الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

اوج ديوانگی !
ساعت ۸:٠٩ ‎ب.ظ روز شنبه ۱٠ اردیبهشت ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

خبر به اين عجيبی شنيده بوديد؟ من را که ياد کاپيتولاسيون و حق توحش انداخت...

emam khomeini airport فرودگاه بین المللی امام خمینی رحمه الله علیه

با ادعاي ناامن بودن باند فرودگاه
انگليس و كانادا اتباع خود را به عدم استفاده از فرودگاه امام توصيه كردند

خبرگزاري فارس: دولتهاي انگليس و كانادا چند ساعت قبل از نشستن نخستين پرواز هوايي به فرودگاه بين‌المللي امام خميني (ره) با ادعاي اين كه باند اين فرودگاه امنيت ندارد، به شهروندان خود توصيه كرده‌اند از اين فرودگاه استفاده نكنند.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از رويتر، وزارت خارجه انگليس در اين باره اعلام كرده است که گزارشهايی مبنی بر عدم امنيت باند فرودگاه امام خمينی (ره) دريافت نموده است .

در بيانيه اين وزارتخانه آمده است: ما در اين خصوص با مقامات ايران در تماس هستيم و تا زماني كه وضعيت فرودگاه مشخص نشده باشد، ما به مسافران انگليسي توصيه مي‌كنيم از فرودگاه مهرآباد استفاده نمايند.


دولت كانادا نيز هشدار مشابهي در اين زمينه داده است و مشخص نيست كه آيا كشورهاي ديگر نيز توصيه‌هايي در اين زمينه به اتباع خود كرده‌اند يا خير.
اين گزارش تصريح كرد: هيچكدام از مقامهاي انگليس يا كانادا دقيقا" در خصوص علت نگراني خود از امنيت باند اين فرودگاه اظهار نظر نكردند و مقامهاي ايراني نيز براي توضيح فوري در اين خصوص در دسترس نبودند.
بنابراين گزارش، برخي از شركتهاي هواپيمايي اروپايي نيز كه انتظار مي‌رود در ماههاي آينده از اين فرودهگاه استفاده كنند از نبود سيستم حمل و نقل عمومي مناسب به اين محل ابراز نگراني كرده‌اند، چرا كه به دليل ترافيك سنگين تهران بيش از 90 دقيقه طول مي‌كشد تا از نقطه‌اي در تهران به اين فرودگاه رسيد.

 

اما حقيقت ماجرا ! ...

 

Dr khzem Jalali  دکتر کاظم جلالی مخبر کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس هفتم

جلالی: هیچکس برای اتباع انگلیسی دعوتنامه نفرستاده است

کاظم جلالی مخبر کمیسیون امنیت ملی مجلس در واکنش به این خبر که انگلیس خواستار تغییر نام فرودگاه بین ‌لمللی امام خمینی(ره) شده است، گفت: من در مورد صحت و سقم این خبر اطلاعی ندارم ولی بر فرض صحت این خبر، نوع موضع کشور انگلیس دخالت در امور داخلی یک کشور مستقل تلقی می شود و نشانگر بی خردی و عمق نادانی مسئولان انگلیس است که از یک کشور مستقل تقاضاهایی خارج از عرف، چارچوب و موازین حقوق بین الملل و منطق می کنند.

به گزارش خبرگزاری مهر، کاظم جلالی مخبر کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با بیان این مطلب افزود : نام بلندآوازه امام خمینی(ره) برای فرودگاه بین المللی ما مایه عظمت و افتخار است و ما افتخار می‌کنیم که همچنان در مسیری که آن رادمرد بزرگ برای ما ترسیم کرد در عرصه داخلی و بین المللی حرکت می کنیم.

 

جلالی با بیان این که عمق عقده و بغض دولتمردان انگلیسی نسبت به شخصیت عظیم القدر امام خمینی(ره) قابل درک است، گفت : امام خمینی(ره) هیمنه قدرت های بزرگ در عصر جدید را شکست و حیله گری های انگلیس و سیاستمداران استعمار کهنه انگلیس را در تمام دنیا بر ملا کرد.

 

وی افزود : در خصوص سفر اتباع انگلیسی ما هیچ گونه دعوتنامه ای برای سفر آنها ارسال نکرده ایم و هرچه آنها کمتر به ایران سفر کنند ما احساس امنیت و آرامش بیشتری در داخل کشور خواهیم داشت.

 

مخبر کمیسیون امنیت ملی تاکید کرد : حتما وزارت امور خارجه ما باید در مقابل این حرکت انگلیس واکنش جدی نشان دهد و در وهله اول سفیر انگلیس را فراخوانده و از آنها توضیح بخواهد و اگر با وقاحت سفیر انگلیس نیز چنین مطلبی را تایید کرد، حتما ما باید حتی در نوع روابط خود با کشور انگلیس با سرعت تجدید نظر می کنیم.

گفتنی است یک مقام آگاه در وزارت امور خارجه خبر داد: وزارت خارجه انگلیس و سفارت این کشور در ایران خواستار تغییر نام فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) شده اند.

همچنین آنان اعلام کرده اند تا زمانی که حفاظت و امینت فرودگاه امام(ره) به دست سپاه و نیروی انتظامی باشد، انگلیسی ها وارد این فرودگاه نخواهند شد.

حمید رضا حاجی بابایی عضو هیات رئیسه مجلس نيز در واکنش به خبر در خواست انگلیس از ایران برای تغییر نام فرودگاه امام خمینی(ره) گفت: نام انقلاب اسلامی ایران با نام امام خمینی(ره) زنده است و بزرگترین افتخار ما این است که فرودگاه بین المللی کشورمان به نام امام خمینی(ره) نامگذاری شده است.

وی افزود : انگلیس با طرح موضوع تغییر نام فرودگاه امام خمینی (ره) در امور داخلی ایران اسلامی دخالت کرده و به ملت بزرگ و شریف ایران توهین کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که انگلیس گفته است  تا نام فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) تغییر نیابد، اتباع این کشور به ایران نخواهند آمد، گفت : ما از این که هیچ تبعه انگلیسی وارد فرودگاه امام خمینی(ره) نشود استقبال می کنیم.

Iran And english Foregin Ministersوزیران امور خارجه ایران و انگلیـسوی افزود : ما از وزارت امور خارجه می خواهیم که با سرعت سفیر انگلیس را احضار کرده و خواهان عذرخواهی رسمی این کشور از ایران شوند که اگر دولت انگلستان از ایران عذرخواهی نکند، تمام روابط خود را با این کشور قطع خواهیم کرد.
از سوی دیگر مدیر مسئول کیهان گفت : اگر خبر درخواست انگلیس از ایران مبنی بر تغییر نام فرودگاه امام خمینی(ره) صحت داشته باشد باید در وهله اول سفیر و اعضای سفارت انگلیس دستگیر و سپس با حقارت از ایران اخراج شوند.
حسین شریعتمداری مدیرمسئول کیهان در واکنش به خبر درخواست انگلیس از ایران مبنی بر تغییر نام فرودگاه امام خمینی(ره) گفت : این خبر خیلی غیرعادی و مسخره به نظر می آید و اگر صحت داشته باشد نشان دهنده این است که انگلیسی ها به اوج جنون رسیده اند.

وی افزود : یک کشور بیگانه چه حقی دارد در مورد نامی که ما برای فرودگاه خودمان انتخاب کردیم اظهار نظر بکند آن هم نام شخصیت برجسته ای مثل حضرت امام خمینی(ره) که نام او با وجود همه ایرانیان، مسلمانان، محرومان، مستضعفان و آزادگان جهان عجین است.

شریعتمداری گفت : اگر این خبر صحت داشته باشد تنها پاسخی که می تواند جوابگوی این اقدام وقیحانه آنان باشد این است که سفیر و اعضای سفارت انگلیس را ابتدا دستگیر و بلافاصله با حقارت از ایران اخراج کنیم و به هیچ یک از اتباع انگلیس نیز اجازه ورود به خاک کشورمان را ندهیم و طبیعی است که باید تمام روابط اقتصادی ایران اسلامی نیز با این کشور قطع شود.

مدیرمسئول کیهان با بیان این که اقدامات نسنجیده و برخواسته از موضع ضعف برخی از مدیران ما از جمله عواملی است که  انگلیسی ها را به این حد از وقاحت رسانده است، افزود: در حالی که انگلیس اجازه داده بود که از آن کشور و توسط یک تلویزیون ماهواره ای علیه اسلام و پیامبر اکرم(ص) برنامه پخش شده و به ساحت مقدس ان بزرگوار اهانت شود، در همان زمان وزیر صنایع ما برای جلب همکاری اقتصادی با سرمایه گذاران انگلیسی در لندن جلسه بر گزار کرد.

وی تصریح کرد : کسانی که این اقدام و یا خرید کارخانه ورشکسته انگلیسی «روور» را انجام می دهند نماینده عزت و اقتدار ملت مسلمان و پاکباخته ایران نیستند.


 

 
 
 
تبلیغ ویـژه