الله اکبر ، خامنه ای رهبر :: وبلاگ پاسداران ::

یک وبلاگ سیاسی از یک مهندس جوان وزارت دفاع عاشق سپاه A Political blog About Islamic Revolution Reguards

نظام به آمريکا از چه منظری می نگرد؟
ساعت ۸:٢٦ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ فروردین ۱۳۸٥   کلمات کلیدی:

بسم الله .

مقام معظم رهبری :

آمریكایی‌ها درباره حقوق بشر، دموكراسی، انرژی اتمی و تروریسم، تهمت‌های فراوانی به جمهوری اسلامی ایران می‌زنند اما حرف حقیقی آن‌ها این است كه ملت ایران باید اجازه دهد سلطه‌ی اقتصادی سیاسی و فرهنگی آمریكا بر ایران عزیز دوباره برقرار شود و آمریكایی‌ها هم چون دوران پهلوی با تعیین مدیران كشور اداره‌ی همه‌ی امور این مملكت را برعهده گیرند...مگر ملت ایران تا به حال تحریم نبوده است كه او را از تحریم می‌ترسانید، ملت ما همه پیشرفت‌های علمی و پزشكی، نظامی و صنعتی خود را در اوضاعی بدست آورده است كه شما او را تحریم كرده بودید. بنابراین این ملت بزرگ را از تحریم نترسانید.

آمریكای هیروشیما، آمریكای «گوانتانامو و ابوغریب» و آمریكای سانسور و زور و سلطه، خود را پرچمدار حقوق بشر می‌خواند كه در این زمینه نیز برای روشن شدن واقعیت، ما پیشنهاد همه‌پرسی جهانی می‌دهیم تا مشخص شود رییس جمهور فعلی آمریكا در افكار عمومی جهانیان همراه با شارون، صدام و میلوشوویچ به عنوان مجسمه‌های شرارت در یك ردیف قرار دارد...هم‌چون گذشته اعلام می‌كنیم در هیچ‌یك از مسائل مورد اختلاف ایران و آمریكا، با آمریكایی‌ها مذاكره نخواهیم كرد چرا كه در منطق آنها مذاكره معنا و مفهوم حقیقی ندارد و فقط ابزاری برای تحمیل خواسته‌های خود بر طرف مقابل به شمار می‌آید...مسوولان آمریكا در داخل و خارج عراق بارها از ایران درخواست مذاكره كردندكه مقامات ما اعتنایی نكردند اما با تكرار این درخواست، مسوولان ایرانی با درنظر گرفتن این احتمال كه شاید مذاكره درباره‌ی اوضاع عراق، در جلوگیری از ناامنی‌های فاجعه‌ آفرین این كشور موثر باشد با انتقال دیدگاه‌های خود به آمریكا موافقت كردند.

مسوولان آمریكا در ماجرای اخیر نیز خوی سلطه‌طلبی خود را نشان دادند و گفتند: این مذاكره به منزله احضار مسوولان ایرانی است و ما به آنها می‌گوییم كه شما غلط می‌كنید مسوولان ایران احضار كنید.

مشهد مقدس  - ۱/۱/۱۳۸۵

امام خمینی (قدس سره الشریف ):

حريف هاي ما كار كشته و كار كرده و مطالعه كرده هستند ، اينها مطالعه كردند كه بايد در اين وقتي كه چنين انقلابي با دست خود ملت پيش آمده است كودتا نبوده است كه اختيارش را بشود يك كسي بگيرد و تحت نفوذ ديگري باشد ، با دست همين ملت بوده است و يك ملت را نمي شود مهار كرد ، بايد چه بكنند ، تا اين كه اين انقلاب را نگذارند به ثمر برسد . بايد خود انقلاب را از باطن خود فاسد كنند.

فعاليت الان در اين جهت است كه مي خواهند اين انقلاب را در خودش ايجاد نفاق و اختلاف كنند و مدفونش كنند و پس از اين كه خود انقلاب مدفون شد، بيايند و يك نفري كه خودشان تعيين مي كنند ، يك كودتايي ، يك بساطي درست كنند و همان مسائل سابقش را پيش بياورند . ملت ما بايد يك مطلب را لااقل كه يك مطلب واضحي است فراموش نكند ، كه قدرت بزرگي كه منافع داشته است در ايران مطامع داشته است در ايران، منافع نفت داشته است در ايران ، منافع سوق الجيشي داشته در ايران ، يك مركزي است كه حساس است براي ابر قدرت ها ، يك چنين كشوري كه زن و مردش ، بچه و بزرگش قيام كردند و با خواست خدا و وحدت كلمه پيش بردند ، اينها حالا براي ضربه اي كه خوردند ، منافع از دستشان رفته است نمي توانند در اين محل . ديگر آن طور توطئه هايي كه پيشتر مي كردند ، زمان رژيم سابق كه اينجا را محل از براي آن چيز هايي كه مي خواستند خودشان ، پايگاههايي كه مي خواستند خودشان قرار بدهند حالا ديگر برايشان نمي شود. اينها درصدد برآمدند كه از باطن خود اين نهضت ، انقلاب يك پوسيدگي ايجاد كنند . در همه قشرها عمال آنها نفوذ كردندصحيفه نور ، ج 11 . ص 108

آني كه آنها نقشه اصلي اشان اين است كه در داخل يك كاري انجام بدهند . آمريكا مي داند كه عرضه اين را ندارد كه در ايران وارد بشود يك كاري انجام بدهد، خودش هم مي داند اين را خودشان هم ميفهمندكه ما نمي خواهيم كه سربازهاي آمريكا در خليج از بين بروند ، آقايان هم گفتند اين را انها اين مسئله را ظاهر مي كنند كه با هو و جنجال ما را از ميدان بيرون كنند. آنها خوفي ندارند ، اني كه خوف دارد اين است كه با اين شيطنت ها ايادي آنها كه باز هستند در كشور ، با اين شيطنت ها ايجاد اختلاف كنند، دو دسته كنند.صحيفه نور ، ج 19 ، ص 14

از خارج هيچ ترسي نداشته باشيد ، از داخل خودمان بترسيد از اين كه با توطئه ها شما ها را از هم جدا كنند. آنچه كه من مي فهم و احتمال زياد مي دهم اين است كه آمريكا نه دخالت نظامي در ايران مي خواهد بكند و نه حصر اقتصادي، اگر هم حصر اقتصادي بكند تا حج نمي شود ، خودش هم مي داند، لكن از راه اساسي تر پيش آمدند و آن راه اين است كه ما را از باطن خودمان آسيب پذير كند و ما را بگنداند از باطن خودمان ، از اول هم بنانشان بر همين معناست . شايد در انقلابهايي كه واقع مي شود آنهايي كه مي خواهند نفع ببرند يا ضرري كشيدند كه مي خواهند جبران كنند ، نفعشان اين باشد كه خود انقلاب را در باطن خودش آسيب برسانند.

آن همه دست ها در كار اين معنا هستند ، شايد اين صحبت هايي كه در خارج مي كنند به اين كه ما دخالت نظامي مي كنيم يا حصر اقتصادي مي كنيم شايد براي اين معنا باشد كه اذهان ما را منصرف كنند آن طرف و از آن چيزي كه در كشور خودمان دارد مي گذرد غافل كنند . شما غافل از اين شياطين نباشيد كه اينها مطالعه كرده هستند ، ماها تازه وارد اين ميدان ها شديم . شماها تازه وارد اين ميدانها شديد و بر حسب آن انساني هم كه داريد آن شيطنتها كه در آن هستند كمتر وارد هستيد اينها مطالعه كردند نه ده سال و نه نه سال ، در طول تاريخي كه راه پيدا كردند ، مطالعه كردند ، نه مطالعه فقط كشورها را ، يعني مخازن اينجاها را ، اين هم يك مطالعه طولاني در آن شده قبل از اين كه اتومبيل و طياره و اين طور مسائل پيدا باشد ، اينها كارشناسهاشان را مي فرستادند در شرق و وجب به وجب اين مملكت ها را گردش مي كردند ، با شتر مي رفتند اين بيابانها را، با قافله مي رفتند اين بيابانها را گردش مي كردند و هر جايي كه يك چيزي پيدا مي شد يادداشت مي كردند نقشه بر مي داشتند اين يك سري كارشان كه بفهمند در كشور شما چه دارد، مخازن شما چي هست . اين مال حالا نيست ، اين مال ،از سابق كه راه باز كردند دنبال اين قضيه هستند. صحيفه نور ، ج 11 ص 23 


 
 
 
تبلیغ ویـژه