الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

نقش بهزاد خان در رد صلاحيت مصطفی خان
ساعت ۱:٥٧ ‎ب.ظ روز دوشنبه ٢ خرداد ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

حتما اين اخبـار را که از شريف نيوز و سايت خط نهم است مطالعه کنيد
نقش بهزاد نبوی در رد صلاحیت معین


سایت خبری «خط نهم» امروز نوشت: «همانگونه كه قبلا نیز برخی منابع خبری از جمله «خط نهم»  اعلام كرده بودند، ارسال چند نوار از اظهارات خصوصی مصطفی معین توسط یكی از منسوبین به هاشمی رفسنجانی به شورای نگهبان موجب رد صلاحیت قطعی معین شده است.

مصطفی معین در این اظهارات خصوصی كه در جمع اعضای مركزیت سازمان مجاهدین انقلاب و حزب مشاركت بیان شده بود سخنان تندی را علیه اركان نظام بر زبان آورده بود ، اما نكته جالب نحوه دسترسی مهدی هاشمی رفسنجانی به این نوارها ست.

در جلسه ای كه بهزاد نبوی و مهدی هاشمی داشته اند ، مهدی هاشمی از احتمال رد صلاحیت نشدن معین اظهار نگرانی كرده و به نبوی می گوید در صورت تایید معین شما قادر به حمایت رسمی از هاشمی نخواهید بود و چون معین رای چندانی ندارد بازنده میدان معرفی خواهید شد.

در پاسخ به این تحلیل بهزاد نبوی از وجود نوارهایی از اظهارات تند معین علیه اركان نظام خبر می دهد و فردای جلسه این نوارها را از طریق یك عضو سازمان برای مهدی هاشمی می فرستد و او نیز این نوارها را به شورای نگهبان ارسال می كند.

لحن معین در این نوارها به گونه ای تند بوده كه اعضای شورای نگهبان هیچ حجتی برای تایید صلاحیت معین نمی یابند، جالب تر اینكه بر اساس آنچه كه در این نوار شنیده می شود، فردی كه صدای او به بهزاد نبوی شباهت دارد، مدام سئوالات و مطالبی را در خصوص اركان نظام مطرح می كند و مصطقی معین را به نوعی وادار می كند تا در باره این مسائل موضع گیری صریح كند.

در هر حال بهزاد نبوی و هاشمی رفسنجانی در مستندسازی پرونده رد صلاحیت معین نقش قابل توجه ای داشته اند، اما برای رد گم كنی مواضعی اتخاذ كرده اند که حاكی از ناراحتی آنان از این اقدام شورای نگهبان است.

نكته جالب دیگر اینكه بهزاد نبوی در مصاحبه دیروز خود با ایسنا درباره واكنش سازمان به رد صلاحیت معین، نگفته است كه در انتخابات شركت نمی كنیم بلكه اعلام نموده كه كنگره فوق العاده برگزار می كنیم.

برخی اخبار رسیده حاكی از آن است كه بهزاد نبوی در این كنگره قصد دارد اعضای سازمان و نیز حزب مشاركت را مجاب كند كه برای انتقام گیری از شورای نگهبان به خاطر رد صلاحیت معین، به جای آنكه در انتخابات شركت نكنیم باید در انتخابات شركت كرده و به هاشمی رفسنجانی رای دهیم چون اقتدارگرایان با رئیس جمهور شدن او مخالفند!»

همچنین این سایت اينترنتی از دیدار بهزاد نبوی و سعید حجاریان در این باره خبر می‌دهد و می‌نویسد: «پیش بینی دو روز پیش سعید حجاریان مبنی بر اینكه شانس پیروزی دكتر معین در انتخابات 9 درصد است، آخرین سیگنال برای پیوستن حزب مشاركت به اردوگاه هاشمی بود.

به گزارش خط نهم، بهزاد نبوی برخی اعضای اصلی حزب مشاركت را مجاب نموده تا علیرغم رد صلاحیت دكتر معین از حضور در انتخابات كنار نكشیده و برای رای آوردن هاشمی رفسنجانی تلاش كنند.

بر اساس گزارش‌های دریافتی، بهزاد نبوی در دیداری كه با سعید حجاریان داشته به او گفته است كه بهترین حالت برای ما رد صلاحیت معین است و اگر او تایید شود ما با شكست سنگینی در انتخابات مواجه خواهیم شد چون دكتر معین هیچ جاذبه ای برای مردم ندارد و در نظرسنجی های سراسری فقط از محسن رضایی و مهرعلی زاده بالاتر است.

بهزاد نبوی از حجاریان خواسته است تا به نوعی بدنه حزب مشاركت را توجیه نماید كه پتانسیل های خود را به سمت هاشمی رفسنجانی كه امكان رای آوردن او زیاد است سوق دهند و از هرگونه موضع گیری مبنی بر تحریم انتخابات خودداری كنند.

بنا بر این گزارش، سعید حجاریان ضمن تاييد نظرات نبوی، به او گفته است كه من به نوعی زمینه‌چینی این موضوع را فراهم می کنم.

این گزارش حاكی است در همین راستا دو روز پیش كه بحث رد صلاحیت دكتر معین در محافل سیاسی به طور غیررسمی مطرح شده بود، سعید حجاریان در مصاحبه ای با ایسنا به جای آنكه واكنش سرسختانه ای در قبال رد صلاحیت احتمالی معین اتخاذ كند به خبرگزاری ایسنا اعلام كرد كه شانس پیروزی دكتر معین در انتخابات 9 درصد است.»

این پیش بینی در واقع اعلام پیش از موعد شكست دكتر معین حتی در صورت رد صلاحیت بود،  بدین ترتیب سعید حجاریان این سیگنال را برای بدنه حزب مشاركت ارسال كرد كه خیلی درباره ردصلاخیت احتمالی دكتر معین سرو صدا نكنید و آماده باشید تا از كاندیدای مقبول تر یعنی هاشمی رفسنجانی حمایت كنید.»

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

و در ادامه :

الكساند آندره – نويسنده مشهور فرانسوی – در گفت و گو با ليبراسيون ، ماهنامه صبح فرانسه در شماره 91 خود در مارس 1999 در تحليل اوضاع فرهنگی و مطبوعاتی ايران چنين اظهار نظر می كند : « من در هيچ جای دنيا و در هيچ انقلابی از انقلاب های تاريخ نديده و نشنيده ام كه روشنفكران يك جامعه در كشاكشی ويرانگر ، بنيان های پولادين جامعه خود را با پتك تحليل ها و رفتارهای سياسی در هم بكوبند؛ اما اين اتفاق بی سابقه در انقلاب اسلامی ايران در حال انجام است . »

بنقل از وبلاگ ايليا : http://tarblog.eilia13.com/


 
 
 
تبلیغ ویـژه