الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

آغاز سير افول محوريت جهانی غرب
ساعت ٥:٥٠ ‎ب.ظ روز یکشنبه ٧ اسفند ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله .

چند مقاله ارزشمند بدستم رسیده بود و آنها را مطالعه کردم . چند تای دیگر هم مانده که با این فکر متمرکز روی مشغولیات مختلف ، کمی وقت گذاشتن روی آنها سخت شده . اما ارزش این مقالات  من را وادار کرده بیشتر به آنها توجه کنم .

چند تا از این مقالات ، در ماهنامه "سیاحت غرب" متعلق به مرکز پژوهشهای اسلامی سازمان صداو سیما هم منتشر شده است. اسم چندتایش را برایتان می آورم تا استفاده کنید. اگر کسی خواست ، ایمیل بزند تا یک کپی از ترجمه فارسی آنها را برایش بفرستم . فقط لطفا من را محاصره و در نتیجه پشیمان ، نکنید ! :))

 

·       مسلمانان و تاثیرات تلویزیون به قلم یوسف خباز (Yusuf Khabaz) از نویسندگان نشریه بین المللی Crescent . یوسف خباز در این مقاله به این نکته می پردازد که آیا بهره برداری از تلویزیونهای بین المللی ، روش مناسبی برای تفریح و کسب اطلاعات برای مسلمانان است یا نه . او در این مقاله تلاش کرده تا به واقعیت های موجود عصر حاضر نگاه کرده وامکان ایجاد رسانه های جمعی برای مسلمانان را نیز بررسی کند. این مقاله او در سایت Muslimedia.com هم منتشر شده است.

·        منشور حقوقی والدین کار مشترک Janatan Rowe و Gary Raskin . رووی از محققین مرکز تحقیقاتی Tamales Bay  و گری راسکین ، سردبیر اجرایی نشریه Commercial Alert است.  این دو در این مقاله درصدد بررسی نقش تبلیغات و تاثیر آن در زندگی و وضعیت روانی و فکری کودکان آمریکایی هستند و معتقدند تبلیغاتی که همه روزه کودکان آمریکایی را بمباران می کند ، نتیجه ای جز مصرف گرا بار آوردن آنان ندارد. در واقع ، تبلیغاتچی ها و بازار آمریکا ، کودکان را بشکل یک ابزار ، که پدر و مادرها را مجبور به خرید محصولاتشان می کند نگاه می کنند. این مقاله کمک خوبی بما می کند تا نگاه بهتری به نتایج پیگیری و اجرای الگوی اقتصادی غربی در بارزترین اشکال آن داشته باشیم . این مقاله ، در مجله Mothering Playazine درج شد است .

·       همچنین مقاله ای از روبرت .دبلیو .مکنزی استاد دانشگاه ایلینویز و سردبیر Monthy Review در مورد امپریالیزم رسانه ای که به توسل آمریکا به رسانه های عالمگیر برای گسترش نفوذ خود در عرصه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی ، اقتصادی و سیاسی جوامع دیگر اشاره می کند و گفتگوی مندرج در MULTINATIONALMONITOR.COM با هربرت شیلر ، منتقد و نویسنده آمریکایی در حوزه ارتباطات تحت عنوان "استیلای فرهنگی رسانه ها" که مطرح کننده این نکته است که امروزه ، رسانه ها در حال تبدیل شدن به بزرگترین شرکتهای سود آور جهانی هستند . در این رهگذر ، آنچه که رخ می دهد ، حذف رسانه های کوچکتر و تثویت و گشسترش دامنه فعالیت رسانه های بزرگتر هستیم .رسانه هایی که بلندگوی اصلی فرهنگ غرب می باشند.

 

مقالات دیگری هم هستند که هنوز نخوانده ام . مثل "زوال کودکی" از نیل پستمن ، کارنامه رسانه های آمریکا در سال 2004 از جئو پاریش (Geov Parrish) ، اعتیاد آنلاین از David GreenField رئیس مرکز تحقیقات اینترنت در West Hotford   و رئیس مرکز تحقیقات روانشناسی کنکتیکوت ، نسل پپسی اثر جمعی از محققان روس و ...

بگذریم .

خیلی خیالم راحت است. شاید بعضی از دوستان بگویند چرا.

چرا ؟ چون می بینم همه تعاملات و معادلات ، بسمت دنیایی عاری از رو در بایستی در حال تغییر است. چیز غیر شفافی نمی بینم . این ، پایان لیبرالیزم و حاکیمت دروغ در جهان است. اما این چیزی نیست که غرب بخواهد.

غرب می خواهد با رسانه های فراگیرش از خود یک بت بسازد و دیگران را به سجده در مقابل خودس وادار کند. او می خواهد تا جهان را بسمت بردگی مدرن ، چپاول مدرن منابع مادی ومعنوی و در یک کلام ، استعمار مدرن ، پیش ببرد. همان چیزی که خود از آن بعنوان نظام نوین جهانی ، یاد می کند. اما آنچه که روی می دهد ، خلاف این است .

 

-        جریان ضد انقلاب ، که تا دیروز ، بخاطر خوردن عنوان اسرائیلی بودن و انگلیسی بودن ، مظلوم نمایی می کرد و دایره خودی را تگن نشان می داد ، امروز دیگر علم خود را مستقیما در سرزمین اشغالی بر زمین کوفته و بدنبال اجرای علنی برنامه های انگلیس و آمریکا است و از خود هیچ خجالتی هم نشان نمی دهد.

-        علیه یک پیامبر الهی در چند مطبوعه غربی جسارتهایی می شود و تکرار می شود تا بین دین مداران عالم جنگی براه بیفتد و زر سالاران با کمک آن به جان همه دین مداران بیفتند. اما آنچه که رخ می دهد ، تقدیس تمامی پیامبران دیگر توسط معتقدان به مکتب آن پیامبر مظلوم است.

-        زیارتگاه یک پیشوای شیعه ، مورد هجوم قرار می گیرد و این بار به شکلی جدید و فجیع تر ، تا مگر اینکه اتحاد برای اسلام ، شکل گرفته در عراق ، به دشمنی برای جنگ تبدیل شود . اما عالمان سنی ، در مصیبت توهین به مزار امام شیعه می گریند و عزاداری می کنند و آن را محکوم می کنند و تبری می جویند و شبعه نیز روی هم کیش سنی خود را می بوسد و فریاد مرگ بر اشغالگر منافق سر می دهند و خواستار خروج اشغالگر از کشورشان می شوند.

-        خودروهای درون سفارت یک کشور ظالم ، عضو جبهه شرارت ، با بنزینی که توسط همان سفارت تهیه شده ، آتش می گیرد ، مگر اینکه مظلوم نمایی دیگری نصیب جیهه شرارت غربی شود. لیکن امام حمعه شهر که از طرف نائب امام زمان اذن امامت بر مومنین و شیعیان پاک رسول خدا (ص) را دارد ، آنان را هوشیار می کند و از وارد شدن به حریم مشکوک آنها بر حذر می دارد.

 

هچی کدام از اینها ، آن چیزی نیست که غرب می خواست. غرب نمی خواست تا اینقدر ، دیت خود را رو کند. او به دنبال حرکت آرام بود.

پس چرا غرب در طول 30 سیال اخیر نمی تواند حتی یک نشانه از یک پیروزی فراگیر استراتژیک خود نشان دهد ؟ لیکن بارها می توان در طول یکصدسال گذشته بارها شکست غرب را در حوزه های استراتژیک به همه نشان داد؟ و بقولی ، چرا چراغ غرب رو به افول است ؟

 

این سئوالی است که جوابی روشن دارد!


 
 
 
تبلیغ ویـژه