الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

مستحق دستگیری ، فقط بخاطر نوشته ی روی لباس !
ساعت ٥:۱٠ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٢ اسفند ۱۳٩۱   کلمات کلیدی:

یک شهروند آمریکایی ایالت فلوریدای آمریکا که سال گذشته به اتهام ورود غیرقانونی به شورای عالی کشور دستگیر شده است، صرفا به خاطر نوشته ی روی کاپشنش مستحق دستگیری شناخته شده بوده است که حاوی شعاری در حمایت از جنبش اشغال وال استریت بوده است.

سایت وایرد نوشت :

Feds Say Man Deserved Arrest Because Jacket Said Occupy Everything

  • By David Kravets
  • 3:07 PM

A Florida man deserved to be arrested inside the Supreme Court building last year for wearing a jacket painted with “Occupy Everything,” and is lucky he was only apprehended on unlawful entry charges, the Department of Justice says.

حالا جالب آنکه مقامات فدرال چون نتوانسته اند دستگیری او بخاطر لباس را توجیه کنند، او را با اتهام ورود بدون مجوز مواجه ساخته اند ! بدنیست به آدرس مطلب بروید و آن را خوب مطالعه کنید...

حالا ، این را مقایسه کنید با وضعیتی که ما در ایران داریم.

چنین بازداشتی، تا چه حد می توانست جنجال برانگیز باشد، در حالیکه اصولا زیرساختهای حقوقی کشور ما کاملا با غرب و خصوصا آمریکا متفاوت است و آنارشیستهای وطنی این مسئله را فراموش می کنند .

در ایران، پوشیدن البسه ای که از جهاتی نامتعارف باشد از نظر قانونی مستوجب تعقیب است، ولی در غرب ، آزادی پوشش ، به عنوان یکی از سه شعار محوری لیبرالیزم مطرح است. حالا بدنیست توجه کنیم که غرب با بهانه هی مختلف مدتهاست این آزادی پوشش را زیر شدیدترین مضایقات برده مدتهاست که از شعار خود در میدان عمل، به نفع خود عقب نشسته است و برای مثال آزادی پوشش بانوان محجبه در اماکن دانشگاهی حمایت نکرده آن را ممنوع هم می کند.

این هم یک مثال دیگر است از این حقیقت که لیبرالزم حتا قادر نیست به نیمی از شعارهای خود عمل کند، چون سیستمی متناقض و غیرعملی است و در دنیای واقعی ما به ازای حقیقی ندارد.

حالا در ایران، وقتی به دانشجویی گفته می شود حداقلهایی را که در میدان جامعه هم قانون است رعایت کن، به تریج عبایش شاید بربخورد و هوای ینگه دنیا او را بردارد! چه نشسته است که در ینگه دنیا محدودیتهایی برای پوشش دانشجو تحت عنوان Dress Code تعریف می شود که در میدان عمومی اصلا وجود ندارد.

کاش برخی بیدار شوند !


 
 
 
تبلیغ ویـژه