها فقط دو نفر بودند که متوجه بودند ریشه ی مشکلات کشور ، یک نظام برنامه ریزی و مدیریت کلان و بیمار است که توسط همان ساختاری ایجاد شده که آقای حسن روحانی مدیریت می شد. نام این نظام بیمار "برنامه ی توسعه" است که در مرکز مطالعات استراتژیک نهاد ریاست جمهوری در دوره ی ریاست جمهوری آقای رفسنجانی مسئولیت آن به آقای حسن روحانی سپرده شده بود.


مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در سال ۱۳۶۸ با هدف تدوین و تنظیم استراتژی برای جمهوری اسلامی ایران در ابعاد گوناگون تشکیل شد اما در سال ۱۳۷۶ بر اساس مصوبه شورای عالی اداری از نهاد ریاست‌جمهوری منتزع و به عنوان بخش تحقیقاتی مجمع تشخیص مصلحت نظام به آن پیوست. اولین رئیس این مرکز موسوی خوئینی‌ها بود و رئیس بعدی این مرکز تا به حال حسن روحانی بوده است.

در سایت مرکز مطالعات استراتژیک مجمع تشخیص مصحلت نظام در این زمینه اینگونه می خوانیم :

مرکـز تحقیقـات استـراتـژیـک با هدف تدوین و تنظیم استراتژی برای جمهوری اسلامی ایران در ابعاد گوناگون، در سال 1368 تشکیل گردید.وظیفه این مرکز انجام مطالعات استراتژیک در زمینه‌های مختلف بین‌المللی، سیاسی،‌اقتصادی، حقوقی، فرهنگی و اجتماعی می‌باشد. این مرکز تا سال 1376 در زمره یکی از مؤسسات تابعه نهاد ریاست جمهوری قرار داشت، اما در این سال براساس مصوبه شورای عالی اداری از نهاد ریاست جمهوری منتزع گردید و به عنوان مرکز تحقیقاتی به مجمع تشخیص مصلحت نظام پیوست.

----------------------------------------------------------------------------------------------

بدنیست به مقاطع تحصیلی آقای حسن روحانی نگاهی بیاندازید. تناسب این زمانها با ادوار سیاسی کشور را با دقت بسنجید :

حوزه / دانشگاهمقطع / رشتهسال شروعسال اتمامعنوان پایان‌نامهپیوند به پایان‌نامه
حوزه علمیه قم سطح چهار / فقه و اصول ۱۳۴۰ ۱۳۵۷ - -
دانشگاه تهران کارشناسی / حقوق قضایی ۱۳۴۸ ۱۳۵۱ - -
دانشگاه کلدونیان گلاسگو کارشناسی ارشد / حقوق عمومی ۱۳۶۹ ۱۳۷۴ The Islamic Legislative Power پیوند به صفحهٔ پایان‌نامه کارشناسی ارشد حسن فریدون
دانشگاه کلدونیان گلاسگو دکترا / حقوق اساسی ۱۳۷۴ ۱۳۷۸ The Flexibility of Shariah; Islamic Law[۲۶] پیوند به صفحهٔ پایان‌نامه دکتری حسن فریدون

آقای روحانی از جمله سیاسیونی است که ابتدای دهه 70 توسط آقای هاشمی رفسنجانی به مراکز علمی ! جهان اعزام شده و دانش! روز را از مراکز علمی علوم انسانی غربی برای طراحی نظامات مدیریتی جدید در ایران، به ایران می آورند.

هاشمی رفسنجانی با جمع کردن همراهان عمدتا از جناح چپ خود در نهاد ریاست جمهوری، مسیر را برای طراحی برنامه اول توسعه ترسیم کرده و در آن تا تهیه برنامه اول توسعه پیش رفت.

در آن دوران وضعیت داخلی مرکز تحقیقات استراتژیک و دیدگاههای سیاسی عناصر درون آن به شکل تحریریه روزنامه سلام درآمده بود و اکثریت عناصر آن مانند سعید حجاریان هم از زمان موسوی خوئینی ها در آن مرکز همکاری کرده و در دوران روحانی نیز از وزارت اطلاعات بطور کامل به نهاد ریاست جمهوری ( مرکز تحقیقات ) منتثل می شوند.

هاشمی این طیف را بازوان علمی و فکری خود می دانست و به محض شروع دوران دوم خرداد این مرکز و ساختار آن را به مجمع تشخیص مصلحت نظام منتقل نمودند. بدین لحاظ مرکز هدایت و امتداد سیاستهای کلانی که منجر به برنامه های توسعه ای شد به مجمع تشخیص مصلحت و مجددا زیر مجموعه ی آقای رفسنجانی منتقل شد.

 

 

 

 


 
 
 
تبلیغ ویـژه