الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

چند جمله در مورد چند حادثه
ساعت ٤:۱٥ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٢٧ فروردین ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

چند حمله ای در مورد چند حادثه ی اخیر که فضای خبری و رسانه ای کشور را متاثر کرد می خواهم بنویسم.

1- خبر هک * شبکه ی کارتهای اعتباری کشور که لحظه به لحظه به سمت تبدیل شدن به خبر اول کشورپیش می رود از نظر من بسیار مشکوک است. بنظرم می رسد این خبر در حال تلاش برای به سایه کشیدن خبری است که احتمالا از دیدها دور خواهد ماند. ماجرای رسانه های کشور ما ماجراییک خاله بازی بزرگ است و رسانه های کشور ما از اولین تا آخرین ( من کیهان و سردار حاج حسین شریعتمداری و معدودی رسانه ی دیگر را مستثنی می کنم ) فقط در حال تجارت کلیک اند.

اشتباه نشود. سایتهای زرد و پول در بیار را نمی گویم . رسانه های خبری کشور را می گویم . همه شان . وقتی مهمترین رسانه های خبری سیاسی این کشور ، حاضر نیستند لینک فیسبوک را از صفحه های خود حذف کنند و به معدود کلیک هایی که از آن سو به سمتشان دل بسته اند و دل از این تجارت نجس بیرون نمی کشند و وقتی مورد انتقاد قرار می گیرند تصمیم می گیرند که دیگر "لینک" به مطالبت ندهند ، داستان همین است. بهرحال ، این جریان خبری توفنده بنظرم انحرافی و مصنوعی است ، اما کو نکاه نافذ و مشرف و تیزبینی که بتواند رصد کرده و بما بگوید کدام خبر در حال مخفی شدن است. ماجرایی در حال مخفی شدن است. شاید کسی از تاخیر برخی پرداختها ، سودی می برد. باید دید. بهارحال ماجرا در دید من مطلقا طبیعی نیست.

2- ماجرای اظهار دوستی جریانی در اسرائیل به سمت "ملت" ایران! . جریانی در رژیم اشغالگر قدس که خود را قسمتی از مردم اسرائیل (؟!) معرفی کرده بود ، با ایجاد صفحه ای در فیسبوک ادعا کرد که با مردم ایران دشمن نیست و آنها با بمباران ایران موافق نیستند. در مقابل هم ، جریان دیگری در دل فسیبوک این رسانه ی سازمانهای جاسوسی رژیم آمریکا شکل گرفت که ادعا می کرد قشری از مردم ایران است و او هم با مردم؟! اسرائیل دشمن نیست و از اینکه این ها با بمباران !! ایران موافق نیستند تشکر می کند !!

نمی دانم ، آیا کسی پیدا شد و ذره ای این بازی باحــــال و جذاب را باور کرد یا نه . اما عکسی در این ماجرا ، از سوی صفحه ی مدعی مبدا اسرائیلی منتشر شد که برای هر "عاقلی" ذره ای تردید در خباثت جریان باقی نمی گذارد. در این عکس ، یک زن که پاسپورت ایران را در دست دارد در حال بوسیدن یک مرد است که پاسپورت رژیم صهیونیستی را در دست دارد.

چه کسی است که نداند ، معنای ایجاد رابطه ی باصطلاح عشقی میان یک زن ایرانی و مرد صیهونیست چیست. این دئانت و پستی صهیونبستها را نشان می دهد که برای یکبارهم که شده هم نتوانستند نیت پست خود را مخفی کرده لااقل کمی پنهان کاری کنند. من یقین دارم که البته کمتر کسی به آنها کوچکترین جواب مثبتی داد. چون در کوچکترین فاصله ی زمانی از انتشار این داستان ، موضعگیریهای معنا داری از سوی مراجع رسمی و دیپلماتیک رژیم نجس صهیونیستی منتشر شد که بیانگر ارزیابی ناخوشایند آنها از نتایج و پسخورهای اقدامشان بود. خدا را شکر.

* پی نوشت :

1- هی می خواهم بگویم اصلا در ماجرای شبکه بانکی هک در کار نیست ، یادم می رود. این عامل ، خودش باعث می شود ذهنیت های منفی من نسبت به این ماجرا تشدید شود. مسئله ، افشای اطلاعاتی است ، نه هک شبکه ی بانکی. فردی که این اطلاعات را در اختیار "داشته" آن را "منتشر" کرده . نه اینکه با روشی آنها را استخراج کرده باشد. ماجرا این است.

2- با ورود BBCجدی و مهم  به این ماجرا ، ذهنیت من بسیار منفی تر شد. ببینید. بی بی سی با این فرد مصاحبه ی تصویری کرده است !

برای این آقا کامنت گذاشتم و نظراتم را گفتم ...


 
 
 
تبلیغ ویـژه