الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

اندرباب دغلان گنابـادی !
ساعت ٦:۱۱ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۸٤   کلمات کلیدی:

بسم الله 

 

به نقل از احسان مطهری ( احسان و هزاره سوم ) :

 

با وجود آن كه بسياري از مخالفان نظام چه در داخل و چه در خارج به اندازه خودشان سوء استفاده از ماجراي تخريب خانقاه دراويش فرقه شريعت كردند، اما به هرحال اين غائله كم كم سر و صداي خود را از دست داد. منتهي هنوز هم هستند كساني كه با مظلوم نمايي درويش‌ها سردر بزرگ نشان دادن ظلم روا شده به آنها را دارند.

 

به همين خاطر بد نيست بعضي از مشاهدات و كشفيات محل تجمع دراويش را بخوانيد:

 

·          چند روز قبل از درگيري، چند نيسان آجر و سنگ توسط دراويش به پشت بام خانقاه منتقل شده بود تا در درگيري استفاده شود.

·          دراويش توري‌هاي فلزي مخصوصي را در ابعاد 3×2 متر آماده كرده بودند كه در برابر هجوم مردم از خود حفاظت كنند كه اين بيانگر آمادگي كامل دراويش جهت درگيري بود.

·          در طول درگيري، بيش از 20 گاز اشك آور دستي توسط دراويش به طرف مردم پرتاب شد.

·          در شب حادثه تلويزيون آلمان به مدت 20 دقيقه خبر درگيري‌هاي قم را پخش مي‌كرد كه اين تصاوير توسط تلفن همراه ضبط شده بود.

·          شبكه‌هاي تلويزيوني بي‌بي‌سي (انگليس) و سي‌ان‌ان (امريكا) تصاوير درگيري را به طور زنده پخش مي‌كرد. درگيري توسط يكي از دراويش فيلمبرداري و به وسيله فرستنده مجهزي كه در خانقاه نصب شده بود، براي شبكه‌هاي ماهواره‌اي ارسال مي‌شد.

·          صوفي‌ها پيش از درگيري با تنظيم نامه‌اي و ارسال رونوشت آن به 46 سفارتخانه و سفراي كشورهاي اسلامي در تهران از آنان مي‌خواهند به فرياد مسلمين برسند!

·          جريان دراويش بهانه‌اي شد براي تبليغات سوء شبكه‌هاي بيگانه ضد انقلاب و حمايت اين شبكه‌هاي خارجي از دراويش نشانگر وابستگي آنها به آن سوي مرزها است.

·          به گفته فرمانده نيروي انتظامي قم بيش از 90 درصد افراد دستگير شده غيربومي بوده و از ساير استان‌ها به بهانه‌هاي مختلف به قم فراخوان شده بودند.

·          برخي از كشفيات خانقاه دراويش قم به شرح ذيل است:

Ø        سيستم صوتي بسيار مجهز و همچنين سيستم‌هاي فرستنده و گيرنده ماهواره‌اي

Ø        بيش از صد گالن بيست ليتري بنزين به همراه حلقه لاستيك مستعمل وسايل نقليه سنگين، جهت آتش زدن - در درگيري‌ها

Ø        تعداد زيادي قرص‌هاي انفجاري و دودزا

Ø        ده‌ها بطري مشروب مصرف شده و مصرف نشده

Ø        مقدار قابل توجهي مواد مخدر

Ø        تعدادي كپسول گازي با سر شعله‌هاي مخصوص، اين كپسول‌ها به گونه‌اي بود كه شعله‌هايي به طول بيش از 2 متر درست مي‌كرد كه از آن بر عليه مردم استفاده شد و حدود 15 نفر از نيروي مردمي را مصدوم نمود.

Ø        دراويش مرامنامه فرقه خود را در تيراژ بالا چاپ كرده بودند تا در زمان مناسب بين مردم توزيع نمايند.

Ø        داخل خانقاه دو اتاق مخصوص وجود داشت: يك اتاق مخصوص آرايش با لوازم متعدد آرايش زنانه و يك اتاق مخصوص همبستري كه تعداد زيادي كاندوم در آنجا پيدا شد. ضمن اين كه تعداد قابل توجهي از زنان داخل خانقاه مجرد بودند.

Ø        دراويش اسناد و مدارك زيادي از قبل از ورود مردم آتش زده بودند كه خاكسترهاي آن توسط مردم كشف شد.

Ø        طبق اسناد و مدارك كشف شده در خانقاه، افرادي از كشورهاي ديگر از جمله آلمان، امارات، سوئد، نيورلند، هلند، لندن و... با دراويش قم مربتط بوده و از آنان حمايت مالي مي‌كردند كه نام، تلفن، آدرس و شغل آنها موجود مي‌باشد.

Ø        دراويش براي چند ماه تدارك ديده بودند و مواد غذايي فاسد نشدني (روغن، آب معدني، شكر، برنج، نان، گوشت، انواع كنسرو، حبوبات و...) و تجهيزات پزشكي (باند و وسايل پانسمان، كپسول اكسيژن، لوازم جراحي، انواع قرص و شربت و...) و لوازم روشنايي‌(حدود چهل كپسول گاز) جهت استفاده در مواقع اضطراري در خانقاه ذخيره كرده بودند.

Ø        تمام اجناس و وسايل داخل خانقاه (مواد غذايي، تجهيزات پزشكي و...) نو و جديد بودند و به تازگي براي آنها تهيه شده بود.

Ø        سفارت فرانسه يك ميليارد و دويست ميليون تومان جهت ساخت خانقه به دراويش قم پرداخت كرده بود كه اسناد آن موجود است.

Ø        دراويش از طرف برخي اصلاح‌طلبان و دوم‌خردادي‌هاي قم حمايت مي‌شدند.

 

برخي جوانان و زنان داخل خانقاه مي‌گفتند آنها را به قصد زيارت حرم حضرت معصومه و مسجد جمكران به قم آورده بودند ولي بالاجبار آنها را به خانقاه دراويش منتقل كردند.

 

...

 

بهتر است بعضي‌ها ديگر بيشتر از اين خودشان را كاسه داغ‌تر از آش براي اين آدم‌هاي عياش رياكار كافر نكنند...

 

سخني با طرفداران پر و پا قرص دراويش و صوفيه!

 

ظاهرا يك جاي بعضي از اين طرفدارهاي پر و پا قرص اين درويش‌هاي ظاهر فريب حسابي سوخته و بوش هم در آمده كه به جاي پاسخ درست و حسابي لب به بد و بيراه و فحش داده‌اند. بعضي‌ از خوانندگان عصباني در پاسخ برايم از ائمه و احاديث و مسلك آنها حرف به ميان آورده‌اند و من را از حساب و كتاب آخرت ترسانده‌اند. اتفاقا در پاسخ آنها من هم از امام عليه السلام در مذمت صوفيه برايتان دليل مي‌آورم:

 

1- از امام صادق (عليه السلام)درباره ابوهاشم كوفی (بنيانگذار فرقه صوفيه) سوال شد. آن حضرت فرمود:

«او فردی فاسد العقيده بود. او كسی بود كه مذهبی به نام تصوف وضع كرد و آن را، راه فراری برای عقيده ناپاك خود قرار داد.» (حديقه الشيعه، ص 564)

 

2- امام (عليه السلام) فرمود: «ايشان دشمنان ما هستند، كسانی كه به آنان تمايل پيدا كنند جزء ايشان خواهند بود و با آنان محشور میشوند. به همين زودیها گروهی كه نسبت به ما اظهار محبت مینمايند، به ايشان تمايل و شباهت پيدا میكنند و خود را با القاب آنها ملقب میسازند وسخنان آنها را تأويل مینمايند. كسانی كه متمايل به آنان شوند از ما نيستند و ما از ايشان بيزاريم، و آنان كه سخنان ايشان را رد و انكار كنند مانند كسانی هستند كه در ركاب پيامبر (صلّي الله عليه وآله) با كفار نبرد مي كردند.» (ذرايع البيان، ج 2، ص41)

 

3- امام صادق(عليه السلام)  به ابوهاشم جعفری فرمود:ای ابوهاشم! زود باشد كه زمانی فرا رسد كه مردم خندان باشندودلهايشان سياه و تيره، سنت در ميان آن‏ها بدعت‏به حساب آيد وبدعت در ميان آنها سنت، مؤمن در ميان آن‏ها خوار و بی‏مقدار باشدو فاسق عزيز و صاحب اعتبار، اميران آن‏ها نادان و ستمكار باشند،و عالمانشان راهی دربار ظالمان، توانگران آن‏ها توشه فقيران ودرويشان را بدزدند، كوچتكترهای آن‏ها بر بزرگان پيشی گيرند،هرنادانی نزد آنها مرد آگاهی باشد، هر حليت‏گری درويش باشد،مردم افراد نيك رای را از افراد فاسد العقيده تمييز ندهند،ميش را از گرگان خونخوار تشخيص ندهند، علمای آنها بر روی زمين‏بدترين خلق خدا هستند. زيرا ميل به فلسفه و تصوف می‏كنند. به‏خدا قسم! آنها از حق برگشته‏اند و ميل به باطل پيدا كرده‏اند، دردوستی با مخالفان ما بسيار مبالغه كنند و در گمراه كردن شيعيان‏و دوستان ما تلاش فراوان كنند. پس اگر بر منصبی دست‏يابند ازرشوه‏ها سير نگردند... آگاه باشيد كه آنها «راهزنان ايمان‏»هستند و دعوت كنندگان به كيش ملحدان. پس هركس آنها را دريابدبايد از آن‏ها حذر كند و دين و ايمان خود را حفظ كند. ای ابوهاشم! اين چيزی است كه پدرم از پدرانش، از جعفربن‏محمدصادق عليهم السلام برای من نقل كرده است... (حديقه الشيعه، ص 652.)

 

4- امام صادق (عليه السلام) در برخورد حضوری با سران صوفيه ايشان را به اشتباه و انحراف خود متوجه كرده و نصيحت و ارشادشان میفرمود. نمونه بارز آن گفتگويی است كه ميان آن حضرت و سفيان ثوری در همين رابطـه رخ داد و موجب شكـست و سرافكندگـی وی شده است

اين احاديث از امام صادق براي كساني بود كه ادعاي اعتقاد به امام دارند. اگر اعتقاد به شيعه بودن و مرجع تقليد هم داريد بد نيست اين جملات را بخوانيد:

 

-          ملا محسن فيض كاشاني عارف وابسته در كتاب‌هاي وافي و كتاب بشارة الشيعه به مذهب صوفيه پرداخته و بدعت‌هاي آنها مانند غنا و سماع و حركات خاصه و دعاوي گمراه كننده را افشا مي‌كنند.

 

-          حضرت آيت‌الله العظمي خامنه‌اي: شركت كردن در مجالس صوفيه و انجام اعمال و گفتن اذكار آنان و حضور در خانقاه آنها جايز نيست و كساني كه اوامر و نواهي قرآن كريم را قبول داشته و به امامت ائمه معتقدند چه بهتر است كه اسم جداگانه را كه لازم نيست بلكه مضر است كنار گذاشته و در جماعت عظيم ملت بزرگ و مسلمان خود منسلك باشد.

 

-          حضرت آيت‌الله العظمي گلپايگاني: مجالست با فرقه‌هاي ضاله حرام است و شركت در مجالس آنها حرام است توضيح اينكه مجالست در مجالس آنها ولو و در تحت عناوين اسلامي مثل قرائت قرآن و ختم انعام و غيره باشد حرام است و هر چيزي كه تقويت آنها به حساب آيد حرام است.

 

-          حضرت آيت‌الله العظمي مكارم شيرازي: تمامي فرقه‌هاي صوفيه داراي انحرافاتي هستند و شركت در فعاليت‌هاي آنان و كمك به اهدافشان جايز نيست. تمام فرقه‌هاي صوفيه داراي انحرافاتي هستند و خوشبختانه بعد از انقلاب اسلامي بسياري از مراكز آنان تعطيل شد. مسئولين محترم هم نبايد اجازه تاسيس يا تعمير خانقاه تحت هر اسم و عنواني به آنها بدهند.

 

-          حضرت آيت الله العظمي سيستاني: اجتناب از حضور در مجامع آنان و دور كردن مردم از آنها لازم است.

 

-          حضرت آيت‌الله العظمي تبريزي: هر مسلماني كه برخلاف آن چه علماي شيعه در رساله‌هاي علميه فرمودند عمل كند باطل است و ترويج و اعانت و شركت در مجالسي كه برخلاف آنچه علماي شيعه فرمودند تشكيل شود مشروعيت ندارد.

 

-          حضرت آيت‌العظمي فاضل لنكراني: معبد مسلمان مسجد است و رفتن به خانقاه اگر بر اين باشد كه گمان كند آنجا خصوصيت و شرافتي بر ساير امكنه دارد صحيح نيست بلكه اگر به اين عنوان بروند كه آنجا شرعا پايگاه ذكر و مدح و منقبت است حرام مي‌باشد. لذا بر عموم مسلمانان است كه براي امور عبادي،‌مذهبي و اعياد مواليد ائمه در مساجد اجتماع كنند كه «انما يعمر مساجد الله من آمن بالله» و شما هم در مقابله با اين حركت طبق شرايط و مراحل امر به معروف و نهي از منكر عمل كنيد.

 

-          حضرت آيت‌الله العظمي بهجت: هر عنواني كه سبب تشكيل حزب و گروهي شود كه مولد فرقه‌اي از 72 فرقه شود باطل است و تاسيس و ترويج آن جايز نيست.  تاسيس و ترويج اماكن و مجالس فرقه‌هاي صوفيه كاملا جايز نيست و نهي از منكر و جلوگيري آنها با احراز شرايط امر به معروف وبرهمگان واجب است.

 

-          حضرت آيت‌آلله العظمي نوري همداني: شركت در مجالس ذكرو دعاي فرقه‌هاي صوفيه و كمك مادي و معنوي در ساخت و عمران اماكن آنها همچون خانقاه و حسينه و نامهاليي از اين قبيل كه ويژه عبادت اين فرقه ساخته مي‌شود جايز نيست.

 

-          حضرت آيت‌الله العظمي سيد شهاب الدين مرعشي نجفي - صفحه 183 از تعليقات جلد اول احقاق الحق: حقيقتاً مصيبت صوفيه بر عليه اسلام در نزد من از بزرگترين مصيبت‌است كه اركان اسلام بواسطه اين مصيبت منهدم و بنيان اسلام از هم پاشيده وامصيبتا از اين همه غفلت و سكوت مردم.

 

-          علامه سيد محمد حسين طباطبايي رحمت الله عليه : اين گروه صوفيه طريقت را در مقابل شريعت قرار داده‌اند در حالي كه طريقت هرگز نمي‌تواند در مقابل شريعت قرار گيرد.

 

اينها را براي اهل دين و ايمان نوشتم. اگر اعتقاد به هيچ كدام نداريد مسلم است كه با شرحي كه از وقايع پشت پرده دراويش گنابادي نوشتم ناراحت نخواهيد شد كه هيچ خيلي هم احتمالا خوشحال مي‌شويد!!

 

مرا نقلی بنه وین خرقه بفروش ...


 
 
 
تبلیغ ویـژه