الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

راه فراری وجود ندارد. در بن بستی عجیب قرار دارید !
ساعت ٢:٤۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٦ اسفند ۱۳۸٩   کلمات کلیدی:

همین زیر مشخص است که در مطلبی ، وضعیتی شرم آور و خفت بار را به کادر ایرانی بی بی سی یادآوری کردم . نوشتم که شرم آورترین وضعیت برای کارکنان بی بی سی فارسی و بدترین روزها در عمر آنها شاید این روزها باشد.این روزها کارکنان بی بی سی فارسی شاید بدون عذاب وجدان نتوانند  حتی بحه دوربین نگاه کنند. 

محمد منظرپور و فرناز قاضی زاده( زن سینا مطلبی ) رسما به مردم لیبی لقب شورشی و به عناصر مزدور قذافی لقب نیروهای دولتی می دهند.

 

بلافاصله بعد از درج این مطلب ، که خصوصا تیتر انگلیسی هم برای آن انتخاب کرده بودم ، این کلمه از فضای تبلیغات خبری بی بی سی و صدای آمریکا حذف شد !

این امر دو علت داشت :

١- معرفی کردن اقدامات ملت لیبی بعنوان شورش ،‌ یعنی : الف : زیر سئوال بردن اهداف آنها ب : زیر سئوال بردن مکانیزم اقدام آنها. در نتیجه یعنی ج : داخلی قلمداد کردن امر مقابله با ملت لیبی ! بار سنگین منفی حیثیتی این امر هم معلوم است. تمام آزادگان دنیا به صفحه ی بی .بی سی و صدای آمریکا تف می اندازند !

٢- بارها توسط همین بی بی سی و توسط همین فرناز قاضی زاده ی لخت و پتی ، تلاش شد تا تحرکات احمقانه ی جنبش کپک کمرنگ رو به خاکستری ، در امتداد ماجرای مصر و لیبی و تونس قلمداد شود ! دومینوی کشورهای عربی مرتبط با آمریکا ،‌ بدون منطق ، مایه ی حرکت جنبش کپک معرفی شد. این درحالیست که سر کپک تمام موسوی ، بهمراه سرکپک دوم کروبی ، جریان کپک را الهام بخش به جنبشهای بیداری اسلامی منطقه معرفی کردند ! البته حتما یادمان هم رفته که جنبش کپکی اصولا از خرداد ٨٨ آغاز شده بود !

بهرحال ، در چنین وضعیتی ، داخلی کردن ماجرای لیبی ؛ آنوقت مسئله ایران را هم در ادبیات آنها باید داخلی کند که خوب تبعات استراتژیکی برای آنها دارد. آنها نمی خواهد چنین شود. در نتیجه :

خادمان رسانه ای دولت انگلیس به مسئولان آنها یادآوری و آنها را قانع نمودند که از طریق ابزارهای رسانه ای و به این عریــــــانی که نمی شود از قذافی حمایت کرد. حمایت باید مثلا به شکل موضعگیری بی طرفانه و عدم پوشش اخبار کشتارها باشد. اینگونه ، هم آن پوز دمکرات مآبانه حفظ می شود ، هم پوشش رسانه ای از ملتهای آزادیخواه مسلمان برداشته می شود. نگاه کنید که بی.بی.سی که روزی در میدان التحریر محمد خان منظرپور را کاشته بود امروز حاضر نیست خبرنگارانش را حتا به مرز لیبی وارد کند !

اهمیت حمایت از سفاکی های ضد بشری قذافی در بمباران مردم ، برای بی بی سی و صدای آمریکا یک جنبه استراتژیک دیگر هم دارد :

١- به رهبران ترسوی بزدل وابسته این پیغام را می دهد که بابا عرضه از خودتان نشان بدهید. یعنی حکومتتان از حکومت سرهنگ قذافی هم مسخره تر است ؟ بابا قذافی شترسوار توانست ! با کشتار ، بماند ! ، شماها هم بابا دیت بکار شوید .

٢- به رهبران جریانات معارضه : پیشنهادات حکومتها را بپذیرید وبه سطوحی از اصلاحات رضایت دهید. والا باید با مشت آهنین مواجه شوید ! رویتان را کم کنید. نمی گذاریم ماجرای مصر و تونس تکرار شود !

بر این اساس ، غرب اصولا ، نمی تواند از کنار قذافی جم بخورد ! آمریکایی ها بدو بدو می روند و همه چیز را هماهنگ می کنند که نیروهای رسمی بیگانه وارد بحرین شوند ، آنوقت وزیر امورخارجه شان در تریبون رسمی طرفین !!!! را به پرهیز از خشونت دعوت می کند !

نتبجه چه شد ؟

همانجا فورا نوشتم که :

( تذکر : *** یادآوری این وضعیت شرم آور ،‌ بی بی سی و صدای آمریکا را ، همزمان ، وادار کرده برای توصیف مردم از لفظ مخالفان حکومت استفاده کنند.

این خودش ادامه ی همان حمایت و البته باقی ماندن در دریای این وضعیت شرم آور و خفت بار است. چیزی فرق کرده ؟

شما یک هفته تمام و کمی بیشتر این کلمه را بارها بکار بردید. دائم بکار بردید. در یک گفتگو بیش از ده بار خودم دیدم !

حالا اگر این کلمه اینقدر بد است که امروز عوض می کنید ،‌ می شود بگویید از ابتدا چرا آن را بکار می بردید ؟ و اگر کلمه ی مهمی نبوده و دیدگاه رسمی دولت شماست ، چرا آن را عوض کردید؟! و اگر واقعا مشکلی در این کار نبوده چرا اینقدر بی سروصدا ؟!

سراپای بی.بی.سی فارسی وبلاگ نویس پر است. آنهم وبلاگ نویسهایی که کارشنان به رصد دائمی وبلاگهایی چون پاسداران کشیده ! فقط سیاوش اردلان؟ خیر. شما بارها وبلاگ پاسداران را در بی بی سی به نمایش گذاردید تا طیف رسانه هایی که به آنها توجه می کنید را متنوع و خود را لیبرال و معتدل نشان دهید - هرچند این ابزار را دیگر از شما گرفته ایم و شما چنین بازی سیاسی مزورانه ای را دیگر نمی توانید تکرار کنید و این قدرت از شما گرفته شده . خاصه اینکه مطلقا نمی توانید مواقعی که این وبلاگ مستقیما به خود شماها ، یعنی بی بی سی و سرنشینانش ! می پردازد ،‌ به محتوایش اشاره ای کنید. چقدر این خانه ی شما یعنی بی بی سی از ژله ساخته شده که چنین به لرزه می افتد ! 

با این حساب مطلقا روشن است که این کنش ها شما را به آن واکنش حذفی انداخته ! چه کسی نمی داند ؟ اما آیا فراموش کرده اید که شما در خدمت و نوکری شرم آور و خفت بار کدام دستگاه رسانه ای هستید‌؟ شما یک کلمه جواب من را بدهید ببینم اگر یکی تان دیدگاهی غیر از این داشته باشد در آن مجموعه ی خفقان یعنی بی بی سی جرات دارد آن را حتی به زبان شخصی و نه رسانه ای بیان کند؟‌! ***  )

به چه روزگاری افتاده اید بچه های بی بی سی ! سرتان را چگونه می توانید بالا بیاورید ؟ در چشم مردمان کجای دنیا می توانید با خیال راحت بنگرید ؟‌ عجب.


 
 
 
تبلیغ ویـژه