الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

کدام دیوانه؟ کدام جنگ؟
ساعت ۱:٤٢ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۳ بهمن ۱۳٩٥   کلمات کلیدی:

امیر زاهد در رجانیوز نوشت :

این روزها اگر صفحات روزنامه را ورق بزنید و یا سایتهای خبری را بالا و پایین کنید و هر از چند گاهی در فضای مجازی سری به وبلاگها و یا کانالهای متنوع بزنید پسوند دیوانه، تندرو و افراطی را به کرار در کنار نام دونالد ترامپ رییس جمهور ایالات  متحده مشاهده خواهید کرد. فرقی هم ندارد چه مدعیان اصلاحات و داعیه داران دولت اعتدال باشند و چه مدعیان اصولگرایی و جریان انقلابی! گویی آسمان پاره شده و دیوانه ای به زمین هبوط کرده که هر اقدامی ممکن است از او سر بزند!
 
 اینکه مدعیان اصلاحات و داعیه داران دولت اعتدال ترامپ را فردی افراطی، تندرو و دیوانه خطاب کنند کاملا روشن است چرا که می خواهند این توهم را به مردم القاء کنند که در مقابل ترامپ دیوانه نباید دست به اقدامات به اصطلاح افراطی زد و در حقیقت نسخه رییس جمهوری از جنس اعتدال را در برابر دیوانه ای چون ترامپ برای مردم می پیچند! گواه بر این مدعا توییت های سلسله وار سلبریتی ها میباشد که یکی او را تندرو خطاب می کند و دیگری هیتلر! روزنامه های زنجیره ای و پادوهای جریان غربگرا نیز با تیترها و مصاحبه هایشان دقیقا در صدد این هستند که ترامپ را به عنوان یک دیوانه جنگ طلب در بین مردم جا بیندازند! بر همین اساس است که عبدالله رمضان سخنگوی دولت اصلاحات میگوید:  «ما باید بدانیم که شرایط سختی پیش رو داریم چون یک فردی در دنیا روی کار امده که از جنگ بدش نمی آید»
 
 مسعود بهبنود کارشناس بی بی سی فارسی نیزدر آن سوی مرزها چنین توییت می کند: «به فرض که خطر ترامپ جدی باشد. چاره در تسلیم و عقب نشینی و گردن کج کردن نیست، چاره در مردم دوستی و مهار فرمان بریده ها و دهان دریدگان است.»
 
 و جلائی پور می نویسد: «در دوره این خودشیفته بدخیم باید خیلی مواظب کشورمان ایران باشیم.»
 
علی ای حال قصد دارند  تا در انتخابات آتی از این حجم ترامپ ستیزی بهره لازم را ببرند! و هم به سبب این ترامپ ستیزی تطهیر کنند چهره امریکای رویاهای خویش را، همان امریکای مودبی که امروز بواسطه ترامپ بر چهره اش خدشه ای وارد شده.! و اینان چون خود را شهروندان وجدانی ایالات متحده می دانند ناگزیرند تا احیاء کنند این رویای رو به زوال را ..! چنان که صادق زیبا کلام می گوید: "ترامپ مظهر لیبرال دمکراسی نیست!" 
 
 اما اینکه جریان انقلابی در تحلیل خود عناوینی چون دیوانه، افراطی و تندرو را در کنار نام ترامپ قرار دهد دقیقا در پازل مدعیان اصلاحات و حامیان دولت بازی کرده  و ناخوداگاه وجود این کلمات و بار معنایی ان این گزاره را در ذهن مخاطب که عموما نیز در سبد رای، آرای خاکستری را به خود اختصاص می دهند و تحلیل درستی از شرایط داخلی کشور و مناسبات جهانی ندارند، تقویت خواهد کرد که حالا که تمام جریانات کشور از منتهی الیه اصولگرایی تا اعتدال و اصلاحات همگی بر دیوانگی شخصیتی چون ترامپ متفق القولند، بس لابد باید برای مقابله با چنین دیوانه ای که هر اقدامی ممکن است از او سر بزند، ناگزیر به انتخاب رییس جمهوری هستند  که با سیاست "صبر و مدارا" مبتنی بر تنش زدایی به مقابله با پدیده ای چون ترامپ بپردازد. 
 
 علی ای حال تا انتخابات آتی از سوی جریان انقلابی باید این گزینه در ذهن مخاطب تقویت شود که ترامپ نه تنها دیوانه نیست و هیچ حرکت خلاف عقلی نشان نمی دهد، بلکه او نماد تام و تمام امریکای وحشی سرمایه دار است! او تافته جدا بافته از ماهیت استکباری امریکا نیست، او همان اوبامای بی رتوش است! اوبامایی که در کینه توزی و دشمنی با ایران اسلامی و قتل و عام مردم مظلوم منطقه از هیچ کوششی فروگذار نکرد و بدون شلیک حتی یک گلوله سندی را به ملت ایران تحمیل کرد که تا مدت ها گریبان ایران اسلامی را خواهد گرفت، انهم در ازای یک مشت وعده نسیه  که البته به هیچ کدام هم عمل نکرد!
 
 در دولت همین اوبامای میانه رو بود که داعش شکل گرفت و با حمایت دولت او بود که عربستان با مشارکت امارات متحده عربی به یمن حمله کرد و باز با همین حمایتها بود که نیروهای موسوم به "سپر جزیره" به منظور کمک به رژیم ال خلیفه در بحرین به سرکوب اعتراضات مسالمت امیز مردم پرداختند و ایضاء همین اوباما بود که با استفاده از اوضاع اقتصادی در صدد تغییر نظام های حاکم بر کشورهای امریکای لاتین به مانند ونزوئلا برامد.! اوباما همانی است که استفان لندمن نویسنده و تحلیلگر امریکایی، او را چنین وصف می کند: 
 
 "حمایت دولت اوباما از سرکوب وحشیانه مردم بحرین که در تظاهرات مسالمت امیز خواسته های خود را بیان کرده اند و نیز تلاش کاخ سفید برای ایجاد خشونت به منظور تحقق اهداف پلید خود از اوباما شخصیتی بدتر از بوش ساخت و در واقع او یک جنایتکار جنگی و دروغگوی بزرگ است." 
• حال با این توصیف اگر ترامپی که تازه از ورای برجهای تجاری خویش پا را به عرصه سیاست گذاشته یک دیوانه است! بنابراین اوباما به طریق اولی مصداق اتم و کامل یک دیوانه زنجیره ایست! ترامپ در حال عمل به وعده های خود است. وعده هایی که به جهت آن توانست آرای مردمی را در ایالات متحده به سوی خود سرازیر کند. ترامپ حاصل طبقه سرمایه داری است و در همان بستر به قدرت رسیده، بر خلاف نظر جریان غربگرا او یک حادثه نیست که رد بشود! ترامپ همان ذات امریکاست که همان افکار طبقه نخبگانی امریکا را اجرا می کند! او پدیده تازه ای نیست و همه روسای جمهور امریکا از ابتدای انقلاب تا به حال همین حرفها را گفته اند و همین رجزها را هم خوانده اند ولیکن هیچ غلطی هم نتوانسته اند بکنند!
 
 امروز دیگر نقاب امریکا فروافتاده! دست چدنی اش از دستکش مخملین بیرون زده! شاید در تاکتیک با اوباما اختلاف نظر داشته باشد ولیکن در دشمنی و کینه توزی بر علیه نظام اسلامی کمترین اختلاف نظری با یکدیگر ندارند! لذا القای این مطلب که او یک دیوانه افراطی است بازی در پازل جریان غربگرا و گرفتار شدن در تله رسانه ای انهاست و در این سناریو خود را متخصص مذاکره و صلح نشان می دهند و ترامپ دیوانه را رئیس جمهور جنگ! و این سبب خواهد شد تا افکار عمومی در موضعی تدافعی قرار گرفته و ناخوداگاه رئیس جمهوری را در انتخابات آتی انتخاب نمایند که با سیاست "صبر و مدارا" در مقابل پدیده ترامپ صف ارایی کند!
 
 سیاستی که قطعا به شکست خواهد انجامید و گواه بر این مدعا، که امیدست در حافظه تاریخی ملت نقش بسته باشد  همان سیاست فشل دوران اصلاحات می باشد که با طرح گفتگوی تمدن ها کشور را در محور شرارت قرار دادند! و البته همین سیاست فعلی دولت اعتدال نیز می باشد که با طرح تعامل مبتنی بر لبخند.! متاعی را عاید ملت نکردند بجز خسارت محض!
 
 لذا در مقابل سیاست مشت آهنین ترامپ که قبلا با پوششی زیباسازی می شد، و امروز کاملا عریان به اجرا در می آید، نه مذاکره و نه باج دادن و نه دل بستن به وعده های اروپا مبنی بر پایبندی به برجام و نه دیپلماسی کرنشی و اعتماد سازی با حراج منافع ملی و رویای تنش زدایی دیگر جواب نمی دهد...بلکه این دیپلماسی باید جای خود را به دیپلماسی هوشمند و هماهنگ مبتنی بر مقاومت بدهد! چرا که این مقاومت بود که امریکا و اروپا را مجاب کرد تا گزینه های جنگ را برای همیشه از روی میز برداشته و پای میز مذاکره بنشینند به طوریکه جان کری در نشست کنگره چنین اعتراف می کند: 
 
 "ما با تهدید و فشار بر ایران نه تنها نتوانستیم انها را تسلیم سازیم بلکه انان از یک سانتریفیوژ به 19 هزار رسیده اند و غنی سازی بیست درصد انجام داده اند و توان موشکی انها به هزاران کیلومتر رسیده است و اگر اکنون مذاکره نکنیم معلوم نیست فردا به کجا خواهند رسید." 
 
• علی ای حال در برهه کنونی و در برابر پدیده ای چون ترامپ که البته فرقی هم با اسلاف سابق تر از خودش در کاخ سفید ندارد و تهدیداتش نیز به فرموده حکیم انقلاب از جنس "لاف در غربت" می باشد.! بهترین راهبرد همان است که دکتر جلیلی دیپلمات انقلابی و کارکشته سابق مذاکرات هسته ای در برابر زیاده خواهی های استکبار گفت: 
 
"ﺍﮔﺮ ﺷﻤﺎ ﺑﺨﻮﺍﻫﯿﺪ ﻣﺎﻧﻊ ﺗﻨﺶ‌ﺯﺍﯾﯽ ﺑﺸﻮﯾﺪ، ﺑﺎﯾﺪ ﺷﻌﺎﺭ ﺗﻬﺪﯾﺪ‌ﺯﺩﺍﯾﯽ ﺑﺪﻫﯿﺪ ﻧﻪ ﺗﻨﺶ‌ﺯﺩﺍﯾﯽ. ﺑﺎﯾﺪ ﺑﮕﻮﯾﯿﺪ ﻧﻤﯽ ﮔﺬﺍﺭﻡ ﻣﻦ ﺭﺍ ﺗﻬﺪﯾﺪ ﮐﻨﯿﺪ ﺣﺎﻻ‌ ﺍﯾﻦ ﭼﻪ ﺑﺎ ﺗﻨﺶ ﺑﺎﺷﺪ ﻭ ﭼﻪ ﺑﺎ ﻏﯿﺮ ﺗﻨﺶ. ﺍﻟﺒﺘﻪ ﺑﺪﻭﻥ ﺗﻨﺶ ﺑﺎﺷﺪ ﺧﯿﻠﯽ ﺑﻬﺘﺮ ﺍﺳﺖ ﺍﻣﺎ ﺍﮔﺮ دشمن اﺣﺴﺎﺱ ﮐﻨﺪ ﻣﺎ ﺍﺯ ﺗﻨﺶ ﻓﺮﺍﺭﯼ ﻫﺴﺘﯿﻢ ﺍﺗﻔﺎﻗﺎً ﻫﻤﺎﻥ ﺭﺍ ﺍﻫﺮﻡ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﯽ‌ﺩﻫﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﮐﻪ ﺩﺍﺋﻢ ﺑﻪ ﻣﺎ ﻓﺸﺎﺭ ﺑﯿﺎﻭﺭﺩ. پس ﺍﮔﺮ ﺷﻌﺎﺭﻣﺎﻥ ﺗﻨﺶ ﺯﺩﺍﯾﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﺩﺭ ﻋﻤﻞ ﻫﻢ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺗﻬﺪﯾﺪﻣﺎﻥ ﻣﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﻫﻢ ﺩﭼﺎﺭ ﺗﻨﺶ ﺑﯿﺸﺘﺮ ﺑﺎ ﺩﺷﻤﻦ ﺧﻮﺍﻫﯿﻢ ﺷﺪ. »
________________________
پی نوشت :
* البته آقای توکلی و آقای محسن رضایی سوپرکارشناسهای بی بدیل وغیرقابل انتقاد این کشور که هرچقدر هم گافهای کلان ملی هم بدهند بازهم کارشناسند، مثل این جوان بی ریش و مو ژیگول فکر نمی کنند. خب حتما آنها راست می گویند ! رضایی که بعد از سوتی قبلی در مورد قریب الوقوع بودن جنگ با ایران توسط آمریکا، حالا می گوید ترامپ فردی نفوذ پذیر است که امکان دارد به سمت جنگ سوق داده شود و آقای توکلی هم که ، چه عرض کنم ، خودتان ببینید :

 
ریشه ی این فریادهای توخالی چیست؟
ساعت ٦:٤۳ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱٩ بهمن ۱۳٩٥   کلمات کلیدی:

http://scontent.cdninstagram.com/t51.2885-15/s480x480/e35/c0.67.590.590/13392710_107489219675338_740458390_n.jpg?ig_cache_key=MTI2NjQzMzQyMTYwOTE3MjcxOQ%3D%3D.2.c

چرا استراتژی سیاسی آمریکا خصوصا پیرامون انقلاب اسلامی، از استراتژی تزویر و دعوت به اعتماد متقابل!!! به سیاست ارعاب تغییر کرده است؟چرا امریکاییها اینقدر ما را این روزها از شلیک رولور خالی ای می ترسانند که خالی بودن خانه هایش را همه می بینند؟! آیا آنها دنبال هیپنوتیزم ما هستند تا آنچه می بینیم - خالی بودن خانه های اسلحه - را با آنچه می شنویم - عربده های پرسروصدا- عوض کنیم؟

برای درک این مسئله به دو نکته باید توجه کنیم . مسئله ی اول، برنامه آمریکا برای پیشروی است. یعنی آمریکا هرگز قصد نداشته و ندارد تا در هیچ ایستگاهی توقف کند. اصولا آمریکا امروز کاری با دیوار بی اعتمادی بین ایران و آمریکا ندارد تا بعضیها بگویند بین ایران و آمریکا دیوار بلند بی اعتمادی وجود دارد، تا آنها را به از بین برداشتن این دیوار بی اعتمادی میان ایران و آمریکا دعوت و جلب کند ! بلکه آمریکا در حال حاضر بخوبی می داند که ریشه ی اعتماد به آمریکا و هرگونه احتمال قابل گفتگو بودن آمریکا از دل و جان مردم ایران خصوصا در نتیجه ی برجام از بین رفته است .

آمریکاییها در پی آن هستند تا اولا با راه اندازی جریان ارعاب و عبور از گفتمان اعتماد، اولا: ادامه ی راه پیشروی خود در دل منافع ملی ایران را با چهارچوب جدید دنبال کنند، و ثانیا: خط هل دادن ایرانیها به سمت عناصری که بعدا بیایند و ایرانیها را به عبور از ارعاب و بازگشت به اعتماد مجدد، باز کنند.

بر این اساس، سیاست ارعاب، یک راهبرد فصلی است که فعلا در دستور کار است تا بتواند در فضای جدید و بقول غربیها با عوض کردن اسبها در وسط مسابقه، راه را مجددا پیگیری کند و ثانیا برنامه ای است تا جریان اعتماد مجدد به آمریکاییها را با فرمان CPR - شوک برقی- مجدد زنده کند ! یعنی این داد و بیدادها برای آن است که از دامان افرادی که داد می زنند، به دامان افرادی که دوباره لبخند خواهند زد پناهنده شویم ! آیا واقعا در مرود ما چه فکر کرده اند؟

رئیس جمهور و عناصر آمریکایی، ایرانیها را این روزها خیلی تهدید می کنند. البته این حضرات یک مشکل دارند. مشکل آنها این است که در موقعی به میدان داد و بیداد  آمده اند که دقیقا در مرکز دهه فجر است. یعنی اوج الدرم بلدرمهای آنها دارد با مرکز رویکردهای ملی و انقلابی ما تلاقی می کند. خب، برایشان متاسفام . ببینید چند روز با 22 بهمن فاصله داریم و دارم از همین الان بهشان تسلیت می گویم که انشاء الله ضربه را در این روز دریافت خواهند کرد.

پیر ما فرمود : آنکس که به خدا اتکال دارد ، منصور است. این ملت وقتی که چیزی نداشت ودست تهی بود بر این قدرتها غلبه پیدا کرد.  این پیروزی انقلاب ما پیروزی بود که به برکت اسلام و گرایش به اسلام و با فریاد الله اکبر بدست آمد. کسی گمان نکند که اشخاصی یا گروههایی پیروزی را برای ما تسهیل کردند. خیر . این خدای متعال بود که وقتی که دید مردم در راه او قیام کرده اند با آنها همراهی کرد.

اعتماد به خدا و اعتماد به وعده ی نصرت الهی، ریشه ی پیروزی انقلاب اسلامی بود. این ریشه را گرامی می داریم و سعی خواهیم کرد تا این جوهره را حفظ کنیم . انشاالله .


 
تحولات درونی آمریکا را زیاد جدی نگیرید
ساعت ۸:۳٥ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۸ بهمن ۱۳٩٥   کلمات کلیدی:

تحولات درونی آمریکا را نباید زیاد جدی گرفت.

آمریکا، یک کل واحد است و سیاستهای کلان آن را یک رئیس جمهور که کلا عمر سیاسی "نام" او، تا الان یکسال هم نباشد، تعیین نمی کند. هرچند ترامپ بر خلاف تصور بسیاری، و دقیقا بر خلاف چیزی که امروز خودش تبلیغ می کند، فردی عصبی و بی عقل و غیرقابل پیش بینی نیست. او یک عنصر فرهیخته اقتصادی وفرهنگی آمریکایی است که نویسنده تعداد زیادی از کتابهای موسوم به تکنولوژی موفقیت است که حتی در تهران هم ترجمه و به فروش می رسد. او مالک بنیاد معظم ترامپ است که از طریق بخت و ارث شکل نگرفته و او یک کارآفرین موفق امریکایی متصل به تمامی لابیهای آمریکایی و جزو طبقه 1% برجستگان اقتصادی و سیاسی آمریکاست. او قطعه ای از همان شبکه ی منسجم صهیونیزم بن الملل است که ماموریتی را برای مدتی پذیرفته است.

http://redlikeme.ca/wp-content/uploads/2016/02/Plan-B.jpg

هرچند، با وجود انسجام رفتاری و ساختاری آمریکا، بدون شک ، انقلاب اسلامی ایران همیشه بازی برهم زن بزرگی در مقابل آن بوده است و بدون شک، معرفی ترامپ به عنوان رئیس جمهوری PLAN B در مقابل معرفی هیلاری کلینتون بود، اما باید گفت که در طول نوار زمان هرچه پیش می رویم، بازی این پلان هم منسجم تر و حساب و کتاب دار تر می شود.

توئیتهای ترامپ، با موضعگیریهای عناصر سیاسی که او سراسر نقاط جهان درحال عربده کشیدن هستند هماهنگ است. چرا لازم می شود تا تمامی نماینده های سیاسی آمریکا در سراسز نقاط جهان به یکباری عوض شوند؟ برای اینکه نمی شود و نباید عوض شدن سیاستها، مربوط به کل نظام آمریکا معرفی شود که همان نماینده سیاسی همین رویکرد جدید را پیگیری کند. بلکه باید به دنیا اینگونه اعلام شود که "چون آدم عوش شده سیاست عوض شده" و این حکومت آمریکا نیست.

سیاست اعمالی آمریکا در مورد مسئله ورود خارجیان خصوصا مسلمانان این هفت کشور نیز درست برعکس سیاست اعلامی آنها است. دونالد ترامپ می گوید نمیخواهد ایرانیان به کشورش وارد شوند و قاضی فدرال نظر او را وتو می کند. یعنی اولا" نظر ترامپ نظر آمریکا نیست و ثانیا آمریکا نظر ترامپ را رد می کند و از همه مهمتر ، همه باید برای ورود به آمریکا با ترامپ بجنگیم !!!

اما حقیقت چیست ؟

آمریکا می خواهد تا ما برای ورود به آمریکا، خواهش و التماس کنیم . انگار ورود به آمریکا یک حق الهی است که ترامپ ناجوانمرد ما را از این حق الهی و از این نعمت آسمانی محروم کرده و ما را در مسیر زندگی با ناکامی مواجه ساخته است.

این بازیها چقدر آشکار و خوشمزه است.

ولی

واقعا

سطح و بقول خودشان  level بازی شان چقدر افت کرده . اینها بازیهای روی پرده است. یکی ما نباید گول این "الدرم بلدرم" ها را بخوریم و یکی روسیه نباید گول لبخند را بخورد. جالب است که حتی به همین تناقضات رسمی و علنی هم فکر نمی کنند. باید بدانیم که اتفاق خاصی نیفتاده و این چیزی نیست جز عوض کردن اسب در وسط مسابقه .


 
تحریم شرکت های دارویی اوج رذالت آمریکا را می رساند
ساعت ۱۱:۳٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٧ بهمن ۱۳٩٥   کلمات کلیدی:
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت: اقدام اخیر آمریکا در اعمال تحریم های جدید مغایر با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت است و ادعای کشورهای غربی مبنی بر نقض این قطعنامه از سوی ایران تنها یک بهانه واهی برای مقابله با پیشرفت های نظامی کشورمان است.
محمدابراهیم رضایی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به اقدام اخیر دولت آمریکا در تحریم تعدادی از افراد و نهادهای ایرانی به بهانه حمایت از تروریسم و آزمایش های موشکی، گفت: قطعا این اقدام دولت ترامپ، با توافق هسته ای مغایر بوده و وضع تحریم های جدید برجام را به زیر سوال می برد.
 
نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: جمهوری اسلامی هیچ ترس و نگرانی نسبت به اقدامات ترامپ در عرصه بین المللی ندارد، این در حالی است که در شرایط کنونی تنها گروهی که از اقدامات ترامپ واهمه دارد، خود مردم آمریکا است، زیرا ادامه روند کنونی ایالات متحده را به مرز نابودی می کشاند.
 
وی گفت: به طور حتم فعالیت های موشکی و نظامی جمهوری اسلامی به هیچ کشوری از جمله آمریکایی ها مرتبط نیست و ایران دخالت ایالات متحده در امور داخلی خود را بر نمی تابد.
 
این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: اخیرا نشست شورای امنیت با هدف بررسی و محکوم کردن آزمایش های موشکی ایران تشکیل شد، اما کشورهای عضو این شورا پس از بررسی موضوعات نتوانستند به نتیجه ای برای محکوم کردن کشورمان برسند، که این نشان دهنده آن است که فعالیت های موشکی ما بر اساس قوانین بین المللی است.
 
وی گفت: حال به نظر من اقدام اخیر آمریکا در اعمال تحریم های جدید به بهانه آزمایش های موشکی ایران مغایر با قطعنامه 2231 شورای امنیت است و ادعای کشورهای غربی مبنی بر نقض این قطعنامه از سوی ایران تنها یک بهانه واهی برای مقابله با پیشرفت های نظامی کشورمان است.
 
رضایی گفت: در شرایط کنونی جایگاه ایران به ویژه پس از برجام، جایگاهی مقتدر و مستثنی است و امروز روابط جمهوری اسلامی با کشورهای اروپایی رو به گسترش و تقویت است.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، با بیان اینکه تحریم شرکت های دارویی از سوی آمریکا اوج رذالت و رویکرد خصمانه این کشور نسبت به ملت ایران را می رساند، ادامه داد: آمریکایی ها بر خلاف ادعاهایشان مبنی بر حمایت از حقوق بشر، به بزرگ ترین ناقض این حقوق در جهان تبدیل شده است.
 
وزارت خزانه داری آمریکا تحریمهای جدیدی علیه 13 فرد و 12 نهاد مرتبط با ایران اعلام کرد.
 
روز گذشته رسانه‌های غربی گفته بودند که دولت دونالد ترامپ قصد دارد تحریمهای جدیدی علیه ایران در ارتباط با برنامه موشکی این کشور اعمال کند.

 
خالی‌ نبند آقای ترامپ ! آمریکا بدبخت‌تر از این حرف‌هاست
ساعت ٩:٢٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۱٧ بهمن ۱۳٩٥   کلمات کلیدی:

اصلا کاری به توان دفاعی ایران ندارم. کار به انسجام داخلی ندارم. کار به ضعف عناصر سیاسی حامی امریکا در ایران، ندارم. واقعا آمریکا خودش هم خوب می داند که فقط نعره ی شیری را می زند که دم مرگش است. نعره ای بلند تر، و از موضع ضعف.

رجا نیوز نوشت :

خالی‌ نبند آقای ترامپ!آمریکا بدبخت‌تر از این حرف‌هاست

دونالد ترامپ پس از دیدار مدیران شرکت موتورسازی هارلی داویدسون در کاخ سفید در پاسخ به خبرنگاری که پرسید آیا در برابر ایران گزینه نظامی هم مطرح است، گفت: «هیچ‌چیز از روی میز کنار نرفته است.»
 
ترامپ همچنین در توئیتر نوشته است: «به ایران به خاطر آزمایش موشک بالستیک به طور رسمی اخطار داده شده است. باید از آمریکا به خاطر توافق بدی که امضاء کرده است سپاسگزار باشد».
 
او همچنین در توئیت دیگری نوشته است: ایران با آتش‌بازی می‌کند، آنها قدر مهربانی اوباما را ندانستند. من آن طور نیستم.
 
لاف و تهدیدهای ترامپ در حالی است که وی در اولین مصاحبه پس از ریاست‌جمهوری‌اش، به ای‌بی‌سی‌نیوز گفت: «ایالات متحده در حال فرو پاشیدن است. ما هزینه ساخت یک مدرسه در بروکلین یا لس‌آنجلس را نداریم. شیکاگو مانند افغانستان شده هر چند روز یک‌بار شماری از مردم هدف گلوله قرار می‌گیرند... من می‌خواهم مطمئن شوم در دوره من هیچ‌کسی در خیابان‌های آمریکا (به خاطر بیمه و فقر) نخواهد مرد»!
 
او همچنین در مصاحبه با سی‌بی‌اس گفته است: «با پول جنگ در خاورمیانه در 15 سال گذشته، می‌توانستیم دوبار آمریکا را بازسازی کنیم. سیاستمداران ما برای مدتی‌طولانی، مردم را مأیوس کرده‌اند. آنها، مردم را در زمینه اشتغال مأیوس کرده‌اند. آنها حتی در حوزه جنگ نیز مردم را مأیوس کرده‌اند. ما از 15 سال پیش در این جنگ (در منطقه خاورمیانه) درگیر هستیم. ما 6 تریلیون دلار در منطقه غرب آسیا هزینه کرده‌ایم. ما با این پول می‌توانستیم کشورمان را دو مرتبه از نو بازسازی کنیم. به وضع جاده‌ها، پل‌ها، تونل‌ها و فرودگاه‌هایمان نگاه کنید که شبیه مکان‌های از رده خارج است.»

 
← صفحه بعد صفحه قبل →
 
 
تبلیغ ویـژه