الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

آمريکا غلط می کند مسئول ايرانی را احضار کند!
ساعت ۱٠:۳۳ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله

من که شخصا فکر می کنم ، آمريکايی ها ، عادت دارند سالی حداقل يکبار برای خودشان فحش بخرند ! اول می گويند بيائيد مذاکره کنيم بعد می گويند احضار کرديم !! حالا که اينطور شد مذاکره در مورد عراق هم اگر اينطور پيش بخواهد برود ممنوع است ! فکر کنم رئيس جمهور آمريکا موقی که جملات رهبری ، ديگر به اينجا رسيده ، تلويزيون را خاموش کرده ! :))

رهبر انقلاب: در هیچ ‌یك از مسائل مورد اختلاف، با آمریكا مذاكره نخواهیم كرد

رهبر انقلاب با اشاره به سلطه‌گری و دروغ‌های مقامات آمریكایی درباره اینكه ایران می‌خواهد در مسائل گوناگون با آمریكا مذاكره كند، افزودند: مسئولان آمریكا در ماجرای اخیر نیز خوی سلطه‌طلبی خود را نشان دادند و گفتند: این مذاكره به منزله احضار مسئولان ایرانی است و ما به آنها می‌گوییم كه شما غلط می‌كنید مسئولان ایران احضار كنید... 

آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی، عصر امروز در اجتماع عظیم ده‌هاهزار تن از زائران و مجاوران حرم مطهر حضرت امام رضا (ع) با تبیین افق پیش روی ملت و دولت در سال مزین به نام مبارك پیامر اعظم (ص)؛ به تشریح مواضع نظام اسلامی در موضوع انرژی و فناوری هسته‌ای شورای امنیت و برخی مطالب مطرح شده درباره‌ی مذاكره با آمریكا درباره‌ی عراق پرداختند و تاكید كردند: ملت و مسوولان نظام با همت، امید، همبستگی و تكیه بر عنایات الهی از منافع، مصالح و حقوق خود با اقتدار و عزت پاسداری خواهد كرد.  

نامگذاری سال نو به نام پیامبر اعظم به معنای این است كه ملت و دولت ایران در این سال تصمیم گرفته است در راه رسیدن به جامعه‌ و تمدنی كه هدف پیامبر مكرم بود خیزش بلندی داشته باشند و سال نو را به سال امید ، كار ، مجاهدت ، خدمت ، طراحی‌ های هوشمندانه برای آینده و سال حركت به جلو تبدیل سازد.

به گزارش شریف نیوز، ایشان در این دیدار كه در صحن جامع رضوی حرم مطهر حضرت علی‌بن موسی الرضا (ع) انجام شد، تقارن عید نوروز با اربعین حسینی را باعث رونق معنوی آغاز سال نو خواندند و افزودند: اربعین، تجلی عشق به تربت و مرقد سید‌الشهدا (ع) و آغاز جاذبه‌ی مغناطیسی حسینی است كه با وجود گذشت قرن‌های متمادی هم‌چنان دل همه دوستداران اهل بیت و همه‌ی آزادگان جهان را به سوی رستگاری و عزت و افتخار می‌كشاند.


آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به مزین شدن سال 1385 به نام پیامر اعظم اسلام (ص) خاطرنشان كردند: پیامبر اعظم اسلام مجموعه‌ی تكامل یافته‌ی فضایل همه‌ی انبیاء و اولیاء الهی در طول تاریخ و درخشان‌ترین كهكشان عالم وجود است كه هزاران منظومه و خورشید درخشان فضیلت و كرامت را در خود جای داده است.

رهبر انقلاب اسلامی علم توام با اخلاق، حكومت همراه با حكمت، عبادت همراه با خدمت به خلق، جهاد توام با رحمت، عزت همراه با فروتنی، روز آمدی توام با دوراندیشی و صداقت با مردم در عین پیچیدگی سیاسی را از جمله ویژگی‌های پیامبر مكرم اسلام برشمردند و تاكید كردند: علاوه بر این خصوصیات كه در سال نو راه‌های روشن هدایت و سعات را در پیش روی ملت و دولت ایران قرار می‌دهد؛ وجود پیامبر اعظم اسلام در عرصه‌ی بین‌المللی نیز نقطه پیوند عقاید و عواطف همه‌ی ملت‌های مسلمان و همه‌ی امت اسلامی است.  

اربعین، تجلی عشق به تربت و مرقد سید‌الشهدا (ع) و آغاز جاذبه‌ی مغناطیسی حسینی است كه با وجود گذشت قرن‌های متمادی هم‌چنان دل همه دوستداران اهل بیت و همه‌ی آزادگان جهان را به سوی رستگاری و عزت و افتخار می‌كشاند.

ایشان با تشریح وظایف سنگین مسوولان و مردم در سال مزین به نام مبارك پیامبر اعظم، افزودند: همه‌ی تاریخ و همه ی سال‌ها متعلق به آن وجود بی‌همتاست؛ اما نامگذاری سال نو به نام پیامبر اعظم به معنای این است كه ملت و دولت ایران در این سال تصمیم گرفته است در راه رسیدن به جامعه‌ و تمدنی كه هدف پیامبر مكرم بود خیزش بلندی داشته باشند و سال نو را به سال امید، كار، مجاهدت، خدمت، طراحی‌های هوشمندانه برای آینده و سال حركت به جلو تبدیل سازد.  

آیت‌الله خامنه‌ای در نگاهی به اوضاع عمومی كشور، تصمیم و عزم قاطع برای خدمت خستگی‌ناپذیر به مردم را شاخصه‌ی اصلی دولت جدید دانستند و افزودند: دولت و رییس جمهور منتخب ملت، با تكیه بر شعارهای انقلاب و امام بزرگوار و پررنگ‌ كردن اهداف انقلاب، تلاش می‌كند با همه‌ی توان خود، گره‌های زندگی مردم را باز كند و ضمن تقویت زیر ساخت‌های بهتر برای رسیدن به وضع مطلوب، در خارج از كشور نیز عزت و استقلال ملی را متناسب با شان ملت بزرگ ایران حفظ نماید.  

دولت و رییس جمهور منتخب ملت، با تكیه بر شعارهای انقلاب و امام بزرگوار و پررنگ‌ كردن اهداف انقلاب، تلاش می‌كند با همه‌ی توان خود، گره‌های زندگی مردم را باز كند و ضمن تقویت زیر ساخت‌های بهتر برای رسیدن به وضع مطلوب، در خارج از كشور نیز عزت و استقلال ملی را متناسب با شان ملت بزرگ ایران حفظ نماید.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به امكانات فراوان كشور در زمینه‌های گوناگون افزودند: در منطق جمهوری اسلامی ایران توسعه و پیشرفت همراه با عدالت معنا و مفهوم می‌یابد و دولت جدید مصمم است در این حركت عظیم كه از اول انقلاب شروع شده است یك گام بلند بردارد.

رهبر انقلاب «خلاقیت و تولید در مفهوم وسیع كلمه» را نیاز امروز كشور دانستند و تاكید كردند: رمز سعادت ملت «تولید كار و كالا، تولید علم و فناوری، تولید ثروت و معرفت و تولید عزت، منزلت و انسان‌های كارآمد» است و تلاش در هر كدام از این عرصه‌ها جهاد فی‌سبیل‌الله به شمار می‌آید.  

آیت‌الله خامنه‌ای با دعوت از دانشجویان، استادان و دانشگاه‌ها به حركتی وسیع در باب علم‌آموزی و تولید علم و فناوری خاطرنشان كردند: ایران باید كشوری عالم شود و جوانان ما باید با حركتی جهادی، علم را به فناوری، فناوری را به صنعت و صنعت را به توسعه‌ی كشور وصل و مرتبط كنند.  رهبر انقلاب اسلامی با فراخوان آحاد مردم به خیزشی همگانی در باب «پیشرفت همراه با عدالت» تاكید كردند: در سال پیامبر اعظم، هر ایرانی در هر جا كه هست و به هر كاری كه مشغول است یك گام به جلو برمی‌دارد چرا كه در منطق و آیین پیامبر اعظم اسلام توقف تحجر و نومیدی راهی ندارد و دل هر مسلمان مملو از امید نبوی است.  

در سال پیامبر اعظم، هر ایرانی در هر جا كه هست و به هر كاری كه مشغول است یك گام به جلو برمی‌دارد چرا كه در منطق و آیین پیامبر اعظم اسلام توقف تحجر و نومیدی راهی ندارد و دل هر مسلمان مملو از امید نبوی است.

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه‌ی بحث با اشاره به تلاش دشمنان ملت برای جلوگیری از حركت روشن و امیدواركننده‌ی ایران، به بررسی خواست‌های حقیقی سردمداران آمریكا پرداختند و خاطرنشان كردند: آمریكایی‌ها درباره حقوق بشر، دموكراسی، انرژی اتمی و تروریسم، تهمت‌های فراوانی به جمهوری اسلامی ایران می‌زنند اما حرف حقیقی آن‌ها این است كه ملت ایران باید اجازه دهد سلطه‌ی اقتصادی سیاسی و فرهنگی آمریكا بر ایران عزیز دوباره برقرار شود و آمریكایی‌ها هم چون دوران پهلوی با تعیین مدیران كشور اداره‌ی همه‌ی امور این مملكت را برعهده گیرند. ایشان در تبیین روش‌های دولت آمریكا، به تهدید و ارعاب، تبلیغات جنگ روانی، سرد كردن مردم، ایجاد دو دستگی، تحریك عصبیت‌ها، القاء احساس عدم امنیت در مردم، القای تردید نسبت به آینده و فشارهای فرسایشی برای خسته كردن مسوولان كشور اشاره كردند و خاطرنشان كردند: همه‌ی این روش‌ها و تلاش‌ها با هوشیاری ملت و دولت به جایی نخواهد رسید.  

مگر ملت ایران تا به حال تحریم نبوده است كه او را از تحریم می‌ترسانید، ملت ما همه پیشرفت‌های علمی و پزشكی، نظامی و صنعتی خود را در اوضاعی بدست آورده است كه شما او را تحریم كرده بودید.

رهبر انقلاب به تهدید آمریكایی‌ها مبنی بر تحریم ملت ایران اشاره كردند و افزودند: مگر ملت ایران تا به حال تحریم نبوده است كه او را از تحریم می‌ترسانید، ملت ما همه پیشرفت‌های علمی و پزشكی، نظامی و صنعتی خود را در اوضاعی بدست آورده است كه شما او را تحریم كرده بودید. بنابراین این ملت بزرگ را از تحریم نترسانید. آیت‌الله خامنه‌ای با یادآوری نفرت ملت‌های جهان از جمله امت اسلامی از دولت آمریكا، به ادعاهای مقامات آمریكایی مبنی بر منزوی بودن ایران اشاره كردند و افزودند: برای مشخص شدن انزوای ایران یا آمریكا، پیشنهاد می‌كنیم همه‌پرسی در جهان اسلام برگزار شود تا با سنجش میزان محبوبیت رییس جمهوری ایران و رییس جمهور آمریكا واقعیت مشخص‌تر شود و اگر سردمداران آمریكا از نتایج خفت بار این همه‌پرسی نمی‌ترسند این گوی و این میدان.  

ایشان ، به ادعاهای مقامات آمریكایی مبنی بر منزوی بودن ایران اشاره كردند و افزودند: برای مشخص شدن انزوای ایران یا آمریكا، پیشنهاد می‌كنیم همه‌پرسی در جهان اسلام برگزار شود تا با سنجش میزان محبوبیت رییس جمهوری ایران و رییس جمهور آمریكا واقعیت مشخص‌تر شود و اگر سردمداران آمریكا از نتایج خفت بار این همه‌پرسی نمی‌ترسند این گوی و این میدان.

ایشان اتهام نقض حقوق بشر به ایران را از لطیفه‌های مضحك این دوران برشمردند و افزودند: آمریكای هیروشیما، آمریكای «گوانتانامو و ابوغریب» و آمریكای سانسور و زور و سلطه، خود را پرچمدار حقوق بشر می‌خواند كه در این زمینه نیز برای روشن شدن واقعیت، ما پیشنهاد همه‌پرسی جهانی می‌دهیم تا مشخص شود رییس جمهور فعلی آمریكا در افكار عمومی جهانیان همراه با شارون، صدام و میلوشوویچ به عنوان مجسمه‌های شرارت در یك ردیف قرار دارد 

رهبر انقلاب اسلامی هم‌چنین درباره‌ی مطالبی كه در بحث مذاكره با امریكا درباره‌ی عراق مطرح شده، مواضع گذشته‌ی ایران را تكرار و تاكید كردند هم‌چون گذشته اعلام می‌كنیم در هیچ‌یك از مسائل مورد اختلاف ایران و آمریكا، با آمریكایی‌ها مذاكره نخواهیم كرد چرا كه در منطق آنها مذاكره معنا و مفهوم حقیقی ندارد و فقط ابزاری برای تحمیل خواسته‌های خود بر طرف مقابل به شمار می‌آید.  

ایشان با اشاره به برخورد وقیحانه‌، دروغ‌پردازانه و ناشایست مقامات آمریكایی با بحث‌هایی كه در روزهای اخیر مطرح شده افزودند: مسوولان آمریكا در داخل و خارج عراق بارها از ایران درخواست مذاكره كردندكه مقامات ما اعتنایی نكردند اما با تكرار این درخواست، مسوولان ایرانی با درنظر گرفتن این احتمال كه شاید مذاكره درباره‌ی اوضاع عراق، در جلوگیری از ناامنی‌های فاجعه‌ آفرین این كشور موثر باشد با انتقال دیدگاه‌های خود به آمریكا موافقت كردند.  

رهبر انقلاب با اشاره به دخالت سرویس‌های جاسوسی آمریكا ، انگلیسی و اسرائیل در ایجاد ناآرامی‌ها در عراق افزودند: دیدگاه مشخص ما درباره‌ی عراق این است كه دولت آمریكا باید دست از سر این كشور بردارد و به تحریك قومیت‌ها و ایجاد ناامنی در عراق پایان دهد تا این كشور روی آسایش و امنیت ببینید و ملت عراق كشور خود را اداره كند

رهبر انقلاب با اشاره به دخالت سرویس‌های جاسوسی آمریكا، انگلیسی و اسرائیل در ایجاد ناآرامی‌ها در عراق افزودند: دیدگاه مشخص ما درباره‌ی عراق این است كه دولت آمریكا باید دست از سر این كشور بردارد و به تحریك قومیت‌ها و ایجاد ناامنی در عراق پایان دهد تا این كشور روی آسایش و امنیت ببینید و ملت عراق كشور خود را اداره كند.  رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به سلطه‌گری و دروغ‌های مقامات آمریكایی درباره‌ی اینكه ایران می‌خواهد در مسائل گوناگون با آمریكا مذاكره كند، افزودند: مسوولان آمریكا در ماجرای اخیر نیز خوی سلطه‌طلبی خود را نشان دادند و گفتند: این مذاكره به منزله احضار مسوولان ایرانی است و ما به آنها می‌گوییم كه شما غلط می‌كنید مسوولان ایران احضار كنید. آیت‌الله خامنه‌ای تصریح كردند: اگر مسوولان ذیربط می‌تواند دیدگاه‌های ایران را درباره‌ی عراق به آمریكایی‌ها حالی كنند و بفهمانند، گفت‌وگو در این زمینه ایرادی ندارد اما اگر این مساله به معنای بازشدن عرصه‌ای برای آمریكایی‌های مكار و ادامه‌ی زورگویی‌ها‌ی آنان باشد، گفت‌وگو با آمریكا در زمینه‌ی اوضاع عراق هم مثل بقیه‌ی موارد ممنوع است.  

مسوولان آمریكا در ماجرای اخیر نیز خوی سلطه‌طلبی خود را نشان دادند و گفتند: این مذاكره به منزله احضار مسوولان ایرانی است و ما به آنها می‌گوییم كه شما غلط می‌كنید مسوولان ایران را احضار كنید

رهبر انقلاب اسلامی آخرین بخش از سخنانشان را به موضوع انرژی هسته‌ای اختصاص دادند و تصریح كردند: چكیده و عمق حرف دشمن این است كه ملت ایران نباید فناوری هسته‌ای داتشه باشد چرا كه نیرومند می‌شود و دیگر نمی‌توان به او زور گفت. ایشان با تبیین نیاز واقعی ملت ایران به انرژی هسته‌ای افزودند: اگر ملت امروز از فناوری هسته‌ای برخوردار نشود ده‌ها سال به عقب می‌رود و در سال‌های نه‌چندان دور، در عرصه‌های فراوانی كه نیاز به سوخت باشد مجبور است دست نیاز به سوی بیگانگان و دشمنان دراز كند تا آنها با هزاران تحقیر وتوهین، پایمال كردن عزت و آبروی ملت ایران، شاید مختصری از نیازهایش را تامین كند.  

چكیده و عمق حرف دشمن این است كه ملت ایران نباید فناوری هسته‌ای داتشه باشد چرا كه نیرومند می‌شود و دیگر نمی‌توان به او زور گفت.

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به پایان تدریجی منابع نفت و روی آوردن كشورهای مختلف جهان از جمله آمریكا و اروپا به انرژی‌های نو و پاك به ویژه انرژی هسته‌ای افزودند: همه ی جهان برای پیشرفت و اطمینان به آینده، از فناوری هسته‌ای استفاده می‌كند و ما نیز تاكید می‌كنیم فناوری هسته‌ای و چرخه‌ی سوخت هسته‌ای، حق مسلم ملت ایران است و ملت ما، بنده و هیچ مسولی به هیچ قیمتی زیر بار حرف زور آمریكا نخواهیم رفت.  

اگر مسوولان ذیربط می‌تواند دیدگاه‌های ایران را درباره‌ی عراق به آمریكایی‌ها حالی كنند و بفهمانند ، گفت‌وگو در این زمینه ایرادی ندارد اما اگر این مساله به معنای بازشدن عرصه‌ای برای آمریكایی‌های مكار و ادامه‌ی زورگویی‌ها‌ی آنان باشد، گفت‌وگو با آمریكا در زمینه‌ی اوضاع عراق هم مثل بقیه‌ی موارد ممنوع است

آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به تهدید ملت ایران با شورای امنیت افزودند: ملت ما «شورای امیت چشیده» است و در جنگ تحمیلی نیز این شورا در حالی‌كه دشمن هزاران كیلومتر از خاك ایران را در اشغال داشت برای پایان دادن به «مقاومت و دفاع» ملت ایران قطعنامه‌ صادر كرد اما چون برخلاف مصالح كشور بود نظام اسلامی آن‌را نپذیرفت و هر وقت دیگر نیز كه شورای امینت برخلاف مصالح ما تصمیم بگیرد آن‌را نمی‌پذیریم.  

رهبر انقلاب اسلامی در پایان سخنانشان تاكید كردند: ملت ما و جوانان ما، همراه مسوولان در مقابل هر فشاری كه ایستاده‌اند وتصمیم و عزم مشترك مردم و دولت و عنایات الهی، و تاییدات حضرت ولی عصر (عج) آینده‌ی روشن كشو ر را نوید می‌دهد. در این دیدار پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین واعظ طبسی نماینده‌ی ولی فقیه و تولیت آستان قدس رضوی ضمن خیر مقدم، برای ملت ایران سالی پربار آرزو كردند.


 
 
 
تبلیغ ویـژه