الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

همه موضوعات روز ، در کلام رهبری در جمع کارکنان نيروی هوايی - ۱۹ بهمن. بخش دوم
ساعت ۱٠:٢٥ ‎ق.ظ روز جمعه ٢۱ بهمن ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

 بسم الله

 

بخش دوم سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در جمع کارکنان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ايران

 

قدرت‏هاى سلطه‏گر، ابزار زياد و گزينه‏هاى متعددى در اختيار ندارند؛ استكبار با تشر راه خود را باز مى‏كند. مهمترين ابزار استكبار، تشر و اخم است

مسأله‏ى مهمتر، مسأله‏ى رسواكننده‏ى تمدن غربى در زمينه‏ى آزادى بيان است. اين حركت زشت اهانت به نبى مكرم اسلام (صلّى‏اللَّه‏عليه‏وآله)، از همه مهمتر است. اين قضيه، ليبرال دمكراسى‏يى كه غرب، پرچم آن را سرِ دست گرفته است و به آن افتخار مى‏كند، رسوا مى‏كند. آزادى بيان - كه آنها دم از آن مى‏زنند - به آنها اجازه نمى‏دهد كه در باب افسانه‏ى كشتار يهوديان - معروف به هلوكاست - كسى ترديد بكند. در آن قضيه، جاى آزادى بيان نيست! در كشورهاى اروپايى، افراد زيادى - از دانشمند و محقق و مورخ و مطبوعاتى و غيره - از ترس جرأت نمى‏كنند ترديدى را كه نسبت به اين قضيه در دل‏شان هست، ابراز كنند. بعضى‏ها هم معتقدند قضيه از اصل دروغ است، اما جرأت نمى‏كنند بگويند؛ چون ديده‏اند هر كس بگويد، مجازات خواهد شد؛ زندان مى‏اندازند، تعقيب مى‏كنند، از حقوق محرومش مى‏كنند؛ اما اهانت به مقدسات يك ميليارد و نيم مسلمان - آن هم بى‏دليل، بدون اين‏كه دعوايى در بين باشد؛ بدون اين‏كه اين طرف اهانتى به آنها كرده باشد - مجاز است و مشمول آزادى بيان! مسأله بر سر آن مطبوعات يا كاريكاتوريستى نيست كه صهيونيست‏ها پولى به او داده‏اند كه كاريكاتورى بكشد - با اهداف پليدى كه صهيونيست‏ها دارند - و او هم كشيده، بلكه مسأله بر سر زمامداران اروپايى است كه از اين كار دفاع مى‏كنند و پشت سر اين عملِ پست و سخيف قرار مى‏گيرند و به عنوان آزادى بيان، آن را مجاز مى‏شمرند!

من حدس مى‏زنم كه اصل قضيه، توطئه‏ى عميق صهيونيستى است. مسأله، مسأله‏ى رو در رو قرار دادن مسلمانان و مسيحيان است؛ چون براى صهيونيست‏ها اين مسأله، بسيار حايز اهميت و لازم است كه جامعه‏ى عظيم اسلامى را در سرتاسر عالم در مقابل مسيحى‏ها و مسيحى‏ها را در مقابل مسلمان‏ها قرار بدهند.

 

آن روزى كه رئيس جمهور امريكا از دهنش پريد - بعد از قضيه‏ى يازده سپتامبر - و گفت جنگ صليبى شروع شده و بعد كه فهميدند اشتباه كرده‏اند و نبايد مى‏گفتند و بنا كردند به رُفو كردن، آن روز كسى به »نكته«ى قضيه توجه نكرد، كه اين «جنگ صليبى» چيست. جنگ صليبى، جنگ ملت‏هاى مسيحى و ملت‏هاى مسلمان است. آنها مى‏خواهند مقدمات آن را فراهم كنند، كه ملت‏ها را به جان هم بيندازند. هم مسلمانان عالم، هم مسيحيان عالم، بايد خيلى هشيار باشند، تا بازيچه‏ى دست اين سياستمداران خبيث نشوند.

چند سال قبل، يكى از سران اروپا در ملاقات با من، صحبت از جنگ مسيحى و مسلمان كرد! من حساس شدم؛ با اين‏كه آن شخص، آدم چندان وزينى نبود و نيست، ليكن چون مرتبط و متصل با امريكا و پيرو آن كشور بود، اين حرف، من را حساس كرد؛ و امروز مى‏بينم كه دست‏هاى صهيونيستى در دنياى مسيحى و در اروپا، اين كار را زمينه‏سازى مى‏كنند.

آن روزى كه رئيس جمهور امريكا از دهنش پريد - بعد از قضيه‏ى يازده سپتامبر - و گفت جنگ صليبى شروع شده و بعد كه فهميدند اشتباه كرده‏اند و نبايد مى‏گفتند و بنا كردند به رُفو كردن

به چه دليل بايد اهانتى كه در يك ماه و نيم يا دو ماه پيش در روزنامه‏يى و در يك كشورى درج شده، بعد از گذشت مدتى، باز مجدداً همان اهانت در كشورهاى اروپاى مركزى و اروپاى غربى، پى‏درپى چاپ شود!؟ انگيزه‏ى اين كار چيست؟ چه دستى در كار است؟ ملت‏هاى مسلمان بجا و به‏موقع عكس‏العمل نشان دادند و بايد هم نشان بدهند. وجود مقدس خاتم‏الأنبياء (صلّى‏اللَّه‏عليه‏وآله‏وسلّم)، كانون همه‏ى عشق‏ها و محبت‏هاى دنياى اسلام است؛ محور و مركز اتحاد و اتفاق و هماهنگى همه‏ى مذاهب اسلامى است و جا دارد كه مسلمان‏ها از خودشان، حميت و غيرت و عكس‏العمل نشان بدهند؛

 

اما همه بدانند كه اين تظاهرات، اين خشمِ بجا و مقدسى كه مسلمان‏ها دارند، عليه مسيحيان دنيا نيست، بلكه عليه دست‏هاى پنهان و خبيث صهيونيست‏هاست

 كه سياستمداران دنياى سلطه را بازيچه‏ى خود دارند و مطبوعات و رسانه‏هاى فراوانى هم در اختيار آنهاست؛ همان‏هايى كه امروز بر دولت كنونى امريكا به‏كلى حاكمند و در اروپا هم فعاليت مى‏كنند. آنها وقتى در فلسطين ضربه خوردند و پيروزى حماس بر آنها سخت‏ترين شوك را وارد كرد، مى‏خواهند آن شكست را اين‏طورى عليه مسلمان‏ها جبران كنند، تا بلكه بتوانند آبروى ريخته‏ى در فلسطين را طور ديگرى جبران كنند.

امريكايى‏ها رسماً اعلان كردند كه هر گروهى در فلسطين مقابل حماس قرار بگيرد، حاضرند به آنها پول بدهند؛ و دادند، و امكان تبليغاتى هم به آنها دادند؛ اما على‏رغم آنها و به كورى چشم امريكا و صهيونيست‏هاى غاصبِ فلسطين، مبارزان حماس پيروز شدند. اگر امروز در هر جاى دنياى اسلامى يك انتخابات آزاد برگزار شود، همين قضيه اتفاق خواهد افتاد و گروه مخالف امريكا رأى خواهند آورد؛ چون دل و عواطف مردم و ميل سياسى آنها، امروز اين است.

امروز امريكا يك چهره‏ى بشدت زشت و منفور است؛ و نفرت از امريكا مخصوص ملت ما نيست. امروز امريكا در دل‏ها و در عواطف و در اراده‏ى مردم اين منطقه صددرصد شكست‏خورده است؛ هر چند حالا هارت و هورتى بكنند، جنجالى راه بيندازند؛ اما وقتى پاى عمل به ميان بيايد و نوبت حضور ملت‏ها برسد، آن وقت معلوم خواهد شد كه امريكا در اين‏جا چه‏كاره است. اينها دچار تناقض هم هستند؛ از طرفى مى‏گويند دمكراسى، از طرفى هر دمكراسى‏يى به وجود بيايد، به ضرر آنهاست؛ لذا با دمكراسى‏ها و با نتايج آن مخالفت مى‏كنند و هر جا بتوانند، دست مى‏برند؛ هر جا هم نتوانند، از دور سمپاشى مى‏كنند.

ملت ايران با قدرت و خونسردى تمام، اين منظره‏ى شگفت‏آور را نگاه مى‏كند. ملت ما ثمرات عظيم انقلاب خودش را در دنياى اسلام، يكى‏يكى مى‏بيند؛ به چشم، ميوه‏دهى اين نهال را مى‏بيند، كه بعد از اين، بيشتر هم خواهد شد. ملت ايران راه خود را با قدرت پيش رفته است و به فضل الهى، به حول و قوه‏ى الهى، بعد از اين هم با قدرت پيش خواهد رفت؛ و ما يكى پس از ديگرى، ارتفاعات و قلل عزت و افتخار را فتح خواهيم كرد؛ نه با جنگ و خونريزى، بلكه با صبر و استقامت و اراده‏ى محكم و تدبير لازم؛ همچنان كه تا امروز پيش رفته‏ايم و قله‏هاى زيادى را فتح كرده‏ايم.

ملت، وحدت خودش را بايد حفظ كند؛ ايمان خودش را بايد حفظ كند؛ عزم راسخ خودش را بايد حفظ كند، كه مى‏كند.

در راهپيمايى بيست‏ودو بهمن، ملت ايران به توفيق الهى، بار ديگر نشان خواهند داد كه چه مى‏گويند و چه مى‏خواهند و عزم راسخ آنها متوجه به چيست. همه‏ى دنيا، چشمهايشان را باز كنند و بيست‏ودو بهمنِ امسال را هم مثل سال‏هاى قبل تماشا كنند.

تفضلات و هدايت الهى و دستگيرى الهى، دستگير ماست و بزرگ‏ترين كمك ماست؛ ما دل به توفيق الهى بسته‏ايم؛ تلاش را مى‏كنيم، حركت را انجام مى‏دهيم؛ اما اين حركت ما، كالبد است؛ روح اين كالبد، تفضل الهى و هدايت الهى و لطف الهى است. سعى كنيد دل‏ها را آماده‏ى پذيرش اين هدايت و لطف كنيد. بخصوص به جوان‏هاى عزيز، فرزندان خودم در نيروى هوايى و در نقاط ديگر عرض مى‏كنم كه قدر دل‏هاى پاك و ضميرهاى روشن و صاف خودتان را بدانيد و ارتباطتان را با خدا قوى كنيد؛ از خدا بخواهيد. و ان‏شاءاللَّه دل‏ها را بيش از پيش به نور تفضل الهى روشن كنيد؛ و خداوند ادعيه‏ى زاكيه‏ى حضرت بقيةاللَّه (ارواحنافداه) را شامل حال همه‏ى شما قرار بدهد .

 

تصاوير مراسم : http://khamenei.ir/FA/Picture/detail.jsp?id=841118A

 


 
 
 
تبلیغ ویـژه