الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

حتی ديده بان حقوق بشر غربی !
ساعت ٦:٥٩ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۸ اردیبهشت ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

چه کسی مانده که از آمريکا در حوزه حقوق بشر دفاع کند ؟ حتی سازمان آمريکايی ديده بان حقوق بشر غربی هم برای پيشبرد مابقی سياستهای خود برائت جستن از حقوق بشر گوانتانامويی و ابوغريبی آمريکايی را لازم می داند !

دیده‌بان حقوق بشر: ابوغریب تنها نوك یك كوه یخ است

سازمان دیده‌بان حقوق بشر ديروز (چهارشنبه) اعلام كرد، آنچه كه تاكنون در خصوص رسوایی‌های اخلاقی نظامیان آمریكایی در زندان ابوغریب عراق اعلام شده است، تنها «نوك یك كوه یخ» بوده است.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری رویتر، این سازمان كه مقر آن در نیویورك آمریكاست، بدرفتاری نظامیان آمریكایی در قبال مسلمانان عراقی دربند در زندان ابوغریب را همچون «نوك یك كوه یخ» توصیف كرده و اعلام كرده است، آنچه كه تاكنون در خصوص این رسوایی‌ها اعلام شده است، تنها بخشی از نقض آشكار و گسترده‌ی حقوق بشر از سوی نظامیان آمریكایی در افغانستان، پایگاه نظامی گوانتانامو در كوبا و سایر نقاط جهان است.

انتشار گزارش این گروه حقوق بشر در حالی صورت می‌گیرد كه چند روز دیگر مصادف خواهد بود با اولین سالگرد انتشار تصاویر مربوط به بدرفتاری اخلاقی نظامیان آمریكایی با بازداشت شدگان زندان ابوغریب در عراق.

اين سازمان بدرفتاری نظامیان آمریكایی در قبال مسلمانان عراقی دربند در زندان ابوغریب را همچون «نوك یك كوه یخ» توصیف كرده و اعلام كرده است، آنچه كه تاكنون در خصوص این رسوایی‌ها اعلام شده است، تنها بخشی از نقض آشكار و گسترده‌ی حقوق بشر از سوی نظامیان آمریكایی در افغانستان، پایگاه نظامی گوانتانامو در كوبا و سایر نقاط جهان است.

در بخشی از بیانیه‌ی این سازمان آمده است: اكنون كاملا آشكار است كه بدرفتاری‌های اخلاقی قابل توجهی از سوی نظامیان آمریكایی در سراسر نقاط از افغانستان گرفته تا پایگاه نظامی گوانتانامو، صورت گرفته است.

کمپ 4 دلتا گوانتاناموپایگاه ناوالاین مكان‌ها، نقاطی هستند كه ارتش آمریكا زندانیانی را در آنجا نگهداری می‌كند و احتمالا مكان‌های دیگری نیز وجود دارند كه اطلاعاتی در خصوص انجام بدرفتاری‌های احتمالی با بازداشت شدگان در آنجاها در دست نیست.

دیده‌بان حقوق بشر اعلام كرده است، نسبت به این مساله نگران است كه آمریكا استفاده از ابزارهای غیر قانونی خود جهت بازجویی از بازداشت شدگان را متوقف نكند.

در بخش دیگری از گزارش این گروه آمده است: مدارك كاملا آشكاری وجود دارد، مبنی بر آنكه بازداشت شدگانی كه در پایگاه نظامی گوانتانامو در كوبا نگهداری می‌شده‌اند، متحمل شكنجه‌های بسیار شدید و دیگر اقدامات غیر انسانی و غیر اخلاقی شده‌اند.

بر اساس آنچه كه در بیانیه‌ی سازمان دیده‌بان حقوق بشر آمده است، رسوایی‌های اخلاقی صورت گرفته در پایگاه نظامی گوانتانامو شامل به زنجیر كشیدن بازداشت شدگان و مجبور كردن آنها به نشستن بر روی مدفوعشان، می‌باشد.

سازمان دیده‌بان حقوق بشر همچنین افزود كه سازمان اطلاعات مركزی آمریكا (سیا) تا بیش از 150 زندانی را به كشورهایی در منطقه‌ی خاورمیانه كه سابقه‌ی انجام بدرفتاری‌ها و شكنجه‌های شدید با زندانیان را داشتند، فرستاده است.

انتشار گزارش اخیر سازمان دیده‌بان حقوق بشر در حالی صورت گرفته است كه ارتش آمریكا به آنها اعلام كرده است، آنچه كه در قبال زندانیان در پایگاه نظامی گوانتانامو صورت گرفته انسانی بوده و برای آنها توجیهی دارد(!)


 
 
 
تبلیغ ویـژه