الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

گاف بزرگ روزنامه شرق
ساعت ۱:۱۳ ‎ق.ظ روز جمعه ۱۳ آبان ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

سه ضد انقلاب اطلاعاتی بهمراه گاف بزرگ روزنامه شرق

 

من سه ضد انقلاب مشهور اطلاعاتی به معنای ارتباط مشهور شان با وزارت اطلاعات دوران خاتمی و عناصر باقیمانده آن می شناسم :

 

1-    عماد الدین باقی

2-    عزت الله سحابی

3-    حسین درخشان

 

بگذریم . مفصل است. این را داشته باشید :

 

واقعیت این بود که این جملات هیچ گاه از دهان مسعود زریبافان خارج نشد و تمامی آن، بخشی از مطلب طنزی با عنوان «داستان یك بیانیه و گزارش منتشر نشده از شورای شهر»  بود

 شریف نیوز ـ در روزنامه «شرق» گزارش مبسوطی با تیتر «دولت نیازی به سخنگو ندارد»  به چاپ رسید که در آن مطالبی از قول مسعود زریبافان، دبیر هیات دولت و عضو شورای اسلامی شهر تهران، در رابطه با دولت مطرح شده بود. در همان روز و روز پس از آن بخش زیادی از فعالان سیاسی به موضع گیری در رابطه با این سخنان پرداختند که بسیاری از این اظهار نظر‌ها ‌به نقد اظهارات منتسب به آقای زریبافان اختصاص داشت.

 

البته دبیر هیات دولت در روز یکشنبه به تکذیب سخنان منتسب به خود پرداخت. اما واقعیت ماجرا چه بود؟

 

واقعیت این بود که این جملات هیچ گاه از دهان مسعود زریبافان خارج نشد و تمامی آن، بخشی از مطلب طنزی با عنوان «داستان یك بیانیه و گزارش منتشر نشده از شورای شهر»  بود که توسط آقای مهدی کمانگیر و درباره  برخی اطرافیان رئیس جمهور در روز یکشنبه هفته گذشته نوشته و در سایت ملت نیوز منتشر شده بود که برخی رسانه‌ها، از جمله روزنامه محترم «شرق»، با بی‌انصافی تمام و انتشار بریده بریده جملات آن متن، مطالب کذبی را به دبیر هیات دولت نسبت دادند.

 

البته آقای کمانگیر نیز روز گذشته نقدی بر این اقدام روزنامه شرق نوشت که خواندن بخش‌هایی ‌از آن خالی از لطف نیست:

 

خبرنگاران روزنامه شرق، ایلنا، انتخاب و... چنان ذوق زده می‌شوند كه منبع داستانی كه خبر فرض كرده‌اند، را فراموش می‌كنند و  از همین رو هیچ منبعی ذكر نمی‌‌كنند تا مخاطبان بدانند كه این اخبار دست‌اول كه حریف را به زانو درمی‌آورد متعلق به خبرنگاران خودشان است! 

«هدف آن نوشتار نقدی طنزآلود بر تعدد مشاغل بود و طبیعی بود كه هیچ عاقلی نمی‌آید «جلوی آیینه بایستد تا نیرو و مسؤول تكثیر كند» یا مثلا شروع آن باعنوان «حواریون احمدی‌نژاد» و ده‌ها كنایه و تعریض و طنز و حتی ‌عكس‌هایی كه برای مطلب انتخاب شده،   مشخص می‌كند كه این یك گزارش واقعی نیست.

 

طبیعی است كه هیچ نوشته‌ای بخصوص طنز سیاسی نمی‌تواند بی‌ارتباط به واقعیت‌های سیاسی باشد، اما این جفای بزرگی است كه یك طنز سیاسی را مبنای داوری در خصوص سخنان یك شخص قرار دهیم. و به واقع او را به خاطر حرفی كه نگفته توبیخ كنیم؛   و بدون اینكه اصلا منبعی ذكر كنیم و آدرسی بدهیم جملات تقطیع شده را بعنوان جملات شخص مورد نظر، مسلم و قطعی فرض كنیم و مثل روزنامه شرق یا خبرگزاری ایلنا و سایت انتخاب بر اساس آن‌ها برویم مصاحبه كنیم و از آقای افروغ و دیگران نظرخواهی كنیم كه آقای زریبافان چرا این حرف را زده‌اند!؟ و نظر شما چیست؟!

 

چنان كه پیداست هیچ یك از خبرنگاران رسانه‌های مذكور نخواسته‌اند تردید خود كه به طور طبیعی هركسی با خواندن آن مطلب، حتی اگر جدی فرض كرده باشد، برایش حاصل می‌شود را با واقعیت محك بزنند؛ مثلا در مدت این پنج روزی كه از انتشار آن داستان می‌گذرد، می‌توانستند نظر  خود آقای زریبافان را جویا بشوند یا  حداقل تردیدشان را با مسؤولین سایت ملت‌نیوز در میان‌ می‌گذاشتند كه تكلیف ما با این متن چیست؟

 

خبرنگاران روزنامه شرق، ایلنا، انتخاب و... چنان ذوق زده می‌شوند كه منبع داستانی كه خبر فرض كرده‌اند، را فراموش می‌كنند و  از همین رو هیچ منبعی ذكر نمی‌‌كنند تا مخاطبان بدانند كه این اخبار دست‌اول كه حریف را به زانو درمی‌آورد متعلق به خبرنگاران خودشان است! 

 

هر چند قابل درك است كه چرا  روزنامه شرق، اخبار صفحه نخست خود را بر اساس یك طنز سیاسی تنظیم می‌كند؛ اما مسئولین این روزنامه باید توجه داشته باشند كه معامله اعتبار خبری با نیشی به حریف، حقیقتا سخاوتمندی و طبع‌كریمانه‌ای می‌طلبد كه گویا دوستان روزنامه شرق صاحب آنند.

 

به یاد داشته باشیم كه برای کوبیدن دشمن خود چیزهای بزرگ و با ارزش را خراب نکنیم. اگر ما با استفاده از راهها و روش‌های ‌غیر اخلاقی دشمن خود را شکست دهیم و رسوا کنیم، بازنده‌ی اصلی خود ما خواهیم بود، نه آن دشمن.»

 


 
 
 
تبلیغ ویـژه