الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

زيرخاکيهای سمی - حبيب الله ثابت پاسال
ساعت ٩:٥٩ ‎ق.ظ روز شنبه ٢۳ مهر ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

زیر خاکی های سمی !

 

فکر کنم بتوانم از این به بعد بچه ها را با بعضی چهره های فاسد دستگاه پهلوی آشنا کنم . شاید از خودمان بپرسیم این شناخت چه ضرورتی دارد ؟

 

 

عرض شود که به پنج دلیل اهمیت دارد : اول اینکه با ماهیت رژیم شاهنشاهی و عناصر تشکیل دهندهء آن بهتر آشنا می شویم. دوم اینکه می فهمیم آمریکا از چه رژیمی حمایت می کرد و کدام دستگاه سیاسی و اقتداری ، منافع آمریکا در منطقه خاورمیانه پوشش می داد. سوم اینکه با عناصر و جریانهای وابسته به همین آدمها در قبل و بعد از انقلاب اسلامی آشنا شویم و چهارم اینکه بعضی از این جریانها و عناصر، همین امروز هم فعال هستند و باید با شناخت گذشته و حال آنها، متوجه نحوه تعامل امروزی آنها با ارزشهای انقلاب اسلامی و ملت انقلابی ایران باشیم و پنجم و از همه مهمتر اینکه با شناخت آلودگیهای حکومت پهلوی ، با اتخاذ رویکرد اصلاح طلبی اصولگرایانه ، جلوی هرگونه انحراف و گذشت از مبانی را بگیریم و در مورد آنها دقت کنیم .

 

 

این شماره :

حبیب الله ثابت معروف به ثابت پاسال

 

حبیب الله ثابت معروف به ثابت پاسال در سال 1283 شمسی در تهران و در خانواده ای که پشت اندر پشت یهودی بودند ، متولد شد . پدرش که پارچه فروش بود ، به فرقه بهائیت پیوسته بود. وی تحصیلات متوسطه را در مدرسهء سن لویی ( مدرسهء فرانسویان ) گذراند . ثابت پاسال در طوی زمان ، به یکی از ثروتمندترین مردان ایران تبدیل شد و گفته می شد دومین فرد ثروتمند، پس از شاه است.

 

در اسناد و مدارک بسیـاری ، ثروتمند شدن ثابت پاسال که پدرش یک یهودی پارچه فروش دوره گرد بود ، به بهایی بودنش و حشر و نشر او با مراکز صهیونیستی و بهائیان فعال در دربار محمدرضا پهلوی که کم هم نبودند نسبت داده اند. بعید به نظر می رسد در صورت عدم وابستگی به دربار ، بهائیت و محافل صهیونیستی ، ثابت پاسال می توانست به چنین ثروت هنگفتی دسترسی یابد.

 

او ، نمایندگی تولیدات شرکت Pepsi Cola آمریکا را گرفت و به همراه پسرش ایرج ، کارخانهء آن را در سال 1336 شمسی راه اندازی کرد. مصرف محصولات این کارخانه ، با توجه به بهایی بودن صاحبـانش ، از سوی مراجع دینی تحریم شد که تا پیروزی انقلاب اسلامی (بهمن57) ادامه داشت.

 

از دیگر فعالیتهای ثابت پاسال در دورهء حکومت شاه ، تاسیس تلویزیون ایران در سال 1337 شمسی است. در این سال ، مجلس شورای ملی با تصویب قانونی ، به وی اجازه داد تا تلویزیون ایران را تاسیس کند. ثابت پاسال توانست با سوء استفاده از معافیتهای گمرکی و مالیاتی پیش بینی شده در این قانون ، علاوه بر تملک تلویزیون ، دارائیهای خود را گسترش دهد. پروندهء این سوء استفاده بعدها توسط سازمانهای نظارتی زمان شاه نیز بررسی گردید لیکن بدلیل نزدیکی او به دربار، بویژه حسب ارتباطات ویژه ء میان او و نخست وزیر وقت ، امیر عبـاس هویدا که او نیز بهایی بود این پرونده به دست فراموشی سپرده شد.

 

از دارائیهای مشهور ثابت پاسال در ایران ، خانه ء وی بود ! این خانه که در تقاطع خیابان افریقا -جردن- و ناهید قرار دارد ، به سبک یکی از قصرهای کاخ ورسای فرانسه ساخته شده است که پانزده میلیون دلار ارزش گذاری شده است.

 

حبیب الله ثابت پاسال که فراماسون هم بود ، با نزدیک شدن به روزهای پیروزی انقلاب اسلامی از ایران گریخت و به آمریکا رفت.

 

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اموال وی مصادره شد. بعضی از دارائیهای وی عبارتند از نمایندگی تولید فولکس واگن ، کارخانه لاستیک سازی جنرال تایرز ، کارخانه تولید روغن موتور ESSO ، سهامداری عمده در بانک توسعه صنعتی و معدنی ایران ، سهامداری عمده در بانک ایران و خاورمیانه ، شیشهء مینـا و دهها شرکت ، موسسه و کارخانه دیگر . 

 

مبنع : دائره المعارف انقلاب اسلامی - دفتر ادبيـات انقلاب اسلامی حوزه هنری

ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

پلیس علمی :

بدون شرح .

 

نگاهی هم به عکسهای عمليات مختلف رهايی گروگان ، برخورد با اغتشاشات خيابانی، دستگيری سارقين مسلح ، تعقيب و دستگيری کيف قاپهای موتورسوار و حرکات رزمی نمايشی اجرا شده توسط بچه های رزمنده و دلاور تيپ اميرالمومنين علی عليه السلام از يگان ويژهء پاسداران نـيروی انتظامی بياندازيد.

 

http://www.farsnews.com/plarg.php?nn=M147345.jpg

 

در اين عمليتهای فرضی، حقيقت ها به خوبی شبيه سازی شده اند. از جمله ترکيب عناصری که معمولا در اغتشاشات خيابانی حضور دارند. از زنان هرزه و فاسد بگير تا عناصر دارای اختلالات هويتی و ارازل واوباش و چوب بدست ها و قمه کش ها و که ادعای حمايت از من دانشجو را هم دارند!

***

انـــا لله و انـــا اليـــه راجعـــون

ساعت پنج و نيم عصر روز شنبه ، شهر اهواز به خاک و خون کشيده شد.

 

تعداد چهار نفر از هموطنانمان در شهر شهيد پرور و مبارز اهواز که پيشانی مبارزهء رزمندگان در هشتسـال دفاع مقدس بود ، در دو انفجار بزرگ در خيابان نــادری مرکز شهر اهواز به شهادت رسيدند و حدود يکصد تن از هموطنانمان نيز مجروح شده اند.

 

سعی می کنم با دقت به اخبـار منتشره از رسانه ها توجه کنم و چيز جديدی بود عرض می کنم . اما همه می دانيم چه کسی و چرا ... .

 

۱- انگليس ، تنها شريک امنيتی و سياسی محکم آمريکا در اشغال افغانستان در همسايگی شرقی کشور ايران است. 

۲- انگليس تنها متحد استراتژيک آمريکا در اشغال همسايه غربی ايران ، عراق است. 

۳- انگليس ،‌تنها شريک امنيتی سياسی رسمی آمريکا در موضوع انرژی اتمی ايران است. 

۴- انگليس ،‌تنها شريک آمريکا در عمليات آژاکس - کودتای ۲۸ مرداد ۱۳۳۲- است. 

۵- انگليس ،‌تنها کشوری است که مستقيما اقدام به تربيت و اعزام تروريست به داخل خاک ايران نموده است. 

۶- انگليس ،‌تنها شريک تبليغاتی آمريکا در جوسازی بين المللی عليه عراق شرکت داشت و بلر ،‌به جهان گفته بود تاخير ۴۵ دقيقه ای در اشغال عراق برای امنيت بين المللی مخاطره آميز خواهد بود.

۷- انگليس ،‌تنها کشوری است که افسران ارشد آن ، با لباس جيش المهدی در عراق توسط پليس عراق - که توسط خود اين کشور آموزش ديده است - دستگير شدند و تنها ارتش اشغالگری است که رسما به مقر اين پليس حمله ور شد و دو افسر دستگير شده خود را فراری داد.

۸- انگليس تنها کشوری است که دو قايق نظامی آن متعلق به دو تيم نظامی کامل از نيروی دريای سلطنتی ، با تجهيزات نظامی کامل ، با علم و اطلاع دقيق ، مخفيـانه وارد آبراههای جمهوری اسلامی و سپس دستگير نيز شدند.  

۹- و فهرستی پايان نايافتنی...

 

امام خمينی : آمريکا از شوروی بدتر ،‌شوروی از آمريکا بدتر ،‌انگليس از هر دو بدتر است.


 
 
 
تبلیغ ویـژه