الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

کاش درب خروج را به هاشمی نشان نمی دادند
ساعت ۱٠:۳٥ ‎ق.ظ روز شنبه ٤ خرداد ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

به زعم اینجانب، عدم احراز صلاحیت آقای اکبر هاشمی بهرمانی برای حضور در میدان رقابتهای انتخابات ریاست جمهوری ، هدیه ای بود که شورای محترم نگهبان به ایشان و اطرافیان و اعوان و انصار و متعلقین داد و به زعم اینجانب ، کسی که بیش از دیگران باید قدر شورای نگهبان را دانسته و از این اقدام شورا تشکر کند و از آن شاد و مسرور باشد، شخص آقای هاشمی رفسنجانی است. 

اگر پای ایشان به میدان مناظرات و گفتگوهای انتخاباتی باز می شد، دیگر میدان مانند سال 88 نبود که گفتگوها در غیاب وی تلقی شود. بلکه وی بایستی رو در رو ، از بند بند اقدامات گذشته ی خود که با استناد به آنها به میدان وارد شده است، دفاعی علمی و موشکافانه می کرد. البته آقای رفسنجانی ، "پیش رو" های خود را نه در روز قبل و نه به ستاد انتخابات، بلکه از مدتها پیش ، به میدان مناظرات دانشجویی و تلویزیونی فرستاده بود که نمونه ی آن، دفاع آقای اکبرترکان و آقای الیاس حضرتی از ایشان بود و نتیجه اش، ضعف و عقب ماندگی و وا ماندگی حضرات در مقابل منتقدین.

بازهم به رعم اینجانب، آنچه که در روسای جمهور قبلی (از احمدی نژاد تا خودهاشمی) بعنوان نقاط ضعف شمارده می شود ، در آقای رفسنجانی متجلی است و ایشان نماد و الگوی تمام عیار این نقاط ضعف است. از بکارگیری الگوی توسعه ی غربی در میدان فرهنگ و سیاست بگیر، تا الگوهای رفتاری شخصی و اطرافیان و قس علی هذا. و آنچه که در روسای جمهور قبلی نقطه ی مثبت است، در وجود ایشان یافت نمی شد. 

ایشان ، جامع جمیع دلائل و نشانه ها و علل مورد اشاره ی رهبری معظم انقلاب اسلامی در انتخاب رئیس جمهور بود. یعنی پیدا کردن فردی که الز نقاط ضعف روسای جمهور قبلی خالی بوده ( حتی الامکان ) و نقاظ قوت قبلیها را نیز داشته باشد ( حتی الامکان ) . با این حساب ، در منطق عادی اداره ی کشور ، وی بدترین انتخاب بود.

همانطور که قبلا هم گفتم ، عمده نقاط ضعف آقای احمدی نژاد، هاشمی شدن بود. حالا آقای هاشمی خود چگونه می خواست از پس موج سنگین پرسشها بر بیاید. 

بله .

آقای هاشمی باید از شورای نگهبان تشکر کند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه