الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

فقط بخاطر يونيکس
ساعت ۱٠:٤٤ ‎ق.ظ روز سه‌شنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

بسم الله .

اول اين کامنت را بخوانيد :

نويسنده: bisavad

دوشنبه، 17 اسفند 1383، ساعت 1:33

agha dastane system V Release 4 chie? man ta hala hamchin UNIX ro ndidam va nashnidam. zemnan, maloomeh kheili parti, chon UNIX 10 salha ghabl az MS-DOS neveshteh shod va aslan ghabele moghayese nistan.

E-mail:  وارد نشده است

URL:  وارد نشده است

اين بنده خدا ، با زبان الکن پينگليش می خواهد بگويد نگارشی از يونيکس به اسم system V Release 4 به گوشش نخورده . و افاضه فرموده اند که يونيکس ده سال قبل از داس ارائه شده .

خب. چی بگم . خودش می گه بی سواد.
اولا : يک منبع بدهم ايشان را کمی با اين پلاتفرم آشنا کنم : Teach Yourself UNIX (THIRD EDITION) از انتشارات MIS  کار مشترک Kevin Richard  و Eric F. Johnson . کانون نشر علوم از اين کتاب یک ترجمه متوسط ارائه کرده. کدهايی هم که اين زير می آورم از همين منبع است.

دوما : يونيکس حتی تا سال ۱۹۷۹ فقط يک محصول دانشگاهی بود. اما داس با اينکه بين ۸۰ تا ۸۳ ارائه نهايی نسخه های اوليه آن شروع شد ، از همان ابتدا مايکروسافت را به معروفترين مالک سيستم های عامل برای ريزپردازنده ها تبديل کرد. اين کنار آن است که منظور من اصلا آن چيزی نبود که اين بنده خدا به آن حمله کرده . من خودم بشدت با MS-DOS آشنا هستم و آشنايی ام با داس هم بسيار قبلتر از آشنايی ام با يونيکس است. اما اين چه ربطی به اين دارد که الان بشدت يونيکس توجهم را جلب کرده ؟ آيا اين ربطی به تاريخ توليد داس و يونيکس دارد. همينجوری کامنت می نويسند ديگر . چشمشان می خواهد از حدقه در بيايد بچه حزب اللهی ها را مشغول به حوزه های مختلف آی . تی . می بينند .

سوما : در موردUnix System V بگويم اين نگارش توسط خود AT&T از Release 1 تا ۴.۲ ارائه شده و عمده فرمانهای خوب در ساير پلاتفرمهای يونيکس مانند Xenixو SunOsو BSDو Release ۳.۲ را جمع کرده . اما خود يونيکس در مالکيت ... ( اگر ادعای سواد می کند برود اينترنت را يا کتابی که گفتم را لااقل بگردد جواب اين سه نقطه های قرمز را خودش بدهد ) است. اما خود ... هم اين بخش را به گروه صنعتی ... واگذار کرده .

الان فکر می کنم SCO UNIX را خيلی ها می شناسند. اين محصول ، مال شرکت سانتاکروز است که جالب است بخشی از اين شرکت در ماکليت مايکروسافت است . اصولا زنيکس - يک نسخه ابتدای تر از يونيکس - متعلق به مایکروسافت است که گسترش آن به سانتاکروز واگذار شده بود.

با اين وجود فکر می کنم اون نسخه ای از يونيکس که تقريبا همه بشناسند SunOs باشد . سان او اس نسخه گسترش ياقته بی.اس.دی است.

بسشان است . يک کمی هم خودشان بجنبند. کتاب خوبی معرفی کردم .
بروندو بخوانند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه