الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

دانمارک تسليم شد . اما به نفعش نخواهد بود !
ساعت ۸:٢٢ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٠ بهمن ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله.

 

دانمارک تسلیم شد !

یولند پوستن : نمی دانستیم اینهمه با غیرتیــــد !!

مسئولان روزنامه "يولند پوستن" دانمارك اعلام كرده‌اند: «ما از سوء تفاهم عميقي كه انتشار اين تصاوير به وجود آورد و احساسات خصمانه‌اي را بر ضد دانمارك برانگيخت عذرخواهي مي‌كنيم.»

روزنامه "يولند پوستن" دانمارك كه براي اولين بار تصاوير توهين آميز به ساحت مقدس پيامبر اسلام (ص) را منتشر كرد از مسلمانان جهان عذرخواهي كرد. به گزارش خبرگزاري فرانسه از الجزيره، در نامه‌اي كه سفير دانمارك در الجزيره در اختيار مطبوعات الجزاير گذاشته و به زبان عربي نگارش شده و روزنامه "لاتريبون" آن را به فرانسه برگردانده است، مسئولان روزنامه "يولند پوستن" دانمارك اعلام كرده‌اند: «ما از سوء تفاهم عميقي كه انتشار اين تصاوير به وجود آورد و احساسات خصمانه‌اي را بر ضد دانمارك برانگيخت عذرخواهي مي‌كنيم.»

 

در اين نامه كه به امضاي "كارستن جوست" سردبير روزنامه يولند پوستن رسيده، آمده است: «ما هرگز از حساسيت زياد مسلمانان مقيم دانمارك و ديگر كشورهاي جهان نسبت به اين مسئله آگاهي نداشتيم.»

 

مسئولان يولند پوستن دانمارك پيش از اين نيز در 30 ژانويه با ارسال نامه‌اي به خبرگزاري رسمي اردن (پترا) از اقدام خود در انتشار تصاويري موهن از پيامبر اكرم (ص) عذرخواهي كرده بودند.

 "اندرس فوگ راسموسن" نخست وزير دانمارك از اين اقدام مسئولان يولند پوستن استقبال كرده بود.

 

انتشار 12 تصوير موهن به پيامبر اكرم (ص) در روزنامه يولند پوستن چاپ دانمارك در تاريخ سي‌ام سپتامبر موجي از خشم و اعتراض در ميان كشورهاي اسلامي برانگيخت. چندين روزنامه دیگر اروپايي نيز به بهانه آزادي بيان اين تصاوير اهانت آميز را منتشر كرده‌اند.

 

پی نوشت : * پس چی ؟ فکر کرده بودید نماینده افکار عمومی مسلمانهای جهان امثال "حسین درخشان " هستنند که هم شراب می خورند هم غلط های کثیف دیگر که در وبلاگم نمی نویسم ، هم به فاطمه زهرا سلام الله علیها توهین می کنند هم اسرائیل می روند ؟ تاشما باشید که از روی این آدمها محاسبه نکنید ! حالا حالا ها باید جواب پس بدهید. ماجرا ادامه دارد ! این هم درس خیلی خوبی برای غرب شد تا به سکولارها  اعتماد نکنند!

 

فعالان انگلیسی به برخوردهای ناروای بی‌بی‌سی علیه ایران اعتراض كردند .

" در حالی كه هنوز معلوم نیست ایران پیمان ان پی تی را نقض كرده باشد بدون توجیه در برنامه‌ها‌ی مختلف این شبكه مرتبا بگونه ای معرفی می‌شود كه نشان داده شود نقض كننده این پیمان بوده است حال آن كه نقض آشكار پیمان از جانب دولت انگلیس و دیگر كشورهای دارنده بمبهای هسته ای كاملا ثابت شده است و شبكه بی‌بی‌سی حتی یك بار نیز در گزارشهای خود به این واقعیت اشاره‌ای نكرده است."

گروهی از فعالان انگلیسی با اجتماع در برابر اداره مركزی بی‌بی‌سی در لندن نسبت به روشهای غیر عادلانه در عرضه گزارشهای مربوط به برنامه‌های هسته‌ای ایران در بخشهای اصلی خبری این رسانه اعتراض كردند

این تظاهرات توسط نهاد مبارزه برای خلع سلاح هسته ای و معروف به "سی ان دی"  سازماندهی شده است.  در تظاهرات امروز كه همچنان ادامه دارد و بناست چند تن از شخصیتهای برجسته و نمایندگان مجلس عوام نیز سخنرانی نمایند جرمی كوربین نماینده كهنه كار مجلس عوام، لیندسی جرمن رئیس ائتلاف جنگ را متوقف كنید و كیت هودسون رئیس سی ان دی نیز حضور دارند.

 

تظاهر كنندگان در نامه ای كه تنظیم كرده و قرار است رسما تسلیم مدیر كل شبكه بی‌بی‌سی نمایند نوشته‌اند: " در حالی كه هنوز معلوم نیست ایران پیمان ان پی تی را نقض كرده باشد بدون توجیه در برنامه‌ها‌ی مختلف این شبكه مرتبا بگونه ای معرفی می‌شود كه نشان داده شود نقض كننده این پیمان بوده است حال آن كه نقض آشكار پیمان از جانب دولت انگلیس و دیگر كشورهای دارنده بمبهای هسته ای كاملا ثابت شده است و شبكه بی‌بی‌سی حتی یك بار نیز در گزارشهای خود به این واقعیت اشاره‌ای نكرده است."

بی‌بی‌سی بر اساس قانونهای جاری در انگلیس بنگاهی غیر دولتی محسوب می‌شود و با توجه به این كه منابع مالی آن از محل فروش مجوز استفاده به عموم خانوارهای این كشور تامین می‌شود و به ظاهر از این نظر به دولت وابسته نیست وظیفه دارد كاملا مستقل عمل كرده و گزارشهایی بی طرفانه عرضه نماید. البته بخش بی بی سی بین الملل و زبانهای خارجی نظیر بی بی سی فارسی عملكردی متفاوت داشته و اعتبار آنها مستقیما از طرف وزارت خارجه انگلیس تامین می‌شود و در جهت گیریهای كلی تابع سیاستگذاریهای این وزارتخانه است.

 

در نامه‌ای كه توسط تظاهر كنندگان به بی‌بی‌سی داده شده آمده است، پنج كشور هسته‌ای در مجموع 13 هزار كلاهك اتمی در اختیار دارند و برخلاف تعهدی كه به استناد بند ششم از پیمان منع گسترش جنگ افزار هسته‌ای داده‌اند تا آنها را نابود كنند ولی گامی در این راستا برنداشته و این بند را نقض كرده‌اند.

 

"ریك وایمن" سخنگوی رسمی سی ان دی گفت، تظاهر كنندگان خواستار برگزاری نشستی مشترك با مدیر عامل بی‌بی‌سی هستند تا نسبت به عرضه گزارشهای مستقل و بی طرفانه در رابطه با مسئله هسته ای ایران اطمینان حاصل نمایند .


 
 
 
تبلیغ ویـژه