الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

ديپلماسي كشور در موضوع هسته‌اي بسيار ضعيف و انفعالي عمل كرده است
ساعت ۱٢:٢٠ ‎ب.ظ روز جمعه ٢٧ شهریور ۱۳۸۳   کلمات کلیدی:

سـردار سرتیپ پاسدار محمد بـاقر ذوالـقدر جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی

سردار ذوالقدر در گفتگو با فارس:
ديپلماسي كشور در موضوع هسته‌اي بسيار ضعيف و انفعالي عمل كرده است

خبرگزاري فارس: جانشين فرماندهي كل سپاه پاسداران تاكيد كرد: متاسفانه ديپلماسي كشور در موضوع هسته‌اي ايران بسيار ضعيف و انفعالي عمل كرده و همواره از موضع خوشبيني امتياز داده است.

سردار محمدباقر ذوالقدر در گفتگو با خبرنگار خبرگزاري فارس اظهار داشت: اين در حالي است كه در خصوص فعاليت‌هاي هسته‌اي ايران جاي هيچ گونه عقب‌نشيني و سازش كاري نيست.
وي جنجال سياسي در خصوص فناوري هسته‌اي ايران را ناشي از حساسيت قدرتهاي استكباري نسبت به پيشرفت ملت ايران و نگراني آنها از توسعه علمي و فناوري كشور خواند.
ذوالقدر تصريح كرد: خود آنها هم به خوبي مي‌دانند كه جمهوري اسلامي ايران بدنبال توليد سلاح اتمي و كاربرد نظامي فناوري هسته‌اي نمي‌باشد.
وي افزود: اين موضوعي است كه بارها توسط مسئولان كشور اعلام شده است و آژانس بين‌المللي هسته‌اي بر آن صحه گذاشته است.
ذوالقدر تاكيد كرد: بايد هر چه زودتر به موضوع هسته‌اي ايران كه مدتهاست دستاويز قدرتهاي جهاني براي تحميل فشار رواني بر ملت و مسئولان جمهوري اسلامي قرا گرفته است، خاتمه داده شود.
جانشين فرماندهي كل سپاه با بيان اينكه آمريكا و رژيم صهيونيستي كه مدعيان اصلي فناوري هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران هستند خود بايد پاسخگوي اعمال جنايتكارانه و ضد بشري خود باشند، رژيم صهيونيستي در پناه حمايت قدرتهاي غربي، امروزه بزرگترين زرادخانه اتمي جهان را در اختيار دارد و اساساً عضو پيمان ان‌پي‌تي نيست و به هيچ مرجع جهاني نيز پاسخ نمي‌دهد و از هيچ تصميم جهاني نيز تمكين نمي‌كند.
وي تصريح كرد: اين‌چنين موجود پليدي كه صلح و امنيت منطقه و جهان را به شدت تهديد مي‌كند صلاحيت اظهار نظر و دخالت در مسائل هسته‌اي را ندارد.
ذوالقدر خاطر نشان ساخت: آمريكا نيز كه تحت تاثير صهيونيسم بين‌المللي همه عوامل فشار خود را براي انحراف در پرونده هسته‌اي ايران به كار گرفته است به ويژه با رسوايي بزرگي كه در حمله به عراق فراهم كرده و روز به روز بر ابعاد آن افزوده مي‌شود به عنوان دروغگو و لافزن بين‌المللي نزد ملت‌ها و نخبگان جهان اعتباري ندارد.
جانشين فرمانده كل سپاه گفت: ادعاي آمريكا در خصوص تلاش ايران براي دستيابي سلاح هسته‌اي از همان سنخ ادعايي است كه در مورد سلاح‌هاي كشتار جمعي عراق مطرح كرد و امروز هيچ پاسخي براي اين دروغ بزرگ خود در اختيار ندارد.
ذوالقدر در مورد قدرت‌هاي اروپايي و به ويژه سه كشوري كه در موضوع هسته‌اي ايران فعال هستند بيان داشت: اين دولتها آزمون بدي را پشت سر گذاشتند و براي چندمين بار اثبات كردند كه اين قدرت‌ها كه متاسفانه هنوز نتوانسته‌اند پس از گذشت سال‌ها از جنگ جهاني از هيمنه و سلطه آمريكا خود را رهايي بخشند پيش از آنكه به مصالح و منافع ساير ملت‌ها توجه كنند سياست‌هاي آمريكا و صهيونيسم بين‌المللي و منافع خودشان براي انها اهميت دارد.
وي افزود: بهانه تراشي‌هاي آنها و سنگ‌اندازي در مختومه شدن پرونده هسته‌اي ايران و عدم پاي بندي آنها به تعهداتشان نشان مي‌دهد كه از ابتدا نمي‌بايست دخالت آنها را در اين موضوع مي‌پذيرفتيم و اساسا در موضوع هسته‌اي مرجع صاحب صلاحيت و قانوني آژانس بين‌المللي هسته‌اي است و ورود كشورهاي اروپايي در اين مسئله امري غير قانوني و خلاف عرف است.
جانشين فرمانده كل سپاه پاسداران تصريح كرد: وقت آن رسيده است كه ديپلماسي هسته‌اي كشورمان مبتني بر مصالح دولت ايران و براساس حكمت و درك درست از مسائل بين‌المللي اجازه ندهد بيش از اين عزت و كرامت ملت ايران دستاويز قدرت‌هاي پوشالي و اين طبل‌هاي توخالي شود.
ذوالقدر افزود: اگر شوراي حكام آژانس اين بار هم بخواهد تسليم فشار قدرت‌ها شود و با توجه به اعترافات صريح دبير كل آن آژانس در صلح‌آميز بودن فعاليت هسته‌اي ايران،در حل موضوع هسته‌اي ايران، تعلل نمايد جمهوري اسلامي ايران كه به طور آزادانه و از روي اختيار پروتكل الحاقي را پذيرفته است مي تواند اجراي آن را به حالت تعليق در آورده و در صورت ادامه فشارها از آن سرباز زند و اگر رفتار ناصادقانه آژانس و برخوردهاي ناعادلانه و زورمندانه قدرت‌هاي غربي ادامه يابد از پيمان ان‌پي‌تي نيز خارج شود.
وي گفت: مطمئن باشيم كه دوران زورگويي قدرت‌هاي پوشالي پايان يافته و تسليم اراده الهي خواهند شد.
جانشين فرمانده كل سپاه همچنين با اشاره به اجراي رزمايش بزرگ عاشوراي 5 ، تاثيرات منطقه‌اي آن را يادآور شد و اظهار داشت: اين رزمايش نمادي از اقتدار نظام اسلامي و بيانگر آمادگي همه جانبه نيروهاي مسلح در برابر تهديدات نظامي امنيتي دشمنان است.
وي گفت: اين رزمايش دشمنان را متوجه اين واقعيت مي‌كند كه هرگونه تعرض با پاسخ دندان شكن مواجه خواهد شد.
ذوالقدر افزود: رزمايش عاشوراي 5 كه بيانگر توانايي جمهوري اسلامي ايران در دفع تجاوزات احتمالي است تاثير خود را در استراتژي ايجاد رعب قدرت‌هاي بيگانه و فرامنطقه‌اي خواهد گذاشت.
وي خاطر نشان ساخت: از سوي ديگر اين رزمايش كه جلوه‌اي از هماهنگي عملياتي نيروهاي مسلح و بسيج مردمي است نشانگر عمق استراتژيك نظام اسلامي و پايگاه عميق آن در ميان توده‌هاي مردم مي‌باشد كه اين امر روشن‌ترين پيام در مورد اقتدار و پايگاه مردمي نظام است.
ذوالقدر با تاكيد بر نقش اين رزمايش در تامين امنيت كشور بيان داشت: كشور زماني در برابر تهديدات دشمن آسيب‌ناپذير مي‌شود كه علاوه بر انسجام اجتماعي و وحدت ملي نيروهاي مدافع آن آمادگي لازم را براي مقابله با تهديدات داشته باشند.
وي گفت: آمادگي روحي و جسمي نيروها، كارآمدي فرماندهان در طرح‌ريزي و هدايت عملياتي يگانها در شرايط و محيط‌هاي ناشناخته، تطبيق و اجراي آموخته ها در ميدان عمل، استفاده حرفه‌اي از تجهيزات و ادوات نظامي، ارزيابي و آزمون تجهيزات و تاكتيك‌هاي جديد از جمله آمادگي‌هايي است كه مي‌بايست نيروهاي مسلح از آن برخوردار باشند و اين بخشي از كاركردهاي رزمايش عاشوراي پنج است كه به طور طبيعي تاثير خود را بر امنيت كشور و اقتدار نظام اسلامي خواهد داشت.


 
 
 
تبلیغ ویـژه