الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

این امریکاست، نه ترامپ !
ساعت ۱۱:٠٠ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٤ بهمن ۱۳٩٥   کلمات کلیدی:

گروه سیاسی - رجانیوز: رئیس‌جمهور کشورمان در حالی «فرمان اجرایی جدید آمریکا» را به تازه کار بودن ترامپ نسبت داده است که با بررسی سوابق این فرمان اجرایی و مرور اظهارات مقامات آمریکایی در روزهای اخیر، به روشنی مشخص است که سنگ بنای این قانون ابتدا توسط دولت اوباما بنا شده و ترامپ در ادامه فقط اجرا‌کننده و توسعه‌دهنده آن بوده است.


به گزارش رجانیوز به نقل از کیهان، حسن روحانی رئیس‌جمهور کشورمان روز چهارشنبه در مراسم روز ملی فناوری فضایی گفت:«اینکه رئیس‌جمهور کشوری تصور کند اگر ویزای کشورش را برای مردم چند کشور ممنوع کند، می‌تواند میان انسان‌ها فاصله بیندازد، اشتباه است البته از کسانی که به تازگی به وارد عالم سیاست شده‌اند بیش از این انتظار نمی‌رود و تا خود و اطرافیانش بخواهند این مسایل را درک کنند، زمان زیادی طول می‌کشد و خسارات زیادی به مردم کشور خود و سایر ملت‌های جهان وارد خواهد کرد».
 

نسبت دادن فرمان اجرایی ترامپ به تازه‌کار بودن وی در حالی است که رسانه‌های مدعی اصلاحات طی روزهای اخیر پا را از این نیز فراتر گذاشته و در تحلیل‌هایی توهین‌آمیز و بزک‌کننده، می‌نویسند عامل خصومت آمریکا با ایران نیز تندروی‌های خودمان است و نباید آمریکا را سرزنش کرد!


اوباما نوشت؛ ترامپ اجرا کرد


رئیس‌جمهور محترم، «فرمان اجرایی منع صدور ویزا برای 7 کشور» را به ترامپ تازه کار نسبت داده است. این در حالی است که با بررسی سوابق این فرمان اجرایی و مرور اظهارات مقامات آمریکایی در روزهای اخیر، به روشنی مشخص است که این قانون ابتدا توسط دولت اوباما تهیه شده است و ترامپ در ادامه اجرا‌کننده آن بوده است. در همین زمینه، «شان اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید در برنامه «این هفته» شبکه «ای‌بی‌سی» گفت: «فرمان اجرایی ترامپ برای ممنوعیت ورود اتباع هفت کشور، بر اساس فهرستی است که دولت اوباما تهیه کرده بود».


همچنین «رینس پریباس» رئیس‌دفتر «دونالد ترامپ» در برنامه «میت د پرس» شبکه «ان‌بی‌سی» گفت:«هفت کشوری که فعلا در فهرست قرار گرفته‌اند پیش‌تر از سوی کنگره و دولت (باراک) اوباما به عنوان کشورهایی که علیه آمریکا تهدیدآفرین هستند، مشخص شده بودند».


علاوه بر این، «ولید فارس» مشاور ترامپ در امور خارجه و مبارزه با تروریسم گفت:«طرح ممنوعیت سفر شهروندان ایرانی و شش کشور دیگر به آمریکا در دولت باراک اوباما تهیه شده و اکنون دولت دونالد ترامپ در حال اجرای آن است».


تطهیر کلیت سیستم «ترامپ‌پرور» آمریکا


پس از اقدام اخیر ترامپ، برخی از مقامات ارشد دولت در کنار مدعیان اصلاحات و رسانه‌های به ظاهر حامی دولت به آن واکنش نشان داده و موج ترامپ‌ستیزی به راه انداخته‌اند تا از طریق ستیز با ترامپ، کلیت سیستم «ترامپ‌پرور» آمریکا را تطهیر کنند. 


این گروه با نشان دادن آدرس غلط به مخاطب، مخالفت با آمریکا را محدود به ترامپ تندرو و بی‌نزاکت- به تعبیر یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای- کرده است، غافل از این‌که علت اصلی محرومیت‌های ناشی از امضای دونالد ترامپ قانون تحریمی است که در دولت باراک اوبامای دموکراتِ مودب! و باهوش! ـ به تعبیر مقامات ارشد دولت یازدهم ـ و با پیشنهاد شخص وی علیه ایران اعمال شده است. اگر نگاهی گذرا به متن کامل فرمان اجرایی ترامپ کرده باشیم متوجه می‌شویم که در این متن هیچ‌گونه اسمی از ایران آورده نشده و تنها از تعابیری چون «دولت‌های حامی تروریسم»، کشورهایی که «تهدیدی فوق‌العاده» به حساب می‌آیند و از همه مهم‌تر کشورهای حاضر در فهرست «کشورها یا مناطق مایه نگرانی»  (countries of concern) وزارت امنیت داخلی، استفاده شده است. با این وجود پس چرا این محدودیت‌ها شامل حال جمهوری اسلامی ایران می‌شود؟ 


وقتی اوباما، ایران را به «کشورهای در منطقه نگرانی» اضافه کرد 


در آمریکا قانونی به نام «برنامه معافیت از اخذ روادید» (Visa Waiver Program) وجود دارد که به موجب آن  از سال 1986 میلادی به شهروندان 38 کشور اجازه داده می‌شود تا با اهداف تجاری و گردشگری و برای مدت 90 روز بدون نیاز به اخذ روادید به ایالات متحده سفر کنند و در مقابل نیز این کشورها باید تعهدات مشابهی را در این خصوص بپذیرند.


اما چهار روز پس از کشتار «سن برناردیو» در دوم دسامبر 2015 که حداقل چهارده کشته به همراه داشت باراک اوباما در سخنرانی خود به کنگره پیشنهاد می‌کند که برای مبارزه با آنچه که خود تروریسم می‌خواندش، نظارت قوی‌تری  بر روی کسانی که بدون ویزا به آمریکا مسافرت می‌کنند اعمال نماید. اوباما در سخنرانی‌اش خواستار بازنگری در برنامه معافیت از اخذ روادید و ایجاد یک غربالگری قوی‌تر برای افرادی می‌شود که خواهان ورود به آمریکا هستند.


تنها ساعتی پس از سخنرانی اوباما پیش‌نویس طرح «محدودیت صدور ویزا» روی سایت کنگره آمریکا منتشر شد. پس از آن مجلس نمایندگان آمریکا با 407 رای موافق در برابر تنها 19 رای مخالف قانون «بهبود برنامه معافیت از اخذ روادید و ممنوعیت سفر تروریستی» Visa Waiver Program Improvement and Terrorist Travel Prevention Act Frequently موسوم به قانون H.R.158 را تصویب می‌کند. به موجب این قانون که بعدتر به امضای باراک اوباما رسید ایران به کشورهایی که در منطقه نگرانی آمریکا قرار دارند اضافه شد و به این ترتیب افرادی که به یکی از کشورهای ایران، سوریه، عراق و سودان سفر کرده‌ بودند  بدون داشتن ویزا قادر به سفر آمریکا نبوده و در واقع با مستثنی شدن از این قانون محروم شده‌اند.


حال دونالد ترامپ مبتنی بر همین قانون به طور کلی سفر اتباع این کشورها - به همراه سه کشور جدید سومالی، سودان و یمن - به آمریکا را ممنوع کرده است. در واقع ترامپ هیچ اشاره‌ای به ایران نکرده است و تحریم‌ها و ممنوعیت‌های جدید که امروز ‌گریبان ایران را گرفته تنها به خاطر قرار داشتن ایران در بین کشورهایی است که در منطقه به اصطلاح‌ نگران‌کننده آمریکا قرار گرفته‌اند؛ مسئله‌ای که تنها با پیشنهاد و همراهی باراک اوباما به وقوع پیوسته است.


گفتنی است، باراک اوباما در آخرین روزهای ریاست جمهوری، فرمان «وضعیت اضطراری آمریکا علیه ایران» را تمدید و شرایط را برای تشدید اقدامات ضد ایرانی توسط ترامپ مهیا کرد.


واکنش دولت یازدهم به قانون محدودیت ویزای اوباما؛ امضای کِری تضمین است!


با مروری بر رفتار دولت آقای روحانی به عهدشکنی‌های آمریکا در پسابرجام، به روشنی قابل دریافت است که گستاخی دونالد ترامپ، نتیجه ضعف دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم و تیم مذاکره‌کننده کشورمان است.


اگر مقامات ارشد دولت یازدهم در مقابل گستاخی دولت اوباما در اجرای قانون محدودیت ویزا واکنش قاطع و مبتنی بر منافع ملی اتخاذ می‌کردند، ترامپ امروز گستاخانه به تکمیل این پروژه نمی‌پرداخت.
واکنش دولت یازدهم به گستاخی دولت اوباما در این مورد قابل تامل است. روزنامه زنجیره‌ای شرق در اول دی ماه 94 در تیتر یک نوشت: «اطمینان تهران از اجرای برجام، امضای کِری تضمین است». در متن گزارش آمده بود: «به دنبال اعتراض ظریف[به قانون محدودیت ویزا که نقض برجام از سوی آمریکا بود] جان کری، وزیر خارجه آمریکا، در نامه‌ای]فریبکارانه[ خطاب به ظریف نوشت این قانون به‌هیچ‌وجه مانع ما نمی‌شود که تعهدات خود طبق برجام را اجرا کنیم... عباس عراقچی، معاون وزیر خارجه ایران درباره این نامه تأکید کرد که این نامه، امضای وزیر خارجه آمریکا را دارد و اجرای موفق برجام را تضمین کرده است. عراقچی تاکید کرد: آنچه برای ما مهم است این است که برجام در مرحله اجرا با هیچ‌گونه خدشه و صدمه‌ای مواجه نشود، آقای کری این تضمین را به عنوان وزیر خارجه آمریکا به صورت کتبی با امضای رسمی داده است».


روحانی: اجلاس آستانه حاصل پیام برجام بود! 


روحانی در بخش دیگری از سخنان خود در مراسم روز ملی فناوری فضایی گفت:«امروز برجام و مذاکرات هسته‌ای پایان یافته و یک‌سال از اجرای آن گذشته و اکثر بندهای آن اجرا شده است و اجرای برخی از بندها نیز با مشکلاتی مسیر خود را پیش می‌برد اما مهم‌تر از مذاکرات هسته‌ای و برجام، پیام برجام و فرصتی است که برجام برای ما ایجاد کرده است».


وی با بیان اینکه پیام برجام این است که در سایر مسایل جهانی و منطقه‌ای مذاکره یکی از راه‌حل‌هایی است که می‌تواند، گره‌های کور را باز کند، افزود: «امروز برگزاری اجلاس آستانه درباره حل مسایل سوریه حاصل پیام برجام بوده و اگر بتوانیم مشکلات منطقه را پای میز مذاکره حل کنیم به معنای بهره‌گیری از پیام برجام است». درباره این اظهارنظر رئیس‌جمهور محترم گفتنی است، مقامات دولت یازدهم بارها در اظهارات جداگانه تاکید کردند که مهمترین هدف برجام، لغو تمامی تحریم‌ها و گشایش اقتصادی است. به همین منظور تمامی امور حتی آب خوردن مردم به برجام گره زده شد.


ولیکن پس از آنکه «هسته‌ای رفت و تحریم‌ها ماند» پروژه تقلیل مطالبات اقتصادی مردم- مثل این اظهارنظر که: «به برجام نگاه اقتصادی نداشته باشید».(بعیدی‌نژاد، عضو سابق تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای)- و دستاوردسازی از برجام- مثل این اظهارنظر که «اگر برجام نبود ما به سمت وضعیت نفت در برابر غذا و دارو می‌رفتیم»- جایگزین عذرخواهی و جبران خسارت‌های محض برجام شد. 


به موازات تقلیل مطالبات اقتصادی مردم و دستاوردسازی، جریانی در داخل کشور در تلاش بود تا با تعمیم الگوی شکست خورده برجام به سایر حوزه‌ها- برجام‌های 2 و 3 و...- خسارت‌های محض دیگری برای مولفه‌های قدرت جمهوری اسلامی ایران پدید آورد. اما در نهایت این پروژه با شکست مواجه شد.


در حال حاضر مسائلی از قبیل «ادعای دور شدن سایه جنگ از سر کشور به مدد برجام» و یا اینکه «اجلاس آستانه حاصل پیام برجام بود» و موارد مشابه صرفا پوششی برای فرافکنی و به حاشیه راندن ناکامی در تحقق وعده‌هایی است که قرار بود در پسابرجام رخ دهد. 


بسیاری از کارشناسان معتقدند که امنیت بی‌بدیل و مثال زدنی جمهوری اسلامی ایران و جایگاه ویژه کشورمان در معادلات منطقه غرب آسیا مرهون اقتدار نظام و ایثار مدافعان حرم و پیروزی‌های محور مقاومت در منطقه است.


حاصل واقعی پیام برجام،«فرمان اجرایی منع صدور ویزا برای ایرانیان از سوی آمریکا» به عنوان محصول مشترک اوباما و ترامپ است!


 
نگاهی به برخی از رفتار های عجیب تهیه کننده برنامه «نود»
ساعت ٥:٠۳ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٧ بهمن ۱۳٩٥   کلمات کلیدی:

برنامه تلویزیونی یا اینستاگرام فردوسی پور!؟/ جای گفتگو با ظریف، بازیگران سینما و ماجرای پلاسکو در برنامه فوتبالی هست، اما ماجرای تحریم بانکی یک باشگاه ایرانی هرگز!

شب دوشنبه گذشته برنامه ورزشی «نود» 45 دقیقه از وقتش را صرف بررسی علل و عوامل حادثه پلاسکو کرد. رویکردی که تفاوتش با برخورد این برنامه با سانحه قطار تبریز-مشهد به خوبی به چشم می آمد و بار دیگر پرده از ابراز مواضع و رویکرد های سیاسی فردوسی پور در این برنامه برداشت.
حامد یامین پور - گروه فرهنگی رجانیوز: چند سال پیش وقتی عادل فردوسی پور در آخرین برنامه سال که نزدیک نوروز بود سروش صحت،رامبد جوان و حبیب رضایی بازیگران سینما و تلویزیون را به برنامه نود آورد و یک ساعت آنتن زنده را به گپ و گفتگو با  آن ها اختصاص داد بسیاری به دلیل فضای سرخوشی روزهایی که به عید منتهی می شد واکنشی نسبت به این اتفاق نشان ندادند.
 
در ادامه همین ورود های غیرمرتبط برنامه نود بود که این برنامه ساز حوزه ورزش خلاف رویکردی که سازمان صدا و سیما در خصوص برخی اتفاقات فرهنگی و سیاسی داشت در این برنامه در خصوص اتفاقاتی نظیر جایزه اسکار اعلام نظر شخصی می کرد. 
 
مصاحبه با محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه در روزهای پس از امضای برجام و شب یلدا سال گذشته اما باعث شد که بالآخره جلوی این خودمختاری های فردوسی پور گرفته شود. اتفاقی که باز هم تلاش هایی صورت گرفت تا حتی پخش نشدنش هم هزینه هایی را برای رسانه ملی به وجود بیاورد. 
 
 
جلوگیری از پخش مصاحبه ظریف اگر چه اقدامی قابل تقدیر برای مقابله با رفتار های عجیب این مجری تلویزیون بود اما باعث نشد که او در شب یلدای امسال حرکت عجیب دیگری انجام ندهد. مصاحبه با شهاب حسینی به بهانه گرفتن جایزه کن و با چاشنی سؤال هایی در مورد علایق فوتبالی او بار دیگر پای ابراز علایق شخصی فردوسی پور را به این برنامه باز کرد. 
 
 
 
با این حال این اتفاق هیچ هزینه ای برای او و برنامه اش به وجود نیاورد و مسئولان شبکه سه سیما به راحتی زیر بار پخش این مصاحبه رفتند تا صدا و سیما بار دیگر نشان دهد که مسیر تعامل و به تعبیری دور زدن مدیران سیما و این شبکه را در این 12 سال به خوبی آموخته است. 
 
اما شاید خاص ترین رفتار های فردوسی پور با اتخاذ موضع و رویکرد دوگانه در مواجهه با دو حادثه تلخ اتفاق افتاد. رفتاری که باعث شد پز مستقل بودن او کاملاً زیر سؤال برود. 
 
زمانی که حادثه تلخ قطار تبریز-مشهد اتفاق افتاد او صرفاً به مدت 40 ثانیه بر روی آنتن ابراز تسلیت کرد و پس از آن روال عادی برنامه را پی گرفت. در حالی که در خصوص حادثه ناگوار پلاسکو 45 دقیقه آنتن زنده برنامه گران نود را صرف بررسی علل این اتفاق و اظهار نظر در خصوص آن کرد. 
 
تفاوت رویکردی که کاملاً پیداست که از علایق و گرایشات سیاسی فردوسی پور سرچشمه گرفته و تأثیر مستقیمی در محتوای برنامه اش در خصوص دو اتفاق ملی می گذارد.
 
 
اگر چه اساساً اختصاص 45 دقیقه از برنامه ای ورزشی به اتفاق پلاسکو خود محل سؤال جدی است. اینکه چرا برنامه نود که وظیفه بررسی اتفاقات روز فوتبال را به عهده دارد در قامت یک برنامه اجتماعی ظاهر شده و به بیان این مسائل می پردازد. حال آنکه صدا وسیما در این روزها به قدر توان خود تلاش هایی را در راستای اطلاع رسانی و نمایش ابعاد مختلف این حادثه در برنامه های مرتبط در شبکه خبر، شبکه تهران و حتی بخش های مختلف اخبارسراسری انجام داده است.
 
به نظر می رسد عادل فردوسی پور از تولید برنامه «نود» خسته شده و علاقه دارد در حوزه های فرهنگی اجتماعی ورود کند. تا جایی که علیرغم ضربه خوردن تیم استقلال از تحریم بانکی کمترین اشاره ای به این مسئله فوتبالی در برنامه نمی کند. از این رو بهتر است مدیران سیما و شبکه سه قبل از آن که او هویت و آبروی آن ها و برنامه نود را فدای خواست شخصی اش کند تهیه و تولیدش را از وی بگیرند و به فرد با انگیزه دیگری بسپارند. تا بیش از این سوژه طنزنویسان قرار نگیرند. 
 
 
فردوسی پور هم می تواند با ساخت برنامه ای اجتماعی علایق اش را در این حوزه پیگری کند. اگر چه ورود در این حوزه مسیر جدیدی است که باید دید این برنامه ساز حوزه ورزش تا چه اندازه می تواند در آن موفق شود. 
 
دکتر علی اصغر پورمحمدی مدیر فعلی شبکه سه سال گذشته که معاون سیما بود در خصوص یک اتفاق در برنامه «ماه عسل» در اقدامی قاطع تهیه کننده این برنامه را توبیخ و به مدیر وقت شبکه سه تذکر رسمی داد. با این حال به نظر می رسد وی هنوز این رفتار های فردوسی پور را مستحق نوبیخ و تذکر رسمی نمی داند. شاید همین تعامل مدیر شبکه سه با فردوسی پور است که زمینه بروز نودی خودمختار را بر روی آنتن به وجود می آورد. 
 
 
مسیر غلطی که برنامه نود در پیش گرفته سرانجامی تلخ برای سازندگان و حامیانش به بار خواهد آورد. اتفاقی که علیرغم خواست بعضی از مدیران میانی تلویزیون باید خیلی زود جلوی آن گرفته شود. چرا که اگر مدل نود در رفتار سایر برنامه سازان سیما تکثیر شود دیگر عملاً مدیریت معنای خود را از دست خواهد داد.  

 
وقتی حسن روحانی خواستار اعدام در نماز جمعه شد
ساعت ٤:۳۱ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ٧ بهمن ۱۳٩٥   کلمات کلیدی:
https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ee/Hassan_Rouhani_in_Saadabad.jpg/220px-Hassan_Rouhani_in_Saadabad.jpgحسن روحانی در سال 1359 که نماینده مردم سمنان در مجلس شورای اسلامی بودند، درباره نحوه تامین امنیت کشور نظریه‌ای را مطرح کرده است که بازتاب گسترده‌ای در روزنامه‌های آن دوره پیدا می‌‌کند.

سرویس تاریخ مشرق - 36 سال پیش، حسن روحانی که در آن روزها نمایندگی مردم سمنان در مجلس را بر عهده داشت، در یکی از جلسات مجلس پس از ماجرای کودتای نوژه، خوستار «دار» زدن «توطئه‌گرها» در نماز جمعه شد تا این اقدام «تاثیر بیشتری» داشته باشد.

آقای روحانی در نطق خود در مجلس شورای اسلامی در ۲۳ تیرماه ۱۳۵۹می‌گوید: «من به‌عنوان یک نماینده تقاضای آن را دارم اینست که در حوادث طبس بسیاری از ریزه‌کاری‌ها بود که حالا با مسوولین امور به همه ریزه‌کاریها رسیده‌اند و به اطلاع ملت نرسانده‌اند؟ پس خواهش ما این است که تحقیقاتی که انجام گرفته و به‌همه ریزه‌کاری‌هایی که دست یافته‌اند به‌اطلاع ملت برسانند. چون تا حدی که ما در کار بودیم و تحقیق کردیم جواب‌ها قانع‌کننده نبود و اگر مساله طبس دقیقا دنبال می‌شد شاید همان موقع همه مسائل کشف می‌شد و به امروز منتهی نمی‌شد.»[1]

حسن روحانی سپس ادامه می‌دهد: «نکته دیگر اینکه ما از دادگاه انقلاب ارتش می‌خواهیم که در مورد توطئه‌گران عجله نکنند و تحقیقات در حدود وسیع انجام بدهند و کاملا ریشه‌یابی بکنند و تقاضای دیگر من این است که توطئه‌گرها را هنگام نماز جمعه در حضور مردم به دار آویزان کنند تا تاثیر بیشتری داشته باشد.»
 

برای دیدن اندازه اصلی روی عکس کلیک کنید

برای دیدن اندازه اصلی روی عکس کلیک کنید
برای دیدن اندازه اصلی روی عکس کلیک کنید
روحانی: توطئه گرها را باید در نماز جمعه به دار بکشند
روحانی: توطئه گرها را باید در نماز جمعه به دار بکشند

 
نخست وزیر مجارستان خطاب به آمریکا : دست از صادرات اجباری دموکراسی بردارید
ساعت ٦:٠٠ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٥ بهمن ۱۳٩٥   کلمات کلیدی:
صدای ایران- به نقل از خبرگزاری رویترز ، ویکتور اوربان، نخست وزیر مجارستان در سخنرانی در دانشگاهی در رومانی گفت، تهدیدهای امنیتی فزاینده در اروپا ریشه در افزایش مهاجرت دارند و پیشنهادات ترامپ در کنوانسیون ملی جمهوریخواهان آمریکا در زمینه مبارزه با تروریسم را برای مقابله با این تهدیدات مناسب دانست.
اوربان می گوید ترامپ در سخنرانی خود در این کنوانسیون طی روز پنجشنبه مسائلی نظیر افزایش تلاش‌های اطلاعاتی، پایان سیاست شکست خورده تغییر رژیم در دیگر کشورها از سوی آمریکا قطع کامل پذیرش مهاجران از کشورهای "در معرض خطر تروریسم" را به عنوان سیاست‌های پیشنهادی خود ارائه کرد.
وربان در سخنرانی خود که از تلویزیون پخش شد گفت: من یک فعال حامی دونالد ترامپ نیستم و هرگز به این فکر نکرده‌ام که از میان گزینه‌های مطرح، او برای اروپا و مجارستان بهتر باشد. اما من به حرف‌های این کاندیدا گوش کردم و باید به شما بگویم که او سه پیشنهاد برای مبارزه با تروریسم داد. من به عنوان یک اروپایی، نمی‌توانم بهتر از این از زبان ترامپ، نیازهای اروپا را شرح دهم. اروپا نیز نیاز به تشکیل شبکه‌ای از آژانس‌های اطلاعاتی ملی به عنوان بهترین آژانس‌ها در نوع خود را دارد. دومین مسئله که این کاندیدای جسور ریاست‌جمهوری آمریکا مطرح کرد، کنار گذاشتن سیاست به اصطلاح صادر کردن دموکراسی است. من نیز دقیق‌تر از ترامپ نمی‌توان این پیشنهاد را بدهم.
به گفته اوربان کشورهای غربی به شکلی بی‌مهابا به دنبال حذف حکومت‌های غیردموکراتیک اما با ثبات در لیبی، سوریه و عراق بدون تضمین ثبات در این کشورها در دوران پس از جنگ بوده‌اند و این اروپا را در معرض موج مهاجران قرار داده است.وی همچنین گفت که اروپا بدتر از آن به جای حمایت از حکومت‌هایی که در تلاش برای کنترل کشورهای دست‌خوش جنگ داخلی در شمال آفریقا و خاورمیانه هستند از آن‌ها به دلیل نواقص دموکراتیک‌شان انتقاد می‌کند.
وی افزود: اگر ما همچنان دموکراسی را در ثبات در مناطق جهان ترجیح دهیم، به خصوص که ما در این مناطق بعید است با این اولویت به پیروزی برسیم، تنها باعث ایجاد بی‌ثباتی خواهیم شد نه دموکراسی. این درس بزرگی است که ما همچنین در ارتباط با وقایع فعلی در ترکیه نیز باید مد نظر قرار دهیم. البته ما به مسائل سیاسی و حقوق بشر در آنجا بی‌تفاوت نیستیم اما اولویت اصلی برای ترکیه این است که با ثبات بماند. چون در صورت بی‌ثبات شدن ده‌ها میلیون نفر از منطقه به اروپا سرازیر خواهند شد بدون آن‌که مانع، کنترل یا فیلتری برای آن‌ها وجود داشته باشد.

EXPORTING DEMOCRACY

Tapping into Trump's proposals to create "the best intelligence-gathering organisation in the world," Orban said that Europe too needs to create a network of national intelligence agencies that ranks with the world's best.

He then took aim at some of his EU colleagues.

"The second thing, said this valiant American presidential candidate, is to abandon the policy of exporting democracy. I could not have said it more precisely."

Orban said Western countries acted recklessly to remove the undemocratic but stable regimes in Libya, Syria and Iraq without guaranteeing stability in the aftermath, exposing Europe to a mass wave of migration.

Worse, he said, instead of supporting the regimes that try to control the civil-war-torn countries in North Africa and the Middle East, Europe criticises them for democratic shortfalls.

"If we keep prioritising democracy over stability in regions where we are unlikely to succeed with that, we will create instability, not democracy."

http://bayanbox.ir/view/3289891914688768802/23-01-2017-08-44-19-%D8%A8-%D8%B8.jpg

Hungarian PM Viktor Orbán celebrates Donald Trump victory as end of ‘liberal non-democracy’

Hungarian Prime Minister Viktor Orbán has heralded Donald Trump’s shock election victory as the end of “liberal non-democracy”. 

Mr Orbán, who was a vocal supporter of the Trump campaign, said the Republican win would allow Western civilisation to “break free from the confines of an ideology”.


 
ترامپ اخم کرد!
ساعت ۱٢:۱٩ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ٥ بهمن ۱۳٩٥   کلمات کلیدی:

Image result for ‫ترامپ اخم‬‎

حالا، حدود هشت سال از فتنه 88 و قضایای مربوط به آن می‌گذرد و سردمداران خارج‌نشین آن که هر روز در برابر سازمان‌های بین‌المللی تجمع می‌کردند و بر آتش بی‌آبرو کردن ایران در افکار عمومی جهان می‌دمیدند، دست به قلم شده و برخلاف رویکرد پنهان خود در این سال‌ها، علنا خواستار افزایش تحریم‌های ضدایرانی از سوی رئیس‌جمهور جدید ایالات متحده شده‌اند.

این چهره ی جدید آمریکا است.

آمریکای اخمو!

اما

من برای این قیافه ی دوریالی آمریکای جدید، به اندازه ی یک پوزخند یک ایرانی هم وقت تلف نمی کنم. عمو جون، برو برا اونایی قیافه بگیر که سربازهات رو اینجوری بخط نکرده باشه ! قیافه واسه چی می گیری ؟ واسه کی می گیری؟Image result for ‫دستگیری سربازان آمریکایی‬‎

این شعر اویلا برای تو خوبه بهتره برات سر مشق باشه ! خودشو نمی گیره ! :))

آهای عموسام!

خودتو نگیر عموجون. برا فشار خونت خوب نیست. اخم می کنی ماهیچه های پیشونیت درد می گیره زیاد فیلم بازی نکن.

فوقش میخای قیافه بگیری ؟

قیافه ی مناسب برای تو در مقابل ایران این قیافست :

Image result for ‫تعجب‬‎

هی عموسام، شنیدم سنت داره می رسه به سیصد سال! بدجوری سنتم رفته بالا. بهت ولی مخصوصا در مقابل ایران، این محصول رو پیشنهاد می کنم :

http://17plus.ir/wp-content/uploads/2016/02/Adult-Protective-Diaper-Easy-Life-Medium-16pcs6928c9.jpg

ببین !

برای سربازاتونم خوبه.

یه سئوالی ازشون بکن ببین ایزی لایف نداشتن موقع دستگیری چه آبروووو ریزی ای شده ! حالا سپاه نجابت کرده فیلم قضیه رو سانسور کرده سر جای خودش. ولی خب تا کی میخاین ابرو ریزی راه بندازین ؟ یه لیزی لایف بگیر حله !چون آخه شنیدم ایزی کفاف کار شما رو نمیده همون لیزی خوبه !

فقط عمو یه نکته !

دستورالعمل استفاده رو حتما بخون ها !

 

http://cdn.history.com/sites/2/2016/04/BayofPigs.jpg

یموقع بدجوری استفاده نکنی که دوباره اوضاع خراب میشه . آره . با دقت نصب کن. موقع مواجهه با ایران آدم باید مجهز باشه . آره. برا همین ، این واسه تون خوبه . پودر جاذب ضد باکتری داره . مخصوصا برای اونایی که خلیج خوکها -Bay of pigs- زیاد تردد می کنن لازمه. شنیدم یه بار قبلن اونجا بدجوری حالتون گرفته شده!


 
← صفحه بعد صفحه قبل →
 
 
تبلیغ ویـژه