الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

اپوزيسيون تک رقمی !
ساعت ٥:۱٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢٤ اسفند ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

بسم الله .

ميزان مقبوليت مردمی اپوزيسيون در لبنان: تک رقمی !

بیش از 66درصد از شركت‌كنندگان در یك نظرسنجی در لبنان، مخالفت خود را با درخواست‌های روزافزون آمریكا برای خلع سلاح جنبش حزب‌الله لبنان اعلام كردند.

به گزارش سرویس بین‌الملل شریف‌نیوز، همچنین 86 درصد از شركت‌كنندگان در این نظرسنجی، حمایت خود را از شركت حزب‌الله در دولت وحدت ملی اعلام داشته‌اند.

به نوشته روزنامه اماراتی البیان، بر اساس نتایج این نظرسنجی، تنها 5/8 درصد از لبنانی‌ها مسئولیت قتل حریری را متوجه سرویس‌های اطلاعاتی سوریه و لبنان می‌دانند، در حالی كه 5/92 درصد باقی شركت‌كنندگان در این نظرسنجی كه به روش انتخاب تصادفی انجام شده بود، تشكیلات اطلاعاتی اسرائیل و آمریكا را عامل این ترور دانسته‌اند.

همچنین براساس این نظرسنجی، تنها 5/3 درصد از مردم لبنان، خواستار استعفای امیل لحود، رئیس جمهور لبنان، شده‌اند و 5/7 درصد نیز معتقد بودند كه اپوزیسیون می‌تواند خواسته‌های ملت لبنان را برآورده سازد.

از سوی دیگر، یك نماینده اپوزیسیون در پارلمان این كشور نیز با رد اتهامات پارلمان اروپا به حزب‌الله مبنی بر حمایت این جنبش از تروریسم گفت: «حزب‌الله از حمایت مردمی زیادی در بین اقشار مختلف مردم لبنان برخوردار است و اپوزیسیون لبنان همواره با این حزب به مذاكره پرداخته و در شرایط كنونی لبنان نیز به تبادل نظر با این حزب ادامه خواهد داد.»


 
 
 
تبلیغ ویـژه