الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

پرده برداری از چهره ی کریه مجرمان رسانه ای
ساعت ۱۱:۳٢ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۳٠ آبان ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

در جلسه رونمایی از کتاب مجید قمسری به نام "سه کاهن"، علی موسوی گرمارودی شاعر بزرگ کشورمان پس از دقایقی صحبت درباره نویسنده و کتابش اشاره ای به "توپ مرواری" صادق هدایت کرد و با اشاره به توهین آمیز بودن مطالب این کتاب نسبت به مقدسات اظهار داشت:

شرم بر خودم می‌کنم اگر در این ماه محرم بر او لعنت نفرستم. لعنت به نویسنده‌ای که «توپ مرواری» را می‌نویسد و در آن سراسر به اهل بیت (ع) توهین می‌کند. اگر ما مسلمانیم و رو به قبله می‌ایستیم و شهادتین می‌گوییم، وظیفه ما است که بگوییم چه انسان‌های بی‌شرفی در روزگار ما در مورد ائمه (ع) قلم زده‌اند که حتی رفتارشان از امویان هم با ائمه (ع) بدتر بود.

در پی انتشار صحبت های گرمارودی روزنامه عامه پسند هفت صبح،  نسبت به صحبت های این شاعر ارزنده واکنش تندی نشان داد.

خواندن بخش هایی از این گزارش خالی از لطف نیست:

*به نظر می رسد اگر گرمارودی کتاب قمسری را خوانده بود کار به اینجا نمی کشید.شاید مثل سایر منتقدان می نشست و به توصیف محاسن و نقاط قوت آن می پرداخت.
*توهین های گرمارودی سبب شد ارزش رمانی که که برای رونمایی آن شرکت کرده بود به حاشیه رانده شود.
*او اگر مثل محمد رضا بایرامی، بلقیس سلیمانی و سایر منتقدان زودتر به مراسم دعوت شده بود و کتاب سه کاهن را خوانده بود، این بحث ها پیش نمی آمد.
*اولین بار نیست که گرمارودی علیه اهل ادب سخن می گوید و آنها را محکوم می کند. به نظر می رسد گرمارودی با حرف هایش "بعضی ها" را دلخور کرده باشد!


 
 
 
تبلیغ ویـژه