الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

قسمتی مفید از مطلبی جانبدارانه
ساعت ٥:٢۳ ‎ب.ظ روز شنبه ٢۱ اردیبهشت ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

امید حسینی در وبلاگش آهستان ، مطلبی در باب انتخابات نوشته با این عنوان که : انتخابات حل یک معادله ی ساده نیست .

تیترش خیلی خوب بود. . قسمت اول آن مطلب،‌ مثبت و قابل تامل است و بهتر است همه به آن بیاندیشند. مابقی ، جانبداری از یک نامزد خاص انتخاباتی و حمله به یک جریان دیگر است. با آن قسمت دوم کاری ندارم . بخش اول را که بنظرم مفید بود می آورم :

انتخابات حل یک معادله ی ساده نیست - امید حسینی:

کم‌کم به مراحل حساس انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم. راستش را بخواهید این بار دوست داشتم فقط یک رای دهنده عادی باشم. یعنی برعکس انتخابات قبلی، کمتر درگیر تبلیغات و بحث‌های انتخاباتی بشوم. اما ظاهرا نمی‌شود!

هر بار شرایط به سمتی پیش می‌رود که آدم احساس می‌کند با حساس‌ترین انتخابات تاریخ روبرو است. انصافا هم تا حالا همینطور بوده. یعنی رقابت‌ها و جر و بحث‌های انتخاباتی، هیچگاه تشریفاتی و نمایشی نبوده است. انتخابات آینده هم همینطور. بی‌خود نیست که آن‌را از جهاتی، مهمتر و حساس‌تر از قبلی‌ها می‌دانند.

البته من فقط یک رای دهنده ساده هستم و تاثیر چندانی در فضای کلی تبلیغات و انتخابات ندارم. نهایت هنرم این است که به نفع کاندیدای خودم تبلیغ کنم و علت حمایت خودم را از او بنویسم. تصمیم گیرنده نهایی، مردمند که باید یکی را از میان نامزدهای موجود انتخاب کنند.

در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که مشکلات زیادی دارد. از مشکلات اقتصادی و سیاسی گرفته تا معضلات فرهنگی و اجتماعی. در چنین شرایطی آدم با خودش می‌گوید اگر حرف و مطلبم، می‌تواند کمکی برای رفع این مشکلات و معضلات باشد، پس اگر ننویسم و حرف نزنم، به جامعه‌ام خیانت کرده‌ام. چه بسا با یک انتخاب نادرست، مشکلات جامعه هم بدتر از اینی که هست، بشود.

نکته دیگر اینکه انتخابات، فقط  رای دادن به یک شخص نیست؛ گاهی مساله مهمتر رای ندادن به شخصی دیگر و یا جریان و تفکری دیگر است. انتخابات مساله‌ای پیچیده و چند بعدی است. باید معادلات زیادی را در نظر گرفت. انتخاب اصلح، اصلا به معنای نمره‌ی صد برای یک نفر نیست. گاهی ممکن است شخصی با نمره پنجاه، اصلح باشد.

البته انتخاب نامزد اصلح اصلا به معنی تایید مطلق او نیست. همه ما آدمیم با معایب و محاسن مختلف. پس در لحظه انتخاب، توجه به همه این نقاط ضعف و قوت لازم هست. نه اینکه تنها یک نقطه ضعف را جلوی چشمان خود بگیریم و نقاط قوت را نبینیم.


 
 
 
تبلیغ ویـژه