الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

اروپا در زاويه انفعالی قرار گرفت .
ساعت ۸:٢٤ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٠ بهمن ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

آغاز وضعيت آفندی از سوی ملل مسلمان :

 

واكنش آلمان به برگزاری مسابقه كاریكاتور هولوكاست .

روزنامه پرتیراژ همشهری روز دوشنبه اعلام كرد، در پاسخ به انتشار تصاویر توهین آمیز به پیامبر اسلام، مسابقه كاریكاتور با مضمون قتل عام یهودیان به دست نازی‌ها در قبل و خلال جنگ جهانی دوم برگزار می‌كند.

وزیر امور خارجه آلمان با انتقاد از اقدام روزنامه همشهری در برگزاری مسابقه كاریكاتور درباره هولوكاست آنرا اقدامی تحریك آمیز خواند به گزارش خبرگزاری فرانسه از برلین، فرانك والتر اشتاین‌مایر روز چهارشنبه از طرح ایران برای برگزاری مسابقه كاریكاتور درباره هولوكاست انتقاد و آن را اقدامی تحریك آمیز توصیف كرد.  وزیر امور خارجه آلمان بعد از دیدار با دیه‌گو فریتاس دو امارال همتای پرتغالی خود به خبرنگاران گفت: انكار هولوكاست به این شكل و كم اهمیت جلوه دادن یاد و خاطره قربانیان این حادثه نه تنها اقدامی غیرمناسب بلكه كاری تحریك آمیز است.

روزنامه همشهری پیشنهاد برگزاری مسابقه كاریكاتور با هولوكاست را مطرح كرد.  روزنامه پرتیراژ همشهری روز دوشنبه اعلام كرد، در پاسخ به انتشار تصاویر توهین آمیز به پیامبر اسلام، مسابقه كاریكاتور با مضمون قتل عام یهودیان به دست نازی‌ها در قبل و خلال جنگ جهانی دوم برگزار می‌كند

 

روز گذشته نیز وزارت امور خارجه آمریكا با انتقاد از اقدام روزنامه همشهری در برگزاری مسابقه كاریكاتور درباره هولوكاست آن را اقدامی شرم آور خوانده بود.  انتشار 12 تصویر موهن به پیامبر اكرم (ص) در روزنامه یولند پوستن چاپ دانمارك در تاریخ سی‌ام سپتامبر موجی از خشم و اعتراض در میان كشورهای اسلامی برانگیخت.  چندین روزنامه اروپایی دیگر نیز به بهانه آزادی بیان این تصاویر اهانت آمیز را منتشر كرده‌اند.

 


 
 
 
تبلیغ ویـژه