الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

اوقاتی که فراموش نشوند...
ساعت ۱٢:٠۸ ‎ب.ظ روز سه‌شنبه ٢٢ دی ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

بسم الله .

حداقل از خودم بعيد می دانشتم اين مناسبت ها را فراموش کنم ...

 

دانشجوی شهید شهید سید محمد حسین علم الهدی شانردهم ديماه ،‌سالـروز حماسه هويزه به فرماندهی شهيد سيد محمد حسين علم الهدی در سال ۱۳۵۹ است . اگر يادتان باشد و بايد که باشد ، هويزه همان شهری است که صدام دوبار بطور کامل آن را با خاک يکسان کرد و يکبار هم آستان قدس روضی آن را بازسازی نمود. شهيد سيد محمد حسين علم الهدی دانشجويی بود که فرماندهی سپـاه هويزه را بر عهده داشت و با مابقی همرزمان دانشجوی خود ،‌تا نفر آخر مقاومت کردند وتانکهای عراقی از روی جنازه آنها عبور کردند . شرح کامل ماجرا را می توانيد در سايت آوينی بخوانيد

اين روز سالگرد شهادت امير شهيد سرلشکر منصور ستاری نيز هست . امیر سرلشکر شهید منصور ستاری خواص: متولد ۱۳۲۷روستای ولی آباد از توابع ورامین متولد و پس از پایان تحصیلات در سال ۱۳۴۵با درجه ستوان دومی به  نیروی هوائی پیوست  دوره فامیتر کنترل رادارهای متحرک را در آمریکا سپری کرد در سال ۱۳۵۱به عنوان افسر کنترل شکاری در ایستگاه های همدان و مدتی پس از آن در ایستگاه رادار آبادان مشغول به کار گردید . در سال ۱۳۶۲مسئولیت معاونت عملیاتی فرماندهی پدافند هوائی به او محول و در سال ۱۳۶۴به سمت معاونت طرح و برنامه نیروی هوائی منصوب شد  تاسیس دانشگاه علوم و فنون هوائی ( شهید ستاری فعلی) ، تاسیس هواپیما سازی اوج ، ساخت هواپیماهای پرستو ، و دها پروژه آفندی و پدافندی که امروزه نقش کاربردی در ارتش  دارند از آثار به جا مانده از آن شهید والا مقام می باشد . این شهید والا مقام در تاریخ ۱۵/۱۰/۱۳۷۳ به همراه جمعی از فرماندهان نیروی هوائی بر اثر سقوط  هواپیما در حوالی اصفهان به شهادت رسید .

۱۷ ديماه سالگرد کشف حجاب رضـاخانی هم هست. سال ۱۳۱۴ . به ياد اين روز لعنتی بر او و پسرش و خاندان پهلوی می فرستيم .

مقاله رشيدی مطلق عليه حضرت امام هم در همين روز - سال ۵۶- منتشر شد. دشمن انديشه ، از ديرباز اثر و قدرت قلم مسموم را می شناخت و بکار می گرفت . اما اين بار باعث تيشه خوردن به ريشه خودش شد.

قيام خونين مردم قم هم در ۱۹ دی پيش آمد .
۱۹ دی سالروز عمليات کربلای ۵ هم هست.
شهادت ميرزاتقی خان اميرکبير بدست خاندان قاجـار هم در روز ۲۰ دی خر داده است. شورايعـالی انقلاب فرهنگی هم در روز ۲۲ دی بفرمان حضرت امام (ره) تشکيل شد.

اين تاريخ ها نبايد از يادمان برود


 
 
 
تبلیغ ویـژه