الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

عين واقعيت !
ساعت ۱:٥٢ ‎ب.ظ روز شنبه ٧ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

 

عين واقعيت ( گفت و شنود )

روزنامه کیهان / شنبه 7 آبـان 1384

***Israel should be wiped of the map***

گفت: شارون گفته است كه جمهوري اسلامي ايران بايد از سازمان ملل اخراج شود.

گفتم: چه غلط هاي زيادي؟!... نگفته براي چي؟!

گفت: اعتراض كرده كه چرا احمدي نژاد گفته است «اسرائيل بايد از صفحه روزگار محو شود».

گفتم: اين حرف كه از سخنان معروف حضرت امام(ره) است و به طور طبيعي، از ابتدا تاكنون سياست جمهوري اسلامي ايران درباره رژيم اشغالگر قدس نيز همين بوده و هست.

گفت: شارون فيلم اومده... وگرنه خودش هم مي داند كه اسرائيل يك رژيم غيرقانوني و غده سرطاني است.

گفتم: چه عرض كنم؟! شخصي به قاضي شكايت كرد كه فلاني به من گفته احمق بي شعور، خوك كثيف... قاضي از شاكي پرسيد، آيا فلاني واقعا اين حرفها را به تو زده؟ شاكي گفت؛ بله! آقاي قاضي، آنچه گفتم «عين واقعيته» و قاضي گفت مرتيكه اگر عين واقعيته، چرا شكايت كردي؟؟

 

***

 

این همه تضاد ، در یک وجود بی وجود !!

عجیب نیست.

نه .

عجیب نیست.

آنجا ، زیر کولر گازی لم داده ، شرابش را نم نم می خورد و با اتکای محکمش به لایه هایی از محکمترین عناصر نفوذ کرده در استخوانهای این حاکمیت که حتی با تعویض دولت و ذائقه سیاسی هم ممکن است مانند اختاپوس خود را به زیر بکشند و از دسترس امواج و طوفانهای دگرگون کننده در امان بمانند ، ترویج فاحشگی و همجنس بازی را در کنار القای درگیری در حاکمیت تعقیب می کند. یعنی سیاست در اتاق خواب ! :)

 

یک روز ، بوریای دعوای هاشمی - (حضرت آیت الله ) خامنه ای می بافد ! ، روز دیگر ، دعوای (حضرت آیت الله ) مصباح ، (حضرت آیت الله ) خامنه ای و ... ! تا دیروز ، چون احمدی نژاد رئیس جمهور بود ، پس رئیس جمهور رهبر بود ، امروز بین رهبر و احمدی نژاد اختلاف است !  چه کند دیگر . از عوارض سکولاریزم مفرط است. منجر به سکتهء مغزی می شود .

 

حالا ماجرا چیست ؟

جانم برایتان بگوید همه جملهء حضرت امام (ره) را خبر داریم آنهایی که هم جسمتان  وهم روحتان و هم منافعتان بیرون از ایران است ، شماها را نمی گویم ! شماها چی را خبر دارید که این را ! :)- امام خمینی فرموده بودند اسرائیل باید از صفحهء روزگار محو شود. دکتر حاج محمود هم عینا همین جمله را در سخنرانی خود گفتند. حالا شما شارون را داشته باش که گفته بود ایران باید از سازمان ملل اخراج شود. چرا ؟چون این حرف را زده ! حالا علت عصبانیت آقای درخشان از دکتر احمدی نژاد برایتان روشن شد ؟ عین سیاست خارجی اسرائیل می خواهد نشان بدهد که راه می رود. پدر وابستگی ها بسوزد . مگر مجبور بودی با وزارت اطلاعات ایران فالوده بخوری که کارت به این غلطهای زیادی بیافتد ! دنیای حسین درخشان دنیای دسمتالی شده ء لابی های سیاسی این و آن است.

 

شورای امنیت سازمان ملل در خصوص اظهارات اخیر رییس جمهور كشورمان درباره‌ی رژیم صهیونیستی بیانیه‌ای را صادر كرد.

 

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی سازمان ملل، میهنی یوآن موتوك، رییس رومانیایی شورای امنیت سازمان ملل روز گذشته (جمعه) در این بیانیه به نمایندگی از 15 كشور عضو این شورا اعلام كرد: اعضای شورای امنیت اظهارات در خصوص اسراییل را كه به عالیجناب آقای محمود احمدی‌نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران نسبت داده شده است، محكوم می‌كنند.

 

در این بیانیه اضافه شده است: اعضای شورا از بیانیه‌ی 27 اكتبر دبیركل سازمان ملل حمایت می‌نمایند كه خاطرنشان می‌كند تحت منشور سازمان ملل تمام اعضا متعهد شده‌اند كه از تهدید یا استفاده از زور علیه تمامیت ارضی یا استقلال سیاسی هر كشوری خودداری كنند.

 

این در حالی است كه شبكه‌ی خبری بی.بی.سی نیز با انتشار گزارشی در این باره نوشت: زمانی که متن این بیانیه ابتدا در روز جمعه از سوی انگلیس طرح شد، سفرای روسیه، چین و الجزایر در شورای امنیت گفتند آمادگی توافق با آن را ندارند، با این حال پس از بحث درباره‌ی عبارت‌بندی این بیانیه، کلیه‌ی اعضای شورا با آن موافقت کردند.

 

وزارت امور خارجه:

بيانيه مطبوعاتي رئيس شوراي امنيت در روز قدس وارونه جلوه دادن حقايق بوده است

خبرگزاري فارس:بيانيه مطبوعاتي رئيس شوراي امنيت در روز جهاني قدس به پيشنهاد رژيم صهيونيستي براي چشم پوشي از جنايات اين رژيم و وارونه جلوه دادن حقايق بوده و لذا غير قابل قبول است.

به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از اداره كل اطلاعات و مطبوعات وزارت امور خارجه در بيانيه وزارت امور خارجه كشورمان كه در پاسخ به موضع شوراي امنيت در باره سخنان رئيس جمهور منتشر شد،آمده است:موضع جمهوري اسلامي ايران در قبال مسئله فلسطين به روشني توسط محمود احمدي نژاد رياست جمهوري اسلامي ايران در شصتمين اجلاس مجمع عمومي ملل متحده بدين شرح بيان گرديد: «دستيابي به صلحي پايدار در فلسطين نيز بر پايه تن دادن به عدالت و رفع تبعيض‌ها از طريق پايان دادن به اشغال سرزمين فلسطين،بازگشت تمامي آوارگان فلسطين،مراجعه به آراي عمومي و تشكيل يك كشور مردمسالاري فلسطيني به پايتختي قدس شريف امكان پذير خواهد بود

 

در ادامه بيانيه وزارت امور خارجه با اشاره به اين كه جمهوري اسلامي ايران به تعهدات خود براساس منشور ملل متحده پايبند بوده و هيچ گاه عليه كشور ديگري اقدام به استفاده يا تهديد به استفاده از زور نكرده،آمده است: متاسفانه شوراي امنيت داراي سابقه تاريكي در برخورد با تجاوز و استفاده از زور عليه ايران توسط صدام حسين و نيز تهديدات مكرر رژيم اسرائيل و برخي از اعضاي دائم شوراي امنيت به استفاده از زور عليه ايران مي‌باشد. اين وضعيت موجب گرديده است تا برخي اعضاي دائم شوراي امنيت علنا سياست غير قانوني تهديد و استفاده از زور را به عنوان ابزار سياست خارجي خود حفظ نمايند.

 

در ادامه بيانيه آمده است:متعاقب حمله آمريكا به عراق، مطبوعات عمده جهان با استناد به منابع رژيم صهيونيستي خبر از احتمال حمله اسرائيل به تاسيسات اتمي ايران را دادند كه از سوي مقامات ارشد رژيم صيونيستي رد نشد.

اين مطالب فضاي حمله نظامي موردي به ايران و تهديد عليه ايران را به طور مداوم دام زده است. نمونه‌هاي از اين گزارشات به شرح زير مي‌باشد:

1.      راديو رژيم صهيونيستي در اول اسفند 82 اعلام كرد سراسر خاك ايران در برد جنگنده‌هاي اف 16 اسرائيل قرار دارد.

2.   نشريه اسكاتند آن ساندي در مورخ 3 آذر 82 نوشت: مقام‌هاي اسرائيلي و در راس آنها وزير جنگ اسرائيل به آمريكا اعلام كرده‌اند آماده حمله به ايران همانند حمله سال 1981 به تاسيسات هسته‌اي عراق هستند.

3.   مجله آلماني اشپيگل در مورخ 19مهر 82 گزارشي از آمادگي نيروي هوايي ارتش نيروي هوايي اسرائيل برنامه ريزي براي حملات هدفمند به تاسيسات ايران را به پايان رسانده است.

4.   واشنگتن پست در تاريخ 26 مرداد 82 در گزارشي از ديدار شارون و بوش خبر داد كه نخست وزير اسرائيل خواهان حمله آمريكا عليه نيروگاه هسته‌اي بوشهر شده است.

5.      نشريه نيويورك سان در مورخ 16 مهر 84 تهديدهاي نخست وزير اسرائيل عليه ايران را بهترين خبرها توصيف كرد.

6.   لوس آنجلس تايمز در شماره مورخ 2 آبان 84 در مقاله‌اي از احتمال حمله آمريكا به ايران خبر داد و نوشت شارون و دستياران ارشد وي طي ماه‌هاي متمادي به طور مكرر با كلمات مبهم ولي دقيق تهديد كرده‌اند متوسل به زور خواهند شد.

7.   روزنامه اتريشي پرسه در مورخ 24 فروردين 84 در گزارشي نوشت: اسرائيل به آمريكا اعلام كرده است از روش‌هاي نظامي براي توقف برنامه‌هاي اتمي ايران استفاده خواهد كرد.

8.   روزنامه الوطن چاپ عربستان در مورخ 22 مرداد 84 نوشت واحدهايي از نيروي هوايي ارتش رژيم صهيونيستي آماده حمله به تاسيسات هسته‌اي ايران هستند.

9.   روزنامه مليت چاپ تركيه در مورخ 2 مهر 84 در گزارشي نوشت هياتي از نمايندگان پارلماني اسرائيل كه به آمريكا سفر كرده بودند خواستار حمله به ايران شدند. اري الداد از اعضاي هيات مذكور در گفت و گو با واشنگتن تايمز تنها راه متوقف كردن ايران را توسل به زور دانست.

10. شبكه تلويزيوني الجزيره در تاريخ 4 اسفند 82 گزارش داد: اليعاذر شكدي فرمانده نيروي هوايي رژيم صهيونيستي آريال شارون را تشويق كرد نيروهاي مسلح اسرائيل را براي حمله به ايران به حالت آماده باش درآورد.

11. روزنامه‌ آرتص در تاريخ 3 آذر 82 نوشت: شائول موفاز وزير جنگ رژيم صهيونيستي ادعا كرد: اسرائيل در صورت لزوم ايران را بمباران خواهد كرد. وي اظهار داشت آمريكا پس از عراق و افغانستان دو ماموريت مهم ديگر دارد كه آن ايران و سوريه است.

12. خبرگزاري رويترز در تاريخ 9 ارديبهشت 82 گزارش داد: دانيل ايالون سفير اسرائيل در واشنگتن خواستار تغيير رژيم‌هاي ايران و سوريه شد.

13. به گزارش خبرگزاري جمهوري اسلامي ايران در نيويورك در تاريخ 12 بهمن 82 ديك چني معاون رئيس جمهور آمريكا در يك گفت و گوي تلفني در مورد احتمال اقدام نظامي رژيم صهيونيستي عليه ايران گفت: يكي از نگراني‌هاي موجود اين است كه امكان دارد اسرائيل اين كار را بدون آنكه از آن خواسته شود، انجام دهد.

 

وزارت امور خارجه در ادامه بيانيه خود افزود:موارد فوق گوشه كوچكي از تهديدات صريح و آشكار رژيم صهيونيستي و برخي از اعضاي دائم شوراي امنيت به استفاده از زور عليه جمهوري اسلامي ايران و برخي از كشورهاي مسلمان منطقه تنها در چند سال اخير مي‌باشد.

 

سؤال مهم ملت ايران و جهانيان از شوراي امنيت آنست كه چند جلسه براي بررسي اين تهديدات عليه اعضاء ملل متحد برگزار نموده و كدام بيانيه را در محكوميت آن صادر نموده است؟

 

در پايان بيانيه مطبوعاتي وزارت امور خارجه تصريح شده است:اگر شوراي امنيت ملل متحد به هر دليلي قادر به استيفاي حقوق حقه ملت مظلوم فلسطين نيست حداقل نسبت به محكوم نمودن جنايات مستمر به ويژه در روزهاي اخير با بمباران مناطق و منازل فلسطينيان و كشتار و ترور مردان و زنان و كودكان به دستور صريح سران اين رژيم دهشتناك صورت مي‌پذيرد اقدام نمايد.  

 

چهره‌هاي سياسي در باره سخنان رييس جمهور :

اميني:دستگاه ديپلماسي مقتدرانه از موضع رئيس جمهور در قبال فلسطين دفاع كند

خبرگزاري فارس:دبير اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل از دستگاه ديپلماسي كشورمان خواست،از موضع اقتدار از مواضع ملت و رئيس جمهور در قبال مسئله فلسطين پشتيباني كند.

پرويز اميني در گفت و گو با خبرنگار سياسي خبرگزاري فارس، در واكنش به هياهوي اخير برخي كشورهاي اروپايي درباره اظهارات اخير رئيس جمهور كشورمان درباره رژيم صهيونيستي،ابراز عقيده كرد:اين رفتار كشورهاي غربي و اروپايي نشان از نفوذ لابي صهيونيسم در رفتار و مناسبات اين دولت‌ها است.

به گفته وي، اقدام برخي دولتهاي اروپايي براي احضار سفراي ايران در اين كشورها بيشتر در راستاي تحت فشار گذاشتن رسانه‌اي و سياسي جمهوري اسلامي ايران است.

 

دبير تشكيلات اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان با اشاره به راهپيمايي ميليوني مردم ايران در حمايت از ملت مظلوم فلسطين، گفت: مردم ايران قبل از اين كه دولت و دستگاه ديپلماسي پاسخ كشورهاي غربي را بدهند در راهپيمايي روز قدس با فرياد بلند خود عمق و نفوذ استراتژيك اين هدف كه «اسرائيل بايد از صفحه روزگار محو شود» را جلوه گر كردند.

 

اميني ادامه داد:جمهوري اسلامي ايران پس از گذشت 27 سال از پيروزي انقلاب، عليرغم تهديدات سخت افزاري و نرم افزاري آمريكا و صهيونيسم و غرب همچنان از مواضع بنيادين و اساسي خود در مناسبات داخلي و روابط بين‌المللي دفاع مي كند و گفتمان عدالت كه در شعار و برنامه دولت جديد متجلي است،اين ظرفيت و امكان را براي ايستادگي و مقاومت و اصرار بر‌‌ آرمان‌هاي اصيل انقلاب فراهم مي‌نمايد.

 

دبير تشكيلات اتحاديه انجمن‌هاي اسلامي دانشجويان مستقل از دستگاه ديپلماسي كشورمان خواست، در عرصه سياست خارجي همگام و هم راي با ملت و رئيس جمهور، شجاعانه و مقتدرانه در برابر فشارهاي خارجي از خود رفتار نشان دهد و از موضع اقتدار، مواضع ملت و رئيس جمهور را پشتيباني كند.

 

«احمد الامین» ، نویسنده مقاله‌های روزنامه اماراتی «الخلیج» ، گفت: سخنان اخیر محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری اسلامی ایران، در رابطه با اسراییل، ضعف اعراب را نشان داد.

 

به گزارش ایرنا، این نویسنده در مقاله‌ای كه در شماره روز شنبه الخلیح منتشر شد افزود: اعراب حتی از محكوم كردن رژیم صهیونیستی و جنایت‌هایی كه در سرزمینهای اشغالی مرتكب می‌شود، عاجزند.

 

الامین تاكید كرد: همدردی محافل بین‌المللی با رژیم اشغالگر قدس از یك طرف سلطه رژیم صهیونیستی بر اینگونه محافل را نشان داد و از طرف دیگر ضعف و بی‌نقش بودن كشورهای عربی را در جهان و حتی در حمایت از مساله فلسطین را به نمایش گذاشت.

 

این نویسنده گفت: تكرار مواضع گذشته ایران و پیامدهای ناشی از آن برای اعراب جز شكست و ضعف نتیجه‌ای نخواهد داشت.


 
 
 
تبلیغ ویـژه