الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

عقبگرد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ۴ سال قبل
ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی روز گذشته 14 پروژه اولویت‌دار وزارت امور اقتصادی و دارایی «مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» برای اجرا در سال 1396 را ابلاغ کرد.

این مصوبات که در نوع خود کاربردی و عملیاتی محسوب می‌شود، بدون آنکه شاخص کمی و زمان‌بندی اجرایی داشته باشد، صرفا به صورت انشایی مرور و یادآوری شده است.

براین اساس 14 برنامه مصوب شامل عملیاتی کردن مقررات و بهبود 10 پله‌ای رتبه کشور در سهولت کسب و کار، طراحی و استقرار خزانه‌داری الکترونیکی، تکمیل فرایند واگذاری سهام بنگاه‌های مشمول واگذاری بنگاه‌های باقیمانده گروه 1 و 2، پیاده‌سازی مالیات بر ارزش افزوده، پیاده‌سازی طرح جامع مالیاتی، مولدسازی و مدیریت دارایی‌های دولت، طراحی سازوکارهای بهبود شاخص‌های رقابت‌پذیری اقتصاد ایران، شناسایی و احصاء و واگذاری امول مازاد سهام و دارایی‌های شرکت‌های خارج از گروه‌های 1 و 2 و دستگاه‌های اجرایی، توسعه و استقرار نظام جامع مدیریت بدهی‌ها و تعهدات عمومی دولت، پیاده‌سازی و توسعه سامانه‌های هوشمند مبارزه با پولشویی در گستره کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی مشمول قانون، طراحی و تدوین الگو و بازتوزیع منابع حاصل از هدفمندی و نظام برای اجرای آن، معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌های متقابل اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران و خارج برای جلب مشارکت فعالان خارجی و داخلی، استقرار کامل سنهاب (سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه) و توانمندسازی صنعت بیمه کشور است.

با نگاهی به این برنامه‌ها و مقایسه آن با اولویت‌های راهبردی اعمال شده از سوی طیب نیا برای وزارت اقتصاد دولت یازدهم به وضوح مشاهده می‌شود، تمامی اهداف گفته شده سال 92 از سوی وزیر تهیه و تدوین شده است. بنابراین وعده‌های سال 92 برای سال 96 بار دیگر و در قالبی متفاوت جزء مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تکرار شده است.

تصویر با اندازه اصلی را اینجا ببینید.

نکته دیگر این مصوبه مربوط به تعیین معاون یا دستگاه متولی برای اجرای هر کدام از برنامه‌ها است. طبق بند ب این مصوبه «دستگاه مجری»، با قید فوریت حداکثر ظرف مدت یک هفته برای تسریع در اجرای هر یک از آنها نسبت به صدور حکم برای معاون و یا معاونان ذیربط خود و یا مقام هم‌تراز به عنوان مجری اقدام و به دبیرخانه ستاد معرفی نماید. فارغ از اینکه سال 92 دستگاه و مسئول مستقیم اجرای آن نیز مشخص شده است.

فعالیت‌های روزمره و جاری دستگاه‌های اجرایی به عنوان مصوبات اقتصاد مقاومتی و بدتر آن که این برنامه‌ها برای سال‌های قبل بوده، چه معنا و مفهومی دارد که دوباره وعده شود؟ چرا با عمل نشدن به وعده‌ها در دولت یازدهم مجددا شاهد تکرار آنها هستیم؟ علت عقب گرد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چیست؟

حسین احمدی کارشناس اقتصادی در این باره به فارس می‌گوید: روند تغییر ساختارهای اقتصادی در دولت یازدهم کند بوده و حتی در بخش‌هایی، عملاً اقدامی انجام نشد. تغییرات جدی و اساسی به جسارت و شجاعت و در عین حال هوشمندی و درایت نیاز دارد. متأسفانه قانون مالیات ارزش افزوده علی‌رغم آنکه طی سال‌های اخیر تمدید شده عملاً با نارسایی و مشکلات بزرگی روبه‌رو است و شرکت‌ها و واحدهای تولیدی با روند موجود مشکلات فراوانی دارند.

وی تاکید می‌کند: پیاده‌سازی طرح جامع مالیاتی جزء برنامه‌های 4 سال طیب‌نیا برای وزارت اقتصاد بوده که با عملی نشدن و عدم تحقق مجدداً در دستور کار سال 96 قرار گرفته است. همچنین طبق قانون گروه‌های 1 و 2 باید تا پایان سال 94 به اتمام می‌رسید که با وجود رکود و تمایل و فشار برخی مدیران دولت امکان واگذاری به نتیجه نرسید.

براین اساس طیب‌نیا پیشتر در پاسخ به فارس در مورد وعده عملی نشده پیاده سازی طرح جامع مالیاتی گفته بود، این طرح آمده شده و می‌خواستیم شائبه انتخاباتی نداشته باشد و اکنون در حال اجرا است.

وزیر باید پاسخ دهد اگر چنین فرضی صحت دارد، چرا امسال جزء مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی تکرار شده است؟ چرا گزارش دقیق و شفاف از عملکرد‌ها به این ستاد داده نمی‌شود؟ نظارت فرمانده اقتصاد مقاومتی از وضعیت موجود و با کدام معیار انجام شده است؟

وضعیت موجود طرح جامع مالیاتی آن چیزی نیست که حتی برای طیب نیا راضی کننده و مطلوب باشد، زیرا در ادامه بیان دیدگاه خود معتقد است: توقع و انتظار داریم، رابطه میان مودی و ممیز مالیاتی در طرح جامع مانند گمرک قطع شود. بنابراین آنچه از این اظهارات بر می‌آید نشان از تکمیل نبودن این طرح حکایت دارد که نتوانسته توقعات را برآورده کند.

به گزارش فارس، نظام جامع مدیریت بدهی‌های دولت طبق قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر جزء تکالیف دولت به ویژه وزارت اقتصاد بوده و ساختار آن وجود دارد و با ادبیات جدید روند موجود ادامه خواهد یافت.

مولدسازی و مدیریت دارایی‌های دولت نیز جزء برنامه‌های و ابر پروژه 4 ساله طیب‌نیا در وزارت اقتصاد بود که اقدام جدی برای ان صورت نگرفت، به همین دلیل مجدداً در دستور کار قرار نگرفت.

در بخش کسب و کار وزیر اقتصاد وعده داد تا پایان دولت یازدهم این شاخص دو رقمی خواهد شد، اما پس از گذشت 3.5 سال از رتبه 118 به رتبه 120 تنزل یافت و نه تنها بهبود در ساختار کسب و کار مشاهده نمی‌شود و وعده داده شده محقق نشد، بلکه این بار در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی «عملیاتی کردن مقررات و بهبود  10 پله‌ای رتبه کشور در سهولت کسب و کار» برای سال جاری مصوبه شد.

یکی از 7 برنامه و اولویت سال 92 وزارت اقتصاد در دولت یازدهم و رویکردهای زیرمجموعه‌های این وزارتخانه طراحی و استقرار خزانه‌داری الکترونیکی بود که این بار در مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی تکرار شد.

کارشناسان برنامه‌ریزی معتقدند، بیان شاخص‌های خوب با استفاده از ادبیات جذاب نمی‌تواند گر‌ه‌گشایی مشکلات باشد و برنامه‌ عملیاتی و با قابلیت اجرا نیاز دارد که علاوه به ورود به جزئیات و مصادیق خارج از کلی‌گویی، زمان‌بندی کمی و کیفی به همراه گزارش‌دهی و نظارت و پایش مستمر داشته باشد. در غیر این صورت شاهد روند موجودی خواهیم بود که از سال 92 وجود داشته و در سال جدید نیز تکرار شده است.

هرچند طبق این مصوبه مسئولان این وزارتخانه باید گزارش ماهانه ارائه کنند، اما در دولت یازدهم تاکنون پاسخی به چگونگی اجرا و وضعیت اولویت‌ها و راهبردهای رنگارنگ و جذاب داده نشد و معلوم نیست با چه هدف و نیتی پروژه‌های تکراری و عمل نشده این وزارتخانه این بار در قالب برنامه‌های مصوب ستاد اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است. آیا صرف داشتن چند مصوبه و ارائه رزومه برای ستاد اقتصاد مقاومتی می‌توان رویکرد درستی داشت؟


 
حمایت از سوریه و سه هزار اعدام در دولت روحانی؟
ساعت ٧:٠٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

156 تن از اعضای پارلمان اروپا، در بیانیه‌ای مشترک انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران را «غیرآزاد و نامنصفانه» خواندند. این نمایندگان اروپایی در بیانیه‌ خود، با اشاره به تایید آنان از سوی شورای نگهبان، از این روند انتقاد کرده‌اند.

این نمایندگان پارلمان اروپا گفته‌اند که در دوره دولت روحانی بیش از سه هزار تن در ایران اعدام شده‌اند. آنها همچنین نوشته‌اند که حسن روحانی از اعدام‌ها حمایت کرده و آن را «قانون الهی» توصیف کرده و از حکومت بشار اسد، حتی پس از حمله شیمیایی در ادلب، نیز حمایت کرده است.


این نمایندگان، مصطفی‌ پورمحمدی، وزیر دادگستری دولت روحانی را نیز از اعضای کمیته مرگی دانسته‌اند که شماری از اعضای گروهک‌ها را اعدام کرده است.
یادآور می‌شود طیف وسیعی از نمایندگان پارلمان اروپا با گروه‌های تروریستی مانند منافقین، جبهه‌النصره و... مراوده و ارتباط دارند.


 
در شب انتخابات، جعل بیانیه به نفع دولت توسط دولت
ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:
در شب انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت
روزنامه دولتی ایران در شب انتخابات، در اقدامی عجیب اقدام به انتشار یک بیانیه انتخاباتی جعلی به نام فرمانده نیروی قدس سپاه کرد.
کانال تلگرامی روزنامه دولت (ایران) پنجشنبه شب اقدام به انتشار بیانیه انتخاباتی جعلی به نام سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه کرد.
در این بیانیه جعلی که کانال تلگرامی روزنامه ایران منتشر کرد، ضمن انتساب مطالب جهت‌دار به فرمانده سپاه قدس، شعار انتخاباتی روحانی نیز گنجانده شده است.
تکذیب
سخنگوی سپاه
سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه در این باره گفت: پیش از این سپاه پاسداران در بیانیه‌ای، مواضع این نهاد در قبال انتخابات و بویژه استفاده از نام فرماندهان، به خصوص سردار سلیمانی را اعلام کرده و اکنون نیز همان موضع برقرار است.
وی اظهار داشت: بنابر روش همیشگی سپاه پاسداران، هرگونه موضع‌گیری‌های از این دست توسط فرماندهان در موارد مختلف، توسط روابط عمومی و یا سخنگوی سپاه اعلام شده و غیر از آن هر مطلبی فاقد ارزش است و به شدت تکذیب می‌شود.
شورای نگهبان
 رسیدگی کند
سیدمصطفی میرسلیم کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ظهر جمعه در مسجد قبا و بعد از انداختن رای خود به صندوق آرا در جمع خبرنگاران در خصوص بیانیه‌ای که کانال روزنامه ایران به نقل از سردار سلیمانی جعل کرده بود، تصریح کرد: این مسائل بسیار خطیر و مهم است و شورای نگهبان باید رسیدگی کند چون این اقدامات باعث تحولات در آرا می‌شود
میرسلیم افزود: خوشبختانه من تکذیبیه سردار سلیمانی را دیدم.
نشر اکاذیب
 از سوی رسانه دولت
حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیون مبارز در رابطه با شایعه‌پراکنی در مورد سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: با کمال تأسف یک‌سری تبلیغات کاذبی را ستاد روحانی راه انداخته که بسیار نامطلوب است، از جمله صحبتی که در رابطه با قاسم سلیمانی انجام داده که از طرف ایشان تکذیب شده.
وی با بیان این موضوع که جریان دولت به نشر اکاذیب می‌پردازد، ادامه داد: با یک‌سری اکاذیبی که راه انداخته‌اند می‌خواهند جو غالبی را ایجاد کنند که خلاف قانون و شرع است و در شأن یک کاندید ریاست‌ جمهوری نیست که ستادش این‌گونه رفتاری داشته باشد. همچنین این ستاد بنده را هم جز حامیان روحانی قلمداد کرده در صورتی که من از حجت‌الاسلام رئیسی حمایت کرده‌ام.
عضو جامعه روحانیون مبارز در پایان خاطرنشان کرد: از هر چیزی نباید استفاده کرد و تنها با ابزار مشروع می‌توان به اهداف مشروع رسید، نه با تمهیدات غیراخلاقی و نامشروع.
سوءاستفاده تبلیغاتی
 از نام سرداران
آیت‌الله عباس کعبی، نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تخلفات هدفمندی به نفع کاندیدای دولت مستقر صورت می‌گیرد، گفت: اینکه با هدف جنگ رسانه‌ای بیانیه‌ای به نام سرداران منتشر شود سوءاستفاده تبلیغاتی است.
دیگران را به دروغ
متهم می‌کنند اما...
به گزارش فارس، زهره طبیب‌زاده نماینده سابق مجلس درباره شایعات منتسب شده به سردار سلیمانی گفت: سردار سلیمانی یک وضعیت خاصی در جامعه دارد و به خاطر وجهه مثبتی که ایشان دارد گرایشش به یک کاندیدای خاص می‌تواند صحنه رقابت‌های سیاسی را تغییر دهد. البته از روحیه استکبارستیزی و حمایت از مستضعفین ایشان معلوم است که به کدام طرف گرایش دارند.
طبیب‌زاده با بیان اینکه اقدام روزنامه دولتی ایران بسیار ناجوانمردانه بوده است ادامه داد: من فکر می‌کنم این جای شکایت دارد و سردار سلیمانی می‌تواند علیه این اقدام ناجوانمردانه روزنامه ایران شکایت کند زیرا این روزنامه، دیگران را به دروغ متهم می‌کند اما خودش کار آنها را انجام داده است.
اولین تخلف دولت
 نیست
رضا روستاآزاد عضو شورای مرکزی جبهه مردمی انقلاب اسلامی با اشاره به تخلفات انتخاباتی انجام گرفته از سوی دولت گفت: انتساب شایعه به سردار سلیمانی اولین تخلف از سوی دولت نیست. در حال حاضر هم تخلفات دیگری  هست که از سوی آنها انجام می‌شود، مثل کارناوالی که پنجشنبه شب راه انداخته بودند، درصورتی‌که زمان تبلیغات به اتمام رسیده بود.
وی ادامه داد: اینها از هرچه به دستشان می‌آید چه مالی و چه کاری استفاده می‌کنند برای تخلف و نشر اکاذیب مثل 10 میلیونی که به دهیاران دادند یا افزایش وام نخبگان به 16 میلیون.


 
هنرمندان، مطربان آماده به خدمت نیستند
ساعت ٦:٥٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

رضا کیانیان ، بازیگری که خودش با انتشار یک فیلم سانسور شده و بریده بریده، در خدمت رای آوری دولت فعلی گام برداست، در پاسخ به جملات اخیر وزیر ارساد، گفته است :

هموطنان عزیزم من اصلا خوشحال نیستم براى برد جناحى! هرگز!

چون جناحی فکر نمى کنم.

خوشحالم براى آینده ایران.

از این لحظه به بعد همه ما پرسشگریم!

و رئیس جمهور و وزراى ایشان باید پاسخگو باشند… به همه ى ما!

و همین اول بِسْم الله، از وزیر ارشاد مى خواهم به خاطر توهین ناخواسته اى که دیروز به هنرمندان کرده اند با صداى بلند عذرخواهى کنند!

مى دانیم

اگر رئیس جمهور هست، به خاطر این ست که مردم هستند! و به او رأى مى دهند!

و اگر وزیر ارشادى هست ،چون هنرمندان هستند!

وزارت ارشاد بدون هنرمندان معنا ندارد!

و اگر هنرمندان وارد عرصه انتخابات مى شوند به خاطر احساس مسئولیتى ست که براى آینده کشور دارند! نه براى خوش خدمتى!

بدانید!

هنرمندان، مطربان آماده به خدمت وزارت نیستند! که به اشاره اى خوش رقصى کنند!

منتظر توضیح و عذر خواهى شما هستم!

پیش از این نیز، کیومرث پور احمد(کارگردان)، سعید سهیلی(کارگردان)، حامد زمانی(خواننده) و رضا ایرانمنش(بازیگر) نسبت به این توهین واکنش نشان داده بودند.


 
40 میلیون رای به نظام، تحقیر اپوزیسیون بود
ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

روزنامه کیهان در ستون گفت و شنود خود نوشت:

گفت: سایت «گویانیوز» وابسته به سازمان «سیا» که در میان اپوزیسیون به «سیانیوز» معروف است، مشارکت 40 میلیونی در انتخابات را «شکست مفتضحانه اپوزیسیون» نامیده است.
گفتم: خب! حق دارد! چون حضور گسترده مردم در انتخابات به معنی تائید نظام است یعنی همان که اجق‌وجق‌های موسوم به اپوزیسیون، چشم دیدن آن را ندارند.
گفت: این سایت نوشته است، انگار 40 میلیون رأی‌دهنده، انگشت‌های جوهری خود را در چشم اپوزیسیون فرو کرده‌اند.
گفتم: دیگه چی؟!
گفت: نوشته است جمهوری اسلامی خیلی بزرگتر از آن است که چند تا گروه کوچک اپوزیسیون حریف آن باشند و نوشته است؛ ما به عنوان اپوزیسیون نمی‌توانیم با ژست‌های روشنفکرانه، هویت واقعی خود را تغییر بدهیم.
گفتم: حرف حساب‌زده! یارو دستهای الاغش رو قطع کرده بود که به جای کانگورو به باغ‌وحش بفروشد!


 
اعدام و زندان ، برای پول و لیزر ، اما برای حق، نه !
ساعت ٥:٥٥ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

علیرضا منصوریان می گوید آنها که لیزر به وزرشگاهها می آیند را دستگیر کنید وبرای آنها مجازات زندان تعیین کنید طلبکاران کاسپین می گویند مالک شرکت کاسپین را باید به جرم فساد اقتصادی دستگیر و اعدام کنند.

و ای بسا درخواستهای اعدام و زندان دیگر در جامعه مدرن امروز.

جامعه ما ضد زندان یا ضد اعدام نیست. الان انگشت در چشم برادر کسی بکنی می آید و با چماق بر فرق سرت می کوبد. جامعه ما درصد بالایی از خشونت و نزاع خیابانی و احقاق حق با روشهای شخصی و عدم ارجاع به قانون را در خود دارد.

مولفه های ارزشمند و خط ریسک جامعه جابجا شده و همین برای جامعه ما سم مهلک است.

همین.


 
روحانی برای پاسخگویی به وعده‌های انتخاباتی آماده باشد
ساعت ٥:٥٢ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

حجت‌الاسلام رضا غلامی استاد حوزه و دانشگاه در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با بیان اینکه مهمترین و پرافتخارترین جلوه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری، حضور گسترده و حماسی اکثریت واجدین شرایط در پای صندوق های رای بود، اظهار داشت: این رای، صرف نظر از نتیجه آن، رای به جمهوری اسلامی و رای به مردم سالاری دینی در ایران عزیز بود. مردم ما، با پشت کردن به خواسته دشمن، دعوت های مکرر رهبر بزرگوار انقلاب اسلامی که فرمودند همه با هر سلیقه و دیدگاهی پای صندوق های رای حاضر شوند را اجابت کردند.

* تداوم مهندسی افکار عمومی بر پایه اطلاعات نادرست

غلامی ادامه داد: این حضور حماسی حقیقتا یک سرمایه اجتماعی عظیم برای کشور بوجود آورد. واقعیت این است که باور نظام جمهوری اسلامی به مردم سالاری دینی یک یاور حقیقی و خدشه ناپذیر است و کسی نمی تواند آن را تغییر دهد، متاسفانه در این انتخابات شاهد وقایع تلخ و لطمه زننده‌ای چون تداوم مهندسی افکار عمومی بر پایه اطلاعات نادرست، حاشیه سازی و ترور شخصیت بعضی از نامزدها، و در انتها، تخلفات زنجیره ای در فرایند برگزاری انتخابات بودیم که در جای خود قابل بحث و بررسی است لکن آنچه مسلم است سیر قانونی و رای مردم باید کاملا محترم شمرده شود.

این استاد حوزه و دانشگاه تصریح کرد: توصیه همه دلسوزان کشور این است که پس از اعلام قطعی نتایج انتخابات، مجادلات و رجزخوانی ها تمام شود و همه با هم تلاش کنند تا حتی الامکان شرایط مدیریتی کشور - به خصوص در عرصه اقتصاد - که طی سالهای اخیر رو به وخامت گراییده است بهبود پیدا کند. با این حال به نظر من، حمایت عزیزانه از محرومین، مستضعفین و فراموش شدگان جزو اولویت های کاری همه کسانی است که به کشورشان علاقه دارند و این موضوع اختصاصی به دولت ندارد. به بیان دیگر، چه دولت دوازدهم در این میدان ورود صحیحی داشته باشد و چه نداشته باشد، انتظار می‌رود رسیدگی فوری به محرومین و پایان دادن به بخشی از رنج های آنان جزو برنامه های اصلی نیروهای انقلاب منظور شود. از سوی دیگر، بعضی واقعیت های مسلم، هم در طی 4 سال قبل و هم در این انتخابات تحریف شد که لازم است همه به ویژه نیروهای انقلاب با اعتماد به نفس بالا برای نجات این واقعیت ها از تحریف، برنامه ریزی داشته باشند.

*روحانی نباید فراموش کند که وعده های مهمی در طول تبلیغات انتخاباتی داده است

وی تاکید کرد: آقای روحانی نباید فراموش کند که وعده های مهمی در طول تبلیغات انتخاباتی داده است که از همین حالا باید خود را برای پاسخگویی به این وعده ها خصوصا وعده های اقتصادی آماده کند. البته در طول تبلیغات انتخاباتی، وعده های مبهمی مثلا در زمینه طراحی و اجرای برجام 2 و 3 و امثالهم داده شد که به نظرم به دلیل لزوم تبعیت رئیس جمهور از سیاست های بنیادی نظام، جزو وعده های پوچ و وهم آمیز به حساب می‌آید.

غلامی تصریح کرد: آنچه مسلم است، نقد جزو لاینفک یک جامعه مردم سالار است و طبیعی است نقد آقای روحانی و همکارانش در سالهای آینده با قوت ادامه می یابد. به هرحال آقای روحانی نباید فراموش کنند که بیش از 16 میلیون نفر به ایشان رای ندادند و نمی توان آزادی این 16 میلیون را برای نقد و اظهار نظر سلب کرد.

این استاد حوزه و دانشگاه در پایان افزود: به نظر می رسد آقای روحانی می توانند به جای عصبانی شدن و دشنام دادن به منتقدین که جزو رفتارهای مشمئز کننده ایشان و همکارانش در دولت یازدهم بود، از فرصت طلایی نقد به نفع دولت دوازدهم و اصلاح امور نهایت استفاده را داشته باشند و رفتاری نکنند که تصور شود ایشان به دنبال سست کردن اصل نقد به عنوان یکی از پایه های اصلی نظام مردم سالاری دینی است. البته روشن است که منظور ما از نقد، نقد سازنده و مشفقانه است و لکن تشخیص نقد سازنده از غیرسازنده خود شاخص هایی دارد که نمی توان به آن بی توحه بود و هر نقدی را به صرف آنکه باب میل نبود، غیرسازنده خواند.


 
آقای روحانی را هرگز باور نمی کنم
ساعت ٥:٤٤ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

آقای روحانی گفته است به مخالفان احترام می گذارم و به کمک آنها نیاز دارم.گفته است امیدوارم اعتماد آنها که به من رای نداده اند را نیز بدست آورم.

آقای روحانی نشان داده است که دو روی ی سکه دارد.

من به شخصه عالمانه دریافته ام هرگز نباید به او اعتماد کنم.

اعتماد نمی کنم.

آزموده را آزمودن خطاست.


 
تبلیغ با ادبیات عجیب در روز رای گیری به نفع روحانی
ساعت ٤:٥۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

اگر ریسی بیاد همه جای کشور ایست وبازرسی میزارن ! مردم آرامش میخان !!!!

اینجا به روحانی و رئیس شورا رای بدن رئیس شورا 30 تومن میده!


 
خب . آقای روحانی مجدد رای آورد.
ساعت ٤:٠۸ ‎ق.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

آقای روحانی با کسب اعتماد از سوی بیش از 23 میلیون ایرانی موفق شده است تا مجددا در مسیر دریافت حکم ریاست جمهوری از ولایت معظم فقیه قرار گیرد.

زیبایی انتخابات چهل میلیونی، در چشنم هرکس که حقیقت بین است، می درخشد. افراد با هرگرایش سیاسی، با حضور در انتخابات ثابت کردند که نظام جمهوری اسلامی را امین رای خود می دانند و قائلند که اگر در چهارچوب فرامین و قواعد این نظام حرکت کنند، حقی از کسی ضایع نمی گردد.

رفتار سوء برخی نامزدها نمی تواند چهره درخشان این انتخابات را مخدوش کند. امروز، رئیس جمهور می تواند با پشتوانه ای قوی تر در جهان موضعگیری کند و برای منافع ملی گام بردارد.

باید دید دولت مستقر عملکرد خود در چهارساله گذشته را با گرفتن اخیار چهارسال دیگر مدیریت امور اجرایی، بهبود خواهد داد، یا در مسیر چهارسال گذشته به حرکت ادامه می دهد؟

و اما چند نکته :

1- بدون شک، دولت آقای روحانی یکی از بدترین عملیات سیاسی را در این انتخابات به نمایش گذاشت. از جعل دروغهای شاخدار برای رقیب در مورد عامل جنگ، قتل و گرسنگی بودن بگیرید، تا اقداماتی که دقیقا منطبق بر شعار رقیبان خود انجام داد و در عین حال آنها را رد کرد.

2- بدون شک، امروز آقای روحانی با 15 میلیون نفر افرادی مواجه است که با همه این عملیات تخریبی او را نمی خواستند. جالب آنکه آقای روحانی به جمعیتی 13 میلیونی حامی میرحسین موسوی تکیه کرده بود که مدعی بودند مابقی رای آنها را نظام خورده است! اما این 15 میلیون با وجود تخلفات آشکاری که امروز سازمان بازرسی کل کشور و شورای نگهبان قانون اساسی کم و بیش به آنها اشاره دارد، حرکتی خلاف شرع و قانون این کشور در بی اعتبار نشان دادن این انتخابات، صورت نداده و نمی دهد و بروشنی فرقی بسیار روشن بین این دوسوی تفکر وجود دارد.

باید به فردا و فرداها نظر کرد و برای آینده فعال شد.

انشائ الله.


 
ان.بی.سی: نرخ بیکاری در این کشور نفت خیز به ۱۱ درصد رسیده
ساعت ٤:٥٦ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

شبکه خبری NBC/۱۷ می

«انتخابات ریاست جمهوری ایران: در مواجهه روحانی با رئیسی تمرکز بر اقتصاد است»

۵۵ میلیون ایرانی روز جمعه در انتخابات ریاست جمهوری رای خواهند داد که در ان میانه روها در برابر اصول گرایان صف آرایی کرده اند و تبعات اقتصادی توافق هسته ای با قدرت های غربی از جمله امریکا قرار دارد.

حسن روحانی ۶۸ ساله در حالی که کنترل تورم بالایی و همچنین بالا بردن رشد اقتصادی موفق بوده، اما منتقدان او می گویند که توافق هسته ای نتوانسته استانداردهای زندگی مردم عادی ایران را بالا ببرد.

نرخ بیکاری در این کشور نفت خیز به ۱۱ درصد رسیده و برآورد می شود که این رقم در جوانان زیر ۲۵ سال بسیار بیشتر از این هم هست.

وضعیت اقتصادی البته انتقاد رهبر ایران از رییس جمهور را هم به دنبال داشته است و آیت الله خامنه ای به خاطر اتکاء زیاد بر سرمایه گذاری خارجی به دولت انتقاد کرد.

برای بسیاری از ایرانی های طبقه کارگر، امیدهای اولیه به توافق هسته ای رنگ باخته است. آن ها به مفاهیم عامی چون تولید ناخالص داخلی و قیمت دلار در برابر ریال توجه چندانی ندارند.

آن چه برای آن ها مهم است، قیمت ها و در دسترس بودن گاز و مواد غذایی و یارانه ماهانه است که دولت روحانی سعی در محدود کردن آن کرده است.

«صنم وکیلی»، تحلیل گر اندیشکده سرویس های متحد سلطنتی در لندن می گوید: " این انتخابات برای اقتصاد است و اقتصاد به توافق هسته ای پیوند خورده است."

در نبود نظرسنجی های رسمی، پیش بینی نتیجه انتخابات دشوار است، ولی بر اساس اطلاعات شبکه ها و رسانه های اجتماعی، کارشناسان معتقدند که رقابت بسیار نزدیک است.

همین مساله رییس جمهور را به سوی موضع تهاجمی سوق داده، به طوری که به «تندروها» با اتهاماتی چون ندادن آزادی های اجتماعی، ایجاد فضای ترس و تصویب قوانین سختگیرانه و منزوی کردن ایران حمله کند."


 
اسپوتنیک: تجمیع آراء اصولگرایان بر روحانی پیشی گرفته است
ساعت ٤:٥٤ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

اسپوتنیک فارسی/ ۱۵ می

«روند انتخابات بعد از انصراف قالیباف»

بسیاری پیش بینی می کردند که آقای قالیباف در نهایت به نفع آقای رئیسی از مبارزات انتخاباتی انصراف دهد اما با توجه به آمار و ارقامی که طی هفته های اخیر منتشر شده بسیاری به شک افتاده بودند که آیا ممکن است قالیباف به تعهد قبلی خود در جمنا پایبند بماند یا نه؟

اگر این آمار و ارقام صحت داشته باشد آقای قالیباف در اوج از مبارزات انتخاباتی انصراف داده و گذشته از اینکه به وی علاقه داشته باشیم یا نه وی یک حرکت سیاسی زیبا را در فرهنگ سیاسی ایران رقم زده چرا که یکی از مشکلات اصلی سیاستمداران در ایران همیشه این بوده که به جای تلاش برای منافع گروهی به سمت منافع شخصی و فردی تمایل داشتند و همه ضربه هایی که متوجه جناح آنها می شده به همین دلیل بوده....

همه آمار و ارقام نشان می دهد که آقای روحانی تا همین امروز صبح نسبت به رقبای خود پیشتاز بود اما همین آمار و ارقام نشان می دهد که جمع مخالفین وی که میان آقای رئیسی و قالیباف تقسیم شده بودند بیش از آرایی است که وی فعلا در سبد دارد یعنی حدود سی و پنج درصد آرا به نفع آقای روحانی و حدود بیست و هشت درصد به نفع قالیباف و چیزی نزدیک به آن به نفع آقای رئیسی.

با توجه به این شرایط جمع آرای رئیسی و قالیباف به حدود پنجاه و هشت درصد می رسد.

اما این به این معنا نیست که با انصراف آقای قالیباف همه آرایی که در آمار به وی تعلق داشت را بتوان به نفع آقای رئیسی به حساب آورد، طبیعتا بخش بزرگی از این آرا سرگردان خواهد بود اما باید توجه داشت که بیشتر این آرا، آرای مخالفین دولت آقای روحانی بوده و احتمال دارد بخش بزرگی از اینان به سمت شخصی که می خواهد روند دولت فعلی را تغییر دهد سوق پیدا کند....

البته باید توجه داشت که آقای روحانی با این سخنرانی ها و حملات تند خود ممکن است که خطراتی را هم متوجه خود کند چون بخش بزرگی از این آرائی که وی روی آنها حساب باز کرده ممکن است روز رای گیری پای صندوق های رای نیایند و اصلا رای ندهند، اتفاقی که در ایران مسبوق به سابقه است و کاندیداها را سردرگم می کند و از سوی دیگر مخالفین خود را نیز افزایش دهد....

در جناح اصولگرا هنوز آقای میرسلیم در میدان هستند و طبق پیش بینی ها خواهند توانست بخش کوچکی از آرای اصولگرایان سنتی که همانا اعضای حزب مؤتلفه و طرفداران آنها هستند را به دست آورند اما باید توجه داشت که حضور آقای میر سلیم منجر می شود بخشی از آرای اصولگرایان میانه رو که پشتیبان آقای روحانی هستند و در حال حاضر بخشی از آنها حتی عضو دولت وی هستند از سبد آرای آقای روحانی جدا شود وهمان چند در صد هم می تواند کل موازنه انتخاباتی را بر هم زند.


 
بلومبرگ: کار برای روحانی سخت شده است
ساعت ٤:٥۳ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

بلومبرگ/۱۵ می

«رقبا متحد شدند تا روحانی را کنار بزنند»

انتخابات ریاست جمهوری ایران به رقابتی مستقیم میان رییس جمهور میانه رو فعلی، حسن روحانی، و روحانی اصول گرای پیشتاز، ابراهیم رئیسی، تبدیل شده است. رقابتی که طبق نظرسنجی ها بسیار نزدیک و تنگاتنگ است.

محمدباقر قالیباف؛شهردار ۵۵ ساله تهران که در ۲۰۱۳ در انتخابات شکست خورد، روز دوشنبه کناره گیری خود را اعلام کرد و از طرفدارانش خواست که از ابراهیم رئیسی حمایت کنند. یک نظرسنجی در هفته گذشته که توسط موسسه نظرسنجی دانشجویان ایران وابسته به دولت انجام شد، خطوط عمده بالقوه را در انتخابات نشان داد: روحانی ۴۲ درصد، رئیسی ۲۷ درصد و قالیباف ۲۵ درصد.

«علی واعظ»، تحلیل گر مسایل ایران در گروه بین المللی بحران در مصاحبه تلفنی با بلومبرگ گفت: " یک رقابت دوگانه میان رئیسی و روحانی، جامعه را دوقطبی خواهد کرد و موجب بسیج رای دهندگان خواهد شد."

به گفته واعظ، با محدود شدن انتخابات به دو گزینه اصلی، احتمال رفتن انتخابات به دور دوم بسیار ضعیف شده است. اگر هیچ نامزدی بیش از ۵۰ درصد آرائ را به دست نیاورد، طبق قانون ایران، انتخابات به دور دوم خواهد رفت.

«انیسه بصیری تبریزی»، از اندیشکده سرویس های متحد سلطنتی در لندن معتقد است: " قطعا حالا اوضاع برای روحانی دشوار است. ما دیگر نمی توانیم تجدید دوره ریاست او را از حالا مسلّم فرض کنیم."

پیروزی رئیسی می تواند ایران در مسیر تقابلی تر با غرب، به ویژه دانلد ترامپ، قرار دهد. رییس جمهور قرار است این هفته از رقیب منطقه ای ایران، عربستان سعودی، دیدار کند.

در حالی که رئیسی می گوید به توافق هسته ای احترام می گذارد- که روحانی قول داده بود منجر به پایان انزوای اقتصادی ایران خواهد شد- دولتی با ریاست رئیسی می تواند برای سرمایه گذاران خارجی که در حال بررسی انجام تجارت با ایران هستند، هشداردهنده باشد.

«سوزان مالونی»، پژوهشگر مسایل ایران در موسسه بروکینگز واشینگتن می گوید: " همه حامیان قالیباف پشت سر رئیسی قرار نمی گیرند، ولی رئیسی یک ظرفیت برای اتحاد اصول گرایان است. رئیسی باید بتواند نسبتی قابل توجه از این رای دهندگان(هواداران قالیباف) را به نفع خود پای صندوق بکشاند."

روحانی ۶۸ ساله در هفته های اخیر انتقادات بسیار تندی را علیه اصول گرایان بر سر مسایلی چون آزادی بیان، فساد و موسسات ثروتمندی که مالیات نمی دهند، انجام داد.

«فواد ایزدی»، استاد دانکده مطالعات جهان در تهران می گوید: " روحانی بیشتر انتقادات خود را علیه قالیباف انجام می داد که کناره گیری او به این معنی است که کمپین روحانی باید در چند روز باقی مانده خود را با شرایط جدید وفق دهد." او می افزاید: " مواجهه با قالیباف رحت تر بود، هم به علتن عملکرد او در مناظره و هم تجربیات اجرایی در گذشته. ولی برای تیم روحانی مواجهه با رئیسی دشوار است چرا که او واقعا تازه به عرصه آشکار سیاست وارد شده است. روحانی یک هدف آسان برای حمله کردن را از دست داد."


 
اسامی و کد انتخاباتی نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری منتشر شد
ساعت ٤:٤۸ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، آگهی اسامی نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهورى منتشر شد.

متن این آگهی به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

 

آگهی اسامی نامزدهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری

 

در اجرای ماده 60 قانون انتخابات ریاست جمهوری، اسامی نامزدهای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری اسلامی ایران که صلاحیت آنان مورد تأیید شورای محترم نگهبان قرار گرفته است به ترتیب حروف الفبا به شرح زیر اعلام می‌گردد:

1-آقای سید مصطفی آقامیرسلیم- مشهور به میرسلیم- فرزند سیدجلال-کد نامزد 33

2-آقای حسن روحانی- فرزند اسدالله-کد نامزد 55

3-آقای سید ابراهیم رئیس الساداتی- مشهور به رئیسی- فرزند سیدحاجی-کدنامزد 66

4-آقای سید مصطفی هاشمی طبا- فرزند سیدابوالقاسم-کد نامزد


 
منطق حاجی گرینف : هر کس با ما نیست آدم نیست
ساعت ٤:٤٦ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

به گزارش خبرنگار گروه دیگر رسانه‌های خبرگزاری فارس، مسعود ده‌نمکی کارگردان کشورمان در صفحه شخصی خود نوشت:

بروبکس کنار روحانی تتلو کنار رئیسی
هنوز هم حاجی گرینف‌ها مخالف مجید سوزوکی ها هستند منطق آنها این است هر کس با ما نیست آدم نیست. آدم ها وقتی جای خدا حکم صادر می کنند .کی توبه کرده ؟کی نکرده؟

خیلی از طرفدارهای روحانی رفتاری بدتر از تتلو داشتن و دارن اما مسله اینه که کسانی که دیگران را متهم به دیوار کشی می کردن حالا چطور دارن دیوار می کشن و باطن خودشون رو نشون می دن. مهم نیست این بنده خدا از کی حمایت کرده مهم اینه که روشنفکر نماها عکساشو از پستو بیرون کشیدن تا بگن اون آدم چه پرونده ای داشته. حتی اگر این فرد توبه هم بشکنه باز یکی مثل بقیه است.
حق داره از هر کسی دوست داره حمایت کنه. گرچه به قول حاج یوسف خدا پرونده ای را که دیگران می نویسند را نمی خواند.
مهم اینه که آدم عوض بشه عوضی نشه.

عوضی سیاستمدار یه که بیت المال رو بالا بکشه و بعد بگه سهممون از انقلابه .
طیب هم تا اعدام نشد کسی باورش نکرد جز امام.
فردا انتخابات تموم میشه باز باید با هم زندگی کنید یه جوری رقابت کنید که روتون بشه تو چشم هم نگاه کنید.


 
برجام امتیاز منفی برای روحانی در انتخابات/ امید قشر متوسط در ایران تیره‌تر شده ا
ساعت ٤:٤٥ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

خبرگزاری فارس: برجام امتیاز منفی برای روحانی در انتخابات/ امید قشر متوسط در ایران تیره‌تر شده استبه گزارش خبرنگار اقتصاد بین‌الملل خبرگزاری فارس به نقل از شبکه تلویزیونی و رادیویی ان‌بی‌سی نیوز آمریکا، دولت روحانی اگرچه در لغو برخی تحریم‌های علیه ایران موفق بوده  اما در عین حال امیدها برای قشر پایین و متوسط جامعه ایران در زمینه تاثیرات مثبت برجام تیره و تار شده است. نرخ بیکاری به 11 درصد افزایش یافته و تخمین‌ها نشان می‌دهد این آمار برای قشر جوان بیش از 30 درصد است.

برای بخش قابل توجهی از مردم ایران به خصوص قشر ضعیف و متوسط صحبت کردن از تولید ناخالص داخلی و قیمت دلار در برابر ریال مفهوم کمی دارد چیزی که برای آنها مهم است قیمت بنزین، غذا است و همچنین یارانه‌ای که روحانی بارها تلاش کرده است آن را کاهش داده و یا قطع کند. 

صنم وکیل از جمله همکاران مؤسسه رویال یونایتد سرویس لندن طی مصاحبه‌ای اعلام کرده است که این یک انتخابات با موضوع اقتصادی است و اقتصاد ایران نیز به توافق هسته‌ای گره خورده است. 

در سال 2013 روحانی با وعده خارج کردن ایران از انزوای بین‌المللی روی کار آمدن در سال 2015 توافق هسته‌ای بین این کشور و آمریکا، انگلیس، فرانسه، چین، روسیه و آلمان امضا شد و این توافق برخی تحریم‌های علیه ایران را لغو کرد.

دونالد ترامپ از زمان پیش از روی کار آمدن و پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری نسبت به برجام بدبین بود و آن را بدترین توافق بین‌المللی خواند. دولت وی ماه گذشته نیز اعلام کرده بود که ایران‌ها به طور کامل به برجام عمل کرده‌اند.

تمام کاندیداهای ریاست جمهوری در ایران نیز اعلام کرده‌اند که به برجام پایبند خواهند بود.

در حال حاضر سید ابراهیم رئیسی نامزد 56 ساله انتخابات ریاست جمهوری ایران اصلی‌ترین رقیب روحانی در انتخابات محسوب می‌شود.

در حال حاضر پیش‌بینی نتیجه انتخابات سخت است و تا پیش از برگزاری آن، پیش‌بینی نتیجه آن تقریباً غیرممکن خواهد بود اما آنچه از رسانه‌های اجتماعی و رسانه‌های دولتی ایران بر می‌آید کارشناسان معتقدند که رقابت بین این دو کاندیدا بسیار نزدیک خواهد بود.

چیزی که برای برخی از اقشار جوان جامعه ایران مهم است این است که آنها می‌خواهند رئیس جمهور آینده این کشور بر اوضاع اقتصادی تاثیرگذار بوده و دروازه بین‌المللی را در برابر ایران بگشایند.

به همین خاطر روحانی تاکنون در سخنان خود بیشتر جوانان و بخصوص آنهایی را که تمایلات غربی دارند را مورد خطاب قرار داده است و به دنبال جذب آنها بوده است که بخش قابل توجهی از این قشر در شهرهای بزرگ ایران زندگی می‌کنند.

در حال حاضر توافق هسته‌ای نتوانسته است انتظارات آنها را آنگونه که بود فراهم کند.

چیزی که مهم است این است که رئیس جمهور می‌تواند نقش قابل توجهی در توسعه اقتصادی کشور داشته باشد.


 
شرایط اقتصادی بزرگترین دلسردی ایرانیان از روحانی
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

یک روزنامه آلمانی با تاکید بر اینکه بزرگترین دلسردی دوران ریاست جمهوری روحانی برای ایرانیان شرایط اقتصادی بود نوشت: روحانی انتظاراتی را در بین مردم ایجاد کرد که آن‌ها را برآورده نکرد.

به گزارش گروه وبگردی باشگاه خبرنگاران جوان، مسئله انتخابات ریاست جمهوری در ایران موضوعی است که این روزها بسیاری رسانه های غربی هم به آن می پردازند.

 روزنامه "تاگس سایتونگ" آلمان در مطلبی به انتخابات ریاست جمهوری در ایران پرداخته و در بخشی از آن نوشت: اگر حسن روحانی در چهار سال گذشته موفق عمل می کرد و می توانست تنها بخشی از برنامه های اعلامی خود را عملی کند انتخاب مجددش قطعی بود. البته وی در بین مردم انتظاراتی ایجاد کرد که نتوانست به آن عمل کند. بزرگترین دلسردی برای اکثریت مردم ایران شرایط اقتصادی است.
این روزنامه آلمانی در ادامه نوشت: روحانی بهبود سریع اوضاع اقتصادی و کاهش چشمگیر بیکاری در کشور را وعده داد که باید از طریق رفع اختلافات هسته ای با غرب و لغو تحریم ها به دست می آمد. همچنین باز شدن درها به سوی خارج که بخصوص باید سرمایه گزاران خارجی بیشتری را به این کشور جذب می کرد، به دلیل تحریم های موجود علیه جمهوری اسلامی تنها به طور موردی اتفاق افتاد.
به این ترتیب رقبای روحانی این انتقاد را به وی وارد می کنند  که با خوش رقصی در برابر غرب استقلال اقتصادی، سیاسی و فرهنگی دولت اسلامی را قربانی کرده است. آن ها درباره نفوذ فرهنگی و تغییر نرم رژیم هشدار می دهند.
نویسنده این مطلب در بخش پایانی به محبوبیت روحانی در بین مردم ایران با وجود موفقیت های کم وی اشاره کرده و پیش بینی کرد که در شرایط فعلی هیچ یک از نامزدهای ریاست جمهوری ایران در دور اول انتخابات پیروز نخواهند بود و این انتخابات به دور دوم کشیده شود.  

 
قشرهای فرودست حمایت پررنگی از روحانی ندارند
ساعت ۱٢:٠۸ ‎ق.ظ روز جمعه ٢٩ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

فیض‌ا... عرب‌سرخی، از فعالان سیاسی اصلاح‌طلب به تازگی در بخشی از مصاحبه خود با روزنامه آرمان امروز گفته است:

«امروز معلوم است که طبقه متوسط جامعه بیشتر متمایل به آقای روحانی هستند. نه سرمایه‌داران بزرگ چندان از آقای روحانی حمایت می‌کنند و نه شاید اقشار بسیار بسیار فرودست جامعه به شکلی پررنگ از آقای روحانی حمایت می‌کنند.»

او در ادامه تأکید کرده است: معتقد هستم این دولت به شکل سامان‌ یافته‌ای برای اقشار فرودست کار کرده اما فضای تبلیغاتی برخی رسانه‌ها به گونه‏‌ای بوده است که سعی کرده آنها را در مقابل دولت قرار دهد.[۱]

*نکته‌ای که عرب‌سرخی به آن اشاره کرده است طی روزهای اخیر و از چند ماه قبل، مورد اشاره و اعتراف کثیری از چهره‌های اصلاح‌طلب قرار گرفته است.

ابراهیم اصغرزاده، دیگر فعال ستاد اصلاح‌طلب نیز چند ماه قبل در یک مصاحبه تصویری به همین معنا اشاره کرده و گفته بود:

http://www.ourpresident.ir/media/k2/items/cache/bf6c11414b7edb549aa3f529d3b540c5_L.jpg

«پایگاه اجتماعی اصلاح‌طلبان انتقال پیدا کرده است به طبقه ممتاز جامعه، طبقه متوسط رو به بالا. یعنی بخش‌هایی که دارای سرمایه‌ حداقلی هستند، کسبه مثلا عالی‌تر یا فرض بفرمایید پزشکان. تکنوکرات‌ها و صاحبان حرف‌، صاحبان صنعت، سهامداران و اینها همه بخش اندکی از جامعه هستند. بخش بزرگی از جامعه دیده نمی‌شوند و متاسفانه در این سه سال هم دیده نشدند...»[۲]

http://cdn.asriran.com/files/fa/news/1394/4/9/472445_654.jpg

محمدرضا تاجیک، مشاور رئیس دولت اصلاحات نیز به تازگی طی اظهاراتی در یکی از ستادهای روحانی اینطور گفته است که ما نتوانستیم با مردم عادی رابطه خوبی برقرار کنیم.[۳]


 
نظر شما درباره این تصویر چیست؟
ساعت ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

تصویری تاثیرگذار از حاشیه تبلیغات ریاست جمهوری و دو نگاه که در یک لحظه به هم گره می‌خورد... نظر شما درباره این تصویر چیست؟


 
شما بیشتر از من احتیاج داری!
ساعت ۱٠:۱۳ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

عکس: کنایه جالب به یارانه انتخاباتی دولت روحانی در حاشیه خروش میدان شهدا مشهد


 
اوقات تلخی رهبری با مسئولان
ساعت ۱٠:٠٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

رهبر انقلاب اسلامی روز یکشنبه ۱۳۹۶/۲/۱۰ در دیدار کارگران خطاب به همگان به‌ویژه نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری فرمودند:

«شعارها را جوری انتخاب کنید که همه بدانند شما میخواهید از قشرهای ضعیف کشور و طبقات ضعیف کشور حمایت کنید، مشکلِ [مردم] مشکل‌دار را میخواهید برطرف کنید. ما یک پیکره‌ای هستیم؛ جامعه مثل پیکر یک انسان است؛ ببینیم کجایمان ضعیف است، به کجا خون نمیرسد، کجا محتاج رعایت بیشتر است، به آن برسیم؛ نه اینکه به بقیّه‌ی جاهای بدن بی‌اعتنائی کنیم؛ نه، امّا اولویّت را این [بخش] قرار بدهیم.

بنده در دولتهای مختلف، گاهی اوقات اعتراضهای سختی داشتم به مسئولین گوناگون. حالا ما این اعتراضها را معمولاً جلوی مردم و در مظهر افکار عمومی نمی‌آوریم؛ چون مردم از دعوا و اوقات‌تلخی و مانند اینها خیلی خوششان نمی‌آید، فایده‌ای هم ندارد؛ امّا با خود مسئولین کشور بنده گاهی اوقات، اوقات‌تلخی‌های زیادی داشتم. یکی از موارد زیاد اوقات‌تلخی، همین بوده که چرا این اولویّتها را رعایت نمیکنید.

اولویّت چیست؟ در بخشهای مختلف -خب کشور بخشهای اقتصادی دارد، بخشهای فرهنگی دارد، بخشهای گوناگون سیاسی، علمی و غیره- در هر بخشی یک اولویّتی وجود دارد؛ آن را باید رعایت کرد، آن را باید دنبال کرد، آن را باید جلو انداخت.

این آقایانی که امروز نامزد انتخاباتند، تصمیم بگیرند و بین خودشان و خدای متعال عهد کنند که اگر از طرف مردم مقبول شدند و رأی آوردند، اولویّتها را رعایت کنند؛ آنجایی‌ را که بیشتر نیاز به مراقبت دارد، بیشتر مورد توجّه قرار بدهند؛ برنامه‌ها را آن‌جور [دنبال کنند].»


 


 
تخلف ستاد روحانی از قانون انتخابات
ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

تبلیغات انتخاباتی امروز ممنوع است و کسی اگر قانون گرا باشد نمی تواند جواب ادعاهای رسانه های آقای روحانی را در روزنامه، فضای مجازی یا حضوری بدهد.

http://www.ammarname.ir/sites/default/files/news/picture/1395/12/09/90118283.jpg

آقای روحانی

این کار شما جرم است.

جرم!

متوجهید؟

جــــرم.

باباجان. طرف مقابل مقید به قانون است، شما که رئیس جمهورید، نیستید؟

آنوقت آمده اید در عین قانون شکنی، نوشته اید که :

۱.  قبل از هرچیز صمیمانه از بیانات رهبر معظم انقلاب در روز چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت قدردانی می‌کنم که خردمندانه به شرایط افتخارآفرین برگزاری آرام انتخابات در کشور  اشاره کردند و رعایت انضباط و پایبندی به قانون در سه مرحله‌ی «قبل از انتخابات، روز انتخابات و بعد از انتخابات» را متذکر شدند؛ و با اشاره به جدیت دستگاه‌های اجرایی و نظارتیِ انتخابات و دستگاه‌های حافظ امنیت در انجام وظیفه‌ی خود، از همه دستگاه‌ها خواسته‌اند در کمال هماهنگی امانتدار رأی مردم باشند. سخنان معظم‌له نشان داد که وظیفه همه ما تا پایان برگزاری انتخابات، حفظ انضباط، آرامش و قانون‌مندی است.

خب رهبر معظم انقلاب نشان دادند. شما چه کردید؟

تخلف واضح انتخاباتی است فعال ماندن سایت رسمی انتخاباتی شما آقای رئیس جمهور!

آقای روحانی

احتمالا خطر برایتان خیلی شدید شده حاضر به پرداخت همچنین هزینه ای شده اید.

خجالت دارد.

کاش طرفداران روحانی این را ببینند.

به هر قیمت برای قدرت!


 
روحانی همین الان اعتراف کرد و تناقض هم بافت!
ساعت ۸:٥٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

روحانی همین الان  بیانیه ای روی سایتش گذاشته که چیزی جز اعتراف و تناقض بافی نیست . وی نوشته است:

۴.  من از همه فرهنگیان و معلمان عزیز کشور که از دیندارترین و فرهیخته‌ترین مردمان و اقشار این سرزمین هستند بابت سیل دروغ‌ها و تهمت‌هایی که قدرت‌طلبان در روزهای گذشته نثار آموزش و پرورش کرده‌اند و باعث دل‌آزردگی ایشان شده‌اند عذرخواهی می کنم. شما مشعلداران آگاهی کشورید. بپا خیزید و موج گمراهی و سیاه نمایی را از این کشور دور کنید. انشاءالله بعد از برگزاری انتخابات فرصت کافی وجود خواهد داشت تا درباره همه این اتهامات روشنگری کنیم، تا سیه روی شود هر که در او غش باشد.

=> چه کسی به آموزش و پرورش و معلمان چیزی گفت؟ گفته شد 1- چرا وزیر آموزش و پرورش خودش مثل برخی دیگر وزرا ، تاجر است و وقتش را جای دیگر گذاشته، که خب این را مجلس کشور وارد شده و به دادگاه هم منعکس کرده . 2- چرا در منزل وزیر آموزش و پرورش کالای مشکوک به قاچاق وارد شده که مسئله علاوه بر نظر دادگاه به ستاد بالاتر ارجاع شده و در حال رسیدگی است. 3- چرا وزیر در حال واردات صدها میلیونی جنس خارجی به کشور و انهدام تولید داخلی پوشاک است که کسی حتی حاضر نشد کلمه ای جوابی بدهدو توجهیی کند. 4- اگر واقعا برای دختر بیکار وزیر امکان وارداتی است که این پارت آن 200 میلیون تومان بوده، چرا این امکان را به بقیه بیکارهای کشور من نمی دهید که این را هم کسی جوابی نداد.  خب حالا اینها کدامش و کجایش فحش و ناسزا و تهمت و حتی انتقاد به آموزش و پرورش و معلمان بود؟ آقای روحانی انتقادات به شما و وزیرتان بود نه فرهنگیان و معلمان. چه کسی را می فریبید؟!  

------------------------در بند بعدی، روحانی آورده است:------------------------

۵.  روستائیان عزیز و سخت‌کوش، اینجانب با کمال قاطعیت به شما اعلام می‌کنم که اولاً نه تنها یارانه فعلی‌تان به صورت سابق ادامه پیدا خواهد کرد، بلکه همان‌طور که در برنامه‌های خود به تفصیل اعلام کرده‌ام، گام اول برنامه دولت در حذف فقر مطلق، طبق قانون، از ابتدای امسال با افزایش بیش از سه برابری میزان مقرری مددجویان کمیته امداد حضرت امام (ره) و سازمان بهزیستی به اجرا درآمده است؛ و در گام دوم، برنامه‌ای اجرا می‌شود که تا پایان دولت دوازدهم، فقر مطلق از کشور ریشه‌کن خواهد شد.

=> پس روحــانی اعتراف می کند اضافه کردن یارانه اقشار ضعیف اولا دستور قانون، ثانیا شدنی، و ثالثا فاقد آثار سوء جانبی است. اما اعتراف نمی کند که چرا قانون مذکور را از ابتدای امسال اجرا کرده است و کماکان به دیگران تهمت عوامفریبی می زند !

------------------------در بند بعدی، روحانی آورده است:------------------------

۶.  مردم عزیز و تلاشگران صبور ، فریب حرف‌هایی را که با تمسک به روش‌های غیراخلاقی و صرفاً با قصد تخریب بیان می‌شوند نخورید. به شما وعده‌هایی می‌دهند که خودشان هم می‌دانند، تحقق آنها جز با گرانی لجام گسیخته و کاهش قدرت خرید طبقات کم درآمد امکان پذیر نیست.

=> ما نفهمیدیم آقای روحانی بالاخره اجرای وعده ی آقای رئیسی مخالف بوده و آن را جز از طریق گرانی لجام گسیخته و کاهش قدرت خرید طبقات کم درآمد ممکن نمی داند (بند6) یا آن را ممکن دانسته و خودش طبق قانون آن را از ابتدای امسال اجرا کرده! (بند 5) شما هم اگر فهمیدید نتیجه را برای من کامنت بگذارید !


 
اشرف زاده تایید کرد : ناهماهنگی از ستاد روحانی بود
ساعت ۸:٤٥ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

حجت اشرف زاده خواننده ای که دیروز ادعا کرده بود بدلیل ممانعت از ورودش به شهر مشهد توسط مسئولان مشهدی، نمی تواند به اجرای خود در مراسم روحانی برسد، و بعدا تاکید کرد که متاسفانه این ناهماهنگی از سوی خود ستاد روحانی بوده است، امروز ضمن آنکه مجددا بر رای خود به روحانی تاکید کرد، مجددا تاکید کرد ناهماهنگی از ستاد آقای روحانی (احتمالا در مشهد) بوده.

این مطلب را سایت خود آقای روحانی بازنشر داده و سعی کرده ادعا کند اشرف زاده چیزی را تکذیب کرده . آن قسمت تکذیبش را ما نفهمیدیم چه چیزی تکذیب شد.

بالاخره به زور باید یک چیزی منتشر کنند والا چه جوری جواب بدهند که پس چرا این آقا راحت کنسرتش را اجرا کرد و کسی هم جلویش را نگرفت تا بتواند شعارهای سیاسی بدهد؟!


 
تلنگری برای اهالی هنر و فرهنگ: رکب روحانی به خواننده ی ستادش!
ساعت ۱:٢٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

روحانی هنرمندان را در مسیر خود قربانی می‌کند، این هم سندش/ حجت اشرف زاده: «از دوستان خودمان در ستاد روحانی رکب خوردم!» + صوت

در ادامه استفاده از روش های مختلف غیر اخلاقی برای گرفتن رأی مردم این بار ستاد روحانی حجت اشرف زاده خواننده ای را که برای ستاد وی ترانه اختصاصی خوانده بود را درون یک بازی کثیف انداخت.
گروه فرهنگی - رجانیوز: در ادامه تلاش برای جلب توجه و گرفتن رأی از مردم توسط حامیان روحانی، ستاد وی در مشهد این بار حجت اشرف زاده را که ترانه ستاد روحانی را خوانده بود درون یک بازی انداخت و با سؤاستفاده از وی سعی در تبلیغات دروغین داشت. اتفاقی که پیش از این در طول 4 سال توسط دولت یازدهم اتفاق افتاد و باعث شد هنرمندانی که هر دوره جزو حامیان پای کار جریان حاکم بر دولت بودند این دوره با اکراه و پس از مدت ها رایزنی حاضر به حمایت شوند. 
 
صبح امروز حجت اشرف زاده که آهنگ «دوباره ایران» را به صورت اختصاصی برای ستاد روحانی در این انتخابات خوانده است در صفحه شخصی خود در اینستاگرام نوشت: «با پوزش فراوان از مردم مشهد و خراسان از ورود و اجرای بنده در مشهد ممانعت به عمل آمد. سیاستمدارانتون رو با دقت انتخاب کنید.»
 
 
انتشار این متن واکنش ها متفاوتی داشت. ستاد سید ابراهیم رئیسی اعلام کرد که حاضر است وی را به مشهد ببرد و اجرای برنامه او در ستاد رقیب را تضمین کند. پیامی که خیلی زود در شبکه های اجتماعی پیچید و در میان کاربران دست به دست میشد. 
 
در پی این اتفاقات پس از چند ساعت حجت اشرف زاده یک پست دیگر در اینستاگرام منتشر کرد و دلیل لغو برنامه اش در مشهد را مسئله ای غیر از مخالفت نهاد های امنیتی عنوان کرد و نوشت: «به علت اطلاعات نادرست پست قبلی رو گذاشتم که تصحیح می کنم امروز مشهد خواهم اومد و در کنارتون خواهم بود. مسئولین امنیتی دوستان مسئول خراسان برنامه رو لغو نکردند.»
 
همچنین اشرف زاده در گفتگو با فارس در حالی که گله مندی شدیدی در صدایش احساس میشد اعلام کرد: «دوستان ستاد روحانی به من رکب زدند!»
 
 

170517_002.MP3 | دانلود فایل

 
درحالی که ستاد هنرمندان روحانی تلاش بسیار زیادی انجام داده تا بازیگران و خواننده ها را در عین اینکه گله مندی شدیدی از عملکرد 4 ساله روحانی دارند راضی به حمایت از وی کنند اکنون این گونه رفتار ها نشان می دهد که تا چه اندازه به دنبال استفاده ابزاری از هنرمندان و حاضر به انداختن آن ها در این بازی های کثیف دروغین هستند.

 
حجت اشرف زاده : ستاد روحانی به من رکب زد
ساعت ۱:٢٠ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

http://www.ganja2music.com/wp-content/themes/Ganja2music-V4/js/timthumb.php?src=/Image/Post/12.92/Ashrafzadeh.jpg&h=450&w=450&zc=0صبح امروز حجت اشرف‌زاده خواننده کشورمان طی پیامی در صفحه شخصی خود اعلام کرد که برای اجرای موسیقی به مشهد نمی‌رود. او دلیل نرفتنش را ممانعت از حضور در مراسم اعلام کرده بود.

بلافاصله با انتشار این پست، کانال تلگرامی ستاد انتخاباتی حسن روحانی در خبری مدعی شد که "از ورود اشرف زاده به مشهد که برای اجرای موسیقی زنده در سخنرانی روحانی عازم این شهر بود، جلوگیری شد!" اما ساعتی پس از این اقدام ستاد انتخاباتی حسن روحانی، حجت‌ اشرف‌زاده خواننده کشورمان در مصاحبه‌ای ادعای ستاد حسن روحانی مبنی بر اینکه وی عازم شهر مشهد بوده و از ورودش به این شهر ممانعت به عمل آمده است را تکذیب کرد.

 


جوسازی دروغین کانال تلگرامی ستاد روحانی درباره اشرف‌زاده

اشرف‌زاده اعلام کرده که، "از طرف برگزار کنندگان مراسم آقای روحانی در مشهد  با مدیر برنامه‌ام تماس گرفتند و گفتند که اجرای برنامه فعلا مقدور نیست و در حال پیگیری هستیم." (لینک)

در گفت‌وگو با تسنیم مطرح شد

حجت‌ اشرف‌زاده: برگزارکنندگان مراسم روحانی گفته‌اند اجرای برنامه مقدور نیست

شناسه خبر: 1410597 سرویس: فرهنگی
۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۱:۰۵
حجت اشرف زاده

خواننده مراسم روحانی در مشهد گفت که هیچ مقام امنیتی و استانی با او تماس نداشته است.

حجت اشرف زاده خواننده کشورمان در گفت وگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، گفت: هیچ مسئول امنیتی برای عدم اجرای برنامه ام در مشهد با من تماس نگرفته است. از طرف برگزار کنندگان مراسم آقای روحانی در مشهد  با مدیر برنامه ام تماس گرفتند و گفتند که اجرای برنامه فعلا مقدور نیست و در حال پیگیری هستیم.  منظورم از عدم اجازه ورود به مشهد همان برنامه مشهد بوده است.

گفتنی است یک منبع آگاه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تهران، ضمن تکذیب ممانعت از ورود و اجرای زنده حجت اشرف‌زاده در مشهد اظهار داشت: برنامه اجرای زنده حجت اشرف‌زاده پیش از سخنرانی حسن روحانی کاندیدای انتخابات ریاست‌جمهوری در ورزشگاه تختی مشهد دارای مجوز است. 

وی با تاکید براینکه هیچ‌کس مانع ورود حجت اشرف‌زاده به مشهد نشده است، افزود: با توجه به مجوزهای اخذ شده، ممانعت از ورود اشرف‌زاده خواننده حامی روحانی در مشهد کذب محض است. 

این منبع آگاه با بیان اینکه از روزهای قبل اطلاعیه‌های برگزاری کنسرت حجت‌ اشرف‌زاده قبل از سخنرانی روحانی در مناطق مختلف مشهد نصب شده و هنوز هم اطلاعیه‌ها در جای خود نصب است، خاطرنشان کرد: منعی برای برگزاری کنسرت حجت اشرف‌زاده ایجاد نشده و به نظر می‌رسد این دروغ‌سازی‌ها به منظور تأثیرگذاری بر نتیجه انتخابات و جلوگیری از شکست احتمالی روحانی صورت می‌پذیرد.

وی همچنین تاکید کرد: همچنین در همین هفته چندین کنسرت خیابانی مقابل ستادهای روحانی برگزار شده و هیچ مانعی در مقابل آن ایجاد نشده است.

به گزارش تسنیم، لحظاتی پیش اشراف‌زاده در صفحه شخصی خود در اینستاگرام عنوان کرده بود که از ورودش به مشهد ممانعت به‌عمل آمده است.

در این راستا، سید محمود رضوی نیز در پستی در توئیتر خود آورده است: آقای اشرف‌زاده واقعاً اگر مصمم به رفتن مشهد هستند، تشریف بیاورند میهمان حقیر برویم مشهد، کنسرت را برگزار کنند و برگردند؛ تضمین برگزاری با من.

اشرف‌زاده همچنین با تاکید بر اینکه "منظورم از عدم اجازه ورود به مشهد همان برنامه مشهد بوده است" تصریح کرده است که، "هیچ مسئول امنیتی برای عدم اجرای برنامه ام در مشهد با من تماس نگرفته است."

به گزارش رجانیوز وی در مصاحبه ای ماجرا را اینگونه شرح داد که ستاد روحانی به او رکب زدند و او را خرج خودشان کردند.

با هم گوش کنیم :


 
روحانی ارباب وعده ها + فیلم دوم
ساعت ۱:٠٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

http://bst.bso.ir/getattachment/1834dede-05e0-4f74-9389-dbd05762253b/%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%A8-%D9%88%D8%B9%D8%AF%D9%87-%D9%87%D8%A7.aspx?maxsidesize=400


 
روحـانی به مقام ارباب وعده ها رسید! + فیلم اول
ساعت ۱:٠٤ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

http://nmedia.afs-cdn.ir/v1/image/Vm_7MRWhWthEbMAK9zJ2FQYBaFJqDOBoxpJyB8BcAkUHg6caTGxYmA/s/w535/

فیلم دوم ارباب وعده ها در پست بعد


 
حامیان روحانی هم به رئیسی پیوستند +فیـلم
ساعت ۱:٠۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

 


 
مردم بدانید پرشین بلاگ وبلاگ من را مختل کرده
ساعت ۱٢:٥۸ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

هرچند وقت یکبار که میخواهم مطلب بگذارم وبلاگم از درون مشکل پیدا می کند. ظاهرا روی میزان انتشار محتوا محدودیت اعلام نشده ای گذارده اند و حاضر نیستند آن را اعلام کنند که میزان انتشار محتوا را محدود کرده اند.

در جریان باشید. این سرویس وبلاگ متعلق به عناصر نزدیک به آقای مهدی کروبی است. اینا آزادیخواهن!


 
عکس: شما برادرت را کنترل کن، تورم پیشکش!
ساعت ۱٢:٥٧ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٢۸ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

عکس/ شما برادرت را کنترل کن، تورم پیشکش!


 
حمایت بیش از هزار خانواده شهید و فرزندان شاهد از حجت الاسلام رئیسی
ساعت ۱:۳٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:
ما یادگاران شهدا ضمن حمایت از حجت الاسلام رئیسی، تلاش خواهیم کرد در روزهای آتی با انسجام جریان انقلابی و وحدت آفرین، آینده‌ای روشن، امیدوار کننده و با صلابت را برای ایران اسلامی‌مان داشته باشیم.
ما یادگاران شهدا ضمن حمایت از حجت الاسلام رئیسی، تلاش خواهیم کرد در روزهای آتی با انسجام جریان انقلابی و وحدت آفرین، آینده‌ای روشن، امیدوار کننده و با صلابت را برای ایران اسلامی‌مان داشته باشیم.
 
به گزارش فارس، بیش از هزار خانواده شهید و فرزندان شاهد از جمله زهرا کاوه فرزند سردار محمود کاوه-لیلا زین الدین و خانواده شهیدان زین الدین-سمیه بروجردی فرزند سردار شهید محمد بروجردی-خانواده شهید احمدی روشن-علی کشوری فرزند خلبان شهید احمد سردار کشوری-سید سجاد صفوی فرزند سردار شهید صفوی-زینب خداکرم فرزند سردار شهید نورعلی خدا کرم-محدثه رستگار فرزند سردار شهید کاظم رستگار-مجید فهمیده برادر شهید حسین فهمیده-زهرا دقایقی فرزند سردار شهید اسماعیل دقایقی-خانواده های سرداران شهید صنیع خانی-مادر شهید خرازی-فررند شهید نور علی شوشتری- سلیمه رودکی فرزند شهید عبدالله رودکی-خانواده سردار شهید سلگی، طی بیانیه‌ای حمایت خود از حجت الاسلام رییسی را در انتخابات ریاست جمهوری اعلام کردند.
 
در متن این بیانیه آمده است:
 
اینک که درآستانه دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری قرار داریم، به عنوان وارثان شهیدان در این آزمون تاریخی وسرنوشت ساز همگام با مردم آگاه، فهیم وانقلابی در تداوم راه شهیدان ، باعهدی که پدارانمان با امام فقید(ره) داشته اند با لبیک به فرمایشات رهبر فرزانه مان مبنی بر حضور حداکثری انتخابات به صحنه آمدیم تا نقشی موثر وشایسته در این انتخاب ایفا کنیم.
 
امروز مکلفیم منبعث از این نگاه آرمانی و رسالتی که شهیدان بر دوشمان گذاشتند، در همه عرصه های اجتماعی و سیاسی "فالستبقو الخیرات" را ملاک و الگو قرار دهیم و انتخاب خود را در این عرصه سرنوشت ساز بر خلاف مناسبات و بدیهیات متداول و متعارف سیاست ،اقدامی از سر خیرخواهی برای ملت عزیز ایران بدانیم و برای دفاع از آرمانهایی که هزاران جوان تقدیم تداوم آن کرده آیم در صحنه حاضر باشیم.
 
از عموم ملت ایران که همواره با حضور وانتخاب شایسته خود در طول تاریخ حافظ ونگهبان انقلاب وآرمان های مقدس جمهوری اسلامی هستند، میخواهیم بدون توجه به سیاه نماییها و تخریبهای کسانی که برای چرب و شیرین دنیا به هر روش و تهمتی تشبث میجویند وارد صحنه شوند و با فراست و ذکاوت عمل کنند و  آیه شریفه:
 
"قُلْ إِنَّمَا أَعِظُکُمْ بِوَاحِدَةٍ ۖ أَنْ تَقُومُوا لِلَّهِ مَثْنَى وَفُرَادَى"
 
را الگوی عمل مخلصانه خویش قرار دهند و از ورود به دعواها و تنشهای ساختگی پرهیز کنند.
 
فرزندان وخانواده های شهدا "حجت الاسلام سید ابراهیم رییسی "را در انتخابات ریاست جمهوری که توام با دوران بلوغ همه جانبه انقلاب اسلامی است، را شایسته جایگاه ریاست جمهوری کشورمان، برای رسیدن به تراز تمدن بزرگ ایرانی -–اسلامی دانسته ومعتقدیم با حضور ایشان کشورمان به عنوان الگویی عملی برای پیشرفت توام با عدالت برای آزادی خواهان ومستضعفان دنیا معرفی ونهادینه خواهد شد.
 
ما یادگاران شهدا ضمن حمایت از حجت الاسلام رییسی، تلاش خواهیم کرد درروزهای آتی با انسجام جریان انقلابی و وحدت آفرین، آینده ای روشن، امیدوار کننده وبا صلابت را برای ایران اسلامی مان داشته باشیم.
 
همچنین در ادامه مطلب اسامی دیگر عزیزان منتشر شده است.
 
-خانواده سرداران شهید شوقی--علی محمد عزیزی-زینب عزیزی-خدیجه ساکی-مجید عزیزی-رضا عزیزی-زهرا عزیزی-عباس عزیزی-محمد رضا عزیزی-رمضان قاضی زاده-کیوان بختیار-رقیه تیموری-احمد قاضی زاده-حسن قاضی زاده-سید علی قاضی زاده-فخرالدین نوریان-دکتر ابراهیم پورحسینی-دکتر محمد جواد پورحسینی-محمد صادق کاظمی-علی احمدی-عزت اله جوانمرد-اشکان جوانمرد-احسان ساکی-شهرام ساکی-حبیب ساکی-علی مولا ساکی-ساره ساکی-مرضیه ساکی-طیبه رحمتی-هادی ساکی-سعیده ساکی-افاق ساکی-عاطفه شاکرمیان-حاجیه-اقدس جوانمرد-محمد صیدی-ناهید یوسفوند-پروانه رحیمی-اکرم رحیمی-بتول یوسفوند-عباس یوسفوند-زینب یوسفوند-ابوذریوسفوند-فرزانه یوسفوند-حاج محمد حسنوند-حاج شیر علی حسنوند-حشمت اله ولی پور-یاسین ولی پور-معصومه حسنوند-پروانه حسنوند-زهرا محمدی-اکرم حسنوند-مومنعلی صیدی-پریسا والی زاده-ماه پری چراغی-حسین صیدی-چنگیز جوانمرد-ذبیع اله حق نظری-شیرین جوانمرد-احمد رضا بازگیر-حمید رضا بازگیر-حسین بازگیر-کرمرضا بازگیر-ستاره بازگیر-سکینه جعفری-سیمین بازگیر-سوگند بازگیر-فاطمه بازگیر-مینا بازگیر-بهرام بازگیر-محمد بازگیر-مژگان بازگیر-سحر بازگیر-خانواده شهید علی اکبر عزیزی-خانواده شهید علی قدم کرمی-خانواده شهید نورکرم عزیزی-خانواده شهید موسی محمودی-خانواده شهید بگمیرزا اسدی-خانواده شهید طهماس اسلامی-خانواده شهید مرادعلی رضایی-خانواده شهید کسمراد مریدی هزارخانی-خانواده شهید طلایی نصرت آبادی-خانواده شهید نیازعلی گل خاتونبانی-خانواده شهید مومنعلی حسینی-خانواده شهید محمد حسین حیدری-خانواده شهید قدرت الله لطوند-خانواده شهید تیمور سلیمانی-خانواده شهید رشیدی-خانواده شهید فیضی-خانواده شهید موسوی-میرزاعلی میری-پیر داد آدینه وند-پروین شفاهی-رقیه شفاهی-خدیجه شفاهی-غلامرضا شفاهی-نجیبه شفاهی-اخترشفاهی-زهرا اسودی-یونس زمانی-جانباز ناصر پهلوانی-خانواده جانبازصدیقی راد-جانباز محمد گنجیان-فاطمه کاظمی-صغری عزیزی-علی عزیزی-طیبه السادات ابراهیمی-سمیه مرادی-معصومه مرادی-زهرا مرادی-هاجر مرادی-محمد مرادی-سید حسین ابراهیمی نثار-اکرم حسینی-زهرا حسینی-سمیه حسینی-طاهره مرادی-آمنه حسینی-لیلا عیوتی-مجید عیوتی-هوری عزیزیان-سیدحسین ابراهیمی نثار-اکرم حسینی-زهرا حسینی-سمیه حسینی-طاهره مرادی-آمنه حسینی-لیلا عیوتی-مجید عیوتی-هوری عزیزیان-علی نصرت مستوفی-غلامحسین فرخی-میرزابگ بهاری-یونس امیری-بهمن حسنوند-قدرت داوری علم-علی قلی علیپور-علی حسنوند-رضا کریم عزیزی-خداداد نوری زاده-شیرمراد پروانه پور-عبدالرحیم کرم الهی-زهرا عیوتی-محمد ولی کرمی-علی عزیزی-نرگس عزیزی-ناصر محمودی پاچال-زینب عزیزی(فرزند شهید نورکرم)-حمید رضا عزیزی-علی حیدر عزیزی-مصطفی حسنوند-حامد حسنوند-کامران حسنوند-سامان حسنوند-علی حجت حسنوند-محمدعلی حسنوند-ملک تاج یوسفوند-صفورا حسنوند-فرشته حسنوند-خانواده شهید علی نصرت مستوفی-خانواده شهید غلامحسین فرخی-خانواده شهید میرزابگ بهاری-خانواده شهید یونس امیری-خانواده شهید بهمن حسنوند-خانواده شهید قدرت داوری علم-خانواده شهیدعلی قلی علیپور-خانواده شهید علی حسنوند-خانواده شهید رضا کریم عزیزی-خانواده شهید خداداد نوری زاده-خانواده شهید شیرمراد پروانه پور-خانواده شهید عبدالرحیم کرم الهی-خانواده شهید محمد بهروز هاشمی-خانواده شهید عزیزالله فتح الهی-خانواده شهید حسین رضا یوسفوند-خانواده شهید مرید علی حسنوند-خانواده شهید فتح الله احمدوند-خانواده شهید پرویز حسنوند-خانواده شهید علی حیدر حیدری-خانواده شهید مراد علی مومنی-خانواده شهید شکرالله ندری-خانواده شهید علی مدد مهدی پور-خانواده شهید اکبر ملکی حسنود-خانواده شهید علی عسگر حق نظری-خانواده شهید صید حیدر رحمتی-خانواده شهید عباسمراد رحمتی-خانواده شهید محمد ولی بهرام آبادی-خانواده شهید فریدون حسنوند-خانواده شهید امیر هوشنگ امیری-خانواده شهید عباس فلاح-خانواده شهید کرم بهرامی-خانواده شهید میرزا نقی زاده-خانواده شهید مریدعلی نصیرزاده-خانواده شهید فاضل حسنوند-خانواده شهید غلامرضا حسنوند-خانواده شهید سید مراد امیری-خانواده شهید ابراهیم اسدپور-خانواده شهید قدرت کولیوند-خانواده شهید سیدکاظم کاکولوند-خانواده شهید سی دعلی کاکولوند-خانواده شهیدعزیزالله حسنوند-خانواده شهید قادربگ حسنوند-خانواده شهید محمد علی دریکوند-خانواده شهید شمسعلی دریکوند-خانواده جانباز علی مراد میر دریکوند-خانواده شهید محمدرضا عالی پور-خانواده شهیدان یدالله نوری و مجید نوری-خانواده شهیدان عبدالرحمان و عبدالوهاب فتح اللهی-خانواده شهید علی مرادی-خانواده شهید شیرعلی حسنوند-خانواده شهید اسفندیار حسنوند-خانواده شهید یوسف نوری-خانواده شهید میرزا مقدس-خانواده شهید اکبر فتح اللهی-خانواده شهید زاهدین خیرالهی-خانواده شهید عظیم یوسفوند-خانواده شهید حمزه امیری -خانواده شهید جمشید رضایی-خانواده شهید هوشنگ حسودی-خانواده شهید یادگار منصوری-خانواده شهید خداکرم یوسفوند- خانواده شهید حمیدیوسفوند-خانواده شهید خدامراد یوسفوند-خانواده شهید رضا شنبه زاده-خانواده شهید جهانبخش احمدی-خانواده شهیدان حسین رضا سهراب زاده و گلوسهراب زاده-خانواده شهیدعلی کرم حسوند-خانواده شهیدحمیدپرسکی-خانواده شهید مهدی قیطولی-خانواده شهید سیدمحمدبرخه-خانواده شهید هادی جوانمرد-خانواده شهید زاهدین حق نظری-خانواده شهید علی یار جوانمرد-خانواده شهید علی راست جامی-خانواده شهید ابراهیم حسنوند-خانواده شهید داراب نادری- خانواده شهید احمدحاصلی-خانواده شهید پرویز دارابی-خانواده شهید عظیم پذیرش-خانواده شهید مجید همتی-خانواده شهید خداداد حسنوند-خانواده شهید حمید یوسفوند-خانواده شهید حشمت امیری دهنو-خانواده شهید سلطانقلی نظری-خانواده شهید هادی سحرخیز -خانواده شهید عباس فیروزی-خانواده شهید عبدالمحمد امیری-خانواده شهید عبدالحسین امیری-خانواده شهید بیدامقلی امیری-خانواده شهیدمیرزا قلی دلشاد-خانواده شهید محمد پاپی-خانواده شهید محمد باقر دانش-خانواده شهید مهراب مرادی-خانواده شهید علی مرادی پور-خانواده شهید فریدون مرادی-خانواده شهید هاشم مهر زاده-خانواده شهید صادق مدهنی-خانواده شهیدان میرسجاد وهمت حسنوند-خانواده شهید محمدولی نظری-خانواده شهید علی کرم الهی-خانواده شهید محمدحمید نقدی پور-خانواده شهید حسن رضا فولادوند-خانواده شهید رضا فلک الدین-خانواده شهید عظیم یوسفوند-خانواده شهید سیروس فولادوند-خانواده شهید محمدولی رضایی-خانواده شهیدان یوسف و ابوطالب بختیاری-خانواده شهید محمدرضا میرزایی-خانواده شهید عباس امیری-خانواده شهیدان هادی نور و علی نور امیری-خانواده شهید علی حجت حسوند-خانواده شهید علی محمد ابدالی-خانواده شهید ناصربایدری-خانواده شهید فضل الله نوروزی-خانواده شهید رحمان صالحی-خانواده شهید عزیزالله زینتی-خانواده شهید احمدرضا توانگر-خانواده شهیدان علی محمدحسنوند-خانواده شهید ابراهیم حسنوند-خانواده شهید احمدرضا نعمتی-خانواده شهید فاطمه کاکروند -خانواده شهید رضا مرادی-خانواده شهید یداله حسنی کاکروند-خانواده شهید عبدالرضا حقی -خانواده شهید یوسف کاکروند-خانواده شهید هدایت نوری-خانواده شهید علی پور شیخی-خانواده شهید حمیدمرادی-خانواده شهید رضا امیری-خانواده شهیدان پاپی حسنوند وامیرحسنوند- مهدی امینی-محمد کاظمی-عباس دهقانی-امیر دهقانی-بهمن محمدی-علی حتمی-رضا قندهاری زاده-محسن پورساداتی-پروین گودرزی-علی فعال-علی احمدی-فیض الله افشار-خانم زیور قلی پور حسن آباد-همسر شهید کرم اله افشار-مرتضی رامین نیا-حامد محزون-مجید محزون-فاطمه رسولی-میثم عزیزی-جواد ملکی-میثم مداح-مسعود مداح-میثم فتحی-مریم طحان-خانواده سردار شهید روحانی سید احمدشوقی-سید حسن شوقی -سید حسین شوقی-سید محمد شوقی-بی بی راضیه شوقی-مبارکه قربانی-خانواده شهید سید محمد شوقی-سید روح الله شوقی-سید رضا شوقی-بی بی معصومه شوقی-خانواده شهید سید احمد مهدیزاده-سید کاظم مهدیزاده-صفیه مهدیزاده-خانواده شهید محمد حسین رفعتی-عبدالله رفعتی-خانواده شهید محمدجانی- مهلا محمد جانی-ملیحه محمدجانی-یاسر باقری-عمار باقری-مریم بلندی-سعید قاسمی-سجاد قاسمی-احسان چوبدار-مصطفی چوبدار-احمدشبانه-حامد عرفانیان-ناصر بهلولی-حسن برغمدی-سیدمرتضی قدمگاهی-سیدمهدی حسینی-اکبر یوسفی-مهرداد احمدیان-زهرا ترکاشوند-مهدیه موسوی-پژمان سوری-علی سوری-حسین سلگی-محمد سلگی - فریبا ایزدی-علیمحمد قیاسی-احترام موسوی-نرگس علیشاهی-علی حسین شهابی-محمد تقی بهرامی-سوسن بهرامی-فریبرز شهبازی-علی شهبازی-فرشته شهابی-موسی سیف-احمد جهانگیری-احمد پورموسوی-علی احمدی-مجتبی سلیمی-مهرانگیز کرمی-معصومه قیطاسی
 
اسامى خانواده هاى شهداى مدافعان حرم استان خوزستان که حمایت خودرا از از ایت الله رئیسى اعلام کردن- خانواده بسیجی شهید سید مهدی موسوی-بسیجی شهید منصور مسلمی سواری-سردار شهید جبار دریساوی-سردار شهید سید حمید تقوی فر-پاسدار شهید حسن حزباوی-بسیجی شهیدعلی منیعات-رزمنده شهیدحبیب جنت مکان-سردار شهید هادی کجباف-سردار شهید روزبه هلیسایی-سردارشهیدسیدجاسم نوری-پاسدارشهیدحاج عبدالکریم اصل غوابش-پاسدار شهید احمد حیاری-پاسدار شهید علیرضاقنواتی -سردار شهید حاج حمید مختاربند-سردارشهیدفرشادحسونی زاده-بسیجی شهید نادر حمید-پاسدار شهید محمد ظهیری-سردار شهید جبار عراقی-پاسدارشهید محمدرضا عسکری فر-پاسدارشهید حمید فاطمی اطهر-پاسدار شهید امیر علی هیودی-روحانی شهید صالح حسن زاده-پاسدار شهید مجتبی زکوی-رزمنده شهید حاج رضا مولایی-طلبه بسیجی میلاد بدری-پاسدار شهید احسان فتحی-روحانی بسیجی شهید سید اصغر فاطمی چرغند-پاسدار شهید سید مجتبی ابوالقاسمی-بسیجی شهید محمد هادی نژاد-رزمنده شهید ایوب رحیم پور-بسیجی شهید اکبر شیر علی-پاسدار شهید فرامرز رضا زاده-سردار شهید محمد رضا علیخانی-بسیجی شهید ارشاد بهوندی-بسیجی شهید جلال حبیب پور -پاسدارشهیدشیخ جابر زهیری-پاسدار شهید فرزاد زنگنه-سردار شهید حاج سعید سیاح طاهری-روحانی شهید مصطفی خلیلی بلوطکی-بسیجی شهید محمود مراد اسکندری-بسیجی شهید داود نری میسایی-بسیجی شهید علی حسین کاهکش-بسیجی شهید رضا عادلی-بسیجی شهید حبیب رحیمی منش-سردار شهید احمد مجدی نسب-بسیجی شهید احمد حاجیوند الیاسی-بسیجی شهید علیرضا حاجیوند غیاثی-بسیجی شهید عباس کردونی-سردارشهید حاج علی قربانی-سردار شهید سعادت خواه-بسیجی شهید مجید محمدی-بسیجی شهید صالح صالحی-سرهنگ دوم ستاد مرتضی ذوالفقار نسب-پاسدار شهید محمد زلقی-پاسدار شهید رضا رستمی مقدم-بسیجی شهید مهدی طهماسبی-بسیجی شهید احمد مکیان-پاسدار شهید مهدی نظری-رزمنده شهید مصطفی رشید پور-رزمنده شهید عادل سعد-رزمنده شهید حاتم حمادی-روحانی محمدکیهانی-حجت الاسلام مجتبی حداد-احمد کریمی آذر-حسین مددکار-سعیده نبوی هاشمی-حجت الاسلام مرتضی رمضانی-حامد عابدی-سید محمد حسینی-رضا ستوده-حسین ثانی-غلامعلی رحیمی-رحمان آغازی-حجت الاسلام غلامرضا ساکت-حجت الاسلام سیدجواد موسوی زاده-محمد موسولو-محمدحسین ظریفیان-رجب اکبرزاده-مصطفی سجادی-احمد سعیدی-حسن اردشیری لاجیمی-حسین میرزایی-محمد انصاری بیدار-عفت السادات رباط جزی-سیدهادی یثربی-علی بهنام-محمدرضا نصیری- جواد پورعابد-حجت الاسلام سید علی موسوی-علی رنجبر فردویی-مهدی آرانی-حسین باطنی-حجت الاسلام محمد طاهر یعقوبی-رضا کرمی-محمدرضا باقرزاده-تقی صادقی- صبا رهرو-حجت الاسلام علی کاظمی-زهرا السادات موسوی-محمد خامه گر-رضوان محدث پور-سید حسن موسوی-سکینه اتراکی-اسماعیل-کاظمی زرومی-محمود شیخ الاسلام-محمدحسین ندری-احمد حسین فلاحی-ناصر جباری-یداله دادجو-محمود صفار-علی بیگدلی-سید علی موسوی زاده-اسماعیل توکلی-هادی عجمی-سیدعلی فدائی-مهدی احمدی-مهدی مهدوی-علی آقازاده-هادی قاینی زاده -احسان حسنی-معصومه حسنی-محمد اژدر-مهدی زند وکیل-طوبی معتمد-علی اوسطی- فاطمه صفورایی-جلال الدین رضوی-ناصر سید زاده-حسین روحی- علی محمد رضایی-محسن کریمیان-سید مرتضی موسوی سادات-فاطمه-ندری-روح اله ندری-خانواده شهید خداداد محمدی-خانواده شهیدخداداد محمدی-عزیزالله محمدی-فیض الله محمدی-عبدالله محمدی-رسول محمدی-مسعود محمدی-مریم محمدی-گل عنبر محمدی-ماه سلطان موسایی-خانواده جانباز مزعلی محمدی-خانواده شهید جانمحمد اکبری-خانواده شهید بیژن اکبری-خانواده شهید نور محمد اکبری-خانواده شهیدعلیرحم محمدی -خانواده شهید بهرام مولایی-خانواده شهید علی محمد امیری-خانواده-شهید نریمان رحیمی-خانواده جانبازحسین صالحی-خانواده شهید اسفندیار یوسفی میهه ای-خانواده شهید صولت صالحی فارسانی-خانواده جانباز غلامعلی ایومن کرانی-خانواده جانباز ظاهری عبده وند-خانواده شهید اصلان موسایی-خانواده شهید سید اصغر میراحمدی-خانواده شهید قربانعلی داودی فارسانی-خانواده شهید سید شریف میراحمدی-خانواده شهید براتعلی جعفری فارسانی-خانواده سردار شهید سهراب نوروزی-خانواده شهید مدافع حرم علی عسگری-خانواده شهیدان ایوب و محمدرضا مکتبی-خانواده شهید فرهاد علیخانی-خانواده شهید محمدرضا عباسیان- خانواده شهید ایرج کرمیان بلداجی-خانواده شهید نصیر سلطانی بلداجی-خانواده شهید منوچهر صفیان بلداجی-خانواده شهید فریدون کشاورز-خانواده روحانی شهید سردار مدافع حرم حجه الاسلام محمدعلی قلی زاده-جانباز والامقام بیژن مرادی-جانباز والامقام غلامعباس طاهری-جانباز والامقام یعقوب کوچکزاده-جانباز والامقام مهیار مرادی-جانباز والامقام یدالله شیرانی-جانباز والامقام قدمعلی قلعه ای-جانباز والامقام ابوالفتح خوری-جانباز 70 درصد والامقام سید عزیز هاشمی-جانباز 70 درصد والامقام رضایی-جانباز 50درصد والامقام سیامک توکلی-جانباز 70درصد والامقام کامران رحمانی-جانباز 70 درصد بیژن خدابنده-جانباز 70 درصد والامقام فرامرز حامدی-خانواده شهید محمد بامیری-خانواده شهید اسدالله بامیری-خانواده شهید امان اله بامیری-خانواده شهید حمداله بامیری-خانواده شهید بهروز اردشیری-خانواده شهید رمضان نادری- خانواده شهید سیروس فتحی-خانواده شهید علی باز حسنی-جانباز بیژن نقی پور-جانباز امیر حسین بویری-جانباز روزعلی محمودی-جانباز ولی اله سعیدی-جانباز بهرام نادری-جانباز حاج حشمت الله مکتبی-جانباز جواد سلیمانی-جانباز اکبر محمدی-جانباز اصغر محمدی-لیلا بهرامی-زهرا بهرامی-رقیه بهرامی- سید محسن احمدزاده-مرتضی طهان-سید محمود زرگر-عباسعلی محمدی نژاد-مجید ایزدبخش-عطاالله صحافی-کیومرث نوروزی-ایرج نوروزی-حمید قدس-مجید قدس-محمدرضا خالصی-مجید کاشفی-صادق نصیری-محمد حسین حمزه-محمد طهان-نعمت الله رجبی-محمود فامیلی-محمد باقر امین الهی-خلیل الله بهرامی-علی اکبر نیکو-علیرضا فرخ نژاد-حسن شوکت پور-تقی مداح-رمضان مداح-سعیدرضا عربی-محمد علی اعرابیان-علی اعرابیان-حسین ناظمیان-علی عربی-مسعود رحیمیان-عباس مطیعی-حسن شاطری-علیرضا همتیان فر-عبدالمحمد محمد خانی-محمد ابراهیمیان-جلال طاهریان-سید جعفر احمد پناه-سید جمال احمد پناهی-سید مهدی احمد پناهی-مجید اخلاقی-محمد رضا اخلاقی-حسن اخلاقی-محمود ادب-عباسعلی ادب -جعفر ادب-رجبعلی ادب-کروش ارجمند زاده-شکر الله اصغری علائی-ابوالقاسم اصلاحی-حسین اعرابی-علی اصغر اعوانی-سیدمحمد افتخاری-سیامک افرادی-نوروز علی اکبری چاشمی-اسماعیل باتمانی-نبی ساعدی-محمد شریفیان-رضا رستمی-زهرا خدابنده لو-یدالله اسدی-خلیل عزیزی-امین مردوخیان-محمد مرادی-پروانه پیشیان-زمانه پیشیان-شیدا عدلی-مرتضی حلجوی-شاد علی احمدی-امید قنبری-امین مردوخیان-محمد صادقی-فرشاد فریدی-شهین فریدی-داوود زمانی-وریا کمانگر-اقبال صفوی-محمد خان باقری-یوسف باتری-برزو آفتابی-خالد ولدی-شورش محمدی-حشمت علی محمدی-حسام حیدری-رئوف صابری-زانیار صابری-صابر رحمانی-آزاد مرادی-ژیلا علیمحمدی-تیمور رحمانی-باقر آذر بوی-سلما بابایی-شهین بابایی- شیوا محمدی-الماس رضایی-پروانه عبداللهی-رمضان علیخانی-مهدی علیخانی-محمد حسین خدابنده لو- سید محسن احمدزاده-مرتضی طهان-سید محمود زرگر-عباسعلی محمدی نژاد-مجید ایزدبخش-عطاالله صحافی-کیومرث نوروزی-ایرج نوروزی-حمید قدس-مجید قدس-محمدرضا خالصی-مجید کاشفی-صادق نصیری-محمد حسین حمزه-محمد طهان-نعمت الله رجبی-محمود فامیلی-محمد باقر امین الهی-خلیل الله بهرامی-علی اکبر نیکو-علیرضا فرخ نژاد-حسن شوکت پور-تقی مداح-رمضان مداح-سعیدرضا عربی-محمد علی اعرابیان-علی اعرابیان-حسین ناظمیان-علی عربی-مسعود رحیمیان-عباس مطیعی-حسن شاطری-علیرضا همتیان فر-عبدالمحمد محمد خانی-محمد ابراهیمیان-جلال طاهریان-سید جعفر احمد پناه-سید جمال احمد پناهی-سید مهدی احمد پناهی-مجید اخلاقی-محمد رضا اخلاقی-حسن اخلاقی-محمود ادب-عباسعلی ادب -جعفر ادب-رجبعلی ادب-کروش ارجمند زاده-شکر الله اصغری علائی-ابوالقاسم اصلاحی-حسین اعرابی-علی اصغر اعوانی-سیدمحمد افتخاری-سیامک افرادی-نوروز علی اکبری چاشمی-اسماعیل باتمانی-نبی ساعدی-محمد شریفیان-رضا رستمی-زهرا خدابنده لو-یدالله اسدی-خلیل عزیزی-امین مردوخیان-محمد مرادی-پروانه پیشیان-زمانه پیشیان-شیدا عدلی-مرتضی حلجوی-شاد علی احمدی-امید قنبری-امین مردوخیان-محمد صادقی-فرشاد فریدی-شهین فریدی-داوود زمانی-وریا کمانگر-اقبال صفوی-محمد خان باقری-یوسف باتری-برزو آفتابی-خالد ولدی-شورش محمدی-حشمت علی محمدی-حسام حیدری-رئوف صابری-زانیار صابری-صابر رحمانی-آزاد مرادی-ژیلا علیمحمدی-تیمور رحمانی-باقر آذر بوی-سلما بابایی-شهین بابایی-شیوا محمدی-الماس رضایی-پروانه عبداللهی-رمضان علیخانی-مهدی علیخانی-محمد حسین خدابنده لو-جمال شهسواری-کامل شهسواری-جلیل شهسواری-کمال شهسواری-صلاح شهسواری-شاپور شهسواری-جبار شهسواری-سهیل شهسواری-ستاره شهسواری-گل چهره شهسواری -گل سیب شهسواری-افسانه شهسواری-مرضیه شهسواری-جبار ولی زاده-کمال ولی زاده-محمد ولی زاده-مهوش ولی زاده-کمال تن آرا-جمال تن آرا-لقمان محمدی-رضا محمدی-فواد محمدی-غلام رضا صفایی-خالد صفایی-حمید صفایی-احمد اسماعیلی-محمد اسماعیلی-رحیم اسماعیلی-کریم اسماعیلی-صدیق رحیمی-رشید رحیمی-سلیمان قربانی-هوشیار طهماسبی-فواد طهماسبی-کامیار قربانی-مهدی مظلومی-حسام رحیمی-محمد رحیمی-عارف رحیمی-هادی صیدی-مهدی صیدی-ایوب صیدی-طالب صیدی-اسلام قمری-سلام قمری -وحید شریفی-آکو شریفی-فخرالدین مرادی-محمد مرادی-فرشید مهریاری-فواد مهریاری-فرید مهریاری-شیرزاد فرجی-عادل فرجی-میثم فرجی-کاوان مرادی-کمال مرادی-کامیار مرادی-سید اشرف حسینی-امجد پیروزی-اردشیر رحمانی-فرهاد اسماعیلی-کمال بهمنی-سامان علی کرمی-ایدریس علی کرمی-رمضان علی کرمی-محمد-علی کرمی-خسرو محمدی-یدالله رحیمی-کمال رحیمی-عبدالسلام کریمی-ایدریس کویک-صابر بارنامه-اسماعیل فرشته-امجد حسینی-حسین حیدری-فاروق قرادیان کردستانی-فاروق سالم-فردین خسروی-سالار لطفی-جمشید نصرتی-رسول کرمی-سیف الله کرمی-اسعد برازی-زاهد سبزی-محمد سبزی-اقبال سبزی-ابراهیم سبزی-مسعود برازی-ایوب کارگر-فرهاد خسروی-امجد نظری-حسام لطفی-اقبال بهمنی-محمد احمد یاری-فرهاد مرادی-سالار لطفی- حامد اصل پسندیان-پیمان اصل پسندیان-عابدی نوری مقدم-خانم نوری مقدم-اکبر نقوی-سیروس نقوی-علیرضا رضوی-برادر اقای رضوی-امیر نریمانی-خانم نویدی-خانم ناهید فرمانبردار-حسن کنعانی-عباس پورعلی-حجت حسین زاده-بهزاد حسین زاده-اکبر مرد دل-اقای یادگاری-خانواده شهید مختاروند-بهنام فرزانجو-هادی پاکرو-سعید جمالی-وحید جمالی-مهدی محمودزاده-اسماعیل شاهی-صمد شاهی-یحیی امامی-برادر اقای یحیی امامی-جعفر نهندی-نادر نهندی-فیروز جوادی-شهاب سردرودی-محمد قردش پور-خانم قردش پور-ابوالفضل فرشباف-برادر ابوالفضل فرشباف-محسن کاظمی-امیر معصومی-وحید رضازاده-برادران برمکی-نجفی-خانواده شهید والایی-خانواده شهید نوین-خانواده شهید فرزانه-خانواده شهید فتحی-خانم بهناز امینی-رستم اعظمی-مهدی ورامینی-اصغر رستم میدان-اکبر اعتمادی-اصغراعتمادی-رفیعه تیزچنگ حق-نعیمه تیزچنگ حق-الهام تیزچنگ حق-مریم بختیار-الیاس بختیار-آیت بختیار-مرجان بختیار-شیرین بختیار- خورشید تیموری راد-سیده باجی قریشی-محمود مرادی-علی ناصری نصب-افشار دریکوند-حمید دریکوند-حسن احمدی-حامد مرادی-شیر علی داوودی جانباز-زهرا محمدی- سیاوش میر-سید ماشاالله سهرابی-علی رستگار-فرهنگ نظری-کاظم میرهاشمی-حمید همت-افشار دریکوند-افشین دریکوند-افشین صفی زاده-افشین رحمتی-خانم آذر پی غم-احمد کشوری-جهانبخش مرادی دره-حامد کشوری-ناهید دریکوند-نورالله دریکوند-خوش صفا فلاح-اصغر عالیه پور-حسن امیری-هادی امیری-وحید امامی-منصور پاشائی-محمد باقر محمد پور میرزائی-مطلب کاظم سلطانپور جعفرعلی تاری-محمدرضاکریم اقبالی-رضا تقوی-توحید جلالی-تقی جهانبانیان-اصغر خوش کلام-جواد خدایار-محمود خانبابائی-میر ناصر حیدری-مجید حسینی-مرتضی داوودی-سید مجید زکی اسکوئی-اصغر رزمی-کریم رستمی-محمدرضا رضاپور-مهدی سامی-توحید ستاری-حسین سلیمان زاده-زهرا سلیمان زاده-حسین شاهدی-اکبر شهبازی-علی صابری-امیر شهنوازی-سعید صادقی-رضا محمدی-حجت طالب-عبدالله عبادتی-مهدی عباسی-مرتضی عباسی-خلیل عبدلی-رحمت الله عطائی-علی علیزاده-سعید غلامی-اصغر غلامی-بهروز فرج الله زاده-أبرح قسمتی-ارسلان قویدل-فرشید کرمی-ایرج کریمی-عبدالله کنعانی-محمد مهدی محبوبی-سعیده متذکر-سجاد محمدیان-منصوره ملکی-اصغر معبودی-توحید محمد سعیدی-سید حسن موسوی-سید حسین-رضا یونسی-یوسف آقائی-اسماعیل هاشمی-هوشنگ نادری-میرحبیب میر پور-رحیم نجد-امیر علی نسبت-خانواده جانباز سعید سگوند-خانواده شهید محمد رضا فولادی-خانواده شهید مجید ناصری-خانواده شهیدسپهدار شیخ پور-خانواده شهید پاپی رضا زاده-خانواده شهید مهدی امیر سرداری-خانواده شهدا فیروز ناصری-خانواده شهید تقی تقی پور-خانواده شهید محمد رضا خادم-خانواده شهید عظیم نقدی-خانواده شهید احمد رضایی-خانواده شهید احمد علی حاجی وند-خانواده شهید محمد علی یوسفوند-خانواده شهید منوچهر خزایی- خانواده شهید محمد خزایی-خانواده شهید سیف الله کولیوند-علی جعفر مومنی-شکوه درویشی-ناصر مطیعی-مسعود مطیعی-محمد طوسی-مصطفی پور مرادی-عهدیه مطیعی-علی اکبر مومنی
پی نوشت : بازهم پرشین بلاگ مانع بروز رسانی جدید من شده است. با خبر باشید. مطلب جدید نمی زنم چون نمی توانم از درون سرویس می گویدنمی شود و خطایی پیش آمده و از این حرفها.

 
عکس/ کار پسندیده طرفداران رئیسی
ساعت ۱:۳۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

پاکسازی میدان امام بعد از سخنرانی سید ابراهیم رئیسی توسط مردم اصفهان


 
اتئلاف با فایده- انصراف بیفایده
ساعت ۱:۳٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

درحالیکه ائتلاف بموقع قالیباف و رئیسی ضربه سنگینی به تیم مقابل وارد کرده است، انصراف جهانگیری به نفع روحانی فقط اعتراف به صحت ادعای تیم مقابل در مرود پوششی بودن جهانگیری است. ستاد مقابل منتظر انصراف جهانگیری است تا زاپاس و ضریبه گیر و پوششی بودن او را به رخ همه بکشد. هرچند جهانگیری خود قبلا اعلام کرده که به روحانی رای خواهد داد و برای رقابت با او به میدان نیامده، اما ستادهای اصلی و پشت پرده آنها در حال ارزیابی احتمال کناره گیری روحانی به نفع جهانگیری هستند.

پی نوشت : بازهم پرشین بلاگ مانع بروز رسانی جدید من شده است. با خبر باشید. مطلب جدید نمی زنم چون نمی توانم از درون سرویس می گویدنمی شود و خطایی پیش آمده و از این حرفها.


 
رسانه ضد انقلاب : مناظره‌ها به ترسیم تصویر مثبت از رئیسی کمک کرده‌اند.
ساعت ۱:٢۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

گزارش سایت ضد انقلاب از رشد سریع و چشمگیر رأی رئیسی

یک سایت ضد انقلابی نسبت به رشد چشمگیر آرای سیدابراهیم رئیسی ابراز نگرانی کرد.

«ایران وایر» به قلم یکی از همکاران شبکه دولتی بی‌بی‌سی نوشت: در نظرسنجی داخلی و خارجی روزنامه اخیر، رشد معنادار و سریع آرای ابراهیم رئیسی را نشان می‌دهند. نظرسنجی‌ها ایسپا و مؤسسه ایپو از رشد آرای رئیسی خبر می‌دهند. بدنه ستادهای انتخاباتی رئیسی مدت‌هاست که فعالند. سعید جلیلی در طول چهارسال گذشته به اغلب استان‌های ایران سفر و برای انتخابات 96 برنامه‌ریزی می‌کرد. این سفرها منجر به تشکیل هسته‌های ریز و درشت عملیاتی شد که پس از کناره‌گیری جلیلی و اعلام حمایت او از رئیسی به طور طبیعی در خدمت او قرار گرفتند. این گروه‌ها فعال هستند و یاد گرفته‌اند چگونه اقشار حامی خود را سازماندهی کنند.

کمپین رئیسی در نمادسازی از او و دادن تصویر رویدادهای انتخاباتی شلوغ و پرتحرک موفق بوده است. آنها با شعارهایی چون سید محرومان، سید فقرا، سید مستضعفان، ابراهیم زمان و... موفق به جلب نظر لایه‌های مذهبی و محروم شده‌اند. حمایت اغلب چهره‌های برجسته مذهبی و اصولگرا و شعارهای یارانه محور و ایجاد دوگانه فقیر- غنی نیز مؤلفه‌های کمکی در جلب توجه به او بوده‌اند.

اغلب رسانه‌های مؤثر اصولگرایان برنامه‌های رئیسی را به خوبی پوشش می‌دهند. مناظره‌ها به ترسیم تصویر مثبت از رئیسی کمک کرده‌اند.

از سوی دیگر تلاش‌های مخالفان رئیسی که به طور عمده بر تخریب سوابق وی متمرکز بوده، از فراگیری و تأثیرگذاری کافی برخوردار نبوده است.

این سایت ضد انقلاب با طرح این سؤال که چرا رشد رأی رئیسی مهم است؟ نوشت: در سه پیروزی مهم انتخاباتی در سال‌های 76، 84 و 92، کاندیداهای پیروز از ته جدول با سرعت رشد بالا موفق به ایجاد موج و جریان‌های انتخاباتی و اجتماعی شده و خودشان را به صدر کشانده‌اند. این تجربیات، اهمیت تعیین کنندگی و بار روانی «رشد رأی» را نشان می‌دهد.

در تازه‌ترین نظرسنجی ایسپا که امروز منتشر شده، پاسخ دهندگان در مقابل این سؤال که اگر فقط روحانی و رئیسی در انتخابات باشند، به چه کسی رأی می‌دهید، 38/7 درصد گفته‌اند به رئیسی و 47/7 درصد گفته‌اند به روحانی. از این نظر هم رئیسی شاهد رشد رأی جالب توجهی بوده و رأی دهندگان در او شخصیتی در تراز رئیس‌جمهور شدن یا مقابل رئیس‌جمهور مستقر ایستادن را بیش از پیش یافته‌اند. چنین یافته‌هایی می‌تواند بگوید او اکنون خطرناک‌ترین رقیب روحانی است. خطری که روحانی نیز آن را دریافته و بخشی از تقابل روزهای اخیر او و رئیسی را می‌توان در این چارچوب معنا کرد.

پی نوشت :

نه بابا ! رئیسی خطرناکترین رقیب روحانیست؟  پس ما فکر می کردیم هاشمی طبا رقیب روحانیست! :)) داداش رقیب نه. برنده.

یا علی.


 
دوم خردادی سابق : روحانی ترسیده
ساعت ۱:۱٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

«اظهارات نامتعارف این روزهای حسن روحانی نشان از ترس وی دارد».

به گزارش مشرق، داریوش سجادی همکار سابق نشریات اصلاح‌طلب نوشت: آقای روحانی بوی شکست شنیده است. اظهارات نامتعارف حسن روحانی در همدان به شکل محسوسی نشان از شدت یافتن نگرانی ایشان از احتمال شکست در انتخابات دارد و به همین منظور ظاهرا ایشان عزم خود را جزم کرده تا روزهای آخر تبلیغات انتخابات را با شاذگوئی  و از طریق دامن زدن به دوگانه «دیو و دلبر» تا اقبال عمومی را به نفع خود تغییر دهد.

این که مشارالیه در بخشی از سخنانش در همدان می‌فرمایند«اگر شما جوانان در خانه بنشینید، بدانید که در پیاده‌روهای ما هم دیوار خواهد بود(!) آنها می‌خواستند پیاده‌رو  زنانه و مردانه ایجاد کنند(!)، مصداق قابل وثوقی از اهتمام روحانی برای کوبیدن بر طبل دیو و دلبر محسوب می‌گردد.

در دوم خرداد ۷۶ نیز کمپین محمد خاتمی مطابق و مشابه اظهارات امروزه روحانی، رقیب خاتمی (ناطق نوری) را متهم می‌کردند که در صورت پیروزی پیاده‌روها را از طریق دیوارکشی زنانه- مردانه خواهند کرد!

تنها نکته مغفول در این میان آن است که جناب روحانی فرزند زمانه خود نیستند و التفاتی به این ندارند که اینک نه معدل شعور سیاسی جامعه ایران هم‌تراز ۷۶ است و نه ایشان استعداد این همانی‌سازی از دوگانه «خاتمی-ناطق» با دوگانه «رئیسی-روحانی» را در بشره خود مشهود دارند.

روحانی توجه به این واقعیت ندارد که «منقار مرغ انجیرخوار کج است»! لذا رویکرد غیراخلاقی ایشان در هیولاسازی از چهره رقیب فاقد ضمانت اجرا است خصوصا آنکه دوسیه ایشان طی تمام سالهای بعد از انقلاب سازگار با کسانی است که امروز روحانی می‌کوشد ایشان را هیولا القا کند.

واقعیت آن است بی‌وقعی به واقعیت‌های میدانی و تاسی به رویکردهای غیراخلاقی در رقابت‌های انتخاباتی آن هم توسط یک ملبس به لباس روحانیت توهین به شعور اجتماعی جامعه و نوعی عوام‌فریبی مدرن است.

سجادی همچنین درباره این سخن روحانی که گفته بود «خواست جوانان ما فقط این نیست که به آنها احترام گذاشته شود بلکه خواست شان این است که کشور به دست آنها اداره شود» نوشت: جناب روحانی طوری حرف می‌زنند کانه با دسته نابینایان طرفند!
برادر محترم- با نشاندن مشتی ]...[  بر کرسی‌های وزارت، کهنسال‌ترین کابینه را در طول تاریخ جمهوری اسلامی به نام خود رقم زده‌اید و اکنون گندم نمایانه مبادرت به جوفروشی می‌فرمائید؟! جهدتان برای مانایی در قدرت مفهوم است اما مستدعی است برای مخاطب نیز ارزنی از شعور قائل باشید.


 
سرقت علمی روحانی را پیگیری می‌کنم
ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:
روحانی و کلانتری

نماینده مجلس خبرگان در نامه به وزیر علوم با بیان اینکه کمترین انتظار از وزیر علوم آن است که به دور از سیاسی‌کاری به احقاق حق بپردازد،اعلام کرد: سرقت علمی روحانی از تز دکترایم را پیگیری می‌کنم.

به گزارش مشرق، آیت‌الله علی اکبر کلانتری دانشیار دانشگاه شیراز و نماینده فارس در مجلس خبرگان رهبری در نامه‌ای در پاسخ به اهانت و ادعای وزیر علوم مبنی بر عدم سرقت علمی رئیس جمهور عنوان کرد: با کمال تاسف اطلاع یافتم در خصوص اتهام وقوع کپی برداری در تز منسوب به جناب آقای روحانی از کتاب اینجانب، سخنانی ابراز کرده‌اید که فاقد هرگونه وجاهت علمی و به وضوح غیر کارشناسانه است.

کلانتری در این نامه آورده است: جای بسی تاسف است که به جای آنکه حضرتعالی مدافع حقوق یکی از اعضای هیات علمی زیر مجموعه خود باشید و خواسته مشروع او را منصفانه مورد بررسی قرار دهید در اقدامی عجولانه به حمایت از ایشان برخاسته و به راحتی سخن بنده را تکذیب می‌کنید (کاری که خود، اتهام زنی به بنده است.)

در این نامه اعلام شد: آیا معنای حقوق شهروندی شما این است؟ فصل‌های متعدد تز آقای روحانی به کپی برداری از کتاب‌های دیگران متهم است ولی همه سخن این جانب ناظر به فصل چهارم این تز است که بر اساس تحقیقات گسترده و بر پایه اظهار نظر کارشناسان متعدد، بیش از هفتاد درصد آن کپی شده از کتاب اینجانب با عنوان حکم ثانوی در تشریع اسلامی است آن هم بدون رفرنس به این کتاب.

کلانتری در این نامه خطاب به فرهادی آورده است: کمترین انتظار از وزیری که در راس یک مجموعه علمی قرار دارد آن است که به دور از هرگونه حب و بغض سیاسی و صرفا بر اساس عدالت و تقوا به احقاق حق اعضای زیر مجموعه خود بپردازد و مسائل علمی را تنها با نگاه علمی و نه از نگاه سیاسی و حزبی بررسی کند تا بدین وسیله مورد اعتماد جامعه دانشگاهی قرار گیرد.

وی در ادامه نامه عنوان کرد: با اطمینان می‌گویم اگر این گونه تخلفات علمی که در تنافی آشکار با اخلاق و حقوق شهروندی است توسط صاحبان قدرت انجام شود و سپس از سوی کسانی چون جنابعالی توجیه شود، این امر، موجب تجری دیگران شده و ضربه جبران ناپذیری بر وجهه علمی دانشگاه وارد خواهد کرد و از همین رو بنده مصمم به پیگیری حقوقی و قضایی این موضوع در زمان مناسب هستم.


 
عکس/ استقبال متفاوت اهوازی ها از روحانی
ساعت ۱:٠۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

اعتراض متفاوت جوانان اهوازی به سفر انتخاباتی روحانی با آب گل آلود و ماسک ...


 
فیلمی بدون سانسور از حامیان روحانی
ساعت ۱:٠٧ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

در این ویدئو شاهد واکنش جالب حامیان روحانی به یک سوال ساده هستید.


 
اعلام حمایت خانواده شهید اندرزگو از رئیسی
ساعت ۱:٠٥ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

خانواده شهید اندرزگو از شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی، حمایت قاطع خود را از حجت‌الاسلام رئیسی اعلام کردند.

جالب ترین تبلیغ انتخاباتی این چند روز...

به گزارش مشرق، خانواده شهید سیدعلی اندرزگو از شهدای مطرح انقلاب اسلامی، حمایت قاطع خود از حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی را اعلام کردند.

همسر و فرزندان (سیدمهدی، سیدمحمود و سیدمحسن) این شهید گرانقدر انقلاب اسلامی ضمن دعوت از تمام آحاد ملت ایران برای حضور پرشور در انتخابات، هرگونه حمایت‌شان از کاندیداتوری روحانی را تکذیب کردند.

در این باره سیدمحسن اندرزگو ، اقدام طرفداران حسن روحانی در انتشار لیست خانواده شهدا در حمایت از روحانی را رد کرد و هرگونه حمایت از این کاندیدا را تکذیب کرد.

 پیش از این نیز خانواده شهیدان همت، باکری، کشوری، هاشمی‌نژاد و صنیع‌خانی هرگونه حمایت از روحانی در انتخابات ریاست جمهوری را رد کرده‌ بودند.


 
توهین حامی روحانی به مردم: منتقدان دولت تن‌پرور هستند+فیلم
ساعت ۱:٠۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

وقتی به زمان انتخابات نزدیک می‌شویم هیجانات ذهنی و گفتاری اقشار مختلف جامعه افزایش پیدا می‌کند و این قاعده در جامعه هنرمندان نیز مستثنی نیست، اما گاهی در این احوال اخلاق فراموش می‌شود.

به گزارش مشرق،‌ وقتی ستاد هنرمندان حامی حسن روحانی با ریاست حجت‌الله ایوبی اعلام موجودیت کرد و نشست خبری در راستای فعالیت این ستاد با خبرنگاران حوزه فرهنگ و هنر برگزار شد، قرار بود فعالیتها برای ارتباط با هنرمندان و تلاش برای جلب حمایت از آنها آغاز شود.

این فعالیت آغاز شد و برخی هنرمندان از آقای روحانی اعلام حمایت کردند و شور و هیجان انتخابات بین هنرمندان هم شایع شد. این موضوع خوبی است و دعوت هنرمندان از مردم برای حضور در انتخابات عمل قابل ستایشی است اما وقتی اظهارنظرها رنگ توهین به خود می‌گیرد نا خوشایند است.

مردم در سالهای اخیر به اندازه کافی از مشکلات اقتصادی رنج برده اند و دیگر انصاف و جوانمردی نیست آنها را در این شرایط به تن‌پروری و تنبلی محکوم کنیم. توضیح بیشتر درباره این فیلم و بیانات ممکن است نگاهی جانبدارانه را در خصوص متن مذکور به‌دنبال داشته باشد و تنها به روایت این فیلم می‌پردازیم که در آن امیر جعفری بازیگر حامی روحانی تحت تأثیر فضای انتخاباتی سخنانی به زبان می‌آورد که قابلیت تعمیم نداشته و فراگیر نیست.


 
اجتماع تاریخی اصفهانی ها - این کجا و آن کجا
ساعت ۱٢:٤٩ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

 اصفهان - 25 اردیبهشت - رئیسی :

اصفهان 24 اردیبهشت - روحانی :(عکس مربوط به زمان وسط سخنرانی روحانی است)

http://cdn.mashreghnews.ir/d/2017/05/15/4/1938168.jpg

تیم روحانی نصف وسط میدان را با نوار آبی جدا کرده اند، آن را هم با کلی کچلی پر کرده اند ! حالا مقایسه کن با جلسه ی رئیسی !

یعنی اگر شوکی چیزی درست نشه به نفع روحانی، توکل بر خدا و واقعا علی برکت الله کار آقای روحانی منزل رفتن است.


 
اصفهان رئیسی / اصفهان روحانی - قضاوت کنید
ساعت ۱٢:۳۸ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:
سفر سید ابراهیم رئیسی به اصفهان

اعلام حمایت دکتر قالیباف از حجت الاسلام رئیسی، حضور ایشان در اصفهان را به حماسه‌ای کم نظیر تبدیل کرد.

به گزارش مشرق؛ حضور دهها هزار نفر از مردم اصفهان در میدان نقش جهان به فاصله یک روز از همایش حسن روحانی در همین میدان، صحنه‌های باشکوهی از حضور و قیام ملت را رقم زد و رسانه‌های داخلی و خارجی را در بهت و حیرت فرو برد. در حالی که روز یکشنبه با تمهیدات بسیار و محدود و محصور کردن فضای میدان امام (ره) اصفهان، رسانه‌های حامی دولت تنها از چند زاویه جمعیت محدود حاضر را پوشش دادند، روز دوشنبه حماسه #قیام_اصفهان را تصاویر هوایی ثبت کردند و روی زمین جایی نماند.

دو تصویر زیر به خوبی گویای این تفاوت در دو روز متوالی است.

**نظر شما درباره تفاوت این دو تصویر چیست؟ **


 
فیلم/ واکنش مردم به ناهار ۵۰۰ میلیون تومانی هیات دولت
ساعت ۱٢:۳٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

آقای روحانی امروز گفته غذای چرب انتخاباتی در پادگان ها ندهید؛ در این فیلم معلوم می‌شود غذای چرب رو چه کسانی می‌خورند آن هم از جیب ملت.


 
مردم از وکیل دروغگو به قاضی عادل شکایت خواهند کرد
ساعت ۱٢:٢٢ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

آقای روحانی می گوید مردم باید بین قاضی و وکیل انتخاب کنند.

می گویم دقیقا حرف درستی است. مردم همیشه خودشان قضاوت می کنند و وقتی ببینند وکیلشان شده شریک دزد، می روند و از او به قاضی  پاک و عادل و شجاع و باهوش شکایت می کنند.

آقای روحانی.

امسال در انتخابات، کارهای زشتی کردید.

مردم را از اعدام های 67 ترساندید و به مردم نگفتید منظورتان اعدام اعضای سازمان منافقین با حکم امام بوده . نگفتید آنهایی که می گویید جوان بودند، یا در خانه تیمی یا در خیابان با نارنجک شلیک نشده یا هنگام ترور دستگیر شده بودند و بر عضویت بر این سازمان اصرار داشتند. نگفتید که آنها سر بچه های مردم را با تیغ موکت بری بریده بودند و ناخن و دندان های آنها را با انبردست می کشیدند. نگفتید از درون زندان با کودتا هماهنگ شده بودند. نگفتید که آقای موسیوی خوئینی ها رفیق خودتان و آقای آیت الله اردبیلی خدابیامرز از دوستان خودتان رئیس قوه قضائیه وقت بود. آمدید و به خون شهدای مردم که توسط منافقین در کوچه و خیابان به رگبار بسته شده بودند پوزخند زدید و برای رقیبتان دروغ ساختید.

برای چی؟

برای یک رای.

فکر می کنید خداوند متعال این کار را یعنی فریب مردم سر موضوع به این مهمی را بی جواب می گذارد ؟ طرفداران شما چه گناهی کرده اند که در خیابان با آنها حرف می زنم فکر می کنند آقای ئریسی مردم عادی کشته ؟

حالا جوابش را از خداوند متعال می گیرید. دیر و زود دارد. اما سوخت و سوز،

نه.

چرا مردم قاضی شجاعی که نه تنها از طبقه مستضعف است و خودش فساد ندارد و اهل مبارزه با قاتلان و دزدان است، به وکیلی که جلوی دادگاهی شدن داداش فاسدش را گرفته و خودش هم زندگی ای دارد که از درد مردم بیخبرش کرده و به مردم هم هرچه وعده می دهد فردایش انکار می کند ترجیح ندهند؟

توکل بر خدا.

بنشین و ببین برادر.


 
افشاگری: روحانی در مورد شبکه های اجتماعی به مردم دروغ می گوید
ساعت ۱٢:٠٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢٧ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

من به روحانی رای نمی دهم چون همیشه ادعا می کند علت نسبتن شبکه های اجتماعی، دفاع از حقوق مردم است، اما من خبر دارم علت اصلی چیست و می دانم چرا دروغ می گوید.

همه ی مردم ما می دانند امروز چه بلایی سر زندگیهای مردم به خاطر تلگرام و اینستاگرام آمده . رئیس پلیس کشور می گوید سهم بزرگی از جرائم کشور امروز فقط در تلگرام رخ می دهد. مردم خودشان می دانند فساد و آلودگی و کلاه برداری سرتاسر اینها را پر کرده . پس اگر از مردم بپرسی، موافق فیلترینگ اینها هستند.

اما چرا روحانی تلگرام را فیلتر نمی کند؟

الان در اینستاگرام اصلی روحانی خواندم که گفته :
📌 شما در جلسات گفتید اگر #شبکه‌های_اجتماعی را نبندیم، همه مردم ایران، بی‌دین و ضد انقلاب می‌شوند! این #قضاوت شما نسبت به مردم ایران است!
رئیس‌جمهور باید کسی باشد که از حقوق ملت ایران دفاع کند؛ مردم در روز جمعه میان #قاضی و #وکیل انتخاب خواهند کرد
.

 

جوابش این است که آقای روحانی در حال پول دراوردن از تلگرام است. چون شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان نماینده دولت ، تنها وارد کننده اینترنت خارجی است و هرچه شما بیشتر تلگرام مصرف کنید او بیشتر از جیب خود شما پول خارج می کند.

همین آقای روحانی اگر راست می گوید به مردم بگوید چرا تماس صوتی تلگرام را قطع کرد؟ حتما می گوید قوه قضاییه این کار را کرد. مگر قبلا قوه قضاییه دستور بستن همین شبکه ها را نداده بود. چرا این بار اجرا کردید ؟ چون تماس صوتی تلگرام درآمد اوپراتورهای تلفن را خیلی کم می کرد و درامد شما از پیب مردم هم کاهش می یافت.

شما تماس صوتی تلگرام را فیلتر کردید و کل تلگرام را فیلتر نمی کنید فقط به یک دلیل اصلی : پول. و صد البته به دروغ ، از این کارهای خود، نان تبلیغات هم در می آورید.

می دانید دولت چندسال است از این محل چقدر پول درآورده ؟ دهها هزار میلیاردتومان درامد دولت فقط از همین یک راه است. آنوقت آقا می گوید یارانه را پول نداریم به مستضعفان بیشتر بدهیم . همش دروغ.

گفتم یکبار برای همیشه افشا کنم .

آقای روحانی!

مردم از وکیل دروغگو و ناسالم قبلی خودشان به قاضی پاک شجاع و باهوش شکایت خواهند کرد!

حالا بنشین و نگاه کن.


 
به چه کسی رای می دهم؟ چرا؟
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

به روحانی رای نمی دهم چون:

به کسی رای نمی دهم که وقتی اسم مستضعفان و فقرا را می آورد، بوی دروغش بیرون بزند که خودش در خانه ی 20 میلیارد تومانی زندگی می کند.

به کسی رای نمی دهم که وقتی میخواهد به مردم قول جدید بدهد، قولهای قبلی اش را انکار کرده باشد.

به کسی رای نمی دهم که برای رای آوردن خودش، به خون کشته های مردم در کوچه و بازار به دست گروهک تروریستی منافقین پوزخند زده باشد.

به کسی رای نمی دهم که وقتی قرارشد یارانه طبقه مستضعف بیشتر شود، اخم کند در حالیکه به نجومی بگیرها 240 میلیون تومان در ماه حقوق می دهد و آنها را ذخیره ی نظام معرفی کند!

به کسی رای نمی دهم که وقتی ادعای مبارزه با فساد می کند جلوی راه افتادن دادگاه فساد برادرش را نگرفته باشد.

به کسی رای نمی دهم که در خانه غصبی زندگی کند.

به کسی رای نمی دهم که از دشمنی که ملت ایران دائما سیلی خورده بترسد و مردم را هم بترساند.

به کسی رای نمی دهم که برای حل مشکلات کشور غیر از تسلیم شدن در مقابل مشکلات راه دیگری هم بلد نباشد.

به کسی رای نمی دهم که تمام وقت خودش و  تیمش برای مردم نباشد و کار و کاسبی شخصی داشته باشد.

به کسی رای نمی دهم که خودش و تیمش مشغول واردات کالای خارجی از ایتالیا و ترکیه و بیکارکردن جوانان ایرانی نباشند.

به کسی رای نمی دهم که ورزایش جرات اعلام دارایی های خود قبل از مسئولیت به قوه قضائیه را نداشته باشند.

اما به رئیسی رای می دهم چون حتی روحانی در اوج عصبانیت هم نتوانست کوچکترین تهمت فسادی به او بزند .

چون در یکسال مسئویتس در آستان قدس رضوی، پول آستان قدس را به سمت ایجاد اشتغال و رفع مشکل درمان و ایجاد محیط ورزش و تفریح سالم برای مردم اختصاص داده

چون خودش از قشر فقیر جامعه است و هنگامی که از مشکلات مردم حرف می زند داستان زندگی خودش را بیان می کند و افسانه نمی گوید.

چون خودش و تیمش برای کار اصلی خودشان تمام وقتشان را خرج می کنند و کاسبی شخصی ندارند.

چون آدم جدی است و هرچه دزد و نامرد است از آمدنش ترسیده .

چون حاضر است با هرکسی که خوب کار می کند، همکاری کند و باند بازی سیاسی سرش نمی شود و جزو قضات مبارز با فساد اقتصادی کشور بود.

چون بخاطر بدست آوردن پست و مقام هرچیزی از زندگی خصوصی و عمومی روحانی می دانست روی آنتن زنده تلویزیون به زبان نیاورد.


 
نه به روحـانی، سفرش به قم و چهارمحال را لغو کرد!
ساعت ۳:٠۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:
رضا سراج

دومینوی نه مردم به وضع موجود و روحانی، سفر وی به قم و چهارمحال را لغو کرد.

به گزارش مشرق، رضا سراج کارشناس مسایل سیاسی در کانال تلگرامی خود نوشت:

دومینوی نه به روحانی و سونامی اقبال مردمی به آقای رئیسی، دو روندی است که پس از مناظره سوم، شاهد آن می‌باشیم. دلایل این زلزله سیاسی چیست؟

  1. دلایل زلزله سیاسی علیه اشرافیت دولتی
  2. رفتار نفرت آمیز روحانی در مناظره سوم
  3. رفتار اخلاق مدار آقای رئیسی در مناظره‌ها
  4. اشتباه روحانی در همانندی رئیسی و احمدی نژاد
  5. ‌بر ملا شدن زندگی اشرافی روحانی و جهانگیری
  6. نداشتن کارنامه و عدم پاسخگویی روحانی به مردم
  7. حضور میدانی انقلابیون و ایجاد مفاهمه نه به روحانی

دومینوی نه مردم به وضع موجود و روحانی، سفر وی به قم و چهارمحال را لغو کرد. همچنین سفر روحانی به اصفهان نیز با اقبال سرد و اندک مردم این شهر مواجه شد. امروز در تبریز نیز مراسم روحانی در سالن شش هزار نفری این شهر برگزار شد در حالیکه مراسم آقای رئیسی در مصلای سی هزار نفری تبریز برگزار گردید.

مهمتر از همه اینکه در دوگانه «رئیسی-روحانی» آقای رئیسی در 9 استان از حد نصاب 50% عبور کرده است. روحانی با گل به خودی در مناظره سوم و ایجاد همانندی بین آقایان رئیسی و احمدی نژاد، ناخواسته آقای رئیسی را برای محرومین و طبقه متوسط به پایین جامعه، پاسخ معتبر نمود.


 
تشکر حجت الاسلام رئیسی از اقدام انقلابی قالیباف
ساعت ٢:٥٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

مردم شیراز در قدردانی از اقدام انقلابی قالیباف با شعار قالیباف قالیباف تشکر تشکر از این اتحاد استقبال کردند.

به گزارش مشرق؛ عصر امروز خبر اتحاد دو نامزد انقلابی شوک انتخاباتی را به فضای سیاسی کشور وارد کرد. مردم شیراز هم که امروز میزبان حجت الاسلام رئیسی بودند، با شنیدن این خبر، با شعارهای خود از اقدام انقلابی دکتر قالیباف حمایت کردند؛ حجت الاسلام رئیسی نیز از این حرکت تشکر کرد. قرار است فردا حجت الاسلام رئیسی و دکتر قالیباف بطور مشترک در مصلای تهران در جمع هواداران حاضر شوند.

آقای روحانی، این صداها را می شنوی؟

این مردم را می بینی ؟

این موج نفرین مصطفای احمدی روشن است که تو را گرفته .

حالا باید بیدار شوی. ببین مردم را.

این مردم به جان آمده را .

انشاء الله عرصه بعدی تلاش، عرصه ی دولت است.

فاذا فرغت فانصب.


 
واکنش نادران به انصراف قالیباف به نفع رئیسی
ساعت ٢:٥٧ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

الیاس نادران به انصراف وحدت آفرین قالیباف به نفع رئیسی واکنش نشان داد.

به معنای واقعی،بلطف الهی

علی برکـت الله


 
عکس : به کوری BBC ، رای ما رئیسی !
ساعت ٢:٥٦ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:


 
ریسی در حلقه مهر یاسوجی ها
ساعت ٢:٥٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:


 
معرفی رئیسی به عنوان کاندیدای اصلح توسط اساتید دانشگاه‌ها
ساعت ٢:٥٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

بیش از هزار نفر از اساتید دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای خطاب به ملت بزرگ ایران از «سید ابراهیم رئیسی» حمایت کردند و نوشتند: ما معتقدیم، «سید ابراهیم رئیسی» بهترین فرد برای تغییر مدیریت کشور است.

به گزارش مشرق، بیش از هزار نفر از اساتید دانشگاه‌های کشور طی نامه‌ای خطاب به ملت بزرگ ایران از سید ابراهیم رئیسی حمایت کردند و نوشتند: ما معتقدیم سید ابراهیم رئیسی بهترین فرد برای تغییر مدیریت و مناسبات کشور به نفع مردم، است لذا ما به عنوان جمعی از استادان دانشگاههای کشور، ایشان را به عنوان کاندیدای اصلح خدمت شما مردم بزرگوار ایران معرفی می‌کنیم.

سخنرانی سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم گرگان

در ابتدای این نامه آمده است: اکنون که در آستانه انتخابات سرنوشت‌ساز ریاست جمهوری هستیم، ما، جمعی از استادان دانشگاه‌های ایران، بر حسب تکلیف دینی و ملی، بر خود لازم دانستیم فارغ از دسته‌بندی‌های سیاسی و با نیت هموارسازی مسیر پیشرفت ایران اسلامی، مطالبی را به صراحت به استحضار شما ملت بزرگوار برسانیم  نظر به حساسیت بالای شرایط اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی کشور، گرچه صرف حضور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری برای تضمین آتیه کشور لازم است اما کافی به نظر نمی رسد؛ بلکه ضرورت دارد آحاد مردم با حضوری مسئولانه و آگاهانه در پای صندوق‌های رأی و انتخابی شایسته، نقش تاریخی خود را در راستای پیشرفت ایران عزیز ایفا نمایند

در ادامه تصریح شد: اکنون، شاهد افزایش گسست اجتماعی حاصل از «منش اشرافی گری» بسیاری از مدیرانی هستیم که با دریافت حقوق‌های نجومی و انباشت ثروت، راه خود را از اقتصاد توده مردم جدا ساخته‌اند، به گونه‌ای که برای حل «بحران رکود اقتصادی» به بی عملی و روزمرگی بسنده کرده‌اند تعلل در مقاوم‌سازی اقتصاد و مبارزه با فساد، موجب بروز مشکلات اجتماعی و معیشتی، افزایش گسترده حاشیه ‌نشینی، اعتیاد و متعاقب آن از هم پاشیدگی بنیان خانواده‌ها شده است معضلات مذکور حاصل ساختارهای معیوب دولتی، رفتار غیرمسئولانه برخی مدیران، انتخاب‌های غلط سیاسی و بدون پشتوانه علمی و عدم توجه به توان بالقوه جوانان فرهیخته این مرز و بوم می باشد

در قسمت دیگری از این نامه تاکید شد: ما اساتید دانشگاه‌های کشور به عنوان کسانی که سال‌های زیادی از عمر خود را در حوزه‌های مختلف علمی و اجرایی سپری کرده‌‌ایم، اعلام می‌کنیم که ادامه وضع موجود در مدیریت کشور، به هیچ وجه به صلاح ایران عزیز و مردم شریف آن نیست و علاوه بر تأثیر سوء بر سرنوشت اقتصادی کشور در چهار سال آتی، آینده فرزندان و نسل‌های بعدی ما را نیز تحت الشعاع قرار خواهد داد لذا خواهان «تغییر وضعیت به نفع مردم» و سپردن امور، به دست مدیرانی تازه ‌نفس، مستقل، ساده ‌زیست، علمی و استفاده از نیروی جوان هستیم و معتقدیم که نظام اجرایی کشور، نیازمند تحولی اساسی است.

در ادامه تصریح شده است: آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی، چهره‌ای دینی، حقوقی و اجرایی با سابقه و مورد وثوق امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی و همچنین خلف صالح ایشان حضرت آیت الله خامنه‌ای (دام ظله العالی) هستند دریافت پنج حکم حائز اهمیت از امام خمینی (ره) آن هم در سنین جوانی، حاکی از توانمندی و سابقه طولانی فعالیت  ایشان می‌کند.

این اساتید دانشگاه‌ در نامه خود ادامه دادند: حمایت جامعه مدرسین حوزه علمیه قم و اکثریتی از خبرگان ملت، شاهدی صادق بر صلاحیت و بویژه پاکدستی مشارالیه است به علاوه به لحاظ پیشینه طولانی نظارتی در سازمان بازرسی کل کشور، ایشان به عملکرد دستگاه‌های اجرایی و شرکت‌ها و سازمان‌های غیر دولتی و  که هم‌اکنون سهم بزرگی در تنظیم سیاست‌های ملی دارا هستند آگاهی و اشراف کافی دارند شیوه ایشان در مدیریت آستان قدس رضوی و همچنین در تبلیغات انتخاباتی نیز نشان می‌دهد که  مشارالیه پایه و مایه لازم برای تبدیل شدن به «نقطه ثقل اتحاد ملی» را دارا هستند و می‌توانند دولتی مردمی را با تمرکز بر مسائل و آسیب‌های اجتماعی کشور و با توجه خاص به بحران بیکاری و بر مبنای یک الگوی بومی شکل دهند و می‌توانند «وحدت ملی» را در گسترده‌ترین وجه ممکن تقویت و تعمیق نمایند تا این مسائل دیرپا که در کشاکش بازی‌های سیاسی مغفول مانده و به زخم‌های کهنه‌ای بدل شده با دست تدبیر ایشان درمان گردند.

در ادامه تاکید شد: باری، نظر به تحصیلات عالیه حوزوی و دانشگاهی با پشتوانه گران‌سنگ اجرایی و نظارتی معتقدیم، بهترین فرد برای تغییر مدیریت و مناسبات کشور به نفع مردم، آیت الله دکتر «سید ابراهیم رئیسی» هستند لذا ما به عنوان جمعی از استادان  دانشگاههای کشور، ایشان را به عنوان کاندیدای اصلح خدمت شما مردم بزرگوار ایران معرفی می‌کنیم.

برای مشاهده اسامی به این  لینک مراجعه کنید


 
حاج آقای رئیسی ، کار سخت، از الان به بعد است.
ساعت ٢:٤۸ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

حاج آقای رئیسی. تیزر مستند دوم شما را دیدم .

مردم ، هرکسی به سمت شما می آید، با عشق و ایمان می آید. با امید می آید.

انتخاب شدن، به لطف خداوند متعال، بسیار نزدیک است. اما کار دشوار، از این به بعد است. بار امانتی که مردم بر دوش شما خواهند نهاد بسیار سنگین است.

برای کمک به شما، برای اعتلای دولت انقلاب جهادی فدای ولایت امام عصر و ولایت مطهر و مطلق فقیه ، جانمان را در مشتهایمان گرفته ایم و آماده ی جهاد و تلاشیم .

سنگر بعدی، فتح خاکریزهای بیکاری و تورم و رسیدن به ایرانی پیشرفته و آباد و شایسته ی رهبری قلوب جهانیان است.

یا حسین (ع)


 
نصر من الله و فتح قریب/ شمارش معکوس برای پایان دولت حرف و شعار
ساعت ٢:٤٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:
شوک بزرگ، چهار روز مانده به آخر هفته‌ای که روحانی خواهد رفت.
 
کناره‌گیری محمدباقر قالیباف از انتخابات به نفع سیدابراهیم رئیسی، یک شوک واقعی است، زیرا حضورش از ابتدا یک حضور واقعی بود نه مانند یکی از کاندیداهای رقیب، فیک و پوششی. قالیباف، مصمم، جدی و با برنامه وارد انتخابات شد، صریح‌تر از همیشه حرفش را زد و حسابی برای دولت حرف و شعار، دردسر ایجاد کرد و همین صراحت و شجاعت نیز موجب ایجاد تخریبهای سازمان‌یافته علیه او شد.
 
جریان انقلابی این روزها بیش از هر چیز دغدغه مردم را دارد؛ غصه‌دار سفره‌های کوچک‌شده مردم و شرمنده چشمان بیکار در خانواده‌هاست. ادامه وضع موجود یعنی غصه بیشتر، یعنی شرمندگی بیشتر. اما قرار نیست بچه‌های انقلاب، منفعل و گوشه‌نشین، ضعیف‌تر شدن مردم را ببینند و فقط افسوس بخورند. انقلابی، کسی است که راه‌حل دارد و بن‌بست ندارد. راه‌حل، اتحاد است؛ اتحاد برای مردم، اتحاد برای نجات کشور.
 
اتحاد، برکت دارد؛ برکت آن جلب نصرت الهی و قدرت است و محاسبه برکات آن فقط در چارچوب جمع و تفریق جبری نیست. در این چند روز، همه باید بکوشیم زنان و مردان و جوانانی را که نگران آینده کشور و فرزندانشان هستند، برای تغییر یکدل کنیم.
 
همه شرایط برای پایان دولت حرف و شعار، و آغاز کار شبانه‌روزی و بی‌منت برای مردم و ایران فراهم است. با وحدت، همت کنیم؛ وعده قطعی خدا نصرت است.
نصر من الله و فتح قریب

 
رئیسی در ساری
ساعت ٢:٤٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

سخنرانی سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ساری


 
تلاش پشت پرده اصلاح طلبان برای انصراف روحانی به نفع جهانگیری
ساعت ٢:۳٥ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

خیر مملکت در کناره‌گیری آقای روحانی است/ می‌توان از روحانی یک «ماندلا» کوچک ساخت +صوت

روحانی جهانگیری

روی کار آمدن حسن روحانی در سال ۹۲ یکی از استثنائات و رویدادهای غیرعادی در سپهر سیاسی کشور بود چرا که هیچ  یک از جریان‌های سیاسی در ابتدا او را به عنوان گزینه‌ جدی ریاست جمهوری به حساب نمی‌آوردند.

به گزارش مشرق، روی کار آمدن حسن روحانی در سال ۹۲ یکی از استثنائات و رویدادهای غیرعادی در سپهر سیاسی کشور بود چرا که هیچ  یک از جریان‌های سیاسی در ابتدا او را به عنوان گزینه‌ای جدی ریاست جمهوری به حساب نمی‌آوردند، اظهار نظر معروف هاشمی رفسنجانی درباره رای سه درصدی روحانی این تحلیل را ثابت می‌کند اما تحولات سیاسی باعث شد همه جریان‌های سیاسی پشت سر این چهره کم فروغ و ناشناس قرار بگیرند.
 
حسن روحانی با حمایت این جریان‌ها در سال ۹۲ با اختلاف چند هزار رای پیروز انتخابات شد اما همواره در نگاه این جریان‌های سیاسی، رئیس جمهوری بدون پایگاه اجتماعی فرض شد، اطلاق نام رحم اجاره‌ای از سوی اصلاح‌طلبان از این جهت بود. 
 
استراتژی اصلاح‌طلبان در دوران دولت یازدهم
 
طی چهار سال دولت تدبیر و امید، دو جریان‌ اصلاح‌طلب و جریان وابسته به هاشمی رفسنجانی تلاش کردند او را به روش‌های مختلف وام دار خود کنند تا در قامت یک رئیس جمهور مستقل در عرصه سیاسی کشور نباشد. اصلاح‌طلبان از همان ابتدا استراتژی‌شان معرفی یک چهره اصلاح‌طلب به جامعه و جذب سرمایه اجتماعی برای آینده بود، انتخاب جهانگیری به عنوان معاون اول رئیس جمهور در حالی بود که محمدرضا عارف به نفع روحانی مجبور به کناره‌گیری شده بود اما برای اصلاح‌طلبان جهانگیری گزینه مطلوب‌تری بود. هاشمی رفسنجانی نیز در نهایت بعد از تلاش‌های مختلف به استراتژی نامزد پوششی در کنار روحانی رسید. 
 
چرا اصلاح‌طلبان استراتژی خود را تغییر دادند؟
 
همان طور که اشاره شد یکی از دلایل اتخاذ چنین استراتژی‌های عدم باور به روحانی به عنوان یک نیروی سیاسی مستقل بود، با این حال بازهم به علت شرایط سیاسی حاکم برکشور همچنان روحانی بر همه چهره‌های سیاسی اصلاح طلب ارجحیت داشت اما عملکرد روحانی در قامت رئیس جمهور امید آن‌ها را ناامید کرد، لذا تلاش دارند که تا می‌توانند جلوی ضرر بیشتر را بگیرند.
 
معاون اول رقیب رئیسش می‌شود
 
با نزدیک شدن به ایام انتخابات و برگزاری مناظره‌های انتخاباتی کسانی که شک داشتند هم به یقین رسیدند که روحانی توانایی رقابت با معاون اول خود را هم ندارد چه برسد به سایر رقبا. از این جهت اصلاح‌طلبان و جریان نزدیک به تفکر هاشمی نامزد پوششی بودن را تبدیل به یک گزینه جدی رقابت تبدیل کردند.
 
تلاش پشت پرده نزدیکان روحانی برای جلب حمایت یکی از چهره‌های اصلاح‌طلب نشان می‌داد که خود او هم نیت دوستان موقتش را درک کرده است اما به نظر می‌رسد این دوستان عزمشان را برای عدم حمایت از روحانی جزم کرده‌اند. 
 
پیشنهاد یکی از نزدیکان میرحسین موسوی به اصلاح‌طلبان؛ روحانی را راضی به انصراف کنید
 
اخیرا مسعود ادیب از چهره‌های حوزوی و دانشگاهی قم و رئیس ستاد میرحسین موسوی در قم در انتخابات سال ۸۸ به جمعی از نزدیکانش پیشنهاد داده است که به کمک ناطق‌نوری و خاتمی روحانی را مجاب کنند به نفع جهانگیری کنار برود. البته خودی وی اذعان می‌کند که متقاعد کردن روحانی کار حضرت فیل است!

فایل صوتی
 
دلیل این چهره نزدیک به میرحسین موسوی اولویت داشتن مسائل اقتصادی در کشور است که جهانگیری در آن از روحانی توانمندتر می‌باشد، دلیل مهمتر وی برای ارائه چنین پیشنهادی این است که با توجه ماجرای قاچاق کالای وزیر روحانی و مسائلی که درباره نزدیکان رئیس جمهور مطرح است، کنار رفتن روحانی باعث می‌شود فضای کشور به چنین مسائلی آلوده نشود. 
 
شانس جهانگیری کمتر از روحانی نیست 

وی با بیان این که شانس جهانگیری به هیچ وجه از روحانی کمتر نیست، این کنارگی روحانی را به نفع خود روحانی می‌داند چرا که باعث می‌شود که وجه‌اش خدشه دار نشود. 
به نظر می‌رسد برای این که روحانی از جریان اصلاح‌طلب دلخور نشود و کینه‌شان را به دل نگیرد، آن‌ها این توجیه را می‌آورند که هدف ما ذخیره سازی شما برای آینده است البته اذعان می‌کنند که نبود شما باعث می‌شود که کشور سروسامان بهتری داشته باشد!
 
باید دید آیا این تلاش‌ها منجر به انصراف روحانی به نفع جهانگیری می‌شود؟ به ویژه آنکه جهانگیری نیز امروز وعده داده بود که روزهای آینده حرف‌های مهمی را خواهد زد یا این که جریان نزدیک به روحانی که مدام در حال تلاش برای انصراف جهانگیری به نفع روحانی است به هدف خود می‌رسد؟


 
بازگشت موقتی مصلحتی یارانه‌های حذف‌شده!
ساعت ٢:۳٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

پس از یک سال و در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با ارسال پیامک به برخی شهروندان که یارانه‌شان قطع شده و اعتراض کرده‌ بودند، از وصل دوباره یارانه آنهاخبر داده است.

به گزارش مشرق، روزنامه وطن امروز در یادداشتی نوشت: پس از یک سال و درست در آستانه انتخابات ریاست‌جمهوری دوازدهم، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با ارسال پیامک به برخی شهروندان که یارانه‌شان قطع شده و اعتراض کرده‌ بودند، از وصل دوباره یارانه آنها در این ماه خبر داده است. بر این اساس چند نفر از شهروندان اعلام کردند، سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها با ارسال پیامک به آنها از وصل شدن دوباره یارانه‌شان خبر داده است. طبق قانون قرار بود، دولت دهک‌های پردرآمد را شناسایی کرده و حذف کند، در عوض یارانه افراد نیازمند و تحت پوشش را افزایش دهد. براساس این گزارش، با توجه به تعداد زیاد گزارش‌های رسیده به فارس به نظر می‌رسد یارانه اغلب کسانی که پیش از این از شمول دریافت یارانه حذف شده بودند دوباره در شب انتخابات وصل شده است. وزارت رفاه و سازمان هدفمندی یارانه‌ها پیش از این اعتراض این شهروندان درباره قطع یارانه را وارد ندانسته بود. به گزارش فارس، حسن روحانی که سال ۹۲ وعده داد مردم را از یارانه ۴۵ هزار تومانی بی‌نیاز می‌کند، با عدم تحقق آن وعده روبه‌رو شده و به پول‌پاشی از بیت‌المال در آستانه انتخابات روی آورده که دیگر کاندیداهای ریاست‌جمهوری را به آن متهم کرده است. در این میان برخی از کسانی که یارانه آنها نزدیک به یک سال قطع شده و به‌رغم اعتراض تاکنون واریزی نداشته‌اند اما شنبه گذشته در پیامکی به آنها عنوان شده: «یارانه شما در تاریخ 26/2/96 به حساب شما واریز می‌شود - سازمان هدفمندی یارانه‌ها»، در این پیامک زمان واریز یارانه نیز 26 اردیبهشت 96 مشخص شده است.

گفتنی است شماره پیامک 5000107 که با آن این پیام ارسال شده مربوط به سازمان هدفمندسازی یارانه‌هاست. اگر چه صحت و سقم این موضوع از سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها پیگیری شد اما متاسفانه هیچ فرد مسؤولی پاسخگو نیست و تلفن همراه مدیرعامل این سازمان نیز در دسترس نبود. البته عدم پاسخگویی شفاف و مناسب برای رسانه‌ها در این سازمان به یک روال تبدیل شده و  بیش از 2 سال است که این سازمان روابط عمومی و مسؤول ارتباط با رسانه ندارد، بنابراین شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی دقیق در این زمینه تاکنون بی‌نتیجه بوده است.

در همین‌باره یکی از کارمندان سازمان هدفمندی یارانه‌ها اظهار داشت: این پیامک را ما نیز مشاهده کردیم اما اطلاعی از جزئیات آن نداریم و مسؤول پاسخگویی و شفاف‌سازی یارانه‌ها رئیس سازمان برنامه و بودجه است. براین اساس از دفتر رئیس سازمان برنامه و بودجه پیگیر جزئیات پیامکی یارانه‌ها شدیم که مسؤول دفتر نوبخت عنوان کرد: به سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها گفته شده تا به این موضوع پاسخ دهد، بنابراین از آنها جواب بگیرید.

علاوه بر این، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که مسؤولیت حذف غیرنیازمندان یارانه‌بگیر را برعهده دارد، پاسخ شفافی در این زمینه ارائه نمی‌کند. برخی کارشناسان در ماه‌های اخیر برخی اقدامات دولت در آستانه انتخابات را عوام‌گرایی و  اقدامی پوپولیستی با هدف جلب آرای مردم عنوان کرده‌اند که از جمله آن می‌توان به افزایش ناگهانی یارانه مستمری‌بگیران، افزایش حقوق کارمندان و حداقل‌بگیران و پرداخت سود سهام عدالت اشاره کرد.

محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره وصل دوباره یارانه افراد غیرنیازمند پس از گذشت یک‌سال به فارس گفت: طبق ماده 14 قانون بودجه سال 95 حکمی وجود داشت که دولت موظف به حذف غیرنیازمندان یارانه‌بگیر بود اما کامل عملی نکرد.

وی تاکید کرد: این حکم در بودجه 96 وجود ندارد اما اگر طبق بررسی‌ها سرپرستی از یارانه حذف شد، دولت اجازه قانونی برای وصل کردن ندارد و شائبه سیاسی و انتخاباتی خواهد داشت. عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: وصل مجدد یارانه غیرنیازمندانی که وزارت کار درباره آنها به نتیجه رسیده خلاف قانون است، مگر آنکه اشتباهی انجام شده باشد. با توجه به اینکه گفته می‌شود این افراد بیش از یک سال یارانه دریافت نکرده‌اند، احتمال اشتباه را به حداقل می‌رساند و بندرت محاسبات غلط برای حذف غیرنیازمندان به وجود می‌آید. طبق بودجه سال 96 دولت مکلف است یارانه اقشار ضعیف را افزایش دهد و منابع آن را از حذف غیرنیازمندان تامین کند. حال اینکه با کدام استدلال پس از یک سال یارانه افراد حذف شده دوباره واریز می‌شود، معلوم نیست و شائبه پول‌پاشی جدید دولت در آستانه انتخابات دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری را قوت می‌بخشد. کمتر از 5 روز مانده به انتخابات شاهد رفتارهای پوپولیستی و تحرکات انتخاباتی با ابزار یارانه بیت‌المال هستیم که باید از سوی مسؤولان ناظر مورد توجه جدی قرار گیرد. این اتفاقات در حالی رخ می‌دهد که حسن روحانی و اسحاق جهانگیری، کاندیداهای ریاست‌جمهوری رقیب را به تزریق پول بین مردم متهم کرده‌اند که عواقب آن تورم و نقدینگی و بیکاری است. همچنین مسؤولان دولتی پیش‌تر گفته بودند یارانه و کارانه، صدقه دادن به مردم است. یکی از وعده‌های روحانی در انتخابات سال 92 بی‌نیاز کردن مردم از یارانه 45 هزار و 500 تومانی است که با عدم تحقق این شعار و قبول آن اکنون از بیت‌المال و در آستانه انتخابات یاد مردم و فقرا افتاده است. دولت یازدهم در 4 سال اخیر با حذف یارانه غیرنیازمندان مخالف بوده و هیچ حکمی در قانون بودجه برای آن پیشنهاد نداده است و در بودجه سال 96 نیز حکم صریحی برای حذف غیرنیازمندان وجود ندارد، بلکه به صورت ضمنی اشاره شده که یارانه افراد نیازمند بیشتر شود که منبع آن باید از محل حذف یارانه افراد غیرنیازمند تامین شود.

توضیح سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها
در همین حال سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها عودت گسترده یارانه حذف شده‌ها در اردیبهشت‌ماه امسال را طبق روال قبل اعلام کرد.

سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها  اعلام کرد: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها، در طول 3 سال گذشته و به استناد بند «ح» از تبصره (20) قانون بودجه سال 1394 و همچنین بند «الف» از تبصره (14) قانون بودجه سال 1395 کل کشور، نسبت به شناسایی و قطع یارانه نقدی حدود 5 میلیون نفر از خانوارهای پردرآمد اقدام کرده‌اند. ضمنا حسب بند «الف» از ماده (4) آیین‌نامه اجرایی تبصره (20) قانون بودجه سال 1394 کل کشور و نیز ماده (5) از آیین‌نامه اجرایی تبصره (14) قانون بودجه سال 1395 کل کشور، اعتراض این سرپرستان خانوار در صورت مراجعه به سامانه  yaraneh 10.ir مورد رسیدگی ماهانه توسط کارشناسان خبره وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار می‌گیرد و در هر ماه پس از بررسی و انجام امور کارشناسی لازم و در صورت تایید مستندات ارائه‌شده، این سرپرستان خانوار مجددا به چرخه دریافت‌کنندگان یارانه نقدی بازگشت داده می‌شوند. 

لازم به توضیح است حسب قوانین فوق‌الاشعار، در اردیبهشت‌ماه سال جاری نیز طبق روال ماه‌های قبل، نسبت به رسیدگی به اعتراضات ثبت‌شده سرپرستان خانوار در    سامانه yaraneh 10.ir اقدام مقتضی صورت پذیرفته و نتیجه بررسی نیز از طریق پیامک به افراد ذی‌نفع اطلاع‌رسانی گردیده است».


 
پیروزی زودرس گذشت و ایثار در مسیر آرمان‌های انقلاب را تبریک می‌گوییم
ساعت ٢:۳۱ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

بر خود لازم می‌دانیم از همه عزیزانی که مخلصانه و مجاهدانه در ستادهای خودجوش و مردمی حامی دکتر قالیباف، به صورت شبانه‌روزی زحمت کشیدند سپاسگزاری نماییم و به ایشان خدا قوت بگوییم.

سرویس سیاست مشرق - بعد از اقدام مبارک و هوشمندانه دکتر محمدباقر قالیباف به نفع مصلحت مردم و در حمایت و اتحاد با حجت‌الاسلام رئیسی، شورای راهبری ستاد دانشگاهیان حامی دکتر قالیباف در بیانیه‌ای ضمن تشکر و آرزوی شهادت برای شهردار تهران، نوشت:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

پیروزی زودرس گذشت و ایثار در مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی که همانا اعتلای کلمه ‌الله است را تبریک می‌گوییم.

امروز بازهم از خودگذشتگی رزمنده‌ای را دیدیم که نزدیک به چهار دهه است آرزوی شهادت دارد رزقه الله و ایانا.

ما پیش‌ازاین به برادر ارجمند دکتر قالیباف ارادتمند بودیم ولی از امروز ارادتمان به ایشان بیشتر شد. آفرین بر او و عظمت او و درود خدا بر رزمندگان و سرداران دفاع از اسلام و ولایت.

دکتر قالیباف عزیز با تمام قوای خود، خانواده و هم‌رزمانش که به گستره ۹۶ درصد از ملت فهیم ایرانی بود فصل جدیدی از مبارزه جدی و فراگیر با اشرافیت و تفرعن و ویژه خواری را آغاز کرد و در این مسیر علیرغم همه خباثت‌ها و تهمت‌ها تا آخر ایستاد.

امروز پرچم‌داری این مسیر نورانی بر عهده سید جلیل‌القدر و خادم اسلام و انقلاب، حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رئیسی دام توفیقاته است. بر همه دلسوزان انقلاب اسلامی فرض است که با یدی واحد و با حمایتی حداکثری از ایشان ریشه فساد تبعیض کم کاری و ناامیدی را ریشه‌کن کنند.

در اینجا بر خود لازم می‌دانیم از همه عزیزانی که مخلصانه و مجاهدانه در ستادهای خودجوش و مردمی حامی دکتر قالیباف، به صورت شبانه‌روزی زحمت کشیدند سپاسگزاری نماییم و به ایشان خدا قوت بگوییم.

امروز روز به هم پیوستن دو رودخانه خروشان از اراده ملت و به وجود آمدن رودی پرشکوه برای ریشه‌کن کردن آن‌هایی است که می‌گویند نداریم، نمی‌شود و نمی‌توانیم.

بدین‌وسیله از همه طرفداران دکتر قالیباف و دلسوزان ایران اسلامی درخواست می‌کنیم با حداکثر قوا وارد این معرکه شده با حمایت حداکثری و همه‌جانبه از حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر رئیسی این امر مهم را محقق سازند.

به امید پیروزی جبهه عمل و اقدام بر جبهه امل و حرف. انهم یرونه بعیدا و نریه قریبا؛ و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

شورای راهبری ستادهای دانشگاهیان حامی دکتر قالیباف


 
رئیسی و قالیباف با هم در اجتماع بزرگ مصلای تهران
ساعت ٢:٢٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

قالیباف رئیسی

اجتماع بزرگ حامیان سید ابراهیم رئیسی کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری فردا ساعت 16 و 30 دقیقه عصر در مصلای تهران برگزار خواهد شد.

 با توجه به انصراف محمد باقر قالیباف به نفع رئیسی، قرار است که فردا قالیباف و رئیسی به‌طور همزمان و مشترک با هم در مراسم حضور یابند.


 
فیلم/ وقتی روحانی هاله و هودج نور دید!
ساعت ٢:٢٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:


 
جنجال بر سر دکترای گلاسکو، روحانی را تهدید می‌کند
ساعت ۱:٥٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

اولین اتهامات در همان مقطع انتخاب آقای روحانی به ریاست جمهوری در ۲۰۱۳ مطرح شد. پایان نامه با عنوان «انعطاف شریعت با رجوع به تجربه ایران» در سال ۱۹۹۹ موجب اخذ مدرک دکترا توسط روحانی از این دانشگاه شد.

سرویس جهان مشرق - ادعای یک دانشجوی ایرانی مقیم آمریکا مبنی بر کپی کاری بودن بخش هایی از رساله دکتری حسن روحانی در دانشگاه کلدونیان گلاسکو، بار دیگر مباحثی را که در همان سال ۹۲ در رسانه های خارجی در این زمینه مطرح شد، زنده کرد. متن زیر، گزارش روزنامه تایمز لندن در باب این موضوع است که دو روز پیش منتشر شد.

روزنامه «تایمز» لندن/۱۲ می

«جنجال بر سر دکترای گلاسکو، تلاش روحانی برای دور دوم را تهدید می کند»

کارزار انتخاباتی ایران که روز به روز تلخ تر می شود، به واسطه ادعاهای جدید درباره بخش هایی از رساله دکتری حسن روحانی، وارد فاز جدیدی شده است.

یک نماینده روحانی مجلس روز گذشته از کمیسیون آموزش مجلس ایران خواست که درباره این رساله تحقیق شود که به ادعای او فصلی از رساله دقیقا از کتاب او کپی برداری و ترجمه شده است.

این جریان توسط یک دانشجوی ایرانی در امریکا کلید خورد که این هفته مدعی شد که رساله دکترای رییس جمهور ایران را در دانشگاه کلدونیان گلاسکوی اسکاتلند «به دست آورده» و قصد دارد ان را با نرم افزار سرقت یاب علمی بررسی کند.

این دانشجو، کیوان ابراهیمی، قبلا اتهاماتی را درباره این پایان نامه مطرح کرده بود، ولی در آن زمان مدارک کافی برای پشتیبانی از ادعای خود نداشت.

کلدونیان گلاسکو دیروز اعلام کرد که تاکنون «مدرک متقنی» از سرقت علمی به ان ارایه نشده و قطعاتی که ادعای دزدیده شدن آن مطرح است، در رساله به صورت پانوشت مشخص شده است.

این بار خبرگزاری های ایران به بازتاب ادعاهای مطرح شده علیه پایان نامه فوق پرداخته اند. برخی تحلیل گران می گویند که این کار به تشویق رقبای آقای روحانی انجام گرفته است که یک هفته مانده به انتخابات، قصد بی اعتبار سازی او را دارند. انتخاباتی که رقابت در آن تنگاتنگ و شانه به شانه خواهد بود. پایگاه رای آقای روحانی در طبقات شهری حرفه ای و تحصیل کرده احتمالا تحت تاثیر اخبار کلاه برداری علمی قرار خواهد گرفت.

یک تحلیل گر مقیم ایران که به علت حساسیت موضوع نخواست نامش فاش شود، گفت: " دانستن این که (اثبات) این موضوع چه تاثیری خواهد گذاشت، دشوار است. این موضوع می تواند تاثیری چشمگیر داشته باشد."

اولین اتهامات در همان مقطع انتخاب آقای روحانی به ریاست جمهوری در ۲۰۱۳ مطرح شد. پایان نامه مورد ادعا با عنوان «انعطاف شریعت با رجوع به تجربه ایران» در سال ۱۹۹۹ موجب اخذ مدرک دکترا توسط روحانی از این دانشگاه بریتانیایی شد. گرچه هیچ وقت روشن نشد که آیا آقای روحانی واقعا در گلاسکو حضور داشت یا به صورت آموزش از راه دور تحصیل کرد. منتقدان می گویند او آن اندازه به انگلیسی آشنایی ندارد که توانسته باشد از بریتانیا مدرک دکتری بگیرد.

آیت الله دکتر علی اکبر کلانتری، در گفتگو با خبرگزاری فارس گفت که ۸۰ درصد فصل ۴ رساله آقای روحانی بدون ذکر ماخذ از کتاب او کپی شده است( کتاب «حکم ثانوی در تشریع اسلامی»). او در شکواییه خود به کمیسیون آموزش مجلس ایران نوشت: " چنانچه مستحضرید این عمل، در تنافی آشکار با موازین اخلاقی،‌شرعی، حقوقی و علمی است. از آن کمیسیون محترم تقاضا می‌ شود با پیگیری عاجل این موضوع و بررسی دقیق آن، موجبات احقاق حق این جانب را فراهم آورده و بدین وسیله از تکرار این گونه رفتارهای نامتعارف جلوگیری نماید."

پیش از سر برآوردن این رسوایی، انتظار می رفت که آقای روحانی به دور دوم انتخابات را پیدا می کند. در ۲۰۱۳ او در همان مرحله نخست پیروز انتخابات شد.

خانم «یان هولمه»، از کارکنان ارشد دانشگاه کلدونیان، این مساله را که پایان نامه تازه به دست آمده قبول ندارد و می گوید از همان زمان نوشته شدن، این رساله در دسترس عموم بوده و همان زمان که ادعاها مطرح شد(۲۰۱۳) مورد مطالعه قرار گرفته بود.

****

گفتنی است که بحث و جنجال اصلی درباره پایان نامه دکتری آقای روحانی در رسانه های خارجی، همان سال ۲۰۱۳(۹۲) مقارن با انتخاب روحانی به ریاست جمهوری مطرح شد و بسیاری از روزنامه ها و پایگاه های معروف خبری به ان پرداختند. در ایران اما بنا به ملاحظات و احتمالا مصلحت سنجی هایی این خبر بسیار مهم و جنجالی، در آن مقطع و در جوّ «روحانی مچکریم» حاکم بر جامعه، چندان بازتابی پیدا نکرد. در زیر لینک گزارش برخی رسانه های مهم بین المللی را درباره این موضوع در همان سال ۲۰۱۳ مشاهده می کنید:

http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/iran/۱۰۱۴۳۷۹۹/Iranian-president-Hassan-Rouhani-plagiarised-PhD-thesis-at-Scottish-university.html

http://news.nationalpost.com/news/irans-new-president-plagiarized-his-phd-thesis-activists-claims-as-u-k-university-opens-probe

http://foreignpolicy.com/۲۰۱۳/۰۶/۲۵/did-irans-new-president-plagiarize-in-his-ph-d-thesis-abstract/

http://www.universityherald.com/articles/۳۶۸۵/۲۰۱۳۰۶۲۷/hassan-rouhani-%E۲%۸۰%۹۳-incoming-iranian-president-plagiarise-phd-thesis.htm

http://www.huffingtonpost.com/majid-rafizadeh/violating-law-code-and-ja_b_۳۶۷۳۱۲۳.html

چند سال پیش، در جریان معرفی مرحوم «علی کردان» به مجلس شورای اسلامی برای پست حساس وزارت کشور از سوی محمود احمدی نژاد، متاسفانه روشن شد که آن مرحوم بر خلاف ادعاهای قبلی نه تنها از دانشگاه آکسفورد انگلستان مدرک دکتری نداشت، که اصولا هیچ مدرک دکترایی نداشت(حتی اعتبار مدرک کارشناسی ارشد و کارشناسی ایشان هم به جد زیر سوال رفت). از آن زمان، حتی واژه «kordanize» وارد فرهنگ عامه انگلیسی شد که به معنای کسب مدرک دکترا بدون گذراندن مراحل علمی پیشین آن است.


 
نامزدهای جبهه انقلاب برای نجات ایران ائتلاف کردند/ حجت الاسلام رئیسی نامزد نهایی
ساعت ۱:٥٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٢٦ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

دکتر محمد باقر قالیباف در بیانیه‌ای از حجت الاسلام رئیسی و دولت کار و کرامت اعلام حمایت کرد.

قالیباف رئیسی

سرویس سیاست مشرق - دکتر محمد باقر قالیباف در بیانیه‌ای از حجت الاسلام رئیسی اعلام حمایت کرد و از همه هواداران و حامیانش خواست تمام ظرفیت خود را برای به بار نشستن دولت کار و کرامت به کار گیرند.  متن بیانیه دکتر قالیباف بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
 
مردمِ شریف ایران
 
روزی که علی رغم مصالح شخصی، تصمیم گرفتم وارد صحنه انتخابات شوم، می دانستم با چه شرایط سخت و خطرناکی روبرو خواهم شد؛ چرا که روشن بود برای تغییر اساسی وضع موجود، راهی نیست جز مبارزه با 4درصدی هایی که در سالهایی طولانی، توانسته اند بر شریان های اقتصادی و سیاسی کشور مسلط شوند و نه تنها اقدامی برای حل مهمترین معضلات روز اقتصادی و اجتماعی نکنند، بلکه روز به روز با ترجیح منافع خود و بی قانونی های گسترده، بر این بحران ها، به ویژه بر بحران رکود و بیکاری دامن بزنند.
همانطور که شهید بهشتی پیش بینی کرده بود، مبارزه با فرصت طلبانِ انقلابی نما بسیار پرهزینه شده است، چون این جریان موریانه وار در حال خوردن ریشه های انقلاب است و گروهی که نه تنها با انقلابی های اصیل تضاد مبانی فکری دارند، بلکه جریانی هستند که منافع مادی آنها به خطر افتاده است.
 لذا با توکل بر خداوند باری تعالی و با همه کمبودها و کم بضاعتی هایی که در خود می دیدم، تصمیم گرفتم با هدف تغییر وضع موجود، پای در میدان انتخابات بگذارم؛ میدانی که با تخریب ها، توهین ها و اتهام زنی های گسترده ای علیه خودم، خانواده ام و هوادارانم همراه بود و البته همه این ها مرا در پیمودن مسیری که انتخاب کرده بودم، مصمم و راسخ تر ساخت.
 
 در شرایط کنونی، آرمان اصلی کشور و مردم، تغییر وضع موجود است و برای رسیدن به این آرمان، چاره ای نبود جز اینکه با وجودِ داشتنِ برنامه ای دقیق و جامع برای حل مشکلات کشور، مبارزه ای واقعی و نه شعاری با اشرافی گری و فرصت طلبی هم آغاز می شد؛ لذا تلاش کردم، در کنار ارائه برنامه های دقیق، که توانایی اجرایی شدن آن ها نیز وجود داشت، با شیوه ای صریح و اخلاقی، مبارزه با 4 درصدی ها را آغاز کنم و در راه این مبارزه، نه از تخریب ها و تهدیدها ترسیدم و نه هیچ گاه پا را از اصول فراتر گذاشتم و در کنار شفاف سازیِ زندگیِ اقتصادیِ شخصی ام، حرفی بی سند و بی مبنا نزدم. در حالی که آنها در عین تخریب های کور، نتوانستند از لرزه ای که بر اندام شان افتاده است جلوگیری کنند، بگونه ای که تمام امکانات خویش را برای مقابله با این جنبش مردمی به خط کردند و از این پس نیز این تخریب ها توسط این 4 درصدی ها ادامه پیدا خواهد کرد.  
آنچه که در این مقطع اهمیت دارد و حیاتی است، حفظ منافع مردم، کشور و انقلاب است و اکنون که این آرمان بزرگ، جز با تغییر وضع موجود محقق نمی شود، باید به منظور وحدت در جبهه ی انقلاب، تصمیمی اساسی و خطیر گرفت. لذا برای حفظ این آرمان بزرگ، از همه ی حامیان مردمی خویش در سراسر کشور می خواهم، که تمام ظرفیت و حمایت خود را برای موفقیتِ برادر ارجمندمان حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم #رئیسی و به بار نشستن دولت کار و کرامت برای خدمت به مردم قرار دهند و از همه مردمی که در این مدت به تشکیل دولت مردم دل بسته بودند و از همه حامیان مردمی و یاران بی ادعایِ خودم، که بی هیچ چشمداشتی و با تمام وجود، در جهت تحقق آرمانهای انقلاب تلاش کرده اند، تشکر و قدردانی می کنم. انتظار ما و مردم بر این است که این تصمیم، زمینه ساز آغاز دورانی جدید برای یک تحول اقتصادی باشد که با قطع دست 4 درصدی ها از اقتصاد، منتج به ایجاد اشتغال جوانان برومند این سرزمین و حمایت از مستضعفین و محرومان در ایران سربلندمان گردد.
مبارزه تازه آغاز شده است و تا ریشه کنی کامل فساد و ناکارآمدی، باید جان و آبروی خود را نیز بی چشمداشت فدا کرد.  
 
به عمل کار برآید ...  
محمدباقر قالیباف


 
حبیب کاوش کارگردان وسخنگوی سابق شورای صنفی نمایش: به رئیسی رای میدهم
ساعت ٦:٢٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

ابراهیم از آتش پر دامنه فساد و دروغ این نمرودیان ابراهیم‌وار گذر می‌کند

حبیب کاوش

سخنگوی سابق شورای صنفی نمایش گفت: شهادت می‌دهم صدق و سلامت و نوری که از چهره این شیر اوژنان ساطع است این روزها مرا به یاد چهره‌ی ابراهیم می‌اندازد.

سرویس فرهنگ و هنر مشرق - حبیب کاوش کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و سخنگوی سابق شورای صنفی نمایش با انتشار متنی در صفحه شخصی خود از رأی دادن به کاندیدای منتخب خود خبر داد و گفت که به حجت‌الاسلام رئیسی رأی می‌دهد. کاوش در متن خود آورده است:

به نام خدا

دلتنگم، دلتنگم ازین هیاهوی انتخاباتی که نه!؟دلتنگ ازین وقاهت‌های انتخاباتی! دلتنگم که در زیر فریادهای این سینه چاکان خدمت!؟ زنانی نه برای روسپی بودن که به خاطر سیر کردن شکم خود و کودکان و مردان از کار بازمانده‌شان تن میفروشند.

خسته‌ام، خسته از رواج رانت و فساد و نکبتی که چون شپش از سر و کول این مردم بینوا بالا میرود. می‌سوزد دلم، می‌سوزد که مرتکبین اختلاس‌های هزار هزار میلیاردی جز به حروف الف بایی مسخره!؟-آنهم گاهی- مکافات که نه حتی بازشناسی هم نمی‌شوند.

می‌سوزم، الو میگیرم که بانکها هم چون جزایری مستقل هر کاری که دلشان می‌خواهد با دارایی این مردم مظلوم و بی‌پناه می‌کنند. می‌سوزم همه جایم می‌سوزد! که بازجویان دیروز، امروز تبدیل به مثلا!؟اپوزیسیون شده و به قل و زنجیر خیالی!اخ و پوف می‌کنند.

از گریه! از گریه خنده‌ام می‌گیرد در شرایطی که یک جلیقه انفجاری حتی یکدانه نمی‌تواند وارد این کشور بشود اما چطور دهها و صدها میلیارد دلار از انواع قاچاق انهم جلوی چشم این - کاسه های داغ تر از آش - کشور را انباشته می‌کند.

راستش، راستش بین خودمان باشد دلم هوایی کرده، هوای انقلابی دیگر! هوای انقلابی که اگر آدمی دبه‌ای نفت و یا چند تخم مرغ به دستش می‌رسید با صدق و صمیمیت و اصرار حکما همسایگان را در آن شریک می‌کرد.

دلم هوای روزهایی کرده که همه عاشق بودند...که تموز عشق انباشته آنروزها، زمستان منتشر بود! دلم هوا دارد، هوای آن صداقت‌ها و صمیمیت‌های خدایی رزمندگان دفاع مقدس و امروزم اگر هنوز نفسی می‌آید به عشق و امید بوی و بوسیدن کف پای این مدافعان حرم است که با شهد و شوکران شهادت‌هایشان هزاران هزار فرسنگ آنسوتر از مرزها، مرزهای کشور را به گونه‌ای پاسداری می‌کنند که آرام به چشمان ما می‌آورند اما خواب بر حکام غربی- به اعتراف خودشان- پریشان کرده‌اند.

شهادت می‌دهم صدق و سلامت و نوری که از چهره این شیر اوژنان ساطع است این روزها مرا به یاد چهره‌ی ابراهیم می‌اندازد نه نه به-وعده و وعید- هایش نه!فقط به یاد صدق و سلامت چهره‌اش.

به خود می‌گویم به شما هم، شاید...شاید همین ابراهیم است که با آن سلامت و صداقت رفتارش آمده است که در آزمایشی بزرگ از آتش پر دامنه‌ای که کشور را از ریا و تزویر و فساد و دروغ این نمرودیان به سوختن گرفته است ابراهیم وار گذر کند و به امر خدا گلستانی از آنسوی آتش پدید آرد، شاید...شاید. ان شاء الله....


 
تصاویر زیبای سفرهای انتخاباتی حجت الاسلام رئیسی
ساعت ٦:۱٩ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

سخنرانی سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم گرگان

سخنرانی سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم گرگان


 
آستان قدس مشهدی‌ها را صاحب مدرن‌ترین ورزشگاه ایران کرد
ساعت ۱٢:٤۱ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

ورزشگاه امام رضا (علیه السلام) تنها ورزشگاه سرپوشیده ایران محسوب می‌شود که توانسته بالاترین استاندارد را در بین ورزشگاه‌های ایرانی از آن خود کند.

گروه تصاویر ماهواره‌ای مشرق- ورزشگاه مدرن و پیشرفته ۳۰ هزار نفری امام رضا (علیه السلام) که از چند سال پیش با بودجه تولیت آستان قدس رضوی در مشهد مقدس حال ساخت بود، چندی پیش با حضور حجت‌الاسلام رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی به طور رسمی افتتاح شد. تصاویر ماهواره‌ای روند ساخت مجهزترین ورزشگاه ایران نشان می‌دهد.

ورزشگاه امام رضا (علیه السلام) تنها ورزشگاه سرپوشیده ایران محسوب می‌شود که توانسته بالاترین استاندارد را در بین ورزشگاه‌های ایرانی از آن خود کند.

از امکانات این ورزشگاه می توان به پارکینگ ۷ طبقه آن اشاره کرد که علاوه بر آن طراحی ورزشگاه به گونه‌ای است که در کوتاه ترین زمان، تماشاگران بتوانند از چندین درب خروجی که به خیابان‌های متفاوت دسترسی دارد، بیرون بروند. همچنین ۱۴ سالن مجهز و جدا در زیر سکوهای تماشاگران گنجانده و ساخته شده است و یک درمانگاه شبانه‌روزی و دائمی نیز در مجموعه وجود خواهد داشت و ۲ سالن بدنسازی مجهز نیز مختص بانوان و آقایان در آن وجود دارد.


 
یک عکس حیرت آور و درس آموز - نظر شما چیست؟
ساعت ۱٢:۳٩ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢٥ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:


 
پشت پرده حذف کاربران منتقد دولت در شبکه‌های اجتماعی
ساعت ۱٠:٤٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

در تازه‌ترین اقدامات برخی منتقدین دولت به طرز مشکوکی در شبکه‌های اجتماعی دچار مشکل شده وتوسط افرادی هک و از دسترس خارج شدند.

سرویس سیاست مشرق - یک هفته مانده به انتخابات و با نزدیک شدن به ۲۹ اردیبهشت به نظر می‌رسد برخی نامزدهای ریاست جمهوری برای پیروزی بر رقیب و به خاطر نداشتن عملکرد قابل‌قبول نزد مردم از هر اقدامی دریغ نمی‌کنند، اقداماتی که نقض حریم خصوصی و آزادی اطلاعات و بیان است. 

حذف عجیب یک حساب تلگرامی

در تازه‌ترین اقدامات برخی منتقدین دولت به طرز مشکوکی در شبکه‌های اجتماعی دچار مشکل شده‌اند، به‌طور نمونه شب گذشته کانال نه ده به آدرس تلگرامی https://t.me/nohedah که از کانال‌های منتقد دولت است توسط افرادی هک و از دسترس خارج شد.

این کانال پس از افشاگری از مجید عمرانی و پخش فیلم هاله نور حسن روحانی و افشا مدارک مستند از وکالت جهانگیری به پالیزدار برای فروش املاک بلاروس، بلافاصله هک و از دسترس خارج می‌شود.

طبق اطلاعاتی که مدیر این کانال تلگرامی در اختیار ما قرار داده است، هکر یا هکرها ابتدا با در اختیار گرفتن Administrator اقدام به انتشار تصاویر مستهجن می‌کند و بعد از تلاش مدیر برای حذف این مطالب غیراخلاقی، دسترسی وی به کانال قطع می‌شود و کانال نیز با تغییر نام، پست‌های در حمایت از داعش منتشر می‌کند.

با تغییر نام کانال و عدم دسترسی به مدیریت آن، مدیر اصلی در ارتباطی ایمیلی با تلگرام و ارائه مشخصات فنی اعلام می‌کند که کانال تلگرامی‌اش هک و از دسترسی خارج شده است.

بلافاصله بعدازاین ایمیل، تلگرام بدون ارسال هرگونه پیامک یا پاسخ ایمیل اقدام به حذف حساب کاربری وی می‌کند، درحالی‌که در حالت معمول حذف حساب کاربری تلگرام بدین گونه است که ابتدا بایستی به سایت تلگرام مراجعه و درخواست حذف بدهید، تلگرام نیز اقدام به ارسال کدی برای تأیید این درخواست می‌کند، با وارد کردن این کد، حساب کاربری شما در تلگرام حذف می‌شود.

فیلتر شدن صفحه‌های اینستاگرامی منتقد دولت

علاوه بر این روز گذشته نیز صفحه‌های اینستاگرام فتن، حزب الهی‌ها، پشیمونیم و... فیلتر شد. این فیلتر شدن در حالی است که دولت مسئول فیلترینگ اینترنت است و باید پاسخگو باشد که به چه دلیلی این حساب‌های اینستاگرام فیلتر شده‌اند؟

در گذشته نیز اتفاقات مشابهی رخ داده است که نشان می‌دهد این شیوه سازمان‌دهی شده و احتمالاً با هماهنگی دستگاه‌های دولتی بوده است یا حداقل آن‌ها از این مسئله اطلاع داشته‌اند.

نمونه‌های مشابه در گذشته

به‌طور نمونه هفته گذشته اطلاعات تلگرام و لب تاب مهدی محمدی تحلیلگر سیاسی به‌طور مشکوکی پاک و تغییر پیدا کرده بود که هیچ توجیه فنی منطقی نداشت یا در انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال ۹۴ مدیر یکی از کانال‌های تلگرامی که تنها خبری را درباره یکی از نامزدهای نمایندگی در اصفهان بازنشر کرده بود، ظرف مدت اندکی اطلاعات کانالش پاک و سپس بازداشت شد.

با توجه به داغ شدن فضای انتخابات و نگرانی طرفداران دولت مبنی بی‌اقبالی مردم به نامزد مورد نظرشان معلوم نیست که دولت و وزارت اطلاعات در چند روز آینده مانده به انتخابات، چه برنامه‌هایی برای فیلترینگ کاربران شبکه‌های اجتماعی منتقد خود دارد؟ بررسی دقیق این اتفاقات این سؤال را مطرح می‌کند که آیا وزارت اطلاعات و دولت به شبکه‌های اجتماعی دسترسی کاملی دارند؟


 
روحانی جز تبدیل گازانبر به لوله، جواب دیگری نداشت
ساعت ۱٠:۳۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:


 
کوروش تهامی : آقای روحانی به وعده‌هایش عمل نکرد!
ساعت ۱٠:٢٩ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

تهامیدردهای هنرمندان زیاد است؛ تا کی ما باید این حرف های مان را تکرار کنیم و هیچ گوش شنوایی برای شنیدن و توجه کردن به این دردها وجود نداشته باشد؟ تا کی باید هنر و هنرمند در این سرزمین نادیده گرفته شود؟

به گزارش مشرق،‌ کوروش تهامی بازیگر سینما و تلویزیون در آستانه برگزاری دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: سینمای ایران هرچه بیشتر در سطح دنیا افتخارآفرین می شود مسئولان کشور کمتر به آن توجه می کنند با این شرایط ما دیگر چه انتظاری برای توجه به فرهنگ و هنر و سینما می توانیم داشته باشیم وقتی که فرهنگ و هنر دغدغه هیچ شخصی نیست؟ بازیگر سریال های تلویزیونی «تبریز در مه» و «شوق پرواز» افزود: همیشه در آستانه ایام انتخابات ریاست جمهوری از اشخاص در رشته ها و حوزه های مختلف سوأل می شود که خواسته ها و آرزوهای شان را مطرح کنند و از شخصی که رئیس جمهور می شود بخواهند که در راستای تحقق این خواسته ها و نیازها گام بردارد اما متأسفانه تا به امروز آنچه ما شاهد بودیم کاملاً بالعکس بوده و هر آرزویی که داشتیم مسئولان کشوری در جهت مخالف آن قدم برداشته اند.

تهامی ادامه داد: به خصوص طی چند سال اخیر این بی توجهی به نیازها و خواسته های هنرمندان نمود جدی تری پیدا کرده است؛ هرچه نام سینمای ایران در سطح جهان بیشتر درخشید و سینماگران باعث سربلندی ایران و مردم ایران شدند مسئولان کشوری و مدیران فرهنگی کمتر به نیازهای سینما و سینماگران توجه کردند.

وی سپس با تأکید بر اینکه درخواست های هنرمندان تقریباً همگی در کلیت شبیه به یکدیگر است اظهار داشت: ما از رئیس جمهور آینده می خواهیم بدون آنکه وعده های پوچ و تو خالی بدهد حقوق طبیعی هنرمندان را که شامل ۲ بعد مادی و معنوی می شود رعایت کند و افرادی را برای مدیریت حوزه فرهنگ و هنر برگزیند که حداقل دغدغه فرهنگ و هنر داشته باشند و عقبه شان به امور فرهنگی و هنری مرتبط باشد.

بازیگر فیلم های سینمایی «آشوب» و «رگ خواب» خاطرنشان کرد: دردهای هنرمندان زیاد است؛ تا کی ما باید این حرف های مان را تکرار کنیم و هیچ گوش شنوایی برای شنیدن و توجه کردن به این دردها وجود نداشته باشد؟ تا کی باید هنر و هنرمند در این سرزمین نادیده گرفته شود؟

این بازیگر در ادامه این گفتگو تأکید کرد: اصولاً متأسفانه کشور ما در تمامی زمینه ها دچار نوعی سیاست زدگی شده است و این سیاست زدگی در تمام لایه لایه های روزگار و زندگی ما خودنمایی می کند و مدیران و روسای جمهور هم همه چیز را بر اساس سیاست می سنجند و همه نوع کار و حرکت را به سیاست نسبت می دهند و این مسأله بدترین چیزی است که گریبان کشور ما را گرفته و به همین دلیل مسئولان ما در هر حوزه ای به جز حوزه های سیاسی بی توجه و بی دغدغه شده اند و هنر هم قطعاً جزو مواردی است که دغدغه ای برای توجه به آن وجود ندارد.

بازیگر فیلم سینمایی «به رنگ ارغوان» در بخش دیگری از این گفتگو با بیان اینکه آقای روحانی به هیچ یک از وعده های خود طی دوران ریاست جمهوری اش عمل نکرد اظهار داشت: در حوزه فرهنگ و هنر شاید در شکل کلانش شاهد تحولاتی طی ۴ سال ریاست جمهوری ایشان بودیم اما متأسفانه در نوع ریزبینانه اش هیچ تحول مثبتی در هیچ یک از حوزه های فرهنگی و هنری کشور به وجود نیامد و هیچ یک از وعده هایی که ایشان دادند محقق نشد و این خاطر مردم و هنرمندان را به شدت مکدر کرد.

تهامی در خاتمه این گفتگو افزود: آرزو دارم هر شخصی قرار است رئیس جمهور شود به خواسته ها و نیازهای همه قشرها توجه داشته باشد و تنها در ایام پیش از انتخابات وعده تحقق خواسته ها و نیازهای اقشار مختلف جامعه را ندهد و تنها وعده مواردی را دهد که می تواند به آن عمل کند و دغدغه آن را دارد.


 
قالیباف: اعداد و ارقام جهانگیری از اساس کذب بود/ حتما پیگیری قضایی می‌کنم
ساعت ۱٠:٢٧ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

محمدباقر قالیباف در بدو ورود به ساختمان شبکه خبر برای ضبط برنامه تبلیغاتی اظهار داشت: امروز بیشتر برنامه‌های خود و همچنین چگونگی حل مشکلات را تبیین خواهم کرد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه ماجرای شکایت دیروز شما از جهانگیری چیست، گفت: جهانگیری دیروز مطلبی را گفت که اساس و اعداد و ارقام آن کذب بود.

قالیباف تصریح کرد: با وجود آنکه قوه قضائیه در این باره نظرش را اعلام کرده بود، اما چون مجددا جهانگیری دروغ گفت: آن هم در رسانه، حتما پیگیری قضائی خواهد شد.


 
اعتراض رسمی آیت‌الله کلانتری به سرقت علمی حسن روحانی
ساعت ۱٠:٢٤ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

پس از افشاگری دانشجویان ایرانی مقیم امریکا درباره رساله دکترای حسن روحانی رئیس‌جمهوری که در آن تصریح شده بود بخشی از این رساله از کتاب حکم ثانوی در تشریع اسلامی تالیف آیت‌الله علی‌اکبر کلانتری، نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان کپی شده، این موضوع با اعتراض رسمی نامبرده مواجه شد.

 

آیت‌الله کلانتری امروز در نامه‌ای رسمی خطاب به رئیس کمیسون آموزش مجلس، رسما به این سرقت علمی اعتراض کرده و خواستار رسیدگی قانونی به این کار غیر اخلاقی و شرعی شده است.

 
متن این نامه بدین شرح است:
 
 بسمه‌تعالی
 
رئیس محترم کمیسیون آموزش عالی مجلس شورای اسلامی
برادر گرامی جناب آقای دکتر زاهدی
 
سلام علیکم
 
احتراما برابر گزارش‌های متعدد، تحقیقات گسترده جمعی از دانشجویان ایرانی مقیم آمریکا ثابت می‌کند بخش‌های قبال توجهی از تز دکتری منسوب به رئیس جمهور محترم جناب آقای روحانی با عنوان
 
THE FLEXIBILITY OF SHARIAH (ISLAMIC LAW) WITH REFERENCE TO THE IRANIAN EXPERIENCE
 
کپی شده از کتاب‌های دیگران از جمله کتاب حکم ثانوی در تشریع اسلامی تالیف این جانب است.
 
برطبق این گزارش‌ها، حدود هشتاد درصد فصل چهارم این تز، از کتاب این جانب کپی شده آن هم بدون ذکر ماخذ.
 
چنانچه مستحضرید این عمل، در تنافی آشکار با موازین اخلاقی،‌شرعی، حقوقی و علمی است. از آن کمیسیون محترم تقاضا می‌شود با پیگیری عاجل این موضوع و بررسی دقیق آن، موجبات احقاق حق این جانب را فراهم آورده و بدین وسیله از تکرار این گونه رفتارهای نامتعارف جلوگیری نماید.
 
با احترام
علی اکبر کلانتری
نماینده مردم فارس در مجلس خبرگان رهبری

 
حسین فریدون چگونه صاحب 188 متر زمین در بهترین جای تهران شد؟ +سند
ساعت ۱٠:٢۱ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

در میان تبلیغات کاندیداهای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، پیشنهادی با عنوان «اعلام عمومی اموال کاندیدا و بستگانش» توسط یکی از کاندیداها اعلام شد.

به گزارش رجانیوز به نقل از خبرگزاری فارس، محمدباقر قالیباف که با شعار نه به دولت 4 درصدی‌ها وارد عرصه انتخابات شده ضمن ارائه این پیشنهاد تأکید کرد که حاضر است اموال خود و خانواده‌اش را اعلان عمومی کند.
 
بعدازاین پیشنهاد برخی کاندیداها واکنش‌های بعضاً منفی به آن نشان داده و تأکید کردند که به‌هیچ‌وجه حاضر به اعلام عمومی اموال بستگان خود از قبیل همسر، فرزندان و برادران و خواهران خود نیستند.
 
در این میان اطلاعات منتشرشده از اموال و همچنین اقدامات رانت گونه بستگان برخی کاندیداها در طول سال‌های پس از انقلاب نشان می‌دهد که دلیل نگرانی آن‌ها از اعلام عمومی اموال خود و بستگانشان چیست.
 
 
بر اساس سندی که مربوط به سال‌های ابتدایی انقلاب می‌شود حسین فریدون برادر حسن روحانی رییس‌جمهور، زمینی به مساحت 188 متر را بدون پرداخت هرگونه وجهی از بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دریافت کرده است.
 
در این سند که قرارداد فی‌مابین حسین فریدون و بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است به‌صراحت قیدشده که نامبرده به‌عنوان متقاضی هیچ‌گونه وجهی برای دریافت زمین پرداخت نکرده است.
 
زمین مورداشاره در منطقه 2 تهران و محله موسوم به طاهباز بوده که ارزش فعلی با محاسبه کمترین قیمت زمین‌های منطقه، رقمی میلیاردی خواهد شد.
 
 
این واگذاری البته با پشتیبانی بنیاد مسکن و ارسال نامه‌ای به شهرداری منطقه‌ای که زمین در آن واقع‌شده جهت تسهیل ارائه مجوز ساخت، ادامه پیداکرده و فریدون با دریافت زمین رایگان در بهترین نقطه شهر توانسته اقدام به خانه‌سازی کند.
 
با توجه به اینکه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در آن دوران ذیل حساب 100 حضرت امام و در جهت ایجاد مسکن برای محرومین ایجادشده بود، مشخص نیست که با چه معیاری حسین فریدون برادر حسن روحانی را به‌عنوان فرد نیازمند تشخیص داده است؛ این در حالی است که در همان دوران (سال 58) بسیاری از ملت ایران با مشکلات عدیده‌ای ازجمله در  حوزه مسکن مواجه بودند.
 
بر اساس مطلب قیدشده در این سند حسین فریدون از دید هیئت واگذاری زمین بنیاد مسکن «واجد شرایط واگذاری تشخیص داده‌شده است» و مشخص نیست این واجد شرایط بودن با چه معیاری تشخیص داده‌شده است.
 
با این سند مشخص می‌شود که کدام جریان از افشای اموال خود و خانواده‌اش هراس داشته و چه کسانی در طول سالیان گذشته اموال عمومی را با رانت خانواده‌شان به دست آورده‌اند.

 
کاهش سرمایه گذاری خارجی در دولت روحانی + نمودار
ساعت ۱٠:۱۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

سیدابراهیم رئیسی: آقای روحانی؛ سرمایه گذاری خارجی در دولت شما کمتر شده است و باز هم وعده به آینده میدهید/ اسناد کاهش سرمایه گذاری خارجی را در اینجا ببینید

دولت که در توجیه کارنامه ناکارآمد اقتصادی خود درمانده است، دست به آمارسازی زده است بی آنکه بداند آمارهای رسمی دولتی و جهانی خیلی زود دستان خالی آنها را نشان میدهد.
گروه اقتصادی - رجانیوز، درحالی در سومین مناظره تلویزیونی روحانی اعلام کرد که رشد سرمایه گذاری در دولت وی بالاتر رفته است که آمارهای رسمی خلاف این موضوع را نشان میدهد.
 
رئیسی در انتقاد از نمایندگان وضع موجود گفته بود: «چهار سال کشور را به ناحق و ناروا معطل گذاشتید. آینده را حواله ندهید.آقای روحانی اشاره می‌کنند که در دولت بعد فلان کار را می‌کنیم، چرا در همین دولت این کار را نکردید؟ شما یکی از گلابی‌هایی که باید از برجام می‌چیدید سرمایه‌گذاری خارجی بود. سرمایه خارجی شما چقدر است؟سال ۹۵ کل سرمایه خارجی که جذب شده ۵۰۰ میلیون دلار بوده.آماری که ما داریم آن است که صادرات غیر نفتی ۱۰ درصد کاهش داشته است. آمارسازی که می‌کنید کار درستی نیست.»
 
به گزارش رجانیوز، جهانگیری در شرایطی در مناظره امروز اعلام کرد که سرمایه گذاری خارجی 5 میلیارد دلاری سال گذشته ثبت شده که فریال مستوفی رئیس کمیسیون سرمایه گذاری خارجی اتاق بازرگانی در این خصوص گفته: براساس آمار بیان می‌شود که ۱۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون دلار جذب سرمایه‌گذاری در سال ۹۵ صورت گرفته است، اما واقعیت این است که از این رقم فقط یک و نیم میلیارد دلار عملیاتی شده است. 
 
طبق آمار رسمی وزارت اقتصاد، نه تنها میزان سرمایه خارج شده از کشور، افزایش یافته بلکه جذب سرمایه گذاری خارجی نیز کاهش چشم گیری داشته است.
 
 
 
وضعیت ایران در جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی (FDI) بر اساس داده های آنکتاد نیز قابل توجه است.
 
 

 
کنایه ورامینی ها به روحانی پی از مناظره سوم
ساعت ۱٠:۱٦ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:


 
یک مورد از مفاسد برادر روحانی به روایت رئیس سازمان بازرسی
ساعت ۱٠:٠٦ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:


 
اینهمه افشاگری!
ساعت ٧:٢٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

سایتهای اصولگرا پر شده از افشای اسنادو مدارکی که بیانگر غیرقابل اعتماد بودن روحانی و جهانگیری در حوزه های مختلف است.

اسناد مذکور نشان می دهد دولت فعلی نه تنها در حوزه اقتصادی عملکردی برابر با انچه که مردممی فهمند و اسناد نشان می دهد ندارد، بلکه ریشه ی عمده این ناکارآمدیها نه مسائل برجای مانده از دولت قبل و نه مشکلات جهانی و بین المللی که بیشتر رویکرد و سبک و سیاق دولت جاری و مدیران آن است.

در حوزه سیاسی و رسانه ای، دولت نشان داده مطلقا رویکرد حامی آزادی بیان ندارد. ادعای روحانی در مورد مخالفت دولت با بستن دهان رسانه ها، مدتها پیش صدای رئیس قوه قضائیه را درآورد و آقای آملی لاریجانی اعلام کرد دولت بارها درخواست برخورد با رسانه های مخالف خود را به دستگاه قضایی رسانده است.

در حوزه آزادیهای نامقبول و نامشروع برای زنان، با وجود عملیات روانی و برخی اقدامات، برخلاف ادعای دولت که خود را حامی سبک خاصی از آزادیها می داند که مورد تایید متدینین و شرع مقدس و قانون کشور نیست، اما خود آقای روحانی میدان دار اجرای قوانین شریعت در حوزه حجاب بوده است که لااقل نوعی چرخش و استحاله دینی و ارزشی را نشان می دهد.

در حوزه برخورد با جریانات و گروههای سیاسی مخالف، آقای روحانی در خط مقدم برخوردبا جریانات سیاسی مخالف قرار داشته و سوابق زیادی در این زمینه دارد و در این زمینه هیچ تغییری نکرده است.

در زمینه اشتغال به امور امنیتی و آنچه که آقای روحانی از آن به تخصص در زندان و اعدام یادمی کند، آقای روحانی امنیتی ترین کابینه را به میدان آورده است.هرچند این دولت، خط قرمزهای امنیت ملی را بارها شکسته و حتی در تبلیغات رسانه ای نیز حرمت منافع ملی در حوزه امنیت را پاس نداشته است.

و نهایتا در حوزه رفتار سیاسی شایسته، آقای روحانی هم نتوانست وجهه اخلاقی از خود در دید عموم طراحی کند و در مناظره اول تا سوم، از خود چهره ای کم طاقت، پرخاشگر و عصبی نشان داد، تا جاییکه در مناظره اول لابلای سخنان منتقد خود پرید، در مناظره دوم اتهامات عجیبی را به آنان نثار کرد و در مناظره سوم نیز رسما عصبانی شده و تمام قدرت خود را درتخریب آنان بکارگرفت.

بی اعتقادی روحانی به ثبات قدم در وعده ها، مهمترین چیزی است که امروز مردم را می آرزد. گفتگوهای مردم با تمام رسانه ها بویژه صداوسیما نشان می دهد آنها از وعده های بی محتوا و پشتوانه آزرده اند. براستی چه کسی وعده 100 روزه تحول اقتصادی و وعده ی شغل چهارمیلیونی و بسیاری وعده های دیگر را انکار کرده که مردم چنین از وعده های بی پشتوانه در هر تریبون و فرصتی گلایه می کنند؟

بدنیست دولت کمی فکر کند.

امتداد چنین رفتاری برای چهارسال دیگر، بحران بی اعتمادی ملی پس از انتهای چهارسال دوم را رقم خواهد زد. دولتی که اهمیتی برای اعتبار وعده هایش قائل نیست و آنها را به شکل یکبار مصرف و انتخاباتی رونمایی می کند، خطری برای امنیت ملی و اعتبار حاکمیت در ذهن مردم محسوب می گردد.

اگر آنچه که قالیباف و رئیسی گفتند، فریب مردم و پخش پول است، چرا دولت در چندروز مانده به انتخابات دقیقا همه این اعمال را شروع کرده و چرا در پاسخ به سایر کاندیداها، از غیرممکن بودن تحقق آنها دم می زند و می گویند که منابع این امور نامشخص بوده و امکان تحقق آنها زیر صفر است؟

کمی فکر خوب است.


 
زوریخر سایتونگ: رئیسی به یک نامزد پرطرفدار تبدیل شده است
ساعت ٧:٠۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

«سیدابراهیم رئیسی یک نامزد تندروی معمولی در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران نیست. او ظرف چند ماه تبدیل به یک نامزد پرطرفدار شده است».

روزنامه آلمانی زوریخر سایتونگ در گزارشی مبسوط به انتخابات ریاست‌جمهوری ایران پرداخت و نوشت: یک تندروی منصف به نام سیدابراهیم رئیسی نامزد انتخابات ایران شده است. او در آخر ماه آوریل با آغاز مبارزه انتخاباتی

خود در جمع بانوانی که فریادزنان عکس او را در دست داشته و پرچم ایران را تکان می‌دادند همانند یک تندروی معمولی به نظر نمی‌آمد. او در سمت قبلی خود به عنوان مقام قضایی و حقوقی، خود را شخصی سرسخت نشان داده است.

http://sofiaglobe.com/wp-content/uploads/2016/10/NZZ-1-604x272.jpg

این گزارش می‌افزاید: سیدابراهیم رئیسی در آغاز سال گذشته چندان شناخته شده نبود اما امروزه به عنوان یک کاندیدای تقریبا پرطرفدار محسوب می‌شود.

روزنامه آلمانی با اشاره به سوابق مدیریتی رئیسی می‌نویسد: آیت‌الله خمینی او را مأمور کرد تا مشکلات استان‌ها را حل کند و همین باعث ارتقای جایگاه رئیسی شد. او مدتی دادستان کل کشور شد و معاون اول قوه قضائیه بود. او با انتصاب به سرپرستی آستان‌قدس ‌رضوی در سال 2016 بار دیگر در کانون توجه قرار گرفت.

رئیسی در یکی از گردهمایی‌های انتخاباتی خود در آخر ماه آوریل اعلام کرد که امروزه 30 درصد از جوانان ما بیکار هستند و می‌گویند نرخ بیکاری 12 درصد است؛ آیا ما باید صبر کنیم تا بیگانگان مشکلات ما را حل کنند؟ این سؤال رئیسی بود و در ادامه، قول یک مدیریت انقلابی را داد.

روزنامه آلمانی می‌افزاید: روحانی نتوانست رشد و رونق اقتصادی را که وعده داده بود محقق کند بسیاری از شرکت‌های غربی هنوز هم از سرمایه‌گذاری در ایران گریزان هستند و با انتصاب دونالد ترامپ که خود منتقد ایران است موازنه با آمریکا دورتر از حد تصور است.

اغلب ایرانیان بهبودی در زندگی روزمره خود نمی‌بینند.

روزنامه آلمانی این را هم نوشته که «جمیله علم‌الهدی همسر رئیسی که استاد دانشگاه در رشته روانشناسی و علوم تربیتی است، می‌گوید وی حاضر نیست اصول اخلاقی را زیر پا بگذارد و لگدمال کند».


 
سند ملک نجومی حسن روحانی در شهرک غرب
ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

حسن روحانی در حالی نسبت به فساد در دولت گذشته انتقادهای شدیدی را وارد کرده است که خود او از رانتهای بزرگی بهره مند شده است.

محمد باقر قالیباف نیز در مناظره تلویزیونی امروز به  موضوع  دریافت سند زمین از سوی حسن روحانی در شهرک غرب  تهران با قیمتی بسیار نازل اشاره کرده است.

در این سند آقای روحانی در سال 68 زمینی را در شهرک غرب تهران به مساحت 790 مترمربع در قبال مبلغ فقط 2 میلیون و 320 هزار تومان یعنی کمی بیش از متری 3000 تومان تحویل می گیرند آن هم به صورت نقد و اقساطی  دوازده ماهه. ارزش واقعی ملک در آن زمان بیش از 70 برابر  مبلغ خریداری شده می باشد. زمینی با مساحت حدود 800 متر در شهرک غرب تهران امروز  نزدیک به 20 میلیارد تومان می ارزد.


 
توئیتهای پـس از مناظره سوم
ساعت ٦:٥٥ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:


 
توئیتهای قبل از مناظره سوم، گودبای پارتی جهانگیری
ساعت ٦:٥۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:


 
بی بی سی : وضع خوب نیست
ساعت ٦:٤۸ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

مناظره سوم که به نظر بسیاری از کارشناسان حکم فینال ر ا دارد و در حوزه اقتصادی که چالش مهم مردم و نامزدهاست واکنش بسیاری از کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته است.


 
ستاد روحانی به هواداران : اغتشاش نکنیم!
ساعت ٦:٤٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

https://rouhani96.ir/file/2017/05/2353050.jpgمحمد شریعتمداری رئیس ستاد روحانی به رفقا: اغتشاش نکنیم تا گیر نیفتیم !

رؤسای محترم ستادهای انتخاباتی دکتر حسن روحانی دررسراسر کشور و رؤسای ستادها و کانون های وابسته

سلام و درود بر شما

...

ضروری دانستم نکته ای را بعرض برسانم :

چون ممکن است اشخاص معلوم الحالی به طرفداری یا علیه برخی از کاندیداهای محترم انتخابات ، بعد از مناظره امروز ظهر یا در طول دوره تبلیغات،  تحرکات غیر ارام واغتشاش امیزی از خود بروز دهند و به خیال خام خودشان،  خوراک تبلیغاتی برای دشمنان درست کنند. بر همه ماست که بعنوان اعضاء ستاد انتخاباتی دکتر روحانی کاندیدای محترممان که در عین حال رییس جمهور مستقر هستند، همگان را ضمن حفظ شور و نشاط انتخاباتی و تبلیغ قانونی و آگاهی بخشی  که لازمه مشارکت گسترده مردم شریف در انتخابات است، به حفظ ارامش ومتانت دعوت و از هر اقدام تحریک امیزی بپرهیزیم و حتی در مقابل نا ارامی ، ارامبخشی و در مقابل بی اخلاق، اخلاقمداری وصبوری را محور رفتار انقلابی خود قرار دهیم، تا هیچ فرصتی برای سوء استفاده در اختیار مغرضان قرار ندهیم .

بعون الله وفضله
محمدشریعتمداری


 
وضع مردم که خیلی خوب است، 4 سال دیگر عالی می شود!
ساعت ٦:٢٠ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

نامزدهای دولت در آخرین مناظره با موضوع اقتصاد، وضعیت فعلی معیشت مردم را خیلی خوب ارزیابی کردند و وعده دادند در دولت آینده مردم لذت کارخانه‌دار شدن را خواهند چشید!


سرویس سیاسی-

آخرین مناظره 6 نامزد انتخابات ریاست جمهوری روز گذشته برگزار شد. مناظره‌ای که محور اصلی آن مانند دو مناظره گذشته مسائل اقتصادی بود. اگر از تهمت‌ها و بی‌اخلاقی‌ها و فرار به جلوهای نامزدهای دولتی در این مناظره بگذریم، خلاصه سخنان آنان در این مناظره در این دو جمله خلاصه می‌شود؛ به برکت اقدامات دولت یازدهم وضعیت معیشتی مردم خیلی خوب است و مردم باید به این دولت یکبار دیگر رای دهند تا این وضعیت عالی شود!
ما برنامه داریم 10 کالای اصلی که سهم عمده در قاچاق دارند را با آن مقابله کنیم، در دو سال گذشته تراز صادرات کالا نسبت به واردات بیشتر است، قیمت ارز را مناسب نگاه داشتیم، نظام بانکی در سال گذشته در راه‌اندازی تولید سهم مهمی داشت، ما منابع را به سمت تولید بردیم، ما اقتصاد کشور را راه انداختیم و ماشین اقتصاد کشور راه افتاده، از اول امسال طوری عمل کردیم که هیچ ایرانی نخواهد بود که برای تامین نیازهای خود مشکل داشته باشد، ما از تحریم‌ها عبور کردیم، دولت افتخارش این است که بازار صادرات را با برجام باز کرد، در سال 95 نیز به 24 هزار واحد تولیدی تسهیلات پرداخت شد که این تسهیلات باعث شد که این بنگاه‌های کوچک و متوسط که برخی از آنها تعطیل شده بود و یا بخشی از آنها از نصف توان بهره‌مند بودند امروز بطور کامل فعال شوند، ملت ایران ما با یکدیگر عهد بستیم که از رکود خارج شده و به رشد اقتصادی برسیم که رسیدیم و این مسیر را ادامه خواهیم داد و...

اینها بخشی از ادعاهای نامزدهای دولتی در مناظره دیروز بود که نسبت چندانی با واقعیت و جیب مردم (به عنوان ملاک اعلامی آقای روحانی) ندارد و در عین حال برای 4 سال بعد و عالی شدن این وضع نیز وعده داده شد؛ ملت ایران ما برنامه‌های وسیع برای توسعه کشور پیش‌بینی کردیم و سهام عدالت را واقعی خواهیم کرد، اطمینان می‌دهم 50 میلیون نفر از مردم ایران در کارخانه‌ها سهامدار می‌شوند و سه سال روی این طرح کار شده است که سهام عدالت طوری ساماندهی شود که مردم لذت کارخانه‌دار بودن را بچشند، از شهریور 96 هر فرد تحت پوشش کمیته امداد مالک 10 میلیون تومان در کارخانه‌های خوب کشور خواهد بود، در برنامه دولت دوازدهم هم به تفسیر آورده‌ایم که از این 20 میلیارد درآمدی که خواهیم داشت 15 میلیارد آن را برای توسعه و سرمایه‌گذاری با همکاری بانک‌ها، خواهیم گذاشت و 3 تا 5 میلیارد هم برای حمایت از محرومین و قشرهای آسیب‌پذیر می‌گذاریم، افرادی که در کشور ناتوان از کار هستند باید غذا، مسکن و ضروریاتشان را تأمین کنیم و افرادی که اشتغال ندارند باید برایشان شغل درست کنیم و افرادی که شغل دارند اما حقوقشان کم است باید حقوقشان را اضافه کنیم و...

گزارش آخرین مناظره
سومین مناظره زنده نامزدهای دوازدهمین دوره ریاست جمهوری با تلاوت آیاتی از قرآن مجید آغاز شد.  موضوع این مناظره اقتصادی بود. مجری سوالات را در جام شیشه‌ای قرار داد و سپس از میان گوی برداشت و شماره 5 را نشان داد که مربوط به اسحاق جهانگیری بود. سوالی که از وی پرسیده شد این بود: «برنامه شما برای مقابله موثر با قاچاق کالا و کاهش و مدیریت واردات در راستای اقتصاد مقاومتی چیست؟»

تخریب دیگر نامزدها از اولین دقایق مناظره
جهانگیری در پاسخ  گفت: «حتما یکی از مهم‌ترین سیاست‌هایی که در اقتصاد مقاومتی به آن توجه شده است موضوع راه‌اندازی تولید داخلی است. تولید داخلی از دو سه جهت آسیب می‌بیند یکی از مهم‌ترین آن قاچاق کالا است، قاچاق کالا همواره توسط کسانی انجام می‌شود که می‌خواهند با این روش به تولید کشور آسیب بزنند از رانت‌ها استفاده کنند و یک فرصتی است که رانت‌جویان سعی می‌کنند.»
نوبت به محمدباقر قالیباف رسید که در نقد سخنان جهانگیری گفت: «وقتی در یک دولتی بعضی از اعضای دولت و مدیرانش پایه‌گذار حقوق‌های نجومی می‌شوند مثل خود جنابعالی که در دوره وزارت پاداش‌های چند میلیاردی هم تصویب می‌کنید. برای خودتان و هم به همکارن‌تان می‌دهید. از اینها چگونه توقع دارید که پیشگیری کنند از قاچاق؟ در همین هفته گذشته وزیری که کار فرهنگ دارد واردات غیرقانونی انجام می‌دهد شما می‌توانید پیشگیری کنید از قاچاق؟ وظیفه شماست که اول پیشگیری کنید.»

در این 4سال خواب بودید؟!

سپس میرسلیم در نقد سخنان جهانگیری گفت: «بفرمایید در اوایل سال جاری مسئولان گمرکی شما می‌فهمند که وسایلی وجود دارد که می‌توان توسط آنها فهمید که قاچاق صورت می‌گیرد این 4 سال خواب بودند الان متوجه شدید؟ این چه جور دقت نظری است که شما دارید؟ 4 سال است که قاچاق وارد مملکت می‌شود آثار وحشتناک دارد حالا می‌گویید که دیگران برنامه بدهند. شما برای رد‌گیری مالی چه راه حلی ارائه می‌دهید چطور می‌توانید قاچاق را پیشگیری کنید؟»

نام آقای میرسلیم به عنوان دومین نامزد از گوی شیشه‌ای درآمد. در پاسخ به سوالی در مورد توسعه صادرات و جلوگیری از خا‌م‌فروشی گفت: «در مجموع باید صادرات مورد تشویق قرار بگیرد و به گونه‌ای باشد که بتوانیم جبران برخی از مشکلاتی که باعث گران شدن تولید شود می‌شود. از موارد بسیار مهمی که باید دقت کرد این است که دولت باید تشویق کنند کیفیت کالا و رقابت‌پذیری آنها. باید تولیدکنندگان را تشویق کنیم به تحقیقات در زمینه ارتقاء کیفیت و کالاهایی که بتواند بازار جهان را تسخیر کند.»

برای پوشاندن حقوق‌های نجومی
قالیباف در فرصتی که به وی اختصاص داشت گفت: « نکاتی را جهانگیری گفتند در این موضوع که دروغ آشکار است. این حتما باید رسیدگی شود گفتند که 2200 میلیارد دلار دزدی در املاک نجومی صورت گرفته باید ثبات شود و این حق برای من است. شما بدانید در املاکی که گفته شد بنده خودم نامه نوشتم به دادستان کل رسیدگی کرد و اعلام کرد که جرم و تخلف سازمان یافته‌ای نبوده است.»

وی در ادامه گفت: «ولی چون این فساد حقوق نجومی شما در آمده بود مشاور آقای روحانی آقای نجفی جلسه گذاشت به گفته دادستان تهران در آن جلسه گفتند معادل‌سازی کنند املاک نجومی کار سیاسی بکنیم که جلوی خرابکاری و کثافت‌کاری حقوق‌های نجومی گرفته شود. این همان روحیه‌ای است که 4 درصدی‌های آن خیلی پر رو  هستند اگر بانکی تخلف کرده، برخورد کنید شما در دولت از جمله بانک گردشگری برادر خودتان.»
وی در ادامه گفت: «چون شما گفتید از من هر کسی هر چیزی دارد من می‌گویم این اخلاق شماست مثل آقای روحانی راست راست نگاه می‌کنید و دروغ می‌گویید. آقای جهانگیری املاک نجومی را خود شما بردید وقتی وزیر بودید همین زمینی که الان در ونک در منطقه 3 آمدید 350 متر زمین گرفتید متری 140 هزار تومان. ما املاک نجومی دادیم؟»

دولت یازدهم و معضلی به نام فرافکنی
نفر چهارم حسن روحانی بود. سوالی که از گوی شیشه‌ای برای وی درآمد این بود: «مهمترین مشکل نظام بانکی از نظر شما چیست و چه برنامه‌ای برای تسهیل ارائه وام‌های هدفمند به تولید، خدمات مسکن، ازدواج جوانان و سایر موارد ضروری دارید؟»
روحانی در پاسخ به این سوال گفت: «یکی از ارکان بزرگ برای اقتصاد امروز و فردای ما بانک‌ها هستند ما اساسا در بودجه عمرانی تصمیم ما بر این است که بودجه عمرانی را با همکاری بانک‌ها و تقویت بانک‌ها بتوانیم افزایش بدهیم و با همکاری هم بتوانیم طرح‌های عمرانی انجام بدهیم.»

گلابی‌های برجام
سپس سید ابراهیم رئیسی در فرصت نقد سخنان حسن روحانی گفت: «من در مصاحبه قبل اعلام کردم یک بار برای همیشه یک مناظره‌ای را تلویزیون بگذارد بین روحانی و دولت قبل. هر چه سوال می‌گویند در پاسخ گفته می‌شود دولت قبل. آقایان جهانگیری و روحانی مرتب می‌گویند دولت قبل. شما یکی از گلابی‌هایی که از برجام باید می‌چیدی سرمایه خارجی بود‌، سال 95 کل سرمایه خارجی که جذب شده 500 میلیون  دلار بوده است این وضعی که شما در خصوص جذب سرمایه‌گذاری بار آوردید.»
دولتمردانِ شریک در امور خلاف
آنگاه میرسلیم گفت: «آقای روحانی هم اشاره کردند که نظام بانکی از نقاط ضعف دولت است. اختلاس‌هایی که صورت می‌گیرد و بانک‌ها را گرفتار کرده است و کسانی که بدهکاران بانکی است چگونه برخورد می‌کنید؟ برخی از دولتمردان شما شریک این موضوع هستند. بانکداری شما الان بانکداری رباخواری است. مراجع هم می‌گویند شما گوش نمی‌دهید روز به روز بدتر شده است.»
قرعه‌کشی برای چهارمین نامزد انجام گرفت و نام هاشمی طبا بیرون آمد. وی که در این مناظره‌ها در نقش حامی دولت ظاهر شده بود در پاسخ به سوالی در زمینه اشتغال پایدار گفت: «ایران، نفت، گاز، آب، خاک جنگل، هوا، رودخانه خودش را در اختیار ما گذاشت و ما آن را تخریب کردیم.  بنابراین اولین تلاش برای این مسئله احیا و مدرنیزاسیون کشاورزی در جهت اصلاح سرزمینی ایران است.»
سفره مردم کوچک شده است

طبق قرعه نفر پنجم سیدابراهیم رئیسی بود. طبق قرعه سوالی که به او اختصاص یافت این بود: «برنامه شما برای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها چیست؟» که وی در پاسخ گفت: «سفره مردم کوچک شده است از مردم باید پرسید آیا آن اقلامی که برای این سفره تامین می‌کردید برنج، کره، گوشت آیا تامین می‌شود، دو برابر نشده است؟ ما قیمت‌ها را گرفتیم از 133 درصد قیمت‌ها افزایش یافته است. باید فکری کرد برای این خانواده‌ها. قانون هدفمندی یارانه‌ها یک پکیج بسته‌ای است باید اجرا شود کامل. هم در بخش توانمندی هم برای فقرا. انشاءالله مردم در برنامه ما ملاحظه می‌کنند و برنامه اعلام شده است و براساس منابعی است که کاملا پیش‌بینی کردیم هم برای یارانه و هم برای شغل.»

ای کاش همواره در آستانه انتخابات بودیم!
سیدابراهیم رئیسی در جمع‌بندی پایانی خودش گفت: «آنچه ما گفتیم این است که آیا زندگی فقرا برای دولت مهم است یا خیر؟ چرا یارانه محرومان را سه برابر کردید در روزهای انتخابات؟ اگر نیاز بود چرا کار تبلیغاتی کردید؟ می‌گوییم چرا 4 سال به زندگی فقرا بی‌توجه کردید؟ این کارها کار تبلیغات انتخاباتی است نباید این کار صورت گیرد.»
وی در ادامه گفت: «ما باید با مردم با صداقت حرف بزنیم. ما به روحانی می‌گوییم با صداقت عملکرد 4 ساله دولتت را پاسخگو باش. من به عنوان نماینده کارگر، کشاورز، زنان بی‌سرپرست بسیاری از خانواده‌هایی که حرف دارند و تریبون ندارند، اقشاری که حرفشان شنیده نمی‌شود من با آقای روحانی حرف دارم. 4 سال وقت داشتند به این روز انداختند کشور را. شما یارانه‌ها را گرفتید قانون یارانه‌ها مشخص است.»

نفر ششم یعنی نفر آخر محمدباقر قالیباف بود که این سوال از وی پرسیده شد: «مهم‌ترین اولویت‌های شما برای افزایش رشد اقتصادی کشور به منظور دستیابی به اهداف سند 1404 چیست؟». وی در پاسخ به این سوال گفت: «اشتغال و بیکاری به هرحال 3 و نیم میلیون براساس آمار وجود دارد. تعطیلی کارگاه‌ها به خاطر بحث‌هایی که گفته شد. در چنین شرایطی که بحران اقتصادی وجود دارد وظیفه همه دولت‌هاست در دنیا اینگونه است به کمک مردم می‌آیند. دولت آقای روحانی نتوانسته است در این زمینه موفق باشد و به کمک مردم بیاید. الان گفتند که سایتی بزنیم برای محرومین و آنهایی که دنبال کار هستند. حالا بگذریم که سایت ما را بستند و سایت خودشان را راه انداختند. مالیات را عادلانه کنیم حمایت از اقشار را باید انجام بدهیم.»
عکس یادگاری با خودروی ایرانی

واردات خودروی ژاپنی
میرسلیم در نقد سخنان قالیباف گفت: «شما اقتصاد مقاومتی را ببینید هسته‌های دانش‌بنیان خودروی برقی را بردیم آقای روحانی سوار شده و انگار نه انگار خودرو را از ژاپن وارد می‌کنند. دولت اصلا نفهمید چه کار کند با اقتصاد مقاومتی و اصل 44. این فساد اداری تا اصلاح نشود به جایی نمی‌رسید عدم شفافیت اجرا نشود به جایی نمی‌رسیم، دولت الکترونیک ادعا می‌کنند این موضوع اصلا شفافیت ندارد.»
جهانگیری در نقد سخنان قالیباف گفت: «رشد اقتصادی یکی از مهمترین هدف‌ها است. اگر ما کیک اقتصادی کشور را بزرگ کنیم مردم بیشتری دور آن می‌توانند بنشینند. یکی از سیاست‌ها، سیاست خارجی است کاندیداهای موجود آیا در دیپلماسی وارد هستند؟ گفتگوی خارجی کرده‌اند؟ اطرافیان شما طرفدار دیپلماسی هستند؟ یا دنبال تنش‌زایی هستند.»

واقعا از رکود عبور کردیم؟!
رئیسی در نقد سخنان قالیباف گفت: «دولت می‌گوید از رکود عبور کردیم، اما رکود در کشور ما رکورد زده است. روحانی می‌گوید که ما از رکود عبور کردیم این وضع بیکاری و اشتغال است آیا از رکود عبور کردیم؟ ما با دیپلماسی عزتمندانه می‌توانیم مسائل را حل کنیم. اول با کشورهای همسایه بسیاری از امور می‌تواند حل شود. بحث فقرا را که مطرح کردم آقای روحانی هم گفتند که باید به فقرا توجه کرد و باید 3 برابر یارانه به آنها داد چرا تا الان توجه نکردید؟»


بخش‌های مهم مناظره در بخش دوم و سوم
هاشمی‌طبا نیز که در شمار حامیان دولت بود در بخش دوم گفت: «من چون با اعلام دارایی‌های نامزدها مخالفت کردم و هیچ قانونی هم در این زمینه وجود ندارد چون ملاک اصلا پول داشتن یا نداشتن نیست چه بسا ممکن است کسی فقیر باشد اما کیسه بدوزد!»

قالیباف در بخش دوم گفت: «من ابتدا اجازه می‌خواهم چون جلسه قبل به مردم قول دادم و معتقد بودم شفاف‌سازی مهمترین موضوع برای رشد اقتصادی است. گفتم که خوب است که ما همه نامزدها اموال خودمان را براساس قانون به اطلاع مردم برسانیم. به مردم اعلام می‌کنم که من کل دارایی خودم و بستگانم را در کانال تلگرامی‌ام گذاشته‌ام و معلوم است که دارایی من کجاست که اگر این اتفاق بیفتد می‌تواند موثر و جدی باشد.»

تنها قالیباف و رئیسی لیست اموالشان را منتشر کردند
سید ابراهیم رئیسی در بخش دوم مناظره در مورد فساد اقتصادی و رانت گفت: «اینکه اعلام می‌شود آقای روحانی نزدیک‌ترین فرد شما دارد فساد می‌کند، نه تنها بر‌خورد نمی‌کنید مقاومت می‌کنید. اگر می‌خواهیم نظام اداری ما اصلاح شود می‌توانیم، در دولت کار و کرامت مصمم هستیم در هیچ کجای اداری کشور نخواهیم فساد رخنه کند. عزم و اراده جدی برای اینکه اگر کسی فاسد است باید آن را بیرون کنیم. ما مشکلی داریم این است که مردم دغدغه‌‌مند هستند در خصوص فساد اداری. این مسئله قابل حل است با عزم و اراده راسخ در کشور.»

قالیباف در بخش سوم مناظره اظهار داشت: آقای روحانی می‌فرمایید هر کسی هست باید برخورد کنید، خب اولین برخورد را خودتان انجام بدهید. شما مطلع هستید که بستگان شما در کنار شما امروز دارند چه می‌کنند. در حوزه‌های مالی و بانکی. چرا برخورد نمی‌کنید؟ چون خودتان هم از این رانت استفاده می‌کنید وقتی استفاده می‌کنید، نمی‌توانید برخورد کنید. وقتی 800 متر زمین می‌گیرید به 2/5 میلیون تومان در سال 70 حتما شجاعت برخورد را ندارید، این درد کشور است.

دولت یازدهم سدی در برابر مبارزه با فساد!
وی افزود: آقای جهانگیری به مردم بگویید که 385 متر در دهه 80 به متر 140 هزار تومان در ونک از بیت‌المال گرفتید بعد به ما می‌گویید املاک نجومی؟

حجت‌الاسلام والمسلمین رئیسی نیز خطاب به روحانی اظهار داشت: آقای معاون اول قوه قضائیه و آقای دادستان آمدند دفتر شما صحبت کردند، اگر شما مساعدت می‌کردید، اسناد و مدارک کامل هم به شما دادند که نزدیک‌ترین افراد شما دچار مشکلات میلیونی هستند. من جای شما بودم مساعدت می‌کردم قانون برخورد کند. یا اینکه نباید انجام بشود بعدا انجام شود یا تشکیک کردن در این مسائل این با روحیه کسی که رئیس دولت است، سازگار نیست.


 
از واردات بیش از ۲۶۰۰ تن غذای سگ و گربه در سال ۹۵
ساعت ٦:۱۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۳ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

در حالیکه میوه باغداران ایرانی به دریا ریخته می شود، دولت مجوز واردات 100 هزارتن مرکبات را صادر کرد.