الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

روحانی در اولین روز انتخاب سایه جنگ را از آمریکا هدیه گرفت
ساعت ۸:۳٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

حسین شریعتمداری مدیرمسئول روزنامه کیهان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، درباره اجلاس روز شنبه ریاض که با حضور ترامپ و سران کشورهای عربی تشکیل شده است، گفت: در این اجلاس تشکیل «ناتوی عربی» در دستور کار قرار گرفته و رسما اعلام شده که هدف آن مقابله با نفوذ ایران است.

وی اضافه کرد: دونالد ترامپ یک قرارداد ۵۰۰ میلیارد دلاری با آل سعود امضا کرده است که ۱۱۰ میلیارد دلار آن به فروش تسلیحات به عربستان اختصاص دارد.

شریعتمداری همچنین گفت: برخلاف ادعای پر سر و صدای آقای روحانی که سایه جنگ را از سر کشورمان دور کرده است، اجلاس ریاض با دستور کار تشکیل ناتوی عربی و فروش ۱۱۰ میلیارد دلار تجهیزات نظامی حاکی از آن است که وادادگی های دولت یازدهم، نه فقط دندان آمریکا را برای تجاوز به کشورمان تیز کرده است بلکه کشورهای فکسنی عرب را هم که قبل از روی کار آمدن دولت یازدهم و اظهار عجز آشکار آن در مقابل دشمنان بیرونی جرات نداشتند حتی تصور مقابله نظامی با ایران را به مخیله خود راه بدهند تا آنجا جری کرده که بدون پرده پوشی از تشکیل ناتوی عربی برای مقابله نظامی با ایران سخن می گویند.

مدیر مسئول کیهان ادامه داد: البته اگر آمریکا، طرف مقابل خود را دولت واداده کنونی می دانست لحظه ای در تجاوز به کشورمان تردید نمی کرد ولی به خوبی می داند که وادادگی دولت کنونی ربطی به مردم پاکباخته و رزمندگان جان برکف ایران ندارد و فقط به همین علت است که جرات نمی کند دست به حماقت بزند.

شریعتمداری اظهارات روحانی در تبلیغات انتخاباتی و حمله وی به برخی از کانون های اقتدار نظام را باعث جری شدن آمریکا و شیوخ عیاش برخی از کشورهای دست نشانده عربی دانست و گفت: دولت آقای روحانی در اولین روز انتخاب خود به ریاست جمهوری ایران سایه جنگ را برای ملت سوغات آورده است.


 
ترامپ پس از انتخابات ایران : ترامپ:‌ باید ایران را منزوی کنیم
ساعت ۸:۳٤ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

به گزارش گروه مانیتورینگ بین‌الملل خبرگزاری فارس، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا در نشست آمریکایی-اسلامی در حضور «ملک سلمان» پادشاه عربستان سخن گفت.

زبان قاصر است از توصیف میهمان‌نوازی سعودی‌ها

ترامپ ابتدا از میهمان‌نوازی سعودی‌ها تعریف کرد و گفت که زبان از توصیف این میهمان‌نوازی قاصر است. وی همچنین گفت که قول داده شیوه زندگی آمریکایی را به کشورهای منطقه تحمیل نکند.

ترامپ فرصت را مغتنم شمرد و گزارشی از عملکرد 4 ماهه خود داد؛ رئیس‌جمهور آمریکا مدعی شد که از زمان روی کار آمدن، یک میلیون شغل ایجاد کرده است؛ ترامپ به انعقاد توافقات تجاری 400 میلیارد دلاری با پادشاه عربستان هم اشاره کرد و آن را برای خود یک دستاورد دانست.

ترامپ در ادامه وارد بحث اصلی این اجلاس شد یعنی ایجاد صلح و ثبات در منطقه از طریق مبارزه با تروریسم و افراطی‌گرایی.

مسلمانان قربانی اصلی تروریسم هستند

رئیس‌جمهور آمریکا به حملات تروریستی 11 سپتامبر، شیکاگو، سن برناردینو و اورلاندو اشاره کرد و گفت که هم آمریکا و هم اروپا، قربانیان تروریسم هستند.

وی افزود: « ... اما برخی گمانه‌زنی‌ها نشان می‌دهد که حدود 95 درصد از قربانیان تروریسم، خود مسلمانان هستند.»

دونالد ترامپ از حماس، حزب‌الله، القاعده و داعش به عنوان گروه‌های تروریستی یاد کرد و گفت که بحران امنیتی موجود در خاورمیانه در حال گسترش به همه نقاط دنیاست.

پناهجوها نباید از خاورمیانه بگریزند

رئیس‌جمهور آمریکا که از زمان کارزار انتخاباتی مخالف ورود مهاجران به خصوص مهاجران مسلمان به کشورش بود، در این سخنرانی هم با زبانی دیپلماتیک این نظر را بازگو کرد.

ترامپ گفت: «خاورمیانه زیباست و گنج‌های تاریخی و فرهنگی غنی دارد؛ اینجا نباید منطقه‌ای باشد که پناهجویان از آن فرار می‌کنند بلکه باید جایی باشد که تازه‌واردها دسته دسته به سمت آن هجوم می‌آورند.»

دونالد ترامپ از عربستان به عنوان مقصد حج، از منطقه گردشگری «پترا» در اردن و از عراق به عنوان گهواره تمدن و سرزمین زیبایی‌های طبیعی تعریف کرد.

منتظر کمک آمریکا نباشید/خودتان با دشمنانتان بجنگید

رئیس‌جمهور آمریکا در ادامه سخنانی گفت که گویا پاسخ به استمداد کشورهای عربی برای مقابله با تروریسم بود.

ترامپ گفت: «کشورهای خاورمیانه نمی‌توانند منتظر آمریکا بمانند تا ما بیاییم و دشمنانشان را در هم بکوبیم. ملت‌های خاورمیانه باید تصمیم بگیرند که چه آینده‌ای را می‌خواهند. این انتخابی نیست که آمریکا بتواند برای شما انجام دهد.»

تروریست‌ها را از سرزمین مقدس بیرون برانید

رئیس‌جمهور آمریکا اشاره‌ای نسبتاً واضح به حضور تروریست‌ها در عربستان کرد و ادامه داد: «ملت‌های خاورمیانه تنها در صورتی می‌توانند آینده خود را تضمین کنند که تروریست‌ها و افراط‌گراها را بیرون برانند؛ آنها را بیرون برانید؛ آنها را از پرستشگاه‌های خود بیرون برانید؛ آنها را از جوامع و سرزمین مقدس خود بیرون برانید.»

دونالد ترامپ گفت: «برای دوستان ما در خصوص حمایت آمریکا از آنها هیچ سوالی وجود ندارد و برای دشمنان ما هم در خصوص مصمم بودن آمریکا هیچ شک و شبهه‌ای وجود ندارد.»

ترامپ باز هم به دستور کار اجلاس پرداخت و گفت: «مفتخرم اعلام کنم که امروز سند جلوگیری از تأمین مالی تروریست‌ها را امضاء کردیم؛ تشکر می‌کنم از کشورهای شورای همکاری خلیج (فارس) برای توقف استفاده از خاک آنها به عنوان مرکز تأمین مالی تروریسم و اعلام حزب‌الله به عنوان یک گروه تروریستی.»

رئیس‌جمهور آمریکا به صورت ضمنی، مفتی‌های سعودی حامی تروریسم را نیز مخاطب قرار داد.

ترامپ گفت: «رهبران مذهبی باید به صورت شفاف اعلام کنند که وحشی‌گری افتخار نیست.»

رئیس‌جمهور آمریکا به وضعیت حقوق‌بشر در کشورهای عربی هم نیم‌نگاهی داشت و گفت که آینده بهتر در گروی اجازه به «زنان، کودکان و پیروان دیگر ادیان» برای پیگیری آمال و آرزوهایشان است.

ایران  مسئول بی ثباتی شدید در منطقه است

در ادامه ترامپ از «ایران» سخن گفت.

رئیس‌جمهور آمریکا سخنان ایران‌محور خود را اینگونه آغاز کرد: «جلوگیری از تأمین مالی تروریست‌ها مسیری است به سوی شکست آسان آنها ولی شکی نیست که از بین بردن این تهدید ممکن نخواهد شد جز با نام بردن از دولتی که به تروریست‌ها پناه می‌دهد، از آنها پشتیبانی مالی می‌کند و پایگاه اجتماعی برای آنها ایجاد می‌کند؛ همان دولتی که مسئول بی ثباتی شدید در منطقه است یعنی ایران.»

ترامپ ادامه داد: «از لبنان گرفته تا عراق و یمن، ایران به تروریست‌ها، شبه‌نظامیان و دیگر گروه‌های افراط‌گرا، سلاح و آموزش می‌دهد و این باعث گسترش هرج و مرج در منطقه شده است.»

دونالد ترامپ گفت: «ایران چند دهه است که به آتش درگیری‌های قومی و تروریسم، هیزم می‌ریزد.»

ترامپ به ضدیت جمهوری اسلامی با رژیم صهیونیستی هم اشاره کرد و گفت: «ایران دولتی است که علناً از قتل عام صحبت می‌کند، قول می‌دهد که اسرائیل را از بین ببرد و مرگ بر آمریکا می‌گوید.»

دونالد ترامپ سپس مدعی شد که «یکی از غمبارترین نمونه‌های دخالت نظامی ثبات‌زدای ایران، ماجرای سوریه است» و گفت که بشار اسد با حمایت تهران، جنایات غیرقابل‌بازگویی مرتکب شده است.

ترامپ سپس سعی کرد خود را دلسوز مردم ایران نشان دهد.

رئیس‌جمهور آمریکا در اجرای این حیله نخ‌نما شده گفت: «کسانی که سال‌هاست قربانی سیاست‌های حکمرانان کله‌شق ایران هستند، مردم این کشورند؛ مردمی با فرهنگ و تاریخ غنی.»

ترامپ نسخه نهایی را برای حضار صادر کرد و گفت: «تا وقتی که رژیم حاکم بر ایران تمایلی برای مشارکت در ایجاد صلح نشان ندهد، همه کشورها باید برای انزوای آن همکاری کنند و دعا کنیم که هر چه زودتر دولتی عادل که مردم ایران استحقاق آن را دارند، در این کشور شکل بگیرد.»

دونالد ترامپ نهایتاً بدون توضیح خاصی گفت: «تصمیمی که ما می‌گیریم، جان‌های بسیاری را تحت تأثیر قرار می‌دهد.»


 
عقبگرد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به ۴ سال قبل
ساعت ۱٢:٤۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ۱ خرداد ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، معاون اول رییس جمهور و رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی روز گذشته 14 پروژه اولویت‌دار وزارت امور اقتصادی و دارایی «مصوب ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی» برای اجرا در سال 1396 را ابلاغ کرد.

این مصوبات که در نوع خود کاربردی و عملیاتی محسوب می‌شود، بدون آنکه شاخص کمی و زمان‌بندی اجرایی داشته باشد، صرفا به صورت انشایی مرور و یادآوری شده است.

براین اساس 14 برنامه مصوب شامل عملیاتی کردن مقررات و بهبود 10 پله‌ای رتبه کشور در سهولت کسب و کار، طراحی و استقرار خزانه‌داری الکترونیکی، تکمیل فرایند واگذاری سهام بنگاه‌های مشمول واگذاری بنگاه‌های باقیمانده گروه 1 و 2، پیاده‌سازی مالیات بر ارزش افزوده، پیاده‌سازی طرح جامع مالیاتی، مولدسازی و مدیریت دارایی‌های دولت، طراحی سازوکارهای بهبود شاخص‌های رقابت‌پذیری اقتصاد ایران، شناسایی و احصاء و واگذاری امول مازاد سهام و دارایی‌های شرکت‌های خارج از گروه‌های 1 و 2 و دستگاه‌های اجرایی، توسعه و استقرار نظام جامع مدیریت بدهی‌ها و تعهدات عمومی دولت، پیاده‌سازی و توسعه سامانه‌های هوشمند مبارزه با پولشویی در گستره کلیه اشخاص حقوقی و حقیقی مشمول قانون، طراحی و تدوین الگو و بازتوزیع منابع حاصل از هدفمندی و نظام برای اجرای آن، معرفی ظرفیت‌ها و فرصت‌های متقابل اقتصادی و سرمایه‌گذاری ایران و خارج برای جلب مشارکت فعالان خارجی و داخلی، استقرار کامل سنهاب (سامانه نظارت و هدایت الکترونیکی بیمه) و توانمندسازی صنعت بیمه کشور است.

با نگاهی به این برنامه‌ها و مقایسه آن با اولویت‌های راهبردی اعمال شده از سوی طیب نیا برای وزارت اقتصاد دولت یازدهم به وضوح مشاهده می‌شود، تمامی اهداف گفته شده سال 92 از سوی وزیر تهیه و تدوین شده است. بنابراین وعده‌های سال 92 برای سال 96 بار دیگر و در قالبی متفاوت جزء مصوبات ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی تکرار شده است.

تصویر با اندازه اصلی را اینجا ببینید.

نکته دیگر این مصوبه مربوط به تعیین معاون یا دستگاه متولی برای اجرای هر کدام از برنامه‌ها است. طبق بند ب این مصوبه «دستگاه مجری»، با قید فوریت حداکثر ظرف مدت یک هفته برای تسریع در اجرای هر یک از آنها نسبت به صدور حکم برای معاون و یا معاونان ذیربط خود و یا مقام هم‌تراز به عنوان مجری اقدام و به دبیرخانه ستاد معرفی نماید. فارغ از اینکه سال 92 دستگاه و مسئول مستقیم اجرای آن نیز مشخص شده است.

فعالیت‌های روزمره و جاری دستگاه‌های اجرایی به عنوان مصوبات اقتصاد مقاومتی و بدتر آن که این برنامه‌ها برای سال‌های قبل بوده، چه معنا و مفهومی دارد که دوباره وعده شود؟ چرا با عمل نشدن به وعده‌ها در دولت یازدهم مجددا شاهد تکرار آنها هستیم؟ علت عقب گرد ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی چیست؟

حسین احمدی کارشناس اقتصادی در این باره به فارس می‌گوید: روند تغییر ساختارهای اقتصادی در دولت یازدهم کند بوده و حتی در بخش‌هایی، عملاً اقدامی انجام نشد. تغییرات جدی و اساسی به جسارت و شجاعت و در عین حال هوشمندی و درایت نیاز دارد. متأسفانه قانون مالیات ارزش افزوده علی‌رغم آنکه طی سال‌های اخیر تمدید شده عملاً با نارسایی و مشکلات بزرگی روبه‌رو است و شرکت‌ها و واحدهای تولیدی با روند موجود مشکلات فراوانی دارند.

وی تاکید می‌کند: پیاده‌سازی طرح جامع مالیاتی جزء برنامه‌های 4 سال طیب‌نیا برای وزارت اقتصاد بوده که با عملی نشدن و عدم تحقق مجدداً در دستور کار سال 96 قرار گرفته است. همچنین طبق قانون گروه‌های 1 و 2 باید تا پایان سال 94 به اتمام می‌رسید که با وجود رکود و تمایل و فشار برخی مدیران دولت امکان واگذاری به نتیجه نرسید.

براین اساس طیب‌نیا پیشتر در پاسخ به فارس در مورد وعده عملی نشده پیاده سازی طرح جامع مالیاتی گفته بود، این طرح آمده شده و می‌خواستیم شائبه انتخاباتی نداشته باشد و اکنون در حال اجرا است.

وزیر باید پاسخ دهد اگر چنین فرضی صحت دارد، چرا امسال جزء مصوبات ستاد اقتصاد مقاومتی تکرار شده است؟ چرا گزارش دقیق و شفاف از عملکرد‌ها به این ستاد داده نمی‌شود؟ نظارت فرمانده اقتصاد مقاومتی از وضعیت موجود و با کدام معیار انجام شده است؟

وضعیت موجود طرح جامع مالیاتی آن چیزی نیست که حتی برای طیب نیا راضی کننده و مطلوب باشد، زیرا در ادامه بیان دیدگاه خود معتقد است: توقع و انتظار داریم، رابطه میان مودی و ممیز مالیاتی در طرح جامع مانند گمرک قطع شود. بنابراین آنچه از این اظهارات بر می‌آید نشان از تکمیل نبودن این طرح حکایت دارد که نتوانسته توقعات را برآورده کند.

به گزارش فارس، نظام جامع مدیریت بدهی‌های دولت طبق قانون رفع موانع تولید رقابت‌پذیر جزء تکالیف دولت به ویژه وزارت اقتصاد بوده و ساختار آن وجود دارد و با ادبیات جدید روند موجود ادامه خواهد یافت.

مولدسازی و مدیریت دارایی‌های دولت نیز جزء برنامه‌های و ابر پروژه 4 ساله طیب‌نیا در وزارت اقتصاد بود که اقدام جدی برای ان صورت نگرفت، به همین دلیل مجدداً در دستور کار قرار نگرفت.

در بخش کسب و کار وزیر اقتصاد وعده داد تا پایان دولت یازدهم این شاخص دو رقمی خواهد شد، اما پس از گذشت 3.5 سال از رتبه 118 به رتبه 120 تنزل یافت و نه تنها بهبود در ساختار کسب و کار مشاهده نمی‌شود و وعده داده شده محقق نشد، بلکه این بار در قالب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی «عملیاتی کردن مقررات و بهبود  10 پله‌ای رتبه کشور در سهولت کسب و کار» برای سال جاری مصوبه شد.

یکی از 7 برنامه و اولویت سال 92 وزارت اقتصاد در دولت یازدهم و رویکردهای زیرمجموعه‌های این وزارتخانه طراحی و استقرار خزانه‌داری الکترونیکی بود که این بار در مصوبه ستاد اقتصاد مقاومتی تکرار شد.

کارشناسان برنامه‌ریزی معتقدند، بیان شاخص‌های خوب با استفاده از ادبیات جذاب نمی‌تواند گر‌ه‌گشایی مشکلات باشد و برنامه‌ عملیاتی و با قابلیت اجرا نیاز دارد که علاوه به ورود به جزئیات و مصادیق خارج از کلی‌گویی، زمان‌بندی کمی و کیفی به همراه گزارش‌دهی و نظارت و پایش مستمر داشته باشد. در غیر این صورت شاهد روند موجودی خواهیم بود که از سال 92 وجود داشته و در سال جدید نیز تکرار شده است.

هرچند طبق این مصوبه مسئولان این وزارتخانه باید گزارش ماهانه ارائه کنند، اما در دولت یازدهم تاکنون پاسخی به چگونگی اجرا و وضعیت اولویت‌ها و راهبردهای رنگارنگ و جذاب داده نشد و معلوم نیست با چه هدف و نیتی پروژه‌های تکراری و عمل نشده این وزارتخانه این بار در قالب برنامه‌های مصوب ستاد اقتصاد مقاومتی قرار گرفته است. آیا صرف داشتن چند مصوبه و ارائه رزومه برای ستاد اقتصاد مقاومتی می‌توان رویکرد درستی داشت؟


 
حمایت از سوریه و سه هزار اعدام در دولت روحانی؟
ساعت ٧:٠٤ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:

156 تن از اعضای پارلمان اروپا، در بیانیه‌ای مشترک انتخابات ریاست‌جمهوری در ایران را «غیرآزاد و نامنصفانه» خواندند. این نمایندگان اروپایی در بیانیه‌ خود، با اشاره به تایید آنان از سوی شورای نگهبان، از این روند انتقاد کرده‌اند.

این نمایندگان پارلمان اروپا گفته‌اند که در دوره دولت روحانی بیش از سه هزار تن در ایران اعدام شده‌اند. آنها همچنین نوشته‌اند که حسن روحانی از اعدام‌ها حمایت کرده و آن را «قانون الهی» توصیف کرده و از حکومت بشار اسد، حتی پس از حمله شیمیایی در ادلب، نیز حمایت کرده است.


این نمایندگان، مصطفی‌ پورمحمدی، وزیر دادگستری دولت روحانی را نیز از اعضای کمیته مرگی دانسته‌اند که شماری از اعضای گروهک‌ها را اعدام کرده است.
یادآور می‌شود طیف وسیعی از نمایندگان پارلمان اروپا با گروه‌های تروریستی مانند منافقین، جبهه‌النصره و... مراوده و ارتباط دارند.


 
در شب انتخابات، جعل بیانیه به نفع دولت توسط دولت
ساعت ٧:٠٢ ‎ب.ظ روز یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳٩٦   کلمات کلیدی:
در شب انتخابات ریاست جمهوری صورت گرفت
روزنامه دولتی ایران در شب انتخابات، در اقدامی عجیب اقدام به انتشار یک بیانیه انتخاباتی جعلی به نام فرمانده نیروی قدس سپاه کرد.
کانال تلگرامی روزنامه دولت (ایران) پنجشنبه شب اقدام به انتشار بیانیه انتخاباتی جعلی به نام سردار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه کرد.
در این بیانیه جعلی که کانال تلگرامی روزنامه ایران منتشر کرد، ضمن انتساب مطالب جهت‌دار به فرمانده سپاه قدس، شعار انتخاباتی روحانی نیز گنجانده شده است.
تکذیب
سخنگوی سپاه
سردار رمضان شریف سخنگوی سپاه در این باره گفت: پیش از این سپاه پاسداران در بیانیه‌ای، مواضع این نهاد در قبال انتخابات و بویژه استفاده از نام فرماندهان، به خصوص سردار سلیمانی را اعلام کرده و اکنون نیز همان موضع برقرار است.
وی اظهار داشت: بنابر روش همیشگی سپاه پاسداران، هرگونه موضع‌گیری‌های از این دست توسط فرماندهان در موارد مختلف، توسط روابط عمومی و یا سخنگوی سپاه اعلام شده و غیر از آن هر مطلبی فاقد ارزش است و به شدت تکذیب می‌شود.
شورای نگهبان
 رسیدگی کند
سیدمصطفی میرسلیم کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ظهر جمعه در مسجد قبا و بعد از انداختن رای خود به صندوق آرا در جمع خبرنگاران در خصوص بیانیه‌ای که کانال روزنامه ایران به نقل از سردار سلیمانی جعل کرده بود، تصریح کرد: این مسائل بسیار خطیر و مهم است و شورای نگهبان باید رسیدگی کند چون این اقدامات باعث تحولات در آرا می‌شود
میرسلیم افزود: خوشبختانه من تکذیبیه سردار سلیمانی را دیدم.
نشر اکاذیب
 از سوی رسانه دولت
حسین ابراهیمی عضو جامعه روحانیون مبارز در رابطه با شایعه‌پراکنی در مورد سردار قاسم سلیمانی اظهار داشت: با کمال تأسف یک‌سری تبلیغات کاذبی را ستاد روحانی راه انداخته که بسیار نامطلوب است، از جمله صحبتی که در رابطه با قاسم سلیمانی انجام داده که از طرف ایشان تکذیب شده.
وی با بیان این موضوع که جریان دولت به نشر اکاذیب می‌پردازد، ادامه داد: با یک‌سری اکاذیبی که راه انداخته‌اند می‌خواهند جو غالبی را ایجاد کنند که خلاف قانون و شرع است و در شأن یک کاندید ریاست‌ جمهوری نیست که ستادش این‌گونه رفتاری داشته باشد. همچنین این ستاد بنده را هم جز حامیان روحانی قلمداد کرده در صورتی که من از حجت‌الاسلام رئیسی حمایت کرده‌ام.
عضو جامعه روحانیون مبارز در پایان خاطرنشان کرد: از هر چیزی نباید استفاده کرد و تنها با ابزار مشروع می‌توان به اهداف مشروع رسید، نه با تمهیدات غیراخلاقی و نامشروع.
سوءاستفاده تبلیغاتی
 از نام سرداران
آیت‌الله عباس کعبی، نماینده مردم استان خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه تخلفات هدفمندی به نفع کاندیدای دولت مستقر صورت می‌گیرد، گفت: اینکه با هدف جنگ رسانه‌ای بیانیه‌ای به نام سرداران منتشر شود سوءاستفاده تبلیغاتی است.
دیگران را به دروغ
متهم می‌کنند اما...
به گزارش فارس، زهره طبیب‌زاده نماینده سابق مجلس درباره شایعات منتسب شده به سردار سلیمانی گفت: سردار سلیمانی یک وضعیت خاصی در جامعه دارد و به خاطر وجهه مثبتی که ایشان دارد گرایشش به یک کاندیدای خاص می‌تواند صحنه رقابت‌های سیاسی را تغییر دهد. البته از روحیه استکبارستیزی و حمایت از مستضعفین ایشان معلوم است که به کدام طرف گرایش دارند.
طبیب‌زاده با بیان اینکه اقدام روزنامه دولتی ایران بسیار ناجوانمردانه بوده است ادامه داد: من فکر می‌کنم این جای شکایت دارد و سردار سلیمانی می‌تواند علیه این اقدام ناجوانمردانه روزنامه ایران شکایت کند زیرا این روزنامه، دیگران را به دروغ متهم می‌کند اما خودش کار آنها را انجام داده است.
اولین تخلف دولت
 نیست
رضا روستاآزاد عضو شورای مرکزی جبهه مردمی انقلاب اسلامی با اشاره به تخلفات انتخاباتی انجام گرفته از سوی دولت گفت: انتساب شایعه به سردار سلیمانی اولین تخلف از سوی دولت نیست. در حال حاضر هم تخلفات دیگری  هست که از سوی آنها انجام می‌شود، مثل کارناوالی که پنجشنبه شب راه انداخته بودند، درصورتی‌که زمان تبلیغات به اتمام رسیده بود.
وی ادامه داد: اینها از هرچه به دستشان می‌آید چه مالی و چه کاری استفاده می‌کنند برای تخلف و نشر اکاذیب مثل 10 میلیونی که به دهیاران دادند یا افزایش وام نخبگان به 16 میلیون.


 
← صفحه بعد صفحه قبل →
 
 
تبلیغ ویـژه