الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

ای خدا . آخه کجات بزنم ؟ :)
ساعت ٩:٢٧ ‎ب.ظ روز شنبه ۳٠ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

آقا اخبار رو دیدین ؟

دیدین چیمیگه ؟

جواد خان [ ظریف ! ] ، دیدی؟

کجاش بزنم اینو آخه . بچه ها شما بگین!

حاجی! عمویی! دایـــــی! آره بابا با شومام. روتو برنگردون همین شوما دیگه. بله آقاجون خودت.

د آره دیگه. همین تو که دو دقه پیش تو تلوزون ! داشتی واسه ما پش بازو میومدی. آره دیگه با توئم چرا هی در می ری، باتوئم دیگه.

میخاستی اونموقه که داشتی پشت اون میز سخنرانی هی نویز درست می کردی بفکر این می بودی نکنه وبلاگ پاسداران بیاد بهت گیر بده ... آره آقا. بیا جلو، بیا آقا جولو کاریت ندارم خب، بیا حالا، بابا د بیا دیگه ظریف اگه نبود قورتت میدادم بیا جلو حالا، عجبا ، بیا جلو ،

آهان،

ببیــــــــــــــن،

آخه اگه تو و کنگره تونو اون نتانتانتاهوهو رو با بقیه بروبچزتون رو دور هم جم کنن، از نظر جمهوری اسلامی کلن تو یو فولوسک ! جا میشین ،

حالا یا تو این،

یا اگرم جا نشد، غصه نداره، فوقش تو این ! خیلیم اسپورته دلتم بخاد !

داداش، خداآآآآآآیی، جان من ، ببین، این تن بمیره، انصافا این یه دونه رو راست جواب بده، این تن بمیره، شما رو میزت اصلا تیرکمونم حتا، داری؟

نظامی مظامی پیش کش، میگم تیرکمون! داری؟ داااااااری؟ خب تو که خیلی داری، چیشد سوریه ات پس؟

جای بایرام لودر خالی، مردک رفته میگه همه ی گوزینه ها رو میزه!

حاجی تو رسماً اعلام کردی به یه اونجا میخای شیلیک کنی این شد، گفتی دستور رو صادر کردی رفته پی کارش، اونم به کی، پسر حافظ اسد. که اینهمه تا حالا پاچه اش رو گزیدی، حالا، آخه، میگی واسه ما تیرکمون می کشی؟

آخه بزنمت ؟

بنظر من ها، ما همین بایرام و حاجی گیرینفم بفرستیم خط واسه تو و رفیقات کافیه .

...

ای بی جنبه ی ترسو!آی خاک بر سرت این چه کاریــــــــــــــــــــــــــه !!!؟

آقا یکی اینو ببره لباسشو عوض کنه، حالا خوبه نزدمت بزنمت چیکار می کنی ! همین تو بودی داشتی سروصدا می کردی ؟ یکی ببرتش اینو آقا... پلیس ضد شورش اینو ببر بشورش !

آقا گناه من چیه ، چه کنم ، بمن چه ،این جرات رو بروشدن با بایرام و حاجی گیرینفم نداره عجب روزگاره پس چرا اینقده قیافه میاد آخه؟!

بله دیگه.وقتی میره اونجا وای میسه از این حرفها می زنه که به قد و قواره اش نمیخوره ، وایسم نیگاش کنم آخه ؟

میره اونجا ، وای میسه فکر نمی کنه امثال من داریم می بینیم، شورو می کنه اووووووو، خالی بندی خالی بندی خالی بندی ، نمیدونم چشش به کی خورده ، فکر کرده اینجا تو ایران خبریه

خدایی تقصیر جواد ایناس!یکی تقصیر جواده یکیم شدید تقصیر حاجی گیرینف !

جوادخان ، تقصیر توئه ها. گفته باشم. فکر کردی ما نفهمیدیم رفتی به اینا چی گفتی که اینقده از تو خوششون اومده، واست خودزندی می کنن اون پسره کری لالی اومده بود میگفت جواد سه بار سر من داد زد. داد که مال سه ثانیه اول ماس، چیکار کردی که اونجا مجبور شدن بگن نقطه قوتت سه تا داد بوده !!!

جواد خان ، اینا خرابکاریا توئه ها. آخه چرا اینقده شل و ولی تو پسر! بله دیگه منم هی کالباس بوخورم دائم تو فیض بوق در حال وب گردی ! باشم و هی واسه این و اون سال مسیحی تریک بگم و اینا ، بله اینا فک می کنن خبریه .

جواد خدا بگم چیکارت کنه ! اینا ، هنو یادشونه قضیه غزه رو، اونوخ واسه ما پشت بازو بیان؟ استغفرالله ربی و اتوب الیک !

جواد جون من خرابش نکن اینقده سوسول نباش بی جنبه بازی در نیار ترسو نشو دیگه کاریش ندارم که ، خب؟دارم باهاش حرف می زنم کاریش ندارم که.

اون فیض بوقتم ببند زهرم گت میش ! اه !

ببین آقا پسر.

دیگه نبینم واسه ایران از این پش چشا نازک کنیا، حالام چیزی نشده اشکاتو پاک کن تقصیر خودته تو که ما رو میشناسی غلط می کنی می ری وای میسی اونجا زرررت پرتاب می کنی.آخه همچی بزنمت کل گوزینه هات گم شه از رو میز؟

خجالت نمی کشی هان ؟ ندیدی اون نتاهولو و رفقاشون با "عشرات من فجر خامس" چه حالی شدن ؟ آخه تو از کجا میخای بیای سمت ما؟ ایرانه! حالیته ؟ ندیدی مانور بروبچز ارتشو ?!

برو حالاکاریت ندارم دیگه اینقدم گریه نکن تقصیر خودته بمن چه بچه ی بی تربیت! به مامانت بگم چه گندی زدی این وسط؟ عجب گندی هستی تو بچه. عجب گندی هستی. بور حالا. برو وا نستا اینجا...

میفرستمت دوباره مهد کودک ها ! برو میگم.

آقا اینو کتفشو بگیر بفرستش همون مهد کودک با همکلاسیاش گرگم به هوا بازی کنه ما رو بگو کیو به حرف گرفتیم خدایی !


 
کاریکاتور خارجی : فیسبوک تنها راه ارتباط با جهان بیرون !
ساعت ۱:٤٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:


 
صبح تا شب تو فیسبوکه...
ساعت ۱:۳٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:


 
با یک گل بهار نمی شود - حمایت از نهاد خانواده
ساعت ۱:٢٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:


 
طنز : فوائد مختلف رفع فیلتر از فیسبوک !
ساعت ۸:۳٠ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

این روزها دولتی‌ها قصد دارند جوانان را به تنها حق مسلمشان ! برسانند و آن هم چیزی نیست غیر از فسبوک! برای اینکه این اتفاق زودتر بیفتد، ما لیستی از اتفاقات خوبی که بعد از رفع فیلتر فیسبوک اتفاق می‌افتد را برایتان بازگو می‌کنیم:

- کاهش هزینه های خانوار ! : دیگر جوانان هزینه‌هایی بابت خرید وی‌ پی ان پرداخت نمی‌کنند و به این ترتیب هزینه‌های خانوارها کاهش پیدا کرده و در نهایت با همین صرفه‌جوییِ به ظاهر کوچک، سبد خانوارها گنده‌تر می‌شود! به عبارت بهتر، به این ترتیب با تدبیر می‌توانیم برای بزرگ کردن سبدخانوار، به جای افزایش درآمدها، از هزینه‌هایشان بکاهیم! برای همین زمینه برای قطع یارانه های مردم مساعد می شود و مشکلات مالی مردم هم تمام می شود. کلی ناهنجاری اجتماعی ناشی از بی پولی هم حل می شود. باز بگید دولت کاری بلد نیست بکند جز سخنرانی و انشا خواندن در زنگ حساب !

- رفع مشکل کمبود جمعیت ! : با رفع فیلتر فیسبوک، جوانان آزادتر می‌توانند در این محیط رفت و آمد داشته باشند و با جنس دیگر آشنا شوند و همین آشنا شدن‌ها منجر به دوستایی‌هایی خواهد شد که امید داریم به ازدواج ختم شود! به عبارت بهتر، به این ترتیب به جای آنکه بنشینیم و علت کاهش ازدواج‌ها و افزایش طلاق‌ها را در بیاوریم و امکانات ازدواج را به جوانان بدهیم، آن‌ها را در موقعیتی قرار می‌دهیم که بیشتر مزدوج شوند! توضیح: فوقش اگر دیدیم کسی با کسی ازدواج نمی‌کند، قانون می‌گذاریم هر کس یک هفته وقت دارد با یک نفر از فرندهایش ازدواج کند، وگرنه اکانت فیسبوکش را می‌ترکانیم! ببینید دولت چقدر افقهای آینده را در نظر گرفته و با راهکارهای نرم ! و ایجابی ! و فرنگی ! آخ منظورم فرهنگی بود ، دنبال افزایش جمعیت ایرانیان است ؟ به این دولت باید دست مریزاد گفت !

- افزایش سرعت دیپلماسی غیر عمومی ! : با رفع فیلتر فیسبوک، سیاست خارجی ما نیز می‌تواند بهتر عمل کند و آقای ظریف و دوستانشان بدون نیاز به فیلترشکن برای خانم اشتون و دیگر دوستانش کامنت بگذارند! ارتباط سریع تر  مســــــــــــــتقیم تر تر ! البته از نظر فنی با فیلترشکن رفتن راه مستقیم تریه به خانوم اشتون ، چون قبل از اینکه مطلب بیاد رو پروفایل ، شنود و خونده میشه ، حالا بگذریم :))

- باز شدن راه رابطه ی وزیران ایرانی با مردم ایران !! - با رفع فیلتر فیسبوک، باقی وزرایی که فیلترشکن گیرشان نیامده هم می‌توانند ارتباط بهتری با مردم ایران داشته باشند و عملکردشان را در این شبکه اجتماعی بنویسند. به این ترتیب؛ با این تدبیر، دیگر نیازی نیست که هی کنفرانس خبری بگذارند و وقتشان بیهوده در چنین جلساتی هدر شود و صرفا به خدمت‌رسانی مشغول می‌شوند. باز بگید چرا این وزیرای دولت جدید اصلا علاقه ای به ارتباط مستقیم با مردم ندارند و اینها ! عجب حرفهایی آدم میشنوه این روزا !

- بهتر شدن جلوه ی داخلی دولت !!! رئیس‌جمهور می‌تواند نود و خورده‌ای روز دیگر، با افتخار از رفع فیلتر شدن فیسبوک صحبت کند و بدین ترتیب وقت برنامه بیشتر گرفته شده و ایشان چیزهای بیشتری برای تلف کردن وقت و پوشاندن بی کاری جدی در دوره صد روزه خواهد داشت و دولت اخلاق مداران و راستگویان، دیگر لازم نیست کارهایی که آن را بی اخلاقی می دانست ، یعنی تخریب دولتهای قبل را ، برای پر کردن خلاء کاری خودش انجام دهد

- رفع معضل بیکاری ! :  و اما مهترین اتفاق خوب پس از رفع فیلتر شدن فیسبوک این است که جوانان صبح تا شب پای اینترنت می‌نشینند و فیسبوکشان را چک می‌کنند و اینطوری حسابی سرکار می‌روند! به این ترتیب معضل بیکاری هم حل سه سوته خواهد شد! دیگر شما پیدا کن یک نفر آدم را که جایی بیرون بیکار نشسته باشد. همه سر کارن در حال لایکیدن !


 
همین الآن زنگ بزن آزادش کنند!!!
ساعت ٤:۳٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٠ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

وبلاگ قدسیان نوشت :

سردار قاسم سلیمانی می گوید یکی از اشرار بزرگ سیستان و بلوچستان رو که سالها به دنبال او بودیم و هم در مسئله قاچاق مواد مخدر خیلی فعالیت می کرد و هم از تعداد زیادی از بچه های ما شهید گرفته بود رو با روشهای پیچیده اطلاعاتی برای مذاکره دعوت کردیم به منطقه ی خاصی و پس از ورود آنها به آنجا او را دستگیر کردیم و به زندان انداختیم... خیلی خوشحال بودیم...

او کسی بود که حکمش مثلا پنجاه بار اعدام بود...

در جلسه ای که خدمت مقام معظم رهبری رسیده بودیم این مسئله رو مطرح کردم و خبر دستگیری و شرح ما وقع را به ایشان گفتم و منتظر عکس العمل مثبت و خوشحالی ایشان بودم...

رهبری بلافاصله فرمودند: همین الآن زنگ بزن آزادش کنند!!!

من بدون چون و چرا زنگ زدم و بلافاصله با تعجب بسیار زیاد پرسیدم که آقا چرا؟ من اصلا متوجه نمی شم که چرا باید این کار رو می کردم؟ چرا دستور دادید آزادش کنیم؟

رهبری گفتند: مگر نمی گویی دعوتش کردیم؟

بعد از این جمله من خشکم زد و البته ایشان فرمودند: حتما دستگیرش کنید و ما هم در یک عملیات سخت دیگر دستگیرش کردیم...


 
نقدی بر مخالفتها با فیلترینگ فیسبوک : 1- دیدگاه دولت یازدهم - بخش سوم
ساعت ٩:۳٤ ‎ب.ظ روز جمعه ۸ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

در این مرحله از نقد دیدگاههای مخالف با پالایش پایگاه فیسبوک و پایگاههای مشابه، به صراحت  و مستقیماً به سراغ دیدگاههای وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی جناب آقای جنتی می رویم تا ببینیم ایشان با کدام استدلال، اظهارات خود را محکم کرده است و پاسخها به استدلالات احتمالی چیست.

جناب آقای وزیر، چاره ای نیست. به چیزی وقتی گیر می دهید که کمترین تخصصی در آن را ندارید، مجبور می شویم کمی ، آره دیگه تقریبن همین اندازه، حالا شایدم یکم بیشـــتر، بهتان گیر بدهیم . دیگه اینقد را هم تحمل ندارید ؟ بابا تحمل بفرمایید دیگه. همین قدر. بله . قول می دهیم خیلی بیشتر نشود :) خب وقتی ادبیات شما کمترین مایه های ابتدائی تخصصی کار را ندارد و در نتیجه ی این اظهارنظرهای غیر حرفه ای، شما را دائم در حال عوض کردن حرفهایتان می بینیم، چاره ای جز توجه طنز به حرفهای شما نداریم . واقعا چرا کار را به چنین طنزی کشیدید آقای وزیر. چرا ؟ چرا ؟ . اصلا این حرفهای غیرتخصصی شما باعث نمی شود که آدم همت بیشتر از طنز برای آن بگذارد ! آدم مجبور می شود با انگشتان خودتان به خودتان گیر بدهد !


 
ارشاد روحانی در راه ارشاد احمدی
ساعت ٤:٠٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٧ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

مصاحبه ی دیروز رئیس جمهور از نهاد ریاست جمهوری حرفهای فراوانی ایجاد کرد. از وضعیت حرفهای اقتصادی بسیار عجیب آقای روحانی تا رفتار زننده ی شهیدی فر، که ناگفته می گذریم .

مشرق نیوز اشاره خوبی به موضوع فرهنگ در دولت یازدهم و هشدار دهی در مورد وضعیت فرهنگ و گرایشات لیبرالیستی در ادبیات رئیس جمهور داشت که بسیار مهم و بجا بود. جالب آنکه من این بار می خواهم بگویم کار از هشدار و پیش بینی گذشته و نگرانی ها بسیار جدی است.

امیدوارم نخبگان فرهنگی کشور از زوایای پنهان و پیدای بیماری فرهنگی کشور نه برای انتقام گیریهای سیاسی بلکه برای پیداکردن نخ و خط مشترکی که در همه ی دولتها از هاشمی تا خاتمی و احمدی نژاد و روحانی همه را به سمت این آلودگیهای فرهنگی سوق می دهد درس بگیرند و به جای آنکه در زاویه ی نقد سیاسی باقی بمانند به زاویه ی بازخوانی نبرد راهبردی سهمگین نرمی که در اجزاء مدیریتی کشور اینچنین رسوب کرده است بشتابند.

...

در یک خواروبار فروشی در حال خرید بودم که با یک محصول تصویری مشکوک مواجه شدم . روی ان نوشته شده بود : کورین و سه شمشیرزن. عنوان انگلیسی Corinne & three Musketeers روی جلد آن درج شده بود. محصول تولید کشور آمریکا معرفی شده و با مجوز شماره ی 038578-13760-8 مورخ 3/7/1392 و هولوگرام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی (دولت یازدهم- آقای جنتی) اخذ شده توسط موسسه فرهنگی و نشر دیجیتال آفرین رسانه ماندگار به بازار فرستاده شده است. فورا آن را خریدم تا نگاهی دقیقتر به آن داشته باشم.

این محصول من را از همان ابتدا کمی نگران کرد...


 
راهنمای کاربردی و گام به گام فیلتر کردن گوگل
ساعت ٩:۳٠ ‎ب.ظ روز جمعه ۱ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

محمد صالح مفتاح که چند روز پیش در برنامه ای رادیویی مناظره ای بسیار خوب در حوزه ی فیلترینگ فیسبوک داشتیم، چندروزی است مطلبی بسیار خوب با عنوان "راهنمای کاربردی و گام به گام فیلتر کردن گوگل" در حوزه سیاستهای مدیریتی فضای مجازی نوشته است.

من این مطلب را از برکات مناظراتی می دانم که شروع شده . به مفتاح هم گفتم . همین فرمان برویم همه چیز خوب می شود. بالاخره اختلاف نظرهایی هست که با اظهار نظر برطرف می شود. حرفهایی هم با هم بعد از برنامه زدیم که جوازی از ایشان برای بازنشرش ندارم و میگذرم اما فقط نوید روشنایی و مثبت است که از این روند می بینم. این مطلب را بخوانید . وقتی دیدگاه ایشان در مورد گوگل که از نظر من از فیسبوک خطرناک تر است این است، می توان دیدگاه امروز ایشان در مورد شبکه ای مانند فیسبوک را نیز درک کرد. قاعده ها همان قاعده است. خودشان هم همان خطوط اول ، اشاره ای کرده اند که به فال نیک می گیریم. بدون اطاله ی کلام ، مطلب خوب آقای مفتاح را با هم می خوانیم :


 
بگذارید فرض کنیم که فیس‌بوک اصلا جاسوس نیست
ساعت ۸:۳٧ ‎ب.ظ روز جمعه ۱ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

حسن میثمی در الف در مطلبی تحت عنوان "بگذارید فرض کنیم که فیس‌بوک اصلا جاسوس نیست"به زیبایی نوشته است که :

این روزها این جمله را در فضای مجازی کم نشنیده‌ایم: «فیس‌بوک به‌زودی رفع فیلتر خواهد شد.» شاهد ادعای این گمانه هم حضور چند تن از اعضای هیأت دولت در این شبکه اجتماعی و عنایت ویژه اکبر هاشمی رفسنجانی به «پدیده مبارک ِ فیس‌بوک» است. ما هم در این‌جا فرض می‌کنیم این شبکه در آستانه باز شدن در ایران است.

البته پیش‌نیاز این فرض، یک فرض دیگر است که پذیرش‌اش به این سادگی‌ها نیست، اما مجبوریم آن را هم تصور کنیم.

آن‌هم این‌که فیس‌بوک به هیچ‌وجه یک ابزار جاسوسی و سرقت اطلاعات نیست و نه از لحاظ شخصی و نه از لحاظ ملی برای کشور ما و مردمِ کشور ما مشکلی ایجاد نمی‌کند. از طرف دیگر هم فرض می‌کنیم که از لحاظ قانونی، دولت رأسا این توانایی را دارد که تصمیم به رفع فیلتر این سایت بگیرد و نیازی به سیاست‌گذاری توسط شورای‌عالی فضای مجازی ندارد.


 
نقدی بر مخالفتها با فیلترینگ فیسبوک : 1- دیدگاه دولت یازدهم - بخش دوم
ساعت ٦:٢٢ ‎ب.ظ روز جمعه ۱ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

تلاش خواهد شد تا در بخش دوم و سایر بخشهای شماره ی 1 از این بررسی ، دیدگاههای رسمی منتشره مربوط به دولت یازدهم در حمایت از این شبکه امنیتی که مدیریت صهیونیزم بین الملل بر آن واضح بوده - و به تعبیر اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی دشمن تصور می کرد که با این شبکه های اجتماعی از جمله فیسبوک و توئیتر می تواند جمهوری اسلامی را براندازی نماید و در برنامه های براندازانه ی دشمن علیه این انقلاب و نظام از جایگاه تعریف شده ای برخوردار است - را به دقت بررسی و استدلالهای موافقت با این پایگاه را بررسی نمائیم .

در بررسی انگیزه ی اقدامات دولت در این موضوع مباحثی در شماره قبل طرح شد. اما در این قسمت قصد داریم تا متن موضعگیریها را بررسی کرده و در صورت وجود رگه هایی از استدلال در آنها ، پاسخی مقتضی بدهیم .در این بخش ، تیتر جنجالی و مطلب سطحی روزنامه ایران در این موضوع مورد بررسی قرار می گیرد.


 
نقدی بر مخالفتها با فیلترینگ فیسبوک : 1- دیدگاه دولت یازدهم - بخش اول
ساعت ۱۱:٠٢ ‎ق.ظ روز جمعه ۱ آذر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

یکی از مشکلاتی که تا امروز دست به گریبان بررسی عاقلانه و دقیق مباحث مختلف حوزه فناورزی اطلاعات و مصادیق خاص آن مانند موضوع فیلترینگ فیسبوک بوده است، نیت و علاقه ی طیف منتقد فیلترینگ فیسبوک به فرار از گفتگو در قالب مناظره ای، یا گفتگو در فضایی بدون خشونت لفظی است.

استفاده از تریبونهای یکطرفه ای مانند روزنامه ها، انتشار مطالب یکطرفه در پایگاههای خبری که امکان ارائه نظرات در عمومی آنها با نظارت پیش از نظر همراه است ( که اصل آن هیچ ایرادی ندارد بشرطی که منجر به جلوگیری از انتشار پاسخ دقیق به متن منتشره نشود ! ) و جوسازیهای ممتد رسانه ای به شکل توهین های مستقیم و غیرمستقیم اما مخصوصاً با محتوای نامربوط به دیدگاه، به شخصیت و خانواده و حریم اخلاقی و اجتماعی موافقان پالایش این پایگاهها از جمله اقداماتی است که از سوی این طیف دنبال شده است. هرچند رفتارهای این افراد متناسب با شخصیت، دیدگاه سیاسی و اهداف و نیات پشت پرده متفاوت است لیکن این گونه اعمال در میان این طیف شیوع داشته و طیف مشخص و مهمی از این افراد در این گونه اعمال مشترکند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه