الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

بوش نگران اکبر گاف است
ساعت ۳:٤٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ تیر ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

آصفی: آمریكا بیش از این خود را رسوا نكند

حمیدرضا آصفی، سخنگوی وزارت امورخارجه، در واكنش به بیانیه مداخله جویانه جرج بوش رئیس جمهوری آمریكا، گفت:

آمریكا در حالی سخن از نقض حقوق بشر در ایران می گوید كه جهان از نقض گسترده آن در آمریكا بیزار است.

آصفی بیانیه حمایت بوش از اكبر گنجی را ناشی از بی اعتنایی مردم ایران به درخواست عاجزانه بوش برای تحریم انتخابات ریاست جمهوری ایران توصیف كرد. وی با اشاره به رفتار متناقض و فریبكارانه دولت آمریكا درباره حقوق بشر گفت: كاخ سفید در حالی از نقض حقوق بشر در ایران سخن می گوید كه جهان از نقض آشكار آن توسط نیروهای آمریكایی در زندانهای گوانتانامو و ابوغریب و تبعیض های نژادی گسترده در داخل آمریكا و تضییع حقوق اقلیت ها به شدت متنفر است.

سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با بیان اینكه دولت كنونی آمریكا مردم این كشور را در همه دنیا سرشكسته كرده است افزود: مقام های آمریكایی بارها به تلخی تجربه كرده اند كه دخالتشان در امور داخلی ایران با پاسخ منفی و قاطع مردم ایران روبرو شده است. آنها باید از حضور میلیونی ملت ایران در انتخابات درس بگیرند و بیش از این موجب رسوایی خود نشوند.

جورج بوش رییس جمهور آمریکا از گزارش های اخیر مبنی بر وضعیت سلامتی اکبر گنجی اظهار تاثر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، مک کللان، سخنگوی رسمی کاخ سفید در واکنش به وضعیت اکبر گنجی  گفت: آقای گنجی! لطفا بدان همانطورکه برای آزادی خود برخاسته ای، آمریکا در کنار تو می ایستد. 

سخنگوی کاخ سفید همچنین اعلام کرد که جورج بوش از حکومت ایران می خواهد اکبر گنجی را فورا آزاد کند و به او اجازه دسترسی به مراقبت های پزشکی لازم را بدهد.

این دومین درخواست کاخ سفید برای آزادی گنجی طی دو هفته گذشته است. اتحادیه اروپا هم چندی قبل خواستار آزادی گنجی شده بود.

سخنگوی کاخ سفید همچنین اظهار داشت: بوش از گزارش های اخیر مبنی بر وخامت سلامتی آقای گنجی ناراحت است و رفتار دولت ایران دایر بر منع دسترسی گنجی به خانواده اش، معالجات پزشکی و وکالت حقوقی او را شدیدا نگران کرده است.مک کللان اضافه کرد رئیس جمهور آمریکا از کلیه هواداران حقوق بشر و آزادی و سازمان ملل متحد می خواهد به وضعیت گنجی و همچنین اوضاع کلی حقوق بشر در ایران رسیدگی کنند.

وی در مورد اينکه از نظر رئيس جمهور آمريکا چه کسی صلاحيت رسيدگی به جنايات آمريکا در عراق افغانستان ، ايران ، ژاپن، ويتنام ، پاناما ، سودان و مناطق ديگر دنيا را دارد اظهار نظری نکرده است .

نیویورك‌تایمز: بوش از نزدیكان خود می‌ترسد

افشا شدن نقض قانون كاخ سفید از سوی كارل رو مشاور سیاسی بوش، وفاداری دیگر منابع كاخ سفید را نیز زیر سوال برده و رئیس جمهور آمریكا از این موضوع می هراسد.به گزارش مهر، روزنامه «نیویورك تایمز»، در پی افشا شدن جاسوسی سیا ازعراق از سوی یكی از مشاورین ارشد جرج بوش با نام كارل رو، جرج بوش، رییس جمهور آمریكا، اعتماد خود را به نزدیكانش از دست داده و هم اكنون وفاداری منابع كاخ سفید زیر سوال رفته است.

به نوشته این روزنامه در كاخ سفید هیچ شخصی از كارل رو به جرج بوش نزدیك تر نبوده است و سالهای متمادی است كه رییس جمهور به وی اعتماد كرده است.

این نزدیكی از لحاظ سیاسی به جرج بوش تا حدی بالا بوده كه هم اكنون رییس جمهور نمی داند آیا باید كارل رورا بی درنگ از كاخ سفید بیرون بیندازد و یا بازهم به وی اجازه دهد به عنوان مشاورسیاسی باقی بماند.رییس جمهور آمریكا در شرایط كنونی این مشكل را پیدا كرده كه زمانی كه كارل رو نزدیك ترین مشاورش اطلاعات كاملا مخفیانه سیا را در اختیار خبرنگاران قرار می دهد، وی چطور می تواند اطمینان داشته باشد كه دیگران اطلاعات محرمانه كاخ سفید را به بیرون انتقال ندهند.گفته می شود در حال حاضر جلساتی در پشت درهای بسته در كاخ سفید برگزار می شود تا درباره سرنوشت كارل رو تصمیم گیری هایی اتخاذ گردد.

به نوشته «نیویورك تایمز»، منابع كاخ سفید اعلام كردند جرج بوش در چند روز اخیر درباره این موضوع فقط با برخی منابع گفتگو كرده و اعلام كرده است از آنجایی كه كارل رو مسائل مربوط به سیا را در اختیار رسانه ها قرار داده است، باید به شكلی تنبیه شود، علاوه بر این وی قانون كاخ سفید را نقض كرده، زیرا طبق قوانین كاخ سفید هریك ازمنابع كه اطلاعاتی را دراختیار افراد بیرون و به ویژه رسانه ها قرار دهند، باید اخراج گردند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه