الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

همدلی ،‌همکلامی و همراهی مسئولين
ساعت ۸:٢٦ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢٠ بهمن ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

نمادی از همراهی مسئولين از همه جناحها و رويکردها : همه حسينی مسلک .

 

احمدی‌نژاد: همه‌ قله‌های بلند را فتح می‌كنیم .

قلب ملت ایران با عشق نسبت به امام حسین(ع) و مكتب حسینی می‌تپد، انقلاب اسلامی ایران نیز با همان هدف و از همان جنس بود و نهایت به آزادی و آزادگی جمهوری اسلامی ایران - كه به عنوان تنها راه نجات و راهنمای همیشه مطرح است - منتهی شد.

رییس‌جمهور خاطرنشان كرد كه انقلاب اسلامی ایران با هدف قیام حسینی و جنس حركت عاشورایی بود و در نهایت به آزادی و آزادگی جمهوری اسلامی ایران منتهی شد.

دكتر محمود احمدی‌نژاد همزمان با عاشورای حسینی با حضور در بارگاه حضرت عبدالعظیم حسنی در مراسم عزاداری سالار شهیدان حضرت امام حسین(ع) و یاران باوفایش شركت كرد.  وی در جمع خبرنگاران با بیان این كه قیام انقلاب اسلامی دنباله‌ی نهضت عاشورایی و درس گرفته از نهضت حسینی است، گفت: پیروی از ویژگی‌های ارزشی، فكری و اهداف و آرمان‌های نهضت عاشورایی در انقلاب ملت ایران ما را به نهضت حسینی پیوند زده است.

 

وی گفت: قلب ملت ایران با عشق نسبت به امام حسین(ع) و مكتب حسینی می‌تپد، انقلاب اسلامی ایران نیز با همان هدف و از همان جنس بود و نهایت به آزادی و آزادگی جمهوری اسلامی ایران - كه به عنوان تنها راه نجات و راهنمای همیشه مطرح است - منتهی شد.

 

احمدی‌نژاد در ادامه با بیان این كه سرنوشت محتوم دشمنان اسلام چیزی جز نكبت، ننگ و نابودی نیست، خاطرنشان كرد: ملت ایران با مكتب حسینی همه‌ی قله‌های بلند را فتح می‌كند.  وی از خداوند متعال برای ملت ایران عزت و سلامت روزافزون مسالت كرد و گفت: من روزهای پیروزی و عزت بیشتر ایران را می‌بینم و انشاءالله امام حسین (ع) و امام زمان (عج) نگهدار ملت ایران باشد و این ملت همچنان عزیز و پایدار بماند. وی انقلاب اسلامی را ناشی از فرهنگ حسینی دانست و افزود: عزت و شرف ما در گرو فرهنگ حسینی است.

 

رفسنجانی: تاکنون مزاحمتی برای غرب نداشته‌ایم، اما این شرایط ثابت نخواهد ماند... نمی‏فهمند با این کار رگ‌ها‌ی خود را قطع می‏کنند .

... مسلمانان به عقایدشان بیشتر از اینکه به آن فکر کنید پایبند هستند و هیچ مسلمانی در جهان نیست که  از توهین به  پیامبر خشمگین نشود ... چقدر بی عقلی می‏تواند در انجام این کارها وجود داشته باشد. این افراد اسم چنین کارهایی را هم آزادی می‏گذارند، اگر در آزادی امکان دارد که به یک چهارم جمعیت جهان توهین کنید، این آزادی را هم برای فرد فرد مسلمانان قائل شوید که بر شما فشار آورند.

در صورتی که پرونده ایران به شورای امنیت سازمان ملل حتی در مقام گزارش عبور کند، آمریکا و اروپا اشتباه بزرگی مرتکب شده اند، زیرا در شرایط فعلی ما مزاحمتی برای کسی نداریم، اما اگر اینگونه برخورد کنند مسائل شکل دیگری به خود می‏گیرد.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام سخنران خطبه‌ها‌ی این هفته نماز جمعه تهران با بیان این مطلب اظهار داشت: ظلمی فاحش تراز اینکه ما را از دستیابی به حق بین المللی  محروم کنند نیست. ما چیزی فراتر از حق خود نمی‏خواهیم، اما آمریکا و اروپا شرایطی را فراهم کرده اند که همه چشم‌ها‌ به وین و شورای حکام دوخته اند که آنان چه تصمیمی خواهند گرفت.

 

وی افزود: پنج قدرت جهانی که می‏توانند با استفاده از حق وتو هر تصمیمی را در شورای امنیت وتو کنند اگر چنین ظلم و بی عدالتی از خود نشان دهند و چنین اقدامی را در تاریخ ثبت کنند چه انتظاری دارند مردم در آینده به این مجمع بین اللملی اعتماد کنند زیرا اگر اعتماد نباشد زنجیره امنیت جهانی از هم می‏پاشد. هاشمی رفسنجانی با تاکید بر این که طرفهای غربی نباید این ظلم را مرتکب شوند اظهار کرد: اگر هم این ظلم را مرتکب شدند گمان نکنند فایده این اقدام را خواهند برد. حداوند این ملت را که 50 سال در حال میارزه بوده است و شهید داده تنها نخواهد گذاشت.

 

امام جمعه موقت تهران خاطرنشان کرد: دنیای اسلام در سایه انقلاب اسلامی راه خود را پیدا خواهد کرد و دشمنان آن چه همکاری کنند و چه همکاری نکنند دنیای اسلام از راهی که وارد شده برنمی گردد و دنیا باید بپذیرد یک چهارم جمعیت دنیا حق دارد در مسائل جهانی حضور داشته باشد.

 

هاشمی رفسنجانی همچنین در خطبه اول نماز جمعه تهران با اشاره به قیام امام حسین (ع)، حادثه روز عاشورا را یک قطعه تاریخی بی نظیر در تاریخ بشریت و در تاریخ اسلام خواند و افزود: ملت ما از این مشعل هدایت بهره مند است و بحاست که تفکر کنیم و انگیزه‌ها‌ و نتایج و متن واقعه را مورد بررسی قرار دهیم و به درسی که ابا عبدالله در تاریخ  به جا گذاشته اند توجه کنیم و از آن بهره بگیریم.

 

هاشمی رفسنجانی آثار به جا مانده از قیام روز عاشورا توسط امام حسین (ع) را ماندگار خواند و گفت: امام آنچنان برنامه و حرکت خود را تنظیم کردند که ضربه ای که از شهادت وی و شکست ایشان پیش آمد مستمر و دائمی باشد و این توفیق برای همه عمر بشر می‏تواند درسی ماندگار و به عنوان مشعل هدایت نورافشانی کند.هاشمی رفنسجانی  تصریح کرد: پیام تلخی که شهادت بهترین فرزندان اسلام داشته باشد بیشترین آثار را تا قیامت برای ما خواهد داشت و تا ظلم در دنیا باشد و اهداف عاشورا محقق نشده است باید از این قیام درس بگیریم.

 

پیام تلخی که شهادت بهترین فرزندان اسلام داشته باشد بیشترین آثار را تا قیامت برای ما خواهد داشت و تا ظلم در دنیا باشد و اهداف عاشورا محقق نشده است باید از این قیام درس بگیریم.

سخنران این هفته خطبه‌ها‌ی نماز جمعه تهران به اهانت نشریات خارجی به ساحت مقدس پیامبر اسلام  (ص) اشاره کرد و گفت: اقدام کنندگان این حرکات زشت گمان می‏کنند با این کارها که نشان از کینه و خشم نسبت به عظمت مسلمانان دارد از آنان انتقام می‏گیرند در حالیکه نمی‏فهمند با این کار رگ‌ها‌ی خود را قطع می‏کنند.

 

وی خطاب به منتشر کنندگان کاریکاتورهای اهانت آمیز به پیامبر، با بیان اینکه مسلمانان به عقایدشان بیشتر از اینکه به آن فکر کنید پایبند هستند و هیچ مسلمانی در جهان نیست که  از توهین به  پیامبر خشمگین نشود تصریح کرد: چقدر بی عقلی می‏تواند در انجام این کارها وجود داشته باشد. این افراد اسم چنین کارهایی را هم آزادی می‏گذارند، اگر آزادی دارد که یک چهارم جمعیت جهان توهین کنید، این آزادی را هم برای فرد فرد مسلمانان قائل شوید که بر شما فشار آورند.

 

وی تصریح کرد: آنان با این کاریکاتورها که در آن عمامه را در کنار بمب و شمشیر نشان می‏دهد می‏خواهند بگویند که مسلمانان طرفدار تروریست و افرادی خشن هستند. هاشمی رفسنجانی وظیفه مبلغان دین اسلام را در این زمینه کوشش بر شناساندن جنبه‌ها‌ی رافت قرآن و اسلام دانست و افزود: رسانه‌ها‌ی بی انصاف غربی می‏خواهند دینی که پایه آن بر رافت و عطوفت و صلح بنا شده است را دینی خشن مطرح کنند.

 

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با اشاره به  ایام دهه فجر و پیروزی انقلاب آن را از ثمرات قیام عاشورا خواند و گفت: این همان راهی است که امام حسین (ع) در کربلا رفت و ایرانیان هم به عنوان مخلصان مکتب اهل بیت این درس را به خوبی آموختند و نتیجه آن یک انقلاب عظیم شد که در تاریخ 1400 ساله اسلام نظیر ندارد.

 

وی افزود: ملت ما با حضور آگاهانه خود در صحنه و بدون توسل به زور و کودتا و با رهبری کم نظیر عارف و سیاستمدارو روحانیت مردمی که همه چیز خود را در طبق اخلاص گذاشتند پیروزی چشمگیر خود را به دست آوردند. امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: سیاست امام مسلح کردن مردم نبود، مدیریت بی نظیری در تاریخ انقلاب‌ها‌ی  دنیا ارائه کردند که کم نظیر بود. استراتژی امام این بود که تنها راه ممکن برای شکست این رژیم سفاک این است که خود مردم بخواهند که  این را به خوبی به دست آوردند.

 

وی خطاب به همه گروها و جناح‌ها‌ی سیاسی و مردم تاکید کرد: دشمن را کوچک نشمارید. هیچ چیز جز اتحاد ما را پیروز نکرد و هیچ چیز هم جز همدلی و اتحاد نمی‏تواند ضامن بقای انقلاب باشد.


 
 
 
تبلیغ ویـژه