الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

چرا خط غير فارسی ؟
ساعت ۸:٤٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱٢ شهریور ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

بسم الله الرحمن الرحيم

من يادم نيست الان . صفحه خودم هم جلوم باز نيست. من در وبلاگم بسم الله ندارم ؟ احتمالا همينطور است. اين بسم الله هم معوض هرچه بسم الله ناگفته.

بزرگواران .

ما چرا از خط فارسی در وبلاگهای خودمان گاها و در چت رومها عمدتا استفاده نمی کنيم ؟

اين خط انگليسی که کلمات فارسی را با آن می نويسيم می دانيد چقدر خطرناک است ؟ تايپ و نوشتن کلمات فارسی به خط انگليسی - که جالب است عمدتا توسط مدعيان مليگرايی غير دينی انجام می شود- ترفندی زشت است که در حال عموميت است. چرا ؟

شايد در نظر اول ُ ابتنا - يعنی ژايه قرار داشتن - انگليسی بعنوان زبان سيستم باعث شده تا ما به آن عادت کنيم . اما حالا که اولا عمده دستگاههای رايانه ای حتی پی.دی.آ و پالم و پاکت پی سی هم قابليت فارسی سازی دارند و اخيرا هم مايکروسافت پک فارسی کاملا خود را منتشر نموده است ، حالا چرا ؟

بايد در اين مويرد حساس بود و سعی در رفع آن کرد.

به ترکيه نگاه کنيد ؟ ترکيه در بعد فرهنگی چه چيزی برايش باقی مانده جز رقص مبهم سماع و چهار نماد اسلامی جاذب توريست ؟

احتياط شرط است. آتاتورک از شمشير استفاده کرد تا زنان را در ترکيه به اين شکل عوض کند و با ابزارهای رضاخانی مردان را هم عوض کرد. ما چرا به اين روش ؟

اگر قرار است که فعلی بما تحميل شود ُ چه بهتر که مقاومت ما باشد و در اين راه جان دهيم .

جالب اينکه مدعيان مليگرايی ، بشدت هميشه و همه جا بر علی فرهنگ اسلامی تحت پوشش کلمه عربی حمله می کنند و داد از پالايش زبان فارسی از الفاظ بيگانه سر می دهند اما همه فنگليش نويس شده اند و آن را ترويج می کنند ؟ حالا خوب است نگفتم مواظب الفاظ انگليسی در جملات فارسی خود باشيد ! آنوقت که ديگر اينها بيچاره ميشوند. هرچند بعضی کلمات انگليسی هم در فرهنگ ما ا خوش کرده و بعضی هايش هم اشکال ندارد.

بيايم و مانند فرمايش مولايمان و سرورمان حضرت آيت الله العظمی خامنه ای - ادام الله ظله الشريف - بدنبال فرهنگ بومی خود باشيم . چه در پوشاک و چه در خوراک و چه در کلام و نوشتار.

مبارزه  با عادات بد استاد را فراموش نکنيد .


 
 
 
تبلیغ ویـژه