الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

دو بررسی سياسی : دق دهی به صهيونيزم بين الملل و قهر کردن مهليس
ساعت ۱۱:٤٦ ‎ق.ظ روز دوشنبه ٢۱ آذر ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

 

 خوب.

 

من مدتی است دوباره در یک سفر کاری بسیار پر مشقت هستم و از منزل بیش از  هزار کیلومتر دور شده ام . اما خبرها را دارم . دو موضوع را این بار بررسی می کنیم . انصافا برای یکبار هم که شده برادران بانمک ضد انقلاب سعی کنند از بحث فقط این بار هم که شده البته اگر جراتش را دارند ،که به یقین می گویم ندارند از موضوع فرار نکنند و در موضوع کامنت بگذارند نه اینکه به صحرای آریزونا بزنند.

 

موضوع اول : سخنرانی دکتر احمدی نژاد 

دوباره چهارستون بدن واعصاب و روان جریان استکبار را دکتر احمدی نژاد به لرزه در آورد. محتوای مطلب ذکر شده توسط دکتر ، قبلا هم در مذاکرات و لحظات مختلف سیاسی توسط مسئولین کشورمان ذکر شده بود. ماجرا اینجا است که ما در حال بازسازی فضایی هستیم که در حال از دست رفتن بود. خبر خبرگزاری ایزوستیای روسیه برای من خیلی جالب بود که می گفت احمدی نژاد پیامی را زنده کرد که آرام در حال بدست فراموشی سپرده شدن بود.

 

محتوای حرف جدید دکتر در حوزه سیاسی بسیار فضاشکن و آوانگارد است. دکتر ، Fact های مختلفی را که توسط محققان مختلف به اثبات رسیده را مطرح کرده و در کنار آن نیز به یک بحث سیاسی حقوقی پرداخته است. بحثی بسیار پخته که وقتی متن آن را دیدم از کیفیت و جامعیت آن لذت بردم .

 

لینک متن سخنرانی دکتر احمدی نژاد : 

http://kayhannews.ir/840919/2.htm#other202

 

بحث دکتر چند بخش دارد :

 

الف : زیر سئوال بودن اصل صحت هولوکاست:

آلمان و کشورهای غربی ادعا می کنند در جریان جنگ جهانی دوم ، هیلتر رهبر فاشیست دنیای غرب که تفکری دیگر برپایه نئولیبرالیزم غربی یعنی تفکر ناسیونالیزم افراطی را ارائه داده بود اقدام به سوزاندن بدنهای شش میلیون یهودی در اردوگاههایی مانند آشویتز کرده است. سئوالاهی زیر ، بخشی از سئوالاتی است که در مقابل دیدگان مسئولان غربی رژه می روند و باید به آنها پاسخ بدهند: 

 

-    اصولا میزان یهودیان حاصر در آلمان و لهستان چقدر بوده است که هیلتر جنایتکار، شش میلیون نفر از آنها را سوزانده است ؟ آیا در آلمان و لهستان آنروزگار ، چیزی بیشتر از یک و نیم میلیون یهودی زندگی می کرده است؟

 

-    هیتلر به چه دلیلی و بر اساس چه طرحی این اقدام را انجام داد ؟ آیا این یک طرح صهیونیستی نبود ؟ خود هیتلر چه دینی داشت و از چه قومی بود ؟ تصمیمات شورایعالی یهود به این بحث چه دخلی داشت ؟

 

-    هیلتر در چه مکان و زمانی این اقدام را انجام داد ؟ آیا آشویتز یک مکان بازسازی شده حتی به ادعای خود مسئولان امروزی آن است یا عینا مکانی که می گویند ماجرا در آنجا رخ داده ؟ اگر اصل است پرا ساختمانها دارای ساخت و ساز با آرماتور فلزی و بتن هستند ؟

 

-    از خانواه های قربانیان چه کسانی وجود دارند و اصولا اسامی خود قربانیان که 6 میلیون نفرند کجا به ثبت رسیده است ؟اصولا کدام یک از مدافعان موضوع آشویتز مدارک اصیل و دقیقی از موضوع ارائه کرده اند؟

 

تمامی پرسشهای  فوق ، به شکلی که اصل هولوکاست یعنی وجود خارجی داشتن آن - را زیر سئوال می برد توسط محققان مختلفی مانند پروفسور روژه گارودی فرانسوی، دکتر روبر فوریسون آلمانی و تعداد دیگری از آوانگاردهای جریان صهیونیزم شناسی غربی ، مورد انکار علمی قرار گرفته و نتایج تحقیقات آنها بشکل بسیار گسترده ای در جهان منتشر شده است.

 

جهان غرب هیچ گاه به پرسشهای محققان حقیقت یاب ، پاسخی جر منطق زور نداده است. آزادی بیان در غرب صرفا یک دروغ کثیف ریاکارانه است. برای نمونه ، حتی قضات انگلیسی نمی توانند از قوانین و اقدمات قضایی علنی کشور خود در مجامع بین المللی دفاع کنند وای بحال دفاع از اقدامات غیرقانونی و بی منطقشان . مثلا «ملكم ايوانس» قاضي دادگاه كيفري انگلستان، استاد حقوق دانشگاه آكسفورد و يكي از فعالان كميسيون حقوق بشر سازمان ملل كه بارها بدون دليل جمهوري اسلامي ايران را به «بازداشت خودسرانه»! متهم كرده ، در مقابل يك سوال منطقي و حقوقي به تناقض گويي افتاد و سرانجام با تلويحي نزديك به تصريح به نقض حقوق بشر در اروپا و مخصوصا انگليس اعتراف كرد.

 

در جريان همايش قضات ايران و اروپا در تهران از ملكم ايوانس سؤال شد «مگر نه اين كه يكي از مصاديق بازداشت خودسرانه، توقيف افراد بدون تفهيم اتهام و بازداشت آنها بدون رسيدگي قضايي است، بنابراين چرا اخيرا دولت انگليس به پليس اين كشور اجازه داده است هركس را كه مظنون به جرايم امنيتي و مخل نظم عمومي است، بدون نياز به دستور قضايي براي مدت 3 ماه بازداشت و زنداني كند؟» ملكم ايوانس كه در مقابل اين سوال غيرمنتظره، دچار سردرگمي شده بود، تنها به اين پاسخ بسنده كرد كه مجلس انگليس با درخواست سه ماه بازداشت بدون تفهيم اتهام و حكم قضايي مخالفت كرده و تنها با 28 روز بازداشت موافقت كرده است!

در اين هنگام يكي از قضات ايراني شركت كننده در همايش پشت تريبون قرار گرفته و گفت؛ پليس در ايران اسلامي، تنها در مورد جرايم مشهود مي تواند متهم را فقط به مدت 24 ساعت در بازداشت نگهدارد و سپس پرسيد، آيا رويه قضايي ايران كه منطبق با قوانين حقوقي بين المللي است، بازداشت خودسرانه تلقي مي شود يا رويه قضايي انگليس كه به پليس اجازه مي دهد افراد را تنها به صرف مظنون بودن براي مدت 28 روز بدون دستور قضايي و تفهيم اتهام در بازداشت نگهدارد؟! ملكم ايوانس، كه كاملا از پاسخ درمانده بود، تنها شانه خود را بالا انداخت و به نشانه اين كه پاسخي ندارد، چهره درهم كشيد.

 گفتني است در اين همايش، معاون بین الملل قوه قضائیه در بخشي از سخنان خود با اشاره به چند نمونه مستند نتيجه گرفته بود كه اصرار دولت هاي غربي درباره رعايت حقوق بشر، يك ترفند تبليغاتي است و اين دولت ها هرگاه كه رعايت حقوق بشر را به نفع خود ندانند، به راحتي آن را زير پا مي گذارند. در آخرین نمونه ، در یکی از کشورهای اروپایی ، یکی از محققین موضوع هولوکاست در حال حاضر بدلیل همین نگاه به موضوع هولوکاست ، الان حدود ششماه است که در زندان بسر می برد.

 

ب : نوع جبران جنایت مورد ادعا :

دکتر احمدی نژاد گفته بود که اگر ملت اروپا معتقد است که به یهودیها ظلم کرده است ، چرا هزینه ء آن را از جیب ملتهای دیگر پرداخت می کند؟ چرا زمین کشورهای مسلمان بعنوان جبران جنایت مرود غرب علیه یهودیان ، به آنان داده شده است ؟ اروپا باید زمینی در میان کشورهای خود انتخاب و به صهیونیست ها بدهد و ایران از این اقدام حمایت کرده و حاضر به همکاری با صهیونیست ها برای بازگشت به اروپا است.

 

ج : ارزش حقوقی مظلوم بودن :

دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود به این نکته اشاره کرده بود که مظلوم بودن فردی توسط یک ظالم ، چه ربطی به این دارد که تخلفات آن بظاهر مظلوم در مقابل فرد ثاثل دیگری را توجیه کنیم ؟ یعنی اگر فرد A  از دست فرد B خسارت دید، چگونه حق خسارت زدن به فرد C را پیدا می کند ؟ یعنی اگر کسی قرار است خسارت ببینید و مجازات شود ، آن ، فرد B  است نه فرد C !

 

موضوع دوم : اثبات قصد مهلیس برای استعفا

در بخش قبلی به آلوده بودن اطلاعات موجود در پرونده ترور حریری اشاره شد و اینکه شاهد کلیدی پرونده ، رسما اظهارات خود را تکذیب کرده است. فشار سیاسی زیادی بر مهلیس وارد شده و ولی در نظر دارد استعفا دهد اما بنظر من منابع آمریکاییو سایر منابع غربی در درون سازمان ملل به او اجازه این کار را نخواهند داد. یکی از کامنت نویس ها گفته این که تو می گویی شاهد دروغ گفته ، دروغ است چون ما اعتراف زیر فشار زیاد دیده ایم ! خب بزرگوار!  این که شد دلیل اثبات حرف من که ! ایشان هم گفته است که اظهارت قبلی اش تحت فشار فرزند رفیق حریری بوده است و اظهاراتش مطابق برنامه یک مطبوعاتی غربگراری لبنانی تنظیم شده بود.

 

 و همچنین گفته شده بود ادعای این شاهد و همچنین ادعاو نظر بنده بر قصد مهلیز بر استعفا ، موقعی اثبات می شود که مهلیز استعفا دهد . من عرض می کنم که خیر . همین الان هم ثابت شده است. اما من با کم منابعی مثل رویتر و دیگر منابع خبری غرب ، ثابت می کنم که مهلیز قصد استعفا دارد. عملی شدن یا نشدن یک قصد ، ربطی به وجود داشتن یا نداشتن آن ندارد. من چشم رضا شاه ربع پهلوی را ببینم . ریخت آشغالش حالم را بهم می زند و نمی خواهم سرش به تنش باشد. اما اگر نتوانستم حالش را بگیرم ، دلیل این است که نمی خواهم ؟! :))

 

و در این جا بخشی از منابع خبری:

 

خبرگزاری آفتاب ( کپی از ایسنا ) به نقل از رویتر :

 

http://aftab.ir/news/2005/dec/07/c1c1133957106_politics_world.php

 

چهارشنبه - ۱۶ آذر ۱۳۸۴ -  - ۵۱ : ۰۹ : ۱۱دفعات نمايش : ۳۰۷۱۱۴-  Wednesday, Dec 7, 2005 - 11:09:51-

 

 سخنگوی دتلف مهلیس اعلام كرد، وی به زودی از پست ریاست كمیسیون تحقیق سازمان ملل استعفا می‌دهد؛ اما درصورتی كه در این تحقیقات به خدمات وی نیاز باشد، وی در دسترس خواهد بود.

 

به نقل از خبرگزاری رویتر، این سخنگو كه خواست نامش فاش نشود، اعلام كرد كه تاریخ عزیمت دتلف مهلیس، رییس تیم تحقیق سازمان ملل درباره‌ی ترور رفیق حریری، نخست وزیر سابق لبنان هنوز مشخص نشده است؛ اما افزود، این دادستان آلمانی این امر را روشن ساخته كه زمانی كه وی این شغل را پذیرفته، گفته كه تنها به مدت شش یا هقت ماه در این پست خدمت می‌كند. تحقیقات در خصوص ترور حریری در ماه ژوئن آغاز و انتظار می‌رود مهلیس یافته‌هایش را در ۱۲ دسامبر (۲۱ آذر) به شورای امنیت سازمان ملل اعلام كند. این در حالی است كه لبنان تمدید مدت تحقیق ترور حریری را خواستار شده است. این سخنگو در بیروت به خبرگزاری رویتر گفت: زمانی كه مهلیس آمد، گفت كه برای شش یا هفت ماه تعهد كاری دارد بنابراین مدت خدمت او رو به پایان است؛ اما در صورت لزوم او مطمئنا در دسترس خواهد بود اما نه به صورت یك كمیسیونر تمام وقت. اما منابع سیاسی لبنان اعلام كرده‌اند، مهلیس احتمالا تا پس از اواسط ماه دسامبر در پستش در این تیم تحقیق باقی می‌ماند.

 

و حالا منابع غربی :

 

http://www.dailystar.com.lb/article.asp?edition_id=1&categ_id=2&article_id=20471

 

BEIRUT: Detlev Mehlis, the head of the UN investigation into the assassination of former Lebanese Premier Rafik Hariri, plans to resign from his mission when his mandate expires on December 15, UN diplomats said Thursday. Lebanese Justice Minister Charles Rizk said after meeting Mehlis on Thursday that the investigator had told him he would not continue with the investigation if its mandate was to be extended.

 

می بینید که متن دقیقا مانند متن خبرگزاری آفتاب است که آنهم از رویتر نقل شده است. هرچند آفتاب هم خودش از ایسنا نقل قول کرده است.

 

این هم خود سایت آلرت نت متعلق به ویترز :

 

http://www.alertnet.org/thenews/newsdesk/L01779951.htm

Germany's Mehlis expected to leave UN Hariri probe

01 Dec 2005 19:10:26 GMT

Source: Reuters

Adds Lebanese justice minister comment paragraphs 7-8)  - By Evelyn Leopold

 

UNITED NATIONS, Dec 1 (Reuters) - Detlev Mehlis, the head of the U.N. investigation into the death of a former Lebanese prime minister, plans to leave the job by the end of the year, U.N. diplomats said on Thursday.

 

Mehlis, a German prosecutor, was appointed in May to lead a U.N. team investigating the assassination of Rafik al-Hariri, the former Lebanese prime minister killed in a truck bombing in Beirut last Feb. 14.

 

He intends to submit a report to the U.N. Security Council on Dec. 12, after which he will speak to the 15-nation body as his last official U.N. task, council diplomats said.

 

On Wednesday , the U.N. undersecretary-general for political affairs, Ibrahim Gambari, said he expected the Security Council to extend the investigation past its December deadline "with or without Mehlis."

 

Asked about the resignation, U.N. spokesman Stephane Dujarric would not confirm the news but said, "Mr. Mehlis made it clear to the secretary-general, when he took on the job, that he was willing to do this for six months."

 

A spokeswoman for the German mission to the United Nations, Katja Wiesbrock-Donovan, said her government had not asked Mehlis to step down. "It is up to him what he decides," she said.

 

In Beirut, Lebanese Justice Minister Charles Rizk said Mehlis had told him two months ago he would step down if the inquiry was extended beyond mid-December.

 

"He told me once he would have to go back to his original job and allow someone else to head the inquiry," Rizk told LBC television.

 

Mehlis will not join members of his team going to Vienna next week to interview five Syrian officials about the assassination after an agreement with Damascus that the questioning could take place outside Syria.

 

In October, Mehlis submitted an interim report that cast suspicion on senior Syrian officials and suggested the assassination was planned by top security officials in Damascus and their Lebanese allies.

 

The Security Council has told Syria to cooperate with the investigation or face the prospect of further action, which could lead to sanctions. Syria has denied the accusations and called the Mehlis report politically motivated.

 

The death of Hariri, a strong opponent of Syrian domination of Lebanon, transformed Lebanon's political landscape, leading to an anti-Syrian outcry that forced Syria to pull its troops out of Lebanon after three decades.

Additional reporting by Alaa Shahine in Beirut

 

فکر کنم حتی برای کسانی که منابع غیر خودی مانند رویتر را به منابع خودی ترجیح می دهند هم موضوع برایشان روشن شود.

الان جای جواب دادن به این سئوال است : چرا دوست داريد از بشار اسد دفاع کنيد !

و جواب من یک سئوال است: برای دفاع از آدمهايی که الکی متهم می شوند بايد از غرب زده ها اجازه بگيريم ؟

دفاع از آدم های بیگناه که منطقی و عادی است . کار شما غیر عادی و سئوال برانگیز است. بدون هیچ دلیل ومنبعی شما بگویید چرا دوست داريد الکی او را متهم کنيد ؟ فقط یک دلیل وجود دارد : چون آمریکا می گوید . بگردید و اگر دلیل دیگری دارید رو کنید. ببینم می توانید دلیلی جز آنکه آمریکا می گوید گیر بیاورید ؟ ببینیم می توانید ثابت کنید مرکز تمام منابع خبری واستدلالی و فکری و فلسفی شما آمریکا است و شما بدون شنیدن استدلال آمریکا زاویه سیاسی او علیه ایران را برد دهی می کنید ؟

 

یا حق .


 
 
 
تبلیغ ویـژه