الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

رمضان زیبا
ساعت ٦:٤٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٢٢ تیر ۱۳٩٢   کلمات کلیدی:

خدایا چقدر این رمضان به کام من مهربان و عظیم می آید

ای خدا چقدر نزدیک و همراه دیده می شوی

ای خدا چقدر تواب و رحمان و رحیم بودنت دیدنی است

ای خدا

ای خدا

به خاطر نزول قرانت از تو متشکرم

به خاطر جشن بزرگی که به این واسطه بر پا کردی... به خاطر گلریزان آزاد کردن ما بنده های زندانی دیوارهای گناه و غفلت ، خدایا ، هم شرمنده ، و هم ممنونم.

بچه ها، افطاری و سحری را وقتی اصولی بخوریم کاملا راحت می تونیم روزه بگیریم الان من یکی دو سالی بود سعی می کردم موقع سحر هیچ چیزی نخورم اما باعث افزایش وزن هم می شود چون می خواهی در افطار جبران کنی. اما امسال که از ابتدا ترتیب اصولی و اسلامی را رعایت کردم چقدر خوب روزه می گیرم .

بچه ها ، وقتی بد روزه می گیریم ، کام جان را یا با درد جسمانی گرسنگی و تشنگی تلخ می کنیم و دیگر چشممان خدا را نمی بیند، یا با درد جسمانی پرخوردن . اینجوری خودمون رو دستی دستی از فیض محروم می کنیم .

من که این کار رو چند روزه دارم انجام می دم :

1- میوه های آب دار می گیرم ، آماده ی مصرف می کنم می گذارم یخچال. مثل طالبی و هندوانه و خربزه و امثال اون . البته شلیل و هلو و اینها هم عالیه .

2- افطار رو حتما حتما با آب گرم و یا چای انجام می دم . نون و پنیز وسبزی. البته نه زیاد. بعد هم یک کم غذای غیر چرب غیر سنگین .

3- دور زولبیا بامیه خط کشیدم بطور کامل باور نمی کنید چقد به نفع دستگاه گوارشم تمام شده

4- از بعد از افطار ای جان جای شما خالی تا دلمان می خواهد با خانواده میوه های خوشمزه ی آب دار.آب و شربت هم می شود اینجا راحت تر خورد .

5- اما سحری. غذا می خوریم با لذت . یک غذای معمولی خوب که البته تشنگی آور نباشه . چرب سنگین نباشه . فراوان میوه ی آبدار و بسیار کم آب و چای.

براحتی روزه می گیرم.

بزرگی می گفت : آنها که روزه می گیرند و آنها که نمی گیرند همه بالاخره می میرند. اما نه از روزه گرفتن .

برای اونها که دوستشون دارید در این ماه مبارک یه دو رکعتی نماز مستحب بخونید و توی قنوتش هرچی دعای خوب دوست دارید در حقش بگید. بعد ثواب نماز رو هم بهش هدیه کنید. حضرت حجت (عج) ؛ امیر المومنین (ع) ، پیامبر عظیم الشان ، حضرت فاطمه ی زهرا ، آقا امام حسین و آقا امام حسن و فرزندانشون رو فراموش نکنین . برا ائمه تون نمیخاین هدیه بفرستین تو ماه رمضون ؟

امام راحل (ره) ،‌مقام معظم رهبری امام خامنه ای که جانم فدایش ، بابا و مامان ، معلم و استاد خوب ، همسر ، دوست خوب و یارجانی و رزمنده های خوب مقل سید حسن نصرالله و آقا عزیز جعفری فرمانده ی عزیز کل سپاه ، امیر صالحی فرمانده ی عزیز ارتش ، حاج قاسم سلیمانی عزیز رو فراموش نکنید.

به اونهایی که می تونید ،‌بگید که براشون نماز خوندید. ازشون بخواید برای شما هم بخونن. چقدر قشنگ میشه دنیا.


 
 
 
تبلیغ ویـژه