الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

به بی بی سی حق بدهیم !
ساعت ۸:۳٢ ‎ق.ظ روز شنبه ۱۳ اسفند ۱۳٩٠   کلمات کلیدی:

موضعگیریهای بی بی سی شکل بسیار صریح و تندی گرفته و از فریم کلی بی بی سی که معمولا تلاش می کند تا با هدایت نرم صحنه ، خروجی را به سمت مطلوب خود هدایت کند خارج شده است که جای تامل و بررسی فراوان دارد. حتما وضع انتخابات دیروز در این مسئله بی تاثیر نبوده است چون بی بی سی بشدت از امروز بر بی اهمیت بودن انتخابات و عدم وجود انتخابات آزاد - البته بازهم از زبان مخالفین جمهوری اسلامی - تاکید می کند.

جالب آنکه در میان موضعگیریهای منتشره در بی بی سی ، تعدادی از آنها مربوط به عناصر سلطنت طلب ، چریک فدایی ها و جریاناتی است که سطح خروجیهای آن را در حد رسانه های لس آنجلسی پایین کشیده و بنظر می رسد با این وضع ، با پیشرفت صحنه ی منازعه ی ایران و غرب ، دو سر ماجرا یعنی لس آنجلس و لندن به هم خواهند رسید !

برخی از خروجیهای بی بی سی فارسی حاوی این جملات است :

* ملیحه محمدی فعال سیاسی و روزنامه نگار مقیم آلمان است.

این انتخابات یکی دیگر از نقاط عطف تاریخ سیاسی ایران و زمینه ساز تحول درون زایی همچون رویداد دوم خرداد خواهد بود. با این تفاوت که از دل آن تحول، یک تعبیر امروزین و دموکراتیک برای حکومت کردن و یک شیوه برای مبارزه سیاسی به عرصه درآمد، و این بار نگاه تازه ای به حکومت مداری رسمیت می یابد که با قرائت کنونی آن یعنی "ذوب در ولایت" متفاوت و خود محل چالش های تازه ای خواهد بود.برد و باخت هر کدام از دو نیرو، یا حتا برآمدن ترکیبی از این دو، به مثابه تعیین تکلیفی برای اپوزیسیون به ویژه در کسوت جنبش سبز خواهد بود و سمت و سو و روش های تازه مبارزاتی آن را مشخص تر و مفهوم تر می کند. از سوی دیگر یک ذهنیت نیرومند در میان بخش هایی از اپوزیسیون وجود دارد که می گوید: مبارزه موجود در اردوی اصولگرایان اگر ساخته و سفارش حکومت نباشد، این هست که حکومتیان به فال نیک اش گرفته و در قامت آن فریاد رسی را می بینند که با استفاده از آن، می توانند از بار رسوایی یک انتخابات بی رمق و بی حریف بکاهند و در عین حال بار دیگر نتیجه مطلوب خود را مهندسی کنند.من با بخشی از این تحلیل و برای رسیدن به نتیجه بالا موافقم. یعنی حکومت در شکل مرکزی آن که بیت رهبری باشد، بی آنکه خود پیشاپیش خواستار بروز چنین تنشنجی در درون بوده باشد، باید به سادگی به این نتیجه برسد. این یک سیاست روشن فرصت طلبانه است که حکومتی مانند ایران آن را از دست نخواهد داد.

با این حساب باید از این خانم پرسید آیا صحنه ی بیش از 65 درصدی مشارکت در نتیجه ی رقابت بین اصولگرایان شکل گرفته ؟ با این حساب آمدن یا نیامدن ضد انقلاب چه تاثیر ویژه ای در حجم رای و شکل دادن به آنچه که وی " رسوایی انتخابات بی رمق و بی حریف " نامیده داشته است ؟!

تناقض در کمتر از چند پاراگراف چیز جالبی نیست !


 
 
 
تبلیغ ویـژه