الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

این کاریکاتورها اشتباه است!
ساعت ٧:٥۱ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢۸ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

 

به این تصاویر دقت کنید!

http://donya-e-eqtesad.com/Images/Bitrix/NewsDetail/BottomPicFiles/aaar/1116152_6b260ce2-3c3f-425e-9fa3-bdb75fc1df1d.jpg

اینها و فراوان کاریکاتورهای از این دست که در نمونه های وطنی و خارجی تهیه می شوند، کلام مشترکی دارند. این تصاویر می گویند که "ترامپ، کسی است که قدرت تعقل ندارد، او در حد یک طفل، نادان و لجوج است و بشدت علاقمند به بکارگیری گزینه نظامی علیه دشمنان خود و به نفع دوستان خود است!"

طراحی کاریکاتور در حوزه سیاسی نیازمند اطلاعات و بینش عمیق سیاسی است. طراحی چنین کاریکاتورهایی که ناشی از ساده انگاری مفرط سیاسی است، نه تنها در راستای منافع ملی ج.ا.ا قرار ندارد، بلکه فقط قطعه ای از پازل عملیات روانی حساب شده ی بیرونی را تکمیل می کند. تهیه این کاریکاتورها حتی در قالب سیاست اعلامی هم موجه نیست و خساراتی در شکل گیری پس زمینه های ذهنی مخاطبان ببار می آورد که با منفعت سطحی و کوتاه مدت "دیونمایی آمریکا" همخوانی ندارد.

خوانش صحیح از ترامپ بعنوان چهره ی بیانگر حقیقت آمریکا، این نیست که ترامپ فردی مستقل و جدا از مراکزمطالعاتی وتصمیم سازی آمریکا بوده و یا مثلا کسی است که در نتیجه تحریک دخترش، دست به حمله به سوریه زده یا علیه کره شمالی اقدام می کند. حقیقت ترامپ این نیست که او درصدد است تا با یک اقدام یکجانبه دست به اقدام نظامی علیه دشمنان آمریکا! بزند، بلکه حقیقت ترامپ استفاده از واژه های ترسناک برای ترساندن مخاطب و واردار کردن او به تامین خواست امریکاست، و ایا این چیزی جدید است؟ حقیقت ترامپ این است که او چیزی جز "رئیس جمهور آمریکا" نیست، و در آمریکا، تصمیمات به این اهمیت، مطلقا فردی اتخاذ نمی شوند، و مگر در کجای دنیا می شود که در آمریکا بشود؟

چقدر ناراحت کننده است که افرادی که دارای کمترین توان تحلیل هستند "مدیریت" حوزه ی فرهنگ و هنر و رسانه کشور را عهده دارند. چرا باید کاریکاتوری که حامل عملیات روانی فریب دشمن باشد، با بودجه ی ما تولید و منتشر شود؟ آیا در این میان می توان رد نفوذ فرهنگی و رسانه ای را تعقیب کرد؟چرا منافع راهبردی عربستان، رژیم صهیونیستی، انگلیس و آمریکا در فضای رسانه ای ما، با میل و اراده و بودجه ی خودمان تعقیب می شود؟براستی مگر این اتفاق، با توصیف پروفسور ژوزف نای از ماهیت اعمال قدرت نرم تفاوتی دارد؟!


 
حسین درخشان دوباره شروع کرده
ساعت ٧:٥۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

متوجه شدم، فردی که چندسال پیش به جرم اقدامات مجرمانه شدید، به نزدیک بیست سال زندان در جمهوری اسلامی محکوم شده و مجازات او نیز اجرا شده است، در وبلاگی با عنوان و همان نام وبلاگی که اقدامات مجرمانه خود را در آن انجام داده بود، مجددا به نشر مطالبی روی اورده که حرکتی جدید اما به نظر من در همان راستای گذشته درک می شود.

آقای حسین درخشان فرزند حسن، همان کسی که در دانشگاه های رژیم صهیونیستی به صهیونیستها گفته بود بجای تبلیغ رویکرد نبرد سخت، باید از رفرمیستهای داخل ایران همچون او حمایت کنند، همان کسی که منافع خود و آنها را در یک راستا دیده و فقط از نظر تاکتیک، برای مبارزه با انقلاب اسلامی راه بهتری یعنی براندازی از درون را به آنها پیشنهاد می داد و با افتخار این مطالب را در وبلاگ هم منتشر می کرد، حالا، مجددا فعال شده است و دست به قلم، به میدان آمده.

او در مطلبی که فعلا بعنوان مطلب جاری در وبلاگش گذاشته، با بازنشر مطلبی که برای پایگاه اینترنتی خود فرهیخته پندار الف نگاشته، با درج تصویری از یک زن بی حجاب جوان و آرایش کرده، که احتمالا تصویری از شبکه المیادین عربی است، تیتر نوشته است که چرا المیادین فارسی از نان شب واجب‌تر است

در مطلبی که او به بهانه طرح ضرورت تاسیس شبکه ی فارسی المیادین نوشته است، چیزهای جالبی مشاهده می شود. کوبیدن بر طبل احتمال قریب الوقوع جنگ، طرح ادعای کنار گذاشته شده بودن براندازی خشن ایران در دولت اوباما، طرح ادعای دیوانه بودن ترامپ، مستقل بودن او از حکومت آمریکا و ضد ساختار آمریکا بودن  وی و جنگ طلب بودن او، طرح همگرایی جریان ایرانی برانداز خارج از کشور با قدرتهای خارجی برای جنگ نظامی با ایران و آماده شدن افکار عمومی آمریکاییان از طریق افزایش نفرت از ایران، در پس اقدامات رسانه ای،شکست خوردن آمریکا از ایران با تصویب برجام و خارج شدن ایران از تیررس جنگ و اقدامات امنیتی در شورای امنیت!!!!، تبدیل شدن برجام به اهرام تضمین ادامه سیاستهای دفاعی موشکی ایران!!!!، بی مخاطب و ناکارآمد معرفی کردن صداوسیما، آماده بودن زمینه ها برای وقوع شورش و نامنی های خیابانی در ایران، و از همه مهمتر، ضرورت عبور از محدودیتهای شرعی و قانونی برای جلوگیری از ترس سیاسیون از براندازی خشن !

او بطور خلاصه در حال طرح چند ادعا است :

1- وقوع جنگ با ایران از سوی ترامپ دیوانه ی جنگ طلب حتمی است 2- زمینه برای شورشهای و اقدامات امنیتی در ایران مهیا است 3- برجام عامل خوبی برای حفظ امنیت ایران بود اما ترامپ همه چیز را بهم زده و به دنبال براندازی نظامی و خشن است 4- رسانه ی فراگیر و تاثیرگذار نداریم 5- مشکل رسانه ای ما ، محدودیتهای شرعی وقانونی است و باید مطابق ذائقه ی مخاطبین ایرانی که من و تو را می پسندند - خصوصا بدون حجاب و با استفاده از جذابیتهای زن ! - به مردم خبر و جهت سیاسی بدهیم!

نمادهایی از تصورات غلط ما ایرانیها از ترامپ، که علامتی از قرار گرفتن در کوریدور ذهنی هدایت شده از سوی آمریکا است!

و این نهایتا یعنی :

1- ایشان بر ادعای مشترک روحانی و اوباما و ترامپ در الف: جنگ طلب بودن ترامپ، خطرناک بودن ترامپ و ب: حفظ امنیت ایران در صورت پای مذاکره رفتن با آمریکا و نوشتن چیزهایی همچون برجام، ج : عدم امکان حفظ انقلاب اسلامی بدون رعایت حریمهای شرعی وقانونی و دست و پاگیر بودن ملاحظات شرعی و قانونی در فعالیت رسانه ای مهر تایید می زند!

و نهایتا: منظور خاصی ندارد، فقط اینهمه روده رزازی کرده که لقمه ی عدول از خطوط محتوایی فرهنگی و شرعی انقلاب اسلامی در حوزه رسانه را برای کشور بگیرد. و آیا او PRESSTV را الگوی موفق خبررسانی نمی داند؟ معلوم است که نمی داند چون مردم انجا روسری بر سر می کنند. والا، چرا نمی گوید PRESSTV فارسی؟ او حتما بهانه می کند که ارتباط این شبکه با نظام ایران علنی است، و باید به او گفت که لا اقل خود تو ارتباط المیادین با جریانهای مرتبط با نظام ایران را علنی و حتمی دانستی، آیا این شد بهانه ؟

چه کسی این ادم را اینقدر پررو کرده که بعد از پنجسال ممنوعیت فعالیت رسانه ای، چنین گلی به سمت دروازه انقلاب اسلامی شوت کند؟ حسین درخشان می گوید سیاست اوباما تغییر رفتار - و در حقیقت استحاله کارکردهای نظام ج.ا.ا - بوده است. همان چیزی که خودش امروز برای ما لقمه گرفته است. یعنی از ترس مرگ، خودمان خودکشی کنیم! استحاله، براندازی از درون، تهاجم فرهنگی و جنگ نرم خط اصلی دشمن است که معمولا از درون، با خط القاء خطر تهاجم امنیتی و نظامی، به عنوان راهکار حفظ ارتباط با آنچه که لایه خاکستری جامعه نامیده می شود، لقمه گرفته می شود.

نمادهایی از تصورات غلط ما ایرانیها از ترامپ، که علامتی از قرار گرفتن در کوریدور ذهنی هدایت شده از سوی آمریکا است!

وجود امثال حسین درخشانها، نشانه بلوغ و رشد و اهمیت انقلاب اسلامی و از سوی دیگر نشانه اهمیت حفظ اصول و ارزشهای فرهنگی انقلاب اسلامی است. والا افرادی مانند او که جزو براندازان انقلاب اسلامی بوده اند، با یک نظام سیاسی سکولار که اسم اسلام را یدک بکشند مشکلی ندارند. همان امری که رهبر معظم انقلاب بارها خطر آن را هشدار داده است. اما وجود امثال پایگاههای خبری الف، مایه شرمساری برای انقلاب اسلامی است. یادم نمی رود که این پایگاه خبری، حتی از دعوت کردن گری سیک مشارو امنیت ملی دولت آمریکا برای نوشتن در این پایگاه و گفتگو با مخاطبان هم خودداری نکرد و یادم هم البته هست که فیلم بسیار موهن و مبتذل آقای مهران مدیری تحت عنوان بمب خنده را ، حتی بدون سانسور روی نقاط بسیار زشت و مبتذل آن، منتشر کرد.

در مورد حسین درخشان دعایی به درگاه الهی ندارم، آنچه که در هدایت انقلاب اسلامی به عدول از سازوکارهای دینی دیده می شود، چیز جدیدی نبوده و یک روش شناخته شده و قدیمی براندازی از درون انقلاب اسلامی است. اما خداوند متعال، انقلاب اسلامی را از شر خودفرهیخته پندارهایی همچون آقای الف، حفظ بفرماید. آمین.

در داخل کسی خرابکاری نکند، دشمن خارجی هیچ غلطی نمتواند بکند.

پی نوشت:

- مخاطبی هوشمند، در پایین وبلاگ این آقای محکوم امنیتی، نوشته است :

مهدی گفت:

آیا ایجاد این شبکه یکی از تغییر رفتارهای مورد نظر آمریکا نیست ، پذیرش ضمنی نوع اطلاع رسانی غربی و نه اسلامی، پس چرا در سایر موارد رفتارمان را تغییر ندهیم

چون حسین درخشان سابقه ی اقدامات عجیب و غریب در وبلاگش دارد، تصویر کامنت این فرد را منتشر می کنم :

و اما حسین درخشان نیز جوابی ننوشته است. به این سبک برخورد حسین درخشان با نقد مخاطبین، عادت دارم.


 
خبر فریب و دروغ : FBI برای دسترسی به داده ها محتاج همکاری شرکتهاست!
ساعت ٧:٢۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

خبر فریب: درخواست جدید اف بی آی به مایکروسافت برای نقض حریم شخصی

مایکروسافت تایید کرده که درخواست مخفیانه تازه‌ای از اف بی آی دریافت کرده که بر اساس آن از این شرکت خواسته شده تا اطلاعات شخصی یکی از مشتریان خود را افشا کند.

به گزارش فارس به نقل از زددی نت، درخواست یاد شده به گونه ای  تنظیم شده که برای تایید آن نیازی به دخالت قاضی یا دادگاه نیست و مایکروسافت موظف است در برابر آن واکنش مناسب نشان دهد.

 هنوز مشخص نیست اف بی آی خواستار دریافت چه اطلاعاتی از مشتری هدف شده است، معمولا هدف از ارسال این نوع نامه ها جمع آوری متادیتای کاربران است و برای جمع آوری اطلاعات در مورد جزییات تماس ها، ایمیل ها و پیام ها به حکم دادگاه نیاز است.

 اف بی آی و آژانس امنیت ملی آمریکا مرتبا درخواست هایی برای شرکت های مختلف فناوری در آمریکا ارسال کرده و از آنها می خواهند سوابق و اطلاعات خصوصی برخی کاربران خود را افشا کنند و این امر موجب نگرانی عموم کاربران و سازمان ها و نهادهای مدافع حقوق مدنی مردم در ایالات متحده شده است.

 مایکروسافت و دیگر شرکت های فناوری در آمریکا در سال 2016 هم هزاران درخواست مشابه دریافت کرده اند، اما از افشای جزییات آنها خودداری کرده اند.

پی نوشت : 

1- این خبر از اساس دروغ است. مایکروسافت اتفاقا شایددر نشر این خبر با دولت آمریکا همکاری کرده، اما در دسترسی به داده ها، دولت آمریکا هیچ نیازی به همکاری شرکتها ندارد. این خبر یک خبر دروغ است. رسانه های اصولگرا مطلقا درک درستی از فضای مجازی و مناسبات حاکم بر آن ندارند و هر خبری را که کمی بتواند آنها را جذب کرده و بفریبد عینا منتشر می کنند.

2- دسترسی دولت آمریکا لااقل به متادیتای کاربران در شبکه اینترنت بطور صددرصد تضمین شده است و بلحاظ سیاستهای بنیادین ملحوظ در تنظیم زیرساخت، هیچ نیازی، مطلقا هیچ نیازی برای التماس و درخواست از شرکتها ندارد. دروغ به انی کثیفی را فقط آدمهایی که از نظر فنی هیچ چیزی نمی دانند، باور کرده و نشر می دهند.


 
حتی طیف صنعتگران حامی دولت: از دولت یارانه تولید نگرفتیم
ساعت ۱٠:۳۱ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

روحانی در مصاحبه مطبوعاتی با خبرنگاران، در پاسخ به سؤال دیگری که یکی از وعده های انتخاباتی شما مبنی بر این بود که وضعیت اقتصادی مردم را به نحوی بهبود می‌بخشید که نیاز به یارانه نقدی نداشته باشند، آیا محقق شده یا نه؟ گفت:

آیا این کار در ظرف چهار سال ما به نتیجه می‌رسیم؟ کاری که ما در دولت یازدهم کردیم این بوده که به جای اینکه یارانه نقدی را اضافه کنیم، به بخش‌های تولیدی و سایر بخش‌ها ببریم.

این صحبت های روحانی در خصوص اعطای یارانه به بخش های تولیدی چیزی جز خلاف گویی محض نیست و وی در پایان دولت ۴ ساله خود، برای فرار از پاسخگویی و کسب رای در انتخابات ۲۹ اردیبهشت، به دروغگویی روی آورده است. دولت در تمامی ۴ سال گذشته ریالی از یارانه ها را به صنایع و بخش های تولیدی اختصاص نداده است و حتی نعمت زاده وزیر صنعت و معدن و تجارت دولت وی نیز به این موضوع اعتراف کرده و حتی بیان کرده دیگر امیدی به گرفتن این یارانه از سوی دولت ندارد.

نعمت زاده در این خصوص می گوید:

« ۲۰۰ - ۳۰۰ میلیارد تومان یارانه تولید چندرغاز است. کل درآمد یارانه بیش از ۳۰ – ۴۰ هزار میلیارد دلار نیست. فرض کنیم ۵ تا ۱۰ درصد آن هم به تولید برسد، مبلغ ناچیز می‌شود. این را من حق تولید می‌دانم. دولت و مجلس می‌توانستند، این را تأمین کند که متأسفانه به علت کمبود اعتبار در این چند سال این کار مقدور نشده است. به کرّات پیگیری کردیم و گفتیم؛ ولی خب بالأخره در قالب بودجه‌ها نتوانستند این را بگنجانند.»

محسن لزومیان رئیس اتحادیه نان‌های صنعتی کشور نیز می‌گوید که چیزهایی از سهم تولید از هدفمندی یارانه‌ها شنیدیم، اما چیزی ندیدیم.

«والله یارانه تولید در حدی که شنیدیم، گفتند می‌خواهند بدهند؛ ولی چیزی از دادنش ندیدم. من خودم شخصا خبر ندارم که یکی از این همکارانم این یارانه را دریافت کرده باشند. اکثرا می‌گویند که شرکت‌های دولتی دریافت کردند. اگر یارانه دادنی باشد، باید بدهند. اگر ندادند، کجا رفته؟ اگر حق ما بوده، کجا دادند؟ این باید مشخص بشود.»

آرمان خالقی عضو خانه صنعت معدن و تجارت ایران است. آقای خالقی هم می‌گوید که هنوز هیچ سهمی از هدفمندی یارانه‌ها که قرار بود، مخارج تولید را کم کند نصیب ما نشده است.

«ما هنوز نتوانستیم این منابع را از مدیریت برنامه‌ریزی دریافت کنیم که بتوانیم تخصیص بدهیم. ما منتظر هستیم که بالأخره آیا دولت این را بر مبنای قانون هدفمندی یارانه‌ها جزو تعهدها و دیون خودش نسبت به بخش تولید می‌پذیرد یا خیر. همانطور که هر فردی آخر ماه اگر یارانه‌اش پرداخت نشود رسانه‌ها واکنش نشان می‌دهند و اعتراض می‌کنند این هم تبعا همان حالت را باید داشته باشد؛ چون قرار بود با دریافت یارانه‌ها کمک بکند که هزینه‌های تولید را پایین بیاورد که کالاها با قیمت ارزان‌تر به دست مردم برسد. وقتی یارانه پرداخت نمی‌شود تبعا افزایش قیمت‌ها هم هست و بهره‌بروی هم اتفاق نمی‌افتاد ضررش به همه مردم می‌رسد.»

از رضا پدیدار رئیس انجمن سازندگان تجهیزات نفتی هم از سهم صنعت پرطمطراقش از هدفمندی یارانه‌ها پرسیدیم که شما در صنعت‌تان پول یارانه تولید را گرفتید یا نه؟ پاسخ داد:

«نخیر این اتفاق نیفتاد و زمانی که قانون توسعه فضای کسب و کار تصویب شد در سال ۹۴ مجددا و اصلاحاتی بهش خورد در آنجا هم ما بحث توجه به یارانه تولید را مجدد یادآوری شدیم و چند نشست هم در دفتر معاون اول ریاست جمهوری برگزار شد و گفتند به محض این که ما بتوانیم منابعی را در اختیار بگیریم حتما یارانه تولید را بهتان می‌گذاریم ولی تا امروز هنوز به سازندگان و به تولیدکنندگان در این حوزه که ما فعالیت می‌کنیم در حوزه نفت گاز پالایش و پتروشیمی تاکنون یارانه‌ای پرداخت نشده است.»


 
روحانی : نگفتم در صد روز مشکلات را حل می کنم!
ساعت ۱٠:۱٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

آقای روحانی در پاسخ به سئوال خبرنگار همشهری در مورد اینکه «شما در سال ۹۲ از رفع مشکلات اقتصادی به مدت صد روز سخن گفتید اما ۳۰ اسفند سال گذشته بعد از ۴ سال گفتید ۱۰ دولت بعدی هم نخواهند توانست مشکلات را حل کنند، آقای روحانی چه اتفاقی افتاده که نظر شما تغییر کرد و حل مشکلات از صد روز به ۴۰ سال تبدیل شد؟» با طرح این ادعا که چهارسال بود منتظر طرح این سئوال بودم، با انکار این امر و دروغ معرفی کردن آن گفت چنین ادعایی بی عقلی است و مشکلات حتی در صد سال هم حل نمی شوند !

http://media.jamnews.ir/Original/1395/01/13/JamNewsImage11133149.jpgاما کافیست به آرشیو موجود در سال ۹۲ سری بزنیم و شواهد زیر را در صحبت های وی باز نشر کنیم و قضاوت را به مخاطبان و مردم واگذار کنیم:

۱) هفتم خرداد ۱۳۹۲ – شبکه یک سیما:

در برنامه مدون، من افزون بر برنامه برای حل مشکلات اقتصادی، اجتماعی، سیاست داخلی، سیاست خارجی و امر فرهنگی، برنامه کوتاه مدت یک ماهه و صد روزه وجود دارد. می‌توان در یک زمان کوتاه تحول اقتصادی در کشور به وجود آورد و در آن تحول اقتصادی با ایجاد یک دوره تنفس به کارخانه‌ها و مراکز تولیدی که امروز مشکل دارند، مشکلاتشان را حل و فصل کرد و با یک تفاهم بین بانک مرکزی و بانک‌های کارگشا، اجناسی که در گمرکات انبار شده است به سرعت به بازار برگرداند.

به عبارت بهتر روحانی ادعا می کند در ترکیب برنامه ی "یک ماهه" و "صدر روزه" یعنی در یک زمان کوتاه، تحول اقتصادی در کشور بوجود می آورد !

۳) نهم خرداد ۱۳۹۲ _ شبکه جام جم:

ما برای اشتغال، برنامه‌ جدی خواهیم داشت و جدی‌ترین برنامه‌ اقتصادی‌ام در ماه‌های اول حل معضل اشتغال است؛ بخصوص برای تحصیلکردگان دانشگاه‌ها.

وی حتی پس از کسب آرای عمومی در ۲۷ خرداد ۱۳۹۲ نشست خبری ای را برگزار می کند و در آنجا بر عهد خویش به وعده های داده شده تاکید می کند و می گوید:

«می‌خواهم بگویم که وعده‌های انتخاباتی را فراموش نخواهم کرد از خدا می‌خواهم به من توفیق دهد تا به همه آنها عمل کنم. البته ملت توجه دارد که همه کارها بر مبنای زمان و طبق اولویت‌ها دنبال خواهد شد. من خدا را گواه می‌گیرم در ایام انتخابات کمتر به فکر رقابت بودم و بیشتر تمرکزم روی مسائل کشور و سخنان زیبای ملت در کوی و برزن بودم.»


 
فقیر و غنی ، بدون شرح !
ساعت ۱٠:۱٤ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:


 
طرفداران آقای روحانی رئیس جمهور فعلی، هشیار باشید
ساعت ٦:٤٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

خطابم به طرفداران آقای روحانی رئیس جمهوری فعلی کشور است

هم وطنان عزیز.

من شما را مخاطبم قرار داده ام و حرفی با شماها دارم .

من هرگز طرفدار آقای روحانی نبوده و نیستم. وبلاگم این را نشان می دهد. اما والله هرگز قائل نبوده و نیستم آنها که به آقای روحانی رای داده و می دهند، یا آنها که به میرحسین و کروبی رای دادند، ضد انقلابند.

آنهایی ضد انقلابند، که ضد انقلاب باشند.

من ایمان دارم ، و بر ایمانم مستحکم هستم که بسیاری و حتی بصراحت می گویم اکثریت غالب طرفداران و رای دهندگان آقای روحانی، طرفدار نظام و کشورشان و دلسوز مردم و کشور هستند.

اعتقاد محکم من به عنوان یک وبلاگ نویس انقلابی این است که اکثریت غالب رای دهندگان به آقای روحانی هم مثل من دلشان برای این کشور و مردمش و حتی رهبرش می طپد.

اما

برادرها ! خواهر ها!

ما ها با هم اختلاف نظر داریم، در مصداق. اما نه در خط اصلی.

کی گفته شماها ضد انقلابید، قبل از آنکه واقعا کسی عمل ضد انقلابی انجام دهد؟

من یک اعتقادی دارم که آن را گاهی با لحن طنز می گویم که ضد انقلاب بودن مقام بسیار بالایی است، یعنی تا کسی دستش به یک جنایت علیه مردم و کشور آلوده نشود که الکی الکی ضد انقلاب نامیده نمی شود!

پس خواهش می کنم هشیار باشید.

برادر ها! خواهر ها!

ماها حتما با هم بحث خواهیم کرد و من در مورد ضرورت عدم رای دادن به آقای روحانی حتما می توانم تمام شما را قانع کنم به اذن الهی، اما آیا راضی هستم که کسی شماها را گول بزند و بازهم از شماها مقابل انقلابتان و کشورتان یک گروه پیاده درست کند؟

http://farsi.khamenei.ir/ndata/news/28503/B/13931004_0128503.jpg

فعلا شوک زده ی مطلب بی بی سی هستم.

بازهم با شماها حرف دارم ...

بگذارید بیشتر فکر کنم.


 
آی مردم ! BBC برای انتخابات جدید دوباره فرمان اغتشاش داده !
ساعت ٦:۳٠ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

اوه اوه !

آقا !

الان دیدم BBC دم از تردید در انتخابات زده باز!

آی مردم !

این را می بینید، یاد چی می افتید؟

یاد ادعای تقلب. یاد زدن زیر میز نتیجه انتخابات و سطل آشغالهای نیمسوز پلاستیکی!

از همین الان به شهرداری تهران اعلام می کنم حاجی بدون سطل ها را فلزی کن که آقایان دوباهر تیز کرده اند که بیایند. احتمال شکست می دهند.

بنظر می رسد محاسباتشان به آنها گفته رفیقشان اولین رئیس جمهور تک دوره ای خواهد بود.

و چرا دنبال آتش سوزاندن دوباره هستند؟ 

ساده است.در نظر آنها این گزینه ها قاعدتا مطرح است :

- یا می توانند کل نظام را از اساس دچار مشکل کنند

- یا نظام را به گزینه ای غیرقانونی مجبور کنند

- یا با ایجاد فضای مجدد سال 88، رئیس جمهور بعدی را در فضای بین المللی و رسانه ای تضعیف کنند.

غلط نکنم این نامردها بوی باختن به دماغشان خورده والله .


 
رئیسی آمد!
ساعت ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

بیانیه رسمی حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی برای ورود به انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد. متن این بیانیه بدین شرح است:

با آنکه اکنون بیش از یک سال است مأموریت خدمت به مستضعفان و محرومان ، زائران و مجاوران آستان قدس رضوی را وجهه ی همت خود قرار داده و این توفیق عظیم را غیر قابل قیاس با هر مقام مادی و معنوی دیگر می دانم ، اما ملاحظه ی رنج ها و گلایه مندی های  مردم و  دعوت وسیع اقشار مختلف و نخبگان از این خادم خود برای حضور در عرصه ی انتخابات، راه هر گونه عافیت طلبی و ترجیح علایق شخصی را به روی اینجانب بسته است.

بسم الله الرحمن الرحیم

اللّهُمَ صَلِّ عَلی علی بن مُوسَی الِّرِضا المَرُتَضی بعَدَدِ ما اَحَاطَ بِهِ عِلْمُکَ

ملت شریف و سر افراز ایران

در حالی چهارمین دهه ی عمر نظام اسلامیان سپری می شود که با وجود موفقیت ها و پیشرفت های امیدوار کننده، همچنان درد های مزمن ساختاری و سنت های نادرست مدیریتی مردم را رنج می دهد و دولت را از پاسخگویی به انتظارات مردم و تحقق اهداف قانون اساسی ناتوان ساخته است.

مردم می پرسند با وجود این همه منابع سرشار و سرزمین پر نعمت، استعداد های متراکم انسانی و رهنمود های روشن رهبر عزیز انقلاب؛ چرا وضع کشور چنین است و چرا ظرفیت مجموعه های داخلی به جای هم افزایی برای حل مسائل کشور، صرف خنثی سازی یکدیگر و رقابت های تخریبی می شود؟

آیا نمی توان قفل #رکود و #بیکاری و انسداد در کسب کار و آسیب های اجتماعی ناشی از آن را گشود؟!

اینجانب به پشتوانه ی بیش از دو دهه تجربه ی مدیریتی در سطح کلان همچنین تعامل و نظارت بر ساختارهای مختلف ملی و رویارویی مستقیم با مفاسد و نواقص موجود در سازمان ها و دستگاهای مختلف اجرایی، نسبت به ریشه های مسائل کشور و گرفتاری های مردم آگاهی و اشراف یافته ام و عمیقاً معتقدم این وضعیت قابل تغییر است و به مدد الهی امکان بازگشت تحرک، نشاط و رونق به زندگی مردم وجود دارد .

ایران اسلامی بن بست ندارد و کلید واقعی حل مشکلات حضور و اراده ی همه ما مردم برای تحول جدی در مدیریت اجرائی کشور است و گام اول در ایجاد این تغییر، تشکیل  دولتی توانمند و آگاه است که برای خدمت به مردم و بازگرداندن کرامت به آنان و مبارزه با تبعیض فقر و فساد شب از روز نشناسد.

با آنکه اکنون بیش از یک سال است مأموریت خدمت به مستضعفان و محرومان ، زائران و مجاوران آستان قدس رضوی را وجهه ی همت خود قرار داده و این توفیق عظیم را غیر قابل قیاس با هر مقام مادی و معنوی دیگر می دانم ، اما ملاحظه ی رنج ها و گلایه مندی های  مردم و  دعوت وسیع اقشار مختلف و نخبگان از این خادم خود برای حضور در عرصه ی انتخابات، راه هر گونه عافیت طلبی و ترجیح علایق شخصی را به روی اینجانب بسته است.

اکنون با شناخت دقیق از ظرفیت های عظیم انسانی و مدیریتی کشور و در پی دعوت های پر شمار و محبت آمیز علماء گرانقدر ، اقشار مختلف مردم و نخبگان و جوانان دلسوز، مسئولیت دینی ملی و انقلابی خود را حضور در این صحنه یافته ام.هر چند تا کنون و طی سه دهه ی گذشته هیچ عزمی برای دستیابی به قدرت نداشته ام.

این حضور با توکل به خدا و توسل به حضرت بقیه الله الاعظم (روحی فداه) فارغ از گروه بندی های سیاسی رایج و صرفاً با تاکید بر رعایت قانون ، اخلاق، انصاف ، صداقت با مردم و پرهیز از جنجال و سوء استفاده از مقدسات و بیت المال در رقابت انتخاباتی خواهد بود و معتقدم مردم صاحبان حقیقی سرنوشت کشور و انقلابشان هستند و آنانند که به واسطه ی فرصت دادن برای خدمت، بر مسئولان منت دارند.

نجات کشور از بحران های پیش رو و بازگرداندن آسودگی خاطر به مردم، صرفاً با ایجاد تحول در مدیریت اجرایی، بکارگیری مدیران امین و #قوی و حرکت آگاهانه بر اساس اهداف برنامه ای جامع و همه جانبه که انشاءالله آن را در فرصت گفتگوهای پیش رو با شما ارائه خواهم داد، ممکن خواهد بود.

ابراز محبت اقشار مختلف مردم گروه های مختلف سیاسی و جبهه انقلاب اسلامی به این #خادم امام هشتم علیه السلام نوید بخش امکان ایجاد انسجام و همدلی حداکثری میان تمامی علاقمندان به سرافرازی ایران و دلدادگان به آرمان های #انقلاب اسلامی امام و شهداء برای تشکیل دولت جدیدی است که وضع کنونی را به نفع مردم و آینده ی درخشان ایران اسلامی تغییر دهد. ان شاالله

ولینصرن الله من ینصره
سید ابراهیم رئیسی۲۰ فروردین


 
دیروز گفتند صدروزه، حالا می گویند سیصدروزه!
ساعت ٧:۳٢ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٧ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

اقتصاددان حامی دولت، امروز در برنامه مناظره گفت اگر دولت روحانی یکسال دیگر ادامه پیدا کند اقتصاد چنان شکوفا شود که نگو و نپرس.

اینقدر حرف دارم که بنویسم، همه اش بیخیال.

فقط یک کلمه : مردم سری قبل گول قول صد دوزه را خوردند. حالا قول میدهند یکساله! بعد هم که رای را گرفتند، حاجی بای بای !

آقا کاش واقعا رای بیاورند، آنوقت با زجر و عذاب پس بدهند برخی قولهای کشکی "بنفش" و "کلیدی" صدروزه و سیصد روزه را، پایان چهارسال دوم چه اشکالی دارد؟ آقا اشکال نداره . این چهارسال که تابلو شد، وای میسیم بقیشم می بینیم .

بقیشم می بینیم.

نگرانی داره ؟


 
آزار زنان چه ارتباطی با بی‌حجابی دارد؟ +فیلم
ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٥ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

موضوع‌هایی مانند احکام دینی اجباری، جامعه سنتی یا عدم آزادی زنان در ایران با مصداق‌هایی مانند حجاب اجباری، توسط رسانه‌های غربی به ویژه رسانه‌های فارسی‌زبان خارج نشین به‌عنوان علت‌های افزایش جرائم جنسی در ایران معرفی می‌شود.

در زمان کنونی که کمیت و سرعت انتشار اخبار، افراد در سرتاسر جهان را از وقایع مطلع می‌کند، این سوال برای مخاطبان به‌ویژه مخاطب ایرانی پیش می‌آید که اگر آزار و اذیت جنسی در ایران به دلیل بسته بودن محیط و عدم اجازه برای پوشش و روابط آزاد در میان زنان و مردان است، پس چطور در کشورهای غربی به ویژه اروپایی که فاقد شرایطی شبیه ایران هستند و به میزان آزادی‌شان افتخار و خود را از فرهنگ بالایی برخوردار می‌دانند، اما میزان آزار و اذیت جنسی دختران و زنان در این کشورها به میزان نگران کننده‌ای وجود دارد؟

یورونیوز در گزارشی که بر اساس مطالعات «آژانس اروپایی حقوق بنیادین» صورت گرفته است، از آزار و اذیت جنسی فراوان زنان در اروپا پرده بر می‌دارد

دنیای پنهای آزار و اذیت جنسی زنان در اروپا

یورونیوز چندی پیش گزارشی از آزار و اذیت جنسی زنان در اروپا منتشر کرد که شاید برای بسیاری از جامعه‌شناسان و ناظران شگفت‌آور و مایه تاسف بود.

در این گزارش که بر اساس مطالعات «آژانس اروپایی حقوق بنیادین» (European Union Agency for Fundamental Rights) صورت گرفته، آمده است: «در اتحادیه اروپا بیش از نیمی از زنان از دوران نوجوانی مورد آزار و اذیت و جنسی قرار گرفته‌اند؛ در بیشتر کشورهای اتحادیه اروپا، آزار جنسی زنان در محیط کار جرم به حساب می‌آید، اگرچه این موارد بندرت گزارش می‌شود و آزارگر هم همیشه مجازات نمی‌شود. در کشورهای اسکاندیناوی و در فرانسه، زنان بیشتری قربانی این قبیل خشونت‌ها می‌شوند».

این گزارش می‌افزاید: «بیش از نیمی از زنان در اروپا از ۱۵ سالگی، آزار جنسی را تجربه کرده‌اند که شامل لمس و تماس ناخواسته، دریافت ایمیل یا پیامک با محتوای جنسی و یا پیشنهادهای سکسی می‌شود. هر چه یک زن تحصیلکرده‌تر یا از نظر حرفه‌ای موفق‌تر باشد، احتمال اینکه مورد این قبیل آزار و اذیت‌ها قرار بگیرد، بیشتر است».

 
گزارش تصویری یورونیوز در رابطه با دنیای پنهای آزار و اذیت جنسی زنان در اروپا

طبق مطالعات «آژانس اروپایی حقوق بنیادین» که از ۴۲ هزار زن از کشورهای مختلف اتحادیه اروپا مصاحبه شد و در سال ۲۰۱۴ منتشر گردید، بیش از نیمی از زنان در کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از سن ۱۵ سالگی مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته‌اند و نزدیک به یک سوم آنها گفته‌اند که در محیط کار از سوی همکار، مافوق و یا مشتری مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

جالب آنکه برخلاف تصوری که از کشورهای اسکاندیناوی وجود دارد که این کشورها از نظر برابری جنسیتی از وضعیت خوبی برخوردارند، اما سوئد و دانمارک در این مورد در راس هستند: به ترتیب ۸۰ و ۸۱ درصد زنان در این دو کشور آزار و اذیت‌ها را گزارش کرده‌اند.

گزارش آماری «آژانس اروپایی حقوق بنیادین» در رابطه با خشونت علیه زنان در اروپا (دانلود)

 

فاجعه درفرانسه: آمار تکان دهنده از آزارجنسی زنان در محل کار و مترو

فرانسه از نظر آزار جنسی زنان تحصیلکرده در محیط کار جزء چند کشور اول اتحادیه اروپاست. آزارهای جنسی شامل دریافت پیام یا اظهار نظر با محتوای جنسی، جوک‌هایی با موضوعات سکسی، تماس یا لمس ناخواسته، یا دریافت ویدئوهای پورنوگرافی در محل کار است. رسوایی اخلاقی اخیر «دنیس بوپن» - نائب رئیس مجلس ملی فرانسه – فقط یکی از نشانه‌های اوج آزار جنسی زنان در محیط کار است که پس از آن موجب شد هفده وزیر زن سابق فرانسه در یک اقدام هماهنگ، اظهار دارند که دیگر در برابر پدیده "آزار جنسی زنان" در عرصه سیاست سکوت نخواهند کرد.

در یک نظرسنجی از زنان شهر پاریس، مشخص شد که 100% این زنان در داخل قطارهای متروی پاریس به نوعی هدف آزار جنسی قرار گرفته‌اند

از طرف دیگر طی یک نظرسنجی در فرانسه مشخص شد که میزان آزار جنسی زنان در قطارهای متروی پاریس پایتخت این کشور بسیار تکان دهنده است؛ بر اساس نظرسنجی شورای عالی برابری در فرانسه، صد در صد از ششصد زنی که از آنها نظرسنجی شد، گفتند در داخل قطارهای متروی پاریس به نوعی هدف آزار جنسی قرار گرفته‌اند. نیمی از همین زنان نیز گفته‌اند، پیش از آنکه به سن هجده سال برسند، آزار جنسی را تجربه کرده‌اند.

نیمی از زنان شاغل انگلیسی مورد آزار قرار می‌گیرند

طبق نظرسنجی که به تازگی در بریتانیا انجام شده، نیمی از زنان در این کشور آزار و اذیت جنسی در محیط کار را تجربه کرده‌اند. در این نظرسنجی که توسط «کنگره اتحادیه‌های کارگری» منتشر شده، زنان جوان بین ۱۸ تا ۲۴ سال به‌ویژه در این زمینه آسیب‌پذیرتر هستند و دو سوم کسانی که در این نظرسنجی شرکت کرده‌اند، گفته‌اند که قربانی این قبیل آزارها شده‌اند.

به گزارش محققان کنگرۀ سندیکاهای انگلیس و سایت طرح موسوم به «جنسیت‌گراییِ هر روزه»، زنان انگلیسی در محل کار خود با سوءاستفادۀ جنسی و شوخی‌های نامناسب مواجه هستند. این گزارش نشان می‌دهد 80 درصد از این زنان، از ترس آنکه مبادا روابط‌شان در محیط کار به خطر بیفتد، کارفرمای‌شان را از آزاری که دیده‌اند، آگاه نکرده‌اند.

نیمی زنان انگلیسی در محل کار خود با سوءاستفادۀ جنسی و شوخی‌های نامناسب مواجه هستند اما 80 درصد از این زنان از ترس از دست دادن شغل خود، در این رابطه سکوت می‌کنند

طبق این تحقیقات تقریباً از هر پنج زن، یک نفر از سوی مافوقِ مستقیم خود مورد آزار جنسی قرار گرفته‌اند و به گفتۀ خود احساس کرده‌اند که اگر این موضوع را گزارش دهند، کسی آنها را جدی نخواهد گرفت.

معرفی دین و حجاب به‌عنوان عامل آزار جنسی توسط رسانه‌های غربی

بررسی رسانه‌های غربی به‌ویژه رسانه‌های فارسی‌زبان خارج‌نشین نشان می‌دهد که بازنمای موضوع حجاب و عدم آزادی زنان بواسطه احکام دینی در این رسانه‌ها، به دو دسته یعنی نماد سیاسی منفی و ضدحقوق زن ختم می‌شود که ریشه خشونت و آزار جنسی علیه زنان ایرانی را در مذهب و جامعه دینی و سنتی ایران می‌دانند.

نشریه انگلیسی گاردین در گزارشی، "حجاب" را عامل گسترش فسادهای جنسی در ایران خواند

در واقع این رسانه‌ها از دین و حجاب شخصیتی می‌سازند که آن را عامل تبعیض و نماد خشونت علیه زنان معرفی می‌کنند؛ حتی رسانه‌ای مانند بی‌بی‌سی فارسی پا را فراتر از این می‌گذارد و مسئله کودک‌آزاری در ایران را نیز با مسائل مذهبی و دینی در جامعه ایران مرتبط می‌کند؛ این رسانه وابسته به دولت انگلیس به بهانه حادثه قتل ستایش دختر 6 ساله افغان در ورامین، پرونده‌ای با موضوع کودک‌آزاری منتشر می‌کند و با ارائه برنامه‌های تکمیلی مانند برنامه «نوبت شما»، جامعه مذهبی، دینی و سنتی ایران را در موضوع مبارزه با کودک‌آزاری مقصر معرفی می‌کند.

بی‌بی‌سی فارسی پرونده‌ای با موضوع کودک‌آزاری منتشر کرده و با ارائه برنامه‌های تکمیلی مانند برنامه «نوبت شما»، موضوع کودک‌آزاری را به مسائل مذهبی و دینی در جامعه ایران مرتبط می‌کند 

 

البته هیچ‌گاه این رسانه‌ها دست به مقایسه موضوع خشونت و آزار جنسی زنان در ایران با دیگر کشورهای غربی نمی‌زنند تا مشخص شود که چرا در این کشورهای غربی به اصطلاح آزاد که دین و حجاب در آنها نهادینه نیست، اما وضع خشونت و آزار جنسی علیه زنان بیداد می‌کند؟

این رسانه‌ها به این سوال جواب نمی‌دهند که چرا در این کشورهای غربی به اصطلاح آزاد که دین و حجاب در آنها نهادینه نیست، اما وضع خشونت و آزار جنسی علیه زنان بیداد می‌کند؟

اگر این قیاس انجام شود، برای مخاطبان آشکار می‌شود که اگر با فرض محال، حداقل دین و حجاب نتواند از خشونت و آزار علیه زنان جلوگیری  کند، اما به هیچ وجه در شکل‌گیری این خشونت‌ها نیز نقشی ندارد و در واقع دین‌ستیزی این رسانه‌ها، دلایل سیاسی دارد؛ این رویه ثابت می‌کند که "زنان ایرانی" و نه هیچ یک از معضلات اجتماعی آنان، دغدغه این رسانه‌ها نیست و همه این موضوعات بهانه‌ای هستند تا بودجه این رسانه‌ها صرف مبارزه با اسلام و ایران، جهت جلوگیری از رشد سیاسی انقلاب اسلامی گردد.

منابع:

http://www.irinn.ir/news/87697 

http://www.presstv.ir/DetailFa/2016/08/10/479349/UK-women-sexually-work-Study

مقاله «بازنمایی حجاب زن مسلمان در رسانه های غربی»، نویسنده دکتر سوسن صفاوردی.

یورونیوز


 
حسن روحانی : بی حجابی، این معضل اجتماعی را با بخشنامه حل کردم
ساعت ٦:٤۱ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ فروردین ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

مساله «حجاب» یکی از مسائلی بود که در همان آغاز پیروزی انقلاب اسلامی مرکز بحث‌ها و اظهارنظرهای گوناگون قرار داشت. برخی از گروه‌ها و افراد به حجاب‌ اجباری اعتقادی نداشتند و معتقد بودند که باید این امر در اختیار و انتخاب خود افراد باشد، برخی دیگر هم با تکیه بر دستور اکید احکام و معارف اسلامی بر حفظ حجاب و محیط عفیفانه اجتماعی معتقد بودند که اجباری بودن حجاب، بهترین راهکار برای این منظور است. دکتر حسن روحانی، در کتاب خود به بخشی از این مجادلات اشاره کرده است. او که مسئول اجرای طرح اجباری کردن حجاب در ادارت مربوط به ارتش پس از انقلاب بوده است، افزون بر اینکه نظر و اقدامات خود در این باره را شرح داده‌ است به برخی نقل قول‌های جالب توجه افراد و گروه‌ها در آن زمان هم اشارتی کرده است که متن زیر، دربرگیرنده این مطالب است:
 


«طرح مساله پوشش و حجاب زنان در اسفند 1357 بدون مشکل نبود و تا مدت‌ها مسئولین را به خود مشغول کرد. پس از 22 بهمن که سازمان‌ها و ادارات دولتی کار خود را آغاز کردند و مدارس نیز از اواسط اسفند به فعالیت پرداختند، شمار زیادی از خانم‌های کارمند و دانش‌آموزان دختر، بدون حجاب و با سر برهنه در ادارت و سازمان‌های دولتی حاضر می‌شدند و در میان آن‌ها گاهی زنان باحجاب در اقلیت بودند. بعضی پرستاران بیمارستان‌ها و پزشکان و معلمان زن نیز بدون روسری به محل کار خود می‌رفتند و در خیابان‌ها هم زنان بی‌حجاب رفت و آمد داشتند. البته زنان باحجاب نیز فراوان بودند و در همه جا به چشم می‌خوردند.

به هر حال اول بار، علمای قم به بی‌حجابی زنان اعتراض کردند و گفتند: درحکومت اسلامی همه زنان باید باحجاب باشند. امام نیز در یکی از بیانات خود به لزوم حجاب برای زنان اشاره کردند و همین باعث شد عده‌ای از زنان بی‌حجاب در خیابان‌ها تظاهرات کنند و در مقابل کاخ دادگستری و نخست‌وزیری تحصن نمایند. در این هنگام نیز آقای طالقانی پای پیش گذاشت و سخنانی درباره حجاب ابراز کرد و گفت:«حجاب اجباری نداریم و خانم‌ها باید خودشان حجاب را انتخاب کنند.» در اینجا نظر آقای طالقانی با نظر علمای دیگر متفاوت بود. به یاد دارم روزی آقای بنی‌صدر به سازمان رادیو-تلویزیون در جام جم رفته بود و در آنجا زنان بی‌حجاب دور وی جمع شده و پرسیده بودند که دلیل لزوم حجاب زنان چیست. بنی‌صدر در پاسخ بحثی کرد و در ضمن گفت: زن‌ها باید روسری سر کنند، زیرا از موی سر آنان اشعه‌ای متصاعد می‌شود که باعث می‌شود چنین و چنان شود! این سخنان موجب تعجب همه شده بود.

گروهک‌ها و مجاهدین خلق هم اطلاعیه‌ می‌دادند که حجاب نباید اجباری باشد. در دولت موقت هم بحث بود که آیا حجاب باید اجباری شود یا نه. خلاصه همان طور که اشاره کردم، آقای طالقانی در سخنرانی خود گفت: ما نمی‌توانیم زنان اهل کتاب را مجبور به پذیرفتن حجاب کنیم، ولی مسلمانان را می‌توانیم تشویق کنیم که حجاب داشته باشند و در هر صورت نباید کسی را به زور باحجاب کنیم. با وجود این، در ستاد ارتش با دوستان تصمیم گرفتیم حجاب الزامی کنیم، که آغازی برای وزاتخانه‌ها و ادارات دولتی باشد.

 


طرح اجباری شدن حجاب در ادارت مربوط به ارتش، به عهده من گذاشته شد و بدین جهت در گام اول، همه زنان کارمند مستقر در ستاد مشترک ارتش را که نزدیک به سی نفر بودند، جمع کردم و پس از گفتگو با آنان قرار گذاشتیم از فردای آن روز با روسری در محل کار خود حاضر شوند. زنان کارمند که همگی به جز دو یا سه نفر بی‌حجاب بودند، شروع کردند به غر زدن و شلوغ کردن، ولی من محکم ایستادم و گفتم: از فردا صبح دژبان مقابل درب ورودی موظف است از ورود خانم‌های بی‌حجاب به محوطه ستاد مشترک ارتش جلوگیری کند. پس از ستاد ارتش، نوبت به نیروهای سه‌گانه رسید. در آغاز به پادگان دوشان تپه رفتم و همه کارمندان زن را که تعداد آن‌ها هم زیاد بود در سالنی جمع و درباره حجاب صحبت کردم. در آنجا زن‌ها خیلی سر و صدا راه انداختند اما من قاطعانه گفتم: «این دستور است و سرپیچی از آن جایز نیست.» بعد توضیح دادم که ما نمی‌گوییم چادر سر کنید، بحث چادر مطرح نیست، سخن بر سر استفاده از روسری و پوشاندن سر و گردن است. در نهایت، در آنجا هم گفتم به دژبان دستور داده‌ایم از فردا هیچ زن بی‌حجابی را به پایگاه راه ندهند.

در نیروی زمینی و نیروی دریایی نیز برای کارمندان زن صحبت کردم و با خواندن آیات و روایات و کشاندن بحث حجاب به مسائل اجتماعی و سلامت جامعه و ارائه دلایل مختلف درباره لزوم حجاب، موضوع را تبیین کردم و دست آخر نیز با بخشنامه، رعایت حجاب الزامی شد. بحمدالله این تلاش‌ها نتیجه مثبت داشت و پس از تعطیلات نوروز، همه زنان کارمند در ارتش با روسری به محل کار خود می‌آمدند. در وزاتخانه‌ها و سازمان‌های دولتی و حتی صداوسیما نیز به‌تدریج حجاب عملی شد و همه زنان با روسری از خانه بیرون می‌آمدند. البته در روزهای رفراندوم هنوز شماری از زنان بی‌حجاب بودند و با سر برهنه در پای صندوق‌های رای حاضر شدند، ولی این معضل اجتماعی خیلی زود جمع و جور شد و به سامان مناسبی رسید.»

منبع: خاطرات دکتر حسن روحانی، جلد اول، صفحه 571-


 
 
 
تبلیغ ویـژه