الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

گراف از نتايج نظرسنجی شريف نيوز
ساعت ٢:٠٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۱٤ دی ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

 

نظرسنجی ده هزار نفره شریف نیوز پیرامون انتقال یهودیان مهاجر از فلسطین :

 

خبر اول سایت شریف نیوز متعلق به دانشگاه صنعتی شریف :

در پی نظرسنجی روز گذشته «شریف نیوز» در مورد طرح انتقال یهودیان از فلسطین، استقبال گسترده‌ و غیرقابل پیش‌بینی از این نظرسنجی صورت گرفت، به طوری كه ظرف مدت ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۰ هزار كاربر در اين نظرسنجي شركت كرده‌اند. «شریف نیوز» درصدد است با دسته‌بندی سریع نظرات اعلام شده، در صورت امكان تا پایان امروز نتایج این نظرسنجی را اعلام كند.  

 

متن نظرسنجی سایت شریف نیوز :

 

سخنان احمدی‌نژاد دو محور داشت: اول این‌كه «هولوكاست محل ترديد است» و دیگر این‌كه «اگر یهودكشی صحت دارد، به جبران این ظلم، بخشی از خاك اروپا یا آمریكا برای تشكیل اسرائیل در اختیار صهیونیست‌ها قرار گیرد و چرا مسلمانان بايد تاوان جنایات غربی‌ها را بدهند؟ 

 

شریف نیوز ـ در پی سخنان اخیر ریاست جمهوری در مورد انتقال یهودیان ـ‌ مهاجرت كرده به فلسطین ـ‌ به یك كشور اروپایی، بحث‌ و جنجال‌های فراوانی پیرامون این سخنان در گرفت. عده‌ای كه عمدتا مقامات كشورهای غربی بودند ـ علی‌الخصوص آلمان و اتریش ـ از این سخنان به شدت برافروخته شدند، و برخی تحلیلگران نیز این سخنان را معقول و به‌جا دانستند، و ضمن اینكه از نظر پاره‌ای سیاسیون داخلی، این ایده، یك استراتژی رو به جلو پس از سال‌ها در سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران بود، از نظر برخی این طرح دكتر احمدی‌نژاد تهدید كنده منافع ملی به جهت مخالفت گسترده كشورهای غربی است.


فارغ از تمامی اعلام مواضع و نظرات توسط تحلیلگران، مقامات كشورهای مختلف، رسانه‌ها و... «شریف نیوز» در صدد برآمد طی یك نظرسنجی اینترنتی، نظر افكار عمومی ـ جامعه كاربران اینترنتی ـ در این زمینه و موافقت یا مخالفتشان با این پیشنهاد را جویا شود.


از آنجا كه تعداد گزینه‌های پیشنهادی كاربران موافق طرح می‌تواند بسیار متنوع و گسترده باشد، نظرسنجی به صورت گزینه‌ای و محدود صورت نمی‌گیرد، بلكه مخاطبان، مخالفت یا موافقت خود و در صورت موافقت، محل جدید انتقال یهودیان مهاجر به فلسطین را پیشنهاد می‌كنند.


كاربران عزیز! نظر خود را در پایین همین نوشتار در بخش «نظر بدهید» وارد كرده و دكمه ارسال را كلیك كنید.

نتایج نظرسنجی پس از رسیدن به جامعه آماری 10 هزار رای، پس از دسته‌بندی نظرات و تعیین درصدها، منتشر می‌شود.


لازم به ذكر است كه نظرات مربوط به IP‌های تكراری در این نظرسنجی محسوب نشده و حذف خواهند گردید.

 

با تشكر از شركت شما در این نظرسنجی:

۱. آیا شما با پیشنهاد انتقال یهودیان مهاجرت کرده به فلسطین به یک کشور اروپایی یا آمریکایی و تشكیل دولت مستقل موافقید؟(موافق ـ مخالف) 

۲. در صورت موافقت، نام کشور یا منطقه مورد نظرتان را که مناسب می‌دانید بیان کنید. (نام منطقه)

۳. یهودیان مهاجر به همان محلی كه از آنجا مهاجرت كرده‌اند بازگردند. (با گزینه ۳ موافقم)

«نظر بدهید» را کلیک کنید:

 

نتایج نظرسنجی :

برای کامل دیدن ، در صفحه ای مجزا باز کنیدیا روی سیستم ذخیره کنیدنتایج نظرسنجی «شریف نیوز» در مورد «طرح انتقال یهودیان» با جامعه آماری ۱۰۵۶۸ رای استخراج شد.

از مجموع ۱۰۵۶۸ رای داده شده، ۹۸۴۹ نفر (۹۳.۲ درصد) موافقت خود را با گزینه اول یعنی «انتقال یهودیان به یك كشور اروپایی یا آمریكایی و تشكیل دولت مستقل» اعلام داشته‌اند، و ۷۱۹ نفر (۶.۸ درصد) نیز با این گزینه مخالفت كرده‌اند. 

همچنین، کشورهای پیشنهادی موافقین برای انتقال یهودیان و درصد آرا اختصاص‌یافته نیز  به این ترتیب است:

 ۱- آلمان:  ۳۹.۸ درصد

۲- آمریكا:  ۲۱.۶ درصد

۳ـ انگلستان:  ۷.۴ درصد

۴- اتریش:  ۴ درصد

۵- كانادا:  ۲.۴ درصد

۶- فرانسه:  ۱.۶ درصد

۷- آرژانتین:  ۰.۸ درصد

۸- استرالیا:  ۰.۸ درصد 

۹- اروپا: ۱۲.۸ درصد (۱۲.۸ درصد از رای‌دهندگان بدون ذكر نام كشوری خاص، محلی در اروپا را مناسب دانسته‌اند.) 

۱۰- سایر موارد: ۸.۸ درصد (شامل مواردی كه با گزینه انتقال موافق بوده ولی كشوری را پیشنهاد نداده یا اینكه پیشنهاد مورد نظر فراوانی بسیار كمی در میان نظرات داشته است.) 

بدین ترتیب در این نظرسنجی، از سوی كاربران اینترنتی، كشورهای آلمان با ۳۹.۸ درصد، آمریكا با  ۲۱.۶ درصد و انگلستان با  ۷.۴ درصد، مناسب‌ترین مكان‌ها برای انتقال یهودیان مهاجرت‌كرده به فلسطین، تشخیص داده شده‌اند.  ضمنا در این نظرسنجی از مجموع ۶۲۳۹ رای داده شده برای گزینه سوم، یعنی «یهودیان مهاجر به همان محلی كه از آنجا مهاجرت كرده‌اند بازگردند» ۹۶.۳ درصد نظر موافق و ۳.۷ درصد مخالفت خود را ابراز داشته‌اند. 

لازم به ذكر است كه نظرات مربوط به IP‌های تكراری یك رای محسوب شده و نظرات تكراری حذف گردیده‌اند. همچنین برخی كاربران، ایالت یا شهر خاصی در یك كشور را پیشنهاد داده بودند،‌ كه به علت تنوع بسیار، نام كشوری كه آن ایالت یا شهر در آن واقع شده است، در شمارش آرا مدنظر قرار گرفته است. 


 
 
 
تبلیغ ویـژه