الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

تولید یا کشف؟ سی نما یا سینما ؟
ساعت ٧:۳٧ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٩ آبان ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

کمیل تقی پور که با شعار ابوذر بودن در فریاد گری ، وبلاگ می نویسد ، خوب گفته که :

رهبری معظم انقلاب درباره "بهانه گیری در راه تولید علم" اظهار نظر بسیاری قابل تاملی دارند که گویا جناب رئیس‌جمهور مانند برخی مواقع دیگر این رهنمودات را مشاهده نکرده و یا نشنیده است .

حضرت آیت‌الله خامنه ای در جمع رؤساى دانشگاهها، مؤسسات آموزش عالى و مراکز تحقیقاتى‌ در 23 مردادماه 1385. فرموده است:  «مسئله‌‌ى بعدی، مسئله‌ی نهضت تولید علم است، که ما از شش هفت سال قبل از این، این قضیه را گفتیم، مطرح کردیم و دنبال کردیم. خوب، حالا بعضى از بحثهاى پیرامون این مسئله، حقیقتاً وقت تلف کردن و خود را مشغول کردن است، که: حالا اصلاً تولید علم معنایش چیست؟ آیا علم تولید کردنى است؟ آیا کشف کردنى است؟ ما به یاد آن جمعى مى‌‌افتیم که راجع به مسأله‌‌ى سینما بحث می کردند و پیش یک نفرى رفتند تا از او نظر بخواهند. ایشان گفته بود: حالا ببینیم آیا سى‌‌نِماست یا سى‌‌نَماست یا سى‌‌نُماست؟! اول این را حل کنیم!؛ حالا کشف کردنى است، تولید کردنى است، تحقیق کردنى است؛ هر چه هست، مقصود معلوم است. ما مى‌‌گوییم پایه‌‌ى فناوری‌هاى پیشرفته و رشد تمدن مادى، تمدن مرتبط با مسائل زندگى، دانش است؛ اگر بخواهید این دانش را از دیگران بگیرید و خودتان مصرف‌‌کننده باشید، به هیچ جا نخواهید رسید. باید این دانش در داخل برویَد.»

جالب آنکه آقای احمدی نژاد دقیقا مرتکب آن چیزی است که مورد نقد رهبری است.

دکتر محمود احمدی نژاد امروز (6/ آبان ماه) در مراسم تقدیر از برگزیدگان جشنواره فارابی گفت:"به کار بردن اصطلاح 'تولید علم' درست نیست چرا که فرهنگ سرمایه‌داری را به ذهن می‌رساند بهتر است بگوییم 'دریافت علمی'،علم در عالم هستی و نهاد انسان‌ها وجود دارد و صرفا باید "کشف" شود. هر علمی که افق تازه‌ای پیش روی انسان باز کند و راه کمال را نشان دهد، الهی است."

بهرحال حضرات خود را کارشناس ! می دانند و معتقدند همانطور که رهبری معظم انقلاب فرموده اند ، داشتن نظر کارشناسی که با نظر رهبری متفاوت و حتی مخالف باشد، به معنای مخالفت با ولایت فقیه نیست.

من هم معترض این معنا نیستم چرا که خود رهبر معظم انقلاب نیز چنین فرموده اند و اکتفا به یک نظر کارشناسی نا همسو با دیدگاه رهبری برای اثبات مخالفت فرد با ولایت مطلقه فقیه ، منطق ندارد. هرچند اگر این نظر از یک نظر تبدیل شد به کلا گفتمان معارض ، جای بحث دیگری دارد و خصوصا اگر ریشه های این نظر کارشناسانه ! و محتوای آن اشاراتی به مخالفت کامل صاحب آن با ولایت فقیه داشت نیز جای مغلطه نخواهد داشت. اما...

اما مگر شما همان افرادی نیستید که مدعی هستید همیشه در حال تفسیر دقیق سخنان رهبری هستید و این دیگرانند که خط رهبری را نمی روند؟ حالا چه شده که با نظرات کارشناسانه ، در مقابل دیدگاه رهبری موضع کارشناسی می گیرید ؟

کدام را قبول کنیم آقای احمدی نژاد ؟

شایدهم واقعا از دیدگاه رهبری بی خبر بوده اید. ولی جدا چطور شدکه عینا همان مطلب را که رهبری رد کردند شما وارد شدید ؟باید برویم ببینیم که آقای احمدی نژاد از چه کسی خط می گیرد و با کدام خط می نویسد.

روزی که احمدی نژاد بفهمد چه کلاهی بر سرش رفته چه روز تلخی خواهد بود. :(


 
 
 
تبلیغ ویـژه