الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

اگر جواب نمی دهند برای این است که جدی نپرسیده ایم !
ساعت ۱٠:۱۸ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٥ دی ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:

بنظر می رسد ، مسئولان محترم قضایی ، انتظامی و امنیتی ، صلاح نمی دانند از خود واکنشی نشان بدهند. البته ، من ندیدم یک نفر خبرنگار با وجدان پیدا شود که در این همه جلسه با مسئولان محتلف امنیتی و قضایی و انتظامی یک بار این سئوال را بپرسد.

ماها که نوشتیم و پرسیدیم . برخی سایتها هم خدا خیرشان بدهد ، خبر را کار کردند و مطلب را نشر دادند. اما ما خودمان هنوز پشت میز مطالبه ننشسته ایم . الان یکی بمن بگوید از این همه رفقای خبرنگار بنده و شما ، کدامشان کجا در کدام جلسه ، از مسئولی مربوط ، سئوالی جدی و دقیق در این زمینه پرسید ؟ از کدام مسئول پرسیدند کدام یک از دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ عمومی در عملکرد مسئولان ما نمود داشته بشمرد و معرفی کند و بیلان واقعی هم بدهد ؟

پس اگر مسئولان فعلا صلاح نمی دانند که جواب بدهند ، یک علتش این است که هنوز ما خودمان هم مطالبه ی جدی ای نکرده ایم . ای ، یک هرزچندگاهی یکی آمد و چیزی در وبلاگش نوشت و ای ، هرزچندگاهی چارتا سایت هم مطلبش را بازنشر دادند. اما کدام رفیق خبرنگار جدی ما رفت و یخه ی کدام مسئول را در همین زمینه گرفت ؟

دقیق و موردی بگویم

کدام رفیق خبرنگار ما ، رفت و در جلسه با دادستان کل کشور ، مدعی العموم ، بجای فشار آوردن در قضیه ی سه هزار میلیارد ( که عددش دروغ است و حتی اصل گردش مالی هم اینقدر نبوده وای بحال اصل سوء استفاده ) آمد و دغدغه اصلی حقیقی را پرسید ؟

کدام خبرنگار ، رفت و از فرمانده ی محترم پلیس کل کشور ، این سئوال را پرسید و دقیق مطالبه ی جواب کرد ؟

همین 20:30 خودمان که اتفاقا گاهی در همین زمینه مطلب کار می کند ، کجا رفت و با تیمهای خبری مرتبط هماهنگ کرد که این موضوع را بعنوان یک مطالبه ، پیگیری کنند؟!

چه کسی رفت و از مسئولان مختلف سئوال کرد که حالا بگوییم مسئولان جواب ندادند ؟ بله ، مسئولان مطمئنا این مطالب ما را می بینند. اما تعارف مگر داریم ، جواب ندارند آقا جان . برای همین از یک طرف جواب نمی دهند ، از یک طرف چون ما مطالبه ی جدی نکرده ایم  ، حرکتی در خور شان و نیاز و ضرورت و اولویت از خود نشان نمی دهند.

یک چیزی را هم بگوییم ،

کسی نمی گوید که مثلا حتا ناجا بیکار است در همین موضوع و دست به هیچ تحرکی نمی زند. نه ، مسئله این است که اولویت ناجا نیست. والا ، بیا سرچ کن خودت می توانی هی اخباری از دستگیری "یک" نفر که داشت از طریق اینترنت سی دی فلان میفروخت منتشر می شود ! از دستگیری "دو" نفر که با پایگاه اینترنتی شان داشتند فلان می کردند توسط پلیس فتای فلان شهرستون خبر می خوانی. نه ، مسئله این است که جدی دنبال نمی کنند ماجرا را. والا مگه این صدتا دویست تا سایتی که وجدانن من و شما می بینیم اینها نمی بینند ؟ می بینند عزیزم . اولویت و تمرکز امکانات جای دیگری است. مثلا فرض کن روی راهنمایی و رانندگی است. برای کشته های جسمی من و تو ، چون خطرش محسوس است ، چه مراکز بزرگ و مجهز کنترل ترافیک هم راه می افتتد و خسته نباشید واقعی لازم دارد. اما برای کشته های اخلاقی و فرهنگی ، ای خدا. /.

قوه ی قضائیه هم ، خب باید ضابط فعالی کنار دستش داشته باشد که وارد میدان بشود. البته من نظر به شرح وظیفه ی قوه قضائیه در پیشگیری ، نظر به شرح وظیفه اش در مدعی العمومی ، بر او فرض می دانم به ضابط "دستور" پیگیری بدهد. مگر ضابط دست خودش است ؟ 

البته یک خطایی را من نگران هم هستم که بین خودمان رخ دهد و آن این است که فکر کنیم دغدغه فقط اینترنت است.

خیر ، اینترنت رسانه ی اشاعه است. مسئله ،کف خیابان است. طرف  اول خیابان پیروزی تکیه داده بود به دیوار یک واحد البته اداری نیروی انتظامی داشت فیلم بدون سانسور می فروخت. طرف ، چندصدمتری چند کلانتری و واحد انتظامی مهم ، انواع کتب ممنوعه را می فروشد . طرف در دید مسئولان انتظامی و قضایی و انتظامی مشغول به عکاسی عریان و نیمه عریان و بی حجاب از زن و بچه ی مردم است . اینها را نباید گم کرد.

پس برادر ها ، خواهر ها ، اصل مشکل از خودمان است. کسی دیگر را سرزنش نکنیم .

یک چیز دیگر را هم بدانید. خیلی برخوردها را همین مسئولان واقعا انجام می دهند. اما چون کارشان فاقد پیوست عملیات روانی و اطلاع رسانی است ، نه اینکه به ما جواب ندهند ، کلا باعث می شود اثر بازدارندگی کارشان بسیار کم شود. عامل پیروزی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پروژه گرداب ، پیوست مفصل عملیات روانی آن بود. این هم ضعف درجه یک است.

مطابب قبلی در همین زمینه :

- اختلاس سه هزار میلیارد فرهنگی

- حتی ساواک هم از فیلم مستهجن می ترسید

- این درد را همه فریاد می کنند ،‌کو فریاد رسی؟

-سخنی با مسئولان قضایی ، انتظامی و امنیتی

 دیگران هم گفتند :

- بولتن نیوز : رکود یا کوتاهی در برخورد با مجرمین اینترنتی

- طلبه بی تعارف :‌فیلم مستهجن همه رقمه موجود است


 
 
 
تبلیغ ویـژه