الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

فتنه 88 اقتصاد کشور را عقب انداخت
ساعت ٥:٠۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1392/2/29/326770_714.jpg

طبقه هفتم اتاق بازرگانی تهران محل قرار ما با یحیی آل‌اسحاق، رئیس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن و کشاورزی تهران بود تا برای بررسی اقتصاد کشور در دوران فتنه، حرف‌های یحیی آل‌اسحاق را به عنوان یکی از چهره‌های مطرح اقتصاددان کشور بشنویم. کسی که معتقد است فتنه ضربات سنگینی به اقتصاد کشور وارد کرد و پیشرفت کشور را برای تأمین رفاه مردم عقب انداخت.

قبل از اینکه مصاحبه را شروع کنیم آیه "وَلَوْ أَنَّ أَهْلَ الْقُرَى آَمَنُوا وَاتَّقَوْا لَفَتَحْنَا عَلَیْهِمْ بَرَکَاتٍ مِنَ السَّمَاءِ وَالْأَرْضِ وَلَکِنْ کَذَّبُوا فَأَخَذْنَاهُمْ بِمَا کَانُوا یَکْسِبُونَ " از سوره الأعراف را برایمان خواند و گفت:"آیه متناسب با گفت‌وگوی ماست"، آیه‌ای که در آن خداوند می‌فرماید:"اگر مردمی که در شهرها و آبادی‌ها زندگی دارند ایمان بیاورند و تقوی پیشه کنند برکات آسمان و زمین را بر آنها می‏گشائیم ولی (آنها حقایق را) تکذیب کردند ما هم آنان را به کیفر اعمالشان مجازات کردیم."

 مشروح گفت‌وگوی یحیی آل‌اسحاق با تسنیم را در زیر می‌خوانید:

  بسم‌الله الرحمن الرحیم. آقای آل‌اسحاق ممنونم از فرصتی که در اختیار ما گذاشتید تا بتوانیم از اظهارات و نظرات شما استفاده کنیم. قبلاً گفته بودید که بعد از انتخابات ریاست جمهوری دهم به آقای موسوی می‌گویید آشوب و ایجاد ناامنی در کشور خسارت اقتصادی بزرگی به کشور وارد می‌کند. با توجه اینکه شما از کارشناسان و مسئولان اقتصادی کشور هستید، فتنه سال 88 چه ضرباتی را از بُعد اقتصادی به کشور وارد کرد و سرمایه‌گذاری در کشور چه تأثیری از فتنه 88 گرفت؟

آل اسحاق: بسم‌الله الرحمن الرحیم. دو عامل عمده در اقتصاد وجود دارد؛ یکی باعث می‌شود که تمام منابع و توانایی‌های مثبت به منصه ظهور برسد و از امکانات حداکثر استفاده شود، یکی هم نقطه مقابل است که تمام منابع را از بین می‌برد و نتیجه را به حداقل می‌رساند. این دو عامل چیست؟ در هر اقتصادی و در هر جای دنیا "ثبات" در اقتصاد عامل رشد، توسعه، برنامه‌ریزی و سرمایه‌گذاری است و همه شاخص‌های اقتصادی به گونه‌ای بسیار معنی‌دار و کاملاً مرتبط با "ثبات" است.

نمی‌شود تصور کرد که یک اقتصادی در محیطی متلاطم و غیر قابل برنامه‌ریزی رشد کند. در نقطه مقابل، هر فضایی یا کشور یا بنگاهی دچار تلاطم شد، تمام منابع آن از بین می‌رود و به حداقل می‌رسد، لذا در اقتصاد که تحت عنوان "امنیت" تعبیر کردید، شاخص‌های مختلفی هست و رابطه بین "امنیت" و "ثبات" با "سرمایه‌گذاری" و "توسعه اقتصادی" منحنی تیزی دارد.

به مجرد اینکه فضایی ناامن می‌شود اولین کاری که می‌شود این است که سرمایه‌گذار ترمز می‌کند، به مجرد اینکه شبهه‌ای برای سرمایه‌گذار پیش می‌آید ترمز می‌کند و می‌گوید صبر کنیم که این هوای گرد و خاکی صاف شود تا ببینم چه اتفاقی می‌افتد و سرمایه‌گذاری نمی‌کند. وقتی هم مقداری جلو می‌رود، به تشخیص خودش، نه شخص دیگری، برآوردی از مجموعه فضای کشور یا فضای محیط کار می‌کند، اگر ببیند خیلی ناامن است، سرمایه را فراری می‌دهد و می‌گوید من کلی خون دل خوردم و پس‌انداز کردم، عن‌قریب است که به باد فنا رود، بنابراین اموال خودش را حتی به نصف یا ثلث قیمت می‌فروشد یا تبدیل می‌کند و الفرار و به جای امنی می‌رود.

البته فقط در ایران اینطور نیست، در هر کجای دنیا بروید همین طور است، وقتی سرمایه‌گذار احساس ناامنی کند، منابع انسانی احساس ناامنی کند، آدم‌ها این حس را کنند، فرار را بر قرار ترجیح می‌دهند. این یک قاعده کلی اقتصاد در همه جای دنیاست.

http://ilna.ir/news/mi_news/Original/1392/01/Small/59790.jpg  در دیداری که با آقای موسوی داشتید، این مطالب را گفتید؟

آل اسحاق: در دیدار با آقای موسوی قرار بود هر کدام یک‌جوری به او بگوییم که ما از دور چه می‌بینیم، یعنی به‌عنوان یک چراغ بگوییم که ما داریم این طور می‌بینیم، هر کسی از زاویه‌ای می‌بیند، یکی سیاسی، یکی اجتماعی و من از زاویه اقتصادی گفتم آقای مهندس موسوی من به عنوان یک مسئول اقتصادی می‌بینم بعد از شرایط جنگ که وضعیت به آرامش رسیده و سرمایه‌ها برمی‌گردد و مردم امیداوار شده‌اند و سرمایه‌گذاری می‌کنند و امیدهایی به تولید و رشد و توسعه است و بوی آن می‌آید که اگر این حرکت ادامه یابد، محیط متلاطم شود.

بر اساس قاعده کلی که عرض کردم تمام زحمات به باد فنا می‌رود و دوباره به دست‌انداز می‌افتیم، بعد باید کلی زحمت کشیده شود تا فضای اعتماد ایجاد شود که سرمایه‌گذاران برگردند، اعتمادسازی کلی وقت می‌برد و خون دل می‌خواهد که یک سرمایه‌گذار و فعال اقتصادی داخلی و خارجی اعتماد کند. دلیلش این است که سرمایه‌گذاری بلند مدت است، یعنی یک سرمایه‌گذار آجری در کارخانه می‌گذارد تا تولید از آنجا بیرون آید، حداقل 4 سال طول می‌کشد که نتیجه بگیرد و کارخانه اداره شود، بنابراین تا زمانی این روند طی شود و حداقل 4-5 سال باید ثبات ببیند.

حالا اگر سرمایه‌گذار ببیند که همه چیز به هم می‌ریزد، اصلا سرمایه‌گذاری نمی‌کند، حد اقل باید دورنمای 4-5 ساله را ببیند که فضا امن و مرتب است تا سرمایه‌گذاری کند، پس اعتمادسازی خیلی کار سختی است ولی برعکس بی‌اعتمادی با دو سخنرانی ایجاد می‌شود و با 4 حادثه همه چیز به هم می‌ریزد. یعنی اگر همه چیز به هم ریخت و اوضاع به هم خورد، کلی باید وقت صرف شود تا درست شود.

گفتم که آقای مهندس موسوی من وارد مسائل سیاسی شما نمی‌شوم، دیگر آقایان صحبت کردند و خودتان می‌دانید ولی آنچه که من دارم استشمام می‌کنم این است که به فضای امن ضربه می‌خورد، این کار را نکنید، از راهی بروید که این اعتماد از بین نرود، کاری کنید منابع کشور که برایشان خون دل خورده شده از بین نرود، ما کلی در دوران جنگ بودیم و بعد از آن تحریم‌ها بوده و آرام آرام فضا رو به آرامش اقتصادی می‌رود.

ضمن اینکه این فضا را فقط در محیطی در راستای خودمان نداریم، از اول ایجاد این انقلاب ما دشمنانی داشتیم و عده‌ای فهمیدند این انقلاب با ریشه آنها مخالفت دارد. علت اینکه به ما مرکز شرارت می‌گویند از نظر خودشان درست برآورد کرده‌اند، نظام مهندسی شده‌ای در دنیا هست که دنیا را اداره می‌کند، قدرتی غالب 20 کشور که تمام دنیا را مدیریت می‌کنند، می‌خواهند همه چیز را در یک دایره مهندسی خودشان تحت کنترل داشته باشند ولی با انقلاب اسلامی ما از این دایره بیرون آمدیم.

آنها همه تلاش می‌کنند که ما را سر جای خود برگردانند، این جنگ 8 ساله و تمام برخوردهای این سی‌و‌چند ساله همه به خاطر این است که می‌گویند شما دو حادثه ایجاد کردید، یکی اینکه از این مدار بیرون رفتید و اینکه منطقه را به هم می‌زنید، لذا این مهندسی دارد به هم می خورد و قطعا با ما درگیرند و هیچ شکی در این نیست. بنابراین از هر حادثه‌ای که اتفاق می‌افتد می‌خواهند از همه سازمان‌های اطلاعاتی، سازمان‌های 400 ساله و تجربیاتی که در کشورهای مختلف برای استعمار داشتند استفاده کنند تا این اتفاق نیفتد.

به ویژه اینکه در قرن اخیر یک جنگی به اسم جنگ اقتصادی به صورت تئوریک و عملیاتی راه افتاد، البته یک عده قبول ندارد و می‌گویند اقتصاد تعامل و معامله ست و اصلاً با جنگ کاری ندارد. ما یک جنگ زمینی، یک جنگ سایبری و یک جنگ هوایی داریم ولی یک جنگی که امروزه غالب است، "جنگ اقتصادی" است. یعنی ستاد عملیاتی، افسران اجرایی و ... دارد، دقیقا مانند یک جنگ.

نکاتی که می‌خواستم ضمنی به آقای موسوی عرض کنم همین‌ها بود؛ همان‌طور که در جنگ مرزها را تهدید می‌کنند، در جنگ اقتصادی اگر بناست تهدید اقتصادی کنند، خمیرمایه تهدید آنها ناامنی داخلی و عدم ثبات و جنگ روانی است، یعنی ابزارهایی که دارند این است، کما اینکه الان می‌بینیم که تحریم‌ها همین برنامه را دارند.

ابزار ضربه زدن در جنگ زمینی موشک زدن به مرزهاست و در جنگ اقتصادی متلاطم کردن اقتصاد کشور، ایجاد جنگ روانی و عدم اعتماد ایجاد کردن، فرصت‌ها را سوزاندن و عدم امکان سرمایه‌گذاری و مسیرهای شفاف و قانونی، بی‌راهه کردن و زندگی را از عادی به غیرعادی منحرف کردن است. فرض کنید اگر ما در واردات از مسیر قانونی برویم، هزینه‌هایی داریم ولی اگر بخواهیم مویرگی و از راه قاچاق برویم باید حداقل 20 درصد گران زندگی کنیم، دسترسی به مواد اولیه و منابع و بازار به هم می‌ریزد، اصلاً ساختار کاملاً به هم می‌ریزد.

از این رو چیزی که من خدمت آقای مهندس عرض کردم، این بود که شما که سرتان در حساب و کتاب است، بالاخره نخست وزیر این کشور بودید و جنگ را دیدید، الان همه این‌ها تمام شده، داریم به آرامشی که منشأ یک پرش است می‌رسیم، این فضای تلاطم ابزاری در دست دشمن می‌دهد که عالماً و عامداً از آن استفاده خواهد کرد و پالسی می‌دهیم که او بکوبد، این پالس را ندهیم. دلسوزانه خدمت شما می‌گوییم.

  در رابطه با اظهارات و استدال‌های شما آقای موسوی مطلبی نگفت و نظری نداشت؟

آل‌اسحاق: دوستانی که به دیدار آقای موسوی رفته بودند، قرار بود ناصحانه حرف بزنند و اول جلسه هم گفتند ما برای شما احترام قائلیم و نخست وزیر امام (ره) بودید و مدیریت جنگ کردید، خانواده شما و خودتان را می‌شناسم، شما در مسیر انقلاب سرمایه‌گذاری کرده‌اید، گفتیم به عنوان چشم و گوش شما می‌گوییم اینطوری است. ایشان در برخورد اول مخصوصا در قضیه اقتصادی گفت که ما این‌ها را قبول داریم.

  آقای موسوی قبول داشت اقدامات و کاری‌هایی که می‌خواهد انجام دهد ضربه بزرگی را به اقتصاد کشور می‌زند؟

آل‌اسحاق: بله. گفتیم که اگر این اتفاق بیفتد وضعیت اقتصادی ضربه می‌خورد، البته در مورد مسائل سیاسی و اجتماعی نیز صحبت کرده بودیم. آقای موسوی گفت شما نگران نباشید من خودم بسیجی هستم و با تمام وجود با انقلاب آمده‌ام و سرمایه‌گذاری کرده‌ام و هستم، خانواده من و خود من همه در مسیر انقلابیم و شما نگران نباشید، من حواسم هست و مواظب هستم که به اصل نظام لطمه نخورد ولی می‌گفت به من ظلم شده است.

دوباره در دور دوم صحبت گفتیم که خیلی خوب، اینکه به شما ظلم شده برآوردی است که شما دارید و الان در مقام قضاوت نیستیم، اگر هم می‌خواهید احقاق حق کنید در چارچوب نظام جلو بروید، در چارچوبی بروید که از لحاظ اقتصادی لطمه نزند.گفت اصلا شما نگران نباشید من اصلا نمی‌خواهم اصل نظام را زیر سئوال ببرم، در آن جلسه خوشحال شدیم که الحمدلله حل شد.

وقتی سوار آسانسور شدیم ناگهان دیدیم که جمعیت کثیری اطراف آقای مهندس را گرفتند، خدا آقای عسگر اولادی را رحمت کند، نگاهی به اطرافیان کرد و گفت بعید می‌دانم این‌ها بگذارند آقای  مهندس درست تصمیم بگیرد.

http://www.bultannews.com/files/fa/news/1391/2/3/81953_533.jpg  چه کسانی بودند؟‌

آل‌اسحاق: نمی‌دانم ولی به دلیل اینکه آقای عسگراولادی سابقه آنها را می‌دانست، در همان آسانسور گفت من بعید می‌دانم که آقای موسوی بتواند از دست این‌ها خلاصی پیدا کند، خدا کند نجات پیدا کند.

  به همان بحث اقتصادی برگردیم، گفتید وقتی ثبات در کشور نباید سرمایه‌گذاری هم کاهش پیدا می‌کند و حتی منابع نابود می‌شود. این مسئله ارتباط مستقیمی با بخش خصوصی هم دارد. در بخش خصوصی چه ضربه‌ای به کشور وارد شد؟

آل‌اسحاق: بله، وقتی تحرک ایجاد کند مربوط به بخش خصوصی است و تصمیم‌گیری آنها مربوط به برداشت شخصی خودشان است و اگر فضا را ناامن ببینند ترمز می‌کنند و سرمایه‌گذاری نمی‌کنند و همکاری‌های بین المللی آنها نیز آشفته می‌شود. واقعا ضربه اقتصادی خیلی بزرگی به کشور در همه بخش‌ها بود.

  گفتید بعد از اینکه دوران جنگ را پشت سر گذاشتیم رفته رفته به ثبات رسیدیم و در سال 88 آماده پرش اقتصادی بودیم، فتنه سال 88 جلوی پرش نظام را در بحث اقتصادی گرفت و باعث شد زحمات چندین ساله از بین برود؟

آل‌اسحاق: بله ضربه زد، هیچ شک نکنید... قطعاً ضربه زد و اینکه ما را در زمینه اقتصادی عقب انداخت و فرصت را از دست داد، شکی در آن نیست و کسی هم نمی‌تواند رد کند، این منطق برای هر تحلیلگر اقتصادی کاملاً روشن است.

  در اینجا مسئله رفاه مردم نیز تحت الشعاع قرار می‌گیرد، به عبارتی پرش برای تأمین رفاه مردم نیز به دلیل حوادث سال 88 با مشکل مواجه شد و عقب افتاد؟

آل اسحاق: بله، وقتی تلاطم شود و رشد اقتصادی به هم بخورد، مشکلاتی برای مردم ایجاد می‌کند. وقتی جنگ روانی ایجاد شود، منابع و عرضه کم می‌شود و تقاضا زیاد می‌شود، همه آن شاخص‌ها به هم می‌ریزد و به تبع آن تعادلات به هم می‌ریزد، اقتصاد در چارچوب یک تعادل سامان پیدا می‌کند، اگر تعادل به هم بریزد، همه شاخص‌ها به هم می‌ریزد. اگر ضربان قلب آدم به هم بخورد، چشم، تنفس و راه رفتن و ... مشکل پیدا می‌کند، این‌ها مراکز حساس هسته فنی هستند و هسته اصلی این بالانس به هم بخورد همه چیز بهم می‌ریزد. بالانس اقتصاد هم با این فتنه به هم خورد و متلاطم شد.

  در دوران اغتشاشات و فضای ناامنی که در فتنه سال 88 ایجاد شد، شیب افزایش قیمت ارز با سرعت به بالا رفت و ما شاهد افزایش قیمت ارز بودیم که با این مسئله حتی دولت وقت با وارد کردن دارو هم با مشکل مواجه شد و اگر هم وارد می‌کرد افزایش قیمت خیلی زیادی به تبع افزایش قیمت ارز داشت. فتنه سال 88 چه تأثیری بر افزایش قیمت ارز و اختلالات بازار ارز داشت؟

آل‌اسحاق: برای اینکه بحث ریشه‌ای شود تا مخاطبین استفاده کنند باید بگویم که کف مسئله نرخ ارز این است که در چند حوزه اثر جدی دارد، یکی نرخ ارز و یکی نوسانات نرخ ارز. اگر نرخ ارز بالا رود یا منحنی آن تند تند به هم بریزد روی مصرف کننده، یعنی عامه مردم اثر منفی دارد، هر چه منحنی بالاتر برود ارزها گران‌تر شده و درنتیجه واردات و تولیدات داخلی گران‌تر شود، لذا مصرف کننده ضربه می‌بیند.

مخصوصا اگر نوسانی حرکت کند و متلاطم شود، قدرت تصمیم‌گیری را  از بین می‌برد، لذا آن کسی که کالا دارد، نمی‌فروشد و آن کس که کالا ندارد بیشتر می‌خواهد بخرد و این باعث می‌شود که مصرف کننده هم به دلیل افزایش قیمت و هم تلاطم ضربه بخورد. برای تولید کننده نیز چون می‌خواهد مواد اولیه و قطعات تهیه کند، تلاطم و نرخ بالا ضربه می‌زند و برای دولت که منابع عظیم آن تأمین ارز است و درآمدهای نفتی باید به دلار تبدیل شود و آن هم به ریال، هم قیمت این ارز مهم است و هم مقدار آن.

الان چرا بودجه به مشکل برخورد؟ زیرا قیمت نفت از 100 دلار به 60-70 دلار رسیده و تمام منابع بودجه و برنامه‌ریزی‌ها به هم ریخت. هنچنین برای صادر کننده در چند حوزه نقش دارد. پس تلاطم نرخ ارز و قیمت نرخ ارز خیلی مهم است.

http://khabareghtesadi.com/files/fa/news/1391/1/2/1371_414.jpg

در آن شرایط چه اتفاقی افتاد؟ نرخ ارز تابع عرضه و تقاضای ارز است؛ چه مقدار ارز بیاید و چه مقدار از آن تقاضا باشد، اگر مقدار عرضه ارز با تقاضای آن بالانس باشد، قیمت خود را نگه می‌دارد ولی اگر طوری شود که عرضه کم شود و تقاضا زیاد شود قیمت بالا می‌رود. با فتنه 88 چه شد؟ با آن فتنه عرضه ارز کم شد و کسانی که پول داشتند، صادر کننده‌ها، جریانات فروش نفت و صادرات لطمه دیدند و هم صادرات نفتی و هم غیر نفتی و عرضه ارز کم شد.

کسانی که ارز داشتند و به داخل کالا می‌آوردند، دیگر به داخل کالا نیاوردند، زیرا اوضاع نا امن بود، پس عرضه ارز کم شد. در نقطه مقابل اینکه تقاضای ارز خیلی کم شد، یک عده پولشان را به دلار تبدیل کردند، عده‌ای پولشان را به خارج انتقال دادند، یک عده فکر کردند که بهترین چیز ارز است و زندگی خود را فروختند و ارز خریدند، بنابراین تقاضای کاذب و غیرکاذب روانی بالا رفت، یعنی دو شاخه تاثیرگذار آسیب دید، هم عرضه کم شد و هم تقاضا بالا رفت و به هم ریخت و قیمت را بالا برد و مصرف کننده و تولید کننده و کل اقتصاد به هم ریخت و جنگ روانی ایجاد کرد.

یادم نمی‌رود که به خیاطی رفته بودم، دیدم که رئیس خیاطی داد و بیداد می‌کند، گفتم چه شده حاج‌آقا؟ گفت که نمی‌دانی ارز چه بلایی سر ما آورد، این کارگر به جای اینکه کت و شلوار بدوزد دلالی می‌کند و خرید و فروش ارز می‌کند، بعد سر آنها داد و بیداد می‌کرد. در یک خیاطی، خیاط از این تلاطم دادش به هوا رفته بود، چون هر کسی که 10 یا 20 تومان پول داشت به جای سوزن زدن سراغ خرید و فروش ارز رفته بود.

هنوزم که هنوز است من عرض می‌کنم، آنچه که باعث رشد و توسعه اقتصادی است، ثبات اقتصادی و ایجاد فضای امن است. همین الان مذاکرات هسته‌ای و تحریم‌ها را ببیند، اگر دشمن زرنگی کند و مهارت به خرج دهد و بتواند در حوزه اقتصادی تلاطم ایجاد کند و اگر بانک مرکزی مهار نرخ ارز را به دست نگیرد و آنها در مذاکرات احساس کنند که اثر کرده‌اند، از تمام قدرت جنگ روانی، داخلی، خارجی، دوستان داخلی، ارتباطات بین‌المللی و رسانه‌هایشان استفاده می‌کنند تا این فضای جنگ روانی را توأم با جنگ اقتصادی به هم تلفیق کند تا به اهدافشان برسند، لذا در آن مقطع حتماً یکی از مسائلی که بود، اثر فتنه 88 در تلاطمات ارزی بود که  تلاطمات اقتصادی در پی داشت.

  یکی از  بحث‌هایی که در رابطه با فضای ایجاد شده از فتنه 88 بر اقتصاد کشور تأثیر داشت، تورم و رکود در دوران آشوب‌ها و اغتشاشات فتنه‌گران بود. فتنه 88 چه تأثیری بر تورم و رکود داشت؟

http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1391/11/17/789387_893.jpg

   آل‌اسحاق: ریشه آن در حوزه اقتصاد به عدم ایجاد ثبات، محیط متلاطم و غیر قابل پیش‌بینی، فضا را برای جنگی روانی آماده کردن، عدم امکان تصمیم‌گیری، عدم سرمایه‌گذاری، عدم تلاش برای رشد اقتصادی و ... برمی‌گردد، نتیجه همه این‌ها رکود و جلوگیری از رشد اقتصادی است. یعنی نخ تسبیح داستان بحث ثبات و تلاطم است.

خدا وکیلی اگر همان اندازه به سمت تقوا رفت و تقوا مراعات می‌شد برکات خدا می‌آمد و حتما ایشان به حق خودشان می‌رسیدند و به نظر من گیر اصلی این است. به خودم می‌گویم: نباید این شاخص را از دست می‌دهیم. اگر در همان سطحی که می‌فهمم و همین الانی که با شما صحبت می‌کنم در نظر بگیرم که این صحبت‌های من چقدر مورد رضایت خداست و آن مقداری از حرف‌های من که به خاطر خلوص و خدا هست، خدا عمل و حرف خالص را صعود می‌دهد ولی در نقطه مقابل عمل ناخالص را بر سر آدم می‌زند.

ما باید این را باور داشته باشیم و مراعات رضای خدا کلید همه چیز است و عدم مراعات کلید همه بدبختی‌هاست و فرد و جامعه و حزب و گروه همین است. عذر می‌خواهم که دائما تکرار می‌کنم، تکرارم به خاطر این است که حل‌المسائل در دست ماست، کلی دستمان است و تاریخ هم داریم، برای ما باید عبرت شود.

ما از نظر اقتصاد، شعار نمی‌دهم، من به عنوان کسی که موهایش را در این مسیر سفید کرده و حداقل 40 سال در حوزه های اقتصادی، استراتژی و تصمیم‌گیری، بنگاه‌داری و .. بودم و دائم در حوزه اقتصاد سیر کرده‌ام، می‌گویم کشور از نظر منابع اقتصادی نسبت به کشورهای مثل خودش کم ندارد که هیچ، زیاد هم دارد، یعنی منابع انسانی که عمده‌ترین آورده اقتصادی در جهان امروز است نزد ماست، ما بیشترین منبع انسانی را داریم، چه از نظر تعداد و چه سن که سن عمده کشور پایین 30 سال هستند و ما بالای 5 میلیون فارغ التحصیل و دانشجو داریم و اصلاً از لحاظ منابع انسانی مشکل نداریم، بلکه بالا هم هستیم.

از نظر منابع طبیعی، نفت و گاز و انرژی و معادن و موقعیت جغرافیایی over (بالا) هستیم و دومین کشور دارنده نفت و گاز جهانیم و از نظر منابع نیز یک جدول مندلیف هستیم و هر چیزی بخواهیم در کشور هست ولی دست نخورده مانده است. موقعیت جغرافیایی و ژئوپلتیک انحصاری در دنیا هستیم و با 15 کشور همسایه هستیم. اصلاً عامل بالانس منطقه‌ایم، دروازه ورودی برای 15 کشور هستیم و بازار 500 میلیون نفری اطرافمان داریم که به همکاری‌‌های ما تشنه‌اند.

خلاصه سابقه تاریخی و هوش و استعداد ما زبانزد است، ما ایرانی هستیم و تازه به دوران رسیده نیستیم، در طول تاریخ جهان، ادعا نیست بلکه واقعیت است، روزی یا 24 ساعتی نیست که کشوری به نام ایران نباشد، کوچک شدیم ولی ایران به عنوان ایران بوده و در مقابل همه حوادث ایستاده و نسل ما از آریایی‌هاست و ضریب هوشی ما از متوسط جهان به بالاست. این‌ها شعار نیست بلکه واقعیتی است.

این ویژگی‌ها به اسلام وصل شد، ناب‌ترین رشته اسلام یعنی شیعه، ما یک قدرت هویتی شخصیتی تاریخی داریم و مرکزیتی داریم و اعتقاد حتمی، جزمی و قطعی داریم آتیه جهان از نوع اعتقادات ما خواهد بو. خیلی صریح عرض کنم که جهان به دست حضرت حجت (عج)خواهد بود، از نوع اعتقادات ماست، چنین امید جدی و قطعی را داریم، پس ما مرکزی اقتداریم.

بهترین موقعیت جغرافیایی، منابع و نیروی انسانی در منطقه خاورمیانه‌ای را داریم که خود جهان به آن قلب زمین می‌گویند. تمام حوادث تاریخ از اینجا اتفاق افتاده و علت اینکه از ما نگران هستند این است که ما بالقوه و بالذات قدرت داریم، آن چیزی که ما را محدود کند و نگذاشته از منابعمان استفاده کنیم تنوع انتقادات، تفرقه‌ها و نابسامانی‌ها و فتنه‌هاست.

متأسفانه انواع مختلف این فتنه‌ها آمده و رفته، تا آمدیم تکان بخوریم ضربه وارد شد ولی خوشبختاتنه بدنه قوی است، حوادث مانند مغول پیش آمد ولی ما دوباره از مغول سلطان محمد گذشتیم و خواجه نصیر طوسی آمد و مغول را در خودش هضم کرد، یعنی این بدنه و فرهنگ  قوی است و حوادث را قورت می‌دهد و ما با این مسائل آنچه را که در توان اقتصادی خود نشان داده‌ایم این است که به واقع اگر یک نسخه اقتصادی درست را مراعات کنیم، جزو اول‌های جهانیم، یعنی بالقوه را داریم.

جای نگرانی این است که از منابع خود درست استفاده نمی‌کنیم، خوشبختانه اقتصاد مقاومتی مطرح شد و اگر بتوان جلو رفت و دوستان خوب و دلسوز ما باید بدانند که حوزه اقتصاد حوزه‌ای شدنی است، به آن ضربه نزنیم و دست‌به‌دست هم دهیم و خیلی مسائل سیاسی را در حوزه اقتصادی وارد نکنیم.

  بعد از فتنه سال 88 غرب به بهانه‌های مختلفی ایران را تحریم کرد و حتی قطعنامه 1921 نیز در همان دوران علیه ایران صادر شد. آقای دانشجو هم می‌گفتند حتی تحریم‌ها به بخش علمی هم رسید و دشمن سعی داشت با تحریم علمی انتقام شکست خود را در فتنه 88 بگیرد. تحریم‌های بین‌اللملی در سال 88 به چه صورت بود؟

http://www.karafariniconference.com/files_site/news/r_33_140921172118.jpgآل‌اسحاق: فتنه88 امیدی به آنها داد که فشارها مؤثر است، لذا سعی کرد فشار را بیشتر کند و در همه حوزه‌ها تحریم‌ها انجام شد. وقتی تحریم روابط بانکی می‌کنند، یعنی اجازه نقل و انتقال پول نمی‌دهند، بنابراین نه صادرات و نه واردات می‌توان انجام داد و این یک نخ تسبیح است. نشستن روی شبکه ارتباطات پولی و مالی باعث می‌شود تمام شبکه را تحت کنترل خود درآورند.

  ارتباط "فتنه" و "اقتصاد" را چگونه می‌دانید؟

آل‌اسحاق: من عرض می‌کنم که این دو واژه "فتنه" و "اقتصاد" بدون مصداق، کاملا بیان‌گر و مشخص است و جایی که فتنه اتفاق افتاد یعنی ثبات نیست و تلاطم هست و اعتماد و آرامش نیست و این مفهوم اقتصادی این چند واژه، به معنای عدم سرمایه‌گذاری و عدم تولید و فرار سرمایه و گرانی و تورم و آشفتگی که اصلاً احتیاج به بحث ندارد و لغت فتنه با ملحقات و تعاریفش و لغت اقتصاد با ملحقاتش روشنایی و تاریکی است، هر جا فتنه اتفاق افتاد، اقتصاد هم افت خواهد کرد، حالا به ضریب این فتنه و گستردگی و عمق آن آشفتگی اتفاق می‌افتد، اصلا نمی‌شود تصور کرد فتنه‌ای باشد و در سطح ملی به اقتصاد لطمه نخورد.

تسنیم: ممنونم از فرصتی که در اختیار ما گذاشتید تا بتوانیم در خدمت شما باشیم...


 
ما عاشق مبارزه با اسرائیلیم
ساعت ۱۱:٥۸ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:


 
پنجره های تشنه
ساعت ۱۱:٤٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٩ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

در آستانه‌ی اربعین حسینی و همزمان با حضور میلیونی عاشقان ثارالله در راهپیمایی عظیم اربعین، در جوار بارگاه ملکوتی حضرت سیدالشهداءعلیه‌السلام از تقریظ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای بر کتاب «پنجره‌های تشنه»رونمایی شد.
متن این تقریظ به شرح زیر است:
 
بسم‌الله‌الرّحمن‌الرّحیم‌
این حسین کیست که عالم همه دیوانه‌ى اوست‌
این چه شمعی است که جانها همه پروانه‌ى اوست‌
اى شعله‌ى فروزان، اى فروغ تابان، اى گرمابخش دلهاى خلایق! تو کیستى با این شکوه و جلال، با این شیرینى و دلنشینى، با این هیبت و اقتدار، با این‌همه لشکر دل‌به‌همراه، با غلغله‌ى فرشتگان که در کنار موکب تو با آدمیان رقابت میکنند؟ تو کیستى اى نور خدا، اى نداى حقیقت، اى فرقان، و اى سفینةالنجاة؟ چه کرده‌ئى در راه خدایت که پاداش آن خدائى‌شدنِ هر آن چیزى است که به تو نسبت میرساند؟ بنفسى انت، بروحى انت، بِمُهجَةِ قلبى انت، و سلام الله علیکَ یومَ وُلِدتَ و یوم اُستُشهِدتَ مظلوماً و یوم تُبعَثُ فاخِراً و مَفخَراً. ۹۳/۲/۲۹
بسیار خوب و با ذوق و سلیقه نوشته شده است؛ و با نگاه هنرمندانه و کنجکاو و نکته‌یاب. خواندم تا ۹۳/۲/۲۸.

کتاب «پنجره‌های تشنه» روز نوشت‌های آقای مهدی قزلی از انتقال ضریح جدید امام حسین علیه‌السلام از قم به کربلا در سال ۱۳۹۱ است و انتشارات سوره‌ی مهر آن را منتشر کرده است.


 
وقتشه ازشون خلاص شی- بدون شرح!
ساعت ۱۱:٤٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٢۳ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:


 
چه رفتاری مناسب است
ساعت ٧:٢٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٧ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

در همایشی که به اسم مبارزه با فساد همین دیروز و پریروز تشکیل شد، کنایه هایی بی ربط و بی محتوا به برخی نهادها زده شد. آنگونه که من می فهمم و این حرفها را می گذارم کنار برخی حرفهای خارج از نزاکت و تند دیگر این چندروزه مثل حرفهایی که در روز 16 آذر زده شد، بوی یک چیزی به مشامم می خورد. حالا فکر کن این را کنار تجمعات وایبری این چند وقته هم بگذارم چه بویی به مشام می رسد.

آنچه که من می فهمم این است که برخی دنبال ایجاد یک فضای دوقطبی مجدد هستند و به قیمت تجمع و اغتشاش هم که شده، می خواهند از دوقطبی مذکور برای یکطرفه کردن نتیجه ی یک انتخابات پیش رو که آنهم احتمالا همین انتخابات مجلس است استفاده کنند. بنظر من رفتار درست، اتفاقا عمل کردن بر عکس اراده ی مجریان این اعمال و صاحبان این ایده است. یعنی جلوگیری از تنش و آرام نگهداشتن محض فضای کشور. و اگر کسی بر عکس این عمل کند، یا نمی داند باید چه کند، یا دقیقا از اتاق فرمان اصلی دستور گرفته چه کند.

رمزی گفتم برای اهل رمزخوانی. البته همچینم رمز نبودا خودمانیم رک و راست گفتم.


 
بچـّـــه خر می کند این رادیو فردا!؟
ساعت ٥:٥٦ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٧ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

عین این نقاشیهای کودکانه ی اول ابتدائی ! بعد می گفتند احمدی نژاد شکل مار کشیده! رهبر معظم انقلاب خیلی خوب می فرمود که اگر بازی عملیات روانی دشمن را درست بشناسیم، از روی بازی دشمن تمام برنامه و روش او را می شود شناخت. مثل یک قطعه سلاح غنیمتی می ماند که با پیچگوشتی بیفتی به جانش . نه تنها خنثایش کرده ای بلکه از درونش چیزهایی می فهمی که تمام انرژی دشمن بر باد می رود.

هزاربار روشن شد که کاری که دشمن می کند عملیات روانی است  و تحریم فقط بعنوان بازوی عملیات روانی بکار رفته ولاغیر. آن روزها که برخیها ! در تبلیغات انتخاباتیشان دائم از فشار تحریمها روی مردم حرف می زدند و می گفتند ما می رویم مذاکره ، بجای بیانیه خوانی! مودب و منطقی ! حرف می زنیم و همه مشکلات حل می شود و تحریم ها برداشته می شود، یادشان نبود که این موج عمیات روانی دشمن را نباید برای تبلیغات جناحی و حزبی و منفعت شخصی در جامعه تقویت و تکرار کنند و روی موج عملیات روانی دشمن نباید سوار بشوند. حالا د بیاه . فکر کردند از موج عملیات روانی دشمن کولی گرفته اند، حالا ببین دشمن همچین روی کول اینها سوار شده که پیاده هم نمی شود.

فقط این نمودار کودکانه دوم ابتدایی را ببینید که رادیو فردا از مراکز کاملا علمی و صد در صد غیر سیاسی ! خودشان دارد نقل قول می کند که اگر ایران فلان نکند اقتصادش بهمان می شود.بچه ابتدایی گول می زند بخدا آدم خجالت می شد بگوید که اینها ما را با چی عوضی گرفته و چی فرض کرده اند.

حالا اینجا چند تا سئوال مطرح می شود.

1- نمیدانم همین شماها مگر نبودید که می گفتید مدیریت غلط اقتصادی احمدی نژاد در اجرای هدفمندی یارانه ها کشور را خراب کرد ؟ همین شما و همین رفقای داخلیتان را می گویم. همین شماها مگه نبودید؟ روی فراموش کاری مردم حساب باز کرده اید؟ عجب خرهای نفهمی شما هستید که تا دوتا امثال من دو روز وبلاگشان را به روز نمی کنند فکر می کنید آهــــــــاآآآآن وقت خوبیه حالا دیگه هیشکی نیست هرکاری دلتان خواست بکنید هر دروغی خواستید بگویید بله ؟

2- جالبه که حالا از احمدی نژاد هم برخی جلوزده نان را رأسا گران می کنند و بعد یادشان نیست با سواری گرفتن از موج فشار عملیات روانی دشمن از ملت رای گرفتند! ببین خدایا با چه دورانی مواجه شده ایم. دورانی که برخی قرار بود صدروزه همه مشکلات اقتصادی مملکت را با اون کلید بنفشه بزنن حل کنن حالا شده این . سه ماه وقت می خواستند ! حالا می گویند نخیــــر ما همچی حرفی نزدیم ما گفتیم در صد روز اول برنامه مان را ارائه می دهیم که چیکار می خوایم بکنیم !!! پس یعنی مردم باید فقط به شما "اعتماد" می کردند که صد روز بعد از آنکه برای چهارسال فرصت از مردم گرفتید، تازه برنامه تان را بشنوند ؟ خب چرا همان موقع همین را به مردم نگفتید تا قیافه مردم از شنیدن این حرف را ببینید؟

3- اتـــــــفاقا ما هم نظرمان این است که مشکل اقتصاد کشور از مدیریت داخلی است و اگر در داخل حرکت شروع شود دشمن خارجی هش غلط المیسن ! اما شماها مگر نبودید که می گفتید اگر برویم پای مذاکره فلان است و بهمان . بفرما. اینه. نمودار بچه گول زنک منتشر می کنه کی رو خر کنه؟ ما رو؟ ما که تحلیلهای آبکی شماها بخوردمان نرفت تحلیلهای دوغکی اینها به خوردمان می رود؟ اینه آخر بازی میز مذاکره. همین. بفرما. تحویل بگیر.

4- نمودارشون رو خوب نگاه کنید ! نه، انصافا خوب نگاه کنید، انگار یه بچه ابتدائی با مداد رنگیایی که باباش واسش کادو گرفته کشیده . کمیت معلوم نیست چیه . پریودهای زمانی معلوم نیست واحدش چیه . اون ستونهای آبی و سبز چیجوری زیرش قرمزا دراومده معیار قرار گرفتن ستونهای قرمز کنار( و نه زیر) ستونهای سبز و آبی چیه . اصلا مایه تمسخره. وقتی آدم می بینه با این نقاشیها میخواهد کلاه مردم را بردارند احساس خیلی بدی بهش دست میده که خدایا یعنی ما چه کار کردیم اینها چنین طمعی به ما پیدا کردند. آخرش اومده گفته حجم اقتصاد ایران فلان شده . این "حجم اقتصاد" هم کمیت کاملاجدید و علمی مخلوق این خبرِ  این آقایان آمریکایی - و ایرانیان که نه، بهتره بگیم فارسی زبانان خاک برسری که آنجا به نوکری ارباب مشغولند - می باشد. اکونومیک واریابل اختراع کردند یهویی!

5- بفرمایید اگه لال نمرده اید جناب رادیو فردا، بگید ببینم مگه شما تو دهه هفتاد نمی گفتید اقتصاد ایران رو فلج کردید ؟ مگه دهه هشتاد همین رو نمی گفتید؟ مگه تا قبل از اومدن روحانی هم همین رو نمی گفتید ؟ واقعا اگر خرابکاری و وضع غلط مدیریت اقتصاد کشور نبود میتونستید واسه ما نمودار آبی رو کوتاه کنید؟ بعد، آقای روحانی و رفقا توضیح بدن اگه واقعا ما باید بریم با "کدخدا" صحبت کنیم که تحریم ها رو برداره تا اقتصاد ما نفس بکشه ، پس کو این آمارهایی که از رشد اقتصادی کشور می دادید ؟ کجا رفت، هوا شد؟ شما جنابهای رادیو فردایی شما توضیح بدید ببینم بلخره روحانی مقصر وضع بد اقتصاد کشور است یا احمدی نژاد چون روحانی که می گوید در این زمانی که همه چیز دست اوست اوضاع بسمت خرابی که نمی رود به سمت بهبودی هم که می رود. بالاخره باید انتخاب کنید گردن یکی بیاندازید والا این نمودارتان بچه های محله ی ما را هم نمی فریبد ای بحال عموم مردم را ! جالب آنکه روحانی هم می گوید علت آمدنش پای میز تحریمها نیست. البته ایشان خب بگوید پس واسه چی رفت سر میز. ما که واسه تحریمها نمی رفتیم. شما واسه چی می روی ؟

6- شما اینهمه ســـــاااآآآل ما را تحریم داشتید، اونوقت آمده اید تو همین، بله آقا تو همین نمودارتون اعتراف می کنید که تا همین چند وقت پیش در حال پیشرفتهای چند درصدی بوده؟ خب وقتی میگید با تحریم مثلا چیزی بنام "حجم اقتصاد" ایران نزدیک به ده درصد کم شده (مثلا اون نمودار آبیای منفی نماینده این حدود ده درصد است! و مشخص نیست اون خط عمود وسطی که کشیدن معیارش چیه !!! )، خب با همین نمودار دیگه ، با همین. با همین دارید اعتراف می کنید ایران در هین دوره تا قبل از اومدن روحانی حدود 30 درصد حجم اقتصادش رو افزایش داده بوده دیگه ! حالا خوبه سنگین ترین تحریم ها !!! رو شما از زمان شروع پرونده هسته ای به زعم خودتون وضع کردین و وقتی ما اومدیم کاسه وزه ی شما رو بهم زدیم و دوباره غنی سازی رو شروع کردیم باید فشار ده چندانی بهمان می آمد دیگه ، نمودار شماس دیگه نمودار فارس نیوز و صداوسیما نیست که، این داره میگه چیزی حدود 30 درصد ایران حجم اقتصادش (؟!!!) رشد کرده !

7- ببینم ، حجم اقتصاد ایران حدود ده درصد کم شده که یک فساد بانکی اتفاق می افته تقریبا چهاربرابر اون سه هزار میلیاردیه حجم گردش مالی فاسدشه ؟ :)))))) باز خدا را شکر زود دستگیرشون کردن ، والا سند از کجا می آوردیم که گردش مالی ایران چندبرابر هم که شده کوچیکتر نشده :))))

نمیشه لا اقل این بار یه نمودار همچی خوشگل تر درست کنید ؟ اینجوری آدم وقتی می بینه چقدر کارهای دم دستی می کنید خب آدم لجش می گیره حتی از دست خودش که واقعا چی شده سطح فکر ما اینقدر پایین اومده اینجوری میخواید مخ ما را بزنید!

تکمیلی :

1- مشخص شد وضع این آمار، از اونچه که فکر می کردم خرابتر است. نمودار و موسسه مورد اشاره رادیو فردا در مورد GDP Growth یعنی رضد تولید ناخالص ملی صحبت می کنند و خبر رادیو فردا از چیزی بنام حجم اقتصاد حرف می زند.

2- مشخص شد، هر میله ی این نمودار ، بیانگر ی دوره ششماهه (ششماهه اول و ششماهه دوم - است که انتقادهای من را به تناقضات در مورد رشد اقتصاد کشور و ادعاهای قبلی غربی را بازهم برملا می کند و تابع همان اشکالات است. اما شکل تقسیم بندی را ببینید بدتان می آید. هر سال ، به اندازه 4 واحد جا دارد که فقط برای دو واحد آن نمودار تقسیم شده و این چهار قظطعه ، در دو شاخص تقسیم شده اند که باعث شده یک شاخص در قسمت اول به تنهایی، دو شاخص دوم در یک قسمت دیگر باهم و یک شاخص دیگر در قسمت آخر قرار بگیرد بدون مقداردهی !!! حال آدم بهم می خورد !

ببینید :

وقتی قرارباشد برای دکمه، کت بدوزند همین می شود !


 
ایران جذاب‌ترین کشور دنیا برای جاسوسان
ساعت ٩:٤۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٦ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

گروه بین‌الملل مشرق- بازگشایی سفارت انگلیس در تهران پس از اظهارات اخیر فیلیپ هاموند وزیر خارجه این کشور ابعاد تازه‌ای پیدا کرد و مذاکراتی را که به نظر می‌رسد با چراغ خاموش میان دولتمردان دو کشور در حال پیگیری است، رسانه‌ای کرد. وزیر خارجه انگلیس در سخنانی که در مجلس عوام مطرح کرده بود به گونه‌ای صحبت می‌کند که انگار پروتکلی در خصوص روابط میان دو کشور در جهان وجود ندارد و این دولت انگلیس است که تعیین می‌کند در جهان چه کاری باید انجام بشود و چه کاری نباید صورت بگیرد. هاموند مانع اصلی بر سر راه باز شدن سفارت انگلیس در تهران را عدم اجازه مقامات دولت ایران برای "انتقال امن" برخی تجهیزات رایانه‌ای ویژه به درون سفارت می‌داند.

خبرنگار بین‌الملل مشرق در خصوص دلیل اصرار مقامات انگلیس برای استفاده از این تجهیزات خاص در سفارت این کشور در تهران با "دانکن کمپبل" کارشناس فنی امور جاسوسی مصاحبه کرده است. متن مصاحبه مشرق با این کارشناس انگلیسی به شرح زیر است.

جاسوسان انگلیس بعد از بازگشایی سفارت یک پایگاه رسمی در ایران دارند/ ایران هدف بیش‌ترین حجم جاسوسی در دنیاست/ انگلیس حق ندارد تجهیزات وایرلس در سفارتش در تهران نصب کند/
"دانکن کمپبل" کارشناس فنی امور جاسوسی

 "فیلیپ هاموند" وزیر خارجه انگلیس به‌تازگی در مجلس عوام گفته بود که اصلی‌ترین مانع سر راه بازگشایی سفارت انگلیس در تهران این است که دولت ایران اجازه نمی‌دهد تجهیزات کامپیوتری دلخواه لندن به تهران وارد شود. فکر می‌کنید دلیل اصلی فشار انگلیس به ایران در این زمینه چیست؟ آیا دستگاه‌های الکترونیکی این‌قدر مهم هستند که بدون آن‌ها سفارت باز نمی‌شود؟

 اظهارات فیلیپ هاموند در پارلمان کاملاً روشن‌کننده دلیل باز نشدن دوباره سفارت در ایران نیست. با این ‌حال این موضوع نیز صحت دارد که برای بازگشایی سفارت نیاز به تجهیزات کامپیوتری و سیستم‌های امنیتی است. این دو عامل، داشتن یک ارتباط امن با وزارت خارجه و دیگر سفارت‌خانه‌های انگلیس در سراسر جهان را تضمین می‌کند.

 به‌طور قطعی نمی‌دانم، اما شاید نگرانی اصلی تهران این است که نکند این تجهیزات، تجهیزات جاسوسی باشند. چراکه سفارت‌های انگلیس هم مثل سفارت‌خانه‌های آمریکا، استرالیا، فرانسه، آلمان و حتی چین مجهز به تجهیزات جاسوسی هستند و از این تجهیزات برای شنود مکالمات تلفن‌همراه و ارتباط بین نهادهای دولتی کشورهای مختلف استفاده می‌کنند.

 آمریکا از این تجهیزات علیه ایران و کشورهای دیگر در سطح صنعتی استفاده کرده است. نگرانی مشروعی که تهران دارد این است که تجهیزاتی که از طریق کانال‌های دیپلماتیک انگلیسی وارد ایران می‌شود در حقیقت، تجهیزات مورد نیاز سفارت نباشد، بلکه از آن‌ها برای ارتباط با لندن و جاسوسی استفاده شود که این کار خلاف قانون است.

 به عقیده من هر دو طرف باید به تعهدات بین‌المللی خود در سطح وسیع‌تری توجه کنند و مقید به رعایت این تعهدات باشند. هر دو کشور در "کنوانسیون دیپلماتیک وین" متعهد به رعایت این قوانین شده‌اند. امنیت ارتباطات ملی کشورها حقی غیرقابل نقض است و انگلیس برای نصب هر گونه تجهیزات "وایرلس" در کشور مقصد، یعنی ایران، باید از دولت این کشور اجازه بگیرد، که این یکی از همین قوانین سودمند بین‌المللی است. این قانون از ‌طرفی به انگلیس اطمینان می‌دهد که می‌تواند تجهیزات مورد نیازش را به تهران بیاورد و از طرف ‌دیگر هشدار می‌دهد که اجازه نصب تجهیزات وایرلس در سفارت خود در ایران را ندارد. غالباً تجهیزات وایرلس جهت برقراری ارتباط بین رایانه‌ها و کارکنان سفارت استفاده می‌شود، اما از آن‌ها می‌توان برای رصد امواج ارتباطی در ایران نیز استفاده کرد.

 انگلیس باید به تعهدات بین‌المللی خود وفادار باشد و هیچ‌گونه تجهیزات جاسوسی را در سفارت‌های خود نصب نکند. اکنون که همه می‌دانند انگلیس از سفارت‌هایش برای جاسوسی در قالب پروژه‌ای با نام رمزی "ترایست" استفاده می‌کند، اگر این کشور می‌خواهد مذاکراتش با ایران پیش برود، باید متعهد شود که این کار را در سفارتش در تهران انجام نخواهد داد. راه‌های مختلفی برای اطمینان از عدم جاسوسی انگلیس در ایران وجود دارد، مثلاً ساختمان سفارت به گونه‌ای ساخته شود که امکان استفاده از آن برای جاسوسی وجود نداشته باشد. انگلیسی‌ها موظف هستند این کار را انجام دهند.

جاسوسان انگلیس بعد از بازگشایی سفارت یک پایگاه رسمی در ایران دارند/ ایران هدف بیش‌ترین حجم جاسوسی در دنیاست/ انگلیس حق ندارد تجهیزات وایرلس در سفارتش در تهران نصب کند/

 درباره شکل ساختمان سفارت صحبت کردید. یک ساختمان چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد تا نتوان از آن برای جاسوسی استفاده کرد؟

 انگلیس یک مرکز شنود مخفی روی پشت‌بام سفارت خود در برلین نصب کرده است که مرکز شنود الکترونیک انگلیس در آلمان محسوب می‌شود و لندن از آن‌جا با تجهیزات پیشرفته دست به شنود اطلاعات از مقامات آلمانی زده است. پیش‌تر هم اسنودن افشا کرده بود که "مرکز شنود الکترونیک انگلیس" با همکاری سازمان‌های آمریکایی و برخی کشورهای دیگر، شبکه‌ای از تجهیزات جاسوسی الکترونیکی را در سفارت‌خانه‌های خود در سراسر جهان نصب کرده و اطلاعات کشور میزبان را از این طریق شنود می‌کند.

 حتی تصاویر هوایی از سفارت‌خانه‌های انگلیس و آمریکا در برلین نیز منتشر شده که روی پشت‌بام آن‌ها "جعبه‌های سفید بزرگی" دیده می‌شود. این جعبه‌ها "لانه‌های شنود و رهگیری داده" هستند. از طرفی، سرویس‌های اطلاعاتی اروپایی، در قالب اتحادی که تشکیل داده‌اند، با شنود مستقیم داده‌های در حال عبور از کابل‌های فیبر نوری و روابط مخفیانه با برخی شرکت‌های ارتباطی، فعالیت‌های جاسوسی خود را علیه تمام دنیا انجام می‌دهند.

ظاهر امر این است که انگلیس و آمریکا با آلمان دوست هستند، اما الآن آلمان هم بالای هر سفارت جدیدی که می‌سازد تجهیزات مخصوص جاسوسی و شنود نصب می‌کند. بنابراین یکی از راه‌هایی که دولت ایران می‌تواند مطمئن شود انگلیس از سفارت خود برای اهداف جاسوسی استفاده نمی‌کند، این است که ببیند سفارت‌های کشورهای مختلف که با موضوع جاسوسی درگیر هستند چگونه ساخته می‌شوند. مثلاً اگر دقت کنید سفارت‌خانه‌های آمریکا در کشورهای سراسر دنیا، همگی در طبقات بالا هستند و هیچ پنجره‌ای ندارند. بنابراین یکی از کارهای ساده‌ای که ایران باید انجام دهد این است که مطمئن شود سفارت انگلیس پنجره دارد. وقتی دفتر سفارت انگلیس پنجره داشته باشد، دیگر کسی نمی‌تواند تجهیزات رصد و تأسیسات شنود را به صورت مخفیانه در ساختمان سفارت جای دهد. در این مورد خاص، "اعتمادسازی" در حقیقت به معنای "شفاف‌سازی" است.

 آیا جاسوسی از همه کشورها این اندازه گسترده است یا کشورهای غربی توجه خاصی به ایران دارند؟

 شما از کشوری با من تماس گرفته‌اید که هدف بیش‌ترین حجم جاسوسی در دنیا است. همین الآن که ما از طریق امواج ارتباطی بین‌المللی صحبت می‌کنیم و از آن‌جا که ارتباط ما کدگذاری‌شده نیست، شکی نیست که صحبت‌های ما را در خاورمیانه، کشورهایی نظیر عمان، عربستان و اردن، و در اروپا کشورهایی مثل فرانسه و قطعاً انگلیس شنود می‌کنند. بنابراین افرادی در پنج یا شش نقطه صحبت‌های ما را کنترل می‌کنند.

 ماهواره‌های مختلفی روی ایران متمرکز هستند. ایستگاه‌های رصد سیگنال در نقاط مختلف، ارتباطات ایران را بررسی می‌کنند. هر مطلبی روی اینترنت که ارتباطی با ایران داشته باشد، از جمله سایت خبری شما که دامین ایرانی دارد، مسلماً برچسب "توجه ویژه" می‌خورد. بنابراین اگر می‌خواهید کانون تمرکز جاسوسی دنیا را بشناسید، نگاهی به دور و بر خود بیندازید: خود شما در این کانون زندگی می‌کنید.

 آیا انگلیس می‌تواند از طریق کشورهای دیگری نظیر عمان که با لندن هم‌پیمان هستند، از ایران جاسوسی کند؟

 بله. همین الآن این کار را می‌کنند و در آینده هم خواهند کرد. البته من دقیقاً نقاطی که از آن‌جا عمل جاسوسی انجام می‌شود را نمی‌شناسم. با این ‌حال، به احتمال قریب به یقین تأسیساتی در کشورهای هم‌مرز با ایران کار گذاشته‌اند که از طریق آن‌ها ارتباطات درون ایران و به ‌طور خاص ارتباطات تلفن‌های همراه بین مردم را رصد می‌کنند. این کار را می‌توانند از راه‌های مختلفی انجام دهند: مثلاً اگر با یکی از شرکت‌هایی که در کشور شما فعالیت می‌کند، ارتباط برقرار کرده باشند، ممکن است از طریق نرم‌افزارهای مخفی که به آن شرکت‌ها می‌دهند، از ایرانیان جاسوسی کنند.

جاسوسان انگلیس بعد از بازگشایی سفارت یک پایگاه رسمی در ایران دارند/ ایران هدف بیش‌ترین حجم جاسوسی در دنیاست/ انگلیس حق ندارد تجهیزات وایرلس در سفارتش در تهران نصب کند/

 این اتفاق برای کشورهای مختلفی ازجمله افغانستان افتاده است. اما ایران مسلماً جایگاه نخست را در بین کشورهایی دارد که هدف این نوع تهدیدات جاسوسی هستند. انگلیس یک پایگاه رصد قوی در عمان دارد که ایران هدف عمده آن است. عربستان و اردن نیز چنین تأسیساتی دارند. مسلماً اطلاعاتی را که از این تأسیسات به‌دست می‌آورند، با کشورهای غربی به اشتراک می‌گذارند.

 در میان دیگر همسایگان دور و نزدیک ایران، عراق در شرایطی نیست که بتوان از آن برای جاسوسی از ایران استفاده کرد. روسیه به کل رویکرد متفاوتی از غرب دارد، افغانستان هم اگرچه عوامل خارجی دارد که از درون این کشور جاسوسی می‌کنند، اما بعید است تأسیساتی داشته باشد که به کمک آن بتوانند از کشورهای دیگر علی‌الخصوص ایران جاسوسی کنند.

 روزنامه دیلی‌تلگراف انگلیس به‌تازگی گزارش داده که آمریکا، انگلیس و احتمالاً اسرائیل بدافزار "رگین" را برای جاسوسی از 14 کشور طراحی کرده‌اند. آیا این نرم‌افزار را می‌توان یک استاکس‌نت دیگر دانست؟

 امروز دیگر بر کسی پوشیده نیست که نخستین بدافزار فوق پیشرفته که "استاکس‌نت" نام گرفت، به‌طور خاص به‌دست آمریکا و اسرائیل طراحی شد تا بتوانند در تأسیسات غنی‌سازی اورانیوم نطنز در ایران رخنه کنند و به‌وسیله بالا بردن سرعت چرخش سانتریفیوژها به آن‌ها آسیب فیزیکی بزنند.

 "رگین" که اخیراً کشف شده یک بدافزار فوق‌العاده پیشرفته دیگر است که تحت بررسی بسیار جامع شرکت امنیتی "سیمانتک" قرار گرفته است. این شرکت گزارش مفصلی در این‌باره منتشر کرده است. در این گزارش قربانیان این بدافزار بررسی شده‌اند تا همه اهداف احتمالی آن مشخص شود. این‌بار هم نام ایران به عنوان یکی از قربانیان اصلی دیده می‌شود.

 امااین‌که آیا این ویروس ساخته دست آمریکا است، من به‌شخصه شرط می‌بندم که همین‌طور است. اما هنوز مدرکی در این‌باره موجود نیست. ممکن است در اسنادی که "ادوارد اسنودن" افشا کرده، این بدافزار تحت اسم رمز خاصی موجود باشد. البته اگر این‌گونه باشد، هنوز نمی‌توان ارتباط بین این دو را مشخص کرد. با این ‌حال برخی معتقدند آن‌چه اسنودن قبلاً درباره یک بدافزار فوق پیشرفته افشا کرده است، با مشخصات رگین همخوانی دارد.

 بدافزار رگین نسخه‌ای در سطح دولتی از پروژه‌هایی است که شرکت‌های کوچک‌تر در کشورهای مختلف به اجرا می‌گذارند. یعنی ساخت و به‌کارگیری نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای گوناگون برای جمع‌آوری اطلاعات جاسوسی، خواه هدف آن‌ها فروش این اطلاعات باشد و خواه جاسوسی دولتی.

جاسوسان انگلیس بعد از بازگشایی سفارت یک پایگاه رسمی در ایران دارند/ ایران هدف بیش‌ترین حجم جاسوسی در دنیاست/ انگلیس حق ندارد تجهیزات وایرلس در سفارتش در تهران نصب کند/

 دو کشور چگونه می‌توانند اختلاف‌نظر خود درباره تجهیزات سفارت را حل و فصل کنند؟

 به نظر من هر دو کشور ایران و انگلیس انتقادهای منطقی از یک‌دیگر دارند، اما در عین حال باید به تعهدات بین‌المللی خود مقید باشند، چراکه قوانین، وظیفه هر یک از طرفین را به شکلی شفاف و منطقی مشخص کرده است. گمان می‌کنم انگلیس برای ترمیم روابط خود با ایران جدی است. البته نباید جاسوسی‌های گذشته انگلیس از طریق سفارت‌خانه‌هایش را نادیده گرفت. بنابراین انگلیس باید ضمانت بدهد که این موضوع درباره ایران تکرار نمی‌شود. به نظرم هر دو باید رویکردی مناسب با قرن بیست و یکم داشته باشند و نباید حرفی بزنند و خلاف آن عمل کنند.

 در سطح بین‌الملل باید دانست که این تنها آمریکایی‌ها نیستند که از طریق سفارت‌خانه‌های خود دست به جاسوسی می‌زنند، چینی‌ها هم در برلین همین کار را می‌کنند. سفارت انگلیس در مسکو که از همه بدتر است. طبقه بالای این سفارت علناً تجهیزات جاسوسی کار گذاشته‌اند، یعنی گویی تبلیغ می‌کنند که ما داریم این کار می‌کنیم. روسیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. برخی از کشورهای اروپایی نیز از ابزار جاسوسی در سفارت‌های خود استفاده می‌کنند.

 چرا انگلیس این‌قدر اصرار می‌کند که دقیقاً همین تجهیزات را به داخل سفارتش بیاورد؟

 به نظر من، انگلیس شیوه خاصی برای برقراری ارتباط بین سفارت‌خانه‌های خود دارد. از این رو، به تجهیزات ویژه‌ای برای این کار نیاز دارد. سفارت ایران در لندن نیز دقیقاً همین حق را دارد. به نظر من مخالفت با ورود تجهیزات الکترونیکی دلیل معقولی ندارد. ایرانی‌ها چه انتظاری دارند؟ این که انگلیس از ماشین‌های تایپ صدسال پیش برای ارتباط استفاده کند؟!

 مطلبی که شما می‌گویید چندان دور از عرف دیپلماتیک نیست. اما مسئله این است که انگلیس توضیح نداده چه نوع تجهیزاتی را می‌خواهد وارد کند. حتماً باید نوع خاصی تجهیزات باشد که ایران از اجازه ورود دادن به آن امتناع می‌کند.

 من نمی‌توانم با قطعیت اظهار نظر هاموند را تفسیر کنم. اما الآن روبه‌رویمان دو کشوری را داریم که ده‌ها سال است اصلاً به‌هم اعتماد ندارند. از طرفی، چنانچه اراده برقراری مناسبات بین ایران و انگلیس باشد، دیگر فرقی نمی‌کند ایران با چه نوع تجهیزاتی مخالفت کرده است و می‌توان به طریقی این موضوع را حل و فصل کرد.

 چنانچه شما در وزارت خارجه‌تان آدم‌های باذکاوتی داشته باشید، این نکته را می‌فهمند که برای عملی شدن توافق باید به مفاد و تعهدات موجود در توافق‌نامه نگاهی بیندازند، آن تعهدات هستند که قطعی و یقینی هستند. از آن طرف، انگلیس اگر جدی باشد باید به تعهداتش عمل کند و از ابزار جاسوسی استفاده نکند.

 این نکته را هم بدانید که جاسوسان انگلیس بالأخره به ایران خواهند آمد، چرا که بعد از این توافق و بازگشایی سفارت، یک پایگاه رسمی به اسم "سفارت" در ایران دارند. همه سفارت‌خانه‌های کشورهای مختلف، علی‌رغم ادعایشان، اقدام به جاسوسی می‌کنند. این جاسوس‌ها در کسوت دیپلمات می‌آیند، اما در واقع هدف اصلی‌شان جاسوسی است.

 با این حال زمانی‌که می‌خواهید بین دو کشور اعتمادسازی کنید و جو اعتماد برقرار باشد، نصب تجیهزات جاسوسی برخلاف عرف دیپلماتیک است. انگلیس نباید تنها به این خاطر که اجازه دارد در تهران سفارت داشته باشد، دستگاه‌های شنود با خود به همراه آورد. موضوع مهم‌تر این است که توافقی حاصل بشود. چشم همه به این توافق است. پس باید اطمینان حاصل کرد که این توافق برای اهداف جاسوسی انجام نشده باشد، بلکه در این جهت باشد که اعتماد بیش‌تری بین دو کشور ایجاد کند.


 
برکناری به خاطر انتقاد از دختران اوباما
ساعت ٩:٤٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٦ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

یکی از کارکنان کنگره آمریکا که از دختران باراک اوباما رئیس جمهور این کشور در شبکه‌های اجتماعی انتقاد کرده بود «مجبور» به استعفا از سمت خود شد.

عضو جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در فیس‌بوک خود نوشته بود «دختران اوباما باید کمی کلاس داشته باشند و در مراسمی که در کنار پدرشان شرکت می‌کنند علاقه بیشتری از خود نشان دهند.»


 
اظهار نظر متفاوت با نظر دولت ممنوع!
ساعت ٩:٢٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٦ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

دانشگاه امیرکبیر از سخنرانی مدیر مسئول‌کیهان در روز 16 آذر جلوگیری کرد

در حالی که از مدت‌ها قبل اعلام شده بود مدیر مسئول روزنامه کیهان به دعوت بسیج دانشجویی و به مناسبت 16 آذر در دانشگاه امیرکبیر مراسم سخنرانی و پاسخ به پرسش‌های دانشجویی خواهد داشت، مسئولان این دانشگاه با حضور مدیر مسئول روزنامه کیهان مخالفت کردند! http://www.aviny.com/album/tasvir-sazi/olama/kamel/27.jpg

این اقدام مسئولان دانشگاه امیرکبیر با واکنش گسترده نمایندگان مجلس، سیاسیون و اساتید حوزه و دانشگاه همراه بود. سهراب صلاحی، رئیس سازمان بسیج اساتید  در واکنش به لغو سخنرانی مدیر مسئول کیهان تأکید کرد: در خصوص لغو سخنرانی شریعتمداری در دانشگاه امیرکبیر باید تجدیدنظر شود چرا که این اقدام پیامدهای منفی خواهد داشت. وی در ادامه اظهار داشت: گویی اگر بعضی از شخصیت‌ها در دانشگاه‌ها پیرامون نقد نظام و انقلاب بخواهند صحبت کنند آزاد هستند اما اگر شخصیت‌هایی بخواهند از وزارتخانه و یا دولت نقدی انجام دهند، اجازه ندارند.

http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/13920406191504143758653.jpg

محمد حسین یادگاری، عضو هیأت علمی دانشگاه تربیت مدرس و رئیس پیشین جهاد دانشگاهی نیز ضمن غیرقابل قبول دانستن اقدام مسئولان دانشگاه امیرکبیر تصریح کرد: جلوگیری از حضور افراد پیرو ولایت در دانشگاه‌ها قابل قبول دانشگاهیان و عموم جامعه نیست.حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناصری، نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی نیز با غیراصولی خواندن ممانعت از سخنرانی مدیر مسئول کیهان اظهار داشت: فضای دانشگاه‌ها نباید به گونه‌ای باشد که از سخنرانی شخصیت‌های انقلابی چون حسین شریعتمداری که دارای دیدگاه‌ها و نظراتی در راستای نظام و انقلاب هستند، ممانعت به عمل آید. همچنین قاسم جعفری، سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس نیز با اشاره به لغو سخنرانی حسین شریعتمداری گفت: دلیلی ندارد که از شنیدن اظهارنظرهای متفاوت در دانشگاه جلوگیری شود، به خصوص که در این مورد خاص فرد سخنران معمولاً آرام صحبت می‌کند و جلوگیری از سخنرانی چنین افرادی با اعتدال و آزادی بیان سازگار نیست.

http://www.bultannews.com/files/fa/news/1391/2/16/83367_601.jpgدر همین رابطه روح‌الله حسینیان ضمن انتقاد از لغو سخنرانی حسین شریعتمداری گفت: دولت به خاطر این بدعت باید اقدامی بیش از عذرخواهی انجام دهد و جلوی این سخت‌گیری‌های بی‌مورد را بگیرد.

نماینده مردم بروجرد نیز با اشاره به اینکه سخنران برنامه 16 آذر بی‌شک تریبون‌های دیگری برای طرح مواضع خود دارد، بیان داشت: آنچه مایه تأسف است محروم شدن دانشگاه امیرکبیر از ابراز مواضع یک عنصر فرهنگی در روز دانشجوست.

بهرام بیرانوند در گفت‌وگو با فارس، تصمیم فوق  را نشان‌دهنده عدم انسجام در تصمیم‌گیری‌های مسئولان این دانشگاه خواند و گفت: مدیران دانشگاه‌ها باید بیش از این بر تصمیمات صحیح خود پافشاری کنند. وی طرح مباحث و شنیدن مواضع گوناگون را حق دانشجویان ذکر کرد و با اشاره به اینکه در چند جلسه سخنرانی رئیس‌جمهور در دانشگاه هم اجازه طرح سؤال به دانشجویان داده نشد، گفت: این مسئله برای محیط‌های دانشجویی مطلوب نیست.

http://www.ilna.ir/news/mi_news/Original/1392/09/Small/125583-968.jpgحجت‌الاسلام علیرضا سلیمی، عضو کمیسیون آموزش مجلس نیز در همین رابطه خاطرنشان کرد: برخی مدعیان «آزادی بیان» هرکجا آزادی بیان با منافع و مواضعشان تضاد داشت صداها را در سینه حبس می‌کنند. وی با یادآوری شعار «دانستن حق مردم است»که در سالهای پیش سر داده می‌شد، اظهار داشت: کسانی که این شعار را سر میدادند خود دیکتاتورهای کوچکی بودند که راضی نمی‌شدند مردم از واقعیات باخبر شوند. وی با اشاره به شعار این افراد مبنی بر اینکه «ما اهل گفت‌وگو هستیم»بیان داشت: این افراد حتی با آن طرف آبی‌ها هم گفت‌وگو میکنند اما حاضر به گفت‌وگوی علمی با مخالفان داخلی خود نیستند. سلیمی تصریح کرد: قطعاًتاریخ درباره برخی مدعیان آزادی بیان قضاوت خواهد کرد اما اینها منتظر باشند که روزی با حرکت دانشجویان از صحنه خارج شوند.

همچنین، دبیر فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت مجلس با اشاره به سخنرانی برخی از فتنه‌گران در دانشگاهها به مناسبت روز دانشجو، تأکید کرد: ممانعت از سخنرانی مدیرمسئول روزنامه کیهان اقدام صحیحی نیست و چگونه است که علیرغم سخنرانی عناصر فتنه از سخنرانی شخصیت‌های انقلابی در دانشگاه‌ها جلوگیری می‌شود؟

http://images.khabaronline.ir//images/2013/6/_MG_0783.JPG

علاوه بر نمایندگان مردم، جمعی از مسئولان دولتی و اساتید دانشگاه‌ها نیز نسبت به این اقدام مسئولان دانشگاه امیرکبیر واکنش نشان دادند.

در این زمینه، رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست‌جمهوری با اشاره به اهمیت فضای تضارب افکار در دانشگاه‌ها گفت: باید در دانشگاه‌ها محلی برای نقد و برخورد و تضارب افکار داشته باشیم.

حجت‌الاسلام اکرمی، در عین حال که از لغو سخنرانی حسین شریعتمداری در دانشگاه‌امیرکبیر اظهار بی‌اطلاعی کرد، دانشگاه را محل دانش، بینش، تضارب و برخورد افکار دانست و اظهارداشت: هدف کرسیهای آزاداندیشی در دانشگاهها این است که بدون درگیری بتوانیم اندیشه‌های مختلف را در دانشگاه مطرح کرده و به تبادل نظر و فکر بپردازیم.

http://www.up.98ia.com/images/hp6zkzp48ycfd1bekp4.jpgدوستان واقعی دولت همین منتقدین هستند
احمد چلداوی، عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت نیز با بیان اینکه دوستان واقعی دولت همین منتقدین هستند نه آمریکا و غرب، گفت: دولت با لغو سخنرانی شریعتمداری گویی دوست و دشمن خود را اشتباه گرفته است. وی در ادامه افزود: نمی‌دانیم چرا دولت با اشتیاق پای سخنان مسئولان آمریکایی می‌نشینند اما از شنیدن سخنان مخالفین داخلی واهمه دارد گویی می‌داند این سخنان حق است به همین خاطر اجازه سخنرانی به منتقدان را نمی‌دهد. این استاد دانشگاه در ادامه تصریح کرد: این برخورد آزمون خوبی برای مدعیان اعتدال نبود اینان باید نسبت به این اقدامشان به دانشجویان پاسخ دهند. وی در ادامه خاطرنشان کرد: جای تأسف است گروهی که عنادشان با نظام و انقلاب آشکار است، اجازه سخن در دانشگاهها را دارند اما اجازه سخن به منتقدین مصلح و مشفق داده نمی شود. چلداوی خاطرنشان کرد:چنین اقداماتی برای جامعه دانشجویی سؤال برانگیز است و این اقدامات استحاله نرم ماهیت 16 آذر معنا می‌دهد.

دبیرکل جمعیت آبادگران جوان با بیان اینکه دولتمردان باید نظرات مخالف را تحمل کنند، گفت: برای توسعه تفکر آزاداندیشی باید سعه صدر وجود داشته باشد.حسن بیادی تصریح کرد: در رقابتهای سیاسی نباید تخریب وجود داشته باشد اما متاسفانه ما رقیبان خود را دشمن میدانیم و همه گروههای سیاسی در این زمینه مقصر هستند.


فرار به جلو و توهین به دانشگاه
اما، رضا صراف معاون فرهنگی دانشگاه امیرکبیر در این رابطه به فارس گفت: هیأت نظارت به دلیل حفظ حرمت مهمان دانشگاه با برگزاری این سخنرانی مخالفت کرده است! این سخن صراف از یک سو دانشجویان آن دانشگاه را افرادی شرور و موهن توصیف می‌کند که حتی حرمت مهمان را هم نگه نمی‌دارند و لاجرم باید برای جلوگیری از رفتار ناشایست آنها، جلوی سخنرانی مهمان را گرفت! حال آنکه قشر فرهیخته دانشگاهی ثابت کرده که هوشیار و آگاه با بصیرت و متانت در همه عرصه‌ها حضور دارد و چنین سخنانی با روح جریان دانشجویی منافات دارد. نکته دیگر آنکه به جرأت می‌توان گفت که بدنه اصلی و بخش اعظم دانشگاهی کشور همراه و همسو با انقلاب و نظام بوده و معلوم نیست براساس چه منطقی قرار است حامیان انقلاب به کسی که مدافع سرسخت انقلاب است، توهین کنند!؟

در حالی که فتنه‌انگیزان و کسانی که سوابق سوء و نامناسبی در ادوار مختلف و به ویژه در ایام فتنه 88 داشته‌اند به راحتی دانشگاه را جولانگاه افکار مسموم خود ساخته‌اند، اقدام مسئولان فرهنگی دانشگاه در لغو سخنرانی مدیر مسئول روزنامه کیهان، تعجب‌برانگیز و برخلاف ادعای دولت محترم در سردادن شعار اعتدال است و نگرانی آنها از مطرح شدن مطالب مستند و مستدل را نشان می‌دهد.

گفتنی است براساس آخرین اخبار واصله، مسئولان دانشگاه امیرکبیر برای مراسم 16 آذر مجوز حضور عباس عبدی را صادر کرده‌اند! مرور اندکی بر سوابق عبدی از دیدار و عذرخواهی از «باری روزن» جاسوس آمریکایی تا خوش‌خدمتی به دشمنان ملت در قالب مؤسسه نظرسنجی آینده گویای جهت‌گیری مسئولان دانشگاه و در اختیار قراردادن فرصت‌ها به کسانی است که دل در گرو بیگانگان نهاده‌اند. در این بین خوشحالی چند سایت حامی فتنه آمریکایی اسرائیلی 88 گویای دست خالی فتنه‌گران و بیم آنها از رویارویی با حقیقت و منطق انقلابی است.


 
تشیع انگلیسی، اسلام آمریکایی
ساعت ٩:٠٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۱٦ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

حسن رحیم پور ازغدی عصر چهارشنبه در نشستی با عنوان « شیعه انگلیسی، اسلام آمریکایی» که در دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد، افزود: ولایتی های بی دین، از اسلام فقط نماز، روزه، زیارت و عزاداری را یاد گرفته اند و هر جا که اسم جانفدایی برای اهل بیت (ع) به میان می آید، خود را کنار کشیده و می گویند که « آقا، امام زمان (عج) خودشان اوضاع را روبراه خواهند کرد.»

وی گفت: درست است که تا حضرت امام زمان (عج) ظهور پیدا نکند، جهان اصلاح کامل نمی شود اما انتظار مهدی (عج) به معنای در مسیر ایشان حرکت کردن، سرمایه گذاری کردن و فداکاری کردن است.
http://newsmedia.tasnimnews.com/Tasnim/Uploaded/Image/139211241454303812123303.jpg
وی افزود: ایجاد عدل در جهان بدون حرکت کاملا سیاسی و انقلابی و بدون شهادت امکان پذیر نیست و عدالت بدون مبارزه در جهان برقرار نمی شود.

رحیم پور ازغدی گفت: همه پیامبران الهی برای ترویج دین، اذیت و شکنجه شدند، پیامبری نیامده است که مورد استهزا و تمسخر قرار نگرفته باشد و به او اتهام شاعری، دروغ گویی و سحر نزده باشند.

وی بیان کرد: شیعه انگلیسی و اسلام آمریکایی هر جا که صحبت از شهادت و جهاد شده است، خود را کنار کشیده و تکلیفش را فقط به سر و سینه زدن و گریه کردن در عزاداریها می داند.

این کارشناس امور سیاسی افزود: سالی چند بار زیارت رفتن، سقف مذهب برای شیعه انگلیسی است و فقط اینکه وی را شیعه بنامند برایش کافی است، این شیعه های انگلیسی دلشان را خوش کرده اند که اسمشان را در لیست اهل بیت (ع) قرار می دهند.
http://www.jahadi.ir/images/stories/digaran/015_ordoo-jahadi-azghadi/rahimpoor.jpg
رحیم پورازغدی گفت: فرق بین هیات انقلابی و هیات ارتجاعی در همین است که چگونه خود را محب اهل بیت (ع) می پندارند، این تفاوت فرق بین دو تفکر است.

وی افزود: شیعه انگلیسی به هزاران آیه و روایت در زمینه مناسبات سیاسی و اقتصادی، تعلیم و تربیت بی توجه است و فقط به همین عزاداری اکتفا کرده و تمام احکام اجتماعی اسلام را تعطیل می داند تا زمانی که حضرت امام زمان (عج) ظهور کند.

وی اظهار کرد: تنها حکم شرعی شیعه های انگلیسی در حد طهارت و نجاست و مسائل عبادی است و امر به معروف و نهی از منکر آنها تنها به مسائل کوچک و کم اهمیت مربوط می شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: این شیعه های انگلیسی که متاسفانه تعدادشان در قم، مشهد، تهران، اصفهان و نقاط دیگر کم نیست خودشان از خودشان استفتا می کنند و فتوا می دهند که این مصداق عینی توهین به مراجع عظام تقلید است.
http://iusnews.ir/images/upfiles/20140510/3.jpg
رحیم پور ازغدی افزود: مراجع تقلید به صراحت گفته اند که راه اندازی دهه های عزاداری غیرشرعی است زیرا عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) را تحت الشعاع قرار می دهد، دهه عزاداری فقط ویژه محرم و در باره حضرت سیدالشهدا (ع) است.

وی گفت: ما تا ابد برای مظلومیت حضرت سید الشهدا (ع) خواهیم گریست و شیعه با گریه برای حضرت امام حسین (ع) زنده و پابرجاست لذا این دهه ها و عزاداریهای مضحک که شیعه های انگلیسی براه انداخته اند، ظلم به اهل بیت (ع) و تحت الشعاع قرار دادن واقعه کربلاست.

وی بیان کرد: شیعه انگلیسی به هر کار حرام دست می زند و بعد خود را به صرف اینکه مراسم عزاداری برپا می کند، محب اهل بیت (ع) می داند.

وی افزود: شیعه های انگلیسی قبل و بعد از انقلاب هرگز برای اسلام و آرمانهای انقلاب نجنگیده و جانفدایی نکرده اند.

این کارشناس امور سیاسی گفت: شیعه های انگلیسی میلیون ها ریال پول خرج می کنند تا قبرشان در کنار قبور اهل بیت (ع) باشد یا مدام دنبال شفاعت آنان هستند در حالی که شفاعت اهل بیت (ع) هرگز شامل حال کسانی که اهل عمل در اعتلای دین نیستند، نمی شود.

رحیم پور ازغدی اظهار کرد: شفاعت اهل بیت (ع) راه اضطراری برای فرار از عدالت الهی نیست بلکه دقیقا در راه عدالت است.
http://www.imna.ir/images/docs/000171/n00171531-b.jpg
وی گفت: دین، تعصب نیست و آدم متعصب بی دین است زیرا مذهب واقعی چنین فردی خودش می باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: شیعه های انگلیسی در زمان رضاخان و محمدرضا شاه پهلوی هرگز برای انقلاب نجنگیدند، امام خمینی (ره) را یک طلبه سیاسی می دانستند و حتی حرف مرجع تقلید، آیت الله بروجردی را نیز قبول نداشتند.

وی ادامه داد: این شیعه های انگلیسی برای عزاداری حضرت اباعبدالله الحسین (ع) تعزیه براه می انداختند و در آن حرفهای مبتذل می گفتند، حرفهایی که هیچ مستند تاریخی نداشت.

وی اظهار کرد: آیت الله بروجردی در جمع همه مسوولان هیات های مذهبی، انجام اینگونه تعزیه و شبیه خوانی را حرام اعلام کردند اما آنان گفتند که ما شما را مقلد خود در تمام روزهای سال می دانیم اما در چند روز محرم از شما تقلید نمی کنیم و می خواهیم عشق و حال خود را داشته باشیم.

رحیم پور ازغدی گفت: این شیعه های انگلیسی همان کسانی بودند که شهید نواب صفوی را تنها گذاشتند و باعث شدند آیت اله مدرس به کاشمر تبعید و در تنهایی شهید شود و در مقابل کشف حجاب رضا خانی سکوت کردند.

وی افزود: این شیعیان انگلیسی خود را «سید حسنی» و طرفدار صلح می دانستند و کسانی را که در مقابل دشمن جانفدایی کردند را »سید حسینی» و طرفدار جنگ می پنداشتند.

وی گفت: این شیعه های انگلیسی همان کوفیانی هستند که از حضرت امام حسین (ع) دعوت کردند اما در معرکه عاشورا ایشان را تنها گذاشتند.

وی افزود: این شیعه های انگلیسی همان کوفیانی هستند که پس از شهادت حضرت امام حسین (ع) و در زمانی که قافله کربلا به همراه فرزندان یتیم و حضرت زینب (س) از شهر کوفه عبور می کردند، برای آن حضرت عزاداری کردند و به بچه های یتیم نان و خرما دادند.
http://s3.picofile.com/file/7416582896/Rahimpoor_L1.jpg
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: حضرت زینب (س) به بچه های یتیم برادرش امر کردند که نان ها و خرماها را به سوی کوفیان پرتاب کنند و سپس رو به کوفیان نمودند و گفتند، «خدا مرگتان دهد، شما مثل آن پیرزنی می مانید که نشست و بافت و دوباره رشته ها را پنبه کرد و باز کرد.»

وی افزود: حضرت زینب (س) فرمودند که «این همه تلاش شد برای اینکه اصحاب حضرت امام حسین (ع) به کوفه بیایند اما هنگام معرکه ما را تنها گذاشتید، حالا دارید گریه می کنید ؟ شما مانند قبری می مانید که درونش پر از عفونت و کثافت است و روی آن را با گل تزئین کرده اند، شما مثل گلی می مانید که در پهن روییده است.»

رحیم پور ازغدی خاطر نشان کرد: پس از انقلاب موج اسلام گرایی در جهان گسترش یافت و بسیاری از جوانان به دین اسلام و مذهب شیعه گرایش یافتند به طوری که دختران غربی حجاب گرفتند.
http://www.rasanews.ir/Images/News/Larg_Pic/22-6-1391/IMAGE634831581498125000.jpg
وی افزود: گروه داعش که با شعار احکام اسلامی به دنبال یارگیری در غرب بود، بسیاری از جوانانی را که تازه مجذوب اسلام شده بودند جذب خود کرد و این نشان دهنده موج گسترده اسلام گرایی در غرب است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: عزاداری برای حضرت امام حسین (ع) زمانی مقبول است که سبک زندگی عزاداران مشابه سبک زندگی اهل بیت (ع) شده و حاضر به جانفدایی برای آنان باشند.

وی افزود: اگر محصول تشیع، سینه زنی، عزاداری، زیارت و جشن نیمه شعبان، زنان و مردانی باشد که مانند حضرت اباعبدالله الحسین (ع) پاک زندگی کنند و پاک بمیرند و اگر لازم شد کشته شوند، آنگاه این مذهب مقبول اهل بیت (ع) است.

وی اظهار کرد: تشیع، زنده ترین و انقلابی ترین مکتب در جهان است و عزاداری شیعه سراسر سیاسی، عبادی، تربیتی و فرهنگی است و همین عزاداری برای اهل بیت (ع) است که پرچم شیعه را همچنان در اهتزاز نگه داشته است.


 
مسئله حقوق بشر در آمریکا افسانه است!
ساعت ۳:٥۱ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٥ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

 

 

 

 

* ادعا میکنند ما متعهد به حقوق بشریم. بله، آمریکائی‌ها پرچم حقوق بشر را بلند کرده‌اند، میگویند ما متعهد به حقوق بشریم؛ آن هم نه فقط در کشور خودشان - که آمریکا باشد - در همه‌ی دنیا. خب، این حرفی است، ادعائی است؛ در عمل چه؟ در عمل، بیشترین ضربه را اینها به حقوق بشر میزنند؛ بیشترین اهانت را به حقوق انسانها در کشورهای مختلف و نسبت به ملتهای مختلف، اینها میکنند. زندانهای مخفی‌شان در سرتاسر دنیا، زندانشان در گوانتانامو، زندانشان در عراق - ابوغریب - حمله‌ی آنها به مردم غیرنظامی در افغانستان، در پاکستان، در مناطق گوناگون؛ اینها نمونه‌ای از حقوق بشر ادعائی آمریکائی‌هاست!

هواپیماهای بدون سرنشینشان راه می‌افتد، هم جاسوسی میکند، هم مردم را زیر فشار قرار میدهد؛ که روزانه خبرش را شما از افغانستان و پاکستان میشنوید. البته همین هواپیماهای بدون سرنشین، به قول یکی از مجلات آمریکائی که همین چند روز قبل از این نوشته بود، در آینده مایه‌ی دردسر خود آنها خواهد شد. دیدار مردم آذربایجان ۱۳۹۱/۱۱/۲۸

 

 

 

* رئیس جمهور امریکا وقیحانه ادعا می‌کند که رسالت گسترش دمکراسی در دنیا و خاورمیانه بر دوش او سنگینی می‌کند! دمکراسی آنها را در زندانهای امثال ابوغریب - که در عراق وگوانتانامو کم هم نیستند - مردم دنیا دارند می‌بینند. این، دمکراسی و حقوق بشر آنهاست!

سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی(ره) ۱۳۸۳/۰۳/۱۴ 

* این آقا اوّلی که میخواست بیاید، در تبلیغات انتخاباتی پنج شش سال قبل، یکی از وعده‌هایی که به مردم آمریکا داد، این بود که زندان گوانتانامو را تعطیل میکند؛ [الان] شش هفت سال گذشته، آیا زندان گوانتانامو تعطیل شد؟
دیدار مردم قم ۱۳۹۲/۱۰/۱۹
 
* سربازان و نیروهای امنیتی امریکا بدترین جنایتها را در نقاط اشغالی عراق و در زندان ابوغریب مرتکب می‌شوند - که یک نمونه از این همه، جنایت زندان ابوغریب است؛ والّا نظایر آن زیاد است - به انسانها اهانت می‌کنند، حقوق انسانها را لگدمال می‌کنند؛ چه در این‌جا، چه در افغانستان، چه در زندانهای خودشان، چه در گوانتانامو؛ آنگاه دیگران را به نقض حقوق بشر متهم می‌کنند!
دیدار زائران و مجاورین حرم مطهر رضوی ۱۳۸۴/۰۱/۰۱

 

 

 

* امروز آمریکا و غرب در قضیه‌ی فلسطین و در بسیاری از قضایای دیگر صریحاً دارند دروغ میگویند؛ صریحاً دروغ میگویند. فاجعه‌ی عظیمی مثل فاجعه‌ی غزه را در جنگ ۲۲ روزه وارونه وانمود میکنند. باید به این توجه کنیم. این را میخواهم یادآوری کنم. امروز غزه و فلسطین عرصه‌ی رسوائی غرب است. غرب با ادعای حقوق بشر بزرگ‌ترین و فجیع‌ترین نقض حقوق بشر را در غزه ندیده گرفته. تا روزهای متمادی غربیها در سال گذشته یک کلمه حرف به نفع مردم غزه و در دفاع از آنها نزدند. روزهای متمادی پشت سر هم میگذشت، ما هی گوشمان بود ببینیم آیا از اروپا - از آمریکا که هیچ - از سازمانهای حقوق بشر، از سازمانهای به اصطلاح مدافع آزادی، یک کلمه حرف به نفع مردم غزه صادر میشود؟ نمیشد. بعد از آنی که سر و صدای مردم بلند شد، مردم در کشورهای مختلف سر و صدا کردند، راهپیمائی کردند، تظاهرات کردند، حرف زدند، رسوائی بالا گرفت، شروع کردند به حرف زدن؛ فقط حرف! غرب هیچ گونه حمایتی از مردم غزه نکرد؛ در مقابل یک چنین فاجعه‌ی عظیمی که جلوی چشم همه داشت اتفاق میافتاد. تا امروز هم باز غرب در همان مواضع است. سازمان ملل خودش را رسوا کرد. آمریکا رسوا بود و رسواتر شد. با اینکه این گزارش گلدستون در آمده است و همه از او مطلع شدند. امروز بایستی سران جانی و مجرم رژیم صهیونیستی بیایند پای محاکمه و باید مجازات بشوند؛ ولی هیچ خبری نیست، هیچ اقدامی انجام نمیگیرد؛ بلکه حمایتها از دولت غاصب و دولت جعلی صهیونیستی باز هم بیشتر میشود! اینها غرب را رسوا کرد.
دیدار شرکت‌کنندگان در افتتاحیه همایش غزه ۱۳۸۸/۰۸/۱۳

* یکی هم محاصره‌‌ی ظالمانه‌‌ی غزه است که این محاصره سه سال شد؛ یک حرکت بسیار سبعانه، قساوت‌‌آمیز، وحشیانه، و با شگفتی فراوان مورد تأیید و تصدیق و حمایت آمریکا و انگلیس و قدرتهای غربی که داعیه‌‌ی دفاع از حقوق بشر را هم دائم تکرار میکنند. سه سال است که یک و نیم میلیون جمعیت را محاصره کرده‌‌اند؛ نه میگذارند دارو برود، نه میگذارند غذا برود، در آب آشامیدنیشان اخلال میکنند، در نیروی برقشان اخلال میکنند، در رسیدن سیمان و مصالح ساختمانی برای اینکه ویرانیهای جنگ را از بین ببرند، اخلال میکنند- این کاروانی که میرفت، بخش عمده‌ای از محموله‌‌ی آن سیمان بود، برای اینکه مردم بتوانند خانه‌‌های خراب خودشان را تعمیر کنند- علاوه‌‌ی بر این‌ها به طور متناوب گلوله‌‌باران هم میکنند، آدم‌کشی هم میکنند، کودکان مظلوم و زن و مرد را به قتل هم میرسانند. این، حرکت رژیم صهیونیستی است.

سازمانهای مدعی حقوق بشر ایستاده‌اند تماشا میکنند. قدرتهای غربی نه فقط تماشا، بلکه حمایت میکنند. متأسفانه بسیاری از کشورهائی که باید دفاع کنند- یعنی برخی کشورهای عربی، برخی کشورهای اسلامی- سکوت محض کرده‌اند؛ اگر نگوئیم حتّی رفتارهای خائنانه در پشت سر. خیلی وضع عجیبی است.
نماز جمعه تهران در حرم امام خمینی(ره) ۱۳۸۹/۰۳/۱۴

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/28314/B/13930906_8228314.jpg

* آن چیزی که در این بین از همه بدتر و زشت‌تر به چشم من آمد، این حرفهائی بود که به عنوان دلسوزی از حقوق بشر و سختگیری به مردم، از زبان این دولتمردان آمریکائی صادر شد که: ما از اینکه با مردم چنین رفتار بشود، مخالفیم؛ ما نگرانیم! شما نگران مردمید؟! شما چیزی به نام حقوق انسان را اصلاً قبول دارید؟! افغانستان را کی‌ به خاک و خون کشید و هنوز هم دارد میکشد؟ عراق را کی‌ زیر چکمه‌ی نظامیان خودش تحقیر کرد؟ در فلسطین چه کسی به دولت صهیونیست ظالم این همه کمک سیاسی و مادی کرد؟ در خود آمریکا - انسان واقعاً تعجب میکند - در زمان دولت همین حزب دمکرات، در زمان ریاست جمهوری شوهر همین بانوئی که حالا اظهار نظر میکند، هشتاد و چند نفر از وابستگان فرقه‌ی داوودی را زنده زنده در آتش سوزاندند. این که دیگر جای انکار نیست. همین حضرات، همین دمکراتها این کار را کردند. فرقه‌ی داوودی‌ها به قول خودشان دیویدی‌ها - به دلیلی مورد غضب دولت آمریکا قرار گرفتند و به منزلی رفتند و در آنجا متحصن شدند. هر چه کردند، بیرون نیامدند. اینها خانه را آتش زدند و هشتاد تا مرد، زن، بچه تو این خانه، زنده زنده سوختند. شما حقوق بشر میفهمید یعنی چه؟! به نظر من این مسئولان و سیاستمداران اروپائی و آمریکائی قدری بایستی شرم و حیا را هم برای خودشان وظیفه بدانند. جمهوری اسلامی، پرچم‌دار حقوق انسان است. دفاع ما از مردم مظلوم در فلسطین، در لبنان، در عراق، در افغانستان، در هر نقطه‌ای که مردم مظلوم واقع شدند، نشانه‌ی همین است. نشانه‌ی این است که پرچم حقوق بشر به وسیله‌ی اعتقاد به اسلام، ایمان به اسلام در این کشور برافراشته شده است. ما احتیاج نداریم که برای حقوق بشر کسی ما را نصیحت کند.
خطبه‌های نماز جمعه ۱۳۸۸/۰۳/۲۹

* این‌ها حقوق بشر است، احترام به انسان‌هاست و احترام به آزادى انسان است که این دروغگوها ادّعا مى‌کنند؟! با عذرخواهى هم نمى‌شود اینها را تمام کرد. زدند، گفتند: ببخشید؛ اشتباه کردیم! در افغانستان هم همین‌طور است. از اوّلِ جنگ افغانستان بارها اتّفاق افتاده است. همین چند روز قبل یک بار اتّفاق افتاد. مى‌زنند و با بمب جمعیتى را تارومار مى‌کنند و بعد مى‌گویند: ببخشید؛ اشتباه کردیم! با «ببخشید، اشتباه کردیم» جنایت‌ها پاک مى‌شود؟
خطبه‌های نماز جمعه تهران ۱۳۸۲/۰۱/۲۲

* در شمال افغانستان - آن وقتى که افغانستان را اشغال مى‌کردند - غیر از بمب‌هایى که بر سر مردم ریختند و فجایعى که در شهرها ایجاد کردند، در یک زندان جمع کثیرى زندانى را به رگبار بستند و قتل عام کردند؛ خبرش هم در دنیا پیچید، منتها امپراتورى‌هاى خبرى نمى‌گذارند این خبرها بماند و در ذهن مردم جایگزین شود.
دیدار زائرین و مجاورین حرم مطهر رضوی ۱۳۸۴/۰۱/۰۱
 

*  با کدام قانون افغانستان را اشغال کردید؟ با کدام قانون بین‌المللىِ عقل‌پسند دارید نیروهاتان را در افغانستان افزایش می‌دهید؟ چقدر اتفاق افتاد این حادثه که هواپیماهاى آمریکائى، کاروان‌هاى عروسى را در افغانستان به خاک و خون کشیدند؟ در طول این چند سال بارها و بارها اتفاق افتاد؛ ده‌ها نفر در هر حادثه‌اى کشته شدند؛ مردمى که در یک عروسى شرکت کرده بودند. آن وقت افسر آمریکائى با وقاحت تمام می‌گوید: ما دنبال طالبان هستیم! هر جا طالبان را پیدا کنیم، می‌زنیم! به عروسى مردم چه کار دارید؟ به زندگى مردم چه کار دارید؟ همین چندى پیش در هرات، یکى از این حوادث را به وجود آوردند، بیش از صد نفر کشته شدند که پنجاه‌تاشان کودکان بودند. مظهر بى‌قانونى شما هستید. قانون‌شکن‌ترین دولت‌ها، امروز دولت آمریکاست.
دیدار با جمعی از طلاب و روحانیون ۱۳۸۸/۰۲/۲۲

* ادعا میکردند با تروریسم مخالفیم؛ امروز در منطقه‌ى ما و در بسیارى از نقاط دنیا با تروریستها همپیمان میشوند، با تروریستها میروند مى‌نشینند و قرار مدار میگذارند، پول میدهند، اسلحه میدهند که بروند کارهاى تروریستى انجام دهند! گروه منافقین را که خودشان به ترور هزاران نفر در کشور اعتراف کردند، زیر چتر حمایت قرار میدهند؛ به قول خودشان از لیست سیاهِ خودشان خارج میکنند!
دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان ۱۳۹۱/۰۸/۱۰

* کاملاً واضح است که وقتى دولتى مثل امریکا یا بعضى از کشورهاى اروپایى، از گروهکهاى تروریستى که دستشان به خون آحاد ملت آغشته است، حمایت مى‌کنند و آنها را در کشورهاى خود راه مى‌دهند و پناهنده‌ى سیاسى قلمداد مى‌کنند، نمى‌توانند در ادعاى مبارزه با تروریسم صادق باشند. اینها مروج تروریسم هستند و تروریستها را براى تحقق مقاصد شوم خود، در دامان خویش تربیت مى‌کنند.
کیست که نداند بسیارى از گروهکهاى داخل ایران - حتّى آنهایى که صبغه‌ى چپ داشتند - از منابع مالى دولتهاى غربى و امریکا تغذیه مى‌شدند و هنوز هم مى‌شوند؟! ملت ایران، این ادعاهاى دروغین را شناخت. دیرباورترین افراد هم فهمیدند که دولت امریکا و بسیارى از کشورهاى اروپایى و جوامع به اصطلاح متمدن طرفدار حقوق بشر، کمترین خبرى از حقوق بشر ندارند و کوچکترین دفاعى از آنها نمى‌کنند!
مراسم بیعت مسئولان دستگاه قضایی ۱۳۶۸/۰۴/۰۷


 
الصاق مدال شجاعت بدست ضد انقلاب به سینه علی مطهری
ساعت ۱۱:٢۸ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٥ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/6e/Issa_Saharkhiz.jpg/220px-Issa_Saharkhiz.jpgکارگزار پایگاه مطبوعاتی دشمن برای  علی مطهری نوشابه باز کرد

همکار گروهک‌ها و مدیرکل مطبوعات داخلی در دولت اصلاحات، علی مطهری را نماینده‌ای محافظه‌کار اما شجاع خواند. 

عیسی سحرخیز یکی از ورشکستگان سیاسی است که در پوشش اصلاح‌طلبی، برای ایجاد پایگاه مطبوعاتی دشمن در دوره اصلاحات پادویی می‌کرد. او که پیش از این از بهائیت و هم جنس‌بازان حمایت کرد، اخیرا در مصاحبه با سایت جرس تصریح کرده بود اغلب اصلاح‌طلبان علاقه‌ای به آقای خمینی ندارند و هدف از اصلاحات تغییرات ساختاری و حذف ولایت‌فقیه است.سحرخیز پیش از این با هاشمی رفسنجانی نیز دیدار کرده بود.

سحرخیز اکنون ضمن مقاله‌ای در وبسایت روز آنلاین، از تحصن افراطیون در مجلس ششم که برخی از آنان در آمریکا و اروپا پناهندگی گرفته‌‌اند - ستایش می‌کند و می‌نویسد نمایندگان اصلاح‌طلب مهر سکوت بر لب زده و مأ‌موریت خود را در پیگیری وضعیت نامزدهای انتخاباتی خویش در انتخابات 88 به نماینده‌ای محافظه‌کار اما شجاع به نام علی مطهری سپرده‌اند.

http://media.jamnews.ir/Original/1393/05/06/IMG11434790.jpg

وی با اعلام احتمال رد صلاحیت مطهری می‌نویسد: شورای نگهبان بدنبال آن است که بدون کمترین هزینه‌ای این کار را انجام دهد.ی

سال گذشته شبکه دولتی انگلیس از علی مطهری به عنوان اصلاح‌طلب جدید یاد کرده بود.


 
آمریکا چه طور ابرقدرتی است که برای مبارزه با داعش نیاز به ۶۰ کشور دارد؟
ساعت ۱۱:٢۱ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٥ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

http://media.nasimonline.ir/larg/1393/07/28/IMG13210955.jpg به گزارش مشرق به نقل از نسیم، سردار اسماعیل قاآنی صبح امروز در همایش تجلیل از بسیجیان ادارات خراسان رضوی در دانشگاه فردوسی مشهد تصریح کرد: بسیج در تمامی لحظات و زمان‌ها پشتیبان ولایت فقیه بوده و با توجه به اقدامات خود، تبدیل به نماد خدمت‌رسانی در سطوح مختلف شده است، لذا درباره مقوله پر ارزش بسیج می‌توان همواره سخن گفت و از اقدامات ارزشمند آن یاد کرد.

قاآنی ادامه داد: بسیج در عده‌ای معدود خلاصه نمی‌شود بلکه دامنه بسیج همه مردم را در بر می‌گیرد. کشور شرایط سختی را تجربه کرده که دفاع مقدس یکی از جمله این شرایط بود، دوران دفاع مقدس بود که بهترین جوانان را برای انقلاب تربیت کرد و بهترین خدمات از سوی بسیج در این دوران شکل گرفت.

http://www.deztoday.ir/wp-content/uploads/2014/11/19167_orig.jpgتوجه امام(ره) و رهبر معظم انقلاب به جایگاه بسیج بسیار قابل توجه است، بسیج در خط امام حرکت می‌کند و هرجا نیاز باشد با مخاطرات رودررو می‌شود. اگر بسیج نبود نه در جنگ سخت موفق می‌شدیم و نه در جنگ نرم، امروز است که به نقش بسیج و تفکر بسیجی در تحولات منطقه پی می‌بریم. بسیج ریشه مستحکم دارد و مرد میدان مبارزه است، ما باید در این میدان جایگاه خود و فرمانده خود را به خوبی درک کنیم. یوم‌الله "9دی" از جمله روزهایی بود که بسیج جایگاه خود را نشان داد و تومار خائنین را درهم پیچید. بسیج با کسی شوخی ندارد، ما برای این انقلاب شهدای زیادی تقدیم کرده‌ایم، امام این انقلاب نائب امام زمان(عج) است لذا نمی‌گذرایم کسیانی بیایند و بازی در بیاورند. بسیج با نزدیکترین افراد به خود هنگامی که از مدار صحیح خارج شوند و نصایح کارگر نیفتد شوخی ندارد.

جانشین فرمانده سپاه قدس گفت: ناراحتی اسرائیلی‌ها از ما، ارزشمند است، فلسطین اشغالی بیش از 60 سال است که زیر چکمه دشمنان اسلام است و اکنون نسل‌های چهارم و پنجم آوارگان در حال جنگ در این سرزمین هستند، اسرائیلی که طی شش روز چند کشور عربی را شکست می‌داد امروز 50 روز با مردم بی‌دفاع غزه جنگید و بیش از 1.5 کیلومتر هم نتوانست وارد خاک آن شود.

http://defapress.ir/IDNA_media/image/2014/04/23999_orig.jpgاسماعیل قاآنی ادامه داد: نمونه اقتدار جمهوری اسلامی آنجایی است که آمریکا می‌خواست از عراق خارج شود و از ایران التماس کمک داشت، آمریکا مگر ادعای ابرقدرتی ندارد و بالاترین تجهیزات و امکانات نظامی را در اختیار ندارد؟ آمریکا باید دست و پای خودش را جمع کند وگرنه منتظر جواب ایران باشد. آمریکایی‌ها در جلسات خصوصی طوری و در عموم طور دیگری صحبت و هیاهو می‌کنند. آنها در سوریه دو سال دائم گفتند باید دولت قانونی برکنار شود اما اکنون وضع آمریکا را در سوریه ببینید.

آمریکایی‌ها زمانی که داعش موصل و تکریت وسایر مناطق را اشغال می‌کرد مگر خواب بودند؟ چرا آن زمان ائتلاف تشکبل ندادند و حالا به دنبال ائتلاف هستند؟ آمریکا مگر ابرقدرت نیست و این همه بیا و برو ندارد؟

قاآنی ادامه داد: تفکر بسیجی تودهنی محکمی به داعش زد و آمریکایی‌های این را خوب درک کردند. آنها ائتلاف تشکیل دادند که جلوی داعش را بگیرند و مثلا 60 کشور را هم دور خود جمع کردند، این چه طور ابرقدرتی است که برای برخورد با داعش نیازمند جمع کردن 60 کشور است؟ تمام آنچه که در مورد ائتلاف گفتند دروغ بود. کل آنچه که آنها علیه داعش در عراق عمل کردند حتی اندازه یک عملیات عراقی‌ها با راهنمایی‌های ایران نتیجه دربر نداشت. آمریکا و دیگر ابرقدرت‌ها بدانند هرکجا که لازم باشد هستیم و هیچ قدرتی نمی‌تواند مانع حضور ما شود.


 
سلاح جنگی، وسیلۀ مقابله با بی نظمی در آمریکا!
ساعت ۱٠:٥٤ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٥ آذر ۱۳٩۳   کلمات کلیدی:

 تصاویر گویاست. مردم آنها را به برسمت شناختن حقوق بشر دعوت کردند و آنها از مردم کاملا غیرمسلح با گاز اشک آور، شوکر الکتریکی، باطوم، تسلیحات ساچمه زن و سلاحهای جنگی با کالیبرهای املا کشنده استقبال کردند. این است وضعیت آمریکا سانسور شده در تمام رسانه های غربگرای وطن من ! که در آن پلیس و گارد ملی ، با تسلیحات مقابل با نیروی مهاجم خارجی ، به جنگ با مردم خودشان رفته اند.

در فتنه ای مانند فتنه 88 ، چنین حرکاتی از کدامیک از نیروهای نظامی و انتظامی ما سر زد ؟ تصاویر ایران در گوگل چگونه است ؟ تصاویر آمریکا در گوگل چگونه است؟

تاریخ و امروز آمریکا فرقی کرده است؟

عکس دسته جمعی با جسد سیاهپوست سوزانده شده

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812720_778.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812697_269.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812804_748.jpg

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812703_445.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812705_959.jpg

http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812708_104.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812712_441.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812715_820.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812727_805.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812816_704.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812817_955.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812818_434.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812819_962.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812820_568.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812821_250.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812825_887.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/13/812832_439.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/15/813891_188.jpg

                    و اما ...                     http://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/15/813899_104.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/15/813883_328.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/15/813881_334.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/15/813889_622.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/15/813880_992.jpghttp://www.mashreghnews.ir/files/fa/news/1393/9/15/813885_582.jpg


 
 
 
تبلیغ ویـژه